Об утверждении Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 41. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2019 года № 18509.
Примечание ИЗПИ!
Сроки представления отчетности продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента РК от 15.03.2020 № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 31.03.2020 № 42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2019 года.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", 19 марта 2010 года "О государственной статистике", 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 263 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга валютных операций нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13691, опубликовано 25 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту платежного баланса и валютного регулирования (Куандыков А.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;

Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 41 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 сәуірде № 18509 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" ҚР Президентінің 15.03.2020 № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы, "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің валюталық операцияларына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 263 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13691 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті (Қуандықов Ә.Ә.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 июля 2019 года.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 марта 2019 года № 41
Правила представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
1. Настоящие Правила представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", 19 марта 2010 года "О государственной статистике", 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее – Закон) и определяют порядок представления филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан более одного года, (далее – филиалы (представительства) информации, включая формы и сроки представления отчетов, а также виды деятельности, при осуществлении которой филиалами (представительствами) требуется представление отчетов.
2. В Правилах используются понятия и термины, применяемые в значениях, указанных в Законе.
3. Территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан (далее – территориальный филиал Национального Банка) направляет филиалу (представительству) письменный запрос в произвольной форме. Филиал (представительство) не позднее десяти рабочих дней со дня получения такого запроса представляет в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения отчет о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации по форме согласно приложению 1 к Правилам.

4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) және 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 30 наурыздағы
№ 41 қаулысымен
бекітілді
Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидалары
1. Осы Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы, "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" (бұдан әрі – Заң) 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымдар филиалдарының (өкілдіктерінің) (бұдан әрі – филиалдар (өкілдіктер) есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ филиалдар (өкілдіктер) қызмет түрлерін жүзеге асыру кезінде есептерді ұсынуы талап етілетін қызмет түрлерін қоса алғанда, ақпаратты ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда Заңда көрсетілген мәндерде қолданылатын ұғымдар мен терминдер пайдаланылады.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы (бұдан әрі – Ұлттық Банктің аумақтық филиалы) филиалға (өкілдікке) еркін нысандағы жазбаша сұратуды жібереді. Филиал (өкілдік) осындай сұратуды алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей өзі орналасқан орны бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есепті ұсынады.

4. Территориальный филиал Национального Банка на основе полученной информации формирует список филиалов (представительств), представляющих информацию об операциях с резидентами и нерезидентами в форме отчетов в соответствии с Правилами (далее – список филиалов (представительств).
В список филиалов (представительств) включаются филиалы (представительства), осуществляющие следующие виды деятельности:
1) добыча сырой нефти, природного и попутного газа;
2) строительные услуги;
3) услуги, связанные с добычей полезных ископаемых;
4) архитектурные, инженерные и иные технические услуги;
5) научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы.
5. Территориальный филиал Национального Банка не позднее тридцати календарных дней со дня получения отчета о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации по форме согласно приложению 1 к Правилам информирует филиал (представительство) о включении его в список филиалов (представительств) и необходимости представления отчетов в соответствии с пунктом 7 Правил.
Список филиалов (представительств) размещается на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан и актуализируется по мере изменения.
6. Филиал (представительство), включенный в список филиалов (представительств), об изменениях реквизитов и показателей, представленных ранее в части А "Общая информация" отчета о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации по форме согласно приложению 1 к Правилам, направляет в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения письменное уведомление в произвольной форме.
7. Филиал (представительство), включенный в список филиалов (представительств), представляет в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения следующие отчеты:
1) отчет о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан, по форме согласно приложению 2 к Правилам – ежегодно до пятого апреля (включительно) текущего года;
2) отчет о реализации проектов в Республике Казахстан по форме согласно приложению 3 к Правилам – ежеквартально до двадцатого числа (включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) отчет о движении денег на банковских счетах в иностранных банках по форме согласно приложению 4 к Правилам – ежеквартально до двадцатого числа (включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом;
4) отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции по форме согласно приложению 5 к Правилам – ежеквартально до двадцать пятого числа (включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом.

4. Ұлттық Банктің аумақтық филиалы алынған ақпараттың негізінде Қағидаларға сәйкес есептер нысанында резиденттермен және бейрезиденттермен жасалған операциялар туралы ақпаратты ұсынатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізімін (бұдан әрі – филиалдардың (өкілдіктердің) тізімі) жасайды.
Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне қызметтің мына түрлерін жүзеге асыратын филиалдар (өкілдіктер) енгізіледі:
1) өңделмеген мұнайды, табиғи және ілеспе газды өндіру;
2) құрылыс қызметі;
3) пайдалы қазбаларды игерумен байланысты қызмет;
4) сәулет, инженерлік және өзге техникалық қызмет;
5) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыс.
5. Ұлттық Банктің аумақтық филиалы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есепті алған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей филиалға (өкілдікке) ол филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілгені және Қағидалардың 7-тармағына сәйкес есептерді ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды.
Филиалдардың (өкілдіктердің) тізімі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсында орналастырылады және өзгеруіне қарай жаңартылып отырады.
6. Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген филиал (өкілдік) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есептің "Жалпы ақпарат" А бөлігінде бұдан бұрын берілген деректемелері мен көрсеткіштері өзгертілгені жөніндегі еркін нысандағы хабарламаны өзінің орналасқан орны бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына жібереді.
7. Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген филиал (өкілдік) өзінің орналасқан орны бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына мына есептерді:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын жобалар туралы есепті – ағымдағы жылғы бесінші сәуірге дейін (қоса алғанда) жыл сайын;
2) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есепті – есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына дейін (қоса алғанда) тоқсан сайын;
3) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетел банктеріндегі банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы есепті – есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына дейін (қоса алғанда) тоқсан сайын;
4) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есепті – есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырма бесіне дейін (қоса алғанда) тоқсан сайын ұсынады.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Филиал (представительство) представляет в территориальный филиал Национального Банка отчеты, требуемые в соответствии с Правилами, на бумажном носителе либо электронным способом посредством использования информационных систем с соблюдением процедур подтверждения электронной цифровой подписью.
Отчет, представленный иным способом, требует последующего подтверждения на бумажном носителе либо электронным способом посредством использования информационных систем с соблюдением процедур подтверждения электронной цифровой подписью.
При представлении одного отчета разными способами датой представления отчета считается ранняя из дат.
Если срок представления отчета, установленный Правилами, истекает в нерабочий день, то датой окончания срока представления отчета считается следующий за ним рабочий день. Датой представления отчета на бумажном носителе считается день получения отчета адресатом при представлении нарочным или день отправления на почтовом штемпеле.
9. Филиал (представительство), включенный в список филиалов (представительств), по запросу территориального филиала Национального Банка представляет документы, необходимые для проверки достоверности представленных отчетов (копии положения о филиале (представительстве), договоров, счетов-фактур, актов приема-передачи, платежных поручений, а также финансовой отчетности).
9-1. Филиал (представительство), включенный в список филиалов (представительств), по запросу Национального Банка представляет прогнозную информацию о реализации проекта, финансировании и возврате финансирования, иных финансово-производственных показателях по форме и в срок, указанные в запросе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В случае наличия у филиала (представительства) копии решения территориального подразделения органа государственных доходов о приостановлении налоговой отчетности налогоплательщиком, представление отчетов, указанных в пункте 7 Правил, не требуется со дня представления филиалом (представительством) в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения копии такого решения и до истечения срока приостановления представления налоговой отчетности.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Филиал (өкілдік) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына Қағидаларға сәйкес талап етілетін есептерді қағаз тасымалдағышта не электрондық цифрлық қолтаңбамен растау рәсімін сақтай отырып, ақпараттық жүйелерді қолдану арқылы электрондық тәсілмен ұсынады.
Өзге тәсілмен ұсынылған есеп кейіннен қағаз тасымалдағышта не электрондық цифрлық қолтаңбамен растау рәсімін сақтай отырып, ақпараттық жүйелерді қолдану арқылы электрондық тәсілмен растауды талап етеді.
Бір есеп түрлі тәсілдермен ұсынылған кезде есепті ұсыну күні болып бұрын ұсынылған күн саналады.
Егер Қағидаларда белгіленген есепті ұсыну мерзімі жұмыс істемейтін күні аяқталса, онда есепті ұсыну мерзімінің аяқталу күні деп одан кейінгі жұмыс күні саналады. Қағаз тасымалдағышта есепті ұсыну күні қолма-қол ұсынылған кезде адресаттың есепті алу күні немесе пошта штемпеліндегі жөнелту күні саналады.
9. Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген филиал (өкілдік) Ұлттық Банк аумақтық филиалының сұратуы бойынша ұсынылған есептердің дәйектілігін тексеру үшін қажетті құжаттарды (филиал (өкілдік) туралы ереженің, шарттардың, шот-фактуралардың, қабылдау-өткізу актілерінің, төлем тапсырмаларының, сондай-ақ қаржылық есептіліктің көшірмесін) ұсынады.
9-1. Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген филиал (өкілдік) Ұлттық Банктің сұратуы бойынша сұратуда көрсетілген нысан бойынша және мерзімде жобаны іске асыру, қаржыландыру және қаржыландыруды қайтару, өзге де қаржы-өндірістік көрсеткіштер туралы болжамды ақпаратты өтініште көрсетілген нысанда және мерзімде ұсынады.
Ескерту. Қағида 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Филиалда (өкілдікте) мемлекеттік кірістер органының аумақтық бөлімшесінің салық төлеушінің салық есептілігін тоқтата тұрғаны туралы шешімінің көшірмесі болған жағдайда, филиал (өкілдік) өзінің орналасқан орны бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына осындай шешімнің көшірмесін берген күннен бастап салық есептілігін ұсынуды тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген есептерді ұсыну талап етілмейді.

