О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2019 года № 141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2019 года № 18506. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.05.2020 № 222 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11533, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 июля 2015 года) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак", утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур между структурными подразделениями услугодателя:
процедура 1 – сотрудник подразделения по приему документов принимает пакет документов, регистрирует заявление и передает на исполнение в ПФО в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 2 - ПФО проверяет полноту документов, наличие предыдущей оплаты и соответствия перечню документов, подтверждающих расходы услугополучателя, указанному в приложении 2 к стандарту и передает на согласование в ПОО в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 3 - ПОО проверяет данные услугополучателя на наличие статуса стипендиата международной программы "Болашак", предоставляет сведения по размещению и обучению услугополучателя и возвращает согласованное заявление в ПФО в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 4 – ПФО готовит ведомость на возмещение расходов и передает ее на утверждение руководству в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления от ПОО;
процедура 5 – после утверждения руководством, ПФО передает ведомость на возмещение расходов в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов в течение 1 (одного) рабочего дня;

"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 9 сәуірдегі № 141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 сәуірде № 18506 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.05.2020 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11533 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасында мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім – құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшенің қызметкері құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркеп, 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОҚБ-ға орындау үшін тапсырады;
2-рәсім – ОҚБ құжаттың толықтығын, бұған дейінгі төлемнің болуын және стандартқа 2-қосымшада көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының шығыстарын растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексеріп, ҚҰБ-ға 1 (бір) жұмыс күні ішінде келісуге тапсырады;
3-рәсім – ОҰБ көрсетілетін қызметті алушының деректерін "Болашақ" халықаралық бағдарламасы стипендиаты мәртебесінің болуына тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметті ұсынады және 1 (бір) жұмыс күні ішінде келісілген өтінішті ОҚБ-ға қайтарады;
4-рәсім – ОҚБ шығыстарды өтеу ведомосын дайындайды және ОҰБ-дан өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде оны басшылыққа бекітуге жібереді;
5-рәсім – басшылық бекіткеннен кейін ОҚБ шығыстарды өтеу ведомосын құжаттарды қабылдау-тапсыру тізілімі бойынша 1 (бір) жұмыс күні ішінде бухгалтерияға тапсырады;

процедура 6 – бухгалтерия производит перечисление суммы по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения утвержденной ведомости от ПФО.";
приложения 1, 2 и 3 регламента государственной услуги "Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак" изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Бигари Р.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 апреля 2019 года № 141
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Возмещение расходов
стипендиатам международной стипендии
"Болашак"
Процесс оказания государственной услуги
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
Наименование структурного подразделения
Подразделение по приему документов
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Подразделение по организации обучения (ПОО)
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Бухгалтерия
Описание процедуры
Прием пакета документов, регистрация заявления и передача в подразделение по финансированию обучения
Проверка полноты документов, их соответствия перечню документов, подтверждающих расходы услугополучателя, указанному в приложении 2 к стандарту
Проверка данных услугополучателя на наличие статуса стипендиата международной программы "Болашак", предоставление сведений по размещению и обучению услугополучателя
Подготовка ведомости на возмещение расходов и утверждение ведомости у руководства
Передача ведомости на возмещение расходов в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов
Перечисление суммы по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 апреля 2019 года № 141
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии "Болашак"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями
Приложение 3 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 9 апреля 2019 года № 141
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии "Болашак"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак"

6-рәсім – бухгалтерия көрсетілетін қызметті алушының банк шотына шығыстарды өтеу бойынша соманы ОҚБ-дан бекітілген ведомосты алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде аударады.";
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1, 2 және 3-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Р.А. Биғариға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 9 сәуірдегі
№ 141 бұйрығына
1-қосымша
"Болашақ" халықаралық
стипендиясы стипендиаттарына
шығыстарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Рәсімдер (іс-әрекеттер) №
1
2
3
4
5
6
Құрылымдық бөлімше атауы
Құжаттар қабылдау жөніндегі бөлімше
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (ОҰБ)
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Бухгалтерия
Рәсім сипаттамасы
Құжаттар топтамасын қабылдау, өтінішті тіркеу және оны оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшеге тапсыру
Құжаттың толықтығын, олардың стандартқа 2-қосымшада көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының шығыстарын растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін "Болашақ" халықаралық бағдарламасы стипендиаты мәртебесінің болуына тексеру, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметті ұсыну
Шығыстарды өтеу ведомосын дайындау және ведомосты басшылықта бекіту
Шығыстарды өтеу ведомосын құжаттарды қабылдау-тапсыру тізілімі бойынша бухгалтерияға тапсыру
Көрсетілетін қызметті алушының банк шотына шығыстарды өтеу сомасын аудару
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 9 сәуірдегі
№ 141 бұйрығына
2-қосымша
"Болашақ" халықаралық
стипендиясы стипендиаттарына
шығыстарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы
.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 9 сәуірдегі
№ 141 бұйрығына
3-қосымша
"Болашақ" халықаралық
стипендиясы стипендиаттарына
шығыстарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы