О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 420 "Об утверждении Правил обеспечения аэронавигационной информацией в гражданской авиации"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 июня 2019 года № 397. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2019 года № 18877
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.08.2019 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 420 "Об утверждении Правил обеспечения аэронавигационной информацией в гражданской авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15427, опубликован 15 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах обеспечения аэронавигационной информацией в гражданской авиации, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) уполномоченная организация в сфере гражданской авиации – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющее деятельность, направленную на обеспечение устойчивого развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан, безопасности полетов и авиационной безопасности;";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации принимает все необходимые меры для обеспечения того, чтобы аэронавигационная информация, которая предоставляется на территории Республики Казахстан, а также в районах, в которых Республика Казахстан несет ответственность за ОВД, была достоверной, точной и своевременной.
9. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации осуществляет контроль обеспечения достоверности, точности и своевременности предоставляемой аэронавигационной информации.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации распределяет между организациями гражданской авиации и своими структурными подразделениями обязанности по подготовке исходных данных, которые требуются САИ для включения в AIP Республики Казахстан, дополнения к AIP, NOTAM, PIB и AIC.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации выявляет поставщиков исходной аэронавигационной информации (аэронавигационных данных), и предоставляет информацию по ним в САИ.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:

"Азаматтық авиацияда аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 420 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 14 маусымдағы № 397 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 маусымда № 18877 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық авиацияда аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 420 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15427 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 15 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық авиацияда аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым – жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласының тұрақты дамуын, ұшу қауіпсіздігін және авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын акционерлік қоғам;";
8 және 9-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ әуе қозғалысына қызмет көрсету үшін Қазақстан Республикасы жауапты болатын аудандарда ұсынылатын аэронавигациялық ақпараттың дәйекті, сапалы және уақтылы болуын қамтамасыз ету үшін қажет барлық шараларды қабылдайды.
9. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым ұсынылатын аэронавигациялық ақпараттың дәйектілігін, дәлдігін және уақтылығын қамтамасыз етуді бақылайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым азаматтық авиация ұйымдары мен өздерінің құрылымдық бөлімшелері арасында ААҚ Қазақстан Республикасының AIP енгізу, AIP, NOTAM, PIB және AIC-қа толықтыру үшін талап етілетін бастапқы деректерді дайындау міндеттерін бөледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым бастапқы аэронавигациялық ақпаратты (аэронавигациялық деректерді) ұсынушыларды айқындайды және олар бойынша ақпаратты ААҚ-ға береді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"27. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации уточняет, и при необходимости, дополняет информацию в отношении поставщиков исходной аэронавигационной информации в следующих случаях:
1) создания новой организации или службы, связанной с безопасностью полетов воздушных судов;
2) упразднения организации или службы, включенной в перечень;
3) изменения информации об организации или службе, указанной в перечне.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Дополнительно по указанию уполномоченной организации в сфере гражданской авиации издание NOTAM осуществляется в иных случаях, оказывающих влияние на безопасное выполнение полетов.";
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 июня 2019 года № 397
Приложение 8
к Правилам обеспечения
аэронавигационной
информацией
в гражданской авиации
Источники аэронавигационных данных в соответствии с разделами AIP
Разделы и пункты сборника аэронавигационной информации Республики Казахстан (далее - AIP)
Организация гражданской авиации или структурное подразделение уполномоченной организации в сфере гражданской авиации
Часть 1 (GEN) – Общие положения
GEN 0
GEN 0.1 Предисловие
GEN 0.2 Регистрация поправок к AIP
GEN 0.3 Регистрация дополнений к AIP
GEN 0.4 Контрольный перечень страниц AIP
GEN 0.5 Перечень поправок к AIP, внесенных от руки