11. Филиал (представительство) исключается из списка филиалов (представительств) при прекращении осуществления видов деятельности, указанных в части второй пункта 4 Правил, снятии с учетной регистрации в органах юстиции, окончании реализации проекта и/или снижении динамики показателей, получаемых из отчетов о реализации проектов в Республике Казахстан по форме согласно приложению 3 к Правилам, в течение четырех кварталов подряд.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: VM_BI_1
Периодичность: единовременная, по запросу территориального филиала
Национального Банка Республики Казахстан
Отчетный период: за _________ год
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, осуществляющий деятельность в Республике Казахстан
более одного года
Срок представления формы административных данных: не позднее десяти рабочих
дней со дня получения запроса территориального филиала Национального Банка
Республики Казахстан
Форма
__________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года (далее – филиал (представительство)
Часть А. "Общая информация"
1. Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________
2. Руководитель __________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
3. Фактический адрес ____________________________________________
телефон ____________ факс _______________ e-mail _________________

11. Филиал (өкілдік) Қағидалардың 4-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру тоқтатылған, әділет органдарында есептік тіркеуден шығарылған, жобаны іске асыру аяқталған және/немесе Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есептерден алынатын көрсеткіштер серпіні қатарынан төрт тоқсан ішінде төмендеген кезде филиалдардың (өкілдіктердің) тізімінен алып тасталады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есеп
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_BI_1
Кезеңділігі: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі аумақтық филиалының сұратуы бойынша біржолғы
Есепті кезең: _________ жыл үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі аумақтық филиалының сұратуын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйым филиалының (өкілдігінің) (бұдан әрі – филиал (өкілдік) атауы
А бөлігі. "Жалпы ақпарат"
1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ___________________
2. Басшысы ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3. Нақты мекенжайы ___________________________________________
телефоны _____________ факсы _______________ e-mail ____________

4. Информация об иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал
(представительство) на территории Республики Казахстан:
Наименование __________________________________________________
Страна регистрации ______________________________________________
Идентификационный номер страны регистрации (при наличии) ________
БИН (при наличии) ______________________________________________
5. Информация об учредителях и (или) акционерах иностранной нефинансовой организации,
создавшей филиал (представительство) на территории Республики Казахстан, владеющие не
менее десятью процентами голосующих акций или голосов участников, или их эквивалента
Наименование
Страна регистрации
Идентификационный номер страны регистрации (для нерезидента, при наличии), БИН или индивидуальный идентификационный номер (для резидента)
Доля (в процентах) участия в уставном капитале
1
2
3
4

4. Қазақстан Республикасының аумағында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым туралы ақпарат:
Атауы _______________________________________________________
Тіркелген елі _________________________________________________
Тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі (бар болса) __________________
БСН (бар болса) _______________________________________________
5. Қазақстан Республикасының аумағында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымның дауыс беруші акцияларының немесе қатысушылар дауысының кемінде он пайызын немесе оның баламасын иеленетін құрылтайшылары және (немесе) акционерлері туралы ақпарат
Атауы
Тіркелген елі
Тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі
(бейрезидент үшін, бар болса), БСН немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (резидент үшін)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)
1
2
3
4

в том числе обязательства перед нерезидентами (за исключением обязательств перед филиалами (представительствами) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан) ((17)+(18)+(19)+(20))
17
обязательства перед иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) на территории Республики Казахстан, ее структурными подразделениями за рубежом
18
финансовые займы от других нерезидентов
19
кредиторская задолженность перед другими нерезидентами, связанная с поставками товаров (работ, услуг)
20
иные обязательства
21
Часть 5. Чистая прибыль (убыток) после уплаты налогов
Руководитель (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________ _________ ____________________________________________________________
(должность) (подпись)                   фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________ 20 ____ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных,
"Отчет о филиале (представительстве)
иностранной нефинансовой организации"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывает первый руководитель (в период его отсутствия – лицо, его замещающее).
4. Форма представляется на бумажном носителе.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) страна регистрации – страна регистрации юридического лица, филиала (представительства) юридического лица или страна постоянного проживания физического лица, в том числе на основании гражданства или права, предоставленного в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства;
2) идентификационный номер страны регистрации – уникальный идентификационный номер иностранного государства, формируемый для физического лица или юридического лица в соответствии с законодательством страны регистрации.
6. В части А Формы по "Стране регистрации" указывается двухбуквенный код страны согласно национальному классификатору НК РК 06 ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".

оның ішінде бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер (Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржылық және қаржылық емес ұйымдардың филиалдары (өкілдіктері) алдындағы міндеттемелерді қоспағанда) ((17)+(18)+(19)+(20))
17
Қазақстан Республикасының аумағында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымның, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелері алдындағы міндеттемелер
18
басқа бейрезиденттерден қаржылай қарыздар
19
басқа бейрезиденттер алдындағы тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізумен байланысты кредиторлық берешек
20
басқа да міндеттемелер
21
5-бөлік. Салықтарды төлегеннен кейінгі таза пайда (шығын)
Басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
__________ _________ ____________________________________
(лауазымы) (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 ____ жылғы "______"_____________
"Шетелдік қаржылық емес
ұйымның филиалы (өкілдігі)
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тіркелген елі – заңды тұлғаны, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) тіркеген елі немесе жеке тұлғаның тұрақты тұратын елі, оның ішінде Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген азаматтығы немесе құқығы негізінде тұрақты тұратын елі;
2) тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға немесе заңды тұлға үшін тіркеген елінің заңнамасына сәйкес қалыптасатын шет мемлекеттің бірегей сәйкестендіру нөмірі.
6. Нысанның А бөлігінде "Тіркелген елі" бойынша ҚР ҰЖ 06 ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Елдердің кодтары" ұлттық жіктеуішіне сәйкес елдің екі әріптік коды көрсетіледі.

7. В части Б Формы отражаются результаты операций филиала (представительства) в миллионах тенге.
8. Показатели разделов 1, 2 и 5 отражаются по итогам года:
в строке с кодом 4 указывается объем приобретенных товаров, который включает затраты на сырье и материалы, комплектующие изделия, полуфабрикаты, вспомогательные материалы, топливо и энергию;
в строке с кодом 8 указывается объем приобретенных услуг, который включает услуги производственного и непроизводственного характера, выполненные сторонними организациями.
9. Показатели разделов 3 и 4 отражаются по состоянию на конец года:
в строке с кодом 9 указывается общая сумма активов (требований) из раздела "Активы" бухгалтерского баланса филиала (представительства);
в строке с кодом 10 указывается сумма требований к нерезидентам (за исключением требований к филиалам (представительствам) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющим деятельность на территории Республики Казахстан);
в строке с кодом 15 указывается общая сумма обязательств из раздела "Обязательства" бухгалтерского баланса филиала (представительства);
в строке с кодом 16 указывается сумма обязательств перед нерезидентами (за исключением обязательств перед филиалами (представительствами) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан).
10. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.
Приложение 2
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: VM_P_2
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: за __________ год
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, который является
оператором по соглашению о разделе продукции
Срок представления формы административных данных: пятого апреля
(включительно) текущего года
Форма
__________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года (далее – филиал (представительство)
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ___________________
Часть 1. Строительство объектов
Наименование объекта
Место нахождения объекта
Заказчик
Сроки действия проекта
Наименование
БИН (Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
(при наличии)
Дата начала
Дата окончания
А
1
2
3
4
5
6
Часть 2. Выполнение работ (оказание услуг)
Наименование выполненных работ (оказанных услуг)
Место реализации проекта
Заказчик
Сроки действия проекта
Наименование
БИН (ИИН) (при наличии)
Дата начала
Дата окончания
А
1
2
3
4
5
6
Часть 3. Подрядчики и субподрядчики
Наименование подрядчика (субподрядчика)
БИН (ИИН)
(при наличии)
Страна регистрации
Идентификационный номер страны регистрации (при наличии)
Наименование выполненных работ (оказанных услуг)
А
1
2
3
4
5
Руководитель (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________ __________ __________________________________________________________
(должность) (подпись)                   фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель ________ ____________________________________________ телефон ________
(подпись)       фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________20____года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных,
"Отчет о проектах, осуществляемых
в Республике Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан"

