О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 мая 2019 года № 208. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2019 года № 18691.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4991) следующие изменения и дополнения:
в формах документов строгой отчетности, используемые организациями образования в образовательной деятельности, утвержденные указанным приказом, формы:
книги регистрации приказов организации среднего образования изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
книги протоколов педагогического совета организации среднего образования изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
классного журнала для 1-4 классов изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
классного журнала для 5-11 (12) классов изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
журнала учета теоретического обучения (для организаций образования технического и профессионального, послесреднего образования) изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
журнала учета производственного обучения (для организаций образования технического и профессионального образования) изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
ведомости учета учебного времени работы преподавателей за каждый месяц (в часах) изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
ведомости учета учебного времени преподавателей за год (в часах) изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
экзаменационной ведомости (для промежуточной аттестации обучающихся) изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
студенческого билета обучающегося изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
книжки успеваемости обучающегося изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
книги выдачи дипломов изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
книги выдачи дубликатов дипломов изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
книги выдачи академической справки изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
поименной книги обучающихся изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
алфавитной книги обучающихся (для ведения учета обучающихся организаций послесреднего образования) исключить;

"Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 208 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 17 мамырда № 18691 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4991 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанындарында:
орта білім беру ұйымындағы бұйрықтарды тіркеу кітабы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
орта білім беру ұйымдарының педагогикалық кеңесі хаттамаларының кітабы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-4-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жазылсын;
5-11(12)-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жазылсын;
теориялық оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
өндірістік оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
әрбір айға оқытушының жұмыс уақытын есепке алу ведомосі (сағатпен) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
оқытушының жылдық жұмыс уақытын есепке алу ведомосі (сағатпен) сы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
емтихан ведомосі (білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім алушының студенттік билеті осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім алушының үлгерім кітапшасы осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
диплом беру кітабы осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
дипломның телнұсқаларын беру кітабы осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
академиялық анықтама беру кітабы осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
атаулы кітап осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім алушылардың алфавиттік кітабы (орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары оқушыларының есебін алу үшін) алынып тасталсын;

дополнить журналом учета индивидуальных занятий (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования) согласно приложению 5-1 к настоящему приказу;
дополнить экзаменационной ведомостью (для промежуточной аттестации обучающихся по кредитной и (или) модульной технологии обучения) согласно приложению 9-1 к настоящему приказу;
дополнить казахстанской студенческой идентификационной картой (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования) согласно приложению 10-1 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Книга регистрации
приказов организации среднего образования
_________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_________________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
№ п/п
№ приказа
Дата издания
Название приказа
Кем подписан (Ф.И.О. (при его наличии), должность
Примечание: Книга регистрации приказов организации среднего образования (далее – Книга) ведется по основной деятельности, по личному составу и по движению обучающихся.
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования. Книга при подключении организации среднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга протоколов педагогического совета организации среднего образования
_________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_________________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Протокол №
Заседания (совещания, собрания) ___________________________________
______________________________________________________________________
(дата проведения указывается полностью)
Присутствовали: (фамилии, имена и отчества (при его наличии) указываются полностью)
Повестка дня:

осы бұйрыққа 5-1-қосымшаға сәйкес жеке сабақтарды есепке алу журналымен (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған) толықтырылсын;
осы бұйрыққа 9-1-қосымшаға сәйкес емтихан ведомосымен (оқытудың кредиттік және (немесе) модульдік технологиясы бойынша білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) толықтырылсын;
осы бұйрыққа 10-1-қосымшаға сәйкес қазақстандық студенттік сәйкестендіру картасымен (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған) толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің техникалық және кәсіптік білім Департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э. А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Орта білім беру ұйымындағы бұйрықтарды тіркеу кітабы
_______________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
№ р/с
Бұйрық №
Шығарылған күні
Бұйрықтың атауы
Кім қол қойды (Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы
Ескерту: Бұйрықтарды тіркеу кітабы (бұдан әрі – Кітап) орта білім беру ұйымдарында негізгі қызмет бойынша, кадрлар және оқушылардың жеке құрамы және ауысуы бойынша жүргізіледі.
Кітаптың әрбір парағы нөмірленеді, тігіледі және орта білім беру ұйымы директорының қолы қойылып, мөр басылады. Электрондық жүйеге қосылған білім беру ұйымдарында бұйрықтарды тіркеу кітабы тек қана электронды түрде толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Орта білім беру ұйымдарының педагогикалық кеңесі хаттамаларының кітабы
____________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_______________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
№ хаттама
_____________________________________________________________________
____________________________________________ отырысы
(кеңесі, жиналысы)
(өткізілген күні толық көрсетілуі тиіс)
Қатысқандар: (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) толық көрсетіледі)
Күн тәртібі:

1. Слушали: 1. Наименование рассмотренного вопроса.
2. Выступили: 1. (Ф.И.О. (при его наличии) выступивших и краткое
содержание выступлений.
3. Постановили: 1. Решение, принятое по данному вопросу
Председатель _____________ (Ф.И.О. (при его наличии)
Секретарь ________________ (Ф.И.О. (при его наличии)
Примечание: Книга протоколов педагогического совета организации среднего образования (далее – Книга протоколов) ведется во всех организациях среднего образования, где фиксируется ход обсуждения вопросов, выносимых на педагогический совет, предложения и замечания членов педагогического совета.
Книга протоколов пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования.
Книга протоколов при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 3
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Классный журнал для 1-4 классов
_______________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_______________________________________________________________
(район, город (село)
_______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
_______________________________________________________________
(класс)
________________________________
учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого учителя.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Электронный журнал по итогам учебного года выгружается из информационной системы и распечатывается, страницы прошнуровываются, пронумеровываются, заверяются подписью директора и печатью организации образования, обеспечивается их хранение.
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
Расписание уроков на 2-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок с__ч.___м.
до __ч.__м.
ОГЛАВЛЕНИЕ
Наименование
Страница

1. Тыңдалды: 1. Қаралған мәселенің тақырыбы.
2. Сөйледі: 1. Сөйлеген адамның (Т.А.Ә. (болған жағдайда) және сөзінің қысқаша мазмұны.
3. Қаулы етті: 1. Аталған мәселе бойынша қабылданған шешім
Төраға ______________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Хатшы ______________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Ескерту: Орта білім беру ұйымының педагогикалық кеңесі хаттамаларының кітабы (бұдан әрі – Хаттамалар кітабы) барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі, онда педагогикалық кеңеске шығарылған мәселелердің талқылануы, педагогикалық кеңес мүшелерінің ұсыныстары мен ескертулері тіркеледі.
Хаттамалар кітабы нөмірленеді, тігіледі, орта білім беру ұйымы директорының қолымен және мөрімен бекітіледі.
Орта білім беру ұйымы педагогикалық кеңесінің хаттамасы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды түрде толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
1-4-сыныптарға арналған сынып журналы
_________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_____________________________________________________ сынып
__________________________________________________ оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы орта білім беру ұйымының әрбір мұғалімі жүргізуге міндетті болып табылатын қатаң есептіліктегі құжат.
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда тек қана электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыруға жол берілмейді.
Электрондық журнал оқу жылының қорытындысы бойынша ақпараттық жүйеден жүктеледі және басып шығарылады, беттері бауланып, нөмірленіп, орта білім беру ұйымы директорының қолы қойылып, мөр басылады, олардың сақталуы қамтамасыз етіледі.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
3 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
4 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
5 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
6 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
_сағ.__мин.
_сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
3 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
4 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
5 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
6 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
Мазмұны
Атауы
Беті

1. Обучение грамоте
____________________
2. Родной язык
____________________
3. Родная литература
____________________
4. Казахский язык
____________________
5. Русский язык
____________________
6. Иностранный язык
__________________
(какой)
____________________
7. Математика
____________________
8. Информатика (Информационно -коммуникационные технологии)
____________________
9. Естествознание
____________________
10. Познание мира
____________________
11. Самопознание
____________________
12. Музыка
____________________
13. Изобразительное искусство
____________________
14. Трудовое обучение (Художественный труд)
____________________
15. Физическая культура
____________________
16. ________________
____________________
17. ________________
____________________
18. ________________
____________________
19. ________________
____________________
20. Общие сведения об обучающихся
____________________
21. Показатели физической подготовленности обучающихся
____________________
22. Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
____________________
23. Сводная ведомость учета успеваемости и поведения обучающихся
____________________
24. Замечания по ведению классного журнала
____________________
(Левая сторона)
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, до 26
И далее, до 42-х (правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учителя_______________________
Число, месяц
Что пройдено на уроке
Домашнее задание
Заметки учителя
Всего, до 42-х
(левая сторона)
Для 1-4 классов по обновленной программе*
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, до 26
Всего, до 42-х
(правая сторона)
Ф.И.О. (при его наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, Месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СО за разделы учебной программы в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего, до 42-х
(левая сторона)
*Примечание: 2016-2017 учебный год – 1 класс, 2017-2018 учебный год – 1, 2 классы, 2018-2019 учебный год – 1, 2 и 3 классы, 2019-2020 учебный год – 1, 2, 3 и 4 классы.
Общие сведения об обучающихся
№ п/п
№ личного дела
Фамилия, имя обучающегося
Пол
Год, месяц рождения
национальность
Был ли в дошкольном учреждении
1
2
3
До конца страницы
(правая сторона)
Когда начал учебу
Когда и куда выбыл
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца, матери или лиц, заменяющих их
Должность, название и адрес учреждения, где работает указанное лицо
Домашний адрес, телефон
До конца страницы
(левая сторона)
Показатели физической подготовленности обучающихся (заполняется учителем физической культуры два раза в год)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Медицинская группа
В начале учебного года (сентябрь)
бег
Сила кисти
Прыжки в длину с места
Метание набивного мяча (1 кг)
Оценка состояния физической подготовленности
правой
левой
И так далее, до 42-х
(правая сторона)
Медицинская группа
В конце учебного года (май)
бег
Сила кисти
Прыжки в длину с места
Метание набивного мяча (1 кг)
Общая оценка состояния физической подготовленности
правая
левая
(левая сторона)
Сведения о количестве пропущенных дней обучающимися
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего дней
в том числе по болезни
всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
январь
февраль
март
3 четверть
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
и далее до 42-х
правая сторона
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
апрель
май
4 четверть
всего за год
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
Всего дней
в том числе по болезни
(левая сторона)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Периоды учебного года
Предметы
Обучение грамоте
Родной язык
Родная литература
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая отметка
Выполнение летних заданий
Итоговая оценка
продолжение таблицы
Предметы
Математика
Информатика (ИКТ)
Естествознание
Познание мира
Самопознание
Изобразительное искусство
Музыка
Труд (Художественный) труд)
Физическая культура
и далее, до 42-х
Замечания по ведению журнала (заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором школы)
Число и месяц
Замечания и предложения проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы
Приложение 4
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан

