О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 138 "Об утверждении Правил оплаты услуг субъектов здравоохранения и Правил оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2019 года № 18494. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-210/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 6), 94) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 25, подпунктом 1) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 138 "Об утверждении Правил оплаты услуг субъектов здравоохранения и Правил оплаты стоимости фармацевтических услуг субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16685, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 24 апреля 2018 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оплаты услуг субъектов здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оплаты услуг субъектов здравоохранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс о здоровье) и определяют порядок оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС), закуп которых осуществляется в соответствии с Правилами закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15604) (далее – Правила закупа).";

"Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын және Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық көрсетілген қызметтердің құнын төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № ҚР ДСМ-23 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 сәуірде № 18494 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № ҚР ДСМ-210/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 6), 94 тармақшаларына, 25-бабының 3-тармағына, 32-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын және Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге фармацевтикалық көрсетілген қызметтердің құнын төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16685 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 24 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің (бұдан әрі – Денсаулық туралы кодекс) 25-бабының 3-тармағына сәйкес және оларды сатып алу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15604 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде (бұдан әрі – ТМККК) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу тәртібін айқындайды.";

пункты 2, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – фонд) –некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) текущий мониторинг – вид проведения мониторинга качества и объема, представляющего собой оценку качества и объемов медицинских услуг в текущем отчетном периоде, проводимого на регулярной основе в информационных системах и (или) путем посещения субъекта здравоохранения;
3) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива амбулаторно-поликлинической помощи (далее – гарантированный компонент КПН АПП) – расчетная стоимость комплекса амбулаторно-поликлинических услуг, оказанных в форме первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) и консультативно-диагностическая помощь (далее – КДП) с учетом поправочных коэффициентов;
4) комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи (далее – КПН АПП) – стоимость комплекса амбулаторно-поликлинических услуг на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – РПН) к субъекту ПМСП, состоящая из гарантированного компонента КПН АПП и стимулирующего компонента КПН;
5) субъект села – субъект здравоохранения районного значения и села, входящий в одну из следующих административно-территориальных единиц: город районного значения, район, сельский округ, село, поселок, и предоставляющий комплекс услуг населению, зарегистрированному в РПН;
6) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на сельское население – расчетная стоимость комплекса услуг, оказываемых сельскому населению, с учетом поправочных коэффициентов;
7) комплексный подушевой норматив на оказание услуг сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в РПН, состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива на сельское население и СКПН;
8) базовая ставка – расчетная стоимость комплекса услуг, взятых за единицу измерения;

2, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ағымдағы мониторинг – ақпараттық жүйелерде және (немесе) денсаулық субъектісіне бару арқылы тұрақты негізде жүргізілетін ағымдағы есепті кезеңдегі медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін бағалаудан тұратын сапа мен көлемге мониторинг жүргізу түрі;
2) амбулаториялық - емханалық көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті (бұдан әрі – АЕК КШН кепілдік берілген компоненті) – түзету коэффициенттерін есепке ала отырып, медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) және консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК) нысандарында амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
3) амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – АЕК КШН) – АЕК КШН кепілдік берілген компонентінен КШН және КШН ынталандырушы компонентінен тұратын МСАК субъектісіне "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БХТ" АЖ) тіркелген, бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаториялық-емханалық көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
4) ауыл субъектісі – мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктердің біріне: аудандық маңызы бар қала, аудан, ауылдық округ, ауыл, кент және БХТ-да тіркелген халыққа көрсетілетін қызметтердің кешенін ұсынатын аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектісі;
5) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттері есепке алынған, ауыл халқына қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
6) ауыл халқына қызметтерді көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив) – кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компонентінен және КЖШНЫК тұратын БХТ-да тіркелген бір ауыл тұрғынына есептегенде көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
7) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алуды және оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
8) базалық мөлшерлеме – өлшем бірлігі үшін алынған көрсетілетін қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;

9) комплексный тариф на одного онкологического больного – стоимость комплекса медицинских услуг в расчете на одного онкологического больного, зарегистрированного в информационной системе "Электронный регистр онкологических больных" (далее – ИС "ЭРОБ"), за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани и медицинской помощи детям в возрасте до восемнадцати лет, утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
10) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных, с которым поставщик заключил гражданско-правовой договор для исполнения части обязательств поставщика по договору закупа медицинских услуг;
11) субъекты информатизации в области здравоохранения (далее – СИ) – государственные органы, физические и юридические лица, осуществляющие деятельность или вступающие в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения;
12) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля за качеством медицинских услуг;
13) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки;
14) половозрастной поправочный коэффициент – коэффициент, учитывающий различия в уровне потребления медицинской помощи разными половозрастными категориями населения;
15) комплексный тариф на одного инфицированного вирусом иммунодефицита человека и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита – стоимость комплекса медико-социальных услуг инфицированным вирусом иммунодефицита человека (далее – ВИЧ) и (или) больным синдромом приобретенного иммунодефицита (далее – СПИД) в расчете на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД, утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
16) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11526) (далее – приказ № 429);

9) бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен, лимфоидты және қан өндіру тінінің қатерлі ісіктерімен ауыратын науқастарға және он сегіз жасқа дейінгі балаларға көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ОНЭТ" АЖ) тіркелген бір онкологиялық науқасқа есептегендегі медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
10) бірлесіп орындаушы – дерекқорға қосылған медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін орындау үшін қызметтер беруші азаматтық-құқықтық шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
11) денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі (бұдан әрі – АС) – денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру аясында қызметті жүзеге асыратын немесе құқықтық қатынастарға түсетін мемлекеттік органдар, жеке және заңды тұлғалар;
12) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
13) емделіп шыққан жағдай – пациентке емделуге түскен сәттен бастап емделіп шыққанға дейін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген медициналық қызметтер кешені;
14) жыныстық-жастық түзету коэффициенті – халықтың әртүрлі жыныстық-жастық санаттарының медициналық көмекті тұтыну деңгейіндегі айырмашылықтар ескерілетін коэффициент;
15) иммун тапшылығы вирусын жұқтырған бір адамға және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен иммун тапшылығы вирусын (бұдан әрі – АИТВ) жұқтырған бір адамға және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен (бұдан әрі – ЖИТС) ауыратын науқасқа есептегенде АИТВ-ны жұқтырған адамға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
16) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – КЖНЫК) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 мамырдағы № 429 бұйрығымен (бұдан әрі – № 429 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторларының негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы құрамдаушысы;

17) клинико-затратные группы (далее – КЗГ) – клинически однородные группы заболеваний, сходные по затратам на их лечение;
18) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд заключил договор закупа медицинских услуг в соответствии с Правилами закупа;
19) дефект оказания медицинской помощи (далее – дефект) – нарушение порядка оказания медицинской помощи, лечебно-диагностических мероприятий, выражающееся в необоснованном отклонении от стандартов в области здравоохранения и клинических протоколов;
20) медицинские услуги (далее – услуги) – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную или паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
21) договор закупа медицинских услуг (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи потребителям медицинских услуг;
22) мониторинг договорных обязательств по качеству и объему медицинской помощи, оказанной потребителям медицинских услуг (далее – мониторинг качества и объема медицинских услуг) – систематическая оценка обоснованности оказанных медицинских услуг и применение штрафных санкций при выявлении дефектов;
23) субъект ПМСП – субъект здравоохранения, оказывающий ПМСП и комплекс амбулаторно-поликлинических услуг прикрепленному населению, зарегистрированному в портале РПН;
24) целевой мониторинг – вид проведения мониторинга качества и объема, представляющего собой оценку качества и объема медицинских услуг по результатам текущего мониторинга и (или) по определенным фондом тематическим направлениям, проводимого в соответствующих информационных системах и (или) путем посещения субъекта здравоохранения для профилактики и предотвращения нарушений;
25) комплексный тариф на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ, в расчете на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением психоактивных веществ, зарегистрированного в подсистеме "Электронный регистр наркологических больных" (далее – ИС "ЭРНБ") ИС "ЭРДБ", утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;

17) клиникалық-шығындық топтар (бұдан әрі - КШТ) - емдеуге арналған шығындары бойынша ұқсас аурулардың клиникалық біртектес топтары;
18) қызметтер беруші – Сатып алу қағидаларына сәйкес қор медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
19) медициналық көмек көрсету ақауы (бұдан әрі – ақау) – денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан және клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқуды білдіретін медициналық көмек көрсету, емдеу-диагностикалық іс-шаралар тәртібінің бұзылуы;
20) медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) – нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдік, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар денсаулық субъектісілерінің іс-қимылдары;
21) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсетуді көздейтін қор мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
22) медициналық қызметтерді тұтынушыларға көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелерді мониторингтеу (бұдан әрі - медициналық қызметтердің сапа мен көлемді мониторингтеу) – көрсетілген медициналық қызметтердің негізділігін және ақауларды анықтаған кезде айыппұл санкцияларын қолдануды жүйелік бағалау;
23) МСАК субъектісі – "БХТ" АЖ порталында тіркелген, бекітілген халыққа МСАК және амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенін көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
24) нысаналы мониторинг – бұзушылықтардың профилактикасы мен олардың алдын алу үшін тиісті ақпараттық жүйелерде және (немесе) денсаулық субъектісіне бару арқылы жүргізілетін ағымдағы мониторингтің нәтижелері бойынша және (немесе) қор айқындаған тақырыптық бағыттар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін бағалаудан тұратын сапа мен көлемге мониторинг жүргізу түрі;
25) психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар бір науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен "ДНЭТ" АЖ "Наркологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" кіші жүйесінде (бұдан әрі – ННЭТ) тіркелген психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар бір науқасқа есептегенде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;

26) комплексный тариф на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным с психическими и поведенческими расстройствами в расчете на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, зарегистрированного в подсистеме "Электронный регистр психических больных" (далее – ИС "ЭРПБ") информационной системы "Электронный регистр диспансерных больных" (далее – ИС "ЭРДБ"), утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
27) комплексный тариф на одного больного туберкулезом – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным туберкулезом в расчете на одного больного туберкулезом, зарегистрированного в подсистеме "Национальный регистр больных туберкулезом" (далее – ИС "НРБТ") ИС "ЭРДБ", утвержденная уполномоченным органом согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
28) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования;
29) ретроспективный анализ – анализ на основе изучения медицинской документации пациентов, получивших медицинскую помощь на момент проведения экспертизы;
30) предельная цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия, выше которой не может быть произведен закуп в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 20) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье;
31) тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – тариф) – расчетная стоимость единицы услуги или комплекса медицинских услуг, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17353);

26) психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар бір науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен, "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "ДНЭТ" АЖ) "Психикалық науқастардың электрондық тіркелімі" кіші жүйесінде (бұдан әрі – "ПНЭТ" АЖ) тіркелген психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар бір науқасқа есептегенде психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
27) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті орган қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, дербес білім беру ұйымының, медициналық білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдары;
28) ретроспективалық талдау – сараптама жүргізу кезінде медициналық көмек алған пациенттердің медициналық құжаттамасын зерделеу негізінде талдау;
29) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған шекті баға – Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағына 20-тармақшасына сәйкес уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде одан жоғары бағамен сатып алу жүргізіле алмайтын, дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған баға;
30) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф (бұдан әрі – тариф) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) бекітілген көрсетілетін қызмет бірлігінің немесе медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
31) туберкулезбен ауыратын бір науқасқа шаққандағы кешенді тариф – Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен "ДНЭТ" АЖ "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" кіші жүйесінде (бұдан әрі – ТАНҰТ) тіркелген туберкулезбен ауыратын бір науқасқа есептегенде туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;

32) поправочные коэффициенты – коэффициенты, применяемые уполномоченным органом с целью корректировки тарифа в соответствии с Методикой формирования тарифов на медицинские услуги, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946) (далее – Методика формирования тарифов);
33) стимулирующий компонент участковой службы (далее – СКУС) – доплата на стимулирование работников субъектов ПМСП, имеющих сертификат повышения квалификации кадров и внедривших в работе программу управления заболеваниями (далее – ПУЗ) с охватом не менее 10 % пациентов, нуждающихся в динамическом наблюдении с заболеваниями артериальной гипертензии (далее – АГ), хронической сердечной недостаточности (далее – ХСН), сахарным диабетом (далее – СД), и (или) прогрессивный подход по универсально-прогрессивной модели патронажной службы (далее – патронаж) с охватом не менее 10% беременных, родильниц, новорожденных и детей до пяти лет каждой категории;
34) линейная шкала оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) – механизм расчета суммы оплаты в случаях превышения месячной суммы договора закупа услуг без учета результатов мониторинга качества и объема;
35) коэффициент затратоемкости – коэффициент, определяющий степень затратности КЗГ к стоимости базовой ставки.
6. Оплата услуг осуществляется по тарифам на основании платежных документов: счет-реестр за оказанные услуги, протокол исполнения договора закупа услуг, акт оказанных услуг.
7. В случае превышения суммы, подлежащей к оплате за оказанные услуги, над суммой, предусмотренной по договору закупа услуг с поставщиком, созданным в организационно-правовой форме государственного предприятия, оплата суммы превышения (увеличение расходов на коммунальные услуги, текущий ремонт зданий, сооружений и оборудования, прочие услуги) осуществляется по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, города республиканского значения и столицы.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Мониторинг качества и объема медицинских услуг осуществляется путем:
1) оценки оказанных услуг, введенных поставщиком в информационные системы здравоохранения. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг в информационных системах здравоохранения подтверждаются или отклоняются дефекты, установленные автоматизированным способом, а также присваиваются иные выявленные дефекты;

32) түзету коэффициенттері – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) бекітілген Медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне (бұдан әрі – Тарифтерді қалыптастыру әдістемесі) сәйкес тарифті түзету мақсатында уәкілетті орган қолданатын коэффициенттер;
33) учаскелік қызметтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – УҚЫК) – кадрлардың біліктілігін арттыру сертификаты бар және артериялық гипертензия (бұдан әрі – АГ), созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі (бұдан әрі – СЖЖ), қант диабеті (бұдан әрі – ҚД) ауруларымен ауыратын, динамикалық бақылауды қажет ететін пациенттердің кемінде 10%-ын қамтумен және (немесе) әрбір санаттағы жүкті әйелдердің, босанған әйелдердің, нәрестелер мен бес жасқа дейінгі балалардың 10%-ын қамтумен прогрессивті тәсіл бойынша патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделін енгізген МСАК субъектілерінің қызметкерлерін ынталандыруға қосымша ақы;
34) шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) – сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерін есепке алмай, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының айлық сомасынан асып кеткен жағдайларда ақы төлеу сомасын есептеу тетігі;
35) шығын сыйымдылығы коэффициенті – КШТ-ның базалық мөлшерлемесінің құнына шығындылық дәрежесін айқындайтын коэффициент.
6. Көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу мынадай төлем құжаттары: көрсетілген қызметтерге шот-тізілімнің, қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының, көрсетілген қызметтер актісінің негізінде тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қызметтер берушілердің (коммуналдық қызметтерге, ғимараттарды, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеу шығыстардың ұлғаюы, басқа қызметтер) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша көзделген сомадан көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуге жататын сома асып кеткен жағдайда, осы шығыстарды өтеу жергілікті өкілді органның шешімі бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу:
1) қызметтер беруші денсаулық ақпараттық жүйелеріне енгізілген көрсетілген қызметтерді бағалау. Денсаулық сақтау ақпараттық жүйелерінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша автоматтандырылған тәсілмен белгіленген ақаулар расталады немесе қабылданбайды, сондай-ақ өзде де анықталған ақаулар тағайындалды;

2) посещения субъектов здравоохранения для изучения первичной медицинской документации на бумажных носителях, осуществления сверки данных, внесенных в информационные системы, с первичной медицинской документацией и иных мероприятий в целях обеспечения мер по исполнению условий договора закупа услуг.
Для проведения мониторинга качества и объема медицинских услуг фонд, при необходимости, привлекает независимых экспертов.
Независимые эксперты привлекаются в случаях:
1) необходимости подтверждения надлежащего качества медицинской помощи при рассмотрении летальных случаев, пролеченных случаев с редкими заболеваниями, узкоспециализированными в клиническом плане пролеченных случаев, пролеченных случаев с осложнениями, а также при оплате услуг за фактически понесенные расходы;
2) проведения планового, тематического (целевого) мониторинга оказанных медицинских услуг;
3) участия фонда в судебных делах.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Поставщик в течение 3 (трех) рабочих дней, с момента запроса фондом медицинской документации, предоставляет в адрес фонда запрашиваемые документы на бумажном носителе или электронную сканированную копию документов. Запрос фондом осуществляется официальным письмом.
Медицинская документация, направленная поставщиком в фонд, подлежит возврату в адрес поставщика в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента завершения мониторинга качества и объема медицинских услуг. Копии документов на бумажном носителе или электронная сканированная копия документов не подлежат возврату в адрес поставщика.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Внеплановый мониторинг поставщика проводится в случаях:
1) получения фондом информации о возможных нарушениях поставщиком условий договора закупа услуг или требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в области здравоохранения;
2) выявления возможных случаев нарушения требований нормативных правовых актов в области здравоохранения поставщиком по результатам проведения мониторинга качества и объема другого поставщика;
3) выявления фактов предоставления или ввода поставщиком в информационные системы недостоверных, неполных, некачественно исполненных документов или некорректных данных по формам и отчетам, предусмотренных настоящими Правилами и Правилам закупа, в том числе содержащихся в представленных платежных документах;
4) поступления от поставщика обращения о несогласии с результатами мониторинга качества и объема, когда объективное рассмотрение обращения невозможно без посещения поставщика;

2) қағаз жеткізгіштерде бастапқы медициналық құжаттаманы зерделеу, бастапқы медициналық құжаттамамен ақпараттық жүйелерге енгізілген деректерді медициналық қызметтердің салыстыруды және қызметтерді сатып алу шартының талаптарын орындау бойынша шараларды қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асыру үшін денсаулық сақтау субъектілеріне бару арқылы жүзеге асырылады.
Қордың медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу үшін, қажет болған жағдайда, тәуелсіз сарапшыларды тартады.
Тәуелсіз сарапшылар мынадай жағдайларда:
1) қайтыс болу жағдайларын, сирек аурулармен емделген жағдайларды, клиникалық тұрғыда мамандандырылған емделген жағдайларды, асқынумен емделген жағдайларды қарау кезінде, медициналық көмектің тиісті сапасын растау қажеттілігі, сондай-ақ нақты келтірілген шығыстар үшін көрсетілген қызметтерге ақы төлеу кезінде медициналық көмектің тиісті сапасын растау қажеттілігі;
2) көрсетілген медициналық қызметтердің жоспарлы, тақырыптық (нысаналы) мониторингін жүргізу;
3) қордың сот істеріне қатысуы кезінде тартылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қызметтер беруші қор медициналық құжаттаманы сұратқан сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде қордың мекенжайына сұратылған құжатты қағаз жеткізгіште немесе құжатты электрондық сканерленген көшірмесін ұсынады. Қор сұрау салуды ресми хатпен жүзеге асырады.
Қызметтер беруші қорға жіберген медициналық құжаттама қызметтер берушінің мекенжайына медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтеу аяқталған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде қайтарылуға тиіс. Қағаз жеткізгіштегі құжаттардың көшірмелері немесе құжаттардың электрондық сканерленген көшірмелері қызметтер берушінің мекенжайына қайтаруға жатпайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Қызметтер берушіні жоспардан тыс мониторингтеу:
1) қор қызметтер беруші көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарының немесе денсаулық сақтау саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері талаптарының мүмкін бұзушылықтары туралы ақпарат алған;
2) қызметтер беруші басқа қызмет берушінің сапа мен көлемі мониторингін жүргізу нәтижелері бойынша денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарының болуы мүмкін бұзушылықтарын анықталған;
3) осы Қағидаларда және Сатып алу қағидаларында көзделген соның ішінде ұсынылған төлем құжаттарында нысандар мен есептер бойынша, қызметтер берушінің дұрыс емес, толық емес және сапасыз орындалған құжаттарды ұсынуы немесе ақпараттық жүйелерге енгізу фактілері анықталған;
4) қызметтер берушіден сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерімен келіспеу туралы өтініш келіп түскен кезде өтінішті қарау қызметтер берушінің орналасқан жеріне барусыз мүмкін болмаған кезде;

5) поступления жалоб, обращений от потребителей медицинских услуг на деятельность поставщика или качество оказанных им медицинских услуг в рамках договора закупа услуг;
6) проведения целевого мониторинга по результатам текущего мониторинга качества и объема медицинских услуг;
7) проведения мониторинга исполнения условий договора закупа услуг.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг фондом формируется экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, за исключением случаев материнской смертности.
Ведомство уполномоченного органа по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг предоставляет в фонд результаты экспертизы случаев материнской смертности с формированием экспертного заключения на каждый случай материнской смертности по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с момента завершения экспертизы.
Результаты экспертизы случаев материнской смертности учитываются при мониторинге качества и объема медицинских услуг.";
пункты 21 и 22 исключить;
пункты 23, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"23. Акт мониторинга качества и объема медицинских услуг по видам и формам медицинской помощи формируется фондом не позднее 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода.
24. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг выявляются дефекты оказания медицинской помощи, являющиеся основанием для применения штрафных санкций путем уменьшения фондом суммы, подлежащей оплате поставщику, в соответствии с единым классификатором дефектов по формам, видам медицинской помощи и видам медицинской деятельности согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам (далее – Единый классификатор дефектов).
25. Результаты мониторинга качества и объема отражаются в реестрах услуг, прошедших мониторинг качества и объема медицинских услуг по каждой форме и (или) профилю медицинской помощи, на основании которых формируется сводный акт мониторинга качества и объема медицинских услуг.
По результатам текущего мониторинга качества и объема медицинских услуг фондом ежеквартально осуществляется оценка деятельности поставщиков для выработки мероприятий по дальнейшему мониторингу качества и объема медицинских услуг.";

5) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының шеңберінде қызметтер берушінің қызметіне немесе ол көрсеткен медициналық қызметтердің сапасына медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардан шағымдар, өтініштер келіп түскен;
6) сапасы мен көлемге ағымдағы мониторингтің нәтижелері бойынша нысаналы мониторинг жүргізу;
7) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарын орындауды мониторингтеу.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша қор әрбір қайтыс болу жағдайына (өліммен аяқталған), ана өлімі жағдайларын қоспағанда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.
Медициналық қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы қорға сараптама аяқталған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ана өлімінің әрбір жағдайына сараптамалық қорытынды қалыптастыра отырып ана өлімі жағдайларына сараптаманың нәтижелерін ұсынады.
Ана өлімі жағдайларын сараптау нәтижелері медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу кезінде ескеріледі.";
21 және 22-тармақтар алып тасталсын;
23, 24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісін қор есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей қалыптастырады.
24. Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-1 қосымшаға сәйкес медициналық көмектің нысандары, түрлері мен медициналық қызмет түрлері бойынша ақаулардың бірыңғай жіктеліміне (бұдан әрі – Ақаулардың бірыңғай жіктелімі) сәйкес қордың қызметтер берушіге төлеуге жататын соманы азайту арқылы айыппұл санкцияларын қолдану үшін негіздеме болып табылатын медициналық көмек көрсетудің ақаулары анықталады.
25. Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері медициналық көмектің әрбір нысаны және (немесе) бейіні бойынша сапа мен көлемді мониторингтеуден өткен көрсетілетін қызметтердің тізілімінде көрсетіледі, олардың негізінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеудің жиынтық актісі қалыптастырылады.
Алдағы уақыттағы медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізу бойынша өнімділік іс-шаралар үшін медициналық қызметтердің сапасы мен көлемдеріне жүргізілген ағымдағы мониторингтің шешімі бойынша қормен тоқсан сайын қызметтер берушілердің қызметін бағалау жүзеге асырады.";

дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. При поступлении жалоб, обращений от потребителей медицинских услуг на деятельность поставщика или качество оказанных им медицинских услуг в рамках договора закупа услуг, поставщик в течении 1 (одного) календарного дня представляет в фонд необходимую информацию по запросу.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Оказанные услуги, в том числе случаи с летальными исходами, по которым не завершен мониторинг качества и объема медицинских услуг в текущем отчетном периоде, не отражаются в акте оказанных услуг, и оплата по ним осуществляется после завершения мониторинга качества и объема медицинских услуг в последующих отчетных периодах.
Оплата за оказанные услуги, указанные в части первой настоящего пункта, не принятые к оплате в течении действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема медицинских услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.";
пункт 34 исключить;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Суммы штрафных санкций, удержанные по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, неустойки, уплаченные поставщиками в соответствии с условиями договора закупа услуг в системе ОСМС подлежат использованию для оплаты услуг по оказанию медицинской помощи услуг в период действия договора закупа услуг.";
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Суммы штрафных санкций, удержанные по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг в рамках ГОБМП, подлежат использованию для оплаты услуг по оказанию медицинской помощи в период действия договора закупа услуг.
Неустойки, начисленные в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках ГОБМП, подлежат зачислению поставщиками в доход республиканского бюджета в период действия договора закупа услуг.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Суммы штрафных санкций, удержанные по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, неустойки, уплаченные поставщиками в соответствии с условиями договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи в системе ОСМС, подлежат использованию для оплаты услуг по тем же формам предоставления медицинской помощи в период действия договора закупа услуг.";

мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Қызметтер берушінің қызметіне және қызметтерді сатып алу шартының шеңберінде олардың көрсеткен медициналық қызметтерінің сапасына медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардан шағымдар, арыздар келіп түскен жағдайда, қызметтер беруші 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде Қорға сұрау салуы бойынша қажетті ақпаратты ұсынады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Көрсетілген қызметтер, оның ішінде ағымдағы есепті кезеңде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу аяқталмаған өліммен аяқталған жағдайлар көрсетілген қызметтердің актісінде көрсетілмейді және олар бойынша ақы төлеу медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу аяқталғаннан кейін келесі есепті кезеңдерде жүзеге асырылады.
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттың қолданысы уақытында ақы төлеуге қабылданбаған осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген көрсетілген қызметтерге ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы жылынан кейінгі жылы жүргізіледі.";
34-тармақ алып тасталсын;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының, қызметтер берушілер төлеген тұрақсыздық айыбының сомалары көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу үшін пайдалануға жатады.";
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының сомалары көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу үшін пайдалануға жатады.
ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбы қызметтер берушілердің көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде республикалық бюджет кірісіне аударуына жатады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. МӘМС жүйесінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының, қызметтер берушілер төлеген тұрақсыздық айыбының сомалары көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде медициналық көмекті ұсынудың сол нысандары бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу үшін пайдалануға жатады.";