7. Нысанның Б бөлігінде филиал (өкілдік) операцияларының нәтижелері миллион теңгемен көрсетіледі.
8. 1, 2 және 5-бөлімдерінің көрсеткіштері жылдың қорытындылары бойынша көрсетіледі:
4-коды бар жолда шикізат пен материалдарға, жинақталатын бұйымдарға, жартылай фабрикаттарға, қосалқы материалдарға, отын мен энергияға шығындар қамтылатын сатып алынған тауарлардың көлемі көрсетіледі;
8-коды бар жолда бөгде ұйымдар орындаған өндірістік және өндірістік емес сипаттағы қызметтер қамтылатын сатып алынған қызметтердің көлемі көрсетіледі.
9. 3 және 4-бөлімдердің көрсеткіштері жыл соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі:
9-коды бар жолда филиалдың (өкілдіктің) бухгалтерлік балансының "Активтер" бөлігінен активтердің жалпы сомасы көрсетіледі;
10-коды бар жолда бейрезиденттерге қойылатын талаптардың сомасы көрсетіледі (Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржылық және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарына (өкілдіктеріне) талаптарды қоспағанда);
15-коды бар жолда филиалдың (өкілдіктің) бухгалтерлік балансының "Міндеттемелер" бөлігінен міндеттемелердің жалпы сомасы көрсетіледі;
16-коды бар жолда бейрезиденттер алдындағы міндеттемелердің сомасы көрсетіледі (Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржылық және қаржылық емес ұйымдардың филиалдары (өкілдіктері) алдындағы міндеттемелерді қоспағанда).
10. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәнмен ұсынылады.
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын жобалар туралы есеп
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_P_2
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: _________ жыл үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: өнімді бөлу туралы келісім бойынша оператор болып табылатын, Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ағымдағы жылғы бесінші сәуірге дейін (қоса алғанда)
Нысан
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын
шетелдік қаржылық емес ұйым филиалының (өкілдігінің)
(бұдан әрі – филиал (өкілдік) атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ___________________
1-бөлік. Объектілердің құрылысы
Объектінің атауы
Объектінің орналасу орны
Тапсырыс беруші
Жобаның қолданыс мерзімі
Атауы
БСН (Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
(бар болса)
басталатын күні
аяқталатын күні
А
1
2
3
4
5
6
2-бөлік. Жұмыс орындау (қызмет көрсету)
Орындалған жұмыстың (көрсетілген қызметтің) атауы
Жобаны іске асыру орны
Тапсырыс беруші
Жобаның қолданыс мерзімі
Атауы
БСН (ЖСН)
(бар болса)
басталатын күні
аяқталатын күні
А
1
2
3
4
5
6
3-бөлік. Мердігер және қосалқы мердігер
Мердігердің (қосалқы мердігердің) атауы
БСН (ЖСН)
(бар болса)
Тіркелген елі
Тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Орындалған жұмыстың (көрсетілген қызметтің) атауы
А
1
2
3
4
5
Басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
___________ __________ ________________________________________
(лауазымы) (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы
________ ____________________________________ телефоны ________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 ____ жылғы "______"_____________
"Қазақстан Республикасында
жүзеге асырылатын жобалар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын жобалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывают первый руководитель (в период его отсутствия – лицо, его замещающее) и исполнитель.
4. Форма представляется на бумажном носителе либо в электронном виде.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) проект – совокупность выполняемых работ (оказываемых услуг) по договору, заключенному между заказчиком и исполнителем (подрядчиком и субподрядчиком);
2) страна регистрации – страна регистрации юридического лица, филиала (представительства) юридического лица или страна постоянного проживания физического лица, в том числе на основании гражданства или права, предоставленного в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства;
3) идентификационный номер страны регистрации – уникальный идентификационный номер иностранного государства, формируемый для физического лица или юридического лица в соответствии с законодательством страны регистрации.
6. В Форме отражается информация о проектах, осуществляемых в отчетном периоде в Республике Казахстан, с участием филиала (представительства).
7. В части 1 отражается информация о строительных услугах, оказываемых в отчетном периоде на территории Республики Казахстан.
8. В части 2 отражается информация о выполняемых работах (оказываемых услугах), осуществляемых в отчетном периоде в Республике Казахстан, которые не отражены в части 1.
9. В части 3 отражается информация о подрядчиках или субподрядчиках, привлекаемых в отчетном периоде для выполнения работ, указанных в части 2, и для оказания услуг, указанных в частях 1 и 2.
В графе 3 "Страна регистрации" указывается двухбуквенный код страны согласно национальному классификатору НК РК 06 ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
10. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.
11. Корректировки (изменения, дополнения) в Форму вносятся в течение шести месяцев после установленного пунктом 7 Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, срока представления.
Приложение 3
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о реализации проектов в Республике Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын жобалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) және орындаушы қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта не электрондық түрде ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жоба – тапсырыс беруші мен орындаушы (мердігер және қосалқы мердігер) арасында жасалған шарт бойынша орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) жиынтығы;
2) тіркелген елі – заңды тұлғаны, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) тіркеген елі немесе жеке тұлғаның тұрақты тұратын елі, оның ішінде Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген азаматтығы немесе құқығы негізінде тұрақты тұратын елі;
3) тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға немесе заңды тұлға үшін тіркеген елінің заңнамасына сәйкес қалыптасатын шет мемлекеттің бірегей сәйкестендіру нөмірі.
6. Нысанда Қазақстан Республикасында филиалдың (өкілдіктің) қатысуымен жүзеге асырылатын жобалар туралы ақпарат көрсетіледі.
7. 1-бөлікте Қазақстан Республикасының аумағында есепті кезеңде көрсетілетін құрылыс қызметтері туралы ақпарат көрсетіледі.
8. 2-бөлікте Қазақстан Республикасында есепті кезеңде жүзеге асырылатын, 1-бөлікте көрсетілмеген орындалатын жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) туралы ақпарат көрсетіледі.
9. 3-бөлікте 2-бөлікте көрсетілген жұмыстарды орындау үшін және 1 және 2-бөліктерде қызметтерді көрсету үшін есепті кезеңде тартылатын мердігерлер немесе қосалқы мердігерлер туралы ақпарат көрсетіледі.
"Тіркелген елі" 3-бағанда ҚР ҰЖ 06 ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Елдердің кодтары" ұлттық жіктеуішіне сәйкес елдің екі әріптік коды көрсетіледі.
10. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәнмен ұсынылады.
11. Нысанға түзетулер (өзгерістер, толықтырулар) Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 7 тармағында белгіленген ұсыну мерзімінен кейін алты ай ішінде енгізіледі.
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есеп

Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: VM_PR_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Срок представления формы административных данных: до двадцатого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
__________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года (далее –
филиал (представительство)
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________
Часть 1. Приобретение и реализация товаров
в тысячах долларов Соединенных Штатов Америки (далее – США)
Код строки
Наименование показателя
Стоимость
А
Б
1
10
Оборудование, полученное от иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, от ее структурных подразделений за рубежом
11
Другие товары, полученные от иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, от ее структурных подразделений за рубежом
12
Оборудование и другие товары, полученные от ее структурных подразделений в Казахстане
13
Приобретение оборудования и других товаров у нерезидентов из группы инвесторов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
14
Приобретение оборудования и других товаров у иных нерезидентов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
15
Оборудование, отправленное иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, ее структурным подразделениям за рубежом
16
Другие товары, отправленные иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, ее структурным подразделениям за рубежом
17
Оборудование и другие товары, отправленные ее структурным подразделениям в Казахстане
18
Реализация оборудования и других товаров нерезидентам из группы инвесторов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
19
Реализация оборудования и других товаров иным нерезидентам (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
Часть 2. Оказание услуг нерезидентам (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
в тысячах долларов США
Описание операции
Код вида услуг
Заказчик
Сумма
наименование
страна регистрации
БИН (при наличии)
идентификационный номер страны регистрации (при наличии)
А
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Часть 3. Приобретение услуг у нерезидентов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
в тысячах долларов США
Описание операции
Код вида услуг
Исполнитель
Сумма
наименование
страна регистрации
БИН (при наличии)
идентификационный номер страны регистрации (при наличии)
А
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Часть 4. Оплата труда
в тысячах долларов США
Код строки
Наименование показателя
Сумма
А
Б
1
1
Заработная плата, выплаченная работникам-нерезидентам
в том числе по странам регистрации:
Часть 5. Отдельные финансовые показатели
в тысячах долларов США
Код строки
Наименование показателя
Всего
В том числе по странам регистрации
А
Б
1
2

Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_PR_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына (қоса алғанда) дейін
Нысан
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын
шетелдік қаржылық емес ұйым филиалының (өкілдігінің)
(бұдан әрі – филиал (өкілдік) атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________________
1-бөлік. Тауарларды сатып алу және өткізу
Америка Құрама Штаттарының (бұдан әрі – АҚШ) мың долларымен
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Құны
А
Б
1
10
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымнан, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелерінен алынған жабдық
11
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымнан, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелерінен алынған басқа тауарлар
12
Оның Қазақстандағы құрылымдық бөлімшелерінен алынған жабдық және басқа тауарлар
13
Инвесторлар тобындағы бейрезиденттерден (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) жабдық және басқа тауарлар сатып алу
14
Өзге бейрезиденттерден (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) жабдық және басқа тауарлар сатып алу
15
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымға, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелеріне жөнелткен жабдық
16
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымға, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелеріне жөнелткен басқа тауарлар
17
Оның Қазақстандағы құрылымдық бөлімшелеріне жөнелткен жабдық және басқа тауарлар
18
Инвесторлар тобындағы бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) жабдық және басқа тауарлар сату
19
Өзге бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) жабдық және басқа тауарлар сату
2-бөлік. Бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) қызмет көрсету
мың АҚШ долларымен
Операцияның сипаты
Қызмет түрінің коды
Тапсырыс беруші
Сомасы
атауы
тіркелген елі
БСН
(бар болса)
тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
А
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
3-бөлік. Бейрезиденттерден (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) қызметін сатып алу
мың АҚШ долларымен
Операцияның сипаты
Қызмет түрінің коды
Орындаушы
Сомасы
атауы
тіркелген елі
БСН
(бар болса)
тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
А
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
4-бөлік. Еңбекақы төлеу
мың АҚШ долларымен
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Сомасы
А
Б
1
1
Бейрезидент қызметкерлерге төленген жалақы
оның ішінде тіркелген елдер бойынша:
5-бөлік. Жекелеген қаржы көрсеткіштері
мың АҚШ долларымен
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы
Оның ішінде тіркелген елдер бойынша
А
Б
1
2

Часть 5.1. Активы (требования) филиала (представительства) на конец отчетного периода
10
Всего активов
Х
Х
из них:
Х
Х
Х
11
Требования к иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, к ее структурным подразделениям за рубежом
12
Требования к нерезидентам из группы инвесторов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
13
Требования к иным нерезидентам (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
Часть 5.2. Обязательства филиала (представительства) на конец отчетного периода
20
Всего обязательств
Х
Х
из них:
Х
Х
Х
21
Обязательства перед иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, ее структурными подразделениями за рубежом
22
Обязательства перед нерезидентами из группы инвесторов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
23
Обязательства перед иными нерезидентами (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан)
Часть 5.3. Доход филиала (представительства) за отчетный период
30
Чистый доход (убыток), полученный от деятельности филиала (представительства)
Х
Х
31
из них чистый доход (убыток), полученный от изменения курса валют
Х
Х
32
Налоги, уплаченные в бюджет Республики Казахстан
Х
Х
33
Доход от деятельности филиала (представительства), выплаченный иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан
Х
Х
34
из них перечисленный на счета иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан ((35)+(36)+(37))
Х
Х
35
филиалом (представительством)
Х
Х
36
заказчиками-резидентами
Х
Х
37
заказчиками-нерезидентами
Часть 6. Финансирование филиала (представительства)
в тысячах долларов США
Код строки
Наименование показателя
Сумма
10
Финансирование, предоставленное иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, за отчетный период
20
Возврат финансирования, предоставленного иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан
Примечание _____________________________________________________________
Главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________ ____________________________________________________________________
(подпись)                         фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель ________ ___________________________________________ телефон ________
(подпись)       фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________20____года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных,
"Отчет о реализации проектов
в Республике Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о реализации проектов в Республике Казахстан"

