О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 "Об утверждении правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2019 года № 18472
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 "Об утверждении правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6472, опубликован 9 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 267-268 (26328-26329) следующие изменения и дополнения:
В Правилах организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правила определяют порядок организации работы постов транспортного контроля территориальных органов Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Комитет) на территории Республики Казахстан.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. При осуществлении транспортного контроля на передвижных ПТК должны быть включены проблесковые маячки оранжевого или желтого цвета.
Сотрудники ПТК при осуществлении государственного контроля в сфере автомобильного транспорта должны быть в форменной одежде (без погон), иметь номерные нагрудные знаки и служебные удостоверения.
При осуществлении действий, предусмотренных пунктами 15, 16, 32 и 34 настоящих Правил аудио, видеозапись осуществляется с использованием видеожетона, а в случае его отсутствия средствами аудио, видеозаписи (фото,- видеокамеры, абонентское устройство сотовой связи с функцией аудио, видеозаписи). В процессе использования видеожетона или средств аудио, видеозаписи сотрудник ПТК убеждается в точности установленного в них даты и времени, достаточном уровне заряда аккумулятора.";
пункт 16 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) в случае невыполнения водителем требования об остановке транспортного средства либо о предоставлении необходимых документов для проверки, либо о проведении измерения фактических весовых и габаритных параметров транспортного средства сообщает сотруднику ПТК, находящемуся в помещении или в салоне спецавтотранспорта, данные транспортного средства и водителя (при наличии) для возбуждения дела об административном правонарушении, в порядке и сроки, предусмотренные КоАП.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінің жұмысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 30 наурыздағы № 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 сәуірде № 18472 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінің жұмысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6472 болып тіркелген, 2010 жылғы 9 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 429-432 (26275) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидалар Қазақстан Республикасы индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органдарының Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінің жұмысын ұйымдастыру тәртібін айқындайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жылжымалы КББ-де көліктік бақылауды жүргізу кезінде қызғылт сары немесе сары түсті жарқылдауық маягі іске қосылып тұруы керек.
КББ қызметкерлері автомобиль көлігі саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде нысанды киім (погонсыз) киюге, олардың нөмірлі омырау белгілері және қызметтік куәліктері болуы тиіс.
Осы Қағидаларың 15, 16, 32 және 34-тармақтарында көзделген іс-әрекеттерді жүзеге асыру кезінде аудио, бейнежазба бейнежетон арқылы, ал ол болмаған жағдайда аудио, бейнежазба құралдарымен (фото, -бейнекамера, аудио, бейнежазба функциясы бар ұялы байланыстық абоненттік құрылғысы) жүргізіледі. Бейнежетондарды немесе аудио, бейнежазба құрылдарын пайдалану процесінде КББ қызметкері құрылғыларда белгіленген күні мен уақытының, аккумулятор зарядының жеткілікті деңгейінің дәлдігіне көз жеткізеді.";
16-тармақ мынандай мазмұндағы 6) тармақшамен толтырылсын:
"6) жүргізуші көлік құралын тоқтату туралы немесе тексеріске қажетті құжаттарды ұсыну туралы не көлік құралының нақты салмақтық және габариттік параметрлерді өлшеу туралы талаптарды орындамаған жағдайда, ӘҚБтК көзделген тәртіпте және мерзімде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғау үшін үй-жайдағы немесе арнайы автокөлік салонындағы КББ-нің қызметкеріне көлік құралының және жүргізушінің (болған жағдайда) деректерін хабарлайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Сотрудник ПТК, находящийся в помещении или в салоне спецавтотранспорта:
1) проверяет наличие документов для осуществления автомобильной перевозки груза и их соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области автомобильного транспорта;
2) обеспечивает внесение сведений обо всех проверенных транспортных средствах в информационно-аналитическую систему транспортной базы данных;
3) при несоответствии требованиям законодательства Республики Казахстан в области автомобильного транспорта, указывающим на признаки административного правонарушения, возбуждает дело об административном правонарушении в порядке и в сроки, предусмотренные КоАП;
Максимально допустимое время на действия сотрудника ПТК, предусмотренные подпунктом 1) настоящего пункта – 10 минут.
Максимально допустимое время на действия сотрудника ПТК, предусмотренные подпунктом 3) настоящего пункта – 60 минут.