1. Сауат ашу
___________________
2. Ана тілі
___________________
3. Әдебиет
___________________
4. Қазақ тілі
___________________
5. Орыс тілі
___________________
6. Шетел тілі _______________
(қандай)
___________________
7. Математика
___________________
8. Информатика (Ақпараттық коммуникациялық технология)
___________________
9. Жаратылыстану
___________________
10. Дүниетану
___________________
11. Өзін-өзі тану
___________________
12. Музыка
___________________
13. Бейнелеу өнері
___________________
14. Еңбекке баулу (Көркем еңбек)
___________________
15. Дене шынықтыру
___________________
16. ________________
___________________
17. ________________
___________________
18. ________________
___________________
19. ________________
___________________
20. Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
___________________
21. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
___________________
22. Білім алушылардың қатыспаған сабақтары мен күндерінің саны туралы мағлұматтар
___________________
23. Білім алушылардың оқу үлгерімі және тәртібі есебінің жинақ тізімдемесі
___________________
24. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
___________________
(Сол жақ беті)
Пәннің аты_______________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі, 26-ға дейін
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________
Айы, күні
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалімнің ескертулері
Барлығы 42 жол
(сол жақ беті)
Жаңартылған бағдарлама бойынша 1-4 сыныптар үшін*
Пән атауы _______________________
№ п/п
Білім алушының аты-жөні
Күні, айы
одан әрі, 26-ға дейін
Барлығы, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ балы
Тоқсандық ЖБ балы
% ЖБ р (ең жоғары 50%)
% ЖБч (ең жоғары 50%)
Соммасы %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42-ге дейін (сол жақ беті)
*Ескерту: 2016-2017 оқу жылы – 1-сынып, 2017-2018 оқу жылы – 1, 2 - сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 1, 2 және 3-сыныптар, 2019-2020 оқу жылы – 1, 2, 3 және 4-сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
№ р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Мектепке дейінгі мекемеде болуы
1.
2.
3.
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Оқуды қашан бастады
Қашан және қайда кетті
Әке-шешесінің немесе оларды алмастырушы өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Көрсетілген тұлғаның қызметі, жұмыс істейтін мекемесінің адресі және атауы
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері (дене тәрбиесі мұғалімі жылына екі рет толтырады)
№ п/п
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының жалпы бағасы
сол
оң
(сол жақ беті)
Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтарының саны туралы мағлұмат
Білім алушылардың тегі және аты
қыркүйек
қазан
қараша
1 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
қараша
желтоқсан
2-тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың тегі және аты
қаңтар
ақпан
наурыз
3 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
сәуір
мамыр
4 тоқсан
жылдық
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
Денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
(сол жақ беті)
Білім алушылардың оқу үлгерімі мен сабаққа қатысуын есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушылардың тегі, аты
Оқу жылдарының кезеңдері
Пәндердің аттары
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиетітік оқу
Қазақ тлі
Орыс тілі
Шетел тілі
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Жазғы тапсырмаларды орындауы
Қорытынды баға
кестенің жалғасы
Пәндердің аттары
Математика
Информатика (АКТ)
Жаратылыстану
Дүниетану
Өзін-өзң тану
Бейнелеу өнері
Музыка
Еңбекке баулу (Көркем еңбек)
Дене тәрбиесі
Одан әрі, 42-ге дейін
Журналды жүргізу жөніндегі ескертулер (директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе орта білім беру ұйымының директоры толтырады)
Күні мен айы
Тексерушілердің ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғаны жөнінде белгі
Беттің соңына дейін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

Классный журнал для 5-11 (12) классов
________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________
(название организации среднего образования)
_________________________________________________________
(класс)
________________________
учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого учителя и классного руководителя.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Классный электронный журнал по итогам учебного года выгружается из информационной системы и распечатывается, страницы прошнуровываются, пронумеровываются, подшиваются, заверяются подписью директора и печатью организации образования, обеспечивается их хранение.
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
2 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
3 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
4 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
5 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
6 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
Расписание уроков на 2-е полугодие
Дни Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
2 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
3 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
4 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
5 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
6 урок
с ___ч.___ м.
до __ч.___ м.
Оглавление
наименование страница
1. Казахский язык
2. Казахская литература
3. Русский язык
4. Русская литература
5. Родной язык
6. Родная литература
7. Иностранный язык
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
(какой)
8. Математика
9. Алгебра и начала анализа
10. Геометрия
11. Информатика
12. Естествознание
13. География
14. Биология
15. Химия
16. Физика
17. История Казахстана
18. Всемирная история
19. Основы права
20. Человек. Общество. Право.
21. Самопознание
22. Музыка
23. Изобразительное искусство
24. Художественный труд
25. Технология
26. Физическая культура
27. Общие сведения об обучающихся
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________

5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы
__________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
____________________________________________________________ сынып
_________________________________________________________ оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы әрбір мұғалім және сынып жетекшісі үшін жүргізуге міндетті қатаң есептіліктегі құжат болып табылады.
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда тек қана электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыруға жол берілмейді.
Электрондық сынып журналы оқу жылының қорытындысы бойынша ақпараттық жүйеден жүктеледі және басып шығарылады, беттері нөмірленіп, бауланып, орта білім беру ұйымы директорының қолы қойылып, мөр басылады, олардың сақталуы қамтамасыз етіледі.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні. Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
Мазмұны
Атауы
беті
1. Қазақ тілі
____________________
2. Қазақ әдебиеті
____________________
3. Орыс тілі
4. Орыс әдебиеті
____________________
5. Ана тілі
____________________
6. Әдебиеті
____________________
7. Шетел тілі __________________
(қандай)
8. Математика
____________________
9. Алгебра және анализ бастамалары
____________________
10. Геометрия
____________________
11. Информатика
12. Жаратылыстану
____________________
13. География
____________________
14. Биология
____________________
15. Химия
16. Физика
____________________
17. Қазақстан тарихы
____________________
18. Дүниежүзі тарихы
____________________
19. Құқықтану негіздері
20. Адам.Қоғам.Құқық.
____________________
21. Өзін-өзі тану
22. Музыка
____________________
23. Бейнелеу өнері
____________________
24. Көркем еңбек
____________________
25. Технология
26. Дене шынықтыру
____________________
27. Білім алушылар туралы жалпы мағлұмат
____________________

28. Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
___________________
29. Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
___________________
30. Учет общественно полезного труда и общественных поручений
___________________
31. Сведения о занятиях в кружках (секциях, клубах) и факультативах
___________________
32. Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности
___________________
33. Показатели физической подготовленности обучающихся
___________________
34. Замечания о ведении классного журнала
(левая сторона)
___________________
Наименование предмета _______________________________
№ п/п
Фамилия, имя учащегося
Месяц, дата
и далее до 35
и далее до 42-х
(правая сторона)
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)учителя______________________________
Число, месяц
Что пройдено на уроке
Домашнее задание
Заметки учителя
всего до 42-х
для 5-11 (12) классов по обновленной программе*
№ п/п
Наименование предмета _______________________________
Фамилия, имя обучающегося
Число, месяц,
и далее до 35
и далее до 42-х
(правая сторона)
Ф.И.О. (при его наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, Месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СОза разделы учебной программы в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего до 42-х
(левая сторона)
*Примечание: 2017-2018 учебный год – 5, 7 классы, 2018-2019 учебный год – 5, 6, 7, 8 и 10 классы, 2019-2020 учебный год – 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 (12) классы.
Общие сведения об обучающихся
№ п/п
№ личного дела
Фамилия, имя, Отчество (при его наличии) учащегося
Пол
Год, месяц рождения
Национальность
Когда начал учебу
1
2
3
4
и далее до 42-х до конца страницы
правая сторона
Когда и куда выбыл
Участие в кружках, общественная работа
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) матери, отца или заменяющих их лиц
Должность, название и адрес учреждения, где работает указанное лицо
Домашний адрес, телефон
до конца страницы
левая сторона
Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных обучающимися
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учащегося
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42-х
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учащегося
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42-х
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(левая сторона)
Фамилия Имя учащегося
январь
февраль
март
3 четверть
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
и далее до 42
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(правая сторона)
Фамилия Имя учащегося
Апрель
Май
4 четверть
Всего за год
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
всего дней
в т.ч по болезни
1
2
3
4
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
№ п/п
Фамилия, имя обучающихся
Периоды учебного года
Казахский язык
Казахская литература
Русский язык
Русская литература
Родной язык
Родная литература
1
1четверть

28. Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтары туралы мағлұмат
29. Білім алушылардың оқу үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
30. Қоғамдық пайдалы еңбек және қоғамдық тапсырмаларды есепке алу
31. Үйірмелер (секциялар, клубтар) және факультативтік сабақтар туралы мағлұмат
32. Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мәлімет
33. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
34. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
(сол жақ беті)
Пәннің аты _______________________________
р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)____________________________
Күні, айы
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалім ескертпесі
Жаңартылған бағдарлама бойынша 5-11 (12) сыныптар үшін*
Пәндер атауы _______________________________
№ п/п
Білім алушының аты-жөні
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
42-ге дейін
(оң жақ бетте)
Мұғалімнің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)____________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ баллы
Тоқсандық ЖБ баллы
% ЖБ р (макс 50%)
% ЖБч (макс 50%)
Сомасы %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42 жол (сол жақ бетте)
*Ескерту: 2017-2018 оқу жылы – 5, 7- сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 5, 6, 7, 8 және 10-сыныптар, 2019-2020 оқу жылы - 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11 (12)- сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
№ р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Оқуды қашан бастады
1
2
3
4
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Қашан және қайда кетті
Үйірмелерге қатысуы, қоғамдық жұмысы
Әке-шешесінің немесе оларды алмастырушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ата-анасының жұмыс орны, қызметі, телефоны
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың сабақтарының саны мен босатқан күндері туралы мағлұматтар
Білім алушылардың тегі және аты
қыркүйек
қазан
қараша
1 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың тегі және аты
қараша
желтоқсан
2-тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
одан әрі, 42-ге дейін
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(сол жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
қаңтар
ақпан
наурыз
3 тоқсан
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Барлық күндер
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
сәуір
мамыр
4 тоқсан
жылдық
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
Денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлық күндер
денсаулығына байланысты
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11-12 сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
Білім алушылардың үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушының тегі, аты
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер аты
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
1
1-тоқсан

