О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2019 года № 18682
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9203, опубликован 14 июня 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 116 (27737)) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение 10 (десяти) календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями
Отчетный период __________20___года (месяц)
Индекс: 1-рх.
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в месяц, не позднее 5 числа месяца;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 числа квартала следующего за отчетным периодом.
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
промысловый лов (тонн)
квота на вылов
фактически выловлено
1
2
3
4
5
6
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
продолжение таблицы
в том числе по видам рыб
любительский (спортивный) - лов (тонн)
мелиоративный лов (тонн)
платежи за пользование животным миром
-
-
-
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
разрешения
фактически выловлено
план (тысяч тенге)
фактически оплачено (тысяч тенге)
7
8
9
10
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Примечание: сведения о научном лове и лове в воспроизводственных целях отражаются по видам рыб (при наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ____________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями

"Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 мамырда № 18682 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 маусымда "Егемен Қазақстан" газетінің № 116 (27737) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі C. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер 20___жылғы____________ есепті кезең (ай)
Индекс: 1-бш.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет, айдың 5-күнінен кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-күнінен кешіктірмей.
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері) атауы
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
кәсіпшілік аулау (тонна)
аулау квотасы
нақты ауланғаны
1
2
3
4
5
6
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
кестенің жалғасы
оның ішінде балық түрлері бойынша
әуесқойлық (спорттық) аулау (тонна)
мелиоративтік аулау (тонна)
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
рұқсаттар
нақты ауланғаны
жоспар (мың теңге)
нақты төленгені (мың теңге)
7
8
9
10
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ескертпе: ғылыми және өсімін молайту үшін аулау туралы мәліметтер балық түрлері (бар болса) бойынша көрсетіледі
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга освоения квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз месяц не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 числа квартала следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем, также наименование водоема и (или) участка в резервном фонде в случае выдачи разрешения на пользование животным миром, в любительских (спортивных) целях.
7. В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруіне мониторинг жүргізу болып табылады.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар Нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-нан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылғы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі Комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-нен кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және беріледі.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат берілген жағдайда, әуесқойлық (спорттық) мақсаттарда резервтік қордағы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

8. В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
9. В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество выловленной рыбы за промысловый лов пользователям на закрепленном за ним водоеме, где прописывается общая квота вылова, заявленная пользователю и данные по фактическому вылову рыбы на отчетный период.
11. В графе 7 Формы указываются количественные данные по вылову по видам с указанием общей квоты вылова на тот или иной вид и фактический объем соответствующего вида, выловленный рыбы.
12. В графе 8 Формы указываются общее количество выловленной рыбы за любительский (спортивный) лов (тонн), в том числе с указанием общей квоты вылова и фактические данные по улову.
13. В графе 9 Формы указываются количество выловленной рыбы за мелиоративный лов в случае выдачи разрешения.
14. В графе 10 Формы указываются количественные данные по платежам за пользование животным миром с указанием утвержденного плана выплаты и фактически оплаченной суммы.
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Отчетный период ____________ 20 ___ года (квартал)
Индекс: 2 – рх.
Периодичность: квартальная.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – не позднее 10 числа квартала следующего за отчетным периодом.
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
количество егерей (человек)
количество протоколов (актов) составленных егерями за нарушение природоохранного законодательства за отчетный период
на начало года
на начало отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

8. Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында кәсіпорынның өзіне бекітіліп берілген су айдынында кәсіпшілік аулау кезінде ауланған балықтың жалпы мөлшері көрсетіледі, онда пайдаланушыға мәлімделген ауланымның жалпы квотасы және есепті кезеңде нақты ауланған балық бойынша деректер жазылады.
11. Нысанның 7-бағанында сол немесе өзге түрге арналған жалпы аулау квотасын көрсете отырып, түрлер бойынша ауланым жөніндегі сандық деректер және ауланған балықтың тиісті түрінің нақты көлемі көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында әуесқойлық (спорттық) аулау кезінде ауланған балықтың жалпы мөлшері (тонна), оның ішінде аулаудың жалпы квотасы және ауланым бойынша нақты деректер келтіріліп көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында мелиоративтік аулауға рұқсат берілген жағдайда ауланған балықтың жалпы көлемі көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында бекітілген төлем жоспары және нақты төленген соманы көрсете отырып, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер бойынша сандық деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер 20___жылғы____________ есепті кезең (тоқсан)
Индекс: 2-бш.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-күнінен кешіктірмей.
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жерінің) атауы
ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
қорықшылар саны (адам)
қорықшылардың есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасының бұзылғаны туралы толтырған хаттамаларының (актілерінің) саны
жыл басында
есепті кезең басында
1
2
3
4
5
6
7
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
7. В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысына мониторинг жүргізу болып табылады.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар Нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-күнінен кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне тоқсанына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-інен кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для ведения промыслового рыболовства" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения данной Формы является проведение мониторинга выполнения запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром
2. Форма, заполняется пользователями животного мира при наличии подтверждающих документов и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Раздел 1 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем;
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдерін орындауы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдерін орындауына мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар растаушы құжаттар болған кезде Нысанды толтырады және одан әрі аумақтық бөлімшелер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-нан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-нен кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және беріледі.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на научные работы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на научные работы и общий процент выполнения.
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге).
11) В графе 11 Формы указывается объем финансовых средств на развитие рыбоводства (аквакультуры) и любительского (спортивного) рыболовства (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
12) В графе 12 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
6. Раздел 2 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объекті жіктеуші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылға ғылыми жұмыстарға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге), сондай-ақ ғылыми жұмыстарға арналған қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында өндіру және өңдеу базасын техникамен қайта жарақтандыру бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайту бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана) жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында балық өсіруді (аквакультура) және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға арналған қаржы қаражатының көлемі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне және жалпы орындалу пайызына бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на рыбохозяйственные мероприятия (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на рыбохозяйственные мероприятия и общий процент выполнения.
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
10) В графе 10 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
7. Раздел 3 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения, закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).
4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылға балық шаруашылығы іс-шараларына жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге), қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында ағымдағы жылға балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайту бойынша іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана) жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне және жалпы орындалу пайызына бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).
4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.