Для выполнения действий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта возможно привлечение гражданских служащих.";
пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. Прохождение контроля оформляется путем заполнения формы акта о результатах проверки и проставления в нем, а также на предоставленных водителем разрешительных документах (при наличии) штампа в соответствии с образцом штампа согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Копия акта о результатах проверки с подписями старшего сотрудника ПТК и водителя выдается водителю проверяемого транспортного средства.
При наличии у водителя копии акта о результатах проверки с проставленным штампом повторная проверка соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в области автомобильного транспорта другим ПТК не производится.;
20. Штамп о прохождении контроля ставится:
1) для иностранных перевозчиков – нерезидентов Республики Казахстан на оборотной стороне разрешительных документов (при наличии), а также в копии акта о результатах проверки;
2) для отечественных перевозчиков – резидентов Республики Казахстан в копии акта о результатах проверки.
Штамп о прохождении контроля ставится в случае опломбированного грузоотправителем транспортного средства.
В случае срыва пломбы и наличии у водителя копии акта о результатах проверки с проставленным штампом, другим ПТК производится проверка фактических весовых и габаритных параметров транспортного средства.";
пункт 24 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) в случае отклонения от графика, о начале и окончании перерыва для отдыха и приема пищи.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:

"17. Үй-жайдағы немесе арнайы автокөлік салонындағы КББ-нің қызметкері:
1) жүк тасымалдарын автомобиль көлігімен жүзеге асыру үшін қажетті құжаттардың болуын және олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексереді;
2) тексерілген барлық көлік құралдары туралы мәліметтерді көліктік дерекқордың ақпараттық-талдамалық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді;
3) әкімшілік құқық бұзушылық белгілерін көрсететін Қазақстан Республикасының автомобиль көлігі саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес болмаған жағдайда, ӘҚБтК белгіленген тәртіппен және мерзімдерде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі жүргізеді;
Осы тармақтың 1) тармақшасымен көзделген КББ қызметкерлерінің іс-әрекетіне рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 10 минут.
Осы тармақтың 3) тармақшасымен көзделген КББ қызметкерлерінің іс-әрекетіне рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 60 минут.
Осы тармақтың 2) тармақшасымен көзделген іс-әрекеттерді орындау үшін азаматтық қызметшілерді жұмылдырылуы мүмкін.";
19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Бақылаудан өту бақылау нәтижелері туралы актінің нысанын толтыру, оған және жүргізуші ұсынатын рұқсат құжаттарына (бар болған жағдайда) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мөртабан үлгісіне сәйкес мөртабан қою арқылы ресімделеді.
КББ-нің аға қызметкері мен жүргізушінің қолдары қойылған тексеру нәтижелері туралы актінің көшірмесі тексерілген көлік құралының жүргізушісіне беріледі.
Жүргізушіде мөртабан қойылған бақылау нәтижелері туралы актінің көшірмесі болған жағдайда, Қазақстан Республикасының автомобиль қозғалысы саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес басқа КББ-де қосымша тексеріс жүргізілмейді.
20. Бақылаудан өту туралы мөртабан:
1) Қазақстан Республикасының резиденттері емес шетел тасымалдаушылары үшін рұқсат құжаттарының екінші жағына (бар болған жағдайда), сонымен бірге бақылау нәтижелері туралы актісіне;
2) Қазақстан Республикасының резиденттері болатын отандық тасымалдаушылар үшін бақылау нәтижелері туралы актісіне қойылады.
Бақылаудан өту туралы мөртабан көлік құралын жүк жөнелтуші пломбалаған жағдайда қойылады.