дополнить пунктом 41-1 следующего содержания:
"41-1. Суммы штрафных санкций, удержанные по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, в соответствии с условиями договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП, подлежат использованию для оплаты услуг по тем же формам предоставления медицинской помощи в период действия договора закупа услуг.";
дополнить пунктом 42-1 следующего содержания:
"42-1. При реализации пилотных проектов по тестированию тарифов оплата услуг осуществляется в порядке, предусмотренном пунктами 3 – 6, 12 – 41-1 настоящих Правил.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Оплата за оказанные услуги соисполнителя осуществляется поставщиками по тарифам, не превышающим размеры тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС за исключением оказанных услуг соисполнителя при оказании медико-социальной помощи больным туберкулезом, лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и больным алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией.";
дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
"49-1. Сумма оплаты за оказание АПП субъектам ПМСП по КПН АПП за отчетный период уменьшается на сумму удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики, предусмотренного пунктом 8 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11268).
Сумма удержания рассчитывается по формуле расчета суммы удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. При оплате услуг за оказание АПП для субъектов ПМСП предусматриваются:
затраты на обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина для субъектов ПМСП, обслуживающих прикрепленное население с заболеванием фенилкетонурия.
По решению местного органа государственного управления здравоохранением области, города республиканского значения и столицы (далее – УЗ) допускается определение субъектов ПМСП для централизованного обеспечения лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина.
В целях оплаты отпуск лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина регистрируется в информационной системе "Лекарственное обеспечение" (далее – ИС "ЛО").";
пункт 54 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 41-1-тармақпен толықтырылсын:
"41-1. ТМККК шеңберінде амбулаторлық-емханалық және жедел медициналық көмек көрсету бойынша медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының сомасы көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданысы кезеңінде медициналық көмекті ұсынудың сол нысандары бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу үшін пайдалануға жатады.";
мынадай мазмұндағы 42-1-тармақпен толықтырылсын:
"42-1. Тарифтерді тестілеу бойынша пилоттық жобаларды іске асыру кезінде қызметтерге ақы төлеу осы Қағидалардың 3-6, 12-41 1-тармақтарында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Бірлесіп орындаушының көрсетілген қызметтеріне ақы төлеуді қызметтер берушілер, бірлесіп орындаушының туберкулезбен, психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарға және алкоголизм, наркомания және токсикоманиямен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету кезіндегі көрсетілген қызметтерін қоспағанда, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтердің мөлшерінен аспайтын тарифтер бойынша жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 49-1-тармақпен толықтырылсын:
"49-1. МСАК субъектілеріне есепті кезеңде АЕК КЖН бойынша АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 болып тіркелген) 8-тармағында көзделген бір жалпы практика дәрігеріне азаматтарды бекіту нормативінен асып кеткені үшін ұстап қалу сомасына азайтылады.
Ұстап қалу сомасы осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес бір жалпы практика дәрігеріне азаматтарды бекіту нормативінен асып кеткенге ұстап қалу сомасы есебінің формуласы бойынша есептеледі.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. МСАК субъектілері АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу кезінде:
қамтамасыз етуге шығындар фенилкетонуриямен ауыратын бекітілген халқы бар МСАК субъектілері үшін емдік ақуызы төмен өнімдермен және фенилаланиннің төмен құрамы бар өнімдермен көзделеді.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының (бұдан әрі – ДСБ) шешімі бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және фенилаланиннің төмен құрамы бар өнімдермен орталықтандырылған қамтамасыз ету үшін МСАК субъектілерін айқындауға рұқсат беріледі.
Ақы төлеу мақсатында емдік ақуызы төмен өнімдер мен фенилаланиннің төмен құрамы бар өнімдерді босату "Дәрілік қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ДҚЕ" АЖ) тіркеледі.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"54. При осуществлении процесса оплаты СИ в ИС "ЕПС" вводит и подтверждает данные по соисполнителям и оказываемым ими консультативно-диагностическим услугам (далее – КДУ) в соответствии с заключенными договорами соисполнения.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом в модуле "Регистратура" автоматизированной информационной системы "Амбулаторно-поликлиническая помощь" (далее – АИС "АПП");
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в автоматизированной информационной системе "Поликлиника" (далее - АИС "Поликлиника"), оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП по формам № 025/у, № 025-5/у, № 025-8/у и № 025-7/у первичной медицинской документации, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – приказ № 907);
3) ежедневный ввод внешних направлений на КДУ в АИС "Поликлиника" по форме № 001-4/у первичной медицинской документации, утвержденной приказом № 907;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ввод и подтверждение данных по заключенным договорам соисполнения в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
6) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг КДП по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
7) ввод данных, необходимых для выплаты СКПН и СКУС, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с настоящим параграфом;
8) на основании первичных бухгалтерских документов за отчетный период формирование в ИС "ЕПС" информации о:
структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;

"54. Ақы төлеу процесін жүзеге асыру кезінде АС "БТЖ" АЖ-ға жасалған бірлесіп орындау шарттарына сәйкес бірлесіп орындаушылар және олар көрсететін консультациялық-диагностикалық қызметтер (бұдан әрі – КДҚ) бойынша деректерді енгізеді және растайды.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – АЕК шот-тізілімі) автоматтандырылған түрде қалыптастыру кезінде төлем жүргізу және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші мыналарды:
1) күн сайын "Амбулаториялық-емханалық көмек" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "АЕК" АЖ) "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақырулар бойынша мәліметтерді енгізуді;
2) күн сайын "Емхана" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Емхана" ААЖ) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 907 бұйрық) бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 025/е, № 025-5/е, № 025-8/е және № 025-7/е нысандары бойынша халыққа МСАК және КДК мамандары көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерді дербестендірілген тіркеуді;
3) күн сайын "Емхана" ААЖ-ға №907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың 001-4/е нысаны бойынша КДҚ-ға сыртқы жолдамаларды енгізуді;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күнделікті енгізуді;
5) "БТЖ" АЖ "Төлем жүйесі" модулінде жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша деректерді оларды жасасқан күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізуді және растауды;
6) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халқына КДҚ көрсетуге арналған бірлесіп орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халқына бірлесіп орындау шарты бойынша көрсетілген КДҚ қызметтерінің актісін қалыптастыруды;
7) КЖНЫК және УҚЫҚ төлеу үшін қажетті деректерді енгізу, оны есептеу және бөлу осы параграфқа сәйкес жүзеге асырылады;
8) есепті кезеңде бастапқы бухгалтерлік құжаттадың негізінде "БТЖ" АЖ-да:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызмет берушінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты қалыптастыру туралы ақпаратты;

9) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 7) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В случае отсутствия в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 7) настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание АПП за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанной информации.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 7) настоящего пункта.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. По результатам ввода в ИС данные становятся доступными фонду и СИ в пределах функций и полномочий, определенных настоящими Правилами для ежедневного мониторинга качества и объема медицинских услуг, анализа и оценки с целью принятия управленческих решений фондом в рамках его компетенции.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи формируется фондом по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию АПП) в ИС "ЕПС" в ручном или автоматизированном режиме, в котором учитываются результаты достижения поставщиком индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в информационной системе "Дополнительный компонент к тарифу первичной медико-санитарной помощи" (далее – ИС "ДКПН").";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. По результатам мониторинга качества и объема амбулаторно-поликлинической помощи формируются:
1) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 14-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
5) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;
6) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам.";

9) осы тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне (отызыншы) дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
"БТЖ" АЖ-да осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезеңдегі АЕК көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпаратты енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша оның негізінде осы тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. АЖ-ға енгізу нәтижелері бойынша деректер қорға және АС-ға функциялары мен құзыреттері шегінде қордың өз құзыреті шеңберінде осы Қағидаларда айқындалған басқарушылық шешімдерді қабылдауы мақсатында күнделікті медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу, талдау және бағалау үшін қолжетімді болады.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасын (бұдан әрі – АЕК көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы) Қор осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "БТЖ" АЖ-да қолмен немесе автоматтандырылған режімде қалыптастырады, онда "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек тарифіне қосымша компонент" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ЖБНҚК" АЖ) автоматтандырылған режімде есептелген түпкілікті нәтиженің индикаторларына қызметтер берушінің қол жеткізу нәтижелері ескеріледі.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Амбулаториялық-емханалық көмектің сапасы мен көлеміне мониторингтің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 14-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
3) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;
4) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
5) осы Қағидаларға 54-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
6) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі қалытастырылады.";

пункты 62 и 63 исключить;
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Оплата суммы СКПН и СКУС субъектам ПМСП и субъектам села осуществляется фондом в соответствии с Методикой формирования тарифов в автоматизированном режиме ежемесячно до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным:
1) СКУС до уровня персонала территориальных участков ПМСП в ИС "ЕПС";
2) СКПН до уровня субъектов и территориальных участков ПМСП в ИС "ДКПН".";
пункт 67 исключить;
пункты 68 и 69 изложить в следующей редакции:
"68. Для оплаты СКПН субъектам ПМСП и субъектам села ведомство уполномоченного органа по государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг и его территориальные подразделения обеспечивают:
1) в информационной системе "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – ИС "СУКМУ"):
в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, ввод данных по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность субъекта ПМСП и субъекта села с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села;
2) в ИС "ДКПН":
в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, регистрацию всех случаев материнской смертности, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП, а также сведения об участии указанных случаев в расчете суммы СКПН по результатам мониторинга качества и объема;
сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг.
69. По субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" фонд обеспечивает:
1) ввод и подтверждение данных по утвержденным плановым годовым суммам СКПН и численности населения на текущий финансовый год по каждой области, столице, городу республиканского значения;
2) ввод и подтверждение данных помесячного распределения годовой суммы СКПН на уровне региона;
3) ввод и подтверждение установленного целевого значения по каждому индикатору конечного результата, представленного уполномоченным органом по согласованию с УЗ каждой области, столице, городу республиканского значения;
4) ежемесячное (в начале отчетного периода) установление критерия распределения суммы СКПН свыше 150 (ста пятидесяти) тенге в расчете на 1 (одного) прикрепленного жителя:
по населению;
по населению и баллам;
по населению, баллам и коэффициенту соответствия конкретного субъекта ПМСП комплексности оказания услуг ПМСП;

62 және 63-тармақтар алып тасталсын;
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК және УҚЫҚ сомасын төлеуді қор есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күніне (оныншы) дейін автоматтандырылған режімде Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес жүзеге асырады:
1) МСАК аумақтық учаскелерінің қызметкерлер деңгейіне дейін УҚЫҚ-ны "БТЖ" АЖ-да;
2) МСАК субъектілері мен аумақтық учаскелер деңгейіне дейін КЖНЫК-ны "ЖБНҚК" АЖ-да.";
67-тармақ алып тасталсын;
68 және 69-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"68. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне ЖБНҚК төлеу үшін медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері:
1) "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "МҚСБЖ" АЖ):
есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде негіздемені көрсете отырып, МСАК субъектісі мен ауыл субъектісінің қызметіне бекітілген халық арасында жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректер енгізуді;
2) "ЖБНҚК" АЖ-да:
есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық ана өлімі жағдайларын, сондай-ақ сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша КЖНЫК сомасын есептеуде көрсетілген жағдайлардың қатысуы туралы мәліметтерді тіркеуді;
медициналық қызметтер көрсету саласындағы аяқталмаған мемлекеттік бақылауға байланысты есепті кезеңде КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтерді қамтамасыз етеді.
69. "ЖШНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бойынша қор:
1) әрбір облыс, астана және республикалық маңызы бар қала бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген КЖНЫК-тың жоспарлы жылдық сомалары мен халықтың саны бойынша деректерді енгізуді және растауды;
2) өңір деңгейінде КЖНЫК-тың жылдық сомасын айларға бөлу деректерін енгізуді және растауды;
3) әрбір облыстың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың ДСБ-мен келісім бойынша уәкілетті орган ұсынған түпкілікті нәтиженің әрбір индикаторы бойынша белгіленген нысаналы мәнді енгізуді және растауды;
4) мыналар:
халық бойынша;
халық және балдар бойынша;
халық, балдар және МСАК қызметтерін көрсетудің кешенділігіне нақты МСАК субъектісінің сәйкестік коэффициенті бойынша 1 (бір) бекітілген тұрғынға есептегенде 150 (жүз елу) теңгеден жоғары КЖНЫК сомасын бөлу өлшемшартын ай сайынғы (есепті кезеңнің басында) белгілеу;

5) проведение предварительного (до закрытия отчетного периода) автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН за отчетный период по каждому региону, в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села;
6) подтверждение закрытия отчетного периода в срок не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за днем завершения отчетного периода. Закрытие отчетного периода приостанавливается при наличии нераспределенных случаев по субъектам ПМСП в разрезе участков, к которым прикреплено население. Изменение внесенных данных за исключением фонда, со дня подтверждения закрытия отчетного периода не допускаются;
7) снятие подтверждения о закрытии отчетного периода до закрытия отчетного периода субъектами ПМСП, в случае выявления несоответствий или некорректных действий участников, влияющих на расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН;
8) принятие к оплате оказанных услуг в текущем отчетном месяце при наличии в отчетном периоде факта превышения суммы СКПН в расчете на одного прикрепленного жителя свыше 150 (ста пятидесяти) тенге по субъекту ПМСП и субъекту села. При этом данный алгоритм применяется в течение 1 (одного) квартала;
9) выгрузку данных автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН на оплату в ИС "АПП";
10) перечисление суммы СКПН субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период;
11) формирование итогов оценки достигнутых конечных результатов деятельности в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села и направление в УЗ для сведения;
12) в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем завершения отчетного периода, регистрацию всех случаев детской смертности от 7 (семи) дней до 5 (пяти) лет, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП, а также сведения об участии указанных случаев в расчете суммы СКПН по результатам мониторинга качества и объема;
13) сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным мониторингом качества и объема по случаям детской смертности от 7 (семи) дней до 5 (пяти) лет, произошедших в течение отчетного периода (за исключением несчастных случаев) и предотвратимых на уровне ПМСП.";
дополнить пунктом 70-1 следующего содержания:
"70-1. Для формирования платежных документов на оплату СКПН субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" УЗ обеспечивает внесение до закрытия отчетного периода корректив по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской смертности), к конкретным субъектам ПМСП и села на основании протокольного решения комиссии, созданной при УЗ по согласованию с субъектами ПМСП и села.";
абзац первый пункта 71 изложить в следующей редакции:

5) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде әрбір өңір бойынша есепті кезеңдегі түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларын алдын ала автоматтандырылған есептеуді (есепті кезеңнің жабылуына дейін) жүргізу;
6) есепті кезең аяқталған күннен кейінгі айдың келесі 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растау. Есепті кезеңді жабу халық бекітілген учаскелер бөлінісінде МСАК субъектілері бойынша бөлінбеген жағдайлар болған кезде тоқтатыла тұрады. Есепті кезеңді жабуды растаған күннен бастап қорды қоспағанда, енгізілген деректерді өзгертуге рұқсат берілмейді;
7) түпкілікті нәтиже индикаторының мәндері мен КЖНЫК сомаларын есептеуге әсер ететін сәйкессіздіктер немесе қатысушылардың қате іс-қимылы анықталған жағдайда, МСАК субъектілерінің есепті кезеңді жабуына дейін есепті кезеңнің жабылуын растауды алып тастау;
8) есепті кезеңде МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі бір бекітілген тұрғынға есептегенде 150 (жүз елу) теңгеден жоғары КЖНЫК сомасынан асып кету фактісі болған кезде, көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге ағымдағы есепті айда қабылдау. Бұл ретте, осы алгоритм 1 (бір) тоқсан ішінде қолданылады;
9) "АЕК" АЖ-да түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ақы төлеуге арналған КЖНЫК сомаларын автоматтандырылған есептеу деректерін алу;
10) есепті кезеңдегі түпкілікті нәтижелердің қол жеткізілген индикаторларын бағалау қорытындысы бойынша МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК сомасын аудару;
11) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері бөлінісінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелерін бағалау қорытындыларын қалыптастыру және ДСБ-ға мәлімет үшін жібереді;
12) есепті кезең аяқталған күннен кейінгі келесі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық бала өлімі 7 (жеті) күннен бастап 5 (бес) жасқа дейінгі жағдайларын, сондай-ақ сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша КЖНЫК сомасын есептеуде көрсетілген жағдайлардың қатысуы туралы мәліметтерді тіркеуді;
13) есепті кезеңде болған (жазатайым оқиғаларды қоспағанда) және МСАК деңгейінде алдын алуға болатын барлық бала өлімі 7 (жеті) күннен бастап 5 (бес) жасқа дейінгі жағдайлары бойынша сапа мен көлемнің аяқталмаған мониторингіне байланысты есепті кезеңде КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтер.";
мынадай мазмұндағы 70-1-тармақпен толықтырылсын:
"70-1. "ЖШНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК төлеуге төлем құжаттарын қалыптастыру үшін ДСБ МСАК және ауыл субъектілерімен келісім бойынша ДСБ жанында құрылған комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде МСАК және ауылдың нақты субъектілеріне түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне (ана өлімі жағдайларын қоспағанда) ықпал ететін даулы жағдайларды жатқызу бойынша түзетулерді есепті кезең жабылғанға дейін енгізуді қамтамсыз етеді.";
71-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"71. Субъект ПМСП для формирования платежных документов обеспечивает:";
дополнить пунктом 72-6 следующего содержания:
"72-6. Фонд на основании акта сверки осуществляет корректировку суммы договора закупа услуг в связи с изменением суммы СКУС с учетом фактических выплат, доплат работникам ПМСП путем заключения дополнительного соглашения к договору закупа услуг.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. По результатам мониторинга качества и объема услуг АПП формируются:
1) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 24-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам.";
пункты 84 и 89 изложить в следующей редакции:
"84. Оплата поставщикам за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи осуществляется по тарифам:
1) за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости;
2) за один пролеченный случай по фактическим расходам по перечню заболеваний, операций и манипуляций;
3) за один койко-день;
4) за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости;
5) за один пролеченный случай по медико-экономическим тарифам.
89. Для автоматизированного формирования в ИС "СУКМУ" счет-реестра за оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает в ИС, в том числе в информационной системе "Электронный регистр стационарных больных" (далее - ИС "ЭРСБ"):
1) ежедневный ввод и подтверждение данных по формам № 003/у, № 096/у и № 097/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907.
После подтверждения правильности ввода данные в ИС "ЭРСБ" не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований;

"71. МСАК субъектісі төлем құжаттарын қалыптастыру үшін:";
мынадай мазмұндағы 72-6-тармақпен толықтырылсын:
"72-6. Қор салыстыру актісінің негізінде МСАК қызметкерлеріне үстеме ақыны нақты төлеуді ескере отырып, УҚЫҚ сомасының өзгеруіне байланысты көрсетілген қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісім жасасу арқылы қызметтерді сатып алу шартының сомасын түзетуді жүзеге асырады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. АЕК қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеудің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
2) осы Қағидаларға 24-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
3) осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған консультациялық-диагностикалық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.";
84 және 89-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Қызметтер берушілерге стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу:
1) шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
2) аурулардың, операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша іс жүзіндегі шығыстар бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
3) бір төсек-күн үшін;
4) есептеудің орташа құны бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін;
5) медициналық-экономикалық тарифтер бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
89. "МҚСБЖ" АЖ-да осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтерді көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін шот-тізілім) автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші АЖ-да, соның ішінде "Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "СНЭТ" АЖ) мыналарды:
1) күн сайын № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 003/е, № 096/е және № 097/е нысандары бойынша деректерді енгізуді және растауды қамтамасыз етеді.
Гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, енгізудің дұрыстығы расталғаннан кейін "СНЭТ" АЖ-да деректер түзетуге жатпайды;

2) формирование не позднее 1 (одного) рабочего дня после дня выписки пациента из стационара статистических карт выбывшего из стационара по формам № 066/у, № 066-1/у, № 066-2/у, № 066-3/у и № 027/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
3) ввод данных, необходимых для формирования следующих отчетов, в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом информации о:
структуре расходов за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса на оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услуг по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров за оказанную специализированную медицинскую помощь и высокотехнологичные медицинские услуги по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ИС "ЭРСБ" информации, предусмотренной подпунктом 3) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанной информации.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании сформировавшейся информации, указанной в подпункте 3) части первой настоящего пункта.";
в пункте 95:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) за обеспечение комплектом по уходу за младенцем (аптечка новорожденного);";
пункт 95 дополнить абзацем 11) следующего содержания:
"11) на услуги, оказанные больным инфекционными заболеваниями на койках инфекционного профиля.";
дополнить пунктом 95-1 следующего содержания:
"95-1. Фонд по летальным случаям при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи прикрепляет в ИС "СУКМУ" в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 96 изложить в следующей редакции:
"96. По результатам мониторинга качества и объема стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи формируются:
1) реестр случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих оплате по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам;

2) стационардан пациент жазылып шыққан күннен кейін 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 066/е, № 066-1/е, № 066-2/е, № 066-3/е және № 027/е нысандары бойынша стационардан шыққан науқастың статистикалық карталарын қалыптастыру;
3) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне (отызыншы) дейінгі мерзімде мынадай есептерді:
осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсетуге аванстың жоспарлы сомасын бөлу;
осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген мамандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялық медициналық қызметтер үшін кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпаратты қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу.
"СНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезең үшін стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпаратты енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Қызметтер беруші қордың сұрау салуы бойынша осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
95-тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) сәбиді күту бойынша (жаңа туған сәбидің дәрі қобдишасы) жинақты қамтамасыз етуге;";
95-тармақ мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) инфекциялық профилдің төсектерінде инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға көрсетілетін қызметтер үшін.";
мынадай мазмұндағы 95-1-тармақшамен толықтырылсын:
"95-1. Қор стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткен кездегі өлім жағдайлары бойынша "МҚСБЖ" АЖ-ға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім жағдайына (өліммен аяқталған) сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде бекітеді.";
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"96. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемін мониторингтеудің нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;

2) реестр случаев госпитализации, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
3) реестр случаев госпитализации, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
4) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
5) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.";
пункт 107 изложить в следующей редакции:
"107. Оплата за услуги гемодиализа в условиях дневного стационара производится по тарифам за фактически оказанные сеансы пациентам, зарегистрированным в информационной системе "Хроническая почечная недостаточность" (далее - ИС "ХПН").";
пункты 111 и 112 изложить в следующей редакции:
"111. Оплата за операции по перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, согласно приложению 49 к настоящим Правилам, производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании", отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
3) питание;
4) лекарственные средства, медицинские изделия (далее – МИ);
5) медицинские услуги по тарифам;
6) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента.
При оплате за фактически понесенные расходы лекарственные средства и МИ оплачиваются по их фактической (закупочной) стоимости, не превышающей предельных цен, поставщик вводит в информационные системы фактическую (закупочную) стоимость лекарственных средств и МИ с предоставлением подтверждающих документов на указанную стоимость.
При проведении операции по перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, оплата за оказание услуги по подготовке кадавра к мультиорганному забору органов и/или тканей от одного трупа с целью трансплантации осуществляется один раз. В случае предъявления к оплате услуги по подготовке кадавра к мультиорганному забору органов и/или тканей от того же трупа другим субъектом здравоохранения, оплата не осуществляется.

2) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
4) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;
5) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің нәтижелері бойынша, ақы төлеуге жататын және жатпайтын, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жататын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады.";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Тарифтер бойынша күндізгі стационар жағдайында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу "Созылмалы бүйрек функциясының жеткіліксіздігі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БСЖ" АЖ) тіркелген пациенттерге нақты көрсетілген сеанстар үшін жүргізіледі.";
111 және 112-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"111. Осы Қағидаларға 49-қосымшаға сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары:
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес төленетін кәсіптік зейнетақы жарналары, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, медициналық бұйымдар (бұдан әрі – МБ);
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар.
Нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төлеу кезінде дәрілік заттар мен МБ-ға шекті құнынан аспайтын олардың нақты (сатып алу) құны бойынша ақы төленеді, қызметтер беруші көрсетілген құнға арналған растайтын құжаттарды ұсына отырып, ақпараттық жүйелерге дәрілік заттар мен МБ-ның нақты (сатып алу) құнын енгізеді.
Нақты келтірілген шығыстар үшін төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша операция жүргізу кезінде транспланттау мақсатында кадаврды бір мәйіттен ағзаларды және/немесе тіндерді мультағзанық алуына дайындау бойынша қызмет көрсету үшін ақы төлеу бір рет жүзеге асырылады. Сол мәйіттен ағзалардың және/немесе тіндердің мультиоргандық қоршауына кадаврды дайындау бойынша қызметке ақы төлеуге басқа да денсаулық сақтау субъектісі мәлімдеген жағдайда ақы төлеу жүзеге асырылмайды.