5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на проведение рыбоводно-мелиоративных работ, направленных на улучшение ихтиофауны (приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление водоема сеголетками весом не менее 12 грамм (тысяч штук).
7) В графе 7 Формы указывается выкос жесткой растительности (гектар), проведение дноуглубительных работ (куб метров) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
8) В графе 8 Формы указывается план на проведение противозаморных мероприятий (бурение лунок в зимний период, прорубка майн) (единица) на текущий год, также фактическое освоение.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на проведение исследования состояния ихтиофауны (тысяч тенге) и фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение рыбоводно-мелиоративной техники (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
11) В графе 11 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на содержание егерской службы (тысяч тенге), также фактическое освоение финансовых средств
12) В графе 12 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на обустройство береговой прилагающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (тысяч тенге), также фактическое освоение финансовых средств.
13) В графе 13 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств.
8. Раздел 4 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения, закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ихтиофаунаны жақсартуға (балық өсіру материалдарын сатып алу) және су айдынын салмағы кемінде 12 грамм құртбалықтармен (мың дана) балықтандыруға бағытталған балық өсіру-мелиорациялық жұмыстарды жүргізуге жоспарланған қаржы қаражатының көлемі көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында қатты өсімдіктерді шабудың (гектар), ағымдағы жылға түбін тереңдету жұмыстарын жүргізудің (текше метр) қаржы қаражатының жоспарланған мөлшері мен қаржы қаражатының нақты игерілген мөлшері бөліп көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға арналған балықтың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар (ойықтар бұрғылау, кескіндеме ою) жүргізу жоспары (бірлік), сондай-ақ нақты игерілуі көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ихтиофаунаның жай-күйіне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне зерттеу жүргізуге жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында ағымдағы жылға балық өсіру – мелиорациялық техниканы сатып алуға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында қорықшылық қызметті ұстауға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнатуға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
13) Нысанның 13-бағанында жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге).
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств затраты на создание береговой инфраструктуры (тысяч тенге) (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на покупку кормов для рыб (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на организацию охраны садков (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
11) В графе 11 Формы указывается запланированный объем финансовых средств затраты на научные исследования (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
12) В графе 12 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение техники для обеспечения ведения садкового хозяйства, транспортировки товарной рыбы (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
13) В графе 13 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на содержание штатных работников (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
14) В графе 14 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств.
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Отчетный период _________________ 20 ___ года
Индекс: 4 – рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан мира – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения объекта по КАТО
объем финансовых средств
на весь период закрепления (тысяч тенге)
итого
год
год
год
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
на научные работы
на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (за исключением горько-соленых водоемов)
на зарыбление и количество выпущенной молоди (за исключением горько-соленых водоемов)
на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
на развитие рыбоводства (аквакультуры) и любительского (спортивного) рыболовства
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
на научные работы
на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (за исключением горько-соленых водоемов)
на зарыбление и количество выпущенной молоди (за исключением горько-соленых водоемов)
на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
на развитие рыбоводства (аквакультуры) и любительского (спортивного) рыболовства
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
на научные работы
на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (за исключением горько-соленых водоемов)
на зарыбление и количество выпущенной молоди (за исключением горько-соленых водоемов)
на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
на развитие рыбоводства (аквакультуры) и любительского (спортивного) рыболовства
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ______________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных
Пояснение
по заполнению формы
предназначенной для сбора
административных данных
Сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанда ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылы балық өсіруге арналған шарбақтарды сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында жағалау инфроқұрылымын құруға жұмсалған шығын бойынша ағымдағы жылға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана), жалпы жоспарланған қаражат мөлшері мен қаржы қаражатының нақты игерілуі бөлініп көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылға балыққа азық сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында ағымдағы жылға шарбақтарды қорғауды ұйымдастыруға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында ағымдағы жылға ғылыми зерттеулерге арналған шығын бойынша жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында ағымдағы жылға шарбақтық шаруашылықты жүргізуді қамтамасыз ету, тауарлық балықты тасымалдау үшін техника сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
13) Нысанның 13-бағанында ағымдағы жылға штат жұмысшыларын ұстауға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
14) Нысанның 14-бағанында жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған нысан Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған пайдаланушылардың қаржы қаражатының жоспарланып отырған көлемі туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең
Индекс: 4-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы
ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша объектінің орналасқан жерінің коды
қаржы қаражатының көлемі
бекітіп берудің бүкіл кезеңіне (мың теңге)
жиыны
жыл
жыл
жыл
жыл
1
2
3
4
5
6
8
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
ғылыми жұмыстарға
өндіру және өңдеу базасын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға
балық ресурстарының және басқа су жануарларының (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) өсімін молайту жөніндегі іс-шараларға
балықтандыруға және жіберілген шабақтардың санына (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда)
балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға
балық өсіруді (аквакультура) және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
ғылыми жұмыстарға
өндіру және өңдеу базасын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға
балық ресурстарының және басқа су жануарларының (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) өсімін молайту жөніндегі іс-шараларға
балықтандыруға және жіберілген шабақтардың санына (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда)
балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға
балық өсіруді (аквакультура) және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
ғылыми жұмыстарға
өндіру және өңдеу базасын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға
балық ресурстарының және басқа су жануарларының (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) өсімін молайту жөніндегі іс-шараларға
балықтандыруға және жіберілген шабақтардың санына (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда)
балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға
балық өсіруді (аквакультура) және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамыту үшін пайдаланушылардың жоспарланып отырған қаржы қаражаттарының көлемдері туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира при наличии подтверждающих документов и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в год, не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного Республики Казахстан мира руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия Форму подписывает лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан.
7. В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамыту үшін пайдаланушылардың жоспарланып отырған қаржы қаражаттарының көлемдері туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамыту үшін пайдаланушылардың жоспарланып отырған қаржы қаражаттарының көлемдері туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар растаушы құжаттар болған кезде Нысанды толтырады және одан әрі аумақтық бөлімшелер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-нан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және беріледі.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі Комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).

8. В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
9. В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
10. В графе 6 Формы указывается показатели на научные работы, на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы, на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (за исключением горько-соленых водоемов), на зарыбление и количество выпущенной молоди (за исключением горько-соленых водоемов).
11. В графе 7 Формы указывается объем финансовых средств (тысяч тенге) на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков пользователями по годам.
12. В графе 8 Формы указывается общий итоговый планируемый объем финансовых средств, для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков пользователями.
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения
Отчетный период ____________________20 ___ года
(полугодие)
Индекс: 5-рх.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

8. Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері) атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша объектінің орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында ғылыми жұмыстарға, өндіру және өңдеу базасын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға, балық ресурстарының және басқа су жануарларының (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) өсімін молайту жөніндегі іс-шараларға, балықтандыруға және жіберілген шабақтардың санына (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) көрсеткіштері көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдаланушыларға бекітіп берудің бүкіл кезеңіне арналған қаржы қаражатының көлемі жылдар бойынша көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдаланушыларға бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған қаржы қаражатының жоспарланып отырған жалпы жиынтық көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең (жартыжылдық)
Индекс:5-бш.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения Республики Казахстан.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, и представляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование области местонахождения рыбохозяйственных водоемов на период отчетности.
7. В графе 3 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество обследованного водоема (с указанием общей площади (гектар)).
9. В графе 5 Формы указывается общее количество водоемов, которые будут обследованы (с указанием общей площади (гектар)).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество рыб хозяйственного водоема, включенных в Перечень, (согласно постановлению областного акимата) (с указанием общей площади (гектар)).
11. В графе 7 Формы указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов (согласно постановлению областного акимата), в том числе с указанием количества закрепленных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)), также количество рыбохозяйственных организаций, за которыми закреплены водоемы.
12. В графе 8 Формы указывается общее количество не закрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
13. В графе 9 Формы указывается общее количество выставляемых на повторный конкурс в текущем году рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения
Отчетный период __________________ 20 ___ года (полугодие)
Индекс: 6-рх.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері жартыжылда бір рет толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында есептілік кезеңде балық шаруашылығы су айдындары орналасқан облыс атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында зерттеп қаралған су айдынының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында зерттеліп қаралатын су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында Тізбеге енгізілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында бекітіліп берілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны, оның ішінде бекітіп берілген су айдындарының және (немесе) учаскелерінің санын көрсете отырып (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), сондай-ақ су айдындары бекітіліп берілген балық шаруашылығы ұйымдарының саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында бекітіліп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылы қайтадан конкурсқа қойылатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер 20 ___ жылғы __________________есепті кезең (жартыжылдық)
Индекс: 6-бш.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения Республики Казахстан.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, и предоставляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения Республике Казахстан на период отчетности.
7. В графе 3 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за отчетный период по Республике Казахстан с указанием в скобке объем площади (гектар).
9. В графе 5 Формы указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов за рыбохозяйственными организациями, в том числе: общее количество закрепленных водоемов (с указанием общей площади (гектар)), общее количество рыбохозяйственных организаций, а также процент закрепления рыбохозяйственных водоемов.
10. В графе 6 Формы указывается общее количество незакрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 7
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении пользователей
Отчетный период ____________________ 20 ___ года (полугодие)
Индекс: 7-рх.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері жартыжылда бір рет толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанға орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының есепті кезеңдегі атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасы бойынша есепті кезеңдегі балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің (алаңның (гектар) көлемін көрсете отырып) жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында балық шаруашылығы ұйымдарына бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны, оның ішінде: бекітілген су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), балық шаруашылығы ұйымдарының жалпы саны, сондай-ақ балық шаруашылығы су айдындарын бекітіп беру пайызы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында бекітіп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең (жартыжылдық)
Индекс: 7-бш.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.

Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 июля и 10 января отчетного года;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан – не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.
Наименование пользователя животным миром
количество рыболовных бригад
общее количество рыбаков
самоходный флот (единица)
не самоходный флот (единица)
транспортные средства (единица)
марка
год выпуска
снегоход
автотранспорт
мотоцикл
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Всего
продолжение таблицы
орудий лова
материально-техническая база
невода
волокуши
ставные сети
вентеря
крючковые снасти и другие виды орудии лова
цеха филейные (тонн/сутки)
цеха рыбной муки (тонн/сутки)
цеха коптильные (тонн/сутки)
ледогенераторы (тенге/сутки)
ледники (квадратный метр)
термоконтейнеры (кубометр)
холодильники (тенге/сутки)
8
9
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении пользователей
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о материально-техническом оснащении пользователей" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о материально-техническом оснащении пользователей.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, не позднее 10 июля и 10 января отчетного года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.

Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне – есепті жылдың 15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Балық аулау бригадаларының саны
Балықшылардың жалпы саны
өздігінен жүретін флот (бірлік)
өздігінен жүрмейтін флот (бірлік)
көлiк құралдары (бірлік)
маркасы
шығарылған жылы
қарда жүргіш
автокөлік
мотоцикл
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Барлығы
кестенің жалғасы
аулау құралдары
материалдық-техникалық база
жылымдар
сүйретпе аулар
құрма аулар
қабадан
ілгек құралдар және басқа да аулау құралдарының түрлер
жон етін сылау орындары (тонна/тәулік)
балық ұны цехтары (тонна/тәулік)
ыстау цехтары (тонна/тәулік)
мұз генераторы (теңге/тәулік)
мұздақтар (шаршы метр)
термо контейнерлері (текше
тоңазытқыштар (теңге/тәулік)метр)
8
9
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері одан әрі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті жылдың 15 шілдесі мен 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін аумақтық бөлімшелерге жартыжылда бір рет, есепті жылдың 10 шілдесі мен 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.

3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227).
7. В графе 3 Формы указывается общее количество рыболовных бригад работающих у пользователя животного мира.
8. В графе 4 Формы указывается общее количество рыбаков, числящихся у пользователя на период отчетности.
9. В графе 5 Формы указывается общее количество самоходного флота, в том числе марка и год выпуска, находящегося в наличии у пользователя животного мира.
10. В графе 6 Формы указывается общее количество несамоходного флота находящегося в наличии у пользователя животного мира.
11. В графе 7 Формы указывается общее количество транспортных средств в наличии у пользователя животного мира.
12. В графе 8 Формы указывается общее количество орудий лова, находящихся в наличии у пользователя животного мира, в том числе: невода, волокуши, ставные сети, вентеря, крючковые снасти и другие виды орудий лова.
13. В графе 9 Формы указывается общее количество материально технической базы, технологическое оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), цеха коптильные, цеха филейные, цеха рыбной муки (тонн/сутки) в том числе: холодильного оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), холодильники (тонн/сутки), ледогенераторы (тонн/сутки), ледники (квадратный метр), термоконтейнеры (кубометр).
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы
Отчетный период ___________ 20 ___ года
Индекс: 8-рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: субъекты занятые выращиванием рыбы, пользователи животного мира (рыбных ресурсов) а также территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: для субъектов занятых выращиванием рыбы и пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Общая площадь по типам рыбоводного хозяйства
производственная мощность (тонн в год)
год образования рыбоводного хозяйства (постройки производственной базы)
ОТРХ площадь (гектар)
Садковая площадь (метр куб)
УЗВ (метр куб)
Прудовая площадь (гектар)
Огороженные участки и загоны
Бассейновая (гектар или метр куб)
Другие (гектар или метр куб)
1
2
3
4
1
2
3
продолжение таблицы
выращиваемые виды
источник рыбопосадочного материала
источник водоснабжения
затраты на минеральные удобрения (тысяч тенге)
затраты на комбикорма (тысяч тенге)
затраты на электро энергию (тысяч тенге)
среднегодовая численность работников занятых
в выращивании
в переработке рыбы
рыб
ракообразных
5
6
7
8
9
10
11
Расшифровка аббревиатур:
ОТРХ – озерно-товарное рыбоводное хозяйство;
УЗВ – установка замкнутого водоснабжения (водооборота).
_____________________________
Банковские реквизиты предприятия
_____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя предприятия
Место для печати (при наличии)
_____________________________
Юридический адрес местонахождения рыбоводного предприятия
_____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера, контактный телефон, электронный адрес
_____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, контактный телефон, электронный адрес
_____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или лицо исполняющее его обязанности территориальной инспекции лесного хозяйства животного мира
Место для печати (при наличии
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в полувольных контролируемых условиях путем полной или частичной замены ихтиофауны в естественных и искусственных водоемах.
Садковое рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), расположенных в естественных и искусственных водоемах и позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях.