2 четверть (1 полугодие)
3 четверть
4 четверть (2 полугодие)
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая Оценка
2
продолжение таблицы
Иностранный язык
Математика
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
Биология
далее 4 номера до конца страницы
(правая сторона)
Естествознание
География
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Человек. Общество. Право.
Самопознание
Музыка
Технология (художественный труд)
продолжение таблицы
Физическая культура
Начальная военная подготовка (Начальная военная и технологическая подготовка)
Основы экономики и предпринимательства
Графика и проектирование
Физическая культура
Начальная военная подготовка
Предметы по выбору
(левая сторона)
Учет общественно полезного труда
Фамилия имя обучающегося
Месяц, число
И так далее до 25
До конца страницы
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) учителя __________________________
Месяц, число
Содержание выполненной работы
Объем выполненной работы
Заметки учителя
До конца страницы
(левая сторона)
Сведения о занятиях в кружках (секциях, клубах) и факультативах
Фамилия имя обучающегося
кружки (секции, клубы)
факультативы
1 полугодие
2 полугодие
1 полугодие
2 полугодие
наименование кружка (секции, клуба)
название учреждения, в котором он организован
наименование кружка (секции, клуба)
название учреждения, в котором он организован
наименование факультативного курса
наименование факультативного курса
1
2
3
и далее, до 42
(правая сторона)
Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности (заполняется учителем физической культуры в 5-х, 10-х и 12-х классах)
Фамилия имя обучающегося
Уровни физической подготовленности
Вид значка и грамоты
Дата сдачи президентских тестов
Президентский уровень
Уровень национальной готовности
1
2
3
и далее до 42-х
(левая сторона)
Показатели физической подготовленности обучающихся (заполняется учителем физической культуры)
Фамилия имя обучающегося
Медицинская группа
В начале учебного года (сентябрь)
Бег 30-60-100 м
Сила кисти
прыжки в длину с места
метание набивного мяча
Подтягивание
Оценка состояния физической подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
1
2
3
4
и так далее до 42-х
(правая сторона)
Фамилия имя обучающегося
Медицинская группа
В конце учебного года (май)
Бег 30-60-100 м
Сила кисти
Прыжки в длину с места
метание набивного мяча
Подтягивание
Оценка состояния физической подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
1
2
3
4
Замечания по ведению журнала
(заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором школы)
Число и месяц
Замечания и предложения проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы
Приложение 5
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Журнал учета теоретического обучения (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования)
Учебная группа _________
Курс обучения ________________
Специальность _______________________
Квалификации___________________________

2-тоқсан (1-жарты жылдық)
3-тоқсан
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
2
кестенің жалғасы
Пәндер аты
Әдебиеті
Шетел тілі
Математика
Алгебра және анализ бастамалары
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
Биология
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Жаратылыстану
География
Биология
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Қазіргі әлемдегі Қазақстан
Дүниежүзі тарихы
кестенің жалғасы
Адам. Қоғам. Құқық. (Құқық негіздері)
Өзін-өзі тану
Музыка
Технология
Дене тәрбиесі
Алғашқы әскери дайындық (Алғашқы әскери және технологиялық дайындық)
Кәсіпкерлік және экономика негіздері
Графика және жобалау
кестенің жалғасы
Дене шынықтыру
Алғашқы әскери дайындық (Алғашқы әскери және технологиялық дайындық)
Таңдау пәндері
(сол жақ беті)
Қоғамдық пайдалы еңбекті есепке алу
Білім алушының тегі және аты
Айы, күні
Одан әрі, 25-ке дейін
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________
Айы, күні
Орындалған жұмыстың мазмұны
Орындалған жұмыстың көлемі
Мұғалімнің белгісі
беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Үйірмелерге (секцияларға, клубтарға) және факультативтерге қатысу туралы мағлұматтар (сынып жетекшісі толтырады)
Білім алушының тегі, аты
Үйірмелер (секциялар, клубтар)
Факультативтер
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Факультативтік курстың атауы
Факультативтік курстың атауы
1
2
3
одан әрі, 42 жолға дейін
(оң жақ беті)
Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мағлұмат (дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі толтырады)
Білім алушылардың тегі, аты
Дене шынықтыру дайындығының деңгейі
Белгі түрі және грамоталар
Президенттік тесті тапсырған күні
Президенттік деңгей
Ұлттық дайындық деңгей
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері (дене шынықтыру пәнінің мұғалімі толтырады)
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
30-60-100 м. жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Ұл дар
Қыз дар
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
Қолдың күші
сол
оң
Ұлдар
Қыздар
1
2
3
одан әрі, 42-ге дейін
Журналдың жүргізілуі бойынша ескертулер (директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе директор толтырады)
Күні және айы
Тексерушінің ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғаны жөніндегі белгі
беттің соңына дейін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Теориялық оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған)
Оқу тобы _________________
Оқу курсы __________________
Мамандығы _______________________
Біліктілігі ________________________

Форма № 5.2. СВЕДЕНИЯ ОБ ОБУЧАЮЩИХСЯ ГРУПП
(Левая сторона)
Фамилия, имя, отчество обучающегося (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Номер по поименной книге
дата и № приказа о зачислении
Руководитель группы (тьютор) _______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
СВЕДЕНИЯ ОБ ОБУЧАЮЩИХСЯ ГРУПП
(Правая сторона)
Домашний адрес обучающегося
Телефон
Движение контингента
Дополнительные сведения
Форма № 5.3. УЧЕТ ПОСЕЩАЕМОСТИ ЗАНЯТИЙ И УСПЕВАЕМОСТИ ОБУЧАЮЩИХСЯ
(Левая сторона) (Правая сторона)
Индекс модуля _________________________
Наименование дисциплины и (или) модуля ______________
Фамилия, имя, отчество преподавателей (при его наличии)
__________________________________
пп
Фамилия, имя, отчество обучающегося (при его наличии)
Месяц, число
Дата проведения занятия
Количество учебных часов
Тема занятия
Что задано
Подпись преподавателя
1
2
3
Примечание: Количество страниц в журнале для записи пройденного учебного материала и учета посещаемости и успеваемости обучающихся устанавливается при печатании бланков журнала учебных занятий в зависимости от количества дисциплин и (или) модулей, изучаемых в группе согласно учебному плану, и продолжительности их изучения.
В случае преподавания одного модуля несколькими преподавателями, данная форма заполняется поочерҰдно каждым преподавателем, согласно расписанию учебных занятий. По завершению теоретической части программы обучения по модулю (преподавателем, ведущим последнюю пару) ведется запись работ с указанием фактического выполнения теоретической части программы модуля: "Итого по модулю" в часах и или кредитах. По итогам каждого семестра (преподавателем, ведущим последнюю пару) выставляется общая средняя оценка по модулю в соответствии с рабочим учебным планом.
Форма № 5.4. РЕЗУЛЬТАТЫ МЕДИЦИНСКОГО ОСМОТРА ОБУЧАЮЩИХСЯ
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающихся
Дата осмотра
Медгруппа (основная, подготовительная, специальная)
Примечание
Форма № 5.5. ИТОГИ УЧЕБНО-ВОСПИТАТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ
№ п/п
Фамилия инициалы обучающихся
Индекс модуля_______ Производственное обучение
1-ое полугодие
2-ое полугодие
Годовая оценка
Экзамен
Итоговая оценка
Количество часов и (или) кредитов по учебному плану
Фактически дано часов и (или) кредитов
продолжение таблицы
Индекс модуля_______
Наименование дисциплины и (или) модуля
Пропущено часов
за полугодие семестр
за полугодие семестр
годовая оценка зачетная
Экзаменационная
В 1 полугодии (за 1 семестр)
во 2 полугодии (за 2 семестр)
за год
всего
в т.ч. по неуважительным причинам
всего
в т.ч. по неуважительным причинам
всего
в т.ч. по неуважительным причинам
Подписи руководителя (мастера) группы, преподавателей _____________
Заместитель руководителя по учебной работе _______________________
Примечание: Количество граф "Наименование дисциплин и (или) модулей" устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ. По дисциплинам и (или) модулям, вынесенным на экзаменационную сессию, проставляются оценки, полученные обучающимися на экзаменах и зачетах.
Замечания и предложения по ведению журнала
Дата
Содержание замечаний и предложений
Фамилия и инициалы проверившего журнал, должность и подпись
Примечание:
Правила ведения журнала

№ 5.2. нысан. ТОПТАҒЫ БІЛІМ АЛУШЫЛАР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
(Сол жағы)
№ р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы, айы және күні
Атаулы кітаптағы нөмірі
Оқуға қабылдау туралы бұйрықтың күні мен №
Топтың жетекшісі (тьютор) _______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
ТОПТАҒЫ БІЛІМ АЛУШЫЛАР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
(Оң жағы)
№ р/с
Білім алушының үйінің мекенжайы
Телефоны
Контенгент қозғалысы
Қосымша мәліметтер
№ 5.3 нысан. БІЛІМ АЛУШЫЛАРДЫҢ САБАҚҚА ҚАТЫСУЫ МЕН ҮЛГЕРІМІН ТІРКЕУ
(Сол жағы) (Оң жағы)
Модульдің индексі
_________________
Пән және (немесе) модуль атауы ______________
Оқытушылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________
р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Айы, күні
Сабақ өткізу күні
Оқу сағатының саны
Сабақтың тақырыбы
Үйге не тапсырылды
Оқытушының қолы
1
2
3
Ескерту: Журналдағы өткен оқу материалын жазуға, білім алушының сабаққа қатысуын және үлгерімін есепке алуға арналған беттер саны оқу жоспарына сәйкес топта оқытылатын пәндер және (немесе) модульдер санына, оның оқу ұзақтығына байланысты оқу сабақтары журналының бланкілерін басып шығару кезінде белгіленеді.
Бір модульді бірнеше оқытушы оқытқан жағдайда, осы нысанды оқытушылар оқу сабақтарының кестесіне сәйкес кезекпен толтырады. Модуль бойынша оқу бағдарламасының теориялық бөлігі аяқталғаннан кейін (соңғы сабақты жүргізген оқытушы) модуль бойынша бағдарламаның теориялық бөлігінің іс жүзінде орындалуын көрсете отырып, сағат және (немесе) кредит түрінде "Модуль бойынша қорытынды" жазады. Әр семестрдің қорытындысы бойынша (соңғы сабақты жүргізген оқытушы) оқу жұмыс жоспарына сәйкес модуль бойынша жалпы орташа баға қояды.
№ 5.4 нысан. Білім алушылардың МЕДИЦИНАЛЫҚ тексеру Нәтижелері
р/с
Білім алушылардың
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тексерілген күні
Медициналық топ (негізгі, дайындық, арнайы)
Ескерту
№ 5.5 нысан. ОҚУ-ТӘРБИЕ ЖҰМЫСТАРЫНЫҢ ҚОРЫТЫНДЫСЫ
№ р/с
Білім алушылардың аты-жөні
Модуль индексі_______ Өндірістік оқу
1 жартыжылдық
2 жартыжылдық
Жылдық баға
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Оқу жоспары бойынша сағат және (немесе) кредит саны
Іс жүзінде жүргізілген сағаттар және (немесе) кредиттер
кестенің жалғасы
Модуль индексі_______ Пән және (немесе) модуль атауы
Босатқан сағаттар саны
Жарты жылдық семестр
Жарты жылдық семестр
Жылдық баға – сынақтық
Емтихан бағасы
1-жарты жылдықта (1-семестрде)
2-жарты жылдық (2-семестрде)
Бір жылда
барлығы
оның ішінде себепсіз
барлығы
оның ішінде себепсіз
барлығы
оның ішінде себепсіз
Топ жетекшісінің (шеберінің), оқытушылардың қолы _____________
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары _________________________
Ескерту: "Пән және (немесе) модуль атауы" бағандарының саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару кезінде белгіленеді. Емтихан сеcсиясына шығарылған пәндер және (немесе) модульдер бойынша емтихандар мен сынақтарда алынған бағалар қойылады.
Журналды толтыру бойынша ескертулер мен ұсыныстар
Күні
Ескертулер мен ұсыныстардың мазмұны
Журналды тексерушінің аты-жөні, лауазымы және қолы
Ескерту:
Журналды толтыру талаптары