5.1-бөлік. Филиалдың (өкілдіктің) есепті кезең соңындағы активтері (талаптары)
10
Барлық активтер
Х
Х
оның:
Х
Х
Х
11
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымға, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелеріне қойылатын талаптары
12
Инвесторлар тобындағы бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) қойылатын талаптары
13
Өзге бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) қойылатын талаптары
5.2-бөлік. Филиалдың (өкілдіктің) есепті кезең соңындағы міндеттемелері
20
Барлық міндеттемелер
Х
Х
оның:
Х
Х
Х
21
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым, оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелері алдындағы міндеттемелері
22
Инвесторлар тобындағы бейрезиденттер (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) алдындағы міндеттемелері
23
Өзге бейрезиденттер (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) алдындағы міндеттемелері
5.3-бөлік. Филиалдың (өкілдіктің) есепті кезеңдегі кірісі
30
Филиал (өкілдік) қызметінен алынған таза кіріс (шығын)
Х
Х
31
оның валюта бағамының өзгергенінен алынған таза кіріс (шығын)
32
Қазақстан Республикасының бюджетіне ұсталған салықтар
Х
Х
33
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымға төленген филиал (өкілдік) қызметінен кіріс
Х
Х
34
оның Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымның шотына аударылғаны ((35)+(36)+(37))
Х
Х
35
филиал (өкілдік)
Х
Х
36
резидент тапсырыс берушілер
Х
Х
37
бейрезидент тапсырыс берушілер
6-бөлік. Филиалды (өкілдікті) қаржыландыру
мың АҚШ долларымен
Жол коды
Көрсеткіш атауы
Сомасы
10
Есепті кезеңде Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым берген қаржыландыру
20
Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым ұсынған қаржыландыруды қайтару
Ескертпе ____________________________________________________
Бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
__________ ____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы
________ ____________________________________ телефон ________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20____жылғы "______"_____________
"Қазақстан Республикасында
жобаларды іске асыру туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о реализации проектов в Республике Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии cо статьей 17 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывают главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее), исполнитель.
4. Форма представляется на бумажном носителе либо в электронном виде.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) косвенный инвестор – непосредственный инвестор непосредственного инвестора;
2) проект – совокупность выполняемых работ (оказываемых услуг) по договору, заключенному между заказчиком и исполнителем (подрядчиком и субподрядчиком);
3) группа инвесторов – непосредственные инвесторы, косвенные инвесторы, сестринские организации иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан;
4) непосредственный инвестор – учредитель и (или) акционер иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, владеющий не менее десятью процентами голосующих акций или голосов участников, или их эквивалента;
5) страна регистрации – страна регистрации юридического лица, филиала (представительства) юридического лица или страна постоянного проживания физического лица, в том числе на основании гражданства или права, предоставленного в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства;
6) идентификационный номер страны регистрации – уникальный идентификационный номер иностранного государства, формируемый для физического лица или юридического лица в соответствии с законодательством страны регистрации.
6. В Форме отражаются отчетные данные о ходе реализации в отчетном периоде проектов на территории Республики Казахстан с участием филиала (представительства).
Филиал (представительство), который является оператором по соглашению о разделе продукции, заполняет часть 1 Формы.
7. Все показатели Формы отражаются в тысячах долларов США, в целых числах. Если валюта операции и показателя отличается от доллара США, эквивалент суммы рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на день проведения операции.
8. Операции по товарам (работам, услугам) отражаются по сроку их осуществления фактической поставки товаров (фактического выполнения работ, оказания услуг), а не по времени фактической оплаты. Датой фактического выполнения работ (оказания услуг) считается дата подписания акта приемки выполненных работ (оказанных услуг). Если договором не предусмотрено составление актов приемки выполненных работ (оказанных услуг), датой выполнения работ (оказания услуг) считается дата выставления счета-фактуры (инвойса).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), орындаушы қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта не электрондық түрде ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жанама инвестор – тікелей инвестордың тікелей инвесторы;
2) жоба – тапсырыс беруші мен орындаушы (мердігер және қосалқы мердігер) арасында жасалған шарт бойынша орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) жиынтығы;
3) инвесторлар тобы – тікелей инвесторлар, жанама инвесторлар, Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымның тел ұйымдары;
4) тікелей инвестор – Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған, дауыс беретін акцияларының немесе қатысушылар дауыстарының немесе олардың баламаларының кемінде он пайызын иеленетін шетелдік қаржылық емес ұйымның құрылтайшысы және (немесе) акционері;
5) тіркелген елі – заңды тұлғаны, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) тіркеген елі немесе жеке тұлғаның тұрақты тұратын елі, оның ішінде Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген азаматтығы немесе құқығы негізінде тұрақты тұратын елі;
6) тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға немесе заңды тұлға үшін тіркеген елінің заңнамасына сәйкес қалыптасатын шет мемлекеттің бірегей сәйкестендіру нөмірі.
6. Нысанда есепті кезеңдегі Қазақстан Республикасының аумағында филиалдың (өкілдіктің) қатысуымен жобалардың жүзеге асырылуы туралы есептік деректер көрсетіледі.
Өнімді бөлу туралы келісім бойынша оператор болып табылатын филиал (өкілдік) Нысанның 1-бөлігін толтырады.
7. Нысанның барлық көрсеткіштері мың АҚШ долларымен, бүтін санмен көрсетіледі. Егер операция және көрсеткіш валютасы АҚШ долларынан басқа болса, соманың баламасы валюталарды айырбастаудың операция жүргізілген күнгі нарықтық бағамы пайдаланыла отырып есептеледі.
8. Тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша операциялар нақты ақы төлеу уақыты бойынша емес, тауарларды нақты жеткізуді (жұмыстарды нақты орындауды, қызметтерді нақты көрсетуді) жүзеге асыру мерзімі бойынша көрсетіледі. Орындалған жұмыстарды (көрсетілген қызметтерді) қабылдау актісіне қол қойылған күн жұмыстарды нақты орындау (қызметтерді көрсету) күні болып саналады. Егер шартта орындалған жұмыстарды (көрсетілген қызметтерді) қабылдау актісін жасау көзделмесе, шот-фактура (инвойс) ұсынылған күнді жұмыстар орындалған (қызмет көрсетілген) күн деп санаған жөн.

9. В части 1 отражается информация о приобретении и реализации товаров в рамках реализации проектов.
10. В части 2 отражается информация о выполнении работ (оказании услуг) нерезидентам (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан) в рамках реализации проектов.
11. В части 3 отражается информация о выполненных работах (оказанных услугах) нерезидентами (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан) для реализации проектов.
12. В частях 2 и 3:
в графе 1 отражается описание совершенной операции по оказанным услугам согласно актам приемки оказанных услуг или назначению платежа в счетах-фактурах;
в графе 2 проставляется код вида оказанных услуг в соответствии с классификацией услуг (таблица 1);
в графе 3 указывается наименование заказчика (исполнителя);
в графе 4 указывается страна заказчика (исполнителя);
в графе 5 указывается БИН (при наличии) заказчика (исполнителя);
в графе 6 указывается идентификационный номер страны регистрации (при наличии) заказчика (исполнителя);
в графе 7 указывается сумма операции в тысячах долларов США.
13. В части 4 отражается начисленная за отчетный период заработная плата работников-нерезидентов в денежной и натуральной форме. В графе 3 указывается сумма в тысячах долларов США согласно наименованию показателя (строки 50 и 60). К работникам-нерезидентам относятся иностранные работники, нанятые на работу на срок менее года, и иностранные работники, привлеченные на работу вахтовым методом. Заработная плата в натуральной форме состоит из выплат в форме товаров и услуг, таких как питание, жилье, транспортные средства, бесплатный проезд, перевозка на работу и с работы, услуги спортивных центров и домов отдыха, опционы на акции.
14. В части 5 отражается показатели из финансовой отчетности филиала (представительства).
15. В части 5.1 отражается информация из раздела "Активы", в части 5.2 – информация из раздела "Обязательства" бухгалтерского баланса филиала (представительства): общая (строки с кодами 10 и 20) и по отношению к различным типам партнеров:
к иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, и к ее структурным подразделениям за рубежом,
к нерезидентам из группы инвесторов (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан),
к иным нерезидентам (за исключением филиалов (представительств) иностранных финансовых и нефинансовых организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан).
Требования, обязательства включают в себя требования, обязательства по финансовым займам, по экспорту (импорту) товаров (работ, услуг), иным операциям.

9. 1-бөлікте жобаларды іске асыру шеңберінде тауарларды сатып алу және өткізу туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 2-бөлікте жобаларды іске асыру шеңберінде (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) бейрезиденттерге көрсетілетін қызметтердің (жұмыстардың) орындалуы туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 3-бөлікте жобаларды іске асыру үшін бейрезиденттер (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) орындаған жұмыстар (көрсеткен қызметтер) туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 2 және 3-бөліктерде:
1-бағанда көрсетілетін қызметтерді қабылдау актілеріне сәйкес көрсетілетін қызметтер немесе шот-фактуралардағы төлем мақсаты бойынша жасалған операцияның сипаты көрсетіледі;
2-бағанда көрсетілген қызметтер түрінің коды қызметтердің сыныптауышына (1-кесте) сәйкес қойылады;
3-бағанда тапсырыс берушінің (орындаушының) атауы көрсетіледі;
4-бағанда тапсырыс берушінің (орындаушының) елі көрсетіледі;
5-бағанда тапсырыс берушінің (орындаушының) БСН (бар болса) көрсетіледі;
6-бағанда тапсырыс берушінің (орындаушының) тіркелген елінің сәйкестендіру нөмірі (бар болса) көрсетіледі;
7-бағанда операция сомасы мың АҚШ долларымен көрсетіледі.
13. 4-бөлікте бейрезидент қызметкерлердің есепті кезеңде ақшалай және заттай нысанда есептелген жалақысы көрсетіледі. 3-бағанда сомасы көрсеткіштің атауына сәйкес мың АҚШ долларымен көрсетіледі (50 және 60-жолдар). Бейрезидент қызметкерлерге жұмысқа бір жылдан аз мерзімге жалданған шетелдік қызметкерлер және вахталық әдіспен жұмысқа тартылған шетелдік қызметкерлер жатады. Заттай нысандағы жалақы тағам, баспана, көлік құралдары, тегін жол жүру, жұмысқа және жұмыстан тасымалдау, спорт орталықтары мен демалыс үйлерінің қызметтері, акцияларға опциондар сияқты тауарлар мен көрсетілетін қызметтер нысанындағы төлемдерден тұрады.
14. 5-бөлікте филиалдың (өкілдіктің) қаржылық есептілік көрсеткіштері көрсетіледі.
15. 5.1-бөлікте филиалдың (өкілдіктің) бухгалтерлік балансының "Активтер" бөлімінен ақпарат, 5.2-бөлікте "Міндеттемелер" бөлімінен ақпарат: жалпы (10 мен 20-кодтары бар жолдар) әріптестердің әртүрлі түрлеріне қатынасы бойынша көрсетіледі:
Қазақстан Республикасында филиалын (өкілдігін) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымға және оның шетелдегі құрылымдық бөлімшелеріне,
инвесторлар тобындағы бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда),
өзге бейрезиденттерге (Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік қаржы және қаржылық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда).
Талаптарға, міндеттемелерге қаржы қарыздары бойынша, тауарлар (жұмыстар, қызметтер) экспорты (импорты) бойынша талаптар, міндеттемелер кіреді.

16. В строках с кодами 30 и 31 отражается информация из отчета о доходах (расходах) филиала (представительства).
В строках с кодами 35 и 36 отражается доход филиала (представительства) по реализуемым проектам, перечисленный заказчиками проекта на счета иностранной нефинансовой организации, минуя счета филиала (представительства) в иностранных и (или) в уполномоченных банках.
17. В целях заполнения части 5 для конвертации используются курсы обмена валют, применяемые при формировании финансовой отчетности. При этом для конвертации доходов используются средневзвешенные курсы за отчетный период, для остатков на конец отчетного периода – курсы на соответствующую дату.

