Об утверждении регламента государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2019 года № 18314. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 514.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.07.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-полковник
К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года № 113
Регламент государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"

"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 ақпанда № 18314 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 14 шiлдедегi № 514 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.07.2020 № 514 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 113 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан", утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 961 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18156) (далее – стандарт).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) по адресам, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
1) приглашение на въезд в Республику Казахстан по частным делам по форме, согласно приложению 2 стандарта государственной услуги;
2) согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан путем проставления в первом экземпляре ходатайства юридического лица или индивидуального предпринимателя номера согласования, заверенного подписью уполномоченного сотрудника и скрепленного печатью услугодателя по форме, согласно приложению 4 стандарта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием документов, проверка полноты и достоверности представленных документов от услугополучателя на соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение двадцати минут;

1-тарау . Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 961 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18156 болып тіркелді) (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсының "Ішкі істер органдарының қызметі туралы" бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыру;
2) заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің қолдаухатының бірінші данасына мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті қызметкердің қолымен куәландырылған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен бекітілген келісу нөмірін қою арқылы Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын келісу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағына көзделген құжаттар тізбесін ұсынуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан тапсырған құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын және шынайлығын, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келуін жиырма минут ішінде тексеру;

2) регистрация заявления на получение государственной услуги в канцелярии услугодателя в течение десяти минут в день поступления из Государственной корпорации;
3) выбор исполнителя руководством услугодателя в течение десяти минут в день поступления из Государственной корпорации;
4) внесение исполнителем услугодателя информации об услугополучателе и приглашаемом лице в подсистему "Беркут-МВД" Единой информационной системы "Беркут" для согласования с органами национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ РК) в течение одного часа в день поступления из Государственной корпорации;
5) проверка исполнителем услугополучателя и приглашаемого лица по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан посредством удаленного доступа через информационную базу данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – ИБД) на наличие оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 10 стандарта в течение одного часа в день поступления из Государственной корпорации;
6) согласование материалов с КНБ РК осуществляется в течение трех рабочих дней через "Беркут-МВД". По письменному запросу КНБ РК указанный срок продлевается до тридцати календарных дней.
Услугодатель с указанием причин и сроков продления оказания государственной услуги письменно уведомляет услугополучателя по форме, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги, а при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию уведомление о продлении сроков оказания государственной услуги в течение трех рабочих дней направляется в Государственную корпорацию для последующего информирования услугополучателя;
7) оформление исполнителем на основании результатов проверки через ИБД и согласования с КНБ РК:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение одного часа в день поступления из КНБ РК;
8) руководством услугодателя подписывается и заверяется гербовой печатью услугодателя согласование:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение десяти минут в день поступления из КНБ РК;

2) мемлекеттік қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күні он минут ішінде тіркеу;
3) Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күні он минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшылығының орындаушыны таңдауы;
4) Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарымен (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы ҰҚК) келісу үшін көрсетілетін қызметті беруші орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы және шақырылатын адам туралы ақпаратты "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесінің "Бүркіт-ІІМ" кіші жүйесіне Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күні бір сағат ішінде енгізу;
5) Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күні бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушы мен шақырылатын адамды стандарттың 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздердің бар-жоғына Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ақпараттық деректер базасы (бұдан әрі – АДБ) арқылы қашықтықтан қолжеткізу арқылы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша тексеруі;
6) материалдарды Қазақстан Республикасы ҰҚК-мен келісу "Бүркіт-ІІМ" жүйесі арқылы үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады. Қазақстан Республикасы ҰҚК-ның жазбаша сұрау салуы бойынша көрсетілген мерзім күнтізбелік отыз күнге дейін ұзартылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді ұзартудың себептері мен мерзімін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша хабардар етеді, ал көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы хабарлама үш жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға кейін көрсетілетін қызметті алушыны ақпараттандыру үшін жолданады;
7) орындаушының АДБ арқылы тексеру нәтижелерінің негізінде Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні бір сағат ішінде:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруды;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі және Қазақстан Республикасы ҰҚК-мен келісуі;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні он минут ішінде:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруға;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты келісуге қол қояды және елтаңбалы мөрмен куәландырады;