Пломба үзілсе және жүргізушіде мөртабан қойылған бақылау нәтижелері туралы актінің көшірмесі болған жағдайда, көлік құралының нақты салмақтық және габариттік параметрлері басқа КББ-де бақылау жүргізіледі.";
24-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толтырылсын:
"7-1) кестеден ауытқып кеткен жағдайда демалуға және тамақ ішуге арналған үзілістің басталуы мен аяқталуы туралы.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"29. Измерение фактических весовых параметров транспортного средства производится в следующем порядке:
1) перед осуществлением взвешивания транспортного средства производится внесение его государственного регистрационного номерного знака на весоизмерительном оборудовании стационарного типа и (или) переносных мобильных весах, а также установка в нем даты и времени взвешивания;
2) на мобильных весах осуществляется последовательное взвешивание путем поочередного заезда колес передних и последующих осей транспортного средства на платформы мобильных весов;
3) на весоизмерительном оборудовании стационарного типа осуществляется последовательное взвешивание путем поочередного заезда колес передних и последующих осей или групп осей (двухосные, трехосные) на платформы весов;
4) результаты взвешивания фиксируются только при полной остановке транспортного средства на платформах весоизмерительного оборудования стационарного типа или переносных мобильных весов в состоянии, исключающем колебания значений, отображаемых на дисплее весоизмерительного оборудования стационарного типа и (или) переносных мобильных весов;
5) результаты взвешивания транспортного средства выводятся на бумажный носитель, копия которого выдается по требованию водителя.
Измерение фактических весовых параметров транспортного средства на мобильных весах производится на заранее подготовленных площадках, перечень которых утверждается Руководителем инспекции по согласованию с Комитетом.
Площадки для измерения фактических весовых параметров транспортного средства должны быть расположены на дорожном покрытии, находиться на освещенных участках дороги, а также обеспечивать равномерное расположение всех осей транспортного средства.
Площадки, расположенные на дорогах общего пользования должны иметь углубления, глубина которых должна соответствовать высоте платформ мобильных весов.
Взвешивание транспортных средств на улицах населенных пунктов производится с применением муляжей для группы осей.
В случае отсутствия площадок, указанных в части 4 настоящего пункта, измерение фактических весовых параметров транспортного средства на мобильных весах производится на дорожном покрытии, обеспечивающем равномерное расположение всех осей транспортного средства, с применением муляжей для группы осей.
При неисправности весоизмерительного оборудования стационарного типа или переносных мобильных весов либо несоответствии их технических характеристик текущим погодным условиям, измерение фактических весовых параметров транспортного средства не производится.

"29. Көлік құралының нақты салмақтық параметрлерін өлшеу мынадай ретпен өткізіледі:
1) көлік құралын өлшеуді жүзеге асыру алдында оның мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығын және (немесе) жылжымалы мобильді таразыларға енгізіліп, сондай-ақ онда өлшеу күні мен уақыты белгіленеді;
2) мобильді таразыларда көлік құралының алдыңғы және артқы біліктерінің дөңгелектерін мобильді таразылардың платформаларына кезекпен мінгізу арқылы кезеңмен өлшеу жүзеге асырылады;
3) стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығында көлік құралының алдыңғы және артқы біліктерінің немесе біліктер тобының (екі және үш білікті) дөңгелектерін таразылардың платформаларына кезекпен мінгізу арқылы кезеңмен өлшеу жүзеге асырылады;
4) өлшеу нәтижелері стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығы немесе жылжымалы мобильді таразыларда бейнеленетін мәндердің ауытқуын болдырмайтын күйде таразылардың платформаларында көлік құралы толығымен тоқтаған кезде ғана тіркеледі;
5) көлік құралын өлшеу нәтижелері қағаз тасығышқа шығарылады, көшірмесі жүргізушінің талабы бойынша беріледі.
Көлік құралының нақты салмақтық параметрлерін мобильді таразыларда өлшеу Комитеттің келісімі бойынша Инспекция басшысы бекеткен тізбеге сәйкес алдын ала дайындалған алаңдарда жүргізіледі.
Көлік құралының нақты салмақтық параметрлерін өлшеуге арналған алаң жол жабындысында орналасуы керек, жолдың жарықтандырылған учаскелерінде, сонымен қатар көлік құралының барлық осьтері бірқалыпты деңгейді сақтайтындай болуы керек.
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарында орналасқан көлік құралының нақты салмақтық параметрлерін өлшеуге арналған алаңдар мобильді таразының платформасының биіктігі енетіндей тереңдікте болу қажет.
Елді мекендердің көшелерінде біліктер топтарына көлік құралдардың салмақ өлшеуі нақнұсқаларды қолдана отырып жүргізіледі.