16. 30 және 31-кодтары бар жолда филиалдың (өкілдіктің) кірістері (шығыстары) туралы есептен ақпарат көрсетіледі.
35 және 36-кодтары бар жолдарда іске асырылатын жобалар бойынша, жоба тапсырыс берушілері филиалдың (өкілдіктің) шетелдік және (немесе) уәкілетті банктердегі шотын ескермей шетелдік қаржылық емес ұйымның шотына аударылған филиалдың (өкілдіктің) кірісі көрсетіледі.
17. 5-бөлікті толтыру мақсатында қаржылық есептілікті қалыптастыру кезінде қолданылатын валюталарды айырбастау бағамы пайдаланылады. Бұл ретте кірістерді конвертациялау үшін есепті кезеңдегі орташа алынған бағам, есептік кезең соңындағы қалдықтар үшін тиісті күнгі бағам пайдаланылады.

18. Отчетные данные отражаются в разбивке по странам регистрации партнеров по внешнеэкономическим операциям. Допускается объединять отчетные данные по нескольким странам и относить их к стране "Другие страны", если объемы операций и позиций (остатков) по каждой отдельной стране не превышают одной тысячи долларов США.
19. В частях 2, 3, 4 и 5 Формы по "Стране регистрации" указывается двухбуквенный код страны согласно национальному классификатору НК РК 06 ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".

18. Есепті деректер сыртқы экономикалық операциялар бойынша әріптестерді тіркеу елдер бойынша көрсетіледі. Егер әрбір жекелеген елдер бойынша операциялар және позициялар көлемі (қалдықтар) бір мың АҚШ долларынан аспаса, бірнеше елді біріктіруге және оларды "Басқа елдер" деген елге жатқызуға жол беріледі.
19. Нысанның 2, 3, 4 және 5-бөліктерінде "Тіркелген елі" бойынша ҚР ҰЖ 06 ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Елдердің кодтары" ұлттық жіктеуішіне сәйкес елдің екі әріптік коды көрсетіледі.

19-1. В части 6 отражаются фактические объемы полученного от иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, и возвращенного ей финансирования за отчетный период.
Сноска. Пояснение дополнено пунктом 19-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.

19-1. 6-бөлікте Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымнан алынған және есепті кезеңде оған қайтарылған қаржыландырудың нақты көлемі көрсетіледі.
Ескерту. Түсіндірме 19-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәнмен ұсынылады.

21. Корректировки (изменения, дополнения) в Форму вносятся в течение шести месяцев после установленного пунктом 7 Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, срока представления.
Таблица 1
Классификация услуг
Виды услуг
Код вида услуг
1.
Строительные услуги охватывают все товары и услуги, которые являются неотделимой частью строительных контрактов, включающих подготовку строительного участка, строительство объектов, монтаж сборных конструкций и оборудования. Включают бурение и постройку водных скважин, и другие строительные услуги, такие как аренда строительного или демонтажного оборудования с оператором, строительный ремонт.

21. Нысанға түзетулер (өзгерістер, толықтырулар) Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 7 тармағында белгіленген ұсыну мерзімінен кейін алты ай ішінде енгізіледі.
1-кесте
Қызметтің сыныптамасы
Қызметтің түрі
Қызмет түрінің коды
1.
Құрылыс қызметтері құрылыс келісімшарттарының ажырамас бөлігі болып табылатын, құрылыс учаскесін дайындау, объектілер салу, құрастырмалы құрылғылар мен жабдықты құрастыру кіретін барлық тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді қамтиды. Су ұңғыларын бұрғылау мен салу және құрылыс немесе бұзу жабдығын операторымен қоса жалдау, құрылыс жөндеу жұмыстары сияқты басқа көрсетілетін қызметтер кіреді.

200
2.
Финансовые услуги включают комиссионное вознаграждение посредников по финансовым сделкам и, как правило, предоставляются банками и иными финансовыми организациями (за исключением услуг страховых компаний и пенсионных фондов). Включают также другие вспомогательные финансовые услуги (финансовые консультации, управление финансовыми активами, услуги кредитного рейтинга). Вознаграждение по депозитам, кредитам и займам в финансовые услуги не включаются.
201
3.
Страховые услуги охватывают обеспечение различными видами страховых услуг страховыми компаниями, а также дополнительные услуги по страхованию, такие как комиссионные страховых агентов, консультации по страхованию и пенсионному обеспечению.
202
4.
Компьютерные услуги включают: продажу (приобретение) заказного и незаказного (массового производства) программного обеспечения и связанных с этим лицензий; установку технических средств и программного обеспечения; консалтинг в области компьютерной техники и программного обеспечения; ремонт и техническое обслуживание компьютеров и периферийных устройств, обработку данных и их размещение на сервере; покупку и продажу оригиналов и прав собственности на системное и прикладное программное обеспечение. В компьютерные услуги не включаются: плата за лицензии на воспроизводство и (или) распространение программного обеспечения (использование интеллектуальной собственности), неразработанные для конкретного пользователя учебные компьютерные курсы (иные услуги частным лицам).
203
5.
Информационные услуги включают предоставление новостей, фотографий и статей средствам массовой информации; создание, хранение и распространение баз данных; прямую индивидуальную подписку на периодические издания с доставкой по почте и иными способами; услуги библиотек и архивов.
204
6.
Плата за использование интеллектуальной собственности включает плату за пользование правами собственности (такими как патенты, авторские права, торговые марки, технологические процессы, дизайн), а также плату за лицензии на воспроизводство и (или) распространение произведенных оригиналов и прототипов (таких как книги и рукописи, компьютерное программное обеспечение, кинематографические работы, звукозаписи).
205
7.
Операционный лизинг охватывает аренду оборудования без персонала, аренду транспортных средств без экипажа, аренду недвижимости. Исключаются финансовый лизинг, аренда телекоммуникационных линий или мощностей (телекоммуникационные услуги), аренда транспортных средств с экипажем (грузовые или пассажирские перевозки).

200
2.
Қаржылық қызметтерге қаржылық мәмілелер жөніндегі делдалдардың комиссиялық сыйақылары кіреді және әдетте, оларды банктер және басқа да қаржы ұйымдары (сақтандыру компанияларының және зейнетақы қорларының қызметтерін қоспағанда) көрсетеді. Сондай-ақ басқа қосалқы қаржылық қызметтер (қаржылық консультациялар, қаржы активтерін басқару, кредиттік рейтинг қызметтері) кіреді. Депозиттер, кредиттер, несиелер және қарыздар бойынша сыйақылар қаржылық қызметтерге кірмейді.
201
3.
Сақтандыру қызметтері сақтандыру компанияларының түрлі сақтандыру қызметтерінің түрлерімен қамтамасыз етуді, сондай-ақ сақтандыру агенттерінің комиссиялары, сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі консультациялар сияқты сақтандыру жөніндегі қосымша қызметтерді қамтиды.
202
4.
Компьютерлік қызметтерге тапсырыс берілген және тапсырыс берілмеген (жаппай өндірілетін) бағдарламалық қамтамасыз ету және онымен байланысты лицензияларды сату (сатып алу); техникалық құралдар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді орнату; компьютерлік техника және бағдарламалық қамтамасыз ету саласындағы консалтинг; компьютерлер мен перифериялық құрылғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету, деректерді өңдеу және оларды серверде орналастыру; жүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуге түпнұсқаларды және меншік құқықтарын сатып алу мен сату кіреді. Компьютерлік қызметтерге бағдарламалық қамтамасыз етуді қалпына келтіруге және (немесе) таратуға лицензияларға ақы төлеу (зияткерлік меншікті пайдалану), нақты пайдаланушы үшін әзірленбеген компьютерлік оқу курстары (жеке тұлғаларға басқа да көрсетілетін қызметтер) кірмейді.
203
5.
Ақпараттық қызметтерге бұқаралық ақпарат құралдарына жаңалықтар, фотосуреттер және мақалалар беру; дерекқорларды құру, сақтау және тарату; пошта бойынша және өзге тәсілдермен жеткізе отырып мерзімді басылымдарға тікелей жеке жазылу; кітапханалар мен мұрағаттар көрсететін қызметтер кіреді.
204
6.
Зияткерлік меншікті пайдаланғаны үшін төленетін ақыға меншік құқықтарын пайдаланғаны үшін ақы (патенттер, авторлық құқықтар, сауда маркалары, технологиялық процестер, дизайн сияқты), сондай-ақ шығарылған түпнұсқалар мен прототиптерді (кітаптар мен қолжазбалар, компьютерлік бағдарламалық қамтамасыз ету, кинематографиялық жұмыстар, дыбыс жазбалары сияқты) шығаруға және (немесе) таратуға арналған лицензия үшін ақы кіреді.
205
7.
Операциялық лизинг жабдықты қызметкерлерсіз жалдауды, көлік құралдарын экипажсыз жалдауды, жылжымайтын мүлікті жалдауды қамтиды. Қаржы лизингі, телекоммуникациялық желілерді немесе қуат көздерін (телекоммуникациялық қызметтер), көлік құралдарын экипажымен жалдау (жүк немесе жолаушылар тасымалдау) кірмейді.