9) внесение исполнителем данных о регистрационном номере, дате выдачи и сроке действия:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики в "Беркут-МВД" в течение одного часа в день поступления из КНБ РК;
10) выдача услугодателем или направление в Государственную корпорацию:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан или мотивированного ответа об отказе в государственной услуге в течение трех часов в день поступления из КНБ РК.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) исполнитель услугодателя;
2) канцелярия услугодателя;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, проверка полноты и достоверности представленных документов от услугополучателя в течение двадцати минут;
2) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги, поступившего услугодателю либо из Государственной корпорации на бумажном носителе, в течение десяти минут;
3) выбор руководством исполнителя в течение десяти минут;
4) проверка исполнителем документов, представленных услугополучателем (уполномоченным представителем услугополучателя) и согласование с КНБ РК на отсутствие оснований для отказа в оказании государственной услуги в течение трех рабочих дней;
5) оформление исполнителем на основании результатов проверки и согласования:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение одного часа в день поступления из КНБ РК;
6) подписание согласования:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги начальником услугодателя в течение десяти минут в день поступления из КНБ РК;
7) внесение данных о регистрационном номере, дате выдачи и сроке действия:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы в Республику Казахстан в "Беркут-МВД" в течение одного часа в день поступления из КНБ РК.

9) орындаушының Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні бір сағат ішінде:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақырудың;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақырудың тіркеу нөмірі, берілген күні мен жарамдылық мерзімі туралы деректерді "Бүркіт-ІІМ" жүйесіне енгізуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні үш сағат ішінде:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруды;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруі немесе Мемлекеттік корпорацияға жіберуі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөліністер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
1) жиырма минут ішінде құжаттарды қабылдау, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығы мен шынайылығын тексеру;
2) қағаз тасымалдағышта көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен мемлекеттік қызметті алуға өтінішті он минут ішінде келіп түскен күні тіркеу;
3) он минут ішінде басшының орындаушыны таңдауы;
4) үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілі) ұсынған құжаттарды тексеруі және Қазақстан Республикасы ҰҚК-мен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздердің болмауын келісуі;
5) орындаушының тексеру және келісу нәтижелерінің негізінде Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні бір сағат ішінде:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруды;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі;
6) Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні он минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші бастығының:
жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруға;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа келісуге қол қоюы;
7) Қазақстан Республикасы ҰҚК-ден келіп түскен күні бір сағат ішінде жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақырудың;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақырудың тіркеу нөмірін, берілген күні мен жарамдылық мерзімі туралы деректерді "Бүркіт-ІІМ" жүйесіне енгізуі.

Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям длительность обработки запроса услугополучателя:
1) проверка работником Государственной корпорации документов на достоверность указанных в нем сведений, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение двадцати минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает услугополучателю расписку об отказе в приеме документов, согласно приложению 7 стандарта;
2) работником Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
3) работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
4) принятые документы направляются в течение одного рабочего дня услугодателю для рассмотрения;
5) после доставки принятых документов услугодателю порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с подпунктами 1)-9) пункта 6 главы 2 настоящего регламента;
6) результат оказания государственной услуги направляется сотрудником услугодателя в Государственную корпорацию не позднее, чем за один день до окончания срока оказания государственной услуги, предусмотренного стандартом.
10. Выдача:
приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам;
приглашения по выдаче визы Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю осуществляется работником Государственной корпорации посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Прием и согласование
приглашений принимающих
лиц по выдаче виз
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года № 113
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) жиырма минут ішінде Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжатында көрсетілген мәліметтердің шынайлығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексеруі.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 7-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен сақталатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
4) қабылданған құжаттар қарау үшін көрсетілетін қызметті берушіге бір жұмыс күні ішінде жолданады;
5) қабылдаған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жеткізгеннен кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдарының тәртібі осы регламенттің 2-тарауы 6-тармағының 1)-9) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызметкері Мемлекеттік корпорацияға стандартта көзделген мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталарға дейін бір күн бұрын кешіктірмей жолдайды.
10. Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруды;
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруды не көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын "терезе" арқылы жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау
және келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 113 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 496 "Об утверждении регламента государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11570, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 176 "О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 496 "Об утверждении регламента государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13535, опубликован 1 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3) Приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 452 "Об утверждении регламента государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15366, опубликован 9 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
4) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 марта 2018 года № 177 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 452 "Об утверждении регламента государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16666, опубликован 3 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
5) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 марта 2018 года № 178 "О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 496 "Об утверждении регламента государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16653, опубликован 2 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

1) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 496 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11570 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған);
2) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 496 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 176 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13535 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 1 сәуірде жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 452 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15366 болып тіркелген, 2017 жылғы 9 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
4) "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 452 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 12 наурыздағы № 177 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16666 болып тіркелген, 2018 жылғы 3 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
5) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 496 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 12 наурыздағы № 178 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16653 болып тіркелген, 2018 жылғы 2 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);