Осы тармақтың 4-бөлігінде көрсетілген алаңдар болмаған жағдайда, мобильдық таразыларын көмегімен көлік құралының нақты салмақтық көлемін өлшеу көлік құралының барлық біліктерінің біркелкілігін қамтамасыз ететін жол жабынында біліктер топтарына нақнұсқаларды қолдана отырып жүргізіледі.
Стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығы немесе жылжымалы мобильді таразылары дұрыс жұмыс істемеген кезде немесе олардың техникалық сипаттамалары сол уақыттағы ауа-райы шарттарына сәйкес келмеген кезде көлік құралының нақты салмақтық параметрлері өлшеу жүргізілмейді.

Максимально допустимое время на действия сотрудника ПТК, предусмотренные подпунктами 1)-5) настоящего пункта – 20 минут, а в случае проведения транспортного контроля в отношении автотранспортного средства с 6 (шестью) и более осями, максимально допустимое время на такие действия – 30 минут.";
пункты 33, 34, 35 и 36 изложить в следующей редакции:
"33. При наличии на весоизмерительном оборудовании стационарного типа и (или) переносных мобильных весах функции вывода текстовой информации на бумажный носитель, сотрудники ПТК убеждаются в точности установленной в них даты и времени, а также государственного регистрационного номерного знака проверяемого транспортного средства.
Результаты взвешивания транспортных средств, осуществляющих перевозку жидкого груза, фиксируются на весоизмерительном оборудовании стационарного типа и (или) переносных мобильных весах после обеспечения положения, исключающего сливы и (или) волны, образующиеся вследствие постановки колес транспортного средства на платформы весоизмерительного оборудования стационарного типа и (или) переносных мобильных весов.
В случае выявления превышения фактических весовых параметров над допустимыми, текстовая информация с результатами взвешивания автотранспортного средства на бумажном носителе приобщается к материалам административного производства.
34. Контрольное взвешивание (замер) транспортного средства производится:
1) по требованию водителя путем произведения им отметки в Акте о несогласии с результатами определения весовых или габаритных параметров транспортного средства;
2) по требованию водителя в случае несогласия с информацией о превышении допустимых весогабаритных параметров, указанных в электронном табло специальных автоматизированных измерительных средств (при наличии);
3) после применения мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении и разгрузки транспортного средства для приведения в соответствие с установленными на территории Республики Казахстан Параметрами;
4) при фиксации специальным автоматизированным измерительным средством превышения Параметров, некорректного проезда, за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
В случае, предусмотренном подпунктом 1) настоящего пункта Правил, контрольное взвешивание (замер) транспортного средства производится не позднее 40 (сорока) минут с момента ознакомления водителя с Актом.
В случае, предусмотренном подпунктом 2) настоящего пункта Правил контрольное взвешивание (замер) транспортного средства производится на ближайшем ПТК по маршруту следования и не позднее трех часов с момента проезда через специальное автоматизированное измерительное средство.
В случае доставления (эвакуации) транспортного средства для его временного хранения на специальных площадках, стоянках или площадках, прилегающих к ПТК, контрольное взвешивание (замер) не производится.
В случае проведения в отношении автотранспортного средства контрольного взвешивания (замера), за основу принимаются результаты контрольного взвешивания (замера).

Осы тармақтың 1-5) тармақшасымен көзделген КББ қызметкерлерінің іс-әрекетіне арналған ең ұзақ уақыт – 20 минут, ал 6 (алты) және одан көп білікті автокөлік құралына көліктік бақылау жүргізілген кезде мұндай іс-әрекеттерге арналған максималды рұқсат етілген уақыт – 30 минут.";
33, 34, 35 және 36-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Егер стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығы немесе жылжымалы мобильді таразыларда ақпаратты қағаз тасымалдағышқа басып шығару функциясы болған жағдайда, КББ қызметкерлері оларда белгіленген күні мен уақытының, сондай-ақ тексеріліп жатқан көлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің дәлдігіне көз жеткізеді.
Сұйық жүкті тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарын өлшеу нәтижелері стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығының және (немесе) жылжымалы мобильді таразылардың платформаларына көлік құралының дөңгелектерін қою салдарынан пайда болатын төгілу және (немесе) толқындарды болдыртпайтын жағдайларды қамтамасыз еткеннен кейін тіркеледі.