206
8.
Услуги по переработке товаров включают обработку, сборку материальных ресурсов. К данным услугам относятся: переработка сырой нефти, природного газа, металлических руд и концентратов; пошив одежды, сборка электроники и другие виды сборки, за исключением сборки готовых строительных конструкций (строительные услуги).
207
9.
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию включают капитальный и текущий ремонт, техническое обслуживание морских и воздушных судов, других транспортных средств, а также других товаров, за исключением строительного ремонта, ремонта компьютеров, ремонта нефтяных и газовых скважин. Исключается чистка и уборка транспортных средств (иные транспортные услуги).
208
10.
Юридические услуги – юридические советы и консультации; предоставление услуг в юридических, судебных и законодательных процессах; оказание оперативной помощи фирмам; подготовка юридической документации; услуги арбитража.
209
11.
Бухгалтерские, аудиторские услуги – консультационные услуги по бухгалтерскому учету, счетоводству, аудиту и налогообложению, составление финансовой отчетности.
210
12.
Услуги по консультации бизнеса и управления охватывают общие управленческие консультации, финансовый менеджмент, кадровый менеджмент, производственный менеджмент и другие управленческие консультации; консультации, руководство и оперативная помощь в вопросах бизнес политики и стратегии; услуги по связям с общественностью. Исключается руководство строительным проектом (строительные услуги).
211
13.
Услуги в области рекламы и изучения конъюнктуры рынка – включают проектирование, создание и маркетинг рекламы посредством рекламных агентств; размещение рекламы в средствах массовой информации, включая покупку и продажу рекламного времени; организация выставок и торговых ярмарок; рекламирование товаров за рубежом; маркетинговые исследования; проведение опросов общественного мнения по различным проблемам.
212
14.
Научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы (НИОКР) охватывают фундаментальные и прикладные исследования в области естественных и гуманитарных наук, опытные разработки новых продуктов и технологий, разработку операционных систем, представляющих собой технические нововведения, а также покупку и продажу результатов НИОКР (таких как патенты, авторские права, технологические процессы).
213
15.
Архитектурные, инженерные и иные технические услуги включают разработку архитектурных и строительных проектов; геологическую разведку и изыскания, картографию; метеорологические услуги; проверку и сертификацию качества продукции, технические испытания и анализы, технический контроль; инженерные консультации и консультации по окружающей среде. Горнодобывающая инженерия отражается в услугах, связанных с добычей полезных ископаемых.

206
8.
Тауарларды қайта өңдеу бойынша қызметтерге материалдық ресурстарды өңдеу, жинау кіреді. Бұл қызметтерге шикі мұнайды, табиғи газды, металл кендерін және концентраттарды қайта өңдеу; киім тігу, дайын құрылыс құрылғыларын жинауды (құрылыс қызметтері) қоспағанда электроника жинау және жинаудың басқа түрлері жатады.
207
9.
Жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтерге теңіз және әуе кемелерін, басқа көлік құралдарын, сондай-ақ құрылыс жөндеуді, компьютерлер жөндеуді, мұнай мен газ ұңғымаларын жөндеуді қоспағанда, басқа тауарларды күрделі және ағымдағы жөндеу, техникалық қызмет көрсету кіреді. Көлік құралдарын тазарту мен жинау (басқа да көлік қызметтері) кірмейді.
208
10.
Заң қызметтері – заң кеңестері мен консультациялары; заң, сот және заңнамалық процестерде қызметтер көрсету; фирмаларға жедел көмек көрсету; заң құжаттамасын дайындау; төрелік қызметтері.
209
11.
Бухгалтерлік, аудиторлық қызметтер - бухгалтерлік есеп, есеп жүргізу, аудит және салық салу бойынша консультациялық қызметтер, қаржылық есептілікті жасау.
210
12.
Бизнес және басқару консультациясы бойынша қызметтерге жалпы басқару консультациялары, қаржы менеджменті, кадр менеджменті, өндіріс менеджменті және басқа басқару консультациялары; бизнес саясат және стратегия мәселелеріндегі консультациялар, басшылық және жедел көмек; жұртшылықпен байланыс жөніндегі қызметтер кіреді. Құрылыс жобасын басқару (құрылыс қызметтері) кірмейді.
211
13.
Жарнама және нарық конъюнктурасын зерделеу саласындағы қызметтер – жарнама агенттіктері арқылы жарнама жобалау, жарнама жасау және маркетингі; жарнама уақытын сатып алу мен сатуды қоса алғанда бұқаралық ақпарат құралдарына жарнама орналастыру; көрме және сауда жәрмеңкелерін ұйымдастыру; тауарды шетелде жарнамалау; маркетингтік зерттеулер; әртүрлі мәселелер бойынша қоғамдық пікір сауалнамаларын жүргізу.
212
14.
Ғылыми-зерттеу жұмыстары және тәжірибе-конструкторлық әзірлемелер (ҒЗЖТКӘ) жаратылыстану және гуманитарлық ғылымдар саласындағы іргелі және қолданбалы зерттеулерді, жаңа өнімдер мен технологияларды тәжірибелік әзірлемелерді, техникалық жаңалықтарды білдіретін операциялық жүйелерді әзірлеуді, сондай-ақ ҒЗЖТКӘ нәтижелерін (патенттер, авторлық құқықтар, технологиялық процестер және т.с.с.) сатып алу мен сатуды қамтиды.
213
15.
Сәулет, инженерлік және басқа да техникалық қызметтерге сәулет және құрылыс жобаларын әзірлеу; геологиялық барлау және зерттеу, картография; метеорологиялық қызметтер; өнімнің сапасын тексеру және сертификаттау, техникалық сынау және талдау, техникалық бақылау; инженерлік консультациялар және қоршаған орта бойынша консультациялар кіреді. Кен өндіру инженериясы пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызметтерде көрсетіледі.

214
16.
Переработка отходов и очистка – переработка радиоактивных и других отходов; очистка загрязненной почвы и сточных вод; очистка загрязнений, включая нефтяные пятна; восстановление горнодобывающих мест; очистительные и санитарные услуги. Также включает все услуги, связанные с очисткой и реставрацией окружающей среды.
215
17.
Услуги, связанные с добычей полезных ископаемых – услуги, связанные с добычей нефти, газа и других полезных ископаемых, включая бурение, постройку буровых вышек, ремонт и демонтаж, цементирование нефтяных и газовых скважин; горнодобывающая инженерия.
216
18.
Обучение и подготовка кадров – профессиональное обучение и повышение квалификации работников. Исключаются оплата за обучение иностранным языкам, обучение в школах, вузах и других (услуги частным лицам).
217
19.
Медицинские услуги – медицинское обслуживание работников, связанное с осуществлением их профессиональной деятельности. Исключается оплата за лечение и санаторное обслуживание (услуги частным лицам).
218
20.
Услуги, связанные с торговлей, включают комиссионное вознаграждение по операциям с товарами и услугами, подлежащее выплате трейдерам, брокерам биржевых товаров, дилерам, аукционистам. Исключаются брокерские услуги по финансовым инструментам (финансовые услуги) и комиссионное вознаграждение агентов, связанное с грузовыми и пассажирскими перевозками (иные транспортные услуги).
219
21.
Иные услуги включают услуги по распределению электроэнергии, воды, газа; подбор кадров, охрану, устный и письменный перевод, фотографические услуги, уборку помещений, организацию питания, риэлторские услуги, издательские услуги, ветеринарные услуги и другие деловые услуги, которые не включены в вышеперечисленные услуги.
220
22.
Грузовые перевозки – услуги транспортных организаций по перевозке грузов.
221
23.
Пассажирские перевозки – услуги транспортных организаций по перевозке пассажиров чартерными рейсами (без приобретения билетов).
222
24.
Вспомогательные транспортные услуги – включают погрузочно-разгрузочные работы, хранение и складирование, упаковку, вспомогательное обслуживание транспортных средств, а также комиссионное вознаграждение агентов, связанное с грузовыми и пассажирскими перевозками. Вспомогательные транспортные услуги не включают стоимость транспортировки (грузовые или пассажирские перевозки).

214
16.
Қалдықтарды қайта өңдеу және тазалау – радиоактивті және басқа қалдықтарды қайта өңдеу; ластанған топырақты және ағынды суды тазалау; мұнай қалдықтарын қоса алғанда ластануды тазалау; кен өндіру орындарын қалпына келтіру; тазалау және санитарлық қызметтер. Сондай-ақ қоршаған ортаны тазалауға және қайта жаңғыртуға байланысты барлық қызметтер кіреді.
215
17.
Пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызметтер – бұрғылауды, бұрғылау мұнараларын салуды, жөндеуді және бұзуды, мұнай және газ ұңғыларын цементтеуді қоса алғанда мұнай, газ және басқа пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызметтер; кен өндіру инженериясы.
216
18.
Кадрларды оқыту және даярлау – қызметкерлерді кәсіби оқыту және біліктілігін арттыру. Шет тілдерін оқыту, мектептерде, ЖОО-да және басқа оқыту үшін ақы төлеу (жеке тұлғаларға қызметтер) кірмейді.
217
19.
Медициналық қызметтер – қызметкерлердің кәсіби қызметін жүзеге асыруға байланысты оларға медициналық қызмет көрсету. Емделу және санаторий қызметі үшін ақы төлеу (жеке тұлғаларға қызмет көрсету) кірмейді.
218
20.
Саудамен байланысты қызметтерге трейдерлерге, биржалық тауарлардың брокерлеріне, дилерлерге, аукционшыларға төленуге жататын тауарлармен және көрсетілетін қызметтермен операциялар бойынша комиссиялық сыйақы кіреді. Қаржы құралдары бойынша брокерлік қызметтер (қаржылық қызметтер) және агенттердің жүк және жолаушылар тасымалдарымен байланысты комиссиялық сыйақысы (өзге көлік қызметтері) кірмейді.
219
21.
Өзге қызметтер электр энергиясын, суды, газды бөлу жөніндегі қызметтерді; кадрлар іріктеуді, күзетті, ауызша және жазбаша аударманы, фотографиялық қызметтерді, үй-жайларды жинауды, тамақтануды ұйымдастыруды, риэлторлық қызметтерді, баспа қызметтерін, мал дәрігерлік қызметтерді және жоғарыда аталған қызметтерге кірмеген басқа іскерлік қызметтерді қамтиды.
220
22.
Жүк тасымалдау – көлік кәсіпорындарының жүктер тасымалдау жөніндегі қызметтері.
221
23.
Жолаушы тасымалдау – көлік кәсіпорындарының жолаушыларды чартерлік рейстермен (билет сатып алмай) тасымалдау жөніндегі қызметтері.
222
24.
Қосалқы көлік қызметтеріне тиеу-түсіру жұмыстары, сақтау және қоймаға салу, орау, көлік құралдарына қосалқы қызмет көрсету, сондай-ақ агенттердің жүк және жолаушы тасымалдауға байланысты комиссиялық сыйақысы кіреді. Қосалқы көлік қызметтеріне тасымалдау (жүк немесе жолаушы тасымалдау) құны кірмейді.

223
25.
Услуги связи включают почтовые услуги, курьерские услуги и телекоммуникационные услуги. Телекоммуникационные услуги охватывают передачу звука, изображения или другой информации с помощью телефона, телетайпа, телеграфа, радиовещания, спутниковой связи, электронной почты, факса, а также включают деловые сетевые услуги, телеконференции, сопутствующие услуги, интернет и доступ к нему. Телекоммуникационные услуги не включают стоимость передаваемой информации, услуги по установке телефонной сети (строительные услуги), компьютерные услуги, а также доступ и использование информации базы данных.

