О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов"
Совместный приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 206 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 июня 2019 года № 367. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2019 года № 18818. Утратил силу Совместным приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 июля 2021 года № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 400.
Сноска. Утратил силу Совместным приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.07.2021 № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.07.2021 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12617, опубликован 15 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.";
Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, утвержденные указанным совместным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2019 жылғы 3 маусымдағы № 206 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 5 маусымдағы № 367 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 маусымда № 18818 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 21 шiлдедегi № 263 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 шiлдедегi № 400 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 21.07.2021 № 263 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.07.2021 № 400 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12617 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидалары осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Приложение
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 июня 2019 года № 206 и Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан от
от 5 июня 2019 года № 367
Утверждены
совместным приказом
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 697 и
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1219
Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года и определяют порядок стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқарудағы мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 3 маусымдағы
№ 206 және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 5 маусымдағы
№ 367 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 697 және
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1219 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі 17-бабының 29) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру тәртібін анықтайды.

2. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, осуществляется путем:
1) финансирования их производителей по следующим направлениям: содержание рабочих мест; использование энергоресурсов; осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок; проведение испытаний, связанных с выпуском продукции; поддержка гарантийных обязательств;
2) финансирования скидки, предоставленной производителем физическим и юридическим лицам при приобретении ими транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники на территории Республики Казахстан, произведенных в Республике Казахстан.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) компоненты автомобильных транспортных средств – составные части конструкции автомобильных транспортных средств, детали, узлы, комплектующие изделия, материалы, химическая, лакокрасочная продукция и иные комплектующие, необходимые для производства автомобильных транспортных средств;
2) автомобильное транспортное средство – единица подвижного состава автомобильного транспорта, включающего автобусы, микроавтобусы, легковые и грузовые автомобили, троллейбусы, автомобильные прицепы, полуприцепы к седельным тягачам, а также специализированные автомобили (предназначенные для перевозки определенных видов грузов) и специальные автомобили (предназначенные для выполнения различных преимущественно нетранспортных работ);
3) самоходная сельскохозяйственная техника – техническое средство, предназначенное для повышения производительности труда в сельском хозяйстве путем механизации и автоматизации отдельных операций или технологических процессов, самостоятельно приводимое в движение с помощью двигателя внутреннего сгорания с рабочим объемом свыше 50 кубических сантиметров или электродвигатель(ли) максимальной (суммарной) мощностью более 4 кВт;
4) производители – физические и юридические лица, осуществляющие производство на территории Республики Казахстан продукции (товаров) согласно перечню продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров).
Глава 2. Требования к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств
4. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов предоставляется производителю при выполнении следующих требований:

2. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру:
1) олардың өндірушілерін мынадай бағыттар: жұмыс орындарын күтіп-ұстау; энергия ресурстарын пайдалану; ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыру; өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу; кепілдік міндеттемелерін қолдау бойынша қаржыландыру;
2) жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасында өндірілген көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын Қазақстан Республикасының аумағында сатып алу кезінде оларға өндіруші берген жеңілдікті қаржыландыру арқылы жүзеге асырылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) автомобиль көлік құралдарының құрамдастары – автомобиль көлік құралдары конструкциясының құрамдас бөліктері, бөлшектері, тораптары, құраушы бұйымдары, материалдары, химиялық, лак-бояу өнімдері және көлік құралдарын өндіру үшін қажетті өзге де құраушылары;
2) автомобиль көлік құралы – автобустарды, шағын автобустарды, жеңіл және жүк автомобильдерін, троллейбустарды, автомобиль тіркемелерін, отырылатын тартқыштардың жартылай тіркемелерді, сондай-ақ мамандандырылған (белгілі жүк түрлерін тасымалдауға арналған) автомобильдерді және арнайы (әртүрлі негізінен көліктік емес жұмыстарды орындауға арналған) автомобильдерді қосатын автомобиль көлігінің жылжымалы құрамының бірлігі;
3) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы – жекелеген операцияларды немесе технологиялық процестерді механикаландыру және автоматтандыру жолымен ауыл шаруашылығында еңбек өнімділігін арттыруға арналған, жұмыс көлемі 50 текше сантиметрден асатын іштей жану қозғалтқышының көмегімен өздігінен қозғалысқа түсетін техникалық құрал немесе ең жоғары (жиынтық) қуаты 4 кВт асатын электр қозғалтқыш(тар);
4) өндірушілер – Қазақстан Республикасының аумағында өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері оған (оларға) таралатын өнім (тауарлар) тізбесіне сәйкес өнім (тауарлар) өндіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
2-тарау. Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілерге қойылатын талаптар
4. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын өндіруді ынталандыру өндірушіге мынадай талаптар орындалған кезде ұсынылады:

1) производитель зарегистрирован на территории Республики Казахстан;
2) производителю присвоен международный идентификационный код изготовителя (WMI-код), и производитель осуществляет операции по нанесению индивидуального идентификационного номера (VIN-код) на неразъемные составляющие кузова (кабины), шасси или специально изготовленные номерные таблички автомобильных транспортных средств;
3) осуществление производства, по меньшей мере, одного из следующих экологически чистых автомобильных транспортных средств: соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями.
Глава 3. Требования к производителям самоходной сельскохозяйственной техники
5. Стимулирование производства в Республике Казахстан самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, предоставляется производителю при выполнении следующих требований:
1) производитель зарегистрирован на территории Республики Казахстан;
2) производитель осуществляет операции по нанесению идентификационного номера на специально изготовленные номерные таблички на основной составляющий узел самоходной сельскохозяйственной техники (кузов, кабина, рама, шасси);
3) осуществление производства самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
Глава 4. Порядок стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
6. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, осуществляется на основании договора между производителем и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) (далее – Оператор) на предоставление финансирования производителей по направлениям, установленных пунктом 2 настоящих Правил (далее – договор на финансирование).
7. Договор на финансирование заключается на основании формы типового договора между производителями экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов и Оператором согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также формы типового договора между производителями самоходной сельскохозяйственной техники и Оператором согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

1) өндіруші Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
2) өндірушіге өндірушінің халықаралық сәйкестендіру нөмірі (WMІ-код) берілген және өндіруші жеке сәйкестендіру нөмірін (VІN-кодын) автомобиль көлік құралдарының шанағының (кабинасының), шассиінің ажыратылмас құраушыларына немесе арнайы жасалған нөмірлік тақтайшаларға жазу бойынша операцияларды жүзеге асырады.
3) мынадай экологиялық таза: 4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқышы бар автомобиль көлік құралдарының кем дегенде біреуін өндіруді жүзеге асыру.
3-тарау. Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілерге қойылатын талаптар
5. Қазақстан Республикасында техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру мынадай талаптар орындалған кезде өндірушіге беріледі:
1) өндіруші Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
2) өндіруші өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының негізгі құрамдас торабына (шанақ, кабина, қаңқа, шасси) арнайы дайындалған нөмір маңдайшаларға сәйкестендіру нөмірін тағу жөніндегі операцияларды жүзеге асырады;
3) техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді жүзеге асыру.
4-тарау. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру тәртібі
6. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру өндіруші мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы (бұдан әрі – Оператор) арасындағы осы Қағидалардың 2-тармағында белгіленген бағыттар бойынша өндірушілерді қаржыландыруды беру шартының (бұдан әрі – қаржыландыру шарты) негізінде жүзеге асырылады.
7. Қаржыландыру шарты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын өндірушілер мен Операторы арасындағы үлгілік шарт нысанының, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер мен Операторы арасындағы үлгілік шарт нысанының негізінде жасалады.