Егер нақты салмақтық параметрлері жол берілетін параметрлерден артық анықталған жағдайда қағаз тасымалдағышқа басып шығарған ақпарат әкімшілік іс жүргізу материалдарына қосылады.
34. Көлік құралын бақылаулық өлшеу (өлшем) мынадай:
1) жүргізушінің талабы бойынша онымен Актіде көлік құралының салмақтық немесе габариттік параметрлерін айқындау нәтижелерімен келіспеу туралы белгі жасалған кезде;
2) жүргізушінің талабы бойынша арнайы автоматтандырылған өлшеу құралында электронды тақтада (болған жағдайда) көрсетілген рұқсат етілген салмақтық габариттік параметрлерінің асқандығы туралы ақпаратпен келіспеген жағдайда;
3) әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету шаралары қабылдаған және Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлеріне сәйкес келтірілгеннен кейін;
4) осы тармақтың 2-тармақшасымен көзделген жағдайларды қоспағанда, көлік құралының жол берілген параметрлерінің асқанын, арнайы автоматтандырылған өлшеу құралдары арқылы дұрыс өтпеу тіркелген жағдайда, жүргізіледі.
Осы тармақтың 1) тармақшасымен көзделген жағдайда көлік құралын бақылаулық өлшеу (өлшем) Актімен танысу сәтінен бастап 40 қырық минуттан ұзақ болмауы керек.
Осы тармақтың 2) тармақшасымен көзделген жағдайда көлік құралын бақылаулық өлшеу (өлшем) бағдардағы жақын КББ-де және арнайы автоматтырылған өлшеу құралдары арқылы жүріп өту үш сағаттан ұзақ болмағанда өткізіледі.
Көлік құралын КББ аумағына кіретін арнайы алаңшаларда, тұрақтарда немесе алаңшаларда уақытша жеткізу (эвакуациялау) кезінде қорытынды салмақ өлшеу жүргізілмейді.
Автокөлік құралына қатысты бақылаулық өлшеу (өлшем) жүргізілген жағдайда бақылаулық өлшем негіз ретінде алынады.

35. Контрольное взвешивание (замер) транспортного средства производится в порядке, определенном пунктами 28, 29, 31, 32, 33 Правил.
Контрольное взвешивание (замер) транспортного средства на ПТК производится при нахождении транспортного средства в зоне видимости камер видеонаблюдения ПТК.
36. При произведении взвешивания весовых параметров транспортного средства на мобильных весах, аудиовидеозапись осуществляется путем фиксации общего вида транспортного средства, государственного регистрационного номерного знака, нахождения колес на платформах, а также цифровых данных осевых нагрузок, выведенных на каждую платформу весов.
При произведении взвешивания весовых параметров транспортного средства на весоизмерительном оборудование стационарного типа, аудиовидеозапись осуществляется путем фиксации общего вида транспортного средства, государственного регистрационного номерного знака, а также нахождения колес на платформах, при этом запись цифровых данных осевых нагрузок, отражаемых в здании стационарного ПТК, фиксируется дежурным Ситуационного центра посредством телевизионной системы видеонаблюдения.
При произведении контрольного измерения габаритных параметров транспортного средства аудиовидеозапись осуществляется путем фиксации общего вида транспортного средства, государственного регистрационного номерного знака, а также процесса измерения габаритных параметров с применением измерительного инструмента и габаритных рамок.
В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 34 настоящих Правил, аудиовидеозапись в промежутке времени от проведения первичного взвешивания (замера) до контрольного взвешивания (замера) осуществляется непрерывно (без приостановления).";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. За исключением случаев, предусмотренных пунктом 34 настоящих Правил, измерение весовых и габаритных параметров транспортных средств другим ПТК не проводится, в случае предъявления водителем копии акта о результатах проверки с проставленным штампом либо международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств.";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
примечание приложения 6 изложить в следующей редакции:
"Примечание: За невыполнение или ненадлежащее выполнение настоящего Предписания предусмотрена ответственность частью 3 статьи 462 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".".
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

35. Көлік құралының параметрлерін бақылаулық өлшеу Қағидалардың 28, 29, 31, 32, 33-тармақтарында айқындалған тәртіппен жүргізіледі.
Көлік құралын бақылаулық өлшеу (өлшем) көлік құралының КББ бейнебақылау камераларының көру аймағында болған жағдайда жүргізіледі.