112. По перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов, согласно приложению 50 к настоящим Правилам, оплата осуществляется путем суммирования:
1) стоимости пролеченного случая, которая оплачивается по КЗГ основного диагноза или операции по тарифам;
2) стоимости лекарственных средств и МИ, которая оплачивается по фактической (закупочной) стоимости, не превышающей предельных цен, устанавливаемых уполномоченным органом;
3) стоимости медицинских услуг, оплачиваемых по тарифам.";
пункты 113 и 114 изложить в следующей редакции:
"113. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара больным с хронической почечной недостаточностью в терминальной стадии, являющейся основным или сопутствующим диагнозом, производится по КЗГ основного диагноза или операции и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.
114. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара при тяжелых случаях заболеваний, осложненных острой почечной недостаточностью, которая не купировалась медикаментозной терапией, производится по КЗГ основного диагноза или операции и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.";
пункт 116 изложить в следующей редакции:
"116. Оплата за осложненное течение беременности и родов в условиях круглосуточного стационара по перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов, согласно приложению 50-1 к настоящим Правилам осуществляется с учетом принципов регионализации по стоимости КЗГ основного диагноза или операции с оплатой дополнительных расходов на лекарственные средства и МИ.
Оплата за услуги альбуминового и перитонеального диализов в условиях круглосуточного стационара производится по КЗГ основного диагноза или операций и с оплатой стоимости оказанных сеансов по тарифам.
Организациям здравоохранения оплачиваются затраты на расходные материалы, выданные пациенту для самостоятельного проведения перитонеального диализа на дому по накладной, прикрепленной в сканированном виде в ИС "ЭРСБ".";
пункт 117 исключить;
пункт 118 изложить в следующей редакции:
"118. Фонд, в случае неэффективности проводимой терапии в условиях круглосуточного стационара и обоснованного предоставления больному по жизненным показаниям, лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил, оплачивает данные дополнительные затраты за пролеченный случай и отражает в протоколе исполнения договора закупа услуг по оказанию стационарной и стационарозамещающей помощи в порядке, предусмотренном пунктом 30 настоящих Правил.
Оплата дополнительных затрат осуществляется на основании:

112. Осы Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, клиникалық-шығындық топтардың құны бойынша ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша ақы төлеу:
1) тарифтер бойынша негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленетін емделіп шыққан жағдайдың құнын;
2) уәкілетті орган белгілейтін шекті бағалардан аспайтын нақты (сатып алу) құны бойынша ақы төленетін дәрілік заттар мен МБ-ның құнын;
3) тарифтер бойынша төленетін медициналық көрсетілетін қызметтердің құнын қосу арқылы жүзеге асырылады.";
113 және 114-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Терминалдық сатыдағы бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі бар науқастарға тәуліктік стационар жағдайында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі және ілеспе диагноз болып табылатын, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстардың құнына тарифтер бойынша ақы төлене отырып жүргізіледі.
114. Дәрі-дәрмектік терапиямен беті қайтарылмаған, жіті бүйрек функциясының жеткіліксіздігімен асқынған аурулардың ауыр жағдайлары кезінде тәуліктік стационар жағдайларында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және тарифтер бойынша көрсетілген сеанстардың құнына ақы төлей отырып жүргізіледі.";
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"116. Осы Қағидаларға 50-1-қосымшаға сәйкес қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, клиникалық-шығындық топтардың құны бойынша ақы төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша тәуліктік стационар жағдайында жүктілік пен босанудың асқынған ағымы үшін ақы төлеу дәрілік заттар мен МБ-ға арналған қосымша шығыстарға ақы төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құны бойынша өңірлендіру қағидаттарын ескере отырып, жүзеге асырылады.
Тәуліктік стационар жағдайларында альбуминдік және перитонеалдық диализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және тарифтер бойынша көрсетілген сеанстардың құнын төлей отырып, жүргізіледі.
Денсаулық сақтау ұйымдарына "СНЭТ" АЖ-да сканереленген түрде бекітілген жөнелтпе құжат бойынша үйде перитонеалдық диализді өз бетінше жүргізу үшін пациентке берілген шығыс материалдарына арналған шығындар өтеледі.";
117-тармақ алып тасталсын;
118-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"118. Қор тәуліктік стационар жағдайында жүргізілетін терапияның тиімсіздігі және осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін дәрілік заттар мен МБ-ны өмірлік көрсетілімдері бойынша науқасқа негізді ұсыну жағдайында емделіп шыққан жағдай үшін қосымша шығындарға деректеріне ақы төлейді және осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген тәртіппен стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасында көрсетеді.
Қосымша шығындарға ақы төлеу мыналардың:

1) письменного обращения поставщика с приложением документов, подтверждающих предъявленные затраты за предоставление больному дополнительных лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил, которое направляется в фонд не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) акта сверки, подписанного должностными лицами фонда и поставщика;
3) результатов мониторинга качества и объема об обоснованности предоставления пациенту дополнительных лекарственных средств и МИ, не входящих в условия настоящих Правил;
4) положительного заключения комиссии об обоснованности дополнительных затрат на лекарственные средства и МИ, создаваемой фондом. В состав комиссии включаются представители уполномоченного органа и фонда.";
пункты 119, 120, 121 и 126 изложить в следующей редакции:
"119. Оплата медицинской помощи пациентам со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, которым в условиях круглосуточного стационара проведена химиотерапия, осуществляется по КЗГ основного диагноза или операций и с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей ее предельную цену.
120. При лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения, первичная госпитализация круглосуточного стационара оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, оплата последующих госпитализаций производится по тридцатипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.
121. Поставщикам, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткани и депрессии кроветворения, при последующих госпитализациях круглосуточного стационара оплачивается по семидесятипятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену, кроме случаев проведения операции по трансплантации костного мозга. Лечение пациентов со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани с проведением операции по трансплантации костного мозга, оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с оплатой по фактическим затратам стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.

1) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 15-күнінен (он бесінші) кешіктірмей қорға жіберілетін, осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін қосымша дәрілік заттарды, МБ-ны науқасқа ұсынғаны үшін мәлімделген шығындарды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, қызметтер берушінің жазбаша өтінішінің;
2) қордың және қызметтер берушінің лауазымды тұлғалары қол қойған салыстыру актісінің;
3) осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін қосымша дәрілік заттар мен МБ-ны пациентке ұсынудың негізділігі туралы сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерінің;
4) қор құрған комиссияның дәрілік заттар мен МБ-ға қосымша шығындардың негізділігі туралы оң қорытындысының негізінде жүзеге асырылады. Комиссияның құрамына уәкілетті органның және қордың өкілдері кіреді.";
119, 120, 121 және 126-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"119. Тәуліктік стационар жағдайында химиялық терапия жүргізілген лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар пациенттерге көрсетілетін медициналық көмекке ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша оның шекті көлемінен аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып жүзеге асырылады.
120. Лимфоидты және қан өндіру тінін қатерлі ісіктерінің жіті нысандарын және қан өндіру депрессиясын емдеу кезінде тәуліктік стационарға алғашқы емдеуге жатқызуға нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді, кейінгі емдеуге жатқызуларға ақы төлеу оның шекті көлемінен аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлеу отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдай құнының отыз пайызы мөлшерінде жүргізіледі.
121. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің жіті нысандарын және қан өндіру депрессиясын емдеу кезінде жоғары дозалық химиялық терапияны қолданатын қызметтер берушілерге тәуліктік стационарға кейінгі емдеуге жатқызулар кезінде сүйек кемігін транспланттау операциясын жүргізу жағдайларынан басқа, шекті құнынан аспайтын нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының жетпіс бес пайыздық құны бойынша төленеді. Сүйек кемігін транспланттау операциясын жүргізе отырып, лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар пациенттерді емдеу нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын төлей отырып, уәкілетті орган айқындаған шекті құнынан аспайтын негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының құны бойынша төленеді.

126. Оплата медицинских услуг, оказываемых детям с онкологическими заболеваниями на уровне круглосуточного стационара за лечение по блокам (схемам), длительность лечения и стоимость полного курса лечения конкретной нозологии, включая стационарозамещающую помощь осуществляется по медико-экономическим тарифам.";
пункт 127 исключить;
пункты 129 и 130 изложить в следующей редакции:
"129. При необходимости наблюдения за детьми с онкологическими заболеваниями в перерыве лечения между блоками (схемами) лечения, оплата осуществляется на уровне стационарозамещающей помощи.
При оказании реабилитации для детей с онкологическими заболеваниями поставщик по согласованию с фондом привлекает соисполнителей путем передачи им части своих обязательств по оказанию услуг. Оплата оказанных услуг соисполнителей осуществляется в соответствии с пунктом 45 настоящих Правил.
130. Для нозологий, имеющих этап амбулаторного лечения, лекарственные средства выдаются по завершению курса стационарного лечения, при этом, оплата стоимости выданных пациенту лекарственных средства осуществляется на основании прикрепленной в сканированном виде в ИС "ЭРСБ" накладной, за исключением лекарственных средств, входящих в Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне, утвержденный приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15724) (далее – приказ № 666).";
пункты 136 и 144 изложить в следующей редакции:
"136. По результатам мониторинга качества и объема услуг скорой медицинской помощи, формируются:
1) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам.
144. По результатам мониторинга качества и объема услуг по транспортировке квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом формируются:

126. Тәуліктік стационар деңгейінде онкологиялық аурулары бар балаларға блоктар (сызбалар) бойынша көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу емдеу құнын, емдеудің ұзақтығы мен стационарды алмастыратын көмекті қоса алғанда, нақты нозологияны емде удің толық курсының құны медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылады.";
127-тармақ алып тасталсын;
129 және 130-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"129. Емдеу блоктары (сызбалары) арасындағы емдеу үзілісінде онкологиялық аурулары бар балаларды байқау қажет болған кезде ақы төлеу стационарды алмастыратын көмек деңгейінде жүзеге асырылады.
Онкологиялық аурулары бар балалар үшін оңалтуды көрсету кезінде қызметтер беруші қормен келісім бойынша қызметтер көрсету бойынша міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы бірлесіп орындаушыларды тартады. Бірлесіп орындаушылардың көрсетілген қызметтеріне ақы төлеу осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
130. Амбулаториялық емдеу кезеңі бар нозологиялар үшін дәрілік заттар стационарлық емдеу курсы аяқталған соң беріледі, бұл ретте пациентке берілген дәрілік заттардың құнына ақы төлеу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15724 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 666 бұйрық) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесіне кіретін дәрілік заттарды қоспағанда, "СНЭТ" АЖ-да сканерленген түрде бекітілген жөнелтпе құжаттың негізінде жүзеге асырылады.";
136 және 144-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"136. Жедел медициналық көмек қызметтерінің жедел көмектің Сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтеуден өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімін;
2) осы Қағидаларға 54-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
3) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.
144. Білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдау жөніндегі қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:

1) реестр услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 63 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 63-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема услуг по транспортировке квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, по форме согласно приложению 64 к настоящим Правилам.";
пункты 148, 152 и 154 изложить в следующей редакции:
"148. Оплата услуг, оказанных субъектами села осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население (далее – КПН на сельское население), который включает в себя:
1) обеспечение комплекса услуг сельскому населению в формах ПМСП, КДП, стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи, включая оказание медицинской помощи обучающимся организаций среднего образования, не относящихся к интернатным организациям, круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов, обеспечение специализированными лечебными продуктами по перечню услуг, затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) стимулирование работников ПМСП;
3) стимулирование работников субъектов ПМСП, имеющих сертификат повышения квалификации кадров и внедривших в работе ПУЗ и (или) патронаж.
152. При оплате услуг сельскому населению для субъектов села предусматриваются:
1) затраты на обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина для субъектов села, обслуживающих прикрепленное население с заболеванием фенилкетонурия;
2) затраты на обеспечение при выписке из круглосуточного стационара родильницы с живым новорожденным стоимости комплекта по уходу за младенцем (аптечка новорожденного).
Отпуск лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина, комплектов по уходу за младенцем (аптечка новорожденного) регистрируется в ИС "ЛО".
Фонд на основании акта сверки осуществляет корректировку суммы договора закупа услуг в связи с изменением количества лиц, получивших комплект по уходу за младенцем (аптечку новорожденного) и лиц с заболеванием фенилкетонурия, прикрепленных к субъекту села.

1) осы Қағидаларға 63-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты қызметтер тізілімі;
2) осы Қағидаларға 63-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты қызметтер тізілімі;
3) осы Қағидаларға 64-қосымшаға сәйкес білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға жөніндегі қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.";
148, 152 және 154-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Ауыл субъектілері көрсеткен қызметтерге ақы төлеу кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша (бұдан әрі – ауыл халқына арналған КЖШН) жүзеге асырылады, ол мыналарды:
1) ауыл халқына МСАК, КДҚ нысандарында қызметтердің кешеніне, интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарында оқитындарға медициналық көмек көрсетуді қоса алғанда стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмекті, 4-жеделділік санатыдағы шақыртуларға қызмет көрсету үшін бекітілген халыққа тәуліктік жедел медициналық көмекті қамтамасыз етуді, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері мен аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъетілері мен амбулаториялық-емханалық қызмет кешені үшін ақы төлеу кезінде шығындары ескерілетін қызметтердің тізбесі бойынша мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуді;
2) МСАК қызметкерлерін ынталандыруды қамтиды;
3) кадрлардың біліктілігін арттыру сертификаты бар және жұмысына АББ-ны және (немесе) патронажды енгізген МСАК субъектілерінің қызметкерлерін ынталандыруды қамтиды.
152. Ауыл субъектілері үшін ауыл халқына қызметтерге ақы төлеу кезінде:
1) фенилкетонуриямен ауыратын бекітілген халыққа қызмет көрсететін ауыл субъектілері үшін емдік ақуызы төмен өнімдермен және фенилаланиннің төмен құрамы бар өнімдермен қамтамасыз етуге арналған шығындар;
2) тәуліктік стационардан тірі жаңа туған нәрестесі бар босанған әйел шыққан кезде сәбиге күтім жасау жинағының (жаңа туған нәрестенің дәрі-дәрмек қобдишасы) құнымен қамтамасыз етуге арналған шығындар көзделеді.
Емдік ақуызы төмен өнімдерді және фенилаланиннің төмен құрамы бар өнімдерді, сәбиге күтім жасау жинақтарын (жаңа туған нәрестенің дәрі-дәрмек қобдишасы) босату "ДҚ" АЖ-да тіркеледі.
Қор салыстыру актісінің негізінде сәбиге күтім жасау жинағын (жаңа туған нәрестенің дәрі-дәрмек қобдишасы) алған адамдардың санын және ауыл субъектісіне бекітілген феникетонурия ауруы бар адамдардың санын өзгертуге байланысты қызметтерді сатып алу шартының сомасын түзетуді жүзеге асырады.

154. Для оплаты и автоматизированного формирования в ИС "ЕПС" счета-реестра за оказание медицинской помощи сельскому населению по форме согласно приложению 65 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг сельскому населению) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, субъект села обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом в модуле "Регистратура" ИС "АПП";
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в АИС "Поликлиника", оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП по формам № 025/у, № 025-7/у и № 025-8/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907;
3) ежедневный ввод внешних направлений на КДУ в АИС "Поликлиника" по форме № 001-4/у, утвержденной приказом № 907;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ввод и подтверждение в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" данных по договорам соисполнения в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
6) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг АПП по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
7) ввод данных, необходимых для выплаты СКПН и СКУС, расчет и распределение которого осуществляется в порядке, определенном параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
8) формирование в ИС "ЕПС" информации за отчетный период на основании первичных бухгалтерских документов о:
структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 66 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 67 к настоящим Правилам;
структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 68 настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 70 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании медицинской помощи субъектом села по форме согласно приложению 71 к настоящим Правилам;
9) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 7) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;

154. Осы Қағидаларға 65-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу және шот-тізілімді (бұдан әрі – ауыл халқына қызмет көрсеткені үшін шот-тізілім) "БТЖ" АЖ-да автоматтандырылған қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін ауыл субъектісі мыналарды:
1) күн сайын "АЕК" АЖ "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақырулар бойынша мәліметтерді енгізуді;
2) күн сайын "Емхана" ААЖ-да № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 025/е, № 025-7/е және № 025-8/е нысандары бойынша халыққа МСАК және КДК мамандары көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерді дербестендірілген тіркеуді;
3) күн сайын "Емхана" ААЖ-ға №907 бұйрықпен бекітілген № 001-4/е нысаны бойынша КДҚ-ға сыртқы жолдамаларды енгізуді;
4) күн сайын "ДҚ" АЖ-ға емшек сүтінің бейімделген алмастырушыларын босатуды енгізуді;
5) "БТЖ" АЖ-ға "Төлем жүйесі" модулінде жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша оларды жасасқан күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей деректерді енгізуді және растауды;
6) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халқына КДҚ көрсетуге арналған бірлесіп орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халқына бірлесіп орындау шарты бойынша көрсетілген АЕК қызметтерінің актісін қалыптастыруды;
7) есептелуі мен бөлінуі осы Қағидалардың 2-бөлімінің 2-кіші бөлімі 1-тарауының 1 параграфында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылатын КЖНЫК және УҚЫҚ төлеу үшін қажетті деректерді енгізуді;
8) есепті кезеңдегі бастапқы бухгалтерлік құжаттамалардың негізінде "БТЖ" АЖ-да:
осы Қағидаларға 66-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісі медициналық көмек көрсеткен кездегі кірістердің құрылымы;
осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісі медициналық көмек көрсеткен кездегі шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісі медициналық көмек көрсеткен кездегі кірістер мен шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісі медициналық көмек көрсету кезінде қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісі медициналық көмек көрсету кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
осы Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты қалыптастыру;
9) осы тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне (отызыншы) дейін жүзеге асырылды;

10) ввод данных в ИС "ДКПН" в соответствии с параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
11) ежедневный ввод и подтверждение данных в ИС "ЭРСБ" по формам № 003/у, № 096/у, № 097/у первичной медицинской документации, утвержденным приказом № 907. Введенные данные после их подтверждения не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода в ИС "ЭРСБ" результатов гистологических и патоморфологических исследований;
12) формирование выписного эпикриза в ИС "ЭРСБ", в срок не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара;
13) формирование по результатам ввода данных в ИС "ЭРСБ" из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы № 066/у, № 066-1/у, № 066-2/у, № 066-3/у и № 027/у первичной медицинской документации, утвержденные приказом № 907).
В случае отсутствия в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 7) настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание услуг сельскому населению за текущий отчетный период субъекту села не производится до введения указанной информации.
Субъект села по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов на основании которой осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 7) настоящего пункта.";
пункты 155 и 157 изложить в следующей редакции:
"155. Фонд по субъектам села:
1) в ИС "СУКМУ" вводит результаты экспертизы качества стационарной и стационарозамещающей помощи;
2) в ИС "ЕПС" прикрепляет в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) стационарных больных по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
157. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных сельскому населению, формируются:
1) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 14-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг амбулаторно-поликлинической помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
5) реестр услуг скорой медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 54-1 к настоящим Правилам;
6) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг скорой медицинской помощи по форме согласно приложению 55 к настоящим Правилам;

10) осы Қағидалардың 2-бөлімі 2-кіші бөлімі 1-тарауының 1 параграфына сәйкес "ЖБНҚК" АЖ-ға деректерді енгізу;
11) күн сайын № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 003/е, № 096/е, № 097/е нысандары бойынша "СНЭТ" АЖ-ға деректерді енгізу және растау. Енгізілген деректер расталғаннан кейін гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін "СНЭТ" АЖ-ға енгізу жағдайларын қоспағанда, түзетуге жатпайды;
12) пациент стационардан жазылып шыққан күннен кейінгі келесі күннен кешіктірмей "СНЭТ" АЖ-да шығару эпикризін қалыптастыру;
13) медициналық карталардан "СНЭТ" АЖ-ға деректерді енгізу нәтижелері бойынша стационардан жазылып шыққан науқастың статистикалық картасын (№ 066/е нысаны, № 066-1/е нысаны, № 066-2/е нысаны, № 066-3/е нысаны және № 027/е нысаны) қалыптастыру қамтамасыз етеді.
"БТЖ" АЖ-да осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда ауыл субъектісіне ағымдағы есепті кезеңдегі ауыл халқына қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпаратты енгізгенге дейін жүргізілмейді.
Ауыл субъектісі қордың сұрау салуы бойынша осы тармақтың
7) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
155 және 157-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"155. Қор ауыл субъектілері бойынша:
1) "МҚСБЖ" АЖ-ға стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасын сараптау нәтижелерін енгізеді;
2) "БТЖ" АЖ-да стационарлық науқастардың әрбір өлім жағдайына (өлімімен аяқталған) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде қоса береді.
157. Ауыл халқына көрсетілген медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 14-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен амбулаториялық-емханалық көмек қызметтерінің тізілімін;
3) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
5) осы Қағидаларға 54-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
6) осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жедел медициналық көмекті медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;

7) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
8) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
9) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам.";
пункты 160 и 161 исключить;
пункт 163 изложить в следующей редакции:
"163. Оплата услуг поставщиков – областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник (далее – онкодиспансер) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг:
1) по комплексному тарифу на одного онкологического больного за оказание комплекса медицинских услуг в соответствии с Методикой формирования тарифов, онкологическим больным в возрасте 18 лет и старше, страдающим злокачественными новообразованиями (по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85), за исключением услуг, предусмотренных подпунктами 2) – 8) настоящего пункта;
2) за обеспечение химиопрепаратами онкологических больных - по фактической (закупочной) стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену;
3) за оказание сеансов лучевой терапии онкологическим больным, за исключением высокотехнологичных медицинских услуг – по тарифам;
4) по перечню услуг/операций по кодам МКБ-9 оказываемые в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным согласно приложению 79-1 к настоящим Правилам – по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости;
5) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) в рамках реализации их права на свободный выбор, не состоящим на учете в данном онкодиспансере (далее – иногородний больной) – по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости (по кодам МКБ-10 С00-С80, С81-С85, С97) за исключением услуг/операций согласно приложению 79-1 к настоящим Правилам;
6) за оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение - по тарифам, утвержденном уполномоченным органом;

7) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
8) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтеуден өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
9) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмекті медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.";
160 және 161-тармақтар алып тасталсын;
163-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"163. Қызметтер берушілердің қызметтеріне ақы төлеу – облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдардың және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелерінің (бұдан әрі – онкодиспансер) көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген соманың шегінде:
1) осы тармақтың 2)-8) тармақшаларында көзделген қызметтерді қоспағанда, қатерлі ісіктерден зардап шегетін (С00-С80, С97, С81-С85 АХЖ-10 кодтары бойынша) 18 жастағы және одан асқан онкологиялық науқастарға Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес медициналық көрсетілетін қызметтер кешенін көрсеткені үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша;
2) онкологиялық науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз еткені үшін – шекті құнынан аспайтын химиялық препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша;
3) жоғары технологиялық медициналық қызметтерді қоспағанда, онкологиялық науқастарға сәулелік терапия сеанстарын көрсеткені үшін –тарифтер бойынша;
4) осы Қағидаларға 79-1-қосымшаға сәйкес онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек түрінде көрсетілетін АХЖ-9 кодтары бойынша қызметтер/операциялар тізбесі бойынша – шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделген жағдайға тарифтер бойынша;
5) еркін таңдау құқығын іске асыру шеңберінде онкодиспансерде есепте тұрмайтын онкологиялық науқастарға (диагнозын растауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) (бұдан әрі – өзге қалалық науқас) стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін – осы Қағидаларға 79-1-қосымшаға сәйкес қызметтерді/операцияларды қоспағанда, шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша (С00-С80, С97, С81-С85 АХЖ-10 кодтары бойынша) жүзеге асырылады;
6) зақым келтіретін бірігу патологиясы бар ІV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға мобильді топтарымен ауруға уақытша жеңілдік беретін көмекке паллиативтік көмек көрсету үшін - уәкілетті орган бекіткен тарифтер бойынша;

7) за проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии – по тарифам;
8) за проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики – по тарифам.";
абзац четвертый пункта 172 изложить в следующей редакции:
"3) подтверждения данных об использованных в отчетном периоде химиопрепаратах онкологическим больным, включая таргетные препараты, на всех этапах лечения.";
пункт 173 изложить в следующей редакции:
"173. Ввод в ИС "ЭРОБ" данных по фактическому использованию химиопрепаратов онкологическим больным осуществляется врачом химиотерапевтом онкодиспансера в соответствии со схемой применения химиопрепаратов с учетом фактической (закупочной) стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную цену.";
пункты 176, 177 и 178 изложить в следующей редакции:
"176. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных онкодиспансером формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
177. Фонд по умершим онкологическим больным прикрепляет в ИС "ЭРОБ" в сканированном варианте экспертное заключение на каждый случай смерти (летального исхода) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
178. В случае снятия с учета в ИС "ЭРОБ" онкологических больных по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется в отчетном периоде с учетом снятия суммы, рассчитанной за каждый календарный день нахождения онкологического больного на учете со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу на одного онкологического больного в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.";
пункты 182 и 184 изложить в следующей редакции:
"182. Онкодиспансер с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) привлекает соисполнителя для оказания медицинской помощи онкологическим больным. Оплата за оказанные услуги соисполнителя осуществляется по заключенному с соисполнителем договору в соответствии с гражданским законодательством, в пределах суммы договора закупа услуг:

7) телепатология жүйесі арқылы ісіктердің биоүлгілеріне халықаралық телеконсультация өткізгені үшін - тарифтер бойынша;
8) молекулалық-генетикалық және молекулалық биологиялық диагностиканы жүргізу үшін - тарифтер бойынша.";
172-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) емдеудің барлық кезеңдерінде таргеттік препараттарды қоса алғанда, онкологиялық науқастар есепті кезеңде пайдаланған химиопрепараттар туралы деректерді растауды.";
173-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"173. Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды нақты қолдану бойынша деректерді "ОНЭТ" АЖ-ға енгізуді онкодиспансердің дәрігер химиотерапевті шекті құнынан аспайтын химиялық препараттардың нақты (сатып алу) бағасын ескере отырып, химиялық препараттарды қолдану сызбасына сәйкес жүзеге асырады.";
176, 177 және 178-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"176. Онкодиспансер көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдық мониторингтеуден өткен емханаға жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдық мониторингтеуден өткен емханаға жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтер сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жататын және жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімін.
177. Қор қайтыс болған онкологиялық науқастар бойынша "ОНЭТ" АЖ-да осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім (өліммен аяқталған) жағдайға сараптамалық қорытындыны сканерленген түрінде бекітеді.
178. Қайтыс болған күні өткен есепті кезеңде тіркелген онкологиялық науқастарды қайтыс болу себебі бойынша "ОНЭТ" АЖ-да есептен шығарған жағдайда ақы төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап онкологиялық науқастың есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.";
182 және 184-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"182. Онкодиспансер онкологиялық науқастарға (диагнозын растауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін бірлесіп орындаушыны тартады. Бірлесіп орындаушының көрсетілген қызметтері үшін ақы төлеу:

1) за оказанные КДУ – по тарифам;
2) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) – по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости (по кодам МКБ-10 С00-С80, С81-С85, С97).
184. Оплата за оказание высокотехнологичных медицинских услуг осуществляется по тарифам.
Оплата за проведение лучевой терапии на амбулаторном уровне осуществляется за фактически оказанные сеансы лучевой терапии по тарифам. При этом, поставщик обеспечивает пациентов проживанием в пансионате за счет стоимости лучевой терапии.";
пункт 185 изложить в следующей редакции:
"185. Оплата за оказание паллиативной помощи и сестринского ухода онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение, осуществляется по тарифу за один койко-день, за исключением услуг мобильных бригад.";
в пункте 186:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) за обеспечение противотуберкулезными препаратами в соответствии с лекарственным формуляром медицинских организаций по фактической (закупочной) стоимости противотуберкулезных препаратов, не превышающей их предельную цену и в соответствии с приказом № 666.";
пункт 188 изложить в следующей редакции:
"188. Сумма оплаты за оказание медико-социальной помощи по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом противотуберкулезным диспансерам за отчетный период определяется путем умножения комплексного тарифа на одного больного туберкулезом на среднесписочную численность активных больных туберкулезом за отчетный период.
Среднесписочная численность активных больных туберкулезом за отчетный период определяется путем суммирования численности больных туберкулезом, зарегистрированных в ИС "НРБТ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца.";
абзац первый пункта 192 изложить в следующей редакции:
"192. Регистрация (перерегистрация) постановки на учет больных туберкулезом, осуществляется противотуберкулезным диспансером ежедневно в автоматизированном режиме в ИС "НРБТ" на основании медицинской карты больного туберкулезом формы № ТБ 01/у или формы ТБ 01/у – категория IV. Регистрация снятия с учета активного больного туберкулезом осуществляется противотуберкулезным диспансером в автоматизированном режиме в ИС "НРБТ" на основании:";
абзац десятый пункта 193 изложить в следующей редакции:
"В случае отсутствия в ИС "ЭРОБ" информации, предусмотренной подпунктом 3) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание медико-социальной помощи больным за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанных данных.";
пункт 194 изложить в следующей редакции:

1) көрсетілген КДҚ үшін – тарифтер бойынша;
2) онкологиялық науқастарға (диагнозын растауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін – шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шыққан жағдай үшін тарифтер бойынша (С00-С80, С97, С81-С85 АХЖ-10 кодтары бойынша) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының сомасы шегінде азаматтық заңнамаға сәйкес бірлесіп орындаушымен жасалған шарт бойынша жүзеге асырылады.
184. Жоғары технологиялық медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Амбулаториялық деңгейде сәулелік терапия өткізгені үшін ақы төлеу нақты көрсетілген сәулелік терапия сеанстары үшін тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте, қызметтер беруші сәулелік терапия құнының есебінен науқастарың пансионтта тұруын қамтамасыз етеді.";
185-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"185. Мобильдік бригада қызметтерін қоспағанда, спецификалық емдеуді жүргізуге мүмкіндік бермейтін, ауырлататын іліспелі патологиясы бар IV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға паллиативтік көмек және мейіргерлік күтімді көрсету үшін ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.";
186-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) № 666 бұйрыққа сәйкес олардың шекті құнынан аспайтын туберкулезге қарсы препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша медициналық ұйымдардың дәрілік формулярына сәйкес бойынша туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз еткені үшін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген соманың шегінде жүзеге асырылады.";
188-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"188. Туберкулезге қарсы диспансер туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы есепті кезеңдегі туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тарифті есепті кезеңде туберкулездің белсенді түрімен ауратын науқастардың орташа тізімдік санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңде туберкулездін белсенді науқастардың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күніне "ТАҰТ" АЖ-да тіркелген туберкулезбен ауратын науқастардың санын қосу арқылы және алынған соманы айдың күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы айқындалды.";
192-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"192. Туберкулезбен ауыратын науқастардың есепке қойылуын тіркеуді (қайта тіркеуді) туберкулезге қарсы диспансер № ТБ 01/е нысанындағы немесе ТБ 01/е – IV санат нысанындағы туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасының негізінде күн сайын "ТАНҰТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде жүзеге асырады. Туберкулезбен ауыратын белсенді науқастың есептен шығарылуын тіркеуді туберкулезге қарсы диспансер "ТАНҰТ" АЖ-да автоматтандырылған режімде:";
193-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ОНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, қызметтер берушіге ағымдағы есепті кезеңдегі науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"194. В случае снятия с учета в ИС "НРБТ" активных больных туберкулезом по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется в отчетном периоде с учетом снятия суммы, рассчитанной за каждый календарный день нахождения активного больного туберкулезом на учете со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу на одного больного туберкулезом в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.";
пункт 195 изложить в следующей редакции:
"195. Штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета активного больного туберкулезом и несвоевременную регистрацию сведений о смерти больного туберкулезом в ИС "НРБТ" не применяются в отношении посмертно зарегистрированных туберкулезных больных, а также больных туберкулезом умерших до 1 января 2018 года.";
пункт 198 изложить в следующей редакции:
"198. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных противотуберкулезным диспансером формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.";
пункты 202 и 208 изложить в следующей редакции:
"202. Оплата услуг поставщиков – областных, городских центров по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунодефицита (далее - центры по профилактике и борьбе со СПИД) осуществляется:
1) по комплексному тарифу на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД;
2) за обеспечение антиретровирусными препаратами в соответствии с лекарственным формуляром медицинских организаций по фактической (закупочной) стоимости антиретровирусных препаратов, не превышающей их предельную цену и в соответствии с приказом № 666.
Оплата республиканской организации здравоохранения, оказывающей специализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи, осуществляется по тарифу за оказание одной медицинской услуги, утвержденному уполномоченным органом.

"194. Қайтыс болған күні өткен есепті кезеңде тіркелген науқастарды қайтыс болу себебі бойынша "ТАНҰТ" АЖ-да туберкулезбен ауыратын белсенді науқас ретінде есептен шығарған жағдайда ақы төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап туберкулезбен ауыратын науқастың есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.";
195-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"195. "ТАНҰТ" АЖ-да туберкулездің белсенді түрімен ауыратын науқасты уақтылы есептен шығармағаны және адамның қайтыс болуы туралы, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін туберкулезбен ауырған қайтыс болған науқастар туралы мәліметтерді уақтылы тіркемегені үшін айыппұл санкциялары қайтыс болғаннан кейін тіркелген туберкулезбен ауыратын науқастарға қатысты қолданылмайды.";
198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"198. Туберкулезге қарсы диспансер көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық қызметтердің сапасын мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуіне және ақы төлеуге жатпайтын, оның ішінде ішінара ақы төлеуіне жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады.";
202 және 208-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"202. Қызметтер берушілер – жұқтырылған иммун тапшылығы синдромының профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі облыстық, қалалық орталықтардың (бұдан әрі – ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтар) қызметтеріне;
1) ақы төлеу бір АИТВ жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа арналған кешенді тариф бойынша;
2) № 666 бұйрыққа сәйкес және олардың шекті құнынан аспайтын антиретровирустық препараттардың нақты (сатып алу) құны бойынша медициналық ұйымдардың дәрілік формулярларына сәйкес антиретровирустық препараттармен қамтамасыз еткені үшін жүзеге асырылады.
Консультациялық-диагностикалық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымына ақы төлеу бір медициналық қызмет көрсеткені үшін уәкілетті орган бекіткен тариф бойынша жүзеге асырылады.

208. Расчет суммы, предъявляемой центром по профилактике и борьбе со СПИД к оплате за отчетный период и отражаемой в счете-реестре за оказание медико-социальной помощи при ВИЧ/СПИД, обеспечивается на основании:
1) регистрации (перерегистрации) постановки на учет и снятия с учета ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД;
2) регистрации обеспеченных рецептов антиретровирусных препаратов в ИС "ЛО".";
пункт 213 изложить в следующей редакции:
"213. Мониторинг качества и объема центров по профилактике и борьбе со СПИД осуществляется 1 (один) раз в полугодие путем посещения поставщика. По результатам мониторинга качества и объема, фондом осуществляется удержание суммы оплаты в текущем периоде, по нарушениям, выявленным в текущем и прошедших периодах в размере одного комплексного тарифа на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД за каждое нарушение.
По результатам мониторинга качества и объема формируются:
1) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших целевой мониторинг по форме согласно приложению 24-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам.
В случае снятия с учета в текущем отчетном периоде ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется со снятием суммы за несвоевременную регистрацию смерти пациента. Сумма снятия с оплаты за несвоевременную регистрацию рассчитывается за каждый календарный день нахождения на учете ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.";
дополнить пунктом 213-1 следующего содержания:
"213-1. При оплате штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о смерти ВИЧ-инфицированного и (или) больного СПИД не применяются в отношении посмертно зарегистрированных ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, а также ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД умерших до 1 января 2018 года.";
пункт 220 изложить в следующей редакции:

208. Есепті кезеңде ЖИТС-тің алдын алу және күресу үшін оған қарастырылған ақы төлеуге мәлімденген және АИТВ/ЖИТС медициналық және әлеуметтік көмек көрсетуге арналған шот-тізілімде көрсетілетін соманы есептеу:
1) АИТВ жұқтырғандардың және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастардың есепке қойылуын және есептен шығарылуын тіркеу (қайта тіркеу);
2) "ДҚ" АЖ-да қамтамасыз етілген антиретровирустық препараттар рецептілерін тіркеу негізінде жүзеге асырылады.";
213-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"213. ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтардың сапасы мен көлемін мониторингтеу жартыжылда 1 (бір) рет денсаулық сақтау субъектісіне бару арқылы жүргізіледі. Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша қор әрбір бұзушылық үшін бір АИТВ-жұқтырған және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа шаққанда бір кешенді тариф мөлшерінде ағымдағы және өткен кезеңдерде анықталған бұзушылықтар бойынша ағымдағы кезеңде ақы төлеу сомасын ұстау жүзеге асырылады.
Сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен, амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
2) осы Қағидаларға 24-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен, амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі;
3) осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы нормативке қосылмаған, консультациялық-диагностикалық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі қалыптастырылады.
Өткен есепті кезеңде қайтыс болу күні тіркелген АИТВ жұқтырғандарды және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастарды қайтыс болу себебі бойынша ағымдағы есепті кезеңде есептен шығарған жағдайда, ақы төлеу пациенттің қайтыс болуын уақтылы тіркемегені үшін сома шешіле отырып, жүзеге асырылады. Уақтылы тіркемегені үшін ақы төлеуден шешілетін сома төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап туберкулезбен ауыратын науқастың есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 213-1-тармақпен толықтырылсын:
"213-1. АИТВ жұқтырғанды және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқастың қайтыс болуы туралы мәліметтерді уақтылы есептен шығармағаны және уақтылы тіркемегені үшін айыппұл санкцяларын төлеу кезінде қайтыс болғаннан кейін тіркелген АИТВ жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған АИТВ жұқтырғанға және (немесе) ЖИТС-пен ауыратын науқасқа қатысты қолданылмайды.";
220-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"220. Ежемесячная сумма оплаты психиатрическим организациям за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) определяется путем умножения комплексного тарифа на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами на среднесписочную численность больных с психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) за отчетный период.
Среднесписочная численность больных с психическими и поведенческими расстройствами за отчетный период рассчитывается путем суммирования численности больных с психическими и поведенческими расстройствами, зарегистрированных в ИС "ЭРПБ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней в месяце данного отчетного периода.";
пункт 223 изложить в следующей редакции:
"223. Регистрация (перерегистрация) постановки на учет лиц, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) осуществляется психиатрическими организациями ежедневно в автоматизированном режиме в ИС "ЭРПБ" на основании:
1) форм № 030-2/у, № 25/у первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907;
2) письменного согласия пациента (или его законного представителя) на медицинское обследование;
3) прибытия лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями) из иной административно-территориальной единицы Республики Казахстан, установленного на основании уведомления другой психиатрической организации о переводе пациента в связи со сменой места жительства, а также прибывших из зарубежных стран граждан Республики Казахстан, оралманов, иностранцев и лиц без гражданства на постоянное место жительства в Республики Казахстан с ранее установленными психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями).";
часть третью пункта 226 изложить в следующей редакции:
"В случае отсутствия в ИС "ЭРОБ" информации, предусмотренной подпунктом 3) части первой настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание медико-социальной помощи при психических расстройствах за текущий отчетный период не производится до введения указанных данных.";
пункт 228 изложить в следующей редакции:
"228. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных психиатрическим центром формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;

"220. Психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін психиатриялық ұйымдарға ай сайынғы ақы төлеу сомасы есептік кезеңде психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар бір науқасқа арналған кешенді тарифті көбейту арқылы айқындалады.
Есептік кезеңде санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күнінде "ПНЭТ" АЖ-да тіркелген санына психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастар санын қосу және алынған санды аталған есепті кезеңдегі айдың күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы есептеледі.";
223-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"223. Психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдардың есепке қойылуын тіркеуді (қайта тіркеуді) психиатриялық ұйымдар күн сайын автоматтандырылған режімде "ПНЭТ" АЖ-да:
1) № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың № 030-2/е, № 25/е нысандарының;
2) пациенттің (немесе оның заңды өкілінің) медициналық зерттеп-қарауға жазбаша келісімінің;
3) тұрғылықты жерін ауыстыруға байланысты пациентті ауыстыру туралы басқа психиатриялық ұйымды хабардар ету негізінде белгіленген ҚР-ның өзге әкімшілік-аумақтық бірлігінен психикалық бұзылулардан (аурулардан) зардап шегетін адамдардың келуі, сондай-ақ бұрын белгіленген психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар шетелден Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұруға келген Қазақстан Республикасы азаматтары, оралмандардың, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың келуінің негізінде жүзеге асырылады.";
226-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ОНЭТ" АЖ-да осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, ағымдағы есепті кезеңдегі науқастарға психикалық бұзылулар кезінде медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.";
228-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"228. Психиатриялық орталық көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторингтің актісі;

4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
В случае снятия с учета лица, страдающего психическими расстройствами (заболеваниями) в текущем отчетном периоде по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется со снятием суммы за несвоевременную регистрацию смерти пациента.
Сумма снятия с оплаты за несвоевременную регистрацию рассчитывается за каждый календарный день нахождения на учете лица, страдающего психическими расстройствами (заболеваниями), со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.";
дополнить пунктом 228-1 следующего содержания:
"228-1. При оплате штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о лицах, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями) не применяются в отношении посмертно зарегистрированных лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями), а также лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями) умерших до 1 января 2018 года.";
пункт 235 изложить в следующей редакции:
"235. Сумма ежемесячной оплаты наркологическим организациям за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией определяется путем умножения комплексного тарифа на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ на среднесписочную численность больных с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, за отчетный период.
Среднесписочная численность больных с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, за отчетный период рассчитывается путем суммирования численности больных с психическими и поведенческими расстройствами, вызванных употреблением ПАВ, зарегистрированных в ИС "РНБ" за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней в месяце данного отчетного периода.";
абзац первый пункта 239 изложить в следующей редакции:
"239. Ежедневно осуществляется регистрация (перерегистрация) постановки на учет больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией в автоматизированном режиме в ИС "ЭРНБ" на основании:";
абзац первый пункта 240 изложить в следующей редакции:

4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуіне жататын, ақы төленуіне жатпайтын оның ішінде ішінара ақы төлеуіне жататын емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі қалыптастырылады;
тіркелген психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамның қайтыс болу себебі бойынша ағымдағы есепті кезеңде есептен шығарған жағдайда ақы төлеу пациенттің қайтыс болуын уақтылы тіркемегені үшін сома шешіле отырып, жүзеге асырылады.
Уақтылы тіркемегені үшін ақы төлеуден шешілетін сома төлеу Бірыңғай ақаулар жіктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап психикалық ауытқулардан (аурулардан) зардап шегетін адамның есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 228-1-тармақпен толықтырылсын:
"228-1. Психикалық бұзылыстардан (аурулардан) зардап шегетін адамдар туралы мәліметтерді уақтылы тіркемегені және есептен уақтылы шығармағандығы үшін айыппұл санкцияларын төлеу кезінде психикалық бұзылыстардан (аурулардан) зардап шегетін қайтыс болған адамдарды, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған психикалық бұзылыстардан (аурулардан) зардап шеккен адамдарға қатысты қолданылмайды.";
235-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"235. Алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін наркологиялық ұйымдарға ай сайынғы ақы төлеу сомасы есепті кезеңде ПБЗ тұтыну тудырған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік санына ПБЗ тұтыну тудырған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар бір науқасқа арналған кешенді тарифті көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңде ПБЗ тұтыну тудырған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастардың орташа тізімдік саны есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күнінде "ННТ" АЖ-да тіркелген ПБЗ тұтыну тудырған психикалық және мінез-құлықтық ауытқуы бар науқастар санын қосу және алынған санды аталған есепті кезеңдегі айдың күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы есептеледі.";
239-тармағының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"239. Алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықпен ауыратын науқастардың есепке қойылуын тіркеуді (қайта тіркеуді) күн сайын автоматтандырылған режімде "ННЭТ" АЖ-да:";
240-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"240. Регистрация снятия с учета больного алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией в автоматизированном режиме в ИС "ЭРНБ" на основании:";
пункт 242 изложить в следующей редакции:
"242. Наркологическая организация на основании первичных бухгалтерских документов в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, вводит в ИС "ЭРОБ" следующие отчеты за предыдущий отчетный период, содержащие информацию о:
1) структуре доходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам;
2) структуре расходов при оказании медицинских услуг по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам;
3) дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам;
4) повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам;
5) распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам.";
пункт 244 изложить в следующей редакции:
"244. По результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, оказанных наркологической организацией формируются:
1) реестр случаев госпитализаций, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам;
2) реестр случаев госпитализаций, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема медицинских услуг стационарной и стационарозамещающей помощи по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
4) реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг всеми участниками по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 244-1 следующего содержания:
"244-1. В случае снятия с учета в текущем отчетном периоде больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется со снятием суммы за несвоевременную регистрацию смерти пациента.
Сумма снятия с оплаты за несвоевременную регистрацию рассчитывается за каждый календарный день нахождения на учете больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу в день и штрафных санкций по перечню дефектов в соответствии с Единым классификатором дефектов.

"240. Алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын науқастың есептен шығарылуын тіркеуді автоматтандырылған режімде "ННЭТ" АЖ-да:";
242-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"242. Наркологиялық ұйым бастапқы бухгалтерлік есеп құжаттарының негізінде есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейінгі мерзімде алдыңғы есепті кезеңдегі мынадай есептерді "ОНЭТ" АЖ-ға:
1) осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсеткен кездегі кірістердің құрылымы;
2) осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсеткен кездегі шығыстардың құрылымы;
3) осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу;
4) осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
5) осы Қағидаларға 85-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге арналған аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпаратты енгізеді.";
244-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"244. Наркологиялық ұйым көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
2) осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізілімі;
3) осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі;
4) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлық қатысушылардың сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелері бойынша ақы төлеуіне, оның ішінде ішінара ақы төлеуіне жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайлар тізілімі қалыптастырылады.
мынадай мазмұндағы 244-1-тармақпен толықтырылсын:
"244-1. Алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарды қайтыс болуы себебіне байланысты ағымдағы есепті кезеңде есептен шығарған жағдайда, қайтыс болған күні өткен есептік кезеңде тіркелсе, ақы төлеу пациенттің қайтыс болғандығын уақтылы тіркелмегендігі үшін соманы алумен жүзеге асырылады.
Уақтылы тіркемегені үшін ақы төлеуден шешілетін сома төлеу Бірыңғай ақаулар жүктеліміне сәйкес күніне туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша қайтыс болған күнін тіркеген күннен бастап Алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын науқас адамның есепте тұрған әрбір күнтізбелік күні үшін есептелген соманы және айыппұл санкцияларын шешуді ескере отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.";

При оплате штрафные санкции за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о смерти больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией не применяются в отношении посмертно зарегистрированных больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, а также больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией умерших до 1 января 2018 года фондом.";
пункт 248 изложить в следующей редакции:
"248. Оплата услуг лабораторной диагностики осуществляется по тарифам, за исключением:
1) услуг, оплачиваемых в соответствии с параграфом 1 главы 1 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил;
2) услуг, оплачиваемых в соответствии с главой 2 подраздела 2 раздела 2 настоящих Правил кроме случаев, указанных в пункте 111 и в перечне случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы согласно приложению 49 к настоящим Правилам.";
пункт 256 изложить в следующей редакции:
"256. По результатам мониторинга качества и объема услуг патологоанатомической диагностики формируются:
1) реестр услуг патологоанатомической диагностики, прошедших мониторинг по форме согласно приложению 110 к настоящим Правилам;
2) акт мониторинга качества и объема патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 111 к настоящим Правилам.";
пункты 260 и 261 изложить в следующей редакции:
"260. Оплата поставщикам услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови (далее - центр крови) осуществляется за выданные субъектам здравоохранения компоненты и препараты крови по тарифам.
Оплата услуг центров крови по обеспечению лабораторного сопровождения трансплантации органов и тканей в соответствии с Положением об организациях здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере службы крови, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 931 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7404) осуществляется по тарифам.
261. Сумма оплаты центрам крови за услуги по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови определяется путем умножения размера тарифов на количество компонентов и препаратов крови, выданных субъектам здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС.";
пункт 264 изложить в следующей редакции:
"264. По результатам мониторинга качества и объема услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови формируются:

Алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын науқастар туралы мәліметтерді уақтылы тіркемеу және уақтылы есептен шығармағандығы үшін айыппұл санкцияларын төлеу кезінде қор алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын қайтыс болған адамдарды, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған алкоголизм, нашақорлық және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға қатысты қолданылмайды.";
248-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"248. Зертханалық диагностика қызметтеріне ақы төлеу, мыналарды:
1) осы Қағидалардың 2-бөлімнің 2-кіші бөлімі 1-тарауының 1-параграфына сәйкес төленетін қызметтерді;
2) осы Қағидалардың 111-тармағында көрсетілген және осы Қағидаларға 49-қосымшаларға сәйкес нақты келтірілген шығыстары үшін ақы төлеуге тиіс жағдайлар тізбесіндегі жағдайлардан басқа, осы Қағидалардың 2-бөлімі 2-кіші бөлімінің 2-тарауына сәйкес төленетін қызметтерді қоспағанда тарифтер бойынша жүзеге асырылады.";
256-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"256. Патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:
1) осы Қағидаларға 110-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мониторингтен өткен патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 111-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патологиялық-анатомиялық диагностиканың сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.";
260 және 261-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"260. Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтер берушілерге (бұдан әрі – қан орталығы) ақы төлеу денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қан компоненттері мен препараттарына арналған тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 931 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7404 болып тіркелген) бекітілген Қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары туралы ережеге сәйкес ағзалардың және тіндердің транспланттауын зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету қызметтеріне ақы төлеу тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
261. Қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтері үшін қан орталықтарына ақы төлеу сомасы тариф мөлшерін ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қан компоненттері мен препараттарының санына көбейту арқылы айқындалады.";
264-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"264. Қан және оның компоненттерін дайындау, өндеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу нәтижелері бойынша:

1) реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших текущий мониторинг, по форме согласно приложению 116 к настоящим Правилам;
2) реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших целевой мониторинг, по форме согласно приложению 116-1 к настоящим Правилам;
3) акт мониторинга качества и объема услуг по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 117 к настоящим Правилам.";
раздел 2 дополнить подразделом 6 следующего содержания:
"Подраздел 6. Возмещение затрат за лечение пациента с привлечением зарубежных специалистов
268. Оплата услуг за оказание медицинской помощи в условиях отечественных медицинских организаций пациенту с привлечением зарубежных специалистов по основаниям в соответствии с Правилами направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795) (далее – Правила направления граждан на лечение за рубеж), производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании", отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
3) питание;
4) лекарственные средства, МИ;
5) медицинские услуги по тарифам;
6) услуги зарубежных специалистов;
7) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента.
При этом, стоимость пролеченного случая не превышает стоимость, определяемую с учетом представленного фондом анализа случаев направления в зарубежные медицинские организации по данному заболеванию за последний отчетный финансовый год в порядке, определенном Правилами направления граждан на лечение за рубеж.
В случае отсутствия по данной нозологии направленных больных в зарубежные медицинские организации, стоимость пролеченного случая по заболеванию определяется на основании анализа ценовых предложений не менее двух зарубежных медицинских организаций, предоставляемого фондом, и программы лечения.

1) осы Қағидаларға 116-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы мониторингтен өткен қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтерінің тізілімі;
2) осы Қағидаларға 116-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мониторингтен өткен қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру қызметтерінің тізілімі;
3) осы Қағидаларға 117-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қан және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингтеу актісі қалыптастырылады.";
2-тарау мынадай мазмұндағы 6-кіші бөліммен толықтырылсын:
"6-кіші бөлім. Шетелдік мамандарды тарта отырып пациентті емдегені үшін шығындарды өтеу
268. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларына (бұдан әрі – Азаматтарды шетелде емделуге жіберу қағидалары) сәйкес негіздемелер бойынша пациентке отандық медициналық ұйымдардың жағдайларында медициналық көмекті көрсету қызметтеріне ақы төлеу нақты шығындар бойынша шығындардың мынадай баптары бойынша жүргізіледі:
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заңнамасына сәйкес төленетін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, МБ;
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) шетелдік мамандардың қызметтері;
7) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің нақты коммуналдық және басқа шығыстарына арналған шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар.
Бұл ретте, емделген жағдайдың құны Азаматтарды шетелде емделуге жіберу қағидаларында айқындалған тәртіппен қордың соңғы есепті қаржы жылында аталған ауру бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберу жағдайларын талдаудын ұсынуын ескере отырып айқындалған құнынан аспайды.
Аталған нозология бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберілген науқастар болмаған жағдайда, ауру бойынша емделген жағдайдың құны қор ұсынған кемінде екі шетелдік медициналық ұйымның бағалық ұсынысына және емдеу бағдарламасы негізінде анықталады.