8. Для заключения договора на финансирование производитель представляет Оператору заявление о заключении договора на финансирование (в произвольной форме) с приложением следующих документов:
1) копии учредительных документов (оригиналы для сверки) для юридического лица или копия удостоверения личности (оригинал для сверки) и выписка из реестра индивидуальных предпринимателей для физического лица;
2) справка, подписанная руководителем и главным бухгалтером производителя (при наличии), скрепленная печатью (при наличии) производителя, с указанием банковских реквизитов и расчетных счетов производителя, на которые перечисляется финансирование;
3) копия документа о присвоении WMI-кода, заверенная руководителем производителя (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
4) копия соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств (оригинал для сверки) (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
5) копия соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники (оригинал для сверки) (для производителей самоходной сельскохозяйственной техники);
6) свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя (при наличии);
7) копия одобрения типа транспортного средства либо сертификата соответствия транспортного средства, заверенная руководителем производителя (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
8) копия сертификата соответствия самоходной сельскохозяйственной техники, выданного органом по подтверждению соответствия, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования (для производителей самоходной сельскохозяйственной техники).
9. Оператор рассматривает заявление о заключении договора на финансирование, представленное производителями в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней со дня его поступления и заключает с производителями договор на финансирование либо отказывает в письменной форме производителю в заключении такого договора.
10. Основаниями для отказа в заключении договора на финансирование является неполнота и (или) несоответствие представленных документов и содержащихся в них сведений требованиям и условиям, установленными пунктами 4 или 5, 8 настоящих Правил.
11. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) с приложением следующих документов:
расчет финансирования затрат на выплату заработной платы, рассчитываемые за отчетный период, а также затрат на отчисления на страховые взносы по обязательному социальному страхованию, социальный налог, обязательное страхование работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей (далее - финансирования части затрат на содержание рабочих мест) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расчет финансирования затрат на оплату электрической и тепловой энергии, используемой в производственных целях (далее - финансирование части затрат на использование энергоресурсов) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
расчет финансирования затрат на оплату труда сотрудников производителя, участвующих в осуществлении научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработках, материальные расходы, непосредственно связанные с выполнением научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок, стоимость услуг по осуществлению научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок сторонними организациями (далее - финансирование части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

8. Қаржыландыру шартын жасасу үшін өндіруші Операторға мынадай құжаттарды қоса беріп, қаржыландыру шартын жасасу туралы өтініш (еркін нысанда) ұсынады:
1) заңды тұлға үшін өндірушінің құрылтай құжаттарының көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқалар) немесе жеке тұлға үшін жеке куәліктің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа) және жеке кәсіпкерлер тізілімінен үзінді;
2) өндірушінің басшысы және бас бухгалтері (болған кезде) қол қойған, өндірушінің мөрімен бекітілген (болған кезде), оған қаржыландыру аударылатын өндірушінің банктік деректемелері және есеп шоттары көрсетілген анықтама;
3) WMІ-кодын беру құжатының өндірушінің басшысы растаған көшірмесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін);
4) моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік жинау туралы келісімнің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа) (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін);
5) ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа) (өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер үшін).
6) заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама;
7) көлік құралының типін мақұлдауының немесе көлік құралының сәйкестік сертификатының басшысы растаған көшірмесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін).
8) Техникалық реттеу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, сәйкестікті растаушы органмен берілген, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық техникасының сәйкестік сертификатының көшірмесі (өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер үшін).
9. Оператор осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес өндірушілер ұсынған қаржыландыру шарттарын жасасу туралы өтініштерді олар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды және өндірушілермен қаржыландыру шартын жасасады не өндірушіге осындай шарт жасасудан жазбаша нысанда бас тартады.
10. Ұсынылған құжаттар мен оларда бар мәліметтердің толық болмауы және/немесе осы Қағидалардың 4 немесе 5, 8-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі Қаржыландыру шартын жасасудан бас тарту үшін негіздер болып табылады.
11. Осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған өндіруші Операторға қаржыландыру өтініші (Оператормен келісілген нысан бойынша) мен мынадай қосымша құжаттарды ұсынады:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезеңге есептелетін жалақыны төлеуге, сондай-ақ міндетті әлеуметтік сақтандыру бойынша сақтандыру жарналарына ақша аударуға шығындар, әлеуметтік салық, қызметкерлер еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаған кезде оларды жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі - жұмыс орындарын күтіп ұстауға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірістік мақсаттарда пайдаланылатын электр және жылу энергиясын төлеуге кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі – энергия ресурстарын пайдалануға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға қатысатын өндіруші қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді орындаумен тікелей байланысты материалдық шығыстар, бөгде ұйымдардың ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруы бойынша көрсетілетін қызметтерінің құнына кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі - ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);

расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции, по форме согласно приложениям 6 или 7 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
утвержденную плановую калькуляцию себестоимости продукции (одной единицы) в части заявляемых затрат, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, за исключением поддержки гарантийных обязательств.
Отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам и (или) отчет о производстве самоходной сельскохозяйственной техники по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам представляется производителем Оператору в день подачи заявления о предоставлении финансирования.
12. Сумма финансирования в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил одного произведенного и подлежащего реализации (реализованного) на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями), или одной единицы самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, не должна превышать среднеарифметическое значение сумм такого финансирования за прошедший (по отношению к году, в котором указанное автомобильное транспортное средство или самоходная сельскохозяйственная техника были произведены) календарный год в разрезе категорий автомобильных транспортных средств или видов самоходной сельскохозяйственной техники с соответствующими объемами двигателей, мощностью двигателей и показателями полной массы.

осы Қағидаларға 6-қосымшаға не 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен байланысты, өнімді шығарумен байланысты автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың компоненттеріне және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына сынақтар жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға байланысты шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша М санатты, соның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша N санатты, оның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру есептемесін;
кепілдік міндеттемесін қолдауды қоспағанда, осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәлімделген шығындар бөлігінде өнімнің (бір бірлігінің) өзіндік құнының бекітілген жоспарлы калькуляциясын.
Осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының өндірісі туралы есепті және (немесе) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру туралы есепті өндіруші қаржыландыруды беру туралы өтініші берілген күні Операторға ұсынады.
12. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) немесе техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігінің осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес қаржыландыру сомасы қозғалтқыштарының тиісті көлемдері, қозғалтқыштарының қуаты мен толық массасының көрсеткіштері бар автомобиль көлік құралдарының санаттары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген автомобиль көлік құралы немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген жылға қатысты) осындай қаржыландырудың сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.

Финансирование автомобильных транспортных средств категории M1 с электродвигателями осуществляется в порядке, определенном в пункте 16 настоящих Правил, как для прочего финансирования.
Сумма финансирования, указанная в части первой настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя календарного года, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство (соответствующее экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) или самоходная сельскохозяйственная техника, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, были произведены, по отношению к месячному расчетному показателю прошлого календарного года, а также пропорционально изменению максимального размера ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении категорий автомобильных транспортных средств или видов самоходной сельскохозяйственной техники, действующей на дату производства.
13. Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности может письменно обратиться к Оператору с предложением об изменении в данном календарном году объемов финансирования с предоставлением документов, подтверждающих обоснованность таких изменений.
Оператор в течение пяти рабочих дней после поступления соответствующего предложения анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет финансовых возможностей Оператора. По итогам анализа Оператор определяет объем финансирования и направляет на согласование в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в течение десяти рабочих дней после получения предложений от Оператора согласовывает или направляет замечания Оператору.
Оператор по итогам согласования с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в течение пяти рабочих дней направляет соответствующие изменения в Инвестиционную политику на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученные изменения в Инвестиционную политику либо отказывает в их согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.
14. Финансирование произведенных и подлежащих реализации (реализованных) на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями), а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, не предоставляется по автомобильным транспортным средствам, а также самоходной сельскохозяйственной технике, по которым, в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил, уже осуществлено прочее финансирование.

Электрлі қозғалтқыштары бар М1 санатты автомобиль көлік құралдарын қаржыландыру, басқа да қаржыландыру үшін, осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген қаржыландыру сомасы, өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) немесе техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды, сондай-ақ автомобиль көлік құралдарының санатына немесе ауыл шаруашылығы техникасының түріне қатысты өндіріс күні қолданыста болған кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің ең жоғары мөлшерінің пропорцианалды өзгеруіне түзетіледі.
13. Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Операторға қаржыландыру көлемін осы күнтізбелік жылы өзгерту туралы ұсыныспен жазбаша өтінішті, осындай ұсыныстың негізділігін растайтын құжаттарды қоса тіркеп, бере алады.
Оператор тиісті ұсыныс келіп түскеннен кейін бес жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын Оператордың қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Талдау қорытындысы бойынша Оператор қаржыландыру көлемін анықтайды және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға келісу үшін жібереді.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Оператордың ұсынысын алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде келіседі немесе ескертулерді Операторға жібереді.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен келісу қорытындысы бойынша Инвестициялық саясатқа тиісті өзгертулерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде келісуге жолдайды.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде Инвестициялық саясатта қабылданған өзгерістерді келіседі немесе, егер осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаса, оларды мақұлдаудан бас тартады.
14. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар), сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын қаржыландыру, осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес басқа қаржыландыру жүзеге асырылған автомобиль көлік құралдарына, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына берілмейді.