36. Көлік құралының салмақтық параметрлерін өлшеу жылжымалы мобильді таразыларда жүргізілген кезде аудиобейнежазба көлік құралының жалпы түрін, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін, дөңгелектердің платформаларда тұруын, сондай-ақ жылжымалы мобильді таразылардың әр платформасына шығарылған біліктік жүктемелерінің цифрлық деректерін тіркеу арқылы жүзеге асырылады.
Көлік құралының салмақтық параметрлерін өлшеу стационарлық үлгідегі салмақ өлшеу жабдығында жүргізілген кезде аудиобейнежазба көлік құралының жалпы түрін, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін, сондай-ақ дөңгелектердің платформаларда тұруын тіркеу арқылы жүзеге асырылады, бұл ретте стационарлық КББ ғимаратында көрінетін біліктік жүктемелерінің цифрлық деректерінің жазбасы Ахуалдық орталық қызметкерімен телевизиялық бейнебақылау жүйесі көмегімен тіркеу арқылы жүзеге асырылады.
Көлік құралының габариттік параметрлеріне бақылаулық өлшем жүргізген кезінде аудиобейнежазба көлік құралының жалпы түрін, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін, сондай-ақ өлшеу құралы мен көлем шеңберлерін пайдалана отырып, өлшеу барысын тіркеу арқылы жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 34-тармағының 1) тармақшасымен көзделген жағдайда бастапқы өлшеу (өлшем) мен бақылаулық өлшеу (өлшем) өткізу арасында аудиобейнежазбады үздіксіз (тоқтаусыз) өткізу қажет.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Көлік құралдарының салмақтық және габариттік параметрлерін басқа КББ-мен өлшеу, осы Қағидалардың 34-тармағымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тасымалдаушымен мөртабаны қойылған тексеру нәтижелері туралы актінің көшірмесі, не жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын ұсынған кезде жүргізілмейді.";
4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымшадағы ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: Осы ұйғарымды орындамаған немесе тиісті түрде орындамағаны үшін 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 462-бабының 3-бөлігімен жауапкершілік көзделген.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 марта 2019 года № 173
Приложение 4
к Правилам организации
работы постов транспортного
контроля на территории
Республики Казахстан
Форма
Акт о результатах проверки
Пост транспортного контроля __________________________________
Государственный регистрационный номерной знак проверенного АТС
____________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) (должность) сотрудника, осуществившего проверку
_____________________________________________________________
"Наименование грузоотправителя" _______________________________
"Наименование перевозчика" ___________________________________
"Маршрут следования" __________________________________________
"Сведение о пломбировании груза"
____________________________________________________________.
(контрольные (торговые) знаки или номера тисков)
*Планируемая дата прибытия " " _______ 20__г.
*Планируемая дата прибытия определяется исходя из расстояний до пункта назначения.
Требования законодательства по которым произведена проверка
Соответствие (да/нет)
Примечание
1
Наличие сопроводительных документов на перевозимый груз (путевой лист, ТТН/СМР, коносамент, МДП/ТИР карнет, карточка допуска, удостоверение допуска, списка пассажиров)
2
Наличие предрейсового (предсменного) медицинского и технического осмотров
3
Соответствие требованиям ДОПОГ
4
Наличие инструкции для водителей на каждый вид опасного груза
5

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етеді.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымбық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 30 наурыздағы
№ 173 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағындағы көліктік
бақылау бекеттерінің жұмысын
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы акті
Көліктік бақылау бекеті __________________
Тексерілетін АКҚ-ның мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгілері
____________________________________________________________
Тексеруді жүзеге асырған қызметкердің (Т.А.Ә. (болған жағдайда),
(лауазымы)
_____________________________________________________________
"Жүк жөнелтушінің атауы: _________________________________________.
Тасымалдаушының атауы: __________________________________________.
Жол жүру бағыты _________________________________________________.
"Жүкті пломблау туралы ақпарат:
_________________________________________________________________.
(бақылаулық (сауда) белгілері немесе тисктің нөмірі)
*Жоспарланған келу күні " " _______ 20__ж.
*Жоспарланған келу күні тағайындалған пунктке дейінгі арақашықтыққа байланысты анықталады.