3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген).
7. Нысанның 3-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда жұмыс істейтін балық аулау бригадаларының жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңде пайдаланушыда есептелетін балықшылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар өздігінен жүретін флоттың жалпы саны, оның ішінде маркасы мен шығарылған жылы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар өздігінен жүрмейтін флоттың жалпы саны көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар автокөліктердің жалпы саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыларда бар балық аулау құралдарының жалпы саны, оның ішінде: жылымдар, сүйретпе аулар, құрма аулар, қабадан, ілгек құралдар және басқа да аулау құралдарының түрлері көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы материалдық-техникалық базаның жалпы саны, технологиялық жабдық (бар болса), ыстау цехтары, жон етін сылу цехтары, балық ұны цехтары (тонна/тәулік) оның ішінде: жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы тоңазытқыш жабдықтардың жалпы саны (бар болса), тоңазытқыштар (тонна/тәулік), мұз генераторлары (тонна/тәулік), мұздақтар (шаршы метр), термо контейнерлер (текше метр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық өсірумен айналысатын субъектілер бойынша мәліметтер 20 ___ жылғы _________ есепті кезең
Индекс: 8-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: балық өсірумен айналысатын субъектілер, жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар сондай-ақ, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: балық өсірумен айналысатын субъектілер және жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңінен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Балық өсіру шаруашылығының типтері бойынша жалпы ауданы
өндірістік қуаттылығы (жылына тонна)
балық өсіру шаруашылығының құрылған (өндірістік базаның салынған) жылы
КТБӨШ ауданы (гектар)
шарбақтық ауданы (метр куб)
тұйықталған сумен жабдықтау (су айналымы) қондырғысы (метр куб)
тоғандық ауданы (гектар)
қоршалған учаскелер және қашалар
бассейндік (гектар немесе метр куб)
басқалары (гектар)
1
2
3
4
1
2
3
кестенің жалғасы
өсірілетін түрлері
балық өсіру материалының көзі
сумен жабдықтау көзі
минералдық тыңайтқыштарға жұмсалған шығын (мың.теңге)
құрама жемге жұмсалған шығын (мың.теңге)
электр-энергиясына жұмсалған шығын (мың.теңге)
жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны
балықтардың
шаян тәрізділердің
балық өсіруде
балық өңдеуде
5
6
7
8
9
10
11
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
КТБӨШ – көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы
________________________________
Кәсіпорынның банктік деректемелері
________________________________
Кәсіпорын басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Мөр орны (бар болса)
________________________________
Балық өсіру кәсіпорны орналасқан жерінің заңды мекенжайы
________________________________
Бас бухгалтердiң аты, әкесінің аты (бар болса) ,тегі, байланыс телефоны, электрондық мекенжайы
________________________________
Орындаушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны, электрондық мекенжайы
________________________________
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі облыстық аумақтық инспекциясы басшысының немесе оның міндеттерін атқарушысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Мөрдің (бар болса) орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық өсірумен айналысатын субъектілер бойынша мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Балық өсірумен айналысатын субъектілер бойынша мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық өсірумен айналысатын субъектілер туралы ақпараттық сипаттық ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар
Көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында ихтиофаунаны толық немесе ішінара ауыстыру арқылы жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда балықтар мен басқа да су жануарларын өсіретін шаруашылық қызмет түрі.
Шарбақтық балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында орналасқан және жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (шарбақтарды) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіретін шаруашылық қызмет түрі.

2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в год, не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы сведения
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
6. В графе 2 Формы указывается тип рыбоводного хозяйства, ОТРХ (озерно-товарное рыбоводное хозяйство) садковая, прудовая, УЗВ (установка замкнутого водоснабжения) бассейновая и общая площадь рыбоводного хозяйства;
7. В графе 3 Формы указывается производственная мощность рыбохозяйственного предприятия (тонн в год);
8. В графе 4 Формы указывается год образования рыбоводного хозяйства (постройки производственной базы);
9. В графе 5 Формы указывается выращиваемые виды рыб и ракообразных;
10. В графе 6 Формы указывается источник рыбопосадочного материала;
11. В графе 7 Формы указывается источник водоснабжения;
12. В графе 8 Формы указывается затраты на минеральные удобрения (тысяч тенге);
13. В графе 9 Формы указывается затраты на комбикорма (тысяч тенге);
14. В графе 10 Формы указывается затраты на электро энергию (тысяч тенге);
15. В графе 11 Формы указывается среднегодовая численность работников занятых в выращивании и переработке рыбы.
Приложение 9
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 9
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях
Отчетный период 20 _______год
Индекс: 9-рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: предприятия, перерабатывающие рыбу, пользователи животного мира (рыбных ресурсов) а также территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: для предприятий перерабатывающих рыбу и пользователей животного мира (рыбных ресурсов) в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Наименование рыбной продукции
производственная мощность предприятия
остаток на начало отчетного года (тонн)
cырье для переработки (тонн)
коэффициент перерасчета выхода готовой продукции
выход готовой продукции (тонн)
тонн в сутки
тонн в год
1
2
3
4
5
6
7
1
живая рыба
2
охлажденно-мороженная рыба
в том числе рыба раздельная:
- филе
- потрошенная с головой
- тушка без головы
- другие виды разделки
3
вяленая рыба
4
копченая рыба
5
консервы рыбные (туб/тонн)
6
пресервы рыбные (туб/тонн)
7
фарш, субпродукты и другие (ракообразные, моллюски)
8
мука кормовая рыбная
9
рыбий жир
Всего
продолжение таблицы
источники сырья (тонн)
остаток на конец отчетного года (тонн)
регионы сбыта в Республике Казахстан
экспорт (страна)
среднегодовая численность работников занятых на переработке рыбной продукции (человек)
собственный вылов
приобретено
океаническая рыба
выращенная рыба
8
9
10
11
12
______________________________________________
Юридический адрес местонахождения предприятия
_________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя предприятия
Место для печати (при наличии)
________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, контактный телефон, электронный адрес
_________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера, контактный телефон, электронный адрес
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или исполняющее его обязанности областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.

2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есеп деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында балық өсіру шаруашылығының КТБӨШ (көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы), шарбақтық, тоғандық, тұйықталған сумен жабдықтау қондырғысы (ТСЖҚ), бассейндік типтері және олардың жалпы ауданы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында өндірістік қуаттылығы (жылына тонна) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында балық өсіру шаруашылығының құрылған (құрылыстың өндірістік базаның салынған) жылы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында өсірілетін балық және шаян тәрізділер түрлері көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында балық өсіру материалының көзі көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында сумен жабдықтау көзі көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында минералдық тыңайтқыштарға жұмсалған шығын (мың.теңге) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында құрама жемге жұмсалған шығын (мың теңге) көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында электр энергиясына (мың теңге) жұмсалған шығын көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында балық өсіру және балық өңдеу бойынша жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер 20___жылғы есепті кезең
Индекс: 9-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар, жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар, сондай-ақ жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Балық өнімдерінің атауы
кәсіпорынның өндірістік қуаттылығы
есепті жылдың басындағы қалдық (тонна)
қайта өңдеуге арналған шикізат (тонна)
дайын өнімнің шығысын қайта есептеу коэффициенті
дайын өнімнің шығымы (тонна)
тәулігіне тонна
жылына тонна
1
2
3
4
5
6
7
1
тірі балық
2
салқындатылған-мұздатылған балық
оның ішінде бөлінген балық:
- жон еті
- ішек қарны тазартылған, басымен
- басы алынған денесі
- басқа да бөлік түрлері
3
ысталған
4
кептірілген
5
балық консервілері (туб/тонна)
6
балық пресервілері (туб/тонна)
7
фарш, субөнімдер және басқалары (шаянтәрізділер, былқылдақ денелілер)
8
азықтық балық ұны
9
балық майы
Барлығы
кестенің жалғасы
шикізат көздері (тонна)
есепті жылдың соңындағы қалдық (тонна)
Қазақстан Республикасындағы өткізу өңірлері
экспорт (ел)
балық өнімдерін өңдеумен айналысатын қызметкерлердің орташа жылдық саны
(адам)
меншікті аулау
сатып алынғаны
мұхит балығы
өсірілген балық
8
9
10
11
12
________________________________
Кәсіпорынның орналасқан жерінің заңды мекенжайы
________________________________
Кәсіпорын басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Мөрдің (бар болса) орны
________________________________
Орындаушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны, электрондық мекенжайы
________________________________
Мөрдің (бар болса) орны Бас бухгалтердiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны электрондық мекенжайы
____________________________________________________________________
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі облыстық аумақтық инспекциясы басшысының немес оның міндеттерін атқарушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы саласында жұмыс істейтін субъектілер туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.