"27. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым мынадай:
1) әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігімен байланысты жаңа ұйым немесе қызмет құрылған;
2) тізбеге енгізілген ұйым немесе қызметті таратқан;
3) тізбеде көрсетілген ұйым немесе қызмет туралы ақпарат өзгерген жағдайда бастапқы аэронавигациялық ақпаратты ұсынушыларға қатысты ақпаратты нақтылайды және қажет болған жағдайда толықтырады.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның нұсқауы бойынша қосымша NОТАМ шығару ұшулардың қауіпсіз орындалуына ықпал ететін өзге жағдайларда жүзеге асырылады.";
8-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы "___"__________
№____ бұйрығына
қосымша
Азаматтық авиацияда
аэронавигациялық ақпаратпен
қамтамасыз ету қағидаларына
8-қосымша
AIP-тың бөлімдеріне сәйкес аэронавигациялық деректердің көздері
Қазақстан Республикасы Аэронавигациялық ақпараттар жинағының (бұдан әрі - АIP) бөлімдері мен тармақтары
Азаматтық авиация ұйымы немесе азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшесі
1-бөлім (GEN) – Жалпы ережелер
GEN 0
GEN 0.1 Алғысөз
GEN 0.2 AIP-қа енгізілетін түзетулерді тіркеу
GEN 0.3 AIP-қа енгізілетін толықтыруларды тіркеу
GEN 0.4 AIP парақтарының бақылау тізбесі
GEN 0.5 AIP-қа қолмен енгізілген түзетулердің тізбесі

GEN 0.6 Содержание AIP.
Поставщик АНО
GEN 1. — Национальные правила и требования
GEN 1.1 Назначенные полномочные органы
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации
GEN 1.2 Прилет, транзит и вылет воздушных судов
GEN 1.3 Прибытие, транзит и убытие пассажиров и экипажа
GEN 1.4 Ввоз, транзит и вывоз груза
GEN 1.5 Оборудование, приборы и полетная документация воздушного судна
GEN 1.6 Краткое изложение национальных правил и международных соглашений/конвенций
GEN 1.7 Различия со Стандартами, Рекомендуемой практикой и Правилами ИКАО.
GEN 2. — Таблицы и коды
GEN 2.1 Система измерения, маркировочные знаки воздушных судов, праздники
Поставщик АНО
GEN 2.2 Сокращения, используемые в изданиях AIP
GEN 2.3 Условные знаки на картах
GEN 2.4 Индексы местоположения
GEN 2.5 Перечень радионавигационных средств
GEN 2.6 Таблицы перевода
GEN 2.7 Таблицы восхода/захода солнца
GEN 3. — Обслуживание
GEN 3.1 Аэронавигационное
информационное обслуживание
Поставщик АНО
GEN 3.2 Аэронавигационные карты
GEN 3.3 Обслуживание воздушного движения
GEN 3.4 Службы связи
GEN 3.5 Метеорологическое обслуживание
GEN 3.6 Поиск и спасание
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации
GEN 4. — Аэродромные сборы и сборы за аэронавигационное обслуживание
GEN 4.1 Аэродромные сборы
Эксплуатант аэродрома
GEN 4.2 Сборы за аэронавигационное обслуживание
Поставщик АНО
Часть 2 (ENR) - Маршрут
ENR 1. — Общие правила и процедуры
ENR 1.1 Общие правила
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации
ENR 1.2 Правила визуальных полетов
ENR 1.3 Правила полетов по приборам
ENR 1.4 Классификация воздушного пространства ОВД
ENR 1.5 Схемы полетов в зоне ожидания, при заходе на посадку и вылете
ENR 1.6 Обслуживание ОВД на основе наблюдения и правила
ENR 1.7 Порядок установки высотомера
ENR 1.8 Дополнительные региональные правила
ENR 1.9 Управление потоками воздушного движения
ENR 1.10 Планирование полетов
ENR 1.11 Адресация сообщений о планах полетов
ENR 1.12 Перехват гражданских воздушных судов
ENR 1.13 Незаконное вмешательство
ENR 1.14 Инциденты, связанные с воздушным движением
ENR 2. — Воздушное пространство ОВД
ENR 2.1 РПИ, район полетной информации верхнего воздушного пространства, узловой диспетчерский район
Поставщик АНО
ENR 2.2 Прочие типы регулируемого воздушного пространства
ENR 3. — Маршруты ОВД
ENR 3.1 Маршруты ОВД в нижнем воздушном пространстве
Поставщик АНО