Тексеру өткізу кезінде қолданылатың заңнама талаптары
Сәйкестігі (иә/жоқ)
Ескертпе
1
Алып жүретін жүкке арналған ілеспе құжаттардың болуы (жол парағы, ТКЖ/CMR, коносамент, МДП/ТИР карнет, автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкасы, рұқсат бері куәлігі, жолаушылар тізімі)
2
Ауысым алдындағы техникалық және медициналық қарап тексерудің болуы
3
ҚЖХЖТ талаптарына сәйкестігі
4
Қауіпті жүктің әрбір түріне жүргізушілерге арналған нұсқаулықтың болуы
5

Наличие специального разрешения на перевозку опасных грузов классов 1,6 и 7
6
Наличие специального разрешения (при превышении весогабаритных параметров)
7
Наличие плана действий в аварийной ситуации
8
Соответствие маршрута перевозки
9
Оборудование опознавательными знаками согласно ПДД и ДОПОГ
10
Оборудование контрольными устройствами регистрации режима труда и отдыха водителей (тахографами) с действующим сертификатом о поверке
11
Соответствие весогабаритных параметров транспортного средства допустимым параметрам
12
Наличие свидетельства о соответствии АТС, перевозящего скоропортящиеся грузы требованиям СПС
13
Наличие уведомлений, выданных органом транспортного (автомобильного) контроля других государств-членов ЕАЭС
14
Наличие заполненного отечественного бланка разрешения
15
Наличие сертификат происхождения товара (счет-фактура, инвойс),
16
Соблюдение требований действующего законодательства РК касательно самосвалов максимальная разрешенная масса которого превышает установленную законодательством РК
17
Проверка на выявление безбилетного проезда пассажиров, осуществления каботажной перевозки и фактов перевозки пассажиров между населенными пунктами РК
18
Требования к перевозке отдельных видов груза, согласно Правилам перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденным Приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12463)
Подпись Инспектора _________________________________________
Подпись водителя, проверяемого АТС ___________________________
Место для штампа
Настоящий акта о результатах проверки действует до даты прибытия автотранспортного средства в пункт разгрузки, отмеченного грузополучателем в товарно-транспортной накладной и (или) путевом листе.

1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсаттың болуы
6
Арнайы рұқсаттың болуы (салмақ-габариттік параметрлер асқан жағдайда)
7
Авариялық жағдайда іс-қимыл жасау жоспарының болуы
8
Тасымалдау маршрутының сәйкестігі
9
ҚЖХЖТ және ЖҚҚ-ға сәйкес тану белгілерімен жабдықталуы туралы
10
Жүргізушілердің қолданыстағы тексеру сертификаттарымен еңбек және демалыс режимін тіркейтін бақылау құрылғыларымен (тахографтармен) жабдықталуы
11
Көлік құралының салмақ-габариттік параметрлерінің жол берілетін параметрлеріне сәйкестігі
12
Тез бүлінетін жүктерді тасымалдау кезінде АКҚ-ның ТБТҚ талаптарына сәйкес куәлігінің болуы
13
ЕАЭО-ның мүше мемлекеттерінің бақылау органдарымен берілген хабарламалардың болуы
14
Толтырылған отандық рұқсат бланкісінің болуы
15
Тауардың шығарылған сертификатының болуы (шот-фактура, инвойс)
16
ҚР заңнамасында белгіленген максималды рұқсат етілген массаларынан асатын өзі аударғыштарына қатысты ҚР қолданыстағы заңнама талаптарын сақтау
17
Билетсіз жолаушылардың жүруін, ҚР елді мекендерінің арасында жолаушыларды тасымалдау фактісін және каботажды тасымалдауды жүзеге асыруды тексеру
18
"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 желтоқсанда № 12463 болып тіркелген) сәйкес жүктердің жеке түрлерін тасымалдауға қойылатын талаптар
Инспектордың қолы _________________________________________
Тексерілген АКҚ-ны жүргізушінің қолы ___________________________
Мөртабанға арналған орны
Осы тексеру нәтижелері туралы акт автокөлік құралы тауар-көлік жүкқұжатында және (немесе) жол парағында жүк алушымен белгіленген жүкті түсіру пунктіне келген күнге жарамды".