2. Форма заполняется предприятиями, перерабатывающих рыбу, а также пользователями животного мира (рыбных ресурсов) и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в год, не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 15 января года следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывают руководитель и главный бухгалтер предприятия перерабатывающего рыбу, пользователь животного мира, а также исполнитель, затем при направлении в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбной продукции.
7. В графе 3 Формы указывается производственная мощность предприятия по видам переработки рыб (тонн в сутки, тонн в год).
8. В графе 4 Формы указывается остаток готовой рыбной продукции на начало отчетного года (тонн).
9. В графе 5 Формы указывается количество сырья направленного для переработки (тонн).
10. В графе 6 Формы указывается коэффициент перерасчета выхода готовой продукции (тонн).
11. В графе 7 Формы указывается объем выхода реализованный рыбной продукции за отчетный период (тонн).
12. В графе 8 Формы указываются источники сырья: собственный вылов, приобретенный у других предприятий, использованная океаническая или выращенная рыба (тонн).
13. В графе 9 Формы указывается остаток рыбной продукции на конец отчетного года (тонн).
14. В графе 10 Формы указывается регион сбыта готовой рыбной продукции в Казахстане.
15. В графе 11 Формы указывается страна, в которую экспортирована готовая рыбная продукция.
16. В графе 12 Формы указывается среднегодовая численность работников занятых на переработке рыбной продукции (человек).
Приложение 10
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 10
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов
Отчетный период ___________20 ___ года (месяц)
Индекс: 10-рх.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: территориальные подразделения ежемесячно не позднее 5 числа представляют в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование показателей
количество (единица измерения)
за отчетный период
сначала года
1
составлено протоколов о нарушении рыбоохранного законодательства, из них:
количество протоколов/ человек
1.1
за загрязнение водоемов
1.2
за нарушение режима судоходства
1.3
за незаконный лов рыбы
2
рассмотрено административных материалов инспекцией
2.1
количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд
привлечено судом к административной ответственности
в процессе рассмотрения в суде
3
передано дел на нарушителей рыбоохранного законодательства в следственные органы, из них
дел/человек
3.1
возбуждено уголовных дел

2. Нысанды балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар, сондай-ақ жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда балық өңдеумен айналысатын кәсіпорынның басшысы және бас бухгалтері қолдарын қояды, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында балық өнімдерінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында балық өңдеу түрлері бойынша кәсіпорынның өндірісттік қуаттылығы (тәулігіне тонна, жылына тонна) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында дайын балық өнімінің есепті жылдың басындағы қалдығы (тонна) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында қайта өңдеуге жолданған шикізат мөлшері (тонна) көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында дайын өнім шығымының қайта есептеу коэффициенті көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңде өткізілген балық өнімдерің шығымының көлемі көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында шикізат көздері: өзінің аулағаны, басқа кәсіпорындардан сатып алынған, пайдаланылған мұхит балығы немесе өсірілген балық (тонна) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында балық өнімінің есепті жылдың соңындағы қалдығы (тонна) көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында Қазақстандағы дайын балық өнімдерінің өткізу нарығы көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында дайын балық өнімдері экспортталған ел көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында балық өнімдерін өңдейтін жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны (адам) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігінде бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер 20___жылғы______________ есепті кезең (ай)
Индекс: 10-бш.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі Комитетіне.
Ұсыну мерзімі: аумақтық бөлімшелер ай сайын айдың 5-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ұсынады.
Көрсеткіштер атауы
саны (өлшем бірлігі)
есепті кезең үшін
жыл басынан бері
1
балық қорғау заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалар, оның ішінде:
хаттамалар саны/адам
1.1
су айдындарын ластағаны үшін
1.2
кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін
1.3
балықты заңсыз аулағаны үшін
2
инспекция қараған әкімшілік материалдар
2.1
сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің саны
соттың әкімшілік жауапкершілікке тартқандары
соттың қарау процесіндегілер
3
балық қорғау заңнамасын бұзушыларға қозғалған істердің тергеу органдарына берілгені, оның ішінде
іс/адам
3.1
қозғалған қылмыстық істер

19.1
количество речных судов
19.2
количество морских судов
19.3
участие мотолодок
19.4
количество участвовавших инспекторов
20
организовано рыбоохранных постов
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в месяц, не позднее 5 числа.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается количество составленных протоколов за нарушение законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира из них: 1.1 за загрязнение водоемов; 1.2 за нарушение режима судоходства; 1.3 за незаконный лов рыбы.
7. В графе 3 Формы указывается количество рассмотренных административных материалов Инспекцией, в том числе: 2.1 количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд; привлечено судом к административной ответственности; в процессе рассмотрения в суде.

19.1
өзен кемелерінің саны
19.2
теңіз кемелерінің саны
19.3
мотоқайықтардың қатысуы
19.4
қатысқан инспекторлардың саны
20
ұйымдастырылған балық қорғау бекеттері
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
1-тарау.Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері айына бір рет, 5-күннен кешіктірмей толтырады.
3. Нысан бастапқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанға орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану заңнамасының бұзылуы туралы, оның ішінде: 1.1. су айдындарын ластағаны үшін; 1.2. кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін; 1.3. балықты заңсыз аулағаны үшін жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Инспекция қараған әкімшілік материалдарының саны, оның ішінде: 2.1. сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы; сот әкімшілік жауаптылыққа тартқан; сотта қарау процесіндегі істердің саны көрсетіледі.

8. В графе 4 Формы указывается количество переданных дел на нарушителей законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в следственные органы, из них: 3.1 возбужденно уголовных дел; 3.1.2 направленно уголовных дел в суд; 3.1.3 привлечено судом к уголовной ответственности; 3.1.4 в процессе рассмотрения в суде; так же в графе 3.2 указывается количество отказанных в возбуждении уголовного дела и рассмотрено по производству об административных правонарушениях, из них: 3.2.1 инспекцией; 3.2.2 судом; 3.2.3 правоохранительным органом; 3.2.4 безличные нарушения.
9. В графе 5 Формы указывается количество допущенных нарушений, всего; 4.1 рыбодобывающими организациями; 4.2 гражданами (физическими лицами); 4.3 должностными лицами; 4.4 безличные нарушения.
10. В графе 6 Формы указывается количество открытых нарушений совместно с сотрудниками правоохранительных органов.
11. В графе 7 Формы указывается количество наложенных штрафов, из них: 6.1 по статье 383 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 6.2 по статье 389 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 6.3 по статье 811 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 6.4 направлено дел на принудительное взыскание.
12. В графе 8 Формы указывается количество взысканных штрафов: 7.1 в добровольном порядке; 7.1.2 1 по статье 383 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 7.1.3 по статье 389 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 7.1.4 по статье 811 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 7.2 в принудительном порядке.
13. В графе 9 Формы указывается количество человек и сумма предъявленных за ущерб нанесенного рыбным ресурсам.
14. В графе 10 Формы указывается количество человек и сумма предъявленных за ущерб нанесенного рыбным ресурсам.
15. В графе 11 Формы указывается количество сумма штрафов взысканных прошлых лет.
16. В графе 12 Формы указывается количество сумма иска взысканных прошлых лет.
17. В графе 13 Формы указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов, всего: 12.1 рыба; 12.2 икры; 12.3 транспортных и плавательных средств.
18. В графе 14 Формы указывается количество видов рыб изъятых у нарушителей, всего; 13.1 рыбы частиковых видов; 13.2 рыбы осетровых видов; 13.3 икры осетровых видов; 13.4 иных видов.