223
25.
Байланыс қызметтеріне пошта қызметтері, курьерлік қызметтер және телекоммуникациялық қызметтер кіреді. Телекоммуникациялық қызметтер дыбысты, бейнені немесе басқа ақпаратты телефон, телетайп, телеграф, радиотарату, серіктік байланыс, электрондық пошта, факс көмегімен өткізуді, сондай-ақ іскерлік желілік қызметтерді, телеконференцияларды, ілеспе қызметтерді, интернетті және оған кіру рұқсатын қамтиды. Телекоммуникациялық қызметтерге берілетін ақпараттың құны, телефон желісін орнату қызметтері (құрылыс қызметтері), компьютерлік қызметтер, сондай-ақ дерекқор ақпаратын алу және пайдалану қызметтері кірмейді.

224
26.
Услуги частным лицам и услуги в сфере культуры и отдыха охватывают услуги, связанные с производством фильмов, радио- и телепрограмм и записью музыкальных произведений; оплату труда актеров, режиссеров в связи с гастролями, созданием театральных постановок, музыкальных, спортивных и цирковых программ; плату за аренду видео- и звукозаписей, за право пользования (демонстрации) видео- и звукозаписями, за доступ к телеканалам; платежи и поступления от проката; покупку и продажу оригиналов и массового производства рукописей, видео- и звукозаписей; услуги, связанные с работой музеев, библиотек, архивов; услуги по организации спортивных мероприятий; услуги преподавателей и медицинских работников за пределами своей страны, включая услуги, предоставляемые дистанционно.

224
26.
Жеке тұлғаларға қызметтерге және мәдениет пен демалыс саласындағы қызметтерге фильмдерді, радио- және телебағдарламалар шығаруға және музыкалық туындыларды жазуға байланысты қызметтер; гастрольдермен, театр қойылымдарын, музыкалық, спорт және цирк бағдарламаларын жасауға байланысты актерлер мен режиссерлердің еңбекақысы; бейне және дыбыс жазбаларын жалдауға, бейне және дыбыс жазбаларын пайдалану (көрсету) құқығына, телеарналарға кіруге ақы төлеу; пайдалануға алудан төлемдер мен түсімдер; қолжазбаларды, бейне және дыбыс жазбаларының түпнұсқаларын сатып алу мен сату және жаппай шығару; мұражайлардың, кітапханалардың, архивтердің жұмысына байланысты қызметтер; спорттық іс-шараларды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер; қашықтан көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, оқытушылар мен медициналық қызметкерлердің өз елінен тыс қызметтері кіреді.

225
27.
Аренда природных ресурсов включает плату за предоставление во временное пользование природных ресурсов, таких как земля, леса, заповедники, водоемы; за предоставление права на добычу полезных ископаемых и ловлю рыбы; за право пролета над территорией.
226
Приложение 4
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о движении денег на банковских счетах в иностранных банках
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: VM_MF_4
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Срок представления формы административных данных: до двадцатого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
__________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года (далее – филиал (представительство)
Бизнес-идентификационный номер ___________________
в тысячах единиц валюты счета
Код строки
Наименование показателя
Наименование иностранного банка, страна регистрации
доллар Соединенных Штатов Америки (далее – США)
евро
российский рубль
иное
А
Б
1
2
3
4
10
Остаток на начало периода
20

225
27.
Табиғи ресурстарды жалдау жер, ормандар, қорықтар, су қоймалары сияқты табиғи ресурстарды уақытша пайдаланғаны үшін; пайдалы қазбаларды өндіруге және балық аулауға құқық бергені үшін; аумақтың үстінен ұшып өту құқығына төлемдерді қамтиды.
226
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетел банктеріндегі банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы есеп
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_MF_4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына (қоса алғанда) дейін
Нысан
___________________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйым
филиалының (өкілдігінің) (бұдан әрі – филиал (өкілдік) атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________
шот валютасының мың бірлігімен
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Шетелдік банктің атауы, тіркелген елі
Америка Құрама Штаттарының (бұдан әрі – АҚШ) доллары
еуро
Ресей рублі
өзге
сі
А
Б
1
2
3
4
10
Кезең басындағы қалдық
20
Кезең ішінде түскен қаражат

в порядке перевода на другие собственные банковские счета, включая конвертацию валют ((73)+(74))
73
на счета в уполномоченных банках
74
на счета в иностранных банках
80
Курсовые изменения (+)/(-)
Х
Х
Х
81
Остаток на конец периода ((10)+(20)-(50)+(80))
82
Вознаграждение, начисленное в отчетном периоде иностранным банком по данному счету
83
Задолженность по овердрафту на конец периода (при наличии)
Главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________ _____________________________________________________________________
(подпись)                         фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель ________ ___________________________________________ телефон ________
(подпись)       фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________20____года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных,
"Отчет о движении денег на банковских
счетах в иностранных банках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о движении денег на банковских счетах в иностранных банках"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о движении денег на банковских счетах в иностранных банках" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии cо статьей 17 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывают главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее), исполнитель.
4. Форма представляется на бумажном носителе либо в электронном виде.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) косвенный инвестор – непосредственный инвестор непосредственного инвестора;
2) группа инвесторов – непосредственные инвесторы, косвенные инвесторы, сестринские организации иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан;
3) непосредственный инвестор – учредитель и (или) акционер иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, владеющий не менее десятью процентами голосующих акций или голосов участников, или их эквивалента;
4) страна регистрации – страна регистрации юридического лица, филиала (представительства) юридического лица или страна постоянного проживания физического лица, в том числе на основании гражданства или права, предоставленного в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства.

валюталар конвертациясын қоса алғанда, басқа меншікті банк шоттарына аудару тәртібінде ((73)+(74))
73
қазақстандық банктердегі шоттарға
74
шетелдік банктердегі шоттарға
80
Бағамдық өзгерістер (+)/(-)
Х
Х
Х
81
Кезең соңындағы қалдық ((10)+(20)-(50)+(80))
82
Есептік кезеңде аталған шот бойынша шетелдік банкпен есептелген сыйақы
83
Кезең соңындағы овердрафт бойынша берешек (бар болса)
Бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
__________ ____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы
________ ____________________________________ телефон ________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20____ жылғы "______"_____________
"Шетел банктеріндегі банктік
шоттардағы ақша қозғалысы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шетел банктеріндегі банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шетел банктеріндегі банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), орындаушы қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта не электрондық түрде ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жанама инвестор – тікелей инвестордың тікелей инвесторы;
2) инвесторлар тобы – тікелей инвесторлар, жанама инвесторлар, Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымның тел ұйымдары;
3) тікелей инвестор – Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған, дауыс беретін акцияларының немесе қатысушылар дауыстарының немесе олардың баламаларының кемінде он пайызын иеленетін шетелдік қаржылық емес ұйымның құрылтайшысы және (немесе) акционері;
4) тіркелген елі – заңды тұлғаны, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) тіркеген елі немесе жеке тұлғаның тұрақты тұратын елі, оның ішінде Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген азаматтығы немесе құқығы негізінде тұрақты тұратын елі.

6. По "Стране регистрации" указывается двухбуквенный код страны согласно национальному классификатору НК РК 06 ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
7. Форма заполняется по банковским счетам в иностранных банках в разрезе иностранных банков (с указанием наименования и страны регистрации) и трех валют, в которых открыты банковские счета – доллар США, евро, российский рубль. По остальным валютам, в которых открыты банковские счета, информация представляется в суммарном виде.
Если в одном иностранном банке одной страны регистрации открыто несколько банковских счетов в одной валюте, то информация о таких счетах представляется в суммарном виде.
Если в рамках текущего счета открывается вклад (вклады), то информация о таком вкладе (вкладах) представляется в суммарном виде с текущим счетом в соответствующей валюте.
8. Банковские счета включают текущие, сберегательные и эскроу-счета филиала (представительства), открытые в иностранных банках, а также совместные счета, открытые подрядными компаниями для финансирования проектов, осуществляемых филиалами (представительствами).
Финансовые займы включают запросы о предоставлении денег ("Cash Call Loan"), то есть займы под запросы о выделении денег на случай, если потребность филиала (представительства) превышает их поступление. Иностранная нефинансовая организация, создавшая филиал (представительство) на территории Республики Казахстан, резервирует сумму в установленном (определенном) размере для оплаты таких запросов, которые используются для финансирования проекта и текущей деятельности филиала (представительства).
Овердрафт включает кредитование иностранным банком банковского счета филиала (представительства) для оплаты им платежных документов при недостаточности (отсутствии) на банковском счете филиала (представительства) денег в соответствии с условиями открытия банковского счета в иностранном банке.
9. По банковским счетам, открытым в долларах США, евро, российских рублях, отчет заполняется в тысячах единиц валюты счета.
По банковским счетам, открытым в иных валютах, а также по мультивалютным счетам отчет заполняется в тысячах долларов США. Показатели в долларах США рассчитываются с использованием рыночного курса обмена валют на конец предыдущего периода (строка с кодом 10), на конец отчетного периода (строка с кодом 81) и на день проведения операции для остальных строк. Возникающая курсовая разница отражается в строке с кодом 80.

6. "Тіркелген елі" бойынша ҚР ҰЖ 06 ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Елдердің кодтары" ұлттық жіктеуішіне сәйкес елдің екі әріптік коды көрсетіледі.
7. Нысан шетелдік банктер (атауы мен тіркелген елін көрсете отырып) бойынша шетелдік банктердегі банктік шоттар және банктік шоттар ашылған үш валюта – АҚШ доллары, еуро, Ресей рублі бойынша толтырылады. Банк шоттары ашылған қалған валюталар бойынша ақпарат жиынтық түрде ұсынылады.
Егер бір тіркелген елдің бір шетел банкінде бірнеше банктік шот бір валютада ашылса, онда мұндай шоттар туралы ақпарат жиынтық түрде ұсынылады.
Егер ағымдағы шот шеңберінде салым (салымдар) ашылса, онда осындай салым (салымдар) туралы ақпарат тиісті валютадағы ағымдағы шотпен жиынтық түрде ұсынылады.
8. Банктік шоттар шетел банктерінде ашылған филиалдың (өкілдіктің) ағымдағы, жинақ және экскроу-шоттарын, сондай-ақ филиалдар (өкілдіктер) жүзеге асыратын жобаларды қаржыландыру үшін мердігерлік компаниялар ашқан бірлескен шоттарды қамтиды.
Қаржылай қарыздар ақша беру туралы сұратуларды ("Cash Call Loan"), егер филиалдың (өкілдіктің) қажеттілігі олардың түсімінен асып кеткен жағдайға ақша бөлу туралы сұратуларға берілетін қарыздарды қамтиды. Қазақстан Республикасының аумағында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым жобаны қаржыландыру үшін пайдаланылатын осындай сұратуларды және филиалдың (өкілдіктің) ағымдағы қызметіне ақы төлеу үшін белгіленген (айқындалған) мөлшердегі соманы резервтейді.
Овердрафт шетел банкінде банк шотын ашу талаптарына сәйкес филиалдың (өкілдіктің) банк шотында ақша жеткіліксіз болған (болмаған) кезде шетел банкінің төлем құжаттарына ақы төлеу үшін филиалдың (өкілдіктің) банк шотын кредиттеуді қамтиды.
9. АҚШ долларында, еурода, Ресей рублінде ашылған шоттар бойынша есеп шот валютасының мың бірлігімен толтырылады.
Өзге валюталарда ашылған шоттар бойынша, сондай-ақ мультивалюталық шоттар бойынша есеп мың АҚШ долларымен толтырылады. АҚШ долларындағы көрсеткіштер өткен кезеңнің соңындағы (10 коды бар жол), есепті кезеңнің соңындағы (81 коды бар жол) және қалған жолдар үшін операция жүргізген күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын пайдалана отырып есептеледі. Пайда болған бағамдық айырма 80 коды бар жолда көрінеді.