15. Прочие суммы финансирования в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил по направлениям, установленным подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил (далее – прочее финансирование), одного произведенного на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями), или одной единицы самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, не должны превышать среднеарифметическое значение сумм финансирования произведенных и реализованных на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, за прошедший (по отношению к году, в котором указанное транспортное средство или самоходная сельскохозяйственная техника были произведены) календарный год в разрезе категорий автомобильных транспортных средств или видов самоходной сельскохозяйственной техники с соответствующими объемами двигателей, мощностью двигателей и показателями полной массы.
Сумма прочего финансирования, указанная в части первой настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя календарного года, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство (соответствующее экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) или самоходная сельскохозяйственная техника, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами были произведены, по отношению к месячному расчетному показателю прошлого календарного года, а также пропорционально изменению максимального размера ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении категорий автомобильных транспортных средств или видов самоходной сельскохозяйственной техники, действующей на дату производства.
16. Общая сумма прочего финансирования определяется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, в следующем порядке:
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на основании предложений производителей направляет Оператору предложения об объемах прочего финансирования на соответствующий календарный год;
Оператор в течение пяти рабочих дней анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет своих финансовых возможностей. По итогам анализа Оператор направляет уполномоченному органу в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию об объемах доступных средств, которые могут быть выделены в качестве прочего финансирования;
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в пределах объемов доступных средств Оператора, которые могут быть им выделены в качестве прочего финансирования, в течение десяти рабочих дней формирует и направляет Оператору предложение об объемах прочего финансирования в разрезе производителей и категорий автомобильных транспортных средств, а также мощности двигателя самоходной сельскохозяйственной техники;
Оператор на основании предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности включает объемы прочего финансирования в соответствующий раздел Инвестиционной политики, который в течение пяти рабочих дней направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды;
уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученную Инвестиционную политику либо отказывает в его согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.

15. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) немесе техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігінің осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында белгіленген бағыттар бойынша осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес басқа қаржыландыру сомалары (бұдан әрі – басқа қаржыландыру) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралы (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) немесе техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы қозғалтқыштарының тиісті көлемдері, қозғалтқыштарының қуаты және толық массасының көрсеткіштері бар автомобиль көлік құралдарының санаттары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген автомобиль көлік құралы немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген жылға қатысты) қаржыландыру сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген басқа қаржыландыру сомасы өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) немесе техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды, сондай-ақ автомобиль көлік құралдарының санатына немесе ауыл шаруашылығы техникасының түріне қатысты өндіріс күні қолданыста болған кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің ең жоғары мөлшерінің пропорцианалды өзгеруіне түзетіледі.
16. Басқа қаржыландырудың жалпы сомасын Оператор қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген өзінің тиісті жылға инвестициялық саясатында келесі тәртіп бойынша айқындайды:
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілердің ұсыныстары негізінде тиісті күнтізбелік жылға басқа қаржыландырудың көлемі туралы ұсыныстарды Операторға жолдайды;
Оператор бес жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын өзінің қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Талдау қорытындысы бойынша Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын қаражаттың көлемі туралы ақпаратты жолдайды;
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын Операторда бар қаражат көлемінің шегінде өндірушілер мен автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы қозғалтқышының қуаты тұрғысында басқа қаржыландыру көлемі туралы он жұмыс күні ішінде ұсыныстарын жасайды және Операторға жібереді;
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті, мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстары негізінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде келісуге жолданатын Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне басқа қаржыландыру көлемін қосады;
қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде қабылданған Инвестициялық саясатты келіседі немесе, егер осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаса, оны мақұлдаудан бас тартады.

17. Прочее финансирование не предоставляется по автомобильным транспортным средствам, а также самоходной сельскохозяйственной технике, по которым в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил уже осуществлено финансирование при их производстве и реализации на территории Республики Казахстан.
Для получения прочего финансирования, производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, таможенных деклараций и (или) товаросопроводительных документов в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
18. В случае отсутствия за прошедший (по отношению к году, в котором автомобильное транспортное средство и (или) самоходная сельскохозяйственная техника, указанные в части первой пункта 12 или части первой пункта 15 настоящих Правил, были произведены) календарный год финансирования определенной категории автомобильных транспортных средств и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, предлагаемых для финансирования (прочего финансирования) в соответствии с пунктами 12 или 15 настоящих Правил, финансирование (прочее финансирование) такой категории автомобильных транспортных средств и (или) видов самоходной сельскохозяйственной техники производится в пределах, предусмотренных для них максимальных размеров ставок финансирования, действовавших в году их производства, связанного с поддержкой гарантийных обязательств, согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам. Сумма прочего финансирования в таком случае дополнительно определяется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, в порядке, предусмотренном в пункте 16 настоящих Правил.
19. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 настоящих Правил производитель, с которым заключен договор на финансирование, два раза в месяц представляет Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) скидки, предоставленной им физическим и юридическим лицами при реализации произведенного в Республике Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, с приложением документов, подтверждающих получение в течение предыдущего периода от покупателей документов, подтверждающих сдачу на утилизацию вышедшего из эксплуатации автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, предусматривающих право на получение скидки на приобретение автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники на территории Республики Казахстан, произведенного в Республике Казахстан, по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам (далее – скидочные сертификаты), порядок выдачи которых определяется Оператором.
Размер скидки указывается в скидочном сертификате и представляет собой сумму, выраженную в тенге.
Скидочный сертификат действует в течение одного года с момента его выдачи и может быть передан иным лицам не более трех раз с момента его выдачи. Передача сертификата иным лицам не изменяет срок его действия.
Скидка на приобретение произведенного на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, может быть суммирована не более чем по двум скидочным сертификатам на одно приобретаемое автомобильное транспортное средство либо на одну единицу самоходной сельскохозяйственной техники.

17. Басқа қаржыландыру осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында өндіру және өткізу кезінде қаржыландырылып қойған автомобиль көлік құралдары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы бойынша берілмейді.
Басқа қаржыландыруды алу үшін қаржыландыруға шарт жасаған өндіруші Операторға осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды, Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес кедендік декларацияларды және (немесе) тауарлардың ілеспе құжаттарын қоса беріп, осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысанда өтініш ұсынады.
18. Осы Қағидалардың 12-тармағына және 15-тармағына сәйкес қаржыландыру үшін ұсынылған (басқа қаржыландыру) автомобиль көлік құралдарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының белгілі санатына өткен күнтізбелік жылы (осы Қағидалардың 12-тармағының бірінші немесе 15-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген өндірілген автомобиль көлік құралдарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының жылына қатысты) қаржыландыру болмаса, осындай санатты автомобиль көлік құралдарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлерінің қаржыландырылуы (басқа қаржыландырылуы), осы Қағидаларға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес, кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты, олардың өндірілген жылы әрекет еткен қаржыландыру мөлшерлемесінің олар үшін қарастырылған ең жоғары мөлшерінің шегінде жүргізіледі. Бұл жағдайда басқа қаржыландырудың сомасы, осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген тәртіппен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілеттік органмен келісілген, Оператордың тиісті жылға Инвестициялық саясатында қосымша анықталады.
19. Осы Қағидалардың 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған өндіруші Операторға алдыңғы ай ішінде сатып алушылардан пайдаланудан шығарылған автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын кәдеге жаратуға тапсыруды растайтын, Қазақстан Республикасында өндірілген, Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға жеңілдік алу құқығын көздейтін, оларды беру тәртібі оператормен анықталатын, осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжат (бұдан әрі – жеңілдікті сертификаттары) алғанын растайтын құжаттарды қоса беріп, Қазақстан Республикасында өндірілген экологиялық таза автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өткізу кезінде жеке және заңды тұлғаларға берген жеңілдікті қаржыландыруды беру туралы өтінішті (Оператормен келісілген нысанда) айына екі рет ұсынады.
Жеңілдіктің мөлшері жеңілдік сертификатында көрсетіледі және теңгемен көрсетілген соманы білдіреді.
Жеңілдік сертификаты берілген кезден бастап бір жыл ішінде қолданылады және ол берілген кезден бастап үш реттен аспай өзге тұлғаларға берілуі мүмкін. Өзге тұлғаларға сертификатты беру оның қолданыс мерзімін өзгертпейді.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген экологиялық таза автомобиль көлік құралын (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және (немесе) техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға жеңілдік бір сатып алынатын автомобиль көлік құралына не өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігіне екіден аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша қосылуы мүмкін.