8. Нысанның 4-бағанында тергеу органдарына балық қорғау заңнамасын бұзушыларға берілген істердің саны, оның ішінде: 3.1. қозғалған қылмыстық іс; 3.1.2. сотқа жіберілген қылмыстық істер; 3.1.3. сот қылмыстық жауаптылыққа тартқан; 3.1.4. соттың қарау процесіндегі істердің саны; сондай-ақ 3.2-бағанда қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қаралғандар, оның ішінде: 3.2.1. ннспекцияның; 3.2.2. соттың; 3.2.3. құқық қорғау органының; 3.2.4. жақсыз тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жол берілген барлық бұзушылықтар; 4.1. балық аулау ұйымдарының; 4.2. азаматтардың (жеке тұлғалар); 4.3. лауазымды адамдардың; 4.4. жақсыз бұзушылықтар көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында Құқық қорғау органдарының қызметкерлерімен бірлесіп ашылған бұзушылықтар саны көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында салынған айыппұлдар саны, оның ішінде: 6.1. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 6.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 389-бабы бойынша; 6.3 Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 6.4. мәжбүрлеп өндіріп алуға жіберілген істер көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны; 7.1. ерікті түрде; 7.1.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 7.1.3 Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 389-бабы бойынша; 7.1.4. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 7.2. мәжбүрлеу тәртібімен алынған айыппұлдар саны көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында балық ресурстарына залал келтіргені үшін талап етілген істер адам және сома саны көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында балық ресурстарына залал келтіргені үшін өндіріп алынған істер адам және сома саны көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған айыппұл сомасының мөлшері көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған талап-арыз сомасының мөлшері көрсетіледі.
17. Нысанның 13-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражаттың мөлшері, барлығы; 12.1. балықтан; 12.2. уылдырықтан; 12.3. көлік және жүзу құралдарынан түскені көрсетіледі.
18. Нысанның 14-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған балық түрлерінің саны, барлығы; 13.1. жиі кездесетін балық түрлері; 13.2. бекіре балық түрлері; 13.3. бекіре балық түрлерінің уылдырығы; 13.4. өзге түрлер көрсетіледі.

19. В графе 15 Формы указывается количество орудий лова, а так же транспортных и плавательных средств изъятых у нарушителей; 14.1 невода, волокуш, бредней; 14.2 сетей; 14.3 петель и другие; 14.4 транспортных и плавательных средств; 14.5 средства связи; 14.6 навигаторов; 14.7 эхолотов.
20. В графе 16 Формы указывается количество изъятых бесхозных орудий лова, а также транспортных и плавательных средств, всего; 15.1 количество сетей; 15.2 петель и другие; 15.3 транспортных и плавательных средств; 15.4 средства связи; 15.5 навигаторов; 15.6 эхолотов.
21. В графе 17 Формы указывается Агитационно-массовая работа; 16.1 выступление по радио; 16.2 выступление по телевидению; 16.3 опубликовано статей.
22. В графе 18 Формы указывается количество актов составленных при проверке промысловых орудий лова, при этом вскрыто нарушений.
23. В графе 19 Формы указывается количество проверок водозаборов, при этом вскрыто нарушений.
24. В графе 20 Формы указывается участие технических средств и инспекторов; 19.1 количество речных судов; 19.2 количество морских судов; 19.3 участие мотолодок; 19.4 количество участвовавших инспекторов.
25. В графе 21 Формы указывается количество организованных рыбоохранных постов.
Приложение 11
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 11-жм.
Периодичность: еженедельная.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
выявлено нарушений
за неделю
с начало года
за неделю
с начала года
рейдов
проверок
рейдов
проверок
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
1
2
3
4
продолжение таблицы
количество составленных протоколов (штук)
передано дел в правоохранительные органы (количество)
за неделю
всего с начало года
департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
6
продолжение таблицы
передано дел в правоохранительные органы (количество)
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
суд
прокуратура
орудия охоты (единица)
по лесу орудия рубок, транспорт (единица)
по рыбе орудия лова плавательных сред (единица)
всего (единица)
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
6
7
продолжение таблицы
привлечено к административной ответственности (человек)
привлечено к уголовной ответственности (человек)
за неделю
всего с начало года
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
9
продолжение таблицы
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
За неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
10
11
12
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира

19. Нысанның 15-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған аулау құралдары, сондай-ақ көлік және жүзу құралдарының саны; 14.1. сүзекілер, сүйретпе аулар, сүзекті ау құралдары; 14.2. аулар; 14.3. ілмек және басқалар; 14.4. көлік және жүзу құралдары; 14.5. байланыс құралдары; 14.6. навигаторлар; 14.7. эхолоттар көрсетіледі.
20. Нысанның 16-бағанында алынған иесіз аулау құралдары, автомобиль және жүзу құралдарының саны, барлығы; 15.1. аулар саны; 15.2. ілмек және басқалар; 15.3. көлік және жүзу құралдары; 15.4. байланыс құралдары; 15.5. навигаторлар; 15.6. эхолоттар көрсетіледі.
21. Нысанның 17-бағанында бұқаралық-үгіт жұмысы; 16.1. радиодан сөйлеу; 16.2. теледидардан сөйлеу; 16.3. жарияланған мақалалар көрсетіледі.
22. 10-нысанның 18-бағанында кәсіпшілік аулау құралдарын тексеру кезінде жасалған актілер саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
23. Нысанның 19-бағанында суалғыларды тексеру саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
24. Нысанның 20-бағанында техникалық құралдар мен инспекторлардың қатысуы; 19.1. өзен кемелерінің саны; 19.2. теңіз кемелерінің саны; 19.3. мотоқайықтардың қатысуы; 19.4. қатысқан инспекторлардың саны көрсетіледі.
25. Нысанның 21-бағанында ұйымдастырылған балық қорғау бекеттерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер 20___жылғы есепті кезең
Индекс: 11-жд.
Кезеңділігі: апта сайын.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсынылу мерзімі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ағымдағы айдың әр бейсенбісі.
Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының атауы
жүргізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер (саны)
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері
рейд-тер
тексерулер
рейд-тер
тексерулер
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
толтырылған хаттамалар саны (дана)
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
Ішкі істер департаменті
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
5
кестенің жалғасы
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
Тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны
сот
прокуратура
аң аулау құралы (бірлік)
орман бойынша, кесу құралы, көлік (бірлік)
балық бойынша, балық бойынша жүзу орталарын аулау құралы, (бірлік)
барлығы (бірлік)
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Кестенің жалғасы
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
6
кестенің жалғасы
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по контрольно-инспекционной деятельностью в области животного мира.
2. Форма заполняется территориальными инспекциями Комитета лесного хозяйства и животного мира один раз в неделю, не позднее каждого четверга текущего отчетного месяца.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира.
7. В графе 3 Формы указывается общее количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
9. В графе 5 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
11. В графе 7 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
12. В графе 8 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
13. В графе 9 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық инспекциялары аптасына бір рет, ағымдағы есепті айдың әр бейсенбісінен кешіктірмей толтырады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық инспекциясының басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және одан кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында өткізілген рейдтердің, бақылау үшін тексерулерінің жалпы мөлшері (саны) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
9. Нысанның 5-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
10. Нысанның 6-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің жалпы саны (саны) көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
13. Нысанның 9-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

14. В графе 10 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
15. В графе 11 Формы указывается количество взысканных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
16. в графе 12 Формы указывается количество освещенных материалов в средствах массовой информации (количество).
Приложение 12
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 197
Приложение 12
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Отчетный период 20 ___ года.
Индекс: 12-жм.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Периодичность: еженедельная.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
Срок представления: каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели по республике всего
Акмолинская территориальная инспекция
Актюбинская территориальная инспекция
Алматинская территориальная инспекция
Атырауская территориальная инспекция
Восточно-Казахстанская территориальная инспекция
Жамбылская территориальная инспекция
Западно-Казахстанская территориальная инспекция
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
продолжение таблицы
Наименование показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели по республике всего
Карагандинская территориальная инспекция
Костанайская территориальная инспекция
Кызылординская территориальная инспекция
Мангистауская территориальная инспекция
Павлодарская территориальная инспекция
Северо-Казахстанская территориальная инспекция
Туркестанская территориальная инспекция
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства, животного мира и охраны рыбных ресурсов

14. Нысанның 10-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
15. Нысанның 11-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
16. Нысанның 12-бағанында бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдардың саны (саны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мәліметтер 20 ___ жылғы есепті кезең
Индексі: 12-жд.
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Кезеңділігі: апта сайын
Нысан қайда ұсынылады: одан әрі басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне ақпарат ұсыну үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ағымдағы айдың әр бейсенбісі.
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық бөлімшелердің атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Ақмола аумақтық инспекциясы
Ақтөбе аумақтық инспекциясы
Алматы аумақтық инспекциясы
Атырау аумақтық инспекциясы
Шығыс Қазақстан аумақтық инспекциясы
Жамбыл аумақтық инспекциясы
Батыс Қазақстан аумақтық инспекциясы
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
кестенің жалғасы
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық бөлімшелердің атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Қарағанды аумақтық инспекциясы
Қостанай аумақтық инспекциясы
Қызылорда аумақтық инспекциясы
Маңғыстау аумақтық инспекциясы
Павлодар аумақтық инспекциясы
Солтүстік Қазақстан аумақтық инспекциясы
Түркістан аумақтық инспекциясы
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп

Глава 1.Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга-сводной по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира.
2. Форма заполняется Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в неделю, каждый четверг текущего месяца для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
7. В графе 3 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
8. В графе 4 Формы указывается количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
9. В графе 5 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
10. В графе 6 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
11. В графе 7 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
12. В графе 8 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есеп" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есепке мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды одан әрі ақпаратты басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне беру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті аптасына бір рет, ағымдағы айдың әр бейсенбісі толтырады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер мөлшері (саны) көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалар саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
8. Нысанның 4-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің мөлшері (саны) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
11. Нысанның 7-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін қылмыстық жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі көрсетілген салалар бойынша бөлек).
12. Нысанның 8-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдар саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

15.1
опубликовано статей, заметок в газетах, журналах
штук
15.2
по охоте
штук
15.3
по лесу
штук
15.4
по рыбе
штук
15.5
выступление по радио и телевидению
раз
15.6
по охоте
15.7
по лесу
15.8
по рыбе
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ______________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о борьбе с браконьерством
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о борьбе с браконьерством" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по борьбе с браконьерством.
2. Форма заполняется государственными учреждениями по охране лесов управления природопользования акимата области, субъектами охотничьего хозяйства, особо охраняемыми природными территориями, территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира и предоставляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа после окончания квартала, годовая не позднее 15 января после окончания отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов/проверок.
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений, всего; 2.1 в том числе, 2.2 нарушения правил охоты, 2.3 грубое нарушение правил, 2.4 незаконная порубка и повреждение деревьев и кустарников, 2.5 нарушение требований пожарной безопасности и санитарных правил в лесах, 2.6 прочие лесонарушения, 2.7 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 2.8 нарушение правил рыболовства и охраны рыбных запасов, 2.9 грубое нарушение правил рыболовства, 3 выявленных нарушений совместно с правоохранительными органами, природоохранными учреждениями.

15.1
газеттерде, журналдарда жарияланған мақалалар, жазбалар
дана
15.2
аңшылық бойынша
дана
15.3
орман бойынша
дана
15.4
балық бойынша
дана
15.5
радио мен теледидардан берілген хабарлар
15.6
аңшылық бойынша
рет
15.7
орман бойынша
рет
15.8
балық бойынша
рет
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Браконьерлікке қарсы күрес туралы мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Браконьерлікке күрес туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанның негізгі мақсаты браконъерлікпен күрес жөнінде мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды облыс әкімдігінің табиғат пайдалану басқармасының орман қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері, аңшылық ісін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы толтырады және тоқсанына бір рет, тоқсан біткеннен кейін 5-күнінен кешіктірмей, жылдық есепті есепті жыл аяқталғаннан кейін қаңтардың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ұсынады.
3. Нысан бастапқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер/тексерулер саны көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтар саны, барлығы; 2.1 оның ішінде, 2.2 аң аулау қағидаларын бұзу, 2.3 аң аулау қағидаларын өрескел бұзу, 2.4 ағашты заңсыз кесу және ағаштар мен бұталарды бүлдіру, 2.5 ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптары мен санитариялық қағидаларды бұзу, 2.6 басқа орман тәртібін бұзушылықтар, 2.7 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 2.8 балық аулау және балық қорларын қорғау қағидаларын бұзу, 2.9 балық аулау қағидаларын өрескел бұзу, 3.0 құқық қорғау органдарымен және табиғат қорғау мекемелерімен бірлесіп анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.