269. Основанием для оплаты услуг является протокольное решение комиссии по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации за счет бюджетных средств о проведении лечения пациента с привлечением зарубежных специалистов.
270. Автоматизированный учет договоров закупа услуг по оказанию медицинской помощи пациенту с привлечением зарубежных специалистов, а также дополнительных соглашений к ним, осуществляется фондом в ИС "СУКМУ" согласно пункту 88 настоящих Правил.
271. Автоматизированное формирование платежных документов и оплата услуг по оказанию медицинской помощи пациенту с привлечением зарубежных специалистов, осуществляется согласно пунктам 8992, 9699 настоящих Правил.
272. При направлении пациента на трансплантацию костного мозга или стволовых гемопоэтических клеток (далее - ТКМ) Договор закупа услуг предусматривает поэтапную оплату услуг за один пролеченный случай и включает:
1) Этап 1 - поиск донора:
оплата за запуск поиска донора в размере 70% от стоимости костного мозга или стволовых гемопоэтических клеток. Основанием для оплаты является договор отечественной организации с международным регистром по поиску донора для проведения необходимых исследований для поиска, подбора и активации донора в международном регистре доноров;
окончательная оплата по этапу 1 осуществляется после доставки костного мозга для проведения ТКМ в отечественной медицинской организации.
2) Этап 2 – оплата за проведение ТКМ.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложения 3 и 4 исключить;
дополнить приложением 4-1 согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 5-1 согласно приложению 4 к настоящему Приказу;
приложения 6, 7, 8, 9 и 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему Приказу;
приложение 13 исключить;
приложение 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 14-1 согласно приложению 11 к настоящему Приказу;
приложение 15 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Приказу;
приложение 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему Приказу;
приложения 17, 18, 19 и 23 исключить;
приложение 22 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему Приказу;

269. Қызметтерге ақы төлеу үшін негіздеме шетелде емделуге үміткер медициналық қызметтерді тұтынушының шетелдік мамандарды тарта отырып отандық медициналық ұйымдарға емделуге жіберу туралы қорытындысы болып табылады.
270. Шетелдік мамандарды тарта отырып, пациентке медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шарттарының, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерінің автоматтандырылған есебін қор осы Қағидалардың 88-тармағына сәйкес "МҚСБЖ" АЖ-да жүзеге асырады.
271. Шетелдік мамандарды тарта отырып, пациентке медициналық көмек көрсету бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру және қызметтерге ақы төлеу автоматты түрде осы Қағидалардың 89-92, 96-99-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
272. Пациентті сүйек кемігін немесе гемопоэздік дің жасушаларын транспланттауға (бұдан әрі - СКТ) жіберген кезде Қызметтерді сатып алу шартында бір емделген жағдайға қызметтерге кезеңмен ақы төлеу көзделеді және ол мыналарды қамтиды:
1) 1-кезең – донорды іздеу:
сүйек кемігінің немесе гемопоэздік дің жасушалары құнынан 70 % мөлшерінде донорды іздеу үшін ақы төлеу. Ақы төлеу үшін негіздеме отандық ұйымның донорлардың халықаралық тізілімінде донорды іздеу, іріктеу және активациялау үшін қажетті зерттеулерді жүргізу үшін донорды іздеу бойынша халықаралық тіркеліммен жасалған шарты болып табылады.
1-кезең бойынша түпкілікті ақы төлеу отандық медициналық ұйымда СКТ жүргізу үшін сүйек кемігін жеткзгеннен кейін жүзеге асырылады.
2) 2-кезең – СКТ жүргізу үшін ақы төлеу.";
осы Қағидаларға 1-қосымша осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 және 4-тармақтар алып тасталсын;
осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 5-қосымша осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 5-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9 және 12-қосымшалар осы Бұйрыққа 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-тармақ алып тасталсын;
осы Қағидаларға 14-қосымша осы Бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес 14-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 15-қосымша осы Бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 16-қосымша осы Бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17, 18, 19 және 23-қосымшалар алып тасталсын;
осы Қағидаларға 22-қосымша осы Бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 24 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 24-1 согласно приложению 16 к настоящему Приказу;
приложения 25, 26 и 31 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 17, 18 и 19 к настоящему Приказу;
приложение 34 исключить;
приложение 35 исключить;
приложения 36, 37 и 38 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 20, 21 и 22 к настоящему Приказу;
приложения 39, 40, 41 и 42 исключить;
приложение 43 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему Приказу;
приложения 44 и 45 исключить;
приложения 46 и 47 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 24 и 25 к настоящему Приказу;
приложения 49 и 50 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 26 и 27 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 50-1 согласно приложению 28 к настоящему Приказу;
приложение 53 исключить;
приложение 54 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 29 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 54-1 согласно приложению 30 к настоящему Приказу;
приложение 55 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 31 к настоящему Приказу;
приложение 62 исключить;
приложение 63 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 32 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 63-1 согласно приложению 33 к настоящему Приказу;
приложение 64 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 34 к настоящему Приказу;
приложения 65, 66, 67, 69 и 72 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 35, 36, 37, 38 и 39 к настоящему Приказу;
приложения 73, 74, 75, 76, 77 и 78 исключить;
приложение 79 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 40 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 79-1 согласно приложению 41 к настоящему Приказу;
приложения 80 и 86 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 42 и 43 к настоящему Приказу;
приложение 87 исключить;
приложения 88, 89, 90 и 91 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 44, 45, 46 и 47 к настоящему Приказу;
приложения 92 и 94 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 48 и 49 к настоящему Приказу;
приложения 96, 97 и 98 исключить;
приложение 99 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 50 к настоящему Приказу;
приложения 101, 102, 103, 104, 105 и 106 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 51, 52, 53, 54, 55 и 56 к настоящему Приказу;
приложение 109 исключить;

осы Қағидаларға 24-қосымша осы Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес 24-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 25, 26 және 31-қосымшалар осы Бұйрыққа 17, 18 және 19-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
34-қосымша алып тасталсын;
35-қосымша алып тасталсын;
осы Қағидаларға 36, 37 және 38-қосымшалар осы Бұйрыққа 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
39, 40, 41 және 42-қосымшалар алып тасталсын;
осы Қағидаларға 43-қосымша осы Бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
44 және 45-қосымшалар алып тасталсын;
осы Қағидаларға 46 және 47-қосымшалар осы Бұйрыққа 24 және 25-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 49 және 50-қосымшалар осы Бұйрыққа 26 және 27-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес 50-1-қосымшамен толықтырылсын;
53-қосымша алып тасталсын;
осы Қағидаларға 54-қосымша осы Бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес 54-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 55-қосымша осы Бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
62-қосымша алып тасталсын;
осы Қағидаларға 63-қосымша осы Бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес 63-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 64-қосымша осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 65, 66, 67, 69 және 72-қосымшалар осы Бұйрыққа 35, 36, 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
73, 74, 75, 76, 77 және 78-қосымшалар алып тасталсын;
осы Қағидаларға 79-қосымша осы Бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес 79-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 80 және 86-қосымшалар осы Бұйрыққа 42 және 43-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
87-қосымша алып тасталсын;
осы Қағидаларға 88, 89, 90 және 91-қосымшалар осы Бұйрыққа 44, 45, 46 және 47-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 92 және 94-қосымшалар осы Бұйрыққа 48 және 49-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
96, 97 және 98-қосымша алып тасталсын;
осы Қағидаларға 99-қосымша осы Бұйрыққа 50-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 101, 102, 103, 104, 105 және 106-қосымшалар осы Бұйрыққа 51, 52, 53, 54, 55 және 56-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
109-қосымша алып тасталсын;

приложения 110 и 111 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 57 и 58 к настоящему Приказу;
приложение 115 исключить;
приложение 116 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 59 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 116-1 согласно приложению 60 к настоящему Приказу;
приложение 117 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 61 к настоящему Приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридический службы сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования за исключением абзацев:
третьего, четвертого, девяносто седьмого – сто первого, сто четвертого – сто двадцать первого, сто тридцать пятого – сто тридцать девятого, сто девяносто третьего – сто девяносто пятого, двести девятого – двести двадцать второго, двести двадцать шестого – двести тридцатого, двести пятьдесят седьмого – двести восемьдесят восьмого, триста четвертого – триста тринадцатого, триста тридцать второго, триста тридцать третьего, триста тридцать седьмого – триста тридцать девятого, триста сорок шестого, триста сорок седьмого, триста шестьдесят девятого – триста семьдесят третьего, триста восемьдесят девятого – триста девяносто третьего, четыреста одиннадцатого – четыреста четырнадцатого, четыреста тридцать второго – четыреста пятьдесят первого, четыреста пятьдесят седьмого, четыреста шестьдесят второго, четыреста шестьдесят восьмого, четыреста семьдесят пятого, четыреста семьдесят шестого, четыреста восемьдесят пятого, четыреста восемьдесят восьмого, четыреста восемьдесят девятого, четыреста девяносто первого, четыреста девяносто пятого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года;
триста пятьдесят четвертого – триста шестьдесят первого, четыреста девяносто второго и четыреста девяносто четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 февраля 2019 года;
сорок четвертого – пятьдесят второго, пятьдесят шестого – восьмидесятого, сто двадцать второго, сто двадцать третьего, сто двадцать шестого – сто тридцать третьего, сто сорокового – сто шестьдесят пятого, сто семидесятого – сто семьдесят четвертого, сто девяносто шестого – двести шестого, двести тридцать первого – двести тридцать седьмого, двести сорок восьмого – двести пятьдесят шестого, двести восемьдесят девятого – триста второго, триста восемнадцатого – триста двадцать пятого, триста сорок четвертого, триста сорок пятого, триста сорок восьмого – триста пятьдесят третьего, триста шестьдесят второго – триста шестьдесят восьмого, триста восемьдесят первого – триста восемьдесят восьмого, четыреста пятого – четыреста десятого, четыреста девятнадцатого – четыреста двадцать второго, четыреста двадцать седьмого – четыреста тридцать первого, четыреста пятьдесят второго – четыреста пятьдесят пятого, четыреста пятьдесят восьмого – четыреста шестьдесят первого, четыреста шестьдесят третьего – четыреста шестьдесят седьмого, четыреста шестьдесят девятого – четыреста семьдесят четвертого, четыреста семьдесят седьмого – четыреста восемьдесят четвертого, четыреста восемьдесят шестого, четыреста восемьдесят седьмого, четыреста девяностого, четыреста девяносто третьего, четыреста девяносто шестого – пятьсот первого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 апреля 2019 года;
девяносто четвертого – девяносто шестого и четыреста пятьдесят шестого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 сентября 2019 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

осы Қағидаларға 110 және 111 қосымшалар осы бұйрыққа 57 және 58 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
115-тармақ алып тасталсын;
осы Қағидаларға 116-қосымша осы Бұйрыққа 59-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Бұйрыққа 60-қосымшаға сәйкес 116-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 117-қосымша осы Бұйрыққа 61-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық мыналарды:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы Бұйрықтың 1-тармағының үшінші, төртінші, тоқсан жетінші – жүз бірінші, жүз төртінші – жүз жиырма бірінші, жүз отыз бесінші – жүз отыз тоғызыншы, жүз тоқсан үшінші – жүз тоқсан бесінші, екі жүз тоғызыншы – екі жүз жиырма екінші, екі жүз жиырма алтыншы – екі жүз отызыншы, екі жүз елу жетінші – екі жүз сексен сегізінші, үш жүз төртінші – үш жүз он үшінші, үш жүз отыз екінші, үш жүз отыз үшінші, үш жүз отыз жетінші – үш жүз отыз тоғызыншы, үш жүз қырық алтыншы, үш жүз қырық жетінші, үш жүз алпыс тоғызыншы – үш жүз жетпіс үшінші, үш жүз сексен тоғызыншы – үш жүз тоқсан үшінші, төрт жүз он бірінші – төрт жүз он төртінші, төрт жүз отыз екінші – төрт жүз елу бірінші, төрт жүз елу жетінші, төрт жүз алпыс екінші, төрт жүз алпыс сегізінші, төрт жүз жетпіс бесінші, төрт жүз жетпіс алтыншы, төрт жүз сексен бесінші, төрт жүз сексен сегізінші, төрт жүз сексен тоғызыншы, төрт жүз тоқсан бірінші, төрт жүз тоқсан бесінші абзацтарын;
2019 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін осы Бұйрықтың 1-тармағының үш жүз елу төртінші – үш жүз алпыс бірінші, төрт жүз тоқсан екінші және төрт жүз тоқсан төртінші абзацтарын;
2019 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізілетін осы Бұйрықтың 1-тармағының қырық төртінші – елу екінші, елу алтыншы – сексенінші, жүз жиырма екінші, жүз жиырма үшінші, жүз жиырма алтыншы – жүз отыз үшінші, жүз қырықыншы – жүз алпыс бесінші, жүз жетпісінші – жүз жетпіс төртінші, жүз тоқсан алтыншы – екі жүз алтыншы, екі жүз отыз бірінші – екі жүз отыз жетінші, екі жүз қырық сегізінші - екі жүз елу алтыншы, екі жүз сексен тоғызыншы – үш жүз екінші, үш жүз он сегізінші – үш жүз жиырма бесінші, үш жүз қырық төртінші, үш жүз қырық бесінші, үш жүз қырық сегізінші – үш жүз елу үшінші, үш жүз алпыс екінші – үш жүз алпыс сегізінші, үш жүз сексен бірінші – үш жүз сексен сегізінші, төрт жүз бесінші – төрт жүз оныншы, төрт жүз он тоғызыншы – төрт жүз жиырма екінші, төрт жүз жиырма жетінші – төрт жүз отыз бірінші, төрт жүз елу екінші – төрт жүз елу бесінші, төрт жүз елу сегізінші – төрт жүз алпыс бірінші, төрт жүз алпыс үшінші – төрт жүз алпыс жетінші, төрт жүз алпыс тоғызыншы – төрт жүз жетпіс төртінші, төрт жүз жетпіс жетінші – төрт жүз сексен төртінші, төрт жүз сексен алтыншы, төрт жүз сексен жетінші, төрт жүз тоқсаныншы, төрт жүз тоқсан үшінші, төрт жүз тоқсан алтыншы – бес жүз бірінші абзацтарын;
2019 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін осы Бұйрықтың 1-тармағының тоқсан төртінші – тоқсан алтыншы және төрт жүз елу алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Заключение по мониторингу качества и объема медицинских услуг
№____/____ от "______" _______________ 20______ года
1. Наименование заказчика:
________________________________________________________________________________
(полное наименование филиала НАО "ФСМС")
2. Наименование поставщика:
________________________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
3. Форма/вид медицинской помощи/вид деятельности:
________________________________________________________________________________
4. Основание для мониторинга:
________________________________________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /должность специалиста НАО "ФСМС":
________________________________________________________________________________
6. Сроки проведения мониторинга: с "_____" _______ по "___" ________ 20____года.
7. Результаты мониторинга:
№ медицинской карты/ код услуги по тарификатору
ИИН
Наименование услуги
Выявленные дефекты*
ИТОГО, количество дефектов
Примечание:
* - перечисляется коды (подкоды) дефектов в зависимости от формы медицинской помощи или вида деятельности.
8. Предложения, рекомендации:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Специалист НАО "Фонд социального медицинского страхования":
____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Поставщик:
Первый руководитель:
__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Руководитель Службы поддержки пациента и внутреннего контроля:
___________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе))
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
1- қосымша
Нысан
20______ жылғы "______" _______________№____/____ медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемін мониторингілеу туралы қосымша
1. Тапсырыс берушінің атауы: ______________________________________________________
("ӘМСҚ" КЕАҚ филиалының толық атауы)
2. Өнім берушінің атауы:
________________________________________________________________________________
(Денсаулық сақтау субъектісінің толық атауы)
3. Медициналық көмек/қызмет түрінің нысаны::
________________________________________________________________________________
4. Мониторингтеу үшін негіздеме:
________________________________________________________________________________
5. "ӘМСҚ" КЕАҚ маманының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/ лауазымы:
________________________________________________________________________________
6. Мониторинг жүргізу мерзімі: "___" ________ 20____жылғы "_____" _______.
7. Мониторингтеу нәтижелері:
Жіктеуіш бойынша медициналық картаның/ қызмет кодының №
ЖСН
Қызметтің атауы
Айқындалған ақаулықтар *
ЖИЫНЫ, ақаулықтар саны
Ескертпе:
* - медициналық көмектің нысанына немесе қызмет түріне байланысты ақаулар кодтары (кіші кодтар) көрсетіледі.
8. Ұсыныстар, ұсынымдар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ маманы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Өнім беруші:
Бірінші басшы:
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Пациентке қолдау көрсету және ішкі бақылау қызметінің басшысы:
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 4-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Единый классификатор дефектов по формам, видам медицинской помощи и видам медицинской деятельности
№ п/п
Код дефекта
Наименование дефекта
Размеры снятий за 1 выявленный дефект по формам/видам медицинской помощи и видам медицинской деятельности
Амбулаторно-поликлиническая помощь
Стационарная и стационарозамещающая помощь (от стоимости пролеченного случая)

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
2-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
4-1- қосымша
Нысан
Медициналық көмектің нысандары, түрлері және медициналық қызмет түрлері бойынша ақаулар тізбесі
№ р/с
Ақау
коды
Ақау атауы
Медициналық көмектің нысандары/түрлері және медициналық қызмет түрлері бойынша ақаулар тізбесі бойынша 1 анықталған ақауға алу мөлшері
Амбулаториялық-емханалық көмек
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек (емделген жағдайдың құнынан)

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 5
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень услуг, затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу
Комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи (далее – АПП) и комплексный подушевой норматив на сельское население включают услуги АПП в соответствии с Перечнем гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 (далее – Перечень ГОБМП), в том числе услуги:
на медицинское обслуживание обучающихся в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
на оказание круглосуточной неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
по обеспечению специализированными лечебными продуктами, в соответствие с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15724) (далее – Приказ № 666);
затраты на увеличение обеспеченности ПМСП врачами общей практики и средними медицинскими работниками;
по проведению профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, направленных на раннее выявление и предупреждение:
заболеваний у детей до 18 лет;
основных болезней системы кровообращения (артериальная гипертония, ишемическая болезнь сердца);
сахарного диабета;
глаукомы.
Комплексный подушевой норматив на сельское население включает:
стационарную помощь сельскому населению, включая обеспечение детей комплектом по уходу за младенцем (аптечка новорожденного) в соответствии с Приказом № 666;
стационарозамещающую помощь сельскому населению, за исключением амбулаторного гемодиализа.
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
3-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
5- қосымша
Шығындары қалалық, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілеріне көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешені үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есепке алынатын қызметтердің тізбесі
АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне (бұдан әрі – ТМККК тізбесі) сәйкес АЕК қызметтері, оның ішінде мына қызметтер кіреді:
интернат ұйымдарына жатпайтын орта білім беру ұйымдарында білім алушыларға медициналық қызмет көрсету;
4 категория жеделдік шақыртуларға қызмет көрсету үщін тіркелген халыққа тәуліктік шұғыл медициналық көмекті көрсету үшін
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандыралған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына сәйкес (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қыркүйекте № 15724 болып тіркелді) (бұдан әрі – № 666 бұйрық) мамандандыралған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге;
орта медицина қызметкерлерімен және БМСК жалпы практика дәрігерлерін қамтамасыз етуді ұлғайтуға арналған шығындар;
ерте анықтау мен аурулардың алдын алуға бағытталған халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық қарап-тексеру өткізу:
18 жасқа дейінгі балалардағы ауруларды;
қанайналымы жүйесінің негізгі ауруларын (артериалды гипертония, ишемиялық жүрек ауруы);
қант диабетін;
глаукоманы;
Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативіне мыналар кіреді:
№ 666 бұйрыққа сәйкес сәбиді күтіп қарауға арналған жиынтық (жаңа туған нәрестенің дәрі қобдишасы) қоса ауыл халқына стационарлық медициналық көмек;
Амбулаториялық гемодиализді есептемегенде ауыл халқына стационарды алмастыратын медициналық көмек.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
4-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына

Приложение 5-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Формула расчета суммы удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики
Сумма удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики за отчетный месяц рассчитывается по следующей формуле:
S = 1/2*КПНПМСП х ЧВОП, где:
S – сумма удержания за превышение норматива прикрепления граждан к одному врачу общей практики, в месяц;
КПНПМСП – комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН", в месяц, определенный для субъекта ПМСП;
ЧВОП – численность населения прикрепленного к врачам общей практики субъекта ПМСП на последний день месяца отчетного периода сверх норматива, предусмотренного пунктом 10 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11268), за исключением численности населения прикрепленного к врачам общей практики, оказывающим медицинскую помощь в селах и поселках с численностью населения менее 3 (трех) тысяч человек, на последний день месяца отчетного периода сверх норматива.
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 6
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание амбулаторно-поликлинической помощи №_______ от "___" _________ 20 ___ года период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного населения _________________________человек
в том числе сельское население _________________________человек*
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге;
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село): ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту села, в месяц: ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:

5-1- қосымша
Азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасын есептеу формуласы
Азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасы есепті айға мына формула бойынша есептеледі:
S = КНЖБМСК х ЧЖПД,:
S – айына, азаматтарды тіркеу нормативін арттырғаны үшін бір жалпы практика дәрігеріне ұстап қалу сомасы;
КНЖБМСК – "БХТ" АЖ-да тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы норматив;
ЧЖПД – "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелген) 10-тармағында көзделген есепті кезеңдегі айдың соңғы күніне нормативтерден тыс МСАК субъектісінің жалпы практика дәрігерлеріне бекітілген халық саны жалпы практика дәрігерлеріне бекітілген халық санын қоспағанда, халқының саны 3 (үш) мың адамнан кем ауылдарда және кенттерде көрсетілетін медициналық көмек, нормативтен тыс есепті кезең айының соңғы күні.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
5-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
6- қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін Шот-тізім
20___жылғы "__"______№_____ 20___жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең 20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Бекітілген халықтың саны ________________ адам;
оның ішінде ауыл халқы______________________________________адам;*
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________теңге,
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті____________;
Халықтың тығыздық коэффициенті____________;
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті____________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті____________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге;
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге*, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге*;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Оқушылар саны_________ адам;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
№ р/с
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды, сома теңге
1
2
3
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге

1.1.1.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.1.2.
сумма за работу в зонах экологического бедствия
1.1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
1.4.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:

1.1.1.
білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
1.1.2.
жедел медициналық қызмет көрсеткені үшін (4 категория)
1.1.3.
емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдер
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін Медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыста учаскелік қызмет қызметкерлерін ынталандыруға
1.4.
амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультативтік-диагностикалық қызметтер

1.4.1.
за проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения
1.4.2.
за проведение дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
2.
Сумма лизингового платежа
Итого к оплате
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"_________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения:
1) данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
2) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
3) реестр по снижению нагрузки на врача общей практики (ВОП) до уровня 1 700 человек на 1 участок по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
4) реестр суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
5) реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
6) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
7) реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;

1.4.1.
халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық тексеру жүргізу
1.4.2.
онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеу үшін жиыны:
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
1) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер";
2) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2- қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
3) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы практика дәрігеріне (ЖПД) жүктемені 1 учаскеге 1 700 адам деңгейіне дейін төмендету бойынша тізілім;
4) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыста учаскеліктағы қызмет қызметкерлерді ынталандыру үшін ақы төлеуге ұсынылған соманың тізілімі;
5) шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету тізілімі;
3) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3- қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
6) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6- қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген, көрсетілген КДҚ тізілімі;
7) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7- қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;

8) реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
9) реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
10) реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 10 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
11) реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 11 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи.;
10) реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 12 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи.
Примечание:
* - данные вводятся поставщиками, имеющими прикрепленное население, проживающее в сельской местности;
** - указываются поправочные коэффициенты, применительные к конкретному субъекту здравоохранения, оказывающему КДУ.
Приложение 1
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма

8) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8- қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;
9) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 9- қосымшаға сәйкес 6 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
10) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 10- қосымшаға сәйкес Жедел жәрдем медициналық көмек шақыртуларының тізілімі;
11) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 11- қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдері бойынша тізілімі;
12) МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 12-қосымшаға сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген КДҚ тізілімі.
Ескертпе:
* - деректер бекітілген ауыл халқы бар қалалық маңызды МСАК субъектілері үшін енгізіліп отыр.
** - КДҚ көрсететін нақты денсаулық субъектісіне қолданылатын түзету коэффициенттері көрсетіледі.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін
шот-тізілімге 1-қосымша
Нысан

5-9 лет
4.
10-14 лет
5.
15-19 лет
6.
20-29 лет
7.
30-39 лет
8.
40-49 лет
9.
50-59 лет
10.
60-69 лет
11.
70 и старше
Итого
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по новорожденным: количеству медицинских свидетельств о рождении, выданных поставщиком родовспоможения, и (или) свидетельств о рождении, зарегистрированных в органах юстиции;
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти/перинатальной смерти;
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма

5-9 жас
4.
10-14 жас
5.
15-19 жас
6.
20-29 жас
7.
30-39 жас
8.
40-49 жас
9.
50-59 жас
10.
60-69 жас
11.
70 жас және 70-тен асқан
Жиыны:
Растаймыз:
1) есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналарға сәйкес келеді: еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 2-қосымша
Нысан

Детская смертность от 7 дней до 5 лет,
предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                         Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр прикрепленного населения"
** - значение целевого показателя соответствует данным портала "ДКПН";
количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с Методикой формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра Здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2018 года № 52 (зарегистрирован с Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № ______;
сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на оказание ГОБМП;
*** - значения соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного периода в портале "ДКПН" Фондом.
Приложение 3
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
1-2 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген
** - нысаналы көрсеткіштің мәні "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
балдардың саны "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығына сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген;
КЖНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген;
*** - деректер Қордың "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 3-қосымша
Нысан