20. Для определения размера скидки уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на основании предложений производителей, направляет Оператору план производства экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями), а также самоходной сельскохозяйственной техники и размер скидок в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники на следующий год.
Оператор в течение десяти рабочих дней после поступления соответствующего предложения анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет финансовых возможностей Оператора. По итогам анализа Оператор определяет количество скидочных сертификатов и размер скидок, предусмотренных в них, в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также самоходной сельскохозяйственной техники и направляет на согласование в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в течение десяти рабочих дней после получения предложений от Оператора согласовывает или направляет замечания Оператору.
Оператор по итогам согласования с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности включает количество скидочных сертификатов и размер скидок, в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники в соответствующий раздел Инвестиционной политики на следующий год, который в течение пяти рабочих дней направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученную Инвестиционную политику либо отказывает в его согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.
21. Оператор регистрирует в порядке поступления заявления о предоставлении финансирования, представленные в соответствии с пунктами 11, 19 настоящих Правил, проверяет наличие представленных документов в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование.
В случае принятия решения об отказе в предоставлении финансирования в течение трех рабочих дней со дня принятия решения в письменном виде уведомляет производителя с указанием основания отказа.

20. Жеңілдік мөлшерін айқындау үшін индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілердің ұсыныстары негізінде Операторға экологиялық таза автомобиль көлік құралын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар), сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру жоспарын және келесі жылға автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде жеңілдік мөлшерін жібереді.
Оператор тиісті ұсыныс келіп түскеннен кейін он жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын Оператордың қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Оператор талдау қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының санаттары бөлінісінде көзделген жеңілдік мөлшерін айқындайды және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Оператордан ұсыныстарды алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде онымен келіседі немесе Операторға ескертулер жібереді.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен келісу қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісіндегі жеңілдік мөлшерін келесі жылға Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне енгізеді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде келісуге жібереді.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде қабылданған Инвестициялық саясатты келіседі немесе, егер осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаса, оны мақұлдаудан бас тартады.
21. Оператор осы Қағидалардың 11, 19-тармақтарына сәйкес ұсынылған қаржыландыруды беру туралы өтініштерді келіп түсу тәртібімен тіркейді, қаржыландыруды беру туралы өтініштер келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды береді.
Қаржыландыруды беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өндірушіні бас тартудың негіздемесін көрсете отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.

22. Основаниями для отказа в предоставлении финансирования является непредставление документов согласно пунктам 11, 19 настоящих Правил.
23. В случае установления Оператором отсутствия представленных документов согласно пунктам 11, 19 настоящих Правил, средства, полученные производителем в результате данных нарушений, подлежат возврату в доход Оператора.
24. В целях подтверждения соответствия сведений, содержащихся в документах, представленных в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил, производитель предоставляет по запросу Оператора не более двух раз в год заключение независимой аудиторской компании по статьям расходов, указанных в абзацах втором – восьмом пункта 11 настоящих Правил.
25. Производители предоставляют по запросу Оператора информацию об использованных скидочных сертификатах в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники.
Приложение 1
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически
чистых автомобильных
транспортных средств
(соответствующих
экологическому
классу 4 и выше;
с электродвигателями)
и их компонентов,
а также самоходной
сельскохозяйственной
техники, соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Типовой договор между производителями экологически чистых автомобильных транспортных средств и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров)
Город ________                                           "___" __________20__ года
Настоящий Договор заключен между оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) действующего на основании Устава (далее – Оператор), в лице ______________, и ________________, в лице ______________, действующего на основании ____________ (далее – производитель) именуемые в дальнейшем Стороны.
Принимая во внимание, что:
Стороны договорились о том, что Договор будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Стороны заключили настоящий Договор о нижеследующем.
Глава 1. Предмет Договора
1. Предметом настоящего Договора является взаимодействие Сторон по установлению и реализации взаимных обязательств при производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств товарных позиций 870120101 (тягачи седельные), 8702 (моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя), 8703 (автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили - фургоны и гоночные автомобили), 8704 (моторные транспортные средства для перевозки грузов), 8705 (моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов) единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), направленное на развитие отечественной экологически чистой автомобильной промышленности.
Под производством экологически чистых автомобильных транспортных средств понимается система серийного производства по меньшей мере одного из следующих экологически чистых автомобильных транспортных средств и, при наличии, их компонентов: соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями.
Под производством компонентов автомобильных транспортных средств понимаются составные части конструкции автомобильных транспортных средств, детали, узлы, комплектующие изделия, материалы, химическая, лакокрасочная продукция и иные комплектующие, необходимые для производства автомобильных транспортных средств.

22. Осы Қағидалардың 11, 19-тармақтарына сәйкес құжаттардың ұсынылмауы қаржыландыруды беруден бас тарту үшін негіз болып табылады.
23. Оператор осы Қағидалардың 11, 19-тармақтарына сәйкес құжаттардың болмауын анықтаған жағдайда, өндірушінің осы бұзушылықтардың нәтижесінде алған қаражаты Оператор кірісіне қайтарылуға жатады.
24. Осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардағы мәліметтердің сәйкестігін растау мақсатында өндіруші Оператордың сұранысы бойынша осы Қағидалардың 11-тармағының екінші – сегізінші абзацтарында көрсетілген шығыс баптары бойынша жылына екі реттен көп емес тәуелсіз аудиторлық ұйымының қорытындысын ұсынады.
25. Өндірушілер Оператордың сұрауы бойынша автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісіндегі пайдаланылған жеңілдік сертификаттары туралы ақпаратты ұсынады.
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа
сәйкес келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде айқындалған
экологиялық талаптарға сәйкес
келетін өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы арасындағы үлгілік шарт
________ қаласы                                     20__ жылғы "___" __________
Осы Шарт бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын
________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін өндірушілердің
(импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы
(бұдан әрі – Оператор) және ______________ атынан
________________ негізінде әрекет ететін _____________________________
(бұдан әрі - өндіруші) арасында жасалған.
Тараптар осы Келісім өзінің шарттарын жүзеге асыруда олардың өзара құқықтары мен міндеттемелерін реттейтіні туралы келісті.
Тараптар төмендегі туралы осы Шартты жасасты.
1-тарау. Шарт нысанасы
1. Осы Шарттың нысанасы Тараптардың отандық экологиялық таза автомобиль өнеркәсібін дамытуға бағытталған Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 870120101 (ершікті тартқыштар), 8702 (жүргізушіні қоса алғанда, 10 және одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары), 8703 (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдерін қоса алғанда, жеңіл автомобильдер және негізінен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа) арналған өзге де моторлы көлік құралдары), 8704 (жүктерді тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары), 8705 (жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары) тауар позицияларының экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндіру кезінде өзара міндеттемелерді белгілеу және іске асыру бойынша өзара іс-қимылы болып табылады.
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндіру деп 4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар кемінде бір экологиялық таза автомобиль көлік құралын және болған кезде олардың құрамдастарын сериялық өндірудің жүйесі ұғынылады.
Автомобиль көлік құралдарының құрамдастарын өндіру деп автомобиль көлік құралдары конструкциясының құрамдас бөліктері, бөлшектері, тораптары, жиынтықтаушы бұйымдары, материалдар, химиялық, лак-бояу өнімі және автомобиль көлік құралдарын өндіру үшін қажетті өзге де жиынтықтауыштары ұғынылады.

Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Производитель имеет право требовать консультации с Оператором для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
2.2. Производитель обязуется:
2.2.1. обеспечить производство экологически чистых автомобильных транспортных средств;
2.2.2. предоставить Оператору заявление о предоставлении финансирования и документы в соответствии с пунктом 11 или 19 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2.2.3. производить возврат излишне уплаченных Оператором сумм и, в случае установления фактов нарушения требований к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, возврат денежных средств Оператору в течение десяти рабочих дней с момента получения производителем соответствующего уведомления от Оператора, к которому прилагаются подтверждающие документы.
2.3. Оператор имеет право требовать консультации с Производителем для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
2.4. Оператор обязуется:
2.4.1. проверять предоставленные документы в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование;
2.4.2. в случае принятия решения об отказе в предоставлении финансирования в течение трех рабочих дней со дня принятия решения в письменном виде уведомлять производителя с указанием основания отказа;
2.4.3. в течение трех рабочих дней со дня обнаружения фактов нарушения требований к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, извещать производителя о необходимости возврата перечисленных денежных средств.
Глава 3. Ответственность Сторон
3.1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения производителем положений Договора Оператор направляет производителю уведомление о приостановлении Договора и об устранении в течение месячного срока нарушения в письменной форме с указанием выявленных нарушений.
Не устранение или ненадлежащее устранение выявленных нарушений является основанием для расторжения Договора в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.

2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Өндіруші осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Оператормен кеңесуді талап етуге құқылы.
2.2. Өндіруші:
2.2.1. экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және олардың компоненттерін өндіруді қамтамасыз етуге;
2.2.2. Операторға Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 11 немесе 19-тармақтарына сәйкес қаржыландыру беру туралы өтінішті және құжаттарды беруге;
2.2.3. Оператор артық төлеген сомаларын қайтаруға және экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда, сондай-ақ өндіруші дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтерді және деректерді ұсынған кезде растайтын құжаттар бірге қоса тіркелетін тиісті хабарламаны өндіруші Оператордан алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде Операторға ақша қаражатының қайтарылуын жүргізуге міндеттенеді.
2.3. Оператор осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Өндірушімен кеңесуді талап етуге құқылы.
2.4. Оператор:
2.4.1. қаржыландыруды беру туралы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексеруге және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды беруге;
2.4.2. қаржыландыруды беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өндірушіні бас тартудың негіздерін көрсете отырып, жазбаша түрде хабардар етуге;
2.4.3. экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде, сондай-ақ дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтер және деректер ұсынылған кезде өндірушіге аударылған ақша қаражатын қайтару қажеттігі туралы хабарлауға міндеттенеді.
3-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Өндіруші Шарттың ережелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда Оператор өндірушіге анықталған бұзушылықтарды көрсете отырып, Шартты тоқтата тұру туралы және бір айлық мерзімде бұзушылықты жою туралы хабарламаны жазбаша нысанда жібереді.
Анықталған бұзушылықтарды жоймау немесе тиісінше жоймау Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен Шартты бұзу үшін негіз болып табылады.

3.2. В случае невозвращения производителем денежной выплаты, их возврат осуществляется в судебном порядке.
3.3. Ответственность за достоверность предоставляемой производителем информации в целях получения финансирования несет производитель.
3.4. За неисполнение или ненадлежащее исполнение других обязательств и гарантий Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Форс-мажор
4.1. Ни одна из Сторон не несет ответственности за невыполнение каких-либо обязательств по Договору, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор).
4.2. К форс-мажору относятся военные конфликты, природные катастрофы, стихийные бедствия (пожары, крупные аварии, нарушение коммуникаций) и иные чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства.
4.3. При полной или частичной приостановке работ по Договору, вызванной форс-мажорными обстоятельствами, продлеваются сроки реализации обязательств на срок действия форс-мажора.
4.4. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств Сторона, пострадавшая от них, в течение пятнадцати рабочих дней со дня их возникновения уведомляет об этом другую Сторону путем вручения письменного извещения с указанием даты начала события и описанием форс-мажорных обстоятельств.
4.5. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Стороны незамедлительно проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
Глава 5. Конфиденциальность
5.1. Стороны в соответствии с законодательством Республики Казахстан соблюдают условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к работе по реализации настоящего Договора в течение срока его действия.
5.2. Ни одна из Сторон без получения письменного согласия другой Стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Договора, или иную информацию, считаемую конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего Договора, кроме случаев:
1) когда информация используется в ходе судебного разбирательства;
2) когда информация предоставляется третьим лицам, оказывающим услуги одной из Сторон по Договору, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации и использования ее только в установленных Сторонами целях и на определенный Сторонами срок;
3) когда информация предоставляется банку или иной финансовой организации, у которой Сторона по Договору получает финансовые средства, при условии, что такой банк или финансовая организация берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации;

3.2. Өндіруші ақшалай төлемді қайтармаған жағдайда оларды қайтару сот тәртібімен жүзеге асырылады.
3.3. Қаржыландыруды алу мақсатында өндіруші ұсынатын ақпараттың дұрыстығы үшін өндіруші жауапты болады.
3.4. Басқа міндеттемелер мен кепілдіктердің орындалмауы немесе тиісінше орындалмауы үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4-тарау. Форс-мажор
4.1. Тараптардың ешқайсысы Шарт бойынша қандай да бір міндеттемелердің орындалмауы үшін, егер мұндай орындамау немесе орындау кезіндегі кідіріс еңсерілмейтін күштің мән-жайларымен (форс-мажор) тудырылса, жауапты болмайды.
4.2. Форс-мажорға әскери жанжалдар, табиғи апаттар, дүлей зілзалалар (өрттер, ірі авариялар, коммуникациялардың бұзылуы) және өзге де төтенше және осы жағдайларда алдын алуға болмайтын мән-жайлар жатады.
4.3. Форс-мажорлық мән-жайлармен тудырылған Шарт бойынша жұмыстар толық немесе ішінара тоқтатыла тұрған кезде міндеттемелерді іске асыру мерзімі форс-мажор қолданысының мерзіміне ұзартылады.
4.4. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда олардан зардап шеккен Тарап олар туындаған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты оқиғаның басталу күнін көрсете отырып және форс-мажорлық мән-жайларды сипаттап, жазбаша хабарламаны тапсыру арқылы хабардар етеді.
4.5. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Тараптар қалыптасқан жағдайдың шешімін іздеу үшін дереу келіссөздер жүргізеді және осындай мән-жайлардың салдарын барынша төмендету үшін барлық құралдарды пайдаланады.
5-тарау. Құпиялылық
5.1. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Шартты іске асыру бойынша жұмысқа қатысты барлық құжаттар, ақпарат пен есептер бойынша құпиялылықтың талаптарын оның қолданыс мерзімі ішінде сақтайды.
5.2. Тараптардың бірде-бірі екінші Тараптың жазбаша келісімін алмай Шарттың мазмұнына қатысты ақпаратты немесе құпиялы болып есептелетін және осы Шарттың ережелерін іске асырумен байланысты өзге ақпаратты, мынадай:
1) ақпарат сот талқылауы барысында пайдаланылған;
2) Шарт бойынша Тараптардың біріне қызметтер көрсететін үшінші тұлға осы ақпараттың құпиялылығы талаптарын сақтау және оны тек Тараптар белгілеген мақсаттарда және Тараптар айқындаған мерзімге пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда ақпарат осындай үшінші тұлғаларға берілген;
3) банк немесе Шарт бойынша Тарап одан қаржылай қаражатты алатын қаржы ұйымы осы ақпараттың құпиялылығы талаптарын сақтау міндеттемесін алатын жағдайда сол банкіге немесе қаржы ұйымына ақпарат ұсынылған;

4) когда информация предоставляется налоговым или иным уполномоченным государственным органам Республики Казахстан, которые имеют доступ к любой информации, в том числе являющейся банковской тайной, относящейся к любым банковским счетам производителя, в том числе открытым в иностранных банках за пределами Республики Казахстан;
5) опубликования данных об объемах стимулирования производителей.
Глава 6. Урегулирование споров
6.1. Любой спор между Сторонами относительно толкования или применения настоящего Договора разрешается путем консультаций и переговоров.
6.2. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Заключительные положения, вступление в силу и прекращение действия Договора
7.1. Настоящий Договор действует до года и автоматически продлевается в случае добросовестного исполнения Сторонами условий договора.
7.2. Настоящий Договор интерпретируется и регулируется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.3. Совершено в городе "___" ___________ 20__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Договора, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
Глава 8. Реквизиты Сторон
Оператор
_________________________
_________________________
Место для печати (при наличии)
Производитель
________________________
________________________
Место для печати (при наличии)
Приложение 2
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически
чистых автомобильных
транспортных средств
(соответствующих
экологическому
классу 4 и выше; с
электродвигателями)
и их компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной
техники, соответствующей
экологическим требованиям,
определенным техническими
регламентами
Форма
Типовой договор между производителями самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров)
Город ________ "___" __________20__ года
Настоящий Договор заключен между оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) действующего на основании Устава (далее – Оператор), в лице ______________, и ________________, в лице ______________, действующего на основании____________ (далее – производитель) именуемые в дальнейшем Стороны.
Принимая во внимание, что:
Стороны договорились о том, что Договор будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Стороны заключили настоящий Договор о нижеследующем.