7. В графе 3 Формы указывается количество допущенных нарушений, всего; 3.1 в том числе, 3.2 должностными лицами, 3.3 частными лицами, 3.4 государственными служащими, 3.5 руководителями государственных органов, 3.6 юридическими лицами.
8. В графе 4 Формы указывается количество составленных протоколов, (актов) о нарушениях природоохранного законодательства всего: 4.1 по охоте, 4.2 по лесу, 4.3 по рыбе, 4.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
9. В графе 5 Формы указывается количество безличных дел, (количество/ причинен ущерб): 5.1 по охоте, 5.2 по лесу, 5.3 по рыбе, 5.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
10. В графе 6 Формы указывается количество наложенных штрафов: 6-1 по охоте, 6.2 по лесу, 6.3 по рыбе, 6.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

7. Нысанның 3-бағанында жол берілген бұзушылықтар саны, барлығы: 3.1 оның ішінде: 3.2 лауазымды адамдардың, 3.3 жеке адамдардың, 3.4 мемлекеттік қызметшілердің, 3.5 мемлекеттік органдар басшыларының, 3.6 заңды тұлғалардың тәртіп бұзуы көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында табиғат қорғау заңнамасын бұзу туралы толтырылған хаттамалар (актілер) саны, барлығы: 4.1 аңшылық бойынша, 4.2 орман бойынша, 4.3 балық бойынша, 4.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында иесіз істер мөлшері (саны/келтірілген залал): 5.1 аңшылық бойынша, 5.2 орман бойынша, 5.3 балық бойынша, 5.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында салынған айыппұлдар саны: 6.1 аңшылық бойынша, 6.2 орман бойынша, 6.3 балық бойынша, 6.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

11. В графе 7 Формы указывается количество взысканных штрафов: 7.1 по охоте, 7.2 по лесу, 7.3 по рыбе, 7.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
12. В графе 7.5 Формы указывается количество, в том числе из наложенных в предыдущем году: 7.6 по охоте, 7.7 по лесу, 7.8 по рыбе, 7.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
13. В графе 8 Формы указывается сумма нанесенного ущерба: 8.1 по охоте, 8.2 по лесу, 8.3 по рыбе, 8.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

11. Нысанның 7-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны: 7.1 аңшылық бойынша, 7.2 орман бойынша, 7.3 балық бойынша, 7.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
12. Нысанның 7.5-бағанында оның ішінде өткен жылы салынған айыппұлдар саны: 7.6 аңшылық бойынша, 7.7 орман бойынша, 7.8 балық бойынша, 7.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында келтірілген залал сомасы: 8.1 аңшылық бойынша, 8.2 орман бойынша, 8.3 балық бойынша, 8.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

14. В графе 8.5. Формы указывается количество добровольного возмещения: 8.6 по охоте, 8.7 по лесу, 8.8 по рыбе, 8.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
15. В графе 8.10 Формы указывается количество предъявленных исков (нанесенный ущерб): 8.11 по охоте, 8.12 по лесу, 8.13 по рыбе, 8.14 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
16. В графе 9 Формы указывается количество взысканных исков: 9.1 по охоте, 9.2 по лесу, 9.3 по рыбе, 9.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

14. Нысанның 8-1-бағанында ерікті түрде өтелген айыппұлдар саны: 8.5 аңшылық бойынша, 8.6 орман бойынша, 8.7 балық бойынша, 8.8 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
15. Нысанның 8.2-бағанында қойылған талап арыздар (келтірілген залал) саны: 8.9 аңшылық бойынша, 8.10 орман бойынша, 8.11 балық бойынша, 8.12 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында өндіріп алынған талап арыздар саны: 9.1 аңшылық бойынша, 9.2 орман бойынша, 9.3 балық бойынша, 9.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

17. В графе 9.5 Формы указывается количество в том числе, из предыдущего года: 9.6 по охоте, 9.7 по лесу, 9.8 по рыбе, 9.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
18. В графе 10 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение: 10.1 департамент внутренних дел, 10.2 по охоте, 10.3 по лесу, 10.4 по рыбе, 10.5 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

17. Нысанның 9.5-бағанында оның ішінде өткен жылғы айыппұлдар саны: 9.6 аңшылық бойынша, 9.7 орман бойынша, 9.8 балық бойынша, 9.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
18. Нысанның 10-бағанында қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-1 ішкі істер департаменті, 10.2 аңшылық бойынша, 10.3 орман бойынша, 10.4 балық бойынша, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

19. В графе 10.6 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в суд: 10.7 по охоте, 10.8 по лесу, 10.9 по рыбе, 10.10 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
20. В графе 10.11 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в прокуратуру: 10.12 по охоте, 10.13 по лесу, 10.14 по рыбе, 10.15 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.16 из них, 10.17 рассмотрены, 10.18 по охоте, 10.19 по лесу, 10.20 по рыбе, 10.21 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.22 отклонены в рассмотрении, 10.23 по охоте, 10.24 по лесу, 10.25 по рыбе, 10.26 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

19. Нысанның 10-6-бағанында сотқа қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.7 аңшылық бойынша, 10.8 орман бойынша, 10.9 балық бойынша, 10.10 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
20. Нысанның 10.11-бағанында прокуратураға қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.12 аңшылық бойынша, 10.13 орман бойынша, 10.14 балық бойынша, 10.15 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.16 оның ішінде: 10.17 қаралды. 10.18 аңшылық бойынша, 10.19 орман бойынша, 10.20 балық бойынша, 10.21 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.22 қараудан бас тартылды, 10.23 аңшылық бойынша, 10.24 орман бойынша, 10.25 балық бойынша, 10.26 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

21. В графе 11 Формы указывается количество изъятых у нарушителей/конфискованных судами; 11.1 орудий браконьерства, всего, 11.2 в течение, 11.3 нарезное ружье, 11.4 гладкоствольное, 11.5 транспортных средств, 11.6 плавучих средств, 11.7 орудий лова (невода, сети), 11.8 прочие орудия, 11.9 незаконно добытая продукция, 11.10 диких животных (кроме сайгака, ловчих хищных птиц), 11.11 сайгака, 11.12 рога сайгака, 11.13 ловчие хищные птицы (балобан), 11.14 древесина, 11.15 частиковых видов рыб, 11.16 осетровых видов рыб.

21. Нысанның 11-бағанында бұзушылардан алынған / соттар тәркіленгендер саны; 11.1 браконьерлік құралдары, барлығы, 11.2 уақыт ішінде, 11.3 ойық ұңғылы мылтық, 11.4 тегіс ұңғылы, 11.5 көлік құралдары, 11.6 жүзу құралдары, 11.7 аулау құралдары (сүзек, ау), 11.8 басқа құралдар, 11.9 заңсыз олжаланған өнім, 11.10 жабайы жануарлар, (киіктен, аушы жыртқыш құстардан басқа), 11.11 киік, 11.12 киіктің мүйізі, 11.13 аушы жыртқыш құстар (ителгі және тағы басқа), 11.14 сүрек, 11.15 қара балық түрлері, 11.16 бекіре балықтарының түрлері көрсетіледі.

22. В графе 12 Формы указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов.
23. В графе 13 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности, 13.1 должностные лица, 13.2 частные лица, 13.3 государственные служащие, 13.4 руководители государственных органов, 13.5 юридическими лицами.
24. В графе 14 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности, 14.1 должностные лица, 14.2 частные лица, 14.3 государственные служащие, 14.4 руководители государственных органов, 14.5 юридическими лицами.

22. Нысанның 12-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражат мөлшері көрсетіледі.
23. Нысанның 13-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны, 13.1 лауазымды адамдар, 13.2 жеке адамдар, 13.3 мемлекеттік қызметшілер, 13.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 13.5 заңды тұлғалар көрсетіледі.
24. Нысанның 14-тармағында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар саны, 14.1 лауазымды тұлғалар, 14.2 жеке тұлғалар, 14.3 мемлекеттік қызметшілер, 14.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 14.5 заңды тұлғалар.