1. Журнал является документом строгой отчетности для учета теоретического обучения и подведения итогов учебно-воспитательной работы.
2. Журнал ведется на одну учебную группу преподавателями и рассчитан на один учебный год.
3. Сведения об обучающихся группы (форма № 5.2.) заполняются учебной частью в соответствии с поименной книгой, книгой приказов и личным делом обучающегося. В графе "Домашний адрес" указывается адрес, по которому проживают родители обучающегося или лица их заменяющие.
4. По форме № 5.3. учитываются посещаемость и текущая успеваемость обучающихся, записывается содержание проведенных занятий и домашних заданий, количество затраченных часов.
На каждую учебную дисциплину и (или) модуль выделяется необходимое число страниц в зависимости от количества отводимых на него учебных часов и консультаций. Консультации учитываются на последних страницах, отведенных для данной дисциплины и (или) модуля.
Оценки за контрольные, лабораторные и другие виды работ выставляются в графе дня их проведения.
Отсутствие обучающего на уроке или консультации отмечается буквой "н".
5. Сведения о результатах медицинского осмотра обучающего записываются медицинским работником в форме № 5.4.
6. Оценки успеваемости за полугодие (семестр) и учебный год, а также сведения о выполнении учебных планов преподаватели заносят на страницы "Итоги учебно-воспитательной работы" (форма № 5.5). Оценки по производственному обучению выставляются на этих страницах мастером группы или преподавателем. Общее количество часов, пропущенных каждым обучающимся по теоретическому обучению, проставляются руководителем (мастером) группы.
7. Все записи в журнале ведутся четко, аккуратно шариковой ручкой с чернилами синего цвета. Не допускаются исправления.
8. Контроль за ведением журнала осуществляется заместителями руководителя по учебной и (или) учебно-методической работе; мониторинг учебно-воспитательного процесса - заведующими отделениями. Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Журнал учета теоретического обучения (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования) при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не требуется.
Приложение 5-1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Журнал учета индивидуальных занятий (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования)
Преподаватель _________________________

1. Журнал теориялық оқытудың есепке алу және оқу-тәрбиелік жұмысты қорытындылайтын негізгі құжат болып табылады.
2. Оқытушылар журналды бір оқу тобына және бір оқу жылына толтырады.
3. Топтағы білім алушылар туралы мәліметтерді (№ 5.2 нысан) атаулы кітапқа, бұйрықтар кітабына және білім алушының жеке ісіне сәйкес оқу бөлімі толтырады. "Үйінің мекенжайы" бағанында білім алушының ата-анасының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың мекенжайы көрсетіледі.
4. № 5.3 нысанда білім алушылардың сабаққа қатысуы және ағымдағы үлгерімі, өткізілген сабақтардың және үйге берілген тапсырманың қысқаша мазмұны, жұмсалған сағат саны көрсетіледі.
Әрбір оқу пәніне және (немесе) модульге қажетті беттер, оған бөлінген оқу сағаттары мен консультациялардың санына байланысты бөлінеді. Консультациялар пәнге және (немесе) модульге бекітілген беттердің ең соңғы бетіне толтырылады.
Бақылау, зертханалық және басқа да жұмыстардың бағалары, оларды өткізген күнгі бағанға қойылады.
Білім алушының сабаққа немесе консультацияға қатыспауы "ж" әрпімен белгіленеді.
5. Білім алушылардың медициналық тексеріс нәтижесі туралы мәліметтерді медициналық қызметкер № 5.4 нысанында толтырады.
6. Жартыжылдықтағы (семестрдегі) және оқу жылындағы үлгерім бағалары, сондай-ақ оқу жоспарын орындағаны туралы мәліметті оқытушылар "Оқу-тәрбие жұмыстарының қорытындысы" (№ 5.5 нысан) деген бетке толтырады. Өндірістік оқыту бойынша бағаларды сол бетке әр топтың шеберлері немесе оқытушылары қояды. Әр білім алушының теориялық оқу бойынша босатқан сағаттарының жалпы санын топ жетекшісі (шебері) қояды.
7. Журналдағы барлық жазбалар анық, ұқыпты түрде көк түсті сиямен жазылады. Түзетулерге тыйым салынады.
8. Журналдың толтырылуын қадағалауды басшының оқу және (немесе) оқу-әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасарлары, оқу-тәрбие процесінің мониторингін бөлім меңгерушілері жүзеге асырады. Олардың ескертулері мен ұсыныстары журналдың соңындағы тиісті бетке жазылады.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары электронды жүйеге қосылған жағдайда теориялық оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған) тек электронды форматта толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
5-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Жеке сабақтарды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған)
Оқытушы ________________________

20___/20___ учебный год
Форма № 5.1.1.
УЧЕТ ПОСЕЩАЕМОСТИ ЗАНЯТИЙ И УСПЕВАЕМОСТИ ОБУЧАЮЩИХСЯ
(Левая сторона) (Правая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Курс Специальность
Наименование дисциплины и (или) модуля
Месяц, число
Количество учебных часов
Подпись преподавателя
Подпись тьютора (концертмейстера)
1
2
3
Примечание: Количество страниц в журнале устанавливается при печатании бланков журнала учебных занятий в зависимости от количества дисциплин и (или) модулей, изучаемых согласно учебному плану, и продолжительности их изучения.

20____/20______ оқу жылы
№ 5.1.1 нысан
БІЛІМ АЛУШЫЛАРДЫҢ САБАҚҚА ҚАТЫСУЫН ЖӘНЕ ҮЛГЕРІМІН ЕСЕПКЕ АЛУ
(Сол жағы) (Оң жағы)
№ р/с
Білім алушының тегі және аты-жөні
Курс Мамандық
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Айы, күні
Оқу сағаттарының саны
Оқытушының қолы
Тьютордың (концертмейстердің) қолы
1
2
3
Ескертпе: Журналдағы беттер саны сабақ журналы бланкілерін басу кезінде пәндердің (немесе) модульдердің санына қарай оқу жоспарына сәйкес және оларды өту мерзіміне қарай бекітіледі.

2. Журнал ведется преподавателем согласно педагогической нагрузки и рассчитан на один учебный год.
3. По форме № 5.1.1. учитываются посещаемость и текущая успеваемость обучающихся, записывается количество затраченных часов и дата проведения занятия. Отсутствие обучающегося на занятии отмечается буквой "н".
4. Включение фамилий обучающихся в списки журнала, а также исключение фамилий из списков журнала производится учебной частью только после соответствующего приказа директора, с указанием номера и даты приказа против фамилии обучающегося.
5. В форме № 5.1.2. преподаватель ежемесячно прописывает выполненные часы в месяц, формируя свод часов за учебный год.
6. Все записи в журнале ведутся четко, аккуратно, шариковой ручкой с чернилами синего цвета. Не допускаются исправления.
7. Контроль за ведением журнала осуществляется заведующими отделениями, заместителями директора по учебной и (или) учебно-методической работе. Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Приложение 6
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Журнал учета производственного обучения (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования)
Группа № __________
Специальность______________
Квалификация ______________
Курс обучения ____________________
20___/20___ учебный год
Руководитель практики __________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Содержание
№ п/п
Наименование производственного обучения и (или) профессиональной практики
Фамилия, имя, отчество мастера производственного обучения или методиста или руководителя практики
Страницы
1
2
3
4
5
Форма № 6.1. СВЕДЕНИЯ ОБ ОБУЧАЮЩИХСЯ ГРУППЫ
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер по поименной книге
Число, месяц и год рождения
Домашний адрес
Дополнительные сведения
Форма № 6.2. УЧЕТ ПРОИЗВОДСТВЕННОГО ОБУЧЕНИЯ
Индекс модуля (наименование дисциплины) ________________________
Наименование производственного обучения и (или) профессиональной практики ____________
(Левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество обучающегося (при его наличии)
Дата
(Правая сторона)
№ п/п
Дата занятия
Количество часов
Тема занятия
Подпись преподавателя
Мастер производственного обучения или преподаватель или методист или руководитель практики __________________ подпись
Форма № 6.2.1* УЧЕТ ПРАКТИКИ
(для организаций технического и профессионального, послесреднего образования) реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям)
Индекс модуля ________________________
Показательные уроки ____________
(Левая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц, число
(Правая сторона)
Семестр_________________ учебный год _____ количество часов
Методист__________________________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия, имя, отчество учителя (воспитателя) (при его наличии)
Тема
Школа, класс (ДОУ, группа)
Кол-во часов
Подпись методиста
Примечание:
*- Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям.
Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.

2. Журналды оқытушы педагогикалық жүктемесіне сәйкес толтырады және ол бір оқу жылына есептелген.
3. № 5.1.1 нысан бойынша білім алушының сабаққа қатысуы және ағымдағы үлгерімі есепке алынады, жұмсалған сағаттардың саны, сабақтың өткізілген күні жазылады. Сабақта болмаған білім алушы "ж" әрпімен белгіленеді.
4. Білім алушының аты-жөнін журналдағы тізімге қосуды, сондай-ақ тізімнен алуды директордың тиісті бұйрығы шыққаннан кейін оқу бөлімі жүргізеді. Бұйрықтың нөмірі мен күні білім алушының аты-жөнінің тұсына жазылады.
5. № 5.1.2 нысанда оқытушы оқу жылына берілген сағаттар жиынтығын жасау үшін, ай сайын орындалған сағаттарды жазып отырады.
6. Журнал барлық жазбалар дәл, ұқыпты, көк түсті ұшы дөңгелейтін сиямен жүргізіледі. Түзетулерге тыйым салынады.
7. Журнал жүргізуді бақылауды бөлім меңгерушілері, оқу және оқу әдістемелік жұмысы бойынша директордың орынбасарлары іске асырады. Олар ескертулер мен ұсыныстарды журналдың соңында, көрсетілген бетте жазады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Өндірістік оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған)
Топ № __________
Мамандығы ______________
Біліктілігі ______________
Оқу курсы ____________________
20___/20___ оқу жылы
Тәжірибе жетекшісі ______________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мазмұны
№ р.с
Өндірістік оқыту және (немесе) кәсіптік тәжірибе атауы
Өндірістік оқыту шеберінің не әдіскердің немесе тәжірибе жетекшісінің аты-жөні
Беттер
1
2
3
4
5
№ 6.1 нысан ТОПТАҒЫ БІЛІМ АЛУШЫЛАР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атаулы кітап бойынша нөмірі
Туған күні, айы және жылы
Мекенжайы
Қосымша мәліметтер
№ 6.2 нысан ӨНДІРІСТІК ОҚЫТУДЫ ЕСЕПКЕ АЛУ
Модульдің индексі (пән атауы) ________________________
Өндірістік оқыту және (немесе) кәсіптік практика атауы ____________
(сол жағы)
№ р/с
Білім алушының
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Күні
(оң жағы)
№ р/с
Сабақ күні
Сағаттар саны
Сабақтың тақырыбы
Оқытушының қолы
Өндірістік оқыту шебері немесе оқытушы немесе әдіскер немесе тәжірибе жетекшісі __________________ қолы
№ 6.2.1* нысан ТӘЖІРИБЕНІ ЕСЕПКЕ АЛУ
(педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін)
Модуль индексі ________________________
Көрнекі сабақтар ____________
(Сол жағы)
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы, күні
(Оң жағы)
Семестр _________________ оқу жылы _____ сағат саны
Әдіскер __________________________________________________________
№ р/с
Күні
Мұғалімнің (тәрбиешінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тақырыбы
Мектеп, сынып (МДБМ, топ)
Сағат саны
Әдіскер-дің қолы
Ескерту:
*- Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Беттердің саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.