4) ақпарат Қазақстан Республикасының салық органдарына немесе кез келген ақпаратқа, оның ішінде банктік құпия болып табылатын, өндірушінің кез келген банктік шоттарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс шетелдік банктерде ашылған банктік шоттарға қатысты ақпаратқа қолжетімділігі бар өзге уәкілетті мемлекеттік органдарына ұсынылған;
5) өндірушілерді ынталандыру көлемдері туралы деректер жарияланған жағдайлардан басқа, ашуға құқылы емес.
6-тарау. Дауларды реттеу
6.1. Тараптар арасындағы осы Шартты түсіндіруге немесе қолдануға қатысты кез келген дау консультациялар мен келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
7-тарау. Қорытынды ережелер, Шарттың күшіне енуі және қолданысын тоқтату
7.1. Осы Шарт бір жылға дейін қолданыста болады және Тараптар шарттың талаптарын адал орындаған жағдайда автоматты түрде ұзартылады.
7.2. Осы Шарт Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі және реттеледі.
7.3. 20___ жылғы_________ "___" қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде, заңды күші бірдей, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан екі данада жасалды. Осы Шарттың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
8-тарау. Тараптардың деректемелері
Оператор
_________________________
_________________________
Мөр орны
(болған жағдайда)
Өндіруші
________________________
________________________
Мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін;
электрлі қозғалтқыштары бар)
және олардың
құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы арасындағы үлгілік шарт
________ қаласы                                     20__ жылғы "___" __________
Осы Шарт бұдан әрі бірлесіп
Тараптар деп аталатын ________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет
ететін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің
операторы (бұдан әрі - Оператор) және ______________ атынан ________________
негізінде әрекет ететін _____________________________
(бұдан әрі - өндіруші) арасында жасалған.
Тараптар осы Келісім өзінің шарттарын жүзеге асыруда олардың өзара құқықтары мен міндеттемелерін реттейтіні туралы келісті.
Тараптар төмендегі туралы осы Шартты жасасты.

Глава 1. Предмет Договора
1. Предметом настоящего Договора является взаимодействие Сторон по
установлению и реализации взаимных обязательств при производстве самоходной
сельскохозяйственной техники ___________________
(указывается наименование)
товарной(ых) позиции(й) ______________________________ единой
Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), направленное на развитие отечественного производства самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
Под производством самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, понимается система серийного производства самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Производитель имеет право требовать консультации с Оператором для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
2.2. Производитель обязуется:
2.2.1. обеспечить производство самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2.2.2. предоставить Оператору заявление о предоставлении финансирования и документы в соответствии с пунктом 11 или 19 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2.2.3. производить возврат излишне уплаченных Оператором сумм и, в случае установления фактов нарушения требований к производителям самоходной сельскохозяйственной техники, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, возврат денежных средств Оператору в течение десяти рабочих дней с момента получения производителем соответствующего уведомления от Оператора, к которому прилагаются подтверждающие документы.
2.3. Оператор имеет право требовать консультации с Производителем для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
2.4. Оператор обязуется:
2.4.1. проверять предоставленные документы в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование;

1-тарау. Шарт нысанасы
1. Осы Шарттың нысанасы Тараптардың отандық техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін отандық өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасы өндірісін дамытуға бағытталған Еуразиялық экономикалық
одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының
(бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) ___________________________________
(атауы көрсетіледі)
тауар позицияларының __________________________ өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасын өндіру кезінде өзара міндеттемелерді белгілеу және іске
асыру бойынша өзара іс-қимылы болып табылады.
Техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру деп техникалық регламенттерде белгіленген техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сериялық өндірудің жүйесі ұғынылады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Өндіруші осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Оператормен кеңесуді талап етуге құқылы.
2.2. Өндіруші:
2.2.1. техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді қамтамасыз етуге;
2.2.2. Операторға Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 11 немесе 19-тармақтарына сәйкес қаржыландыру беру туралы өтінішті және құжаттарды беруге;
2.2.3. Оператор артық төлеген сомаларын қайтаруға және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда, сондай-ақ өндіруші дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтерді және деректерді ұсынған кезде растайтын құжаттар бірге қоса тіркелетін тиісті хабарламаны өндіруші Оператордан алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде Операторға ақша қаражатының қайтарылуын жүргізуге міндеттенеді.
2.3. Оператор осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Өндірушімен кеңесуді талап етуі құқылы.
2.4. Оператор:
2.4.1. қаржыландыруды беру туралы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексеруге және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды беруге;

Глава 5. Конфиденциальность
5.1. Стороны в соответствии с законодательством Республики Казахстан соблюдают условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к работе по реализации настоящего Договора в течение срока его действия.
5.2. Ни одна из Сторон без получения письменного согласия другой Стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Договора, или иную информацию, считаемую конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего Договора, кроме случаев:
1) когда информация используется в ходе судебного разбирательства;
2) когда информация предоставляется третьим лицам, оказывающим услуги одной из Сторон по Договору, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации и использования ее только в установленных Сторонами целях и на определенный Сторонами срок;
3) когда информация предоставляется банку или иной финансовой организации, у которой Сторона по Договору получает финансовые средства, при условии, что такой банк или финансовая организация берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации;
4) когда информация предоставляется налоговым или иным уполномоченным государственным органам Республики Казахстан, которые имеют доступ к любой информации, в том числе являющейся банковской тайной, относящейся к любым банковским счетам производителя, в том числе открытым в иностранных банках за пределами Республики Казахстан;
5) опубликования данных об объемах стимулирования производителей.
Глава 6. Урегулирование споров
6.1. Любой спор между Сторонами относительно толкования или применения настоящего Договора разрешается путем консультаций и переговоров.
6.2. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Заключительные положения, вступление в силу и прекращение действия Договора
7.1. Настоящий Договор действует до года и автоматически продлевается в случае добросовестного исполнения Сторонами условий договора.
7.2. Настоящий Договор интерпретируется и регулируется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.3. Совершено в городе "___" ___________ 20__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Договора, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
Глава 8. Реквизиты Сторон
Оператор
_________________________
_________________________
Место для печати (при наличии)
Производитель
________________________
________________________
Место для печати (при наличии)
Приложение 3
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически
чистых автомобильных
транспортных средств
(соответствующих
экологическому классу
4 и выше; с электродвигателями)
и их компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной
техники, соответствующей
экологическим требованиям,
определенным техническими
регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на содержание рабочих мест
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Фонд оплаты труда работников производителя (тенге)
Сумма отчислений на страховые взносы по обязательному социальному страхованию (тенге)
Сумма отчислений на социальный налог (тенге)
Сумма отчислений на обязательное страхование работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г
Д = (А+Б+В+Г)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на использование энергоресурсов
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Затраты на оплату электрической и тепловой энергии (тенге)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 5
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически
чистых автомобильных
транспортных средств
(соответствующих
экологическому
классу 4 и выше; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на осуществление научно-
исследовательских и опытно-конструкторских работ
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Оплата труда работников, участвующих в выполнении научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, за период выполнения этими работниками указанных работ (тенге)
Материальные расходы, непосредственно связанные с выполнением научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (тенге)
Стоимость работ по договорам о выполнении научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в случае выполнения работ в иных научно-исследовательских организациях (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 6
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат, связанных с проведением
испытаний автомобильных транспортных средств и их
компонентов, транспортировку образцов автомобильных
транспортных средств и их компонентов до места проведения
испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Сумма затрат, понесенных производителем на проведение испытаний (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на транспортировку образцов автомобильных транспортных средств до места проведения испытаний и обратно (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на получение одобрения типа транспортного средства (шасси) (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат, связанных с проведением
испытаний самоходной сельскохозяйственной техники,
транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной
техники до места проведения испытаний и обратно, связанных
с выпуском продукции
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Сумма затрат, понесенных производителем на проведение испытаний (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на получение сертификата соответствия (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации ________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных
обязательств в отношении автомобильных транспортных средств
категории М, в том числе повышенной проходимости категории G
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Категория автомобильных транспортных средств
Объем двигателя (куб. см.)
Количество выпущенных автомобильных транспортных средств (штук)
Максимальный размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М экологического класса 4 и выше (МРП)
Сумма, подлежащая выплате (тенге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
М1