1.1.1.
Услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
1.​1.​1.​1
На выявление рака молочной железы
1.​1.​1.​2
На выявление рака шейки матки
1.​1.​1.​3
На выявление колоректального рака
1.1.2.
Услуги по проведению дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
1.2.
По экстренным показаниям, итого
1.3.
По медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
2.
Услуги, не включенные в договор соисполнения, итого
2.1.
По направлениям специалистов ПМСП, итого
2.2.
По экстренным показаниям, итого:
2.3.
По медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
Итого:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _____________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в АИС "Поликлиника";
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате соисполнителям в порядке и сроки, определенные настоящими Правилами.
Приложение 9
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно* период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
1.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:__________________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в АИС "Поликлиника";
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 10
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма
Реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности * период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Наименование услуги
Количество
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Х
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо): ______________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:__________________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в АИС "Поликлиника".
Приложение 11
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма
Реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Количество
Стоимость
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5
1.
Итого
Х
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _____________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:__________________________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 12
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, предъявленная к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 6
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1.1.1.
Қатерлі ісіктерді ерте диагностикалау үшін скринингтік зерттеулерді ( скрининг түріне қарай) жүргізу қызметтері
1.1.1.1
Сүт безі қатерлі ісігін анықтау
1.1.1.2
Жатыр мойны қатерлі ісігін анықтау
1.1.1.3
Колоректалды қатерлі ісікті анықтау
1.1.2.
Онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
1.2.
Шұғыл көрсетілімдер бойынша, жиыны
1.3.
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
2.
қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтері, жиыны
2.1.
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
2.2.
шұғыл көрсетілімдер бойынша, жиыны
2.3.
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
Жиыны:
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - осы кестені "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде МСАК көрсететін ауылдың субъектілері ұсынады;
** - сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 9-қосымша
Нысан
6-дан 17 жасқа дейін қоса санағанда балаларға көрсетілген консультативтік- диагностикалық қызметтердің тізілімі * 20__жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
Р/с №
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сома, теңге *
1
2
3
4
5
1.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - осы кестені "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде МСАК көрсететін ауылдың субъектілері ұсынады;
** - сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 10-қосымша
Нысан
Жедел жәрдем медициналық көмек шақыртуларының тізілімі * 20__жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
р/с №
ЖСН
Қызметтер атауы
Саны
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Х
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________ года
Ескертпе:
* - осы кестені "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде МСАК көрсететін ауылдың субъектілері ұсынады.
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 11-қосымша
Нысан
Емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдері бойынша тізілімі 20__жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
Р/с №
Атауы
Саны
Құны
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5
1.
Жиыны
Х
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-
тізілімге 12-қосымша
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
Р/с №
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемінің сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Итого
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 7
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
всего
за счет бюджетных средств
за счет внебюджетных средств
1
2
3
4
5
1.
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1.
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи:
1.1.1.
в т.ч. на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи
в т.ч. на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
1.2.
Оказание консультативно-диагностических услуг
1.2.1.
в т.ч. на проведение дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
1.3.
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
1.4.
Другие услуги (указать)
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ____________________________________ /_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 8
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация о структуре расходов
при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
Наименование
Кассовые расходы за прошедший год (тыс. тенге)
План бюджетных средств на отчетный год
Кассовые расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
в т.ч. за отчетный месяц (тыс.тенге)
всего
в т.ч. аванс
всего
в т.ч. аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
Отклонение фактических расходов от кассовых за позапрошлый год, тыс.тенге
Х
X
X
X
X
X
Отклонение фактических расходов от кассовых за прошлый год, тыс.тенге
Х
X
X
X
X
X
Остаток средств на расчетном счету
Поступление средств, всего:
Х
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
1.
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи всего:
Х
1.1.
на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи
Х
1.2.
на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
Х
2.
Оказание консультативно-диагностических услуг
Х
2.1.
в т.ч. на проведение дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
Х
3.
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
Х
4.
Оказание медицинской помощи по договору соисполнителя
Х
Всего расходов
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
I.
ТЕКУЩИЕ РАСХОДЫ:
1.
Заработная плата всего:
1.1.
Оплата труда
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
младший медицинский персонал
г)
прочий персонал
1.2.
Дополнительные денежные выплаты (премии и дифференцированная оплата, единовременное пособие к отпуску, материальная помощь)
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
младший медицинский персонал
г)
прочий персонал

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
6-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
7- қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы 20__жылғы "__"_____бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең _____________________________________________________ (Өнім берушінің атауы)
Р/с №
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
ЖИЫНЫ
бюджет қаражатының еебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
1
2
3
4
5
1.
Есепті кезеңдегі кіріс, жиыны
оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
1.1.1.
оның ішінде алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыру
1.1.2.
Оның ішінде ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыста учаскелік қызмет қызметкерлерін ынталандыру
1.2.
Қосалқы мердігерлік шарт бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
1.2.1.
оның ішінде онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
1.3.
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер жүргізу
1.4.
Басқа қызметтер (көрсету)
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
7-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
8- қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпарат 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_____дейінгі кезең _______________________________________________________ (Өнім берушінің атауы)
р/с №
Шығыстардың атауы
Өткен жылғы кассалық шығыстары(мың теңге)
Есептік жылға бюджеттік қаражат жоспары
Есептік кезеңнің өсу бойынша кассалық шығыстары (мың теңге
Оның ішінде есеп беру айы үшін (мың теңге
Есептік кезеңнің өсу бойынша барлық нақты шығыстары (мың теңге)
Нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы (мың.тенге)
Өсу бойынша кредиторлық берешек
Өсу бойынша дебиторлық берешек, мың. теңге
жиыны
Оның ішінде аванс
жиыны
Оның ішінде аванс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Өткен жылға нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы, мың.тенге
X
X
X
X
X
X
X
Өткен жылға нақты шығыстардың кассалық шығыстардан ауытқуы, мың.тенге
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Есеп шоттағы қалдық қаражат
X
X
ОВ
Қаражаттың түсуі, оның ішінде жиыны
Х
X
X
1.
Амбулаториялық емханалық көмек көрсету
Х
X
X
1.1.
оның ішінде алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыру
1.2.
Оның ішінде ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыста учаскелік қызмет қызметкерлерін ынталандыру
2.
Консультациялық-диагностикалық қызмет көрсету
2.1.
оның ішінде онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
3.
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер жүргізу
Х
X
X
4.
Қоса орындаушы шарты бойынша медициналық көмек көрсету
Х
Х
Х
0Г Шығыстар жиыны (мың. теңге)
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
I
АҒЫМДАҒЫ ШЫҒЫСТАР
1.
Еңбек ақы төлеу жалақы
1.1.
Еңбек ақы төлеу
Оның ішінде
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
в)
Кіші медицина персоналы
г)
Басқа персонал
1.2.
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйлықақы және сараланған төлем, демалысқа біржолғы жәрдемақы, материалдық көмек
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
в)
Кіші медицина персоналы
г)
Басқа персонал

1.2.3.
Стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
врачебный персонал и провизоры
б)
средний медицинский и фармацевтический персонал
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет всего:
2.1.
Социальный налог
2.2.
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3.
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
3.
Приобретение товаров всего:
3.1.
Приобретение продуктов питания
3.2.
Приобретение медикаментов и прочих медицинских изделий
3.3.
Приобретение прочих товаров
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
мягкий инвентарь
4.
Приобретение лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина
5.
Приобретение адаптированных заменителей грудного молока
6.
Коммунальные и прочие услуги, всего:
6.1.
Оплата коммунальных услуг
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
за горячую, холодную воду, канализацию
б)
за газ, электроэнергию
в)
за теплоэнергию
г)
оплата услуг связи
6.2.
Прочие услуги и работы
в том числе:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
на повышение квалификации и переподготовку кадров
б)
на услуги по обеспечению питания
в)
на оплата услуг по договору соисполнения
г)
расходы на текущий ремонт зданий, сооружений и оборудования
д)
на аренду
7.
Другие текущие затраты, всего:
7.1.
Командировки и служебные разъезды внутри страны
а)
в том числе на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
7.2.
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
а)
в том числе на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
7.3.
Прочие текущие затраты
8.
Лизинговые платежи
II
ПРИОБРЕТЕНИЕ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ
продолжение таблицы
Всего Фактические расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
Отклонение фактических расходов от кассовых расходов (тыс.тенге)
Кредиторская задолженность по нарастанию (тыс. тенге)
Дебиторская задолженность по нарастанию (тыс.тенге)
9
10
11
12
Х
Х
X
X
X
X
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
2. Учет движения материальных ценностей
Показатели
Остаток на начало отчетного года
Поступило по нарастанию за отчетный период
Израсходовано по нарастанию за отчетный период
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Остаток на конец года
1
2
3
4
5
6
7=(гр.2+гр.3-гр.4)
Лекарственные средства и медицинские изделия
Продукты питания
Топливо, ГСМ
Прочие товары
Всего запасов
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 9
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Информация
о дифференцированной оплате труда работников при оказании амбулаторно-поликлинической помощи поставщиком, оказывающим первичную медико-санитарную помощь
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_________________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в т.ч. получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО
в том числе:
Х
Х
Х
Х
1
Врачебный персонал и провизоры
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):_____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 12
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол
исполнения договора закупа услуг по оказанию амбулаторно-поликлиническую помощи
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года по
Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
Таблица №1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
численность населения, человек
сумма, тенге
количество случаев
сумма, тенге
численность населения, человек
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
ВСЕГО за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
в том числе:
1.1.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи:

1.2.3.
Оның ішінде ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыста учаскелік қызмет қызметкерлерін ынталандыру
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
2.1.
Әлеуметтік салық
2.2.
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
2.3.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдары
3.
Тауарларды сатып алу
3.1.
Тамақ өнімдерін сатып алу
3.2.
Дәрі-дәрмектерді және өзге медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу
3.3.
Өзге тауарларды сатып алу
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Жұмсақ жабдықтарды сатып алу
4.
Ақуызы төмен емдік өнімдерді және құрамында фенилалалині аз өнімдерді сатып алу
5.
Емшек сүтін бейімделген алмастырғыштарын сатып алу
6.
Коммуналдық және өзге қызметтер
6.1.
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, жиыны
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Ыстық, суық су, кәріз үшін
б)
газ, электр қуаты үшін
в)
Жылу энергиясы үшін
г)
Байланыс қызметтері үшін ақы төлеу
6.2.
Басқа қызметтер және жұмыстар, жиыны
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
а)
Оның ішінде, біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау үшін
б)
Оның ішінде, азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша қызметтер үшін
в)
орындау шартына сәйкес қызметтерді төлеу үшін
г)
ғимараттарды, құрылыстарды және жабдықтарды ұстауға арналған шығындар
д)
жалға беру
7.
Ағымдағы басқа шығыстар
7.1.
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
а)
Оның ішінде, денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін
7.2.
Шетелге іссапарлар және қызметтік сапарлар
а)
Оның ішінде, денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін мекемелеріндегі кадрларды қайта даярлауға
7.3.
Ағымдағы басқа шығыстар
8.
Лизинг төлемдері
II
НЕГІЗГІ ҚҰРАЛДАРДЫ САТЫП АЛУ, ЖИЫНЫ
2. Материалдық құндылықтардың қозғалысын есепке алу
Көрсеткіштер
Есепті жылғы басындағы қалдық
Есепті кезеңде өсу бойынша түсті
Есепті кезеңде өсу бойынша жұмсалды
Есепті кезеңде түсті
Есепті кезеңде жұмсалды
Жылғы соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
7=(гр.2+гр.3-гр.4)
Дәрі-дәрмектер мен таңу құралдары
Тамақ өнімдері
Отын, ЖЖМ
Басқа тауарлар
Барлық қор
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
8-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
9- қосымша
Нысан
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпарат 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "___"______ дейінгі кезең _________________________________________________________ (Өнім берушінің атауы)
Р/с№
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
оның ішінде қосымша ақшалай төлемдер
жиыны
оның ішінде сараланған ақы алғандар
жиыны
оның ішінде сараланған еңбекақы төлеуге
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ
оның ішінде:
Х
Х
Х
Х
1
Дәрігерлік персонал мен провизорлар
2
Орта медицина және фармацевтика персоналы
3
Кіші медицина персоналы
4
Басқа персонал
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _________________________________ /________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _________________________________ /_______
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
9-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
12- қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасы 20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейінгі кезең 20___жылғы "___"_______№____шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: ____________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ___________________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _______________________________________________
№1 Кесте. Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуден шешуге жатады және төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны, адам
сома, теңге
жағдайлар саны
сома, теңге
халық саны, адам
сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін жиыны
оның ішінде::
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге

Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица №4. Расчет суммы, принимаемой к оплате на стимулирование работников участковой службы
№ п/п
Должность/функционал
Количество
Доплата по СКУС
1
2
3
5
Итого
1.
Врачи общей практики по внедрению программы управления заболеваниями
2.
Участковые педиатры по универсально-прогрессивной модели патронажной службы детей до 5 лет
3.
Участковые терапевты по внедрению программы управления заболеваниями
4.
Участковые медицинские сестры по внедрению программы управления заболеваниями
5.
Участковые медицинские сестры (участков врачей общей практики и терапевтов) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы беременных и родильниц
6.
Участковые медицинские сестры (участков врачей общей практики и педиатров) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы новорожденных и детей до 5 лет
Таблица №5. Расчет суммы лизинговых платежей
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Итого
Таблица №6. Расчет иных выплат/вычетов
№ п/п
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге;
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: _____________________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное
должностное лицо поставщика): ____________________________________ /_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                               Дата "_____" ____________ 20 __года
Приложение 10
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

Сүт бездерінің және жатыр мойнының қатерлі ісігін қоспағанда, 0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№4 кесте. Учаскелік қызмет қызметкерлерін ынталандыруға ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
№ р/с
Лауазымы/функционалы
Саны
СДБЖ бойынша қосымша төлем
1
2
3
5
Жиыны
1.
Ауруларды басқару бағдарламасы бойынша жалпы практика дәрігерлері
2.
5 жасқа дейінгі балаларды патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік педиатрлар
3.
Ауруларды басқару бағдарламасы әдістемесі бойынша учаскелік терапевттер
4.
Ауруларды басқару бағдарламасы әдістемесі бойынша учаскелік медбикелер
5.
Жүкті және босанатын әйелдердің патронаждық қызметінің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік медбикелер (учаскелік жалпы практика дәрігерлері және терапевттер)
6.
Жаңа туған және 5 жасқа дейінгі балалардың патронаждық қызметінің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік медбикелер (учаскелік жалпы практика дәрігерлері және терапевттер)
№5 Кесте. Лизинг төлемінің сомасын есептеу
р/с
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуден шешуге жатады
Ақы төлеуге қабылданды
Қызмет саны
Сома, теңге
Қызмет саны
Сома, теңге
Қызмет саны
Қызмет саны
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Жиыны
№ 6 Кесте. Өзге төлемдер/шегерулер есептеу
р/с №
Негіздеме
(Өзге төлемдер/шегерулер енгізгенде анықтамалығынан таңдалған себептер)
Төлемдер сомасы, теңге
Шегерулер сомасы, теңге
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Ақы төлеуге _________________________ теңге ұсынылды
Жиынында ____________ теңге қабылданды
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : ____________ /______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: _______________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
_________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Таныстым: _________________________________ /_______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

1.1.1.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.1.2.
сумма за работу в зонах экологического бедствия
1.1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
1.4.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:
1.4.1.
за проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения
1.4.2.
за проведение дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
2.
Сумма лизингового платежа
3.
Итого
Таблица №2. Расчет суммы, принятой к оплате на стимулирование работников в разрезе индикаторов конечного результата
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
1.
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2.
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица №3. Расчет суммы, принятой к оплате на стимулирование работников участковой службы
№ п/п
Должность/функционал
Количество
Доплата по СКУС
1
2
3
5
Итого
1.
Врачи общей практики по внедрению программы управления заболеваниями
2.
Участковые педиатры по универсально-прогрессивной модели патронажной службы детей до 5 лет
3.
Участковые терапевты по методике программы управления заболеваниями
4.
Участковые медицинские сестры по методике программы управления заболеваниями
5.
Участковые медицинские сестры (участковой врачей общей практики и терапевтов) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы беременных и родильниц
6.
Участковые медицинские сестры (участковой врачей общей практики и терапевтов) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы новорожденных и детей до 5 лет
Таблица №4. Сумма лизинговых платежей
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Итого
Таблица №4. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на оплату лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
Сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе сумма лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик:__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
Код: _____________________________
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество /подпись)
(при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:__________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество /подпись)
(при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 14
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1.1.1.
білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
1.1.2.
жедел медициналық қызмет көрсеткені үшін (4-санат)
1.1.3.
емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдер
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін Медициналық-санитариялық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультативтік-диагностикалық қызметтер
1.4.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультативтік-диагностикалық қызметтер
1.4.1.
Халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық тексеру жүргізгені үшін
1.4.2.
Онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
2.
Лизинг төлемінің сомасы
3.
Жиыны
№2 Кесте. Түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылған
Ақы төлеуге қабылданған
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
1.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
Сүт бездерінің және жатыр мойнының қатерлі ісіктерін қоспағанда, 1-2 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісігі 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№3 кесте. Учаскелік қызметкерлерді ынталандыруға ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Лауазымы/функционалы
саны
СДБЖ бойынша қосымша ақы
1
2
3
5
Жиыны
1.
Ауруларды басқару бағдарламасы бойынша жалпы практика дәрігерлері
2.
5 жасқа дейінгі балаларды патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік педиатрлар
3.
Ауруларды басқару бағдарламасы әдістемесі бойынша учаскелік терапевттер
4.
Ауруларды басқару бағдарламасы әдістемесі бойынша учаскелік медбикелер
5.
Жүкті және босанатын әйелдердің патронаждық қызметінің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік мейірбикелер (учаскелік жалпы практика дәрігерлері және терапевттер)
6.
Жаңа туған және 5 жасқа дейінгі балалардың патронаждық қызметінің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша учаскелік мейірбикелер (учаскелік жалпы практика дәрігерлері және терапевттер)
№4 кесте Лизинг төлемінің сомасын есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуден алынуға жатады
Ақы төлеуге қабылданды
Қызмет саны
Сома, теңге
Қызмет саны
Сома, теңге
Қызмет саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Жиыны
№5 кесте. Өзге төлемдер/шегерулер есептеу
р/с №
Негіздеме
Төлемдер сомасы, теңге
Шегерулер сомасы, теңге
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Ақы төлеуге қабылданған жиыны: _____________ теңге, оның ішінде:
лизингтік төлем төлеу сомасы: ______________ теңге;
ұсталған сома : _____________ теңге, оның ішінде:
сапа мен көлем монитрингісінің нәтижесінде: _____________ теңге;
Шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
төлемдер: ______________ теңге,
шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома __________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы __________ теңге
Аудару үшін жиыны ____________________________________________ теңге
Оның ішінде лизингтік төлемдер: ____________________________ теңге.
Өнім беруші:_______________________________
(өнім берушінің атауы)
Мекенжайы _____________________
БСН:_______________________________
ЖСН:_______________________________
БСК:__________________________________
(бенефициардың атауы)
Код: ___________________________
КБЕ:___________________________
Басшы:____________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ____________________
БСН __________________________
ЖСН __________________________
БСК___________________________
Банк атауы: ___________________
КБЕ __________________________
Басшы: _______________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 22
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Перечень услуг по оказанию амбулаторно-поликлинической помощи, затраты по которым
не учитываются при оплате по комплексному подушевому нормативу на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
Услуги участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения или организациях здравоохранения, определенных местными органами государственного управления здравоохранением;
услуги детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий (ортодонтическая пластинка) при оказании ортодонтической помощи;
плановая стоматологическая помощь детям и беременным женщинам (кроме ортодонтической и ортопедической) по направлению специалиста, включая экстракцию зубов с использованием обезболивания, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения;
экстренная стоматологическая помощь (острая боль) для социально-уязвимой категории населения: обезболивание, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения, экстракция зуба с обезболиванием, периостотомия, вскрытие абсцессов;
услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта;
услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта;
дорогостоящие виды диагностических исследований для социально-уязвимой категории населения (детям до 18 лет; беременным; участникам Великой Отечественной войны; инвалидам 1, 2, 3 группы; многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"; получателям адресной социальной помощи; пенсионерам по возрасту; больным инфекционными, социально–значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих) по направлению специалиста: полимеразная цепная реакция, иммунофенотипирование, компьютерная томография, магниторезонансная томография, позитронно-эмиссионная томография, однофотонная эмиссионная компьютерная томография, ангиография;
дорогостоящие виды диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста: компьютерная томография, магниторезонансная томография;
медико-генетические исследования беременных (ультразвуковой скрининг оценка анатомии плода, инвазивные пренатальные процедуры, биохимический скрининг цитогенетическое исследование);
услуги в травматологических пунктах;
услуги в реабилитационных и в специализированных центрах;
услуги в кожно-венерологических диспансерах (и/или отделениях при многопрофильных больницах);
услуги в республиканских организациях здравоохранения;

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
14-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
22- қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге кешені үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есептелмейтін амбулаториялық-емханалық көмек көрсету бойынша қызметтер тізімі
Мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға немесе денсаулық сақтаудың жергілікті мемлекеттік басқару басқармасымен анықталған денсаулық сақтау ұйымдарындағы қызметтер;
ортодонтиялық көмек көрсету кезінде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппаратты (ортодонтиялық пластинка) пайдалана отырып, жақ-бет саласында туа біткен патологиясы бар балаларға қызметтер;
анестезияны, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы сала отырып, тіс жұлуды қоса алғанда маманның жолдамасы бойынша балалар мен жүкті әйелдерге көрсетілетін жоспарлы стоматологиялық көмекке (ортодонттық және ортопедиялықтан басқа) қызметтер;
халықтың әлеуметтік жағынан осал санаты үшін шұғыл стоматологиялық көмекке (қатты ауыру): анестезия, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы салу, анестезиямен тіс жұлу, периостотомия, абцесстерді ашу:
арнайы көлік құралының негізінде жылжымалы медициналық кешендердің көрсетілетін қызметтеріне;
темір жол көлігі негізінде жылжымалы медициналық кешендердің көрсетілетін қызметтеріне;
халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал санаттары үшін: (18 жасқа толмаған балаларға; жүкті әйелдерге, Ұлы Отан соғысына қатысқандарға; 1, 2, 3-топтағы мүгедектерге; "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған көп балалы аналарға; атаулы әлеуметтік көмек алушыларға; жасы бойынша зейнеткерлерге; инфекциялық, әлеуметтік маңызы бар аурулармен ауыратын науқастарға және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулармен ауыратындарға) маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі: полимеразды тізбекті реакция, иммуннды фенотиптеу, компьютерлік томография, магниттік-резонансты томография, позитрондық-эмиссиялық томография, бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томография, ангиография;
онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі: компьютерлік томография, магниттік-резонансты томография;
әйелдерді медициналық-генетикалық зерттеу (ультрадыбыстық скрининг, ұрықтың анатомиясын бағалау, инвазивті пренатальдық емшаралар, цитогенетикалық зерттеулерге биохимиялық скрининг);
травмотологиялық пункттерде;
мамандандырылған оңалту орталықтарында;
тері-венерологиялық диспансерлерде (көп бейінді ауруханаларға қарасты бөлімшелерде);
оңалту және мамандандырылған орталықтардағы қызметтер

профилактические медицинские осмотры целевых групп населения: диагностика рака шейки матки, диагностика рака молочной железы, диагностика колоректального рака (1-2 этап);
определение концентрации иммунносупрессивных препаратов в крови пациентам после трансплантации органов.
Приложение 15
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 24
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание
амбулаторно-поликлинической помощи, прошедших текущий мониторинг

халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеруден өткізу: жатыр мойны диагностикасы, сүт безі обырының диагностикасы, колоректалды ісіктің диагностикасы (1-2 кезең);
ағзаны транспланттаудан кейінгі пациенттің қанындағы иммундық супрессивті концентрацияны анықтау.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
15-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
24- қосымша
Нысан

* - в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица акта формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбцы 3-10, 12,14,16, 18-26 не формируются и не отражаются при формировании акта мониторинга;
в акте мониторинга указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется.
Руководитель заказчика
(уполномоченное должностное лицо)
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для отчета на бумажном носителе)
"_____"____________20___ года
Должностное лицо заказчика
_________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Приложение 24
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 46
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр случаев госпитализаций, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам мониторинга
качества и объема медицинских услуг
период с "___"_____20___года по "___"_____20___года
_____________________________________________________
(Наименование поставщика)
Тариф: по клинико-затратным группам, по фактическим затратам, за один пролеченный случай, по койко-дням, по комплексному тарифу*
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Строка акт мониторинга качества и объема (протокола исполнения договора)
Предъявленная стоимость случая, тенге
Сумма к снятию
Код МК Б -10
Наименование
Код
Наименование
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
в том числе за отчетный период
в том числе за прошедшие периоды
Примечание:
*в случае предоставления поставщиком услуг по двум и более тарифам, таблица реестра формируется отдельно для каждого типа тарифа при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, столбец 14 не формируются и не отражаются при формировании реестра при оплате по комплексному тарифу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, медико-социальной помощи больным туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией и лицам, страдающим психическими расстройствами (заболеваниями) и по комплексному подушевому нормативу села, строки "Случаи ВТМУ КС", "Итого по ВТМУ КС", "Случаи ВТМУ ДС", "Итого по ВТМУ ДС" не формируются и не отражаются при формировании реестра;
в реестре указываются соответствующие тарифы, по которым медицинская организация финансируется;
в реестре указываются случаи, которые прошли мониторинг и отражены в нескольких строках акта мониторинга или протокола исполнения договоров.
Приложение 25
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 47
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт оказанных услуг
по специализированной медицинской помощи и высокотехнологичным медицинским услугам
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика __________________________________________________
Наименование бюджетной программы:______________________________________________
Наименование подпрограммы: _____________________________________________________
Общая сумма Договора: ______________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: __________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: ____________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): ___________________________ тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): __________________________ тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________тенге
Таблица №1. Сумма, принятая к оплате по клинико-затратным группам за оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичной медицинской услуги
Стоимость базового тарифа (ставки): ___________________________________________тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы, мониторинга и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Всего, в том числе:
1.1.
всего стационарная помощь, в том числе:

*- қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда тізбе әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 3-10, 12,14,16, 18-26 бағандар қалыптастырылмайды және мониторинг актісін қалыптастыру кезінде көрсетілмейді;
- мониторинг актісінде медициналық ұйым қаржыландырылатын тарифтерге сәйкес көрсетіледі.
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
_____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
24-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
46- қосымша
Нысан
Сапа және көлем мониторингісі және медициналық қызметтер сапасының сыртқы сараптамасы қорытындысы бойынша ақы төлеуге жатпайтын емделіп шығу жағдайларының тізбесі
20__жылғы "___" ______________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейінгі кезең _______________________________________
_________________________________________
(Қызмет беруші атауы)
Тариф: клиникалық-шығынды топтар бойынша, іс жүзіндегі шығындар бойынша, бір емделіп шыққан жағдай үшін, төсек-күндер бойынша, кешенді тариф *
р/с №
ЖСН
Медициналық карта №
Емделуге жатқызу күні
Негізгі қортынды диагноз
Негізгі қортынды диагноз
Негізгі операция
№ КШТ
Базалық мөлшерле
мелердің саны
Сапа және көлем мониторингі актісі жолы (шартты орындау хаттамасы)
Жағдайдың ұсынылған құны, теңге
Алынатын сома
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-10 коды
Атауы
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
ММК жағдайлары
ММК жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ жиыны
САТ жағдайлары
САТ жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
Жиыны
оның ішінде есепті кезең бойынша
оның ішінде өткен кезең бойынша
Ескертпе:
*- қызмет беруші екі немесе одан көп тарифтер бойынша қызметтерді ұсынған жағдайда тізбе әрбір тариф типіне сәйкес онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес қалыптастырылады және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде ауылдың жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша 14 баған қалыптастырылмайды және онкологиялық науқастарға медициналық көмек, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға және психикасының бұзылуынан (ауруынан) зардап шегетін адамдарға медициналық - әлеуметтік көмек көрсету кезінде кешенді тариф бойынша ақы төлеу кезінде тізілім кестесі әр тариф типіне сәйкес тізілімді қалыптастыру кезінде көрсетілмейді және кешенді тариф бойынша "ТС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны", "КС ЖТМҚ жағдайлары", "КС ЖТМҚ бойынша жиыны" жолдар қалыптастырылмайды және тізбені қалыптастырған кезде көрсетілмейді;
тізілімде медициналық ұйым қаржыландырылатын тарифтерге сәйкес көрсетіледі;
мониторинг актісінің және шартты орындау хаттамасының жиынтық жолдарында көрсетіледі;
тізілімде мониторингтеуден өткен және мониторинг актісінің немесе шарттардың орындалу хаттамасының бірнеше жолдарында көрсетілген жағдайлар көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
25-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
47- қосымша
Нысан
Мамандандырылған медициналық көмек және жоғарытехнологиялық медициналық қызметтер бойынша көрсетілген қызметтер актісі
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
мерзімі "___" _______20___жылдан "___"________20___жылға дейін
20 ___ жылғы "___" _________ №_______ шарт бойынша
Өнім берушінің атауы __________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________________________
Кіші бағдарламаның атауы: _____________________________________________________
Шарттың жалпы сомасы_______________________________________________________теңге
оның ішінде ақы төленген аванстың жалпы сомасы ____________________________теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдерінің жалпы сомасы________________теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны ____________теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы ___________________________ теңге
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны _____________ теңге
оның ішінде ақы төленген лизинг төлемдердің сомасы _______________________ теңге
№1 кесте. Мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялы медициналық қызметтерді көрсетуге клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге қабылданған сома
Базалық тарифтің құны (мөлшерлемелер)______________________________ теңге
Р/с №
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Сызықтық шкаланы және сараптаманы ескере отырып төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету жиыны, оның ішінде:
1.1.
стационарлық медициналық көмек жиыны, оның ішінде:

1.1.1.
услуги по профилю:
1.1.2.
услуги по Перечню № 1*:
1.1.3.
услуги по Перечню № 3 с применением ВТМУ:
1.1.4.
услуги больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов
1.2.
всего стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1.
дневной стационар по профилю:
1.2.2.
услуги по Перечню № 2*:
1.2.3.
услуги по Перечню № 4 с применением ВТМУ:
1.2.4.
услуги больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов
1.2.5.
стационар на дому:
Примечание:
* - Перечень №1 – перечень медицинских услуг стационарной медицинской помощи, перешедшие с перечня высокотехнологичных медицинских услуг;
Перечень №2 – перечень медицинских услуг стационарозамещающей медицинской помощи, перешедшие с перечня высокотехнологичных медицинских услуг.
Таблица №2. Сумма, принятая к оплате по фактическим затратам за оказание специализированной медицинской помощи и высокотехнологичной медицинской услуги
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы, мониторинга и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)/сеансов
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек) /сеансов
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Всего, в том числе:
1.1.
всего стационарная помощь, в том числе:
1.1.1.
услуги по профилю:
1.1.2.
услуги по Перечню № 1*:

1.1.1.
бейіні бойынша қызметтер:
1.1.2.
№ 1 тізбе бойынша қызметтер*:
1.1.3.
ЖТМҚ қолдана отырып, № 3 тізбе бойынша қызметтер:
1.1.4.
лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің және қан, қан өндіру ағзалары ауруларының тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық көмек
1.2.
стационарды алмастыратын көмек жиыны, оның ішінде:
1.2.1.
бейіні бойынша күндізгі стационар:
1.2.2.
№ 2 тізбе бойынша қызметтер*:
1.2.3.
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 тізбе бойынша қызметтер:
1.2.4.
лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктерінің және қан, қан өндіру ағзалары ауруларының тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық көмек
1.2.5.
үйдегі стационар:
Ескертпе:
1-тізбе – перечень медицинских услуг стационарной медицинской помощи, перешедшие с перечня высокотехнологичных медицинских услуг;
2-тізбе – перечень медицинских услуг стационарозамещающей медицинской помощи, перешедшие с перечня высокотехнологичных медицинских услуг.
№2 кесте. Мамандандырылған медициналық көмек және жоғары технологиялы медициналық қызметтер көрсету үшін іс жүзіндегі шығындар бойынша ақы төлеуге қабылданған сомасы.
Р/с №
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Сызықтық шкаланы және сараптаманы ескере отырып төлемге қабылданды
Емделген науқастардың/ сеанстардың саны
Сома (теңге)
Емделген науқастардың (адам)/ сеанстардың саны
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша жиыны, оның ішінде:
1.1
стационарлық медициналық көмек жиыны, оның ішінде:
1.1.1
бейіні бойынша қызметтер:
1.1.2
№ 1 тізбе бойынша қызметтер*:

83.755
Перемещение или трансплантация сухожилия при гемофилии
Перечень услуг/манипуляций подлежащих оплате по стоимости КЗГ основного диагноза с дополнительным возмещением затрат
17.
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
18.
39.7916
Эндоваскулярная химиоэмболизация первичных и вторичных метастатических опухолей различных локализаций
19.
39.7949
Химиоэмболизация печеночных артерий при гепатоцеллюлярной карциноме
20.
92.231
Конформная лучевая терапия
21.
92.241
Интенсивно-модулированная лучевая терапия опухолей различных локализаций
22.
92.242
Интенсивно-модулированная лучевая терапия (IMRT) злокачественных новообразований висцеральных органов грудной клетки, брюшной полости, малого таза и лимфом
23.
92.243
ЛТМИ -лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения при раке молочной железы
24.
92.244
ЛТМИ -лучевая терапия с модуляцией (изменением) интенсивности (флюенся) внутри пучка во время облучения органов головы и шеи
25.
92.245
Интенсивности-модулированная лучевая терапия (IMRT) при раке женских гениталий
26.
92.246
Лучевая терапия, управляемая изображениями для опухолей отдельных локализаций
27.
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
28.
92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
29.
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
30.
99.25
Полихимиотерапия (онкология)
31.
99.2900
Лечение рефрактерных форм идиопатической тромбоцитопенической пурпуры иммуноглобулинами и моноклональными антителами
32.
99.2901
Комбинированная иммуно-супрессивная терапия апластической анемии у детей
33.
99.2902
Высокодозная химиотерапия гистицитоза из клеток Лангерганса (LСН – III)
34.
99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
35.
99.0601
Введение наследственного фактора VIII при его дефиците
36.
99.0602
Введение наследственного фактора IX при его дефиците
37.
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
38.
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
39.
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
40.
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
41.
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
42.

83.755
Гемофилия кезінде сіңірлерді транспланттау және орнын ауыстыру
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеуге жататын қызметтердің/манипуляциялардың тізбесі
17.
39.65
Экстракорпорлық мембраналық оксигенация
18.
39.7916
Түрлі аймақтағы біріншілік және екіншілік метастатикалық қатерлі ісіктердің эндоваскулярлық химиоэмболизациясы
19.
39.7949
Гепатоцеллюлярлық карцином кезінде бауыр артерияларының химиоэмболизациясы
20.
92.231
Конформдық сәулелік терапия
21.
92.241
Түрлі ошақтардағы қатерлі ісіктердің жіті-модулирленген сәулелік терапиясы
22.
92.242
Лимфомалар және кіші жанбас, құрсақ қуысы, висцералдық кеуде ағзаларының қатерлі ісіктерді жіті-модулирленген сәулелік терапиясы (IMRT)
23.
92.243
Сут безінің обырындағы сәулелендіру кезінде түйін ішінде жітілігінің (флюенса) модуляциясымен (өзгеруімен) сәулелік терапиясы
24.
92.244
Бас және мойын ісіктері обырындағы сәулелендіру кезінде түйін ішінде жітілігінің (флюенса) модуляциясымен (өзгеруімен) сәулелік терапиясы
25.
92.245
Әйел жыныс мүшелерінің обырындағы жіті-модуляцияланған сәулелендіру терапиясы (IMRT)
26.
92.246
Жеке ошақтардағы ісіктер үшін бейнелермен басқармалы сәулелік терапиясы
27.
92.202
Еркектік бездің жергілікті обыры кезіндегі интерстициальдық сәулелік терапия (брахитерапия)
28.
92.201
Еркектік без обырындағы жоғары мөлшердегі брахитерапия
29.
99.25
Полихимиотерапия (онкология)
30.
99.2900
Балалардағы идиопатиялық тромбоцитопендік қанталау бөртпесінің рефрактерлық түрлерін иммуноглобулин және моноклоналдық денелермен емдеу
31.
99.2901
Балалардағы аплазиялық анемияның құрама иммуносупрессивтік терапиясы
32.
99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
33.
99.2903
Жіті лейкоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
34.
99.0601
Оның дефицитiнде VIII-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
35.
99.0602
Оның дефицитiнде IX-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
36.
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
37.
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
38.
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
39.
B09.766.016
Сүйек кемігі жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
40.
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
41.

B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
43.
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-.генетический методом
44.
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
45.
D92.320.024
Дистанционная лучевая терапия
46.
D92.320.025
Дистанционная лучевая терапия, РОД Гр
47.
D92.201.029
Внутриполостная гамматерапия (при раке шейки матки и прямой кишки), РОД 5Гр
48.
D92.060.023
Предлучевая топометрическая подготовка - центрация
49.
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
50.
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
51.
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
52.
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
53.
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
54.
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
55.
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
56.
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
57.
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
58.
C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
59.
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
60.
C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
61.
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
62.
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
63.
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
64.
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
65.
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
66.
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны
67.

B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
42.
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
43.
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
44.
D92.320.024
Қашықтықтан сәулелік терапия
45.
D92.320.025
Қашықтықтан сәулелік терапия, РОД Гр
46.
D92.201.029
Жолақішілік гамматерапия (жатыр мойыны және тоқ ішек обыры кезінде), РОД 5Гр
47.
D92.060.023
Сәуле алдыңғы топометриялық дайындау-центрация
48.
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
49.
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
50.
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көп маркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
51.
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
52.
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
53.
B06.669.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
54.
B06.673.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
55.
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
56.
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
57.
C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
58.
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
59.
C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
60.
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
61.
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
62.
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
63.
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
64.
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
65.
C04.001.010
Бір анатомиялық аймақтың позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
66.

C04.002.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография всего тела
68.
B08.851.021
Исследование биопсийного материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
69.
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии
70.
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
71.
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
72.
D39.955.703
Гемодиализ в условиях круглосуточного стационара
73.
D50.920.035
Альбуминовый диализ на аппарате искусственная печень - MARS (экстракорпоральное печеночное пособие)
74.
D54.980.704
Имплантация перитонеального катетера у взрослых
75.
D54.980.705
Имплантация перитонеального катетера у детей
76.
D54.985.728
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
77.
D54.985.709
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
78.
D54.986.710
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
79.
D54.985.725
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
80.
D54.985.718
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
81.
D54.985.719
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
82.
D54.985.720
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
83.
D54.985.722
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
Перечень основных кодов заболеваний по МКБ -10, при которых проводится оплата по стоимость КЗГ с дополнительным возмещением затрат
Ишемические инсульты с применением тромболитических препаратов
84.
I63.0
Инфаркт мозга, вызванный тромбозом прецеребральных артерий
85.
I63.1
Инфаркт мозга, вызванный эмболией прецеребральных артерий
86.
I63.2
Инфаркт мозга, вызванный неуточненной закупоркой или стенозом прецеребральных артерий
87.
I63.3
Инфаркт мозга, вызванный тромбозом мозговых артерий
88.
I63.4
Инфаркт мозга, вызванный эмболией мозговых артерий
89.
I63.5
Инфаркт мозга, вызванный неуточненной закупоркой или стенозом мозговых артерий
90.
I63.6
Инфаркт мозга, вызванный тромбозом вен мозга, непиогенный
91.
I63.8
Другой инфаркт мозга
92.
I63.9
Инфаркт мозга неуточненный
Острый инфаркт миокарда с подъемом ST с применением тромболитических препаратов
93.

C04.002.010
Барлық дененің позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
67.
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
68.
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу
69.
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
70.
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
71.
D39.955.703
Тәуліктік стационардың деңгейінде гемодиализ
72.
D50.920.035
MARS - жасанды бауыр аппаратында альбуминдік диализ (экстракорпорлық бауырлық жәрдем)
73.
D54.980.704
Перитонеалдық катетерді ересектерге имплантанттау
74.
D54.980.705
Балалардың перитонеалдық катетерінің имплантациясы
75.
D54.985.728
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
76.
D54.985.709
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
77.
D54.986.710
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
78.
D54.985.725
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
79.
D54.985.718
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
80.
D54.985.719
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
81.
D54.985.720
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
82.
D54.985.722
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (балалар)
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеу жүргізілетін АХЖ-10 бойынша аурулардың негізгі кодтарының тізбесі
Тромболитикалық препараттарды қолданумен ишемиялық инсульттер
83.
I63.0
Прецеребралды артерияның тромбозы тудырған ми инфарктісі
84.
I63.1
Прецеребралды артерияның эмболиясы тудырған ми инфарктісі
85.
I63.2
Прецеребралды артерияның анықталмаған бітелуі немесе тарылуы тудырған ми инфарктісі
86.
I63.3
Ми артерияларының тромбозы тудырған ми инфарктісі
87.
I63.4
Ми артерияларының эмболиясы тудырған ми инфарктісі
88.
I63.5
Ми артерияларының анықталмаған бітелуі немесе тарылуы тудырған ми инфарктісі
89.
I63.6
Ми веналарының тромбозы тудырған ми инфарктісі, ірің текті емес
90.
I63.8
Мидың басқа инфарктісі
91.
I63.9
Мидың анықталмаған инфарктісі
Тромболитикалық препараттарды қолданумен жіті миокард инфарктісі ST көтерілуімен бірге
92.

K74.5
Билиарный цирроз неуточненный
113.
K74.6
Другой и неуточненный цирроз печени
Примечание:
* - для случаев с одновременным проведением операций аортокоронарного шунтирования и протезирования сердечных клапанов.
Приложение 28
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 50-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Перечень привязок лекарственных средств и медицинских изделий и услуг к осложнениям основного заключительного диагноза по МКБ-10
№ п/п
Код по МКБ10
Наименование МКБ10
Доступные ЛС/МИ
Доступные услуги
Наименование
Характеристика
Код услуги
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
1.
A34
Акушерский столбняк
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
2.
A39.2
Острая менингококкемия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
3.
A40.0
Септицемия, вызванная стрептококком группы А
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
4.

K74.5
Нақталмаған билиарлық цирроз
112.
K74.6
Басқа және нақталмаған билиарлық цирроз
Примечание:
* - для случаев с одновременным проведением операций аортокоронарного шунтирования и протезирования сердечных клапанов.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
28-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
50-1- қосымша
Нысан
АХЖ-10 бойынша негізгі қорытынды диагноздардың асқынуларына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және қызметтерді тіркеу тізімі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
ҚолжетімдіДЗ/ММБ
Қолжетімді қызметтер
Атауы
Қызмет коды
Қызмет коды
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
1.
A34
Акушерлік сіреспе
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
2.
A39.2
Жіті менингококцемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
3.
A40.0
А Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
4.

порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
15.
I26.9
Легочная эмболия без упоминания об остром легочном сердце
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
16.
I50.1
Левожелудочковая недостаточность
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
17.
J80
Синдром респираторного расстройства [дистресса] у взрослого
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
Оксигенатор с комплектом магистралей взрослых для экстракорпоральной мембранной оксигенации
18.

инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
15.
I26.9
Жіті өкпелік жүрек туралы ескертілмеген өкпе эмболиясы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
16.
I50.1
Сол жақ қарынша функциясының жеткіліксіздігі
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
17.
J80
Үлкен адамдардың респираторлық бұзылулар (дистресс) синдромы
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация үшін ересектер магистральдар жиынтығы бар оксигенатор
18.

Приложение 63-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр услуг, связанных с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом,
прошедших целевой мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
ИИН
Дата вызова
Код дефекта по перечню*
Подлежит снятию (сумма в тенге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.
12.0.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
ИТОГО, всего дефектов
Х
в том числе за отчетный период
Х
в том числе за прошедшие периоды
Х
ИТОГО, сумма снятия, в тенге
Х
Х
Х
Х
Х
в том числе за отчетный период
Х
Х
Х
Х
Х
в том числе за прошедшие периоды
Х
Х
Х
Х
Х
Примечание: *- по услугам с подтвержденными дефектами ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации.
Приложение 34
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 64
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт мониторинга качества и объема услуг по транспортировке квалифицированных специалистов и (или) больного
санитарным транспортом
№______ от "___"_______________20____года
период с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(Наименование заказчика)
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Код по Перечню
Наименование
Подлежит к снятию и не подлежит оплате
Количество вызовов
Сумма, тенге
1
2
3
4
1.
I. Реестр услуг, связанная с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших текущий мониторинг
2.
за отчетный период
3.
за предыдущие периоды
4.
всего дефектов, из них по видам:
5.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
6.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
7.
5.0.
Случаи приписок
8.
12.0.
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
9.
II. Реестр услуг, связанная с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом, прошедших целевой мониторинг
10.
за отчетный период
11.
за предыдущие периоды
12.
всего дефектов, из них по видам:
13.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
14.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
15.
5.0.
Случаи приписок
16.
12.0.
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП/ОСМС
17.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо)
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Должностное лицо заказчика
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Приложение 35
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 65
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр
за оказание медицинской помощи сельскому населению
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного сельского населения _________________________человек;
Базовый комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения", в месяц___________тенге;
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения" к субъекту первичной медико-санитарной помощи, в месяц ___________тенге;
сумма стимулирующий компонент подушевого норматива на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения" к субъекту в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек;
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание медицинской помощи:

63-1- қосымша
Нысан
Санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдаумен байланысты медициналық көмектің нысаналы мониторингтеуден өткен қызметтерінің тізілімі
20___жылғы "__" _________ бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
ЖСН
Шақырған күні
Тізімілім бойынша ақау коды *
Алынуы тиіс (сома, теңге)
2.2.
3.1.
5.2.
6.7.
12.0.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ, барлық ақаулар
Х
оның ішінде есепті кезең бойынша
Х
оның ішінде өткен кезең бойынша
Х
ЖИЫНЫ, шешілген сома, теңге
Х
Х
Х
Х
Х
оның ішінде есепті кезең бойынша
Х
Х
Х
Х
Х
оның ішінде өткен кезең бойынша
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе: * - расталған ақаулары бар шақыртулар бойынша ақау бойынша "1" қойылады, ақауы жок әлде ақпараты жоқ жағдайда "х" белгісімен таңбаланады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
34-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
64- қосымша
Нысан
Санитариялық көлікпен жоғары мамандандырылған маманды және (немесе) науқасты тасымалдау бойынша қызметтерінің сапа мен көлем мониторингісінің актісі
20____жылғы "___"_______________№______
20 ___ жылғы "___" _________ 20 ___ жылғы "___" _________ дейінгі кезең
_____________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
Тізбе бойынша коды
Атауы
Алуға жатады және ақы төленбейді
Шақыру саны
Сома, теңге
1
2
3
4
1
I. Ағымдық мониторингтеуден өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитарлық көлікпен тасымалдаумен байланысты қызметтер тізілімі
2
оның ішінде есепті кезең бойынша
3
оның ішінде өткен кезең бойынша
4
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:
5
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
6
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
7
5.0.
Артық жазу жағдайлары
8
12.0.
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
9
II. Мақсатты мониторингтеуден өткен білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитарлық көлікпен тасымалдаумен байланысты қызметтер тізілімі
10
оның ішінде есепті кезең бойынша
11
оның ішінде өткен кезең бойынша
12
Барлығы ақаулар, оның ішінде мынадай түрлері бойынша:*
13
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
14
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
15
5.0.
Артық жазу жағдайлары
16
12.0.
ТМККК/МӘМС енетін медициналық көмек көрсету кезінде медикаменттер мен пациенттің ақша қаражатын тартуы
17
ЖИЫНЫ медициналық көрсетілетін қызметтерің сапасы мен көлемі мониторингінің нәтижелері бойынша
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
_____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
35-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
65- қосымша
Нысан
Ауыл халқына медициналық көмектің көрсеткені үші Шот-тізілім
20___жылғы "__"______________№_____ 20___ жылғы
"__"___________бастап 20____ жылғы "__"____________дейінгі кезең
20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Бекітілген халықтың саны ________________ адам;
оның ішінде ауыл халқы______________________________________адам;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________теңге,
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті____________;
Халықтың тығыздық коэффициенті____________;
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті____________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті____________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге;
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Оқушылар саны_________ адам;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
№ п/п
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды, сома теңге
1
2
3
1.
Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде::
1.1.
медициналық көмек көрсетуге

1.1.1.
за оказание специализированной медицинской помощи
1.1.1.1.
в том числе за обеспечение комплекта по уходу за младенцем (аптечка новорожденного)
1.1.2.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению:
1.1.2.1.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.1.2.2.
сумма за работу в зонах экологического бедствия
1.1.2.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3
на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы
1.4.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:

1.1.1.
мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін
1.1.1.1.
онының ішінде: сәбиді күту жинағымен (жаңа туған нәрестенің дәрі қорабы) қамтамасыз ету
1.1.2.
бекітілген халыққа амбулаторлық-медициналық көмек көрсету үшін
1.1.2.1.
білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
1.1.2.2.
жедел медициналық қызмет көрсеткені үшін (4 категория)
1.1.2.3.
емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдер
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін Медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3
амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультативтік- диагностикалық қызметтер
1.4.
амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультативтік-диагностикалық қызметтер

1.4.1.
за проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения
1.4.2.
за проведение дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
2.
Сумма лизингового платежа
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________________ /_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                         Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
1) данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
2) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
3) реестр по снижению нагрузки на врача общей практики (ВОП) до уровня 1 700 человек на 1 участок по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
4) реестр суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников участковой службы в работе по программе управления заболеваниями и (или) по универсально-прогрессивной модели патронажной службы по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи;
5) реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
6) реестр оказанных клинико-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
7) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
8) реестр клинико-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;

1.4.1.
халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық тексеру жүргізгені үшін
1.4.2.
Онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): _____________________________ /___________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: _______________________ /_______________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Осы шот-тізілімге төмендегі қосымшалар қоса беріледі:
1) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер;
2) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
3) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы практика дәрігеріне (ЖПД) жүктемені 1 учаскеге 1700 адам деңгейіне дейін төмендету бойынша тізілім;
4) амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан ауруларды басқару бағдарламасы бойынша және (немесе) патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивті моделі бойынша жұмыстағы учаскелік қызметкерлерді ынталандыру үшін ақы төлеуге ұсынылған соманың тізілімі
5) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
6) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген, көрсетілген КДҚ тізілімі;
7) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;
8) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;

9) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
10) реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 10 к счету-реестру за оказание медицинской помощи сельскому населению;
11) реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 11 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
12) персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая помощь по форме согласно приложению 12 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
13) реестр оказанных клинико-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 13 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению.
Примечание: - указываются поправочные коэффициенты, применительные к конкретному субъекту здравоохранения, оказывающему КДУ.
Приложение 1
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения
по данным портала "Регистр прикрепленного населения"*

9) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 9-қосымшаға сәйкес 6жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
10) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 10- қосымшаға сәйкес Жедел жәрдем медициналық көмек шақыртуларының тізілімі;
11) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 11- қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде құрамында фенилалині аз өнімдері мен емшек сүтіне бейімделген алмастырғыштармен қамтамасыз ету бойынша тізілімі;
12) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 12-қосымшаға сәйкес стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген жазылып шыққан науқастардың дербестелген тізілімі;
13) ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 13-қосымшаға сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген КДҚ тізілімі.
Ескертпе: - КДҚ көрсететін нақты денсаулық сақтау субъектісінде қолданылатын түзету коэффициенттері көрсетіледі.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер*

5-9 лет
4.
10-14 лет
5.
15-19 лет
6.
20-29 лет
7.
30-39 лет
8.
40-49 лет
9.
50-59 лет
10.
60-69 лет
11.
70 и старше
Итого
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
- по новорожденным: количеству медицинских свидетельств о рождении, выданных поставщиком родовспоможения, и (или) свидетельств о рождении, зарегистрированных в органах юстиции;
- по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность;
- по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
- по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти
- по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"____________20___ года
Примечание: * - данные таблицы представляются в качестве информации о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" и не влияют на оплату за отчетный период.
Приложение 2
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи
сельскому населению
Форма
Расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь

5-9 жас
4.
10-14 жас
5.
15-19 жас
6.
20-29 жас
7.
30-39 жас
8.
40-49 жас
9.
50-59 жас
10.
60-69 жас
11.
70 жас және 70-тен асқан
Жиыны:
Растаймыз:
1)есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді:еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе: * "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер ақпарат ретінде ұсынылады және есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
2-қосымша
Нысан
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу

Детская смертность от 7 дней до 5 лет,
предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки.
Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр прикрепленного населения";
** - значение целевого показателя установлено в соответствии с Соглашением о результатах по целевым трансфертам на текущий финансовый год, заключенным между Министром здравоохранения Республики Казахстан и Акимом области, городов республиканского значения и столицы и соответствует данным портала "ДКПН";
- количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с Методикой формирования тарифов, утвержденной уполномоченным органом согласно пункта 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье населения и системе здравоохранения", сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на оказание ГОБМП;
*** - значения соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного периода в портале "ДКПН" Фондом.
Приложение 3
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи
сельскому населению
Форма

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
1-2 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ___________________________ /_____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген;
** - нысаналы көрсеткіштің мәні "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
- балдардың саны "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығына сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген;
- КЖНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген.
*** - деректер Қордың "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
3-қосымша
Нысан