Форма № 6.2.2* Консультация методиста
Название дисциплины и (или) модуля _______________________________
__________________________________________________________________
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц и число
(правая сторона)
Семестр_________________ учебный год _____ количество часов
Методист________________________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия и инициалы обучающегося
Тема
Школа, класс (ДОУ, группа)
Кол-во часов
Подпись методиста
Примечание:
*- Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям.
Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.
Форма № 6.2.3*
Название практики _______________________________
__________________________________________________________________
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Месяц и число
(правая сторона)
Семестр_________________ учебный год _____ количество часов
Методист________________________________________________________
№ п/п
Дата
Фамилия, имя, отчество обучающегося (при его наличии)
Тема
Школа, класс (ДОУ, группа)
Фамилия, имя, отчество учителя (воспитателя)
Кол-во часов
Подпись методиста
методист
учитель воспитатель
*- Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям.
Примечание: Количество страниц устанавливается при печатании бланков журнала в зависимости от учебного плана и программ.
Форма № 6.3. ИТОГИ ПРОИЗВОДСТВЕННОГО ОБУЧЕНИЯ ЗА ___________ ПОЛУГОДИЕ (семестр)
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Выполнение учебного плана
Наименование модуля
Затрат час
Оценка
Продолжение
Проверочные работы
Оценка за полугодие
Пропущено часов
Норма времени (выработки)
Фактически затрачено времени
% выполнения нормы времени выработки
Оценка
Всего
в т.ч. по неуважительным причинам
Количество страниц Формы № 6.3. устанавливается с учетом двух полугодий.
Форма № 6.4 ИТОГИ ПРОИЗВОДСТВЕННОГО ОБУЧЕНИЯ ______________________________
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Итоги производственного обучения
Пропущено часов за год
Оценка за I полугодие (1 семестр)
Всего пропущено часов
в т.ч. по неуважительным причинам
Оценка за II полугодие (2 семестр)
Всего пропущено часов
в т.ч. по неуважительным причинам
Всего
в т.ч. по неуважительным причинам
Примечание: Форма применяется организациями технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением реализующих образовательные программы по педагогическим специальностям.

6.2.2* нысан
Әдіскер кеңесі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы _______________________________
__________________________________________________________________________
(сол жағы)
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы және күні
(оң жағы)
Семестр_________________ оқу жылы _____ сағат саны
Әдіскер________________________________________________________
№ р/с
Күні
Білім алушының аты-жөні
Тақырыбы
Мектеп, сынып (МДБМ, топ)
Сағат саны
Әдіскердің қолы
Ескерту:
*- Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Беттердің саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.
№ 6.2.3* нысан
Практика атауы _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(сол жағы)
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Айы және күні
(оң жағы)
Семестр _________________ оқу жылы _____ сағат саны
Әдіскер ________________________________________________________
№ р/с
Күні
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тақырыбы
Мектеп, сынып (МДБМ, топ)
Мұғалімнің (тәрбиешінің) тегі, аты, әкесінің аты
Сағат саны
Әдіс-кердің қолы
әдіскер
мұғалім тәрбиеші
*- Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.
Ескерту: Беттердің саны оқу жоспары мен бағдарламаларына сәйкес журнал бланкілерін басып шығару барысында белгіленеді.
№ 6.3 нысан ӨНДІРІСТІК ОҚЫТУДЫҢ ___________ ЖАРТЫ ЖЫЛДЫҚ семестр) ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Оқу жоспарының орындалуы
Модульдің атауы
Жұмсалған сағат саны
Баға
Жалғасы
Тексеру жұмыстары
Жарты- жылдық бағасы
Босатылған сағаттар
Уақыт (өндірім) мөлшері
Нақты жұмсалған уақыт
Уақыт (өндірім) мөлшері орындау %
Баға
Барлығы
оның ішінде негізсіз себептер бойынша
№ 6.3 нысанның беттер саны екі жартыжылдықты ескере отырып белгіленеді.
№ 6.4 нысан ӨНДІРІСТІК ОҚЫТУ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ ____________
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Өндірістік оқыту қорытындылары
Жыл ішінде босатылған сағаттар
I- жартыжылдықтың (1 семестрдің) бағасы
Барлығы босатылған сағаттар
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
II жартыжылдықтың (2 семестрдің) бағасы
Барлығы босатылған сағаттар
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Барлығы
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Ескерту: Нысанды педагогикалық мамандықтар бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарды қоспағанда техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары қолданады.

Форма № 6.5. ИТОГИ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ПРАКТИКИ ______________________________
№ п/п
Фамилия и инициалы обучающегося
Итоги профессиональной практики
Пропущено часов за год
Оценка за I полугодие (1 семестр)
Всего пропущено часов
в т.ч. по неуважительным причинам
Оценка за II полугодие (2 семестр)
Всего пропущено часов
в т.ч. по неуважительным причинам
Всего
в т.ч. по неуважительным причинам
Замечания и предложения по ведению журнала
Дата
Содержание замечаний и предложений
Фамилия и инициалы проверившего журнал, должность и подпись
Правила ведения журнала учета производственного обучения
1. Журнал является документом строгой отчетности для учета производственного обучения и профессиональной практики и подведения итогов производственного обучения и профессиональной практики.
2. Журнал ведется мастером производственного обучения и (или) преподавателем на одну учебную группу и рассчитан на один учебный год.
3. Все записи в журнале ведутся четко и аккуратно, без исправлений шариковой ручкой синего цвета.
4. Учет производственного обучения в учебно-производственных мастерских (форма № 6.2) заполняется мастером производственного обучения или преподавателем или методистом или руководителем практики в день проведения занятий. Записывается наименование тем и краткое содержание выполненных по ним учебно-производственных работ, количество затраченных часов. Отсутствие обучающихся на занятиях по неуважительной причине отмечается буквой "н".
5. Не допускаются пропуски пустых строк в форме № 6.2 между записями тем занятий на правой стороне журнала и клеток между датами на левой стороне.
6. Контроль за ведением журнала осуществляется руководителем организации образования, заместителями директора по учебно-производственной работе, мониторинг производственного обучения и профессиональной практики - старшим мастером или руководителем практики. Замечания и предложения записываются ими на соответствующей странице в конце журнала.
Журнал учета производственного обучения (для организаций технического и профессионального, послесреднего образования) при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 7
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование организации образования)
Ведомость учета учебного времени работы преподавателей за каждый месяц
(в часах и (или) кредитах)
Ведомость учета учебного времени работы преподавателей (в часах и
(или) кредитах) за 20____/20___ учебный год
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) преподавателя (полностью)
_____________________________________________________________________________
Специальность (Квалификация) ____________
Учебная группа __________________________
№ п/ п
Индекс модуля
Наименование дисциплин и (или) модуля (наименование практики)
№ учебной группы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Итого часов
16
17
18
19
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы
№ учебной группы
Наименование дисциплины и (или) модулей
Количество, запланированных часов
Фактически выполнено
Остаток часов
Итого часов за месяц
С начала учебного года
Всего фактически выполнено за месяц _______________часов
Преподаватель ________________________________________
(подпись)
Офис-регистратор/ Тіркеуші офис _______________________________
Заместитель руководителя по учебной работе ______________________
(подпись)
Примечание: Ведомость учета учебной работы преподавателей за каждый месяц ведет учебная часть на основании записей в журнале в часах.
Приложение 8
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Ведомость учета учебного времени преподавателей за год (в часах и (или)
кредитах) (наименование организации образования)
_______________________________________________________________
Годовой учет часов и (или) кредитов, данных преподавателем в 20____/____ учебном году
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) преподавателя (полностью)
_____________________________________________________________________
Индекс модуля и наименование дисциплин и (или) модуля (наименование практики)
Группы
Месяцы
Сентябрь
Октябрь...
Август
Экзамены (заносятся на основании экзаменационной ведомости)
Консультации
Всего запланировано, часов
фактически выполнено, часов
Всего часов и (или) кредитов по плану:
Не выполнено часов и (или) кредитов:
Дано часов сверх плана:
Всего дано за год часов и (или) кредитов:
Заместитель руководителя по учебной работе ______________________
(подпись)
Дополнительные сведения к годовому учету часов преподавателя _____________________________________
№ учебной группы
Наименование дисциплины и (или) модулей
Количество часов
из них часы
Общее количество часов
факультатива
консультаций
экзаменов
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) преподавателя (полностью) ___________ (подпись)
Офис-регистратор / Тіркеуші офис _______________________________
Проверено
Заместитель директора по учебной работе _____________ (подпись)
Примечание: Годовой учет учебного времени, выданного преподавателями, ведет учебная часть в часах и (или) кредитах на основании данных формы.
Приложение 9
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся)
_________________________________________________________
наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования
ЭКЗАМЕНАЦИОННАЯ ВЕДОМОСТЬ
(для промежуточной аттестации обучающихся)
по дисциплине_________ "____" курса ________ группы _____________
специальность _____________________________________
экзаменатор ___________________________________________ (фамилия, имя, отчество)
п/п
Номер экзаменационного билета
Фамилия имя отчество экзаменующегося
Оценки по экзаменам
Подпись экзаменатора
Письменно
Устно
Общая
"____" ______________ 20___ г.
Время проведения экзаменов:
Письменного ____________ начало _________ окончание _____________
Устного ________________ начало _________ окончание _____________
Всего часов на проведение экзаменов ______ час _____ мин ________
Подпись экзаменатора ____________________________________________
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся) при подключении организации образования технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.