5-тарау. Құпиялылық
5.1. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Шартты іске асыру бойынша жұмысқа қатысты барлық құжаттар, ақпарат пен есептер бойынша құпиялылықтың талаптарын оның қолданыс мерзімі ішінде сақтайды.
5.2. Тараптардың бірде-бірі екінші Тараптың жазбаша келісімін алмай Шарттың мазмұнына қатысты ақпаратты немесе құпиялы болып есептелетін және осы Шарттың ережелерін іске асырумен байланысты өзге ақпаратты, мынадай:
1) ақпарат сот талқылауы барысында пайдаланылған;
2) Шарт бойынша Тараптардың біріне қызметтер көрсететін үшінші тұлға осы ақпараттың құпиялылығы талаптарын сақтау және оны тек Тараптар белгілеген мақсаттарда және Тараптар айқындаған мерзімге пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда ақпарат осындай үшінші тұлғаларға берілген;
3) банк немесе Шарт бойынша Тарап одан қаржылай қаражатты алатын қаржы ұйымы осы ақпараттың құпиялылығы талаптарын сақтау міндеттемесін алатын жағдайда сол банкіге немесе қаржы ұйымына ақпарат ұсынылған;
4) ақпарат Қазақстан Республикасының салық органдарына немесе кез келген ақпаратқа, оның ішінде банктік құпия болып табылатын, өндірушінің кез келген банктік шоттарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс шетелдік банктерде ашылған банктік шоттарға қатысты ақпаратқа қолжетімділігі бар өзге уәкілетті мемлекеттік органдарына ұсынылған;
5) өндірушілерді ынталандыру көлемдері туралы деректер жарияланған жағдайлардан басқа, ашуға құқылы емес.
6-тарау. Дауларды реттеу
6.1. Тараптар арасындағы осы Шартты түсіндіруге немесе қолдануға қатысты кез келген дау консультациялар мен келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
7-тарау. Қорытынды ережелер, Шарттың күшіне енуі және қолданысын тоқтату
7.1. Осы Шарт бір жылға дейін қолданыста болады және Тараптар шарттың талаптарын адал орындаған жағдайда автоматты түрде ұзартылады.
7.2. Осы Шарт Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі және реттеледі.
7.3. 20___ жылғы_________ "___" қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде, заңды күші бірдей, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан екі данада жасалды. Осы Шарттың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
8-тарау. Тараптардың деректемелері
Оператор
_________________________
_________________________
Мөр орны
(болған жағдайда)
Өндіруші
________________________
________________________
Мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа
сәйкес келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жұмыс орындарын күтіп ұстауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік_________________________________________
Өндіруші қызметкерлеріне еңбек ақысын төлеу қоры (теңге)
Міндеттік әлеуметтік сақтандыру бойынша сақтандыру жарналарына аударымдар сомасы (теңге)
Әлеуметтік салыққа аударымдар сомасы (теңге)
Қызметкерлер еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаған кезде оларды жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға аударымдар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г
Д = (А+Б+В+Г)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы _______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар)
және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы
техникасының өндірісін
ынталандыру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Энергия ресурстарын пайдалануға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Электрлік және жылу энергиясын төлеуге шығындар (теңге)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Ғылыми зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлер көрсетілген жұмыстарды орындаған кезең үшін осы қызметкерлерге еңбек ақысын төлеу (теңге)
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындаумен тікелей байланысты материалдық шығыстар (теңге)
Жұмыстарды өзге де ғылыми-зерттеу ұйымдарында орындаған жағдайда ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындау туралы шарттар бойынша жұмыстардың құны (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының сынақтарын жүргізумен байланысты, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Өндіруші сынақтар жүргізуге жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өндіруші автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың компоненттерін сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарау тасымалдауға шығындар сомасы (теңге)
Өндіруші автомобиль көлік құралының типін (шассиін) мақұлдауды алуға жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
( 4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар)
және олардың
құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы
техникасының өндірісін
ынталандыру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізуге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының үлгілерін сынақ жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға байланысты шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Сынақтар жүргізуге өндіруші тартқан шығындар сомасы (теңге)
Сынақтар жүргізу орнына дейін және кері қарай өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын тасымалдауға өндіруші тартқан шығындар сомасы (теңге)
Сәйкестік сертификатын алуға өндіруші жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге жататын қаржыландыру мөлшері:
Ұйымның басшысы ________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін;
электрлі қозғалтқыштары бар)
және олардың
құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
М санатының, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Қозғалтқыш көлемі (текше см.)
Шығарылған автомобиль көлік құралдарының саны (дана)
4 және одан жоғары экологиялық сыныбының М санатының автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің максималды мөлшері (АЕК)
Төлеуге жататын сомасы (теңге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
М1

Не более 1 000
150
Свыше 1 000, но не более 2 000
350
Свыше 2 000, но не более 3 000
500
Свыше 3 000
1 150
С электродвигателем
950
М2, М3
Не более 2 500
400
Свыше 2 500, но не более 5 000
800
Свыше 5 000, но не более 10 000
1 050
Свыше 10 000
1 350
С электродвигателем
400
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации ________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер __________ __________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 9
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных
обязательств в отношении автомобильных транспортных средств
категории N, в том числе повышенной проходимости категории G
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Категория автомобильных транспортных средств
Полная масса, тонн
Количество выпущенных автомобильных транспортных средств (штук)
Максимальный размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N экологического класса 4 и выше (МРП)
Сумма, подлежащая выплате (тенге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
N1, N2, N3
Не более 2,5
350
Свыше 2,5, но не более 3,5
750
Свыше 3,5, но не более 5
750
Свыше 5, но не более 8
800
Свыше 8, но не более 12
950
Свыше 12, но не более 20
1 050
Свыше 20 тонн, но не более 50 тонн, кроме седельных тягачей
2 050
Седельные тягачи свыше 20 тонн, но не более 50 тонн
550
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации ________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 10
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4
и выше; с электродвигателями)
и их компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной
техники, соответствующей
экологическим требованиям,
определенным техническими
регламентами
Форма
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных
обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Вид самоходной сельскохозяйственной техники
Мощность двигателя
Количество выпущенной самоходной сельскохозяйственной техники (штук)
Максимальный размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств
Сумма, подлежащая выплате (тенге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
Тракторы
До 60 л.с.

1 000-нан артық емес
150
1 000-нан жоғары, алайда 2 000-нан артық емес
350
2 000-нан жоғары, алайда 3 000-нан артық емес
500
3 000-нан жоғары
1 150
Электр қозғалтқышы бар
950
М2, М3
2 500-ден артық емес
400
2 500-ден жоғары, алайда 5 000-нан артық емес
800
5 000-нан жоғары, алайда 10 000-нан артық емес
1 050
10 000-нан артық
1 350
Электр қозғалтқышы бар
400
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйымның басшысы ________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер __________ __________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
N санатының, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Толық массасы тонна
Шығарылған автомобиль көлік құралдарының саны (дана
4 және одан жоғары экологиялық сыныбының N санаттарының автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің максималды мөлшері (АЕК)
Төлеуге жататын сомасы (теңге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
N1, N2, N3
2,5-тен артық емес
350
2,5-тен жоғары, бірақ 3,5-тен артық емес
750
3,5-тен жоғары, бірақ 5-тен артық емес
750
5-тен жоғары, бірақ 8-ден артық емес
800
8-ден жоғары, бірақ 12-ден артық емес
950
12-ден жоғары, бірақ 20-дан артық емес
1 050
Отырылатын тартқыштардан басқа, 20 тоннадан 50 тоннаға дейін
2 050
20 тоннадан 50 тоннаға дейін отырылатын тартқыштар
550
Төлеуге қаржыландыру мөлшері::
Ұйымның басшысы ________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________ ____________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар) және
олардың құрамдастарының,
сондай-ақ техникалық
регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)__________ ЭҚЖЖ__________ Кбе__________ БСК___________
Тіркелуі туралы куәлік____________________________________________
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрі
Қозғалтқыштың қуаты
Шығарылған өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының саны (дана)
Кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің максималды мөлшері
Төлеуге жататын сомасы (теңге)
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
Тракторлар
60 а.к. дейін