1.1.1.
услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
1.​1.​1.​1.
На выявление рака молочной железы
1.​1.​1.​2.
На выявление рака шейки матки
1.​1.​1.​3.
На выявление колоректального рака
1.1.2.
Услуги по проведению дорогостоящих видов диагностических исследований для пациентов с подозрением на онкологические заболевания по направлению специалиста
1.2.
по экстренным показаниям, итого
1.3.
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
2.
Услуги, не включенные в договор соисполнения, итого
2.1.
по направлениям специалистов ПМСП, итого
2.2.
по экстренным показаниям, итого:
2.3.
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов соисполнителя (дополнительные услуги), итого
Итого:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _________________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)                   Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в ИС "АПП";
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате соисполнителем в порядке и сроки, определенные настоящими Правилами.
Приложение 9
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:____________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии) /
(для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в ИС "АИС Поликлиника";
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 10
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
Форма
Реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Наименование услуги
Количество
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ______________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:_____________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в ИС "АИС Поликлиника".
Приложение 11
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Количество
Стоимость
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:____________ _______________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"_________20___ года
Приложение 12
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана специализированная медицинская
помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи *
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Таблица №1: Оказание специализированная медицинская помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Повод обращения
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-10
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
1.3.
итого стационар на дому________, в том числе:
Таблица №2: Обеспечение комплектами по уходу за младенцем (аптечка новорожденного)
№ п/п
ИИН матери
Количество живорожденных детей
Количество выписанных комплектов по уходу за младенцем (аптечка новорожденного)
Стоимость
Сумма
1
2
3
4
5
6
1.
Х
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):__________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)       Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основе данных, введенных поставщиком в ИС "ЭРСБ".
Приложение 13
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной
на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): _____________________________________/_________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: __________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"_________20___ года
Приложение 36
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1.1.1.
Қатерлі ісікті ерте диагностикалауға скринингтік зерттеулер жүргізу қызметтері (скрининг түрлері бөліндісінде)
1.1.1.1.
Сүт безі қатерлі ісігін анықтауға
1.1.1.2.
Жатыр мойны қатерлі ісігін анықтауға
1.1.1.3.
Колоректалды қатерлі ісікті анықтауға
1.1.2.
Онкологиялық ауруларға күдікті пациенттердің маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі науқастар үшін
1.2.
шұғыл көрсетілімдер бойынша, жиыны
1.2.1.
Онкологиялық ауруларға күдікті науқастар үшін маманның жолдамасы бойынша қымбат тұратын диагностикалық зерттеулер түрі жүргізу қызметтер
1.3.
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
2.
қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтер, жиыны
2.1.
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
2.2.
шұғыл көрсетілімдер бойынша, жиыны
2.3.
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
Жиыны:
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - деректер "АЕК" АЖ-ға қызмет беуші енгізген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** - сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді, осы Ережеде белгіленген тәртіппен және мерзімде бірлесіп орындаушы төлеуі тиіс.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
9-қосымша
Нысан
6-дан 17 жасқа дейін қоса санағанда балаларға көрсетілген консультативтік- диагностикалық қызметтердің тізбесі *
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
р/с №
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сома, теңге **
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - осы кестені "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде МСАК көрсететін ауылдың субъектілері ұсынады;
** - сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге
10-қосымша
Нысан
Жедел медициналық көмек шақыртуларының тізбесі *
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
р/с №
ЖСН
Қызметтер атауы
Саны
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* деректер "ААЖ Емхана" АЖ-ға қызмет беуші енгізген деректердің негізінде қалыптастырылады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
11-қосымша
Нысан
Құрамында фенилалині аз өнімдері мен емшек сүтіне бейімделген алмастырғыштармен қамтамасыз ету бойынша тізбесі
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
р/с №
Атауы
Саны
Құны
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
12-қосымша
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген емделіп шыққан науқастардың дербестелген тізбесі*
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
№1 кесте: Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету
р/с №
Өткізілген төсек күндері
ЖСН
Медициналық карта №
Келіп түскен күні
Шығарылған күні
Шағым нәтижесі
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеудің қорытындысы
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар ______, оның ішінде:
1.1.
Жиыны стационарлық көмек ________, оның ішінде:
1.2.
Жиыны стационарды алмастыратын көмек ________, оның ішінде:
1.3.
Жиыны үйдегі стационар ________, оның ішінде:
№2 кесте: Сәбиді күту жинағымен (жаңа туған нәрестенің дәрі қорабы) қамтамасыз ету
р/с №
Ананың ЖСН
Тірі туылған сәбилер саны
Сәбиді күту жинағымен (жаңа туған нәрестенің дәрі қорабы) саны
Құны
Бағасы
1
2
3
4
5
6
1.
Х
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе: * - деректер "СНЭТ" АЖ-ға қызмет беруші енгізген деректер негізінде қалыптастырылады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін шот-
тізілімге
13-қосымша
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізбесі
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейінгі кезең
р/с№
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемініңсомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
Приложение 42
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 80
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года по
Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: _________________________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медицинской помощи онкологическим больным, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу на одного онкологического больного
1.2.
по фактическим затратам, в том числе:

99.2903
Қан өндіру жүйесі ауруларының жоғары мөлшердегі химиотерапиясы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
42-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
80- қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсеткені үшін
Шот-тізілім
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
№1. Кесте Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Жиыны онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін, оның ішінде:
1.1.
бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тариф бойынша
1.2.
іс жүзіндегі шығындар бойынша

1.1.1.
с применением ВТМУ
Х
Х
1.2.
при оказании стационарной медицинской помощи, в том числе:
1.2.1.
с применением ВТМУ
1.2.2.
услуги по Перечню 5*
1.3.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи, в том числе:
1.3.1.
с применением ВТМУ
1.3.2.
услуги по Перечню 5*
Примечание:
* - Перечень 5 - Перечень кодов специализированной медицинской помощи, оказываемой в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным согласно согласно подпункта 4) пункта 163 Правил оплаты услуг субъектов здравоохранения, утвержденные приказом МЗ РК № от 29 марта 2018 года № 138.
Таблица № 4. Расчет суммы, предъявленной к оплате по клинико-затратным группам за оказание медицинской помощи онкологическим больным (оказание медицинских услуг с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при реализации их права на свободный выбор)
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/ операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
всего стационарная помощь
1.2.
всего стационарозамещающая помощь
Таблица № 5. Расчет суммы, предъявленной к оплате по клинико-затратным группам за оказание медицинской помощи онкологическим больным за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным по Перечню № 5*
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/ операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
всего стационарная помощь
1.2.
всего стационарозамещающая помощь
Примечание:
* - Перечень 5 - Перечень кодов специализированной медицинской помощи, оказываемой в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным согласно согласно подпункта 4) пункта 163 Правил оплаты услуг субъектов здравоохранения, утвержденные приказом МЗ РК № от 29 марта 2018 года № 138.
Таблица № 6. Расчет суммы, предъявленной к оплате за оказание консультативно-диагностических услуг вне комплексного тарифа на одного онкологического больного за оказание медицинской помощи онкологическим больным
№ п/п
Наименование
Количество онкологических больных
Количество услуг
Всего предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
8
1.
Оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение
2.
Проведение международных телеконсультаций биообразцов опухолей через систему телепатологии
3.
Проведение молекулярно-генетической и молекулярно-биологической диагностики
Таблица № 7. Расчет суммы лизинговых платежей
№ п/п
Наименование
Количество пролеченных больных
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):__________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/
(для документа на бумажном носителе)             Дата "_____"____________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения*:

1.1.1.
ЖТМҚ қолдану арқылы
Х
Х
1.2.
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде, оның ішінде:
1.2.1.
ЖТМҚ қолдану арқылы
1.2.2.
5 тізбе бойынша қызметтер*
1.3.
стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде, оның ішінде:
1.3.1.
ЖТМҚ қолдану арқылы
1.3.2.
5 тізбе бойынша қызметтер*
Ескерту:
* - 5 тізбе - ҚР ДСМ 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығымен бекітілген Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидасының 163-тармағының 4) тармақшасына сәйкес онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанында көрсетілетін мамандандырылған медициналық көмек кодтарының тізбесі.
№ 4 кесте. Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу (онкологиялық науқастарға (диагнозды верификациялауға бағытталған қатерлі ісік аурулары бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында медициналық қызмет көрсету))
Базалық тарифтің (мөлшерлеменің) құны)__________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноз коды/
операциялар
КСГ бойынша шығын сыйымдылығы коэффициенті
Емделген науқастардың саны
Базалық тарифтердің (мөлшерлемелердің) саны)
Ақы төлеуге ұсынылды,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1.
барлық стационарлық көмек
1.2.
барлық стационарды алмастыратын көмек
№ 5 кесте. № 5 тізбе бойынша онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек түрінде мамандандырылған медициналық көмекті көрсеткенге онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін клиникалық-шығынды топтар бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі*
Базалық тарифтің (мөлшерлеменің) құны)__________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноз коды/
операциялар
КСГ бойынша шығын сыйымдылығы коэффициенті
Емделген науқастардың саны
Базалық тарифтердің (мөлшерлемелердің) саны)
Ақы төлеуге ұсынылды,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1.
барлық стационарлық көмек
1.2.
барлық стационарды алмастыратын көмек
Ескерту:
* - 5 тізбе - ҚР ДСМ 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығымен бекітілген Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидасының 163-тармағының 4) тармақшасына сәйкес онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанында көрсетілетін мамандандырылған медициналық көмек кодтарының тізбесі
№6 Кесте. Онкологиялық науқастарға медцициналық көмек үшін бір онкологиялық науқасқа арналған кешендік тарифке енгізілмеген консультативтік- диагностикалық қызметтер бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Онкологиялық науқастардың саны
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
8
1.
ІV клиникалық топтағы онкологиялық науқастардың мобильді топтарымен ауруға уақытша жеңілдік беретін көмекке зақым келтіретін бірігу патологиясы бар паллиативтік көмек көрсету үшін
2.
телепатология жүйесімен ісік биосималарының халықаралық телекөпірлерін өткізуге арналған
3.
молекулалық-генетикалық және молекулалық биологиялық диагностиканы жүргізу үшін
№ 7 кесте. Лизингтік төлемдер сомасының есебі
р/с №
Атауы
Емделген науқастардың саны
Қызметтер саны
Төлемге лизингтік төлем сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Төлемге ұсынылған сома: ______________________________________________ теңге
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі*:

1) реестр движения онкологических больных по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
2) реестр оказанной медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по комплексному тарифу на одного онкологического больного по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
3) реестр по применению химиопрепаратов онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании специализированной медицинской помощи по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
4) реестр оказанной лучевой терапии онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании специализированной медицинской помощи по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
5) реестр оказанной специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при реализации их права на свободный выбор по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;
6) реестр оказанной специализированной медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по Перечню № 5** по формам: стационарная и стационарозамещающая медицинская помощь по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинской помощи онкологическим больным;

1) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастар қозғалысының тізілімі;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға бір онкологиялық науқасқа кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық көмектің тізілімі онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету;
3) мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану жөніндегі тізілім: онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек;
4) мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға көрсетілген сәулелік терапия тізілімі: онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек;
5) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде онкологиялық науқастарға (диагнозды верификациялауға бағытталған қатерлі ісік аурулары бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету мақсатында көрсетілген мамандандырылған медициналық көмектің тізілімі.
6) № 5 тізбе** бойынша онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек түрінде мамандандырылған медициналық көмекті көрсеткенге онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін клиникалық-шығынды топтар бойынша тізбесі;

1) реестр движения больных туберкулезом по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;
2) реестр оказанной медицинской помощи больным туберкулезом в по комплексному тарифу по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;
3) реестр оказанной медицинской помощи и консультативно-диагностических услуг с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи больным туберкулезом;

1) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезбен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі;
2) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешенді тариф бойынша көрсетілген медициналық көмектің тізілімі;
3) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп Орындаушыны тарта отырып, көрсетілген медициналық көмектің және консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;

1) реестр движения ВИЧ-инфицированных и больных СПИД по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
2) реестр оказанной медицинской помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД по комплексному тарифу по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД;
3) сводный реестр данных об обеспеченных рецептах антиретровирусных препаратов, подлежащих оплате.
Примечание:
* -источник данных - информационная система "Лекарственное обеспечение".
Приложение 1
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр движения ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Период (календарный день месяца)
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на начало календарного дня месяца
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД взятых на учет
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД снятых с учета
Количество ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД, зарегистрированных в ИС "ЭРОБ" на конец календарного дня месяца
Среднесписочная численность ВИЧ-инфицированных и (или) больных СПИД
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):____________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ______________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для документа на бумажном носителе)       Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Реестр оказанной медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД по комплексному тарифу
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
Перечень оказанных консультативно-диагностических услуг:
№ п/п
Код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
1.
Х
2.
Х
Итого
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для документа на бумажном носителе)       Дата "_____"_________20___ года
Приложение 3
к счету-реестру за оказание медицинской
помощи ВИЧ-инфицированным и (или)
больным СПИД
Форма
Сводный реестр данных об обеспеченных рецептах антиретровирусных препаратов, подлежащих оплате*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
№ и дата обеспеченного рецепта
Международное непатентованное наименование
Торговое наименование
Форма выпуска, дозировка
Единица измерения
Цена за единицу измерения (тенге) **
Количество в единице измерения

1) АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі;
2) АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешендік тариф бойынша АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек тізілімі;
3) антиретровирустық препараттардың бойынша төленуі тиіс рецепті берілген деректердің жиынтық тізілімі.
Ескертпе: * - деректер көзі - "Дәрілік қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесі.
АИТВ инфекциясын
жұқтырғандарға және ЖИТС-
пен ауыратын науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
1-қосымшаға
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастар қозғалысының тізілімі
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
р/с №
Кезең (есепті кезеңнің күнтізбелік күні)
Есепті кезеңнің басында АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есепке алынған АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есептен алынған АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
Есепті кезеңнің соңында АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастардың саны
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастардың орта тізімдік саны
Жиыны
оның ішінде басқа өңірлерден
Жиыны
оның ішінде қайтыс болғандары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ___________________________ /___________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
АИТВ инфекциясын
жұқтырғандарға және ЖИТС-
пен ауыратын науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-қосымшаға
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек тізілімі
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізімі:
р/с №
Қызметтер коды
Қызметтер атауы
Қызметтер саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
Х
2.
Х
Жиыны
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: __________________________ /____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
АИТВ инфекциясын
жұқтырғандарға және ЖИТС-
пен ауыратын науқастарға
медициналық-әлеуметтік көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
3-қосымшаға
Нысан
Антиретровирустық препараттардың бойынша төленуі тиіс рецепті берілген деректердің жиынтық тізілімі *
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
Р/с №
№ и дата обеспеченного рецепта
халықаралық патенттелмеген атауы
саудалық атауы
Шығарылу нысаны, дозалау
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін баға, (теңге)**
Өлшем бірлікте саны
Сома, (теңге)

Сумма (тенге) (гр.7* гр8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого сумма оплаты ____________________ тенге.
(прописью)
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо): _____________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для документа на бумажном носите)       Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - источник данных - информационные системы "Лекарственное обеспечение";
** указывается закупочная цена по договору с единым дистрибьютором.
Приложение 49
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 94
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медико-социальной
помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: __________________________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Снято, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Таблица № 2. Расчет суммы иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
Итого
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо):_____________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика: __________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
________________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное должностное лицо) поставщика):______________________________________ /___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для документа на бумажном носителе)       Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 50
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 99
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт
оказанных услуг за оказание медико-социальной помощи
ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма Договора: ___________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _______________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: _________________ тенге
Общая сумма оплаченных (оказанных) услуг__________________________________ тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей:_________________________тенге
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего за оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и (или) больным СПИД, в том числе:
1.1.
по комплексному тарифу
1.2.
за обеспечение антиретровирусными препаратами
Таблица № 2. Сумма иных выплат/вычетов
№ п/п
Основание
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
1.
ИТОГО
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие
мониторинга качества и объема : _____________ тенге;
за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным
исходом, прошедшие мониторинга качества и объема в отчетном периоде: _________ тенге;
Сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса:_____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе сумма лизинговых платежей:_____________ тенге.
Заказчик:
__________________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: _____________________________
БИК: _____________________________
(наименование бенефициара)
Код: ______________________________
КБЕ: ______________________________
Руководитель: _________/____________
(Фамилия, имя, отчество /подпись)
(при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:
____________________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:________________________________
ИИК:________________________________
БИК:________________________________
Наименование банка:__________________
____________________________________
КБЕ:________________________________
Руководитель: _________/______________
(Фамилия, имя, отчество /подпись)
(при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 51
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 101
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Счет-реестр за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями)

(7-баған*8-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға): ______________________________ /__________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ___________________________ /___________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Ескертпе:
* - деректер көзі - "Дәрілік қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінде;
** - Бірыңғай дистрибьютормен келісім бойынша сатып алу бағасын көрсетеді.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
49-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
94- қосымша
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету
үшін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Өнім берушінің атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
№1 кесте. АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған ақы төлемінің есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған сома, теңге
Ақы төлеуге жатпайтын сома, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
1.
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға кешендік тарифпен медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге жиыны
1.1.
кешенді тариф бойынша
1.2.
Антиретровирустық препараттардың қамтамасыз ету үшін
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге ұсынылғанның жиыны ______________________________ теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның жиыны ____________________________ теңге
Өнім берушінің басшысы
(уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________________ /______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
_____________________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
_____________________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Таныстым: _________________________________ /_______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/
қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)      Күні 20__жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
50-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
99- қосымша
Нысан
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік
көмек көрсеткені үшін көрсетілген қызметтердің актісі
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Қызмет беруші атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
Шарт бойынша жалпы сома____________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы ___________________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы _____ теңге
Жасалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы _________ теңге
Айына кешендік тариф: _______________ теңге
№1 Кесте. АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған сома есебі
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
1
2
3
4
1.
АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек жиыны
1.1.
кешенді тариф бойынша
1.2.
Антиретровирустық препараттардың қамтамасыз ету үшін
№2 кесте. Өзге төлемдер/шегерістер сомасының есебі
р/с №
Негіздеме
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
1.
Жиыны
Ақы төлеуге қабылданғанның жиыны:___________________________теңге, оның ішінде:
ұсталынған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
сапа мен көлем мониторингілерінің нәтижелері бойынша: _____________ тенге;
есепті кезеңде сапа және көлемнің сараптамасынан өткен алдын алуға болмайтын өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін қабылданған сома: _____________ теңге;
есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингісін өткен алдын алуға болмайтын өлім жағдайы болған өткен кезеңнің емделіп шыққан жағдай: _____________ тенге;
Алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома_____________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы ____________________________________теңге
Аудару үшін жиыны_________________________________________теңге
Өнім беруші:_______________________________
(Өнім берушінің атауы)
Мекенжайы _____________________
БСН:_______________________________
ЖСН:_______________________________
БСК:__________________________________
(бенефициардың атауы)
Код: ___________________________
КБЕ:___________________________
Басшы:____________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ____________________
БСН __________________________
ЖСН __________________________
БСК___________________________
Банк атауы: ___________________
КБЕ __________________________
Басшы: _______________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
51-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
101- қосымша
Нысан
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмекті көрсеткені үшін шот-тізілім

№_______ от "___" _________ 20 ___ года период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование поставщика: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Численность больных по договору ____________________
Комплексный тариф в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) на начало отчетного периода
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) взятых на учет
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) снятых с учета
Количество лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) на конец отчетного периода
Среднесписочная численность лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями)
Предъявлено к оплате, тенге
Всего
в том числе из других регионов
Всего
в том числе умершие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оказанная медико-социальная помощь лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями)
1.
2.
Итого
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо): ______________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ____________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для документа на бумажном носителе)       Дата "_____" _________20___ года
К данному счету-реестру прилагаются следующие приложения:
1) реестр движения лиц, страдающих психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями) по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями);

№ _______ бастап "___" _________ 20 ___ жыл кезеңі: "___" _______ 20___ бойынша "___" _______ 20___ жыл
№ ____ шарт бойынша "___" _________ 20 ___ жыл
Өнім берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_____________________________
Шарт бойынша науқастардың саны ____________________
Айына кешенді тариф: _______________ теңге
р/с №
Атауы
Есепті кезеңнің басындағы психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдардың саны
Есепке алынған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдардың саны
Есептен шығарылған психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдардың саны
Есепті кезеңнің соңына психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (аурулардан) ауыратын адамдардың саны
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымн (ауруынан) ауыратын адамдардың орташа тізімдік саны)
Төлемге ұсынылды, теңге
Барлығы
оның ішінде
басқа өңірлерден
Барлығы
оның ішінде қайтыс болғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдарға көрсетілген медициналық-әлеуметтік көмек)
1.
2.
Жиыны
Төлемге ұсынылған: ______________________________________________ теңге
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ________________________________ /_____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Өнім берушінің бас бухгалтері: ________________________________ /_______________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) Күні 20__жылғы "___"______________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:
1) психикалық және мінез-құлықтың бұзылумен (ауруынан) ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша психикалық және мінез-құлықтың бұзылуымен (ауруынан) ауыратын адамдар қозғалысының тізілімі;

6.15.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО, всего дефектов
Х
ИТОГО, сумма снятия, в тенге
Х
Х
Х
Х
Х
Примечание:
* - по услугам с подтвержденными дефектами "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации.
Приложение 58
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 111
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт мониторинга качества и объема услуг патологоанатомической диагностики
№______ от "____"________________20____года
период с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(Наименование филиала Фонда социального медицинского страхования)
_____________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Код по Перечню
Наименование случая
Подлежит к снятию
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
1
I. Реестр услуг патологоанатомической диагностики, прошедших мониторинг
2
всего дефектов, из них по видам:
3
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
4
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
5.0.
Случаи приписок
5
6.0.
Необоснованное отклонение лечебно-диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения/ клинических протоколов
6
ИТОГО, по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо)
________________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для отчета на бумажном носителе)
"_____"_________________20___ года
Должностное лицо заказчика
_________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Приложение 59
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 116
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших текущий мониторинг
период с "___" _____20___года по "___" _____20___года
________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Дата оказания услуги
Услуга
Код по перечню*
Код услуги по тарификатору
Наименование
2.2.
3.1.
5.2.

6.15.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ, барлық ақаулар
Х
ЖИЫНЫ, шешілген сома, теңге
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе: * - расталған ақаулары бар шақыртулар бойынша ақау бойынша "1" қойылады, ақауы жок әлде ақпараты жоқ жағдайда "х" белгісімен таңбаланады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
58-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
111- қосымша
Нысан
Патологиялық-анатомиялық диагностика мониторингі актісі
20___ жылғы "___" _______ №______
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейінгі кезең
_____________________________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
р/с
Тізім бойынша коды
Жағдайдың атауы
Алынып тастауға жататын сома
Кызметтер саны
Кызметтер саны
1
2
3
4
1
I. Мониторингтен өткен патологоанатомиялық диагностика қызметтерінің тізілімі
2
барлық ақаулар, оның ішінде түрлері бойынша:
3
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
4
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
5.0.
Артық жазу жағдайлары
5
6.0.
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардан, денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу
6
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі нәтижелері бойынша ЖИЫНЫ
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
_____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
59-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
116- қосымша
Нысан
Ағымдағы мониторингтен өткен қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру жөніндегі қызметтер тізілімі
20___жылғы "__" _________ бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
№ р/с
Қызмет көрсетілген күн
Қызмет
Тізімілім бойынша ақау коды *
Алынуы тиіс (сомма теңге)
Тарификатор бойынша қызметтер коды
Атауы
2.2.
3.1.
5.2.

от 10 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-23
Приложение 117
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
Форма
Акт мониторинга качества и объема услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови
№______ от "____"_______________20____года
период с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(Наименование заказчика)
___________________________________________________________________
(Наименование поставщика)
№ п/п
Код по Перечню
Наименование случая
Подлежит к снятию
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
1.
I. Реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших текущий мониторинг
2.
всего дефектов, из них по видам:
3.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
4.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
5.
5.0.
Случаи приписок
6.
6.0.
Необоснованное отклонение лечебно- диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения/ клинических протоколов
7.
I. Реестр услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови, прошедших целевой мониторинг
8.
всего дефектов, из них по видам:
9.
2.0.
Некорректное оформление учетно-отчетной документации, ввод данных в ИС
10.
3.0.
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской помощи/услуг
11.
5.0.
Случаи приписок
12.
6.0.
Необоснованное отклонение лечебно-диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения/ клинических протоколов
13.
ИТОГО по результатам мониторинга качества и объема
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо)
__________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для отчета на бумажном носителе)
Место печати (при его наличии)/ (для отчета на бумажном носителе)
"_____"______________20___ года
Должностное лицо заказчика
___________________________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)

2019 жылғы 10 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-23 бұйрығына
61-қосымша
Денсаулық сақтау
субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына
117- қосымша
Нысан
Қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру жөніндегі қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі актісі
20___ жылғы "___" _______ №______
20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейінгі кезең
_____________________________________________________________________
(Қызмет берушінің атауы)
____________________________________________________________________
(Өнім берушінің атауы)
р/с №
Тізілім бойынша коды
Жағдай атауы
Алынуға тиіс
Қызметтердің саны
Қызметтердің саны
1
2
3
4
1.
I. Ағымдағы мониторингтен өткен қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру жөніндегі қызметтер тізілімі
2.
барлық ақаулар, оның ішінде түрлері бойынша:
3.
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
4.
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
5.
5.0.
Артық жазу жағдайлары
6.
6.0.
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардан, денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу
7.
II. Нысаналы мониторингтен өткен қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру жөніндегі қызметтер тізілімі
8.
барлық ақаулар, оның ішінде түрлері бойынша:
9.
2.0.
Тіркеу-есепке алу құжаттамасын, деректерді АЖ-ға енгізуді дұрыс ресімдемеу
10.
3.0.
Көрсетілген медициналық көмек/қызметтер көлемін негізсіз көтеру
11.
5.0.
Артық жазу жағдайлары
12.
6.0.
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардан, денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу
13.
Сапа және көлем мониторингі нәтижелері бойынша ЖИЫНЫ
Өнім берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға) : _______________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрге арналған орын (бар болса)/(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20 ___ жылғы "___" _________
Қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы
_____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)