№ 6.5 нысан КӘСІПТІК ПРАКТИКАНЫҢ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ ______________________________________________________________
№ р/с
Білім алушының аты-жөні
Кәсіптік практиканың қорытындылары
Жыл ішінде босатылған сағаттар
I жартыжылдықтың (1- семестрдің) бағасы
Барлығы босатылған сағаттар
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
II- жартыжылдықтың (2 семестрдің) бағасы
Барлығы босатылған сағаттар
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Барлығы
оның ішінде дәлелсіз себептер бойынша
Журналды жүргізу бойынша ескертулер мен ұсыныстар
Күні
Ескертулер мен ұсыныстардың мазмұны
Журналды тексерген адамның аты-жөні, лауазымы және қолы
Өндірістік оқытуды есепке алу журналын жүргізу ережесі
1. Журнал өндірістік оқыту мен кәсіптік практиканы есепке алуға және өндірістік оқыту мен кәсіптік практика қорытындыларын шығаруға арналған қатаң есептіліктегі құжат болып табылады.
2. Журналды өндірістік оқыту шебері және (немесе) оқытушы бір оқу тобына жүргізеді және бір оқу жылына есептелген.
3. Журналдағы барлық жазбалар анық және ұқыпты, түзетусіз, көк түсті қаламсаппен толтырылады.
4. Оқу-өндірістік шеберханалардағы өндірістік оқытуды есепке алу журналын (№ 6.2 нысан) өндірістік оқыту шебері немесе оқытушы немесе әдіскер немесе практика жетекшісі сабақ өткізілетін күні толтырады. Тақырыптардың атауы және олар бойынша орындалған оқу-өндірістік жұмыстардың қысқаша мазмұны, жұмсалған сағаттар саны жазылады. Білім алушылардың сабақтан себепсіз қалуы "ж" әрпімен белгіленеді.
5. № 6.2 нысанда журналдың оң жақ бетіндегі сабақ тақырыптарының жазбалары арасында бос жол және сол жақ беттегі күндер арасында бос торкөзді қалдыруға рұқсат етілмейді.
6. Журналдың жүргізілуін бақылауды білім беру ұйымының басшысы, директордың оқу-өндірістік ісі жөніндегі орынбасарлары, өндірістік оқыту және кәсіптік практика мониторингін – аға шебер немесе практика жетекшісі жүзеге асырады. Ескертулер мен ұсыныстар журналдың соңында тиісті бетте жазылады.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда өндірістік оқытуды есепке алу журналы (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған) тек электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі _____________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) Оқытушылардың әр айдағы жұмысының оқу уақытын (сағаттарда және (немесе) кредиттерде) есепке алу ведомосы
Оқытушылардың 20____/20_____ оқу жылында атқарған жұмысының оқу уақытын (сағаттарда және (немесе) кредиттерде) есепке алу ведомосы
Оқытушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(толық) ________________________________________
Мамандығы (Біліктілігі) ___________________________
Оқу тобы _______________________________________
№ р/c
Модуль индексі
Пән және (немесе) модуль атауы (практика атауы)
Оқу тобының №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Барлық сағат саны
16
17
18
19
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы
Оқу тобының №
Пән және (немесе) модуль атауы
Жоспарланған сағат саны
Іс жүзінде орындалды
Қалған сағат саны
Бір айдағы сағаттардың жиыны
Оқу жылының басындағы сағат саны
Бір айда іс жүзінде орындалған барлық сағат саны _________
Оқытушы ___________________________________________
(қолы)
Тіркеуші офис ________________________________________________
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары ________________________
(қолы)
Ескерту: Оқытушылардың оқу уақытын есепке алу ведомосын оқу бөлімі ай сайын журналдағы сағат түрінде берілген жазбалар негізінде жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі _____________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) Оқытушылардың жылдық оқу уақытын (сағаттарда және (немесе) кредиттерде) есепке алу ведомосы
Нысан
Оқытушының 20____/20_____ оқу жылында өткізген сағаттарының және (немесе) кредиттерінің жылдық есебі
Оқытушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (толық)
______________________________________________________________
Модульдің индексі және пән және (немесе) модульдің атауы (практика атауы) ______________________________________________________________
Топтар
Айлар
Қыркүйек
Қазан
Тамыз
Емтихандар (Емтихан ведомосы негізінде толтырылады)
Консультациялар
Жоспарланған барлық сағат саны
Іс жүзінде орындалған сағат саны
Жоспар бойынша сағат және (немесе) кредит саны:
Орындалмаған сағат және (немесе) кредит саны:
Жоспардан тыс берілген сағат саны:
Бір жылда берілген барлық сағат және (немесе) кредит саны:
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары _______________________ (қолы)
Оқытушының жылдық сағаттарын есепке алудың қосымша мәліметі
Оқу тобының №
Пән және (немесе) модуль атауы
Сағат саны
оның ішінде
Жалпы сағат саны
факультативтер
консультациялар
емтихандар
жоспар
іс жүзінде
жоспар
іс жүзінде
жоспар
іс жүзінде
жоспар
іс жүзінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оқытушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(толық) ________________________________________
(қолы)
Тіркеуші офис ________________________________________________
Тексерілді
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары ________________________
(қолы)
Ескерту: Оқытушының берген оқу сағатының жылдық есебін оқу бөлімі берілген нысан негізінде сағаттар және (немесе) кредиттер бойынша жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Емтихан ведомосы (білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) _________________________________________________________ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының атауы
ЕМТИХАН ВЕДОМОСЫ
(білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған)
_________ пәні бойынша "____" курс _____________ тобы
мамандығы _____________________________________
емтихан қабылдаушы _______________________________________ (аты-жөні)
р/с №
Емтихан билетінің нөмірі
Емтихан тапсырушының тегі, аты, әкесінің аты
Емтихан бойынша бағалар
Емтихан қабылдаушының қолы
Жазбаша
Ауызша
Жалпы
"____" ______________ 20___ ж.
Емтихан өткізу уақыты:
Жазбаша емтиханның басталуы _________ аяқталуы _____________
Ауызша емтиханның басталуы _________ аяқталуы ______________
Емтихан өткізуге арналған барлық сағат ______ сағ. _____ мин ______
Емтихан қабылдаушының қолы ____________________________________
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда емтихан ведомосы (білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) тек электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына

Приложение 9-1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся по
кредитной и (или) модульной технологии обучения)
_________________________________________________________
наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования
ЭКЗАМЕНАЦИОННАЯ ВЕДОМОСТЬ
(для промежуточной аттестации обучающихся)
Индекс модуля, по дисциплине и (или) модулю _________ "____" курса ________ группы ________________
специальность _____________________________________
экзаменатор _______________________________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии)
№ п/п
Рейтинг допуска к экзамену
Номер экзаменационного билета
Фамилия имя отчество экзаменующегося
Буквенная
Цифровой эквивалент
продолжение таблицы
Оценки по экзаменам
Подпись экзаменатора
Письменно
Устно
Общая
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
"____" ______________ 20___ г.
Время проведения экзаменов:
Письменного ____________ начало _________ окончание _____________
Устного ________________ начало _________ окончание _____________
Всего часов на проведение экзаменов ______ час _____ мин ________
Подпись экзаменатора ____________________________________________
Офис-регистратор/ Тіркеуші офис _______________________________
(қолы /подпись)
Количество оценок/Бағалардың саны:
А, А-____________,
В+, В, В-__________,
С+, С, С-__________,
D+, D_____________,
F_________________.
Экзаменационная ведомость (для промежуточной аттестации обучающихся по кредитной и (или) модульной технологии обучения) при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 10
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Студенческий билет обучающегося
Примечание:
1. Билет действителен при наличии подписи руководителя, печати организации образования, фотокарточки обучающегося. При выбытии обучающегося из организации образования билет должен быть возвращен в учебную часть.
2. Вверху на левой стороне внутренней части билета ставится штамп с указанием формы обучения (очное, заочное, вечернее).
Приложение 10-1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Форма
Казахстанская студенческая идентификационная карта
(для организаций технического и профессионального, послесреднего образования)
левая сторона
Казахстанская студенческая
идентификационная карта
наименование организации технического и профессионального, послесреднего образования
логотип организации образования
Ф.И.О. студента место для фото
специальность _________________
квалификация__________________
Руководитель ________________________
№ _________
правая сторона
магнитная полоса для считывания
адрес учебного заведения с указанием реквизитов организации образования
срок действия карты _____________
Казахстанская студенческая идентификационная карта может выдаваться как на весь период обучения, так и ежегодно после зачисления на следующий курс обучения. В данной карте содержатся данные о студенте, реквизиты организации образования. Кроме того, данная карта может использоваться как читательский билет и пропуск, а также как дисконтная карта в культурно-досуговые учреждения города.
Приложение 11
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книжка успеваемости обучающегося
Книжка успеваемости обучающегося организации технического и профессионального, послесреднего образования
Место для
фотографической М.П.
карточки Подпись обучающегося _____________________________________
__________________________________________________________________
(наименование организации образования)
Книжка успеваемости обучающегося № ________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специальность (квалификация) _________________________________________
Зачислен приказом № ________ от "_______"_________________ 20___ г.
"_____"_____________ 20____ г.
Руководитель ___________________ (подпись)
(дата выдачи)

9-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Емтихан ведомосы (оқытудың кредиттік және (немесе) модульдік технологиясы бойынша білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) _________________________________________________________ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының атауы
ЕМТИХАН ВЕДОМОСЫ
(білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған)
Модуль индексі, пән және (немесе) модуль бойынша ______ "______"
________ курс _____________ тобы
мамандық _________________________________________________
емтихан қабылдаушы _______________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
№ р/с
Емтихан тапсыруға рұқсат беру рейтингі
Емтихан билетінің нөмірі
Емтихан тапсырушының тегі, аты, әкесінің аты
Емтихан бойынша бағалар
Емтихан қабылдаушының қолы
Жазбаша
Ауызша
Жалпы
Әріптік
Сандық балама
Әріптік
Цифрлық балама
Әріптік
Цифрлық балама
Әріптік
Цифрлық балама
"____" ______________ 20___ ж.
Емтихан өткізу уақыты:
Жазбаша емтиханның басталуы _________ аяқталуы _________
Ауызша емтиханның басталуы _________ аяқталуы __________
Емтихан өткізуге барлық сағат ______ сағ. _____ мин ________
Емтихан қабылдаушының қолы ___________________________
Офис-тіркеуші _______________________________ (қолы)
Бағалардың саны:
А, А-____________,
В+, В, В-__________,
С+, С, С-__________,
D+, D_____________,
F_________________.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда емтихан ведомосы (оқытудың кредиттік және (немесе) модульдік технологиясы бойынша білім алушыларды аралық аттестаттауға арналған) тек электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім алушының студенттік билеті
Ескерту:
1.Билет басшының қолы, білім беру ұйымының мөрі, білім алушының фотосуреті болған жағдайда жарамды. Білім алушы білім беру ұйымынан шығарылған кезде билетті оқу бөліміне қайтаруы тиіс.
2. Билеттің ішкі сол жақ бөлігінде оқу нысаны (күндізгі, сырттай, кешкі) көрсетіліп мөртаңба басылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
10-1-қосымша
Нысан
Қазақстандық студенттік сәйкестендіру картасы
(техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған)
сол жақ беті
Қазақстандық студенттік сәйкестендіру картасы
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
білім беру ұйымының логотипі
Студенттің Т.А.Ә.                   фото орны
мамандығы _________________
біліктілігі__________________
Басшы ________________________
№ _________
оң жақ беті
оқуға арналған магнитті жолақ
білім беру ұйымының деректемелері көрсетілген оқу орнының мекенжайы
картаның қолданыс мерзімі _____________
Қазақстандық студенттік сәйкестендіру картасы оқудың барлық кезеңіне, сондай-ақ, жыл сайын келесі оқу курсына көшірілгеннен кейін берілуі мүмкін. Картада студент туралы мәліметтер, білім беру ұйымының деректемелері сақталған. Сонымен қатар, карта оқырман билеті және рұқсаттама ретінде, сондай-ақ қаланың мәдени-сауық мекемелеріне дисконттық карта ретінде пайдаланылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Білім және
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім алушының үлгерім кітапшасы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы білім алушысының үлгерім кітапшасы
Фото суретке арналған
орын М.О.
Білім алушының қолы
_____________________________________
_____________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Білім алушының үлгерім кітапшасы № ________________
_____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мамандығы (біліктілігі) ________________________________________
20___ жылғы "_______"_____________ № _______ бұйрықпен қабылданды
"_____"_____________ 20____ ж.
Басшы ___________________ (қолы) (берілген күні)