Согласно пункту 17 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, ___________________________________ обращается к оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) ___________ с заявлением о предоставлении финансирования производства следующих (автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) их компонентов)*, (самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами)**: Наименование ________________ (марка, модель), (VIN код ______________)* (идентификационный номер_______)**, место реализации ________________, за период ______________, по которым финансирование: - осуществлено с начала текущего календарного года в размере (в тенге) ___________ - заявлено в размере (в тенге) _________________ в том числе:
№ п/п
Направление финансирования
Сумма финансирования, тенге
1
Затраты на содержание рабочих мест
2
Затраты на использование энергоресурсов
3
Затраты на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок
4
Затраты, связанные с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
5
Затраты, связанные с проведением испытаний самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
6
Затраты на поддержку гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G
7
Затраты на поддержку гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G
8
Затраты на поддержку гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники
Итого
Экологически чистые автомобильные транспортные средства, соответствующие экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями
VIN код
Краткое наименование
1
2
3
Самоходная сельскохозяйственная техника, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
Идентификационный номер
Краткое наименование
1
2
3
Приложения:

Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 17-тармағына сәйкес ______________________ _____________ өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторына мынадай автомобиль көлік құралдарын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын)*, (сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын) өндіруге қаржыландыру беру туралы өтініш жасайды:
____________ кезеңі үшін атауы _____________ (маркасы, моделі),
(VІN коды _____________)* (сәйкестендіру нөмірі ___________)**, өткізу орны ________________, бұлар бойынша қаржыландыру:
- ағымдағы күнтізбелік жылдан бастап _________________
(теңгемен) мөлшерінде жүзеге асырылған
- _________________ (теңгемен) мөлшерінде мәлімделген, оның ішінде:
р/с№
Қаржыландыру бағыты
Қаржыландыру сомасы, теңге
1
Жұмыс орындарын күтіп-ұстауға шығындар
2
Энергия ресурстарын пайдалануға шығындар
3
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға шығындар
4
Автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының сынақтарын жүргізумен, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға, өнім шығарумен байланысты шығындар
5
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының үлгілерін сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға, өнім шығарумен байланысты шығындар
6
M санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар
7
N санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар бөлігінде қаржыландыру
8
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар
Жиыны
4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар экологиялық таза автомобиль көлік құралдары
VІN код
Қысқаша атауы
1
2
3
Техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы
Сәйкестендіру нөмірі
Қысқаша атауы
1
2
3
Қосымшалар:

1. расчет финансирования части затрат на содержание рабочих мест;
2. расчет финансирования части затрат на использование энергоресурсов;
3. расчет финансирования части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
4. расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции;
5. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G;
6. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G;
7. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники;
8. отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств;
9. отчет о производстве самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами;
10. утвержденную плановую калькуляцию себестоимости продукции (одной единицы) в части заявляемых затрат, за исключением поддержки гарантийных обязательств.
Руководитель организации: ____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Место для печати (при наличии)
Примечания:
* - для автомобильных транспортных средств
** - для самоходной сельскохозяйственной техники
Приложение 14
к Правилам стимулирования
производства в Республике
Казахстан экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу 4 и
выше;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также
самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей
экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Форма
Скидочный сертификат
№____________________
Настоящий скидочный сертификат подтверждает, что ___________________________ (ФИО (при наличии), документ, удостоверяющий личность, ИИН физического лица или наименование и БИН юридического лица) ______________________________, сдал/а/о ______ (дата) на утилизацию (автомобиль ______ марки/модели _____________________, VIN код __________________________)*, (сельскохозяйственную технику _______________________________ (наименование), марки/модели _________________________________, идентификационный номер __________________________)**.

1. жұмыс орындарын күтіп-ұстауға шығыстар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
2. энергия ресурстарын пайдалануға шығыстар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
3. ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға шығындар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
4. автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен байланысты, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі;
5. M санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
6. N санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі;
7. өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі;
8. экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндіру туралы есеп;
9. техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру туралы есеп;
10. кепілдікті міндеттемесін қолдауды қоспағанда, мәлімделген шығындар бөлігінде өнімнің (бір бірлігінің) өзіндік құнының бекітілген жоспарлы калькуляциясы.
Ұйым басшысы _______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны (болған жағдайда)
Ескертпе:
* - автомобиль көлік құралдары үшін
** - өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы үшін
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(4 және одан жоғары
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электрлі
қозғалтқыштары бар)
және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы
техникасының өндірісін
ынталандыру қағидаларына
14-қосымша
Нысан
№__________________
Жеңілдік сертификаты
Осы жеңілдік сертификаты ______________________ (жеке тұлғаның ТАӘ (бар болған жағдайда), жеке басын куәландыратын құжаты, ЖСН немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН) ______ (күні) ________________________, маркасы/моделі _____________, VІN коды _________________________ _____________ автомобилін)*, (______________ ауыл шаруашылығы техникасы (атауы), маркасы/моделі ____________, сәйкестендіру нөмірі ____________)** кәдеге жаратуға тапсырғанын растайды.

В соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан и Правилами стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами (далее - Правила), оператор расширенных обязательств производителей (импортеров) ___________ (далее - Оператор) гарантирует возмещение скидки в размере _______________ (прописью) тенге, предоставленной физическим и юридическим лицам на приобретение на территории Республики Казахстан, произведенных в Республике Казахстан (экологически чистых автомобильных транспортных средств, соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями)* (самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами)**.
Представление данного скидочного сертификата при покупке произведенного и реализуемого на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства* самоходной сельскохозяйственной техники** дает право лицу, его предъявившему на скидку в размере, указанном в нем (далее - Скидка).
Скидка может быть суммирована не более чем по двум скидочным сертификатам на одно приобретаемое автомобильное транспортное средство или самоходную сельскохозяйственную технику.
Настоящий сертификат действует в течение 1 (одного) года с момента выдачи и может быть передан иным лицам не более трех раз с момента его выдачи. Передача сертификата иным лицам не изменяет срок его действия.
Информация о выдаче, использовании и передаче иным лицам скидочного сертификата подлежит регистрации/перерегистрации у Оператора.
Скидка предоставляется только на приобретение (экологически чистых автомобильных транспортных средств)*, (самоходной сельскохозяйственной техники)**, производители которых имеют заключенный с Оператором договор на финансирование Скидки.
___________ Дата выдачи
Электронная цифровая подпись Оператора
Примечания:
* - для автомобильных транспортных средств
** - для самоходной сельскохозяйственной техники

Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне және Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларына сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы ___________ (бұдан әрі - Оператор) жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасында өндірілген (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын)* (техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын)** Қазақстан Республикасының аумағында сатып алуға берілген _______________ (жазумен) теңге мөлшеріндегі жеңілдіктің өтелуіне кепілдік береді.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізілетін экологиялық таза автомобиль көлік құралын*, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын** сатып алу кезінде осы жеңілдік сертификатын ұсыну оны ұсынған тұлғаға сонда көрсетілген мөлшердегі жеңілдік құқығын (бұдан әрі – Жеңілдік) береді.
Жеңілдік бір сатып алынатын автомобиль көлік құралына немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына екіден аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша қосылуы мүмкін.
Осы сертификат берілген кезден бастап 1 (бір) жыл ішінде қолданылады және ол берілген кезден бастап үш реттен аспай өзге тұлғаларға берілуі мүмкін. Өзге тұлғаларға сертификатты беру оның қолданыс мерзімін өзгертпейді.
Жеңілдік сертификатын беру, пайдалану және өзге тұлғаларға беру туралы ақпарат Операторда тіркелуге/қайта тіркелуге жатады.
Жеңілдік өндірушілері Оператормен Жеңілдікті қаржыландыруға жасалған шарты бар (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын)*, (өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын)** сатып алуға ғана беріледі.
Берілген күні ___________
Оператордың электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе:
* - автомобиль көлік құралдары үшін
** - өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы үшін