10. Остаток на начало отчетного периода (строка с кодом 10) равен остатку на конец предыдущего периода (строка с кодом 81);
11. По строке с кодом 82 отражается вознаграждение, начисленное иностранным банком в отчетном периоде, без учета налогов на это вознаграждение.
12. По строке с кодом 83 отражается задолженность по овердрафту, предоставленному иностранным банком (при наличии).
13. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.
14. Корректировки (изменения, дополнения) в Форму вносятся в течение шести месяцев после установленного пунктом 7 Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, срока представления.
Приложение 5
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции
Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.02.2022 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: VM_SRP_5
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, который является
оператором по соглашению о разделе продукции.
Срок представления формы административных данных: до двадцать пятого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
______________________________________________________________________________
наименование проекта в рамках соглашения о разделе продукции
______________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года
Бизнес-идентификационный номер
_______________________________________________
в тысячах долларов Соединенных Штатов Америки
Код строки
Наименование показателя
Всего
Доля Республики Казахстан
в том числе подрядные компании
резиденты
нерезиденты
Наименование подрядной компании

10. Есепті кезеңнің басындағы (10 коды бар жол) қалдық өткен кезеңнің соңындағы (81 коды бар жол) қалдыққа тең.
11. 82 коды бар жол бойынша шетел банкі есептеген сыйақыға салықтарды есептемегенде, есепті кезеңдегі сол сыйақы көрсетіледі.
12. 83 коды бар жол бойынша шетел банкі ұсынған овердрафт бойынша берешек (бар болса) көрсетіледі.
13. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәндермен ұсынылады.
14. Нысанға түзетулер (өзгерістер, толықтырулар) Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 7 тармағында белгіленген ұсыну мерзімінен кейін алты ай ішінде енгізіледі.
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.02.2022 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_SRP_5
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: өнімді бөлу туралы келісім бойынша оператор болып табылатын, Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырма бесіне (қоса алғанда) дейін.
Нысан
______________________________________________________________________________
өнімді бөлу туралы келісім шеңберіндегі жобаның атауы
______________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік
қаржылық емес ұйым филиалының (өкілдігінің) атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________
Америка Құрама Штаттарының мың долларымен
Жолдар коды
Көрсеткіш атауы
Барлығы
Қазақстан Республикасының үлесі
оның ішінде мердігерлік компаниялар
резиденттер
бейрезиденттер
Мердігерлік компанияның атауы

100
Доля подрядной компании в соглашении о разделе продукции (далее – СРП), %
200
Операции за отчетный период
х
х
х
х
х
х
х
300
Затраты по СРП
х
х
х
х
х
х
х
310
невозмещаемые
320
возмещаемые
330
прочие
400
Доходы по СРП
х
х
х
х
х
х
х
410
начисленный аплифт
420
выплаченный аплифт
430
прочие
500
Раздел продукции – доля подрядной компании
х
х
х
х
х
х
х
510
кост-ойл
520
профит-ойл
600
Корректировки по СРП
х
х
х
х
х
х
х
610
невозмещаемым затратам
620
возмещаемым затратам
630
аплифту
640
прочим
700
Балансовые позиции (накопленные запасы)
х
х
х
х
х
х
х
710
На начало периода
х
х
х
х
х
х
х

100
Мердігерлік компанияның өнімді бөлу туралы келісімдегі (бұдан әрі - ӨБК) үлесі, %
200
Есепті кезеңдегі операциялар
х
х
х
х
х
х
300
ӨБК бойынша шығындар
х
х
х
х
х
х
310
өтелмейтін
320
өтелетін
330
басқалар
400
ӨБК бойынша кіріс
х
х
х
х
х
х
410
есептелген аплифт
420
төленген аплифт
430
басқалар
500
Өнімді бөлу - мердігерлік компанияның үлесі
х
х
х
х
х
х
510
кост-ойл
520
профит-ойл
600
ӨБК бойынша түзетулер
610
өтелмейтін шығындарға
х
х
х
х
х
х
х
620
өтелетін шығындарға
630
аплифтке
640
басқаларға
700
Баланстық позициялар (жинақталған қорлар)
х
х
х
х
х
х
710
Кезең басындағы
х
х
х
х
х
х

711
невозмещаемые затраты
712
возмещаемые затраты
713
начисленный, но невыплаченный аплифт
714
прочие
720
На конец периода
х
х
х
х
х
х
х
721
невозмещаемые затраты
722
возмещаемые затраты
723
начисленный, но невыплаченный аплифт
724
прочие
Примечание: ______________________________________________________
Главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________ _______________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель
________ _________________________________________ телефон ________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________20____года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных,
"Отчет о возмещении затрат и
распределении прибыли
по соглашению о разделе
продукции"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии cо статьей 17 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывают главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее), исполнитель.
4. Форма представляется на бумажном носителе либо в электронном виде.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) аплифт – процент, начисленный (выплаченный) на невозмещенную часть затрат;
2) кост-ойл – компенсационное нефтегазовое сырье;
3) подрядная компания – входящий в состав подрядчика участник соглашения о разделе продукции (далее – СРП);
4) профит-ойл – прибыльное нефтегазовое сырье.
6. Форма представляется операторами по проектам в рамках СРП на территории Республики Казахстан в разрезе наименований подрядных компаний и их резидентства.
7. В строке 100 указывается доля подрядной компании в СРП в процентах. Все остальные показатели отражаются в тысячах долларов Соединенных Штатов Америки (далее – США).
8. Для операций за отчетный период (строки с кодами 310, 320, 330, 410, 420, 430, 510 и 520) если валюта показателя отличается от доллара США, эквивалент суммы рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на день проведения операции.
9. Для показателей остатков на начало периода (строки с кодами 711, 712, 713 и 714) эквивалент суммы в долларах США рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на конец предыдущего периода. При этом остатки на начало периода должны совпадать с остатками на конец предыдущего периода.

711
өтелмейтін шығындар
712
өтелетін шығындар
713
есептелген, бірақ төленбеген аплифт
714
басқалар
720
Кезең соңындағы
х
х
х
х
х
х
721
өтелмейтін шығындар
722
өтелетін шығындар
723
есептелген, бірақ төленбеген аплифт
724
басқалар
Ескертпе: _______________________________________________
Бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам)
__________ ____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы
________ ____________________________________ телефоны ________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20____жылғы "______"_____________
"Өнімді бөлу туралы келісім
бойынша зияндарды өтеу және
пайданы бөлу туралы есеп"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), орындаушы қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта не электрондық түрде ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аплифт – шығындардың өтелмеген бөлігіне есептелген (төленген) пайыз;
2) кост-ойл – орны толтырылатын мұнай-газ шикізаты;
3) мердігерлік компания – мердігердің құрамына кіретін өнімді бөлу туралы келісімнің (бұдан әрі – ӨБК) қатысушысы;
4) профит-ойл – табысты мұнай-газ шикізаты.
6. Нысанды жобалар жөніндегі операторлар Қазақстан Республикасының аумағындағы ӨБК шеңберіндегі жобалар бойынша мердігерлік компаниялардың атаулары мен олардың резиденттігі бөлігінде ұсынады.
7. 100-жолда мердігерлік компанияның ӨБК-тегі үлесі пайызбен көрсетіледі. Барлық қалған көрсеткіштер Америка Құрама Штаттарының (бұдан әрі – АҚШ) мың долларымен көрсетіледі.
8. Егер көрсеткіш валютасы АҚШ долларынан ерекшеленетін болса, есепті кезеңдегі (310, 320, 330, 410, 420, 430, 510 және 520 кодтары бар жолдар) операциялар үшін соманың баламасы операция жүргізген күнгі валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі.
9. Кезең басындағы (711, 712, 713 және 714 кодтары бар жолдар) қалдықтардың көрсеткіштері үшін АҚШ долларындағы соманың баламасы алдыңғы кезеңнің соңындағы валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі. Бұл ретте кезең басындағы қалдықтар алдыңғы кезеңнің соңындағы қалдықтармен сәйкес келуі тиіс.

10. Для показателей остатков на конец периода (строки с кодами 721, 722, 723 и 724) эквивалент суммы в долларах США рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на конец периода.
11. В случае представления нулевых значений в строках 510 и 520, в примечании указываются объемы кост-ойл и профит-ойл в натуральном выражении с указанием средней цены реализации продукции за отчетный период.
12. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.
13. Корректировки (изменения, дополнения) в Форму вносятся по мере внесения изменений в бухгалтерские документы и (или) отчеты по СРП.

10. Кезең соңындағы (721, 722, 723 және 724 кодтары бар жолдар) қалдықтардың көрсеткіштері үшін АҚШ долларындағы соманың баламасы кезеңнің соңындағы валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі.
11. 510 және 520-жолдарда нөлдік мәндер ұсынылған жағдайда, ескертпеде есепті кезеңде өнімді өткізудің орташа бағасы көрсетіле отырып, заттай көріністегі кост-ойл және профит-ойл көлемдері көрсетіледі.
12. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәндермен ұсынылады.
13. Нысанға түзетулер (өзгерістер, толықтырулар) бухгалтерлік құжаттарға және (немесе) ӨБК жөніндегі есептерге өзгерістер енгізілуіне қарай енгізіледі.