20_____/20_____ учебный год _______ курс ________ семестр
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество обучающегося)
Экзаменационные оценки по дисциплинам и (или) модулям, выносимым на экзаменационную сессию
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Рейтинг допуска (при кредитной технологии обучения)
Объем в учебных часах и (или) кредитах
Оценка
Дата экзамена
Подпись экзаменатора
письменно
Устно
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
Продолжение
Зачетные оценки по дисциплинам и (или) модулям, не выносимым на экзаменационную сессию
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Объем в учебных часах и (или) кредитах
Рейтинг допуска (при кредитной технологии обучения)
Оценка
Дата
Подпись преподавателя
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
Лабораторные работы
Курсовые работы и проекты
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Объем работы в часах и (или) кредитах
Оценка
Дата
Подпись преподавателя
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Наименование работы или проекта
Оценка
Дата
Подпись преподавателя
Буквенная
Цифровой эквивалент
Буквенная
Цифровой эквивалент
Подпись руководителя группы _______________________________
Приказом № ____ от "___"_______ 20___ г. переведен ____ на _____ курс
Заместитель руководителя по учебной работе ____________________ (подпись)
Примечание: При изготовлении книжки успеваемости обучающегося упомянутые страницы повторяются 3, 4 или 5 раз в зависимости от сроков обучения в данной организации образования.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество обучающегося)
Производственное обучение (ПО) и профессиональная практика
Индекс модуля
Курс
Семестр
Наименование и характер практики
Место прохождения практики
Продолжительность практики, в часах и (или) кредитах
Рабочее место или класс, группа
Освоенная квалификация (указать при наличии: разряд, класс, категорию)
Оценка
Дата
Подпись
Дипломное проектирование
Задание на проектирование выдано "_______" ___________ 20______ г.
Тема проекта: _______________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель проекта ___________________________________________
(фамилия и инициалы)
Срок выполнения ________________________________________________
Заместитель руководителя по учебной работе ______________ (подпись)
Обучающийся __________________________________________________
(фамилия и инициалы)
допущен _____ к защите дипломного проекта.
Заместитель руководителя по учебной работе _____________ (подпись)
М.п.
"______" ____________ 20____ г.
Защита дипломного проекта
Защита дипломного проекта на тему _______________________________
_______________________________________________________________
состоялась "______" __________________ 20__ г.
Оценка __________________________________
М.п. Председатель итоговой аттестационной комиссии _______ (подпись)
Экзамены итоговой аттестации
Обучающийся ___________________________________________________
(фамилия и инициалы)
допущен _____ к сдаче итоговых экзаменов.
Заместитель руководителя по учебной работе _______________ (подпись)
М.п.
"______" ____________ 20____ г.
Оценки, полученные на итоговых экзаменах
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Объем курса, учебные часы
Оценка
Дата
Подпись председателя итоговой аттестационной комиссии
Буквенная
Цифровой эквивалент
Итоги квалификационных экзаменов
Индекс модуля
Наименование дисциплины и (или) модуля
Оценка
Дата
Наименование присвоенной рабочей квалификации
Подпись председателя квалификационной комиссии
Буквенная
Цифровой эквивалент
Решением Квалификационной Комиссии от "___"____ 20___ г. (протокол №____)
присвоена квалификация ___________________________________________________
(специальность, разряд, класс, категория (при наличии))
Выдано свидетельство о профессиональной подготовке № ______ "__" ________________ 20__ г.
Решением итоговой аттестационной комиссии от "__"____ 20__ г. (протокол №____)
Присвоена квалификация _________________________________________________
(специальность)
Выдан диплом № ___________ "________" ________________ 20_____ г.
Офис-регистратор/ Тіркеуші офис ______________ (қолы /подпись)
М.п. Руководитель _________________________________(подпись)
При получении диплома книжка успеваемости сдается в учебное заведение.
Примечание:

20_____/20_____ оқу жылы _______ курс ________ семестр
________________________________________________ (білім алушының тегі, аты, әкесінің аты)
Емтихан сессиясына шығарылатын пәндер және (немесе) модульдер бойынша емтихан бағалары
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Рұқсат беру рейтингі (оқытудың кредиттік технологиясы кезінде)
Оқу сағаттарындағы және (немесе) кредиттердегі көлемі
Баға
Емтихан күні
Емтихан қабылдаушының қолы
жазбаша
ауызшы
Әріптік
Цифрлық балама
Әріптік
Цифрлық балама
Әріптік
Цифрлық балама
Жалғасы
Емтихан сессиясына шығарылмайтын пәндер және (немесе) модульдер бойынша сынақ бағалары
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Оқу сағаттарындағы және (немесе) кредиттердегі көлемі
Рұқсат беру рейтингі (оқытудың кредиттік технологиясы кезінде)
Баға
Күні
Оқытушының қолы
Әріптік
Цифрлық балама
Әріптік
Цифрлық балама
Зертханалық жұмыстар
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Оқу сағаттарындағы және (немесе) кредиттердегі көлемі
Баға
Күні
Оқытушының қолы
Әріптік
Цифрлық балама
кестенің жалғасы
Курстық жұмыстар және жобалар
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Оқу сағаттарындағы және (немесе) кредиттердегі көлемі
Баға
Күні
Оқытушының қолы
Әріптік
Цифрлық балама
Топ жетекшісінің қолы _______________________________
20___ жылғы "___" _______ № ____ бұйрықпен ______ курсқа ауыстырылды.
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары ___________________ (қолы).
Ескерту: Білім алушының үлгерім кітапшасын дайындау кезінде аталған беттер осы білім беру ұйымындағы оқу мерзіміне байланысты 3, 4 немесе 5 рет қайталанады.
_________________________________________________________
(білім алушының тегі, аты, әкесінің аты)
Өндірістік оқыту (ӨО) және кәсіптік практика
Модуль индексі
Курс
Семестр
Практика атауы және сипаты
Практикадан өту орны
Практиканың сағат және (немесе) кредит бойынша ұзақтығы
Жұмыс орны немесе сыныбы, тобы
Меңгерілген біліктілік (болған жағдайда: дәреже, класс, санат)
Баға
Күні
Қолы
Дипломдық жобалау
Жобалауға тапсырма 20______ жылғы "_______" ___________ берілді.
Жоба тақырыбы: _______________________________________________
_______________________________________________________________
Жоба жетекшісі ___________________________________________
(аты-жөні)
Орындау мерзімі ________________________________________________
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары ______________ (қолы)
Білім алушы __________________________________________________
(аты-жөні)
дипломдық жобаны қорғауға жіберілді.
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары _____________ (қолы)
М.О.
"______" ____________ 20____ ж.
Дипломдық жобаны қорғау
________________________________________________________________
_________________________ тақырыбындағы дипломдық жобаны қорғау
20__ жылғы "______" __________________ өтті.
Бағасы __________________________________
М.О. Қорытынды аттестаттау комиссиясының төрағасы _______ (қолы)
Қорытынды аттестаттау емтихандары
Білім алушы ___________________________________________
(аты-жөні)
қорытынды емтихандарды тапсыруға жіберілді.
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары _______________ (қолы)
М.О.
20____ жылғы "______" ____________
Қорытынды емтихандарда алынған бағалар
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Курс көлемі, оқу сағаттары
Баға
Күні
Қорытынды аттестаттау комиссиясы төрағасының қолы
Әріптік
Цифрлық балама
Біліктілік емтихандарының қорытындылары
Модуль индексі
Пәннің және (немесе) модульдің атауы
Баға
Күні
Берілген жұмыс біліктілігінің атауы
Біліктілік комиссиясы төрағасының қолы
Әріптік
Цифрлық балама
Біліктілік комиссиясының 20___ жылғы "___" _______ шешімімен
(№ ___ хаттама) _____________________________________ біліктілігі берілді (мамандығы, дәрежесі, сыныбы, санаты (бар болған жағдайда)
20_____ жылғы "____" ____________ № ___________ кәсіби даярлық туралы куәлік берілді.
Қорытынды аттестаттау комиссиясының 20__ жылғы "___" _______ (№ ____ хаттама) шешімімен
____________________________________________ біліктілігі берілді. (мамандығы)
20_____ жылғы "_____" ___________ № ___________ диплом берілді.
Офис-тіркеуші ______________ (қолы)
М.О. Басшы _________________________________(қолы)
Диплом алған кезде үлгерім кітапшасы оқу орнына тапсырылады.
Ескерту:

1. Книжка успеваемости обучающегося организации технического и профессионального, послесреднего образования выдается вновь принятым обучающимся в течение первого семестра обучения, но не позднее чем за месяц до начала зимней экзаменационной сессии.
2. Книжки успеваемости заполняются от руки. Подчистки, помарки и неоговоренные исправления в книжке успеваемости не допускаются.
3. В книжку успеваемости проставляются оценки по всем дисциплинам и (или) модулям. По дисциплинам и (или) модулям, вынесенным на экзаменационную сессию, проставляются оценки, полученные обучающимися на экзаменах зачетах.
4. Общая экзаменационная оценка проставляется только по дисциплинам и (или) модулям, по которым экзамены проводятся письменно и устно (казахский язык и другие языки, литература, математика и другие согласно учебного плана). По дисциплинам и (или) модулям, по которым проводится только устный экзамен, оценка проставляется в графе, отведенной для устного экзамена; в других графах ставится прочерк.
5. Оценки, полученные обучающимися при повторной сдаче, проставляются экзаменатором на странице книжки успеваемости, соответствующей семестру прохождения данной дисциплины и (или) модуля или раздела дисциплины, путем повторной записи наименования дисциплины и (или) модуля на свободной строке.
6. Подпись родителей или лиц, их заменяющих, для обучающихся, достигших 18 лет, не обязательна.
7. Выдача дубликата книжки успеваемости производится только по распоряжению руководителя или его заместителя по учебной работе.
На титульной странице дубликата книжки успеваемости делается надпись "дубликат".
Все данные об успеваемости обучающегося за весь период обучения до момента выдачи ему дубликата вносятся в дубликат книжки на основании подлинных экзаменационных и семестровых ведомостей за все предыдущие семестры, хранящихся в учебной части.
8. В случае выбытия обучающегося из организации образования до окончания курса обучения книжка успеваемости сдается в организацию образования, которая выдает обучающемуся справку о сданных им за время пребывания в организации образования дисциплин и (или) модулей с указанием объема каждой дисциплины в часах и полученных оценок.
9. При получении диплома книжка успеваемости сдается в организацию образования.
10. Книжки успеваемости, сдаваемые обучающимися в связи с окончанием полного курса обучения или выбытия из организации образования, хранятся организацией образования в личных делах обучающихся.
Книжка успеваемости обучающегося организации технического и профессионального, послесреднего образования при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 12
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга выдачи дипломов
Полное наименование организации технического и профессионального, послесреднего образования
форма обучения
Начата ______________________
Окончена ____________________
Порядковый регистрационный номер
Серия и № диплома
Дата выдачи диплома
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) окончившего организацию образования
Продолжение таблицы
Наименование специальности
Присвоена квалификация
Дата и № протокола заседания комиссии по проведению итоговой аттестации
Роспись в получении
Подпись руководителя организации образования
Примечание: Дипломы, выданные обучающимся, регистрируются в книгах, которые заводятся в каждой организации образования по прилагаемой форме. Книги регистрации выданных дипломов пронумеровываются постранично, прошнуровываются, скрепляются печатью и хранятся у руководителя организации образования.
Приложение 13
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга выдачи дубликатов дипломов
Полное наименование организации технического и профессионального, послесреднего образования
______________ форма обучения
Начата ______________________
Окончена ____________________
Порядковый регистрационный номер
Серия и № диплома
Дата выдачи диплома
Фамилия, имя, отчество окончившего организацию образования
Продолжение таблицы
Наименование специальности
Присвоена квалификация
Дата и № протокола заседания комиссии по проведению итоговой аттестации
Роспись в получении
Подпись руководителя организации образования
Приложение 14
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга выдачи академической справки ______________________________________
(наименование организации образования)
Начата ___________________
Окончена _________________
Порядковый регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер справки
Дата выдачи справки
Роспись в получении справки
Книга выдачи академической справки при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Приложение 15
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2019 года № 208
Утверждена
приказом и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Поименная книга обучающихся
________________________________________________________
(наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования)
_________________________________________________________
Начата 20___ г.
Окончена 20___ г.
№ по поименной книге обучающихся
№ по книге приказов о контингенте обучающихся
Фамилия, имя и отчество обучающихся
Дата рождения
Пол
Национальность
Домашний адрес (местожительство до поступления)
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Дата зачисления в организацию образования
По какой специальности обучается
Срок обучения
Дата и № приказа организации о выпуске или отчислении обучающихся
Присвоенная квалификация (разряд, класс, категория)
Наименование документа об окончании
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Награды и поощрения за время обучения (дипломы с отличием)
Предприятие, на которое трудоустроен выпускник (местонахождение предприятия)
Разные отметки
14
15
16
Примечание:

1. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы білім алушысының үлгерім кітапшасы жаңадан қабылданған білім алушыларға бірінші семестрі ішінде, бірақ қысқы емтихан сессиясы басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей беріледі.
2. Үлгерім кітапшасы қолмен толтырылады. Үлгерім кітапшасында қателерді өшіруге, түзетуге және қарастырылмаған түзетулерді енгізуге рұқсат етілмейді.
3. Үлгерім кітапшасына барлық пәндер және (немесе) модульдер бойынша бағалар қойылады. Емтихан сессиясына шығарылған пәндер және (немесе) модульдер бойынша білім алушылардың емтихандарда, сынақтарда алған бағалары қойылады.
4. Жалпы емтихан бағасы емтихандар жазбаша және ауызша (қазақ тілі және басқа тілдер, әдебиет, математика және оқу жоспарына сәйкес басқалар) өткізілетін пәндер және (немесе) модульдер бойынша ғана қойылады. Тек ауызша емтихан ғана өткізілетін пәндер және (немесе) модульдер бойынша баға ауызша емтихан үшін бөлінген бағанға қойылады; басқа бағандарға сызықша қойылады.
5. Қайта тапсыру кезінде білім алушылардың алған бағаларын емтихан қабылдаушы осы пәнді және (немесе) модульді немесе пәннің бөлімін өту семестріне сәйкес келетін үлгерім кітапшасының бетіне пәннің және (немесе) модульдің атауын бос жолға қайта жазу арқылы қояды.
6. 18 жасқа толған білім алушылар үшін ата-аналарының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың қолы міндетті емес.
7. Үлгерім кітапшасының телнұсқасы басшының немесе оның оқу ісі жөніндегі орынбасарының өкімі бойынша ғана беріледі.
Үлгерім кітапшасы телнұсқасының титул бетінде "Телнұсқа" деген жазу жазылады.
Білім алушының телнұсқа берілгенге дейінгі оқу кезеңіндегі үлгерімі туралы барлық мәлімет оқу бөлімінде сақталатын алдыңғы семестрлердің емтихандық және семестрлік ведомосының негізінде үлгерім кітапшасының телнұсқасына толтырылады.
8. Білім алушы оқу курсын аяқтағанға дейін білім беру ұйымынан шығып кеткен жағдайда үлгерім кітапшасы білім беру ұйымына тапсырылады, ұйым білім алушыға білім беру ұйымында оқыған уақыт аралығында пәндер және (немесе) модульдер бойынша алған бағалары, пәннің сағат көлемі көрсетіле отырып толтырылған анықтама береді.
9. Диплом алған кезде үлгерім кітапшасы білім беру ұйымына тапсырылады.
10. Оқудың толық курсын аяқтауына немесе білім беру ұйымынан шығуына байланысты білім алушылар тапсыратын үлгерім кітапшаларын білім беру ұйымы білім алушылардың жеке істерінде сақтайды.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы білім алушысының үлгерім кітапшасы тек электрондық форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасында толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Диплом беру кітабы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының толық атауы
оқу нысаны
__________________________ басталды
__________________________ аяқталды
Реттік тіркеу нөмірі
Дипломның сериясы және №
Диплом берілген күн
Білім беру ұйымын бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Кестенің жалғасы
Мамандықтың атауы
Берілген біліктілік
Қорытынды аттестаттауды өткізу комиссиясы отырысы хаттамасының № және күні
Алғаны туралы қолы
Білім беру ұйымы басшысының қолы
Ескерту: Білім алушыларға берілген дипломдар әрбір білім беру ұйымында ұсынылған нысан бойынша дайындалған кітапта тіркеледі. Берілген дипломдарды тіркеу кітаптарының әр беті нөмірленеді, тігінделеді, мөрмен бекітіледі және білім беру ұйымының басшысында сақталады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Дипломдардың телнұсқасын беру кітабы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының толық атауы
оқу нысаны
__________________________ басталды
__________________________ аяқталды
Реттік тіркеу нөмірі
Дипломның сериясы және №
Диплом берілген күн
Білім беру ұйымын бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Кестенің жалғасы
Мамандықтың атауы
Берілген біліктілік
Қорытынды аттестаттауды өткізу комиссиясы отырысы хаттамасының № және күні
Алғаны туралы қолы
Білім беру ұйымы басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Академиялық анықтама беру кітабы
________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
__________________________ басталды
__________________________ аяқталды
Реттік тіркеу нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Анықтаманың нөмірі
Анықтаманың берілген күні
Анықтаманы алу туралы қолы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары электронды жүйеге қосылған жағдайда академиялық анықтама беру кітабы тек электронды форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 16 мамырдағы
№ 208 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім алушылардың атаулы кітабы
________________________________________________________
(техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының атауы)
20 ______ ж. басталды
20 _____ ж. аяқталды
Білім алушылардың атаулы кітаптағы №
Білім алушылардың контингенті туралы бұйрық кітабы бойынша №
Білім алушылардың тегі, аты, әкесінің аты
Туған жылы
Жынысы
Ұлты
Мекенжайы (оқуға түскенге дейінгі тұрғылықты жері)
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Білім беру ұйымына қабылдау күні
Қандай мамандық бойынша оқиды
Оқу мерзімі
Білім беру ұйымының білім алушылардың бітіргені немесе оқудан шығарылғаны туралы бұйрығының күні мен №
Берілген біліктілік (дәреже, класс, санат)
Бітіргені туралы құжаттың атауы
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Оқыған кезінде алған марапаттары мен мадақтамалары (үздік диплом)
Бітіруші жұмысқа тұрған кәсіпорын (кәсіпорынның орналасқан жері)
Әртүрлі белгілер
14
15
16
Ескертпе:

1. Поименная книга обучающихся является документом строгой отчетности для учета личного состава обучающихся. Поименная книга обучающихся служит основанием к составлению статистической и финансовой отчетностей по контингенту обучающихся.
2. Поименная книга обучающихся ведется заместителем руководителя по учебно-производственной работе под контролем руководителя организации образования.
3. Поименная книга обучающихся должна быть прошнурована, пронумерована, скреплена печатью и подписью руководителя организации образования.
4. Поименная книга обучающихся хранится постоянно в организации образования.
5. Поименная книга обучающихся заполняется строго в соответствии с приказами.
6. Для контингентов обучающихся очного, заочного и вечернего отделений ведутся отдельные Поименные книги обучающихся.
7. По окончании приема обучающихся подводится черта и делается запись:
"Зачислено ___________ 20__ г. ___________ (прописью) человек обучающихся", которая скрепляется подписями руководителя, заместителя руководителя по учебно-производственной работе и бухгалтера организации образования и печатью.
8. Поименные книги обучающихся должны заполняться четко, аккуратно, без подчисток и помарок; допущенные ошибки должны исправляться путем перечеркивания ошибочной записи и надписи исправления с пояснением за подписью руководителя и бухгалтера.
9. Разделение Поименных книг на обучающихся на части, пропуски страниц и строк, в т.ч. и между последней фамилией зачисленного и итоговой чертой запрещается. Для записи каждого обучающегося в книгах отводится две строки.
10. В поименную книгу вносятся все обучающиеся, независимо от того, когда они поступили в организацию образования - в начале или в середине учебного года.
Поименная книга обучающихся при подключении организации технического и профессионального, послесреднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.

1. Білім алушылардың атаулы кітабы білім алушылардың жеке құрамын есепке алуға арналған қатаң есептіліктегі құжат болып табылады. Білім алушылардың атаулы кітабы білім алушылардың контингенті бойынша статистикалық және қаржылық есептілікті жасауға негіз болады.
2. Білім алушылардың атаулы кітабын білім беру ұйымы басшысының қадағалауымен директордың оқу-өндірістік ісі жөніндегі орынбасары толтырады.
3. Білім алушылардың атаулы кітабы тігінделуі, нөмірленуі, мөрмен және білім беру ұйымының басшысының қолымен бекітілуі тиіс.
4. Білім алушылардың атаулы кітабы үнемі білім беру ұйымында сақталады.
5. Білім алушылардың атаулы кітабы қатаң түрде бұйрыққа сәйкес толтырылады.
6. Күндізгі, сырттай және кешкі бөлімдердің білім алушылары контингенті үшін Білім алушылардың атаулы кітабы жеке толтырылады.
7. Білім алушыларды қабылдау аяқталған соң шектемелік сызба сызылады және "20___ ж. ________ ________ (жазумен) білім алушы адам қабылданды" деген жазба жазылып, білім беру ұйымы басшысының, басшының оқу-өндірістік ісі жөніндегі орынбасары мен бухгалтердің қолымен және мөрмен бекітіледі.
8. Білім алушылардың атаулы кітабы анық, ұқыпты, өшіру және түзетулерсіз толтырылуы тиіс; жіберілген қателер сызылып, басшы мен бухгалтердің қол қойылған түсіндірме жазба арқылы түзетілуі тиіс.
9. Білім алушылардың атаулы кітабын бөлімдерге бөлу, беттер мен жолдарды, оның ішінде оқуға қабылданған білім алушы мен қорытынды сызба арасында бос жол қалдыруға рұқсат етілмейді. Кітапта әр білім алушыны жазу үшін екі қатар жол беріледі.
10. Атаулы кітапқа білім беру ұйымына оқу жылының басында немесе ортасында қабылданғанына қарамастан, барлық білім алушылар енгізіледі.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары электронды жүйеге қосылған жағдайда білім алушылардың атаулы кітабы тек электронды форматта толтырылады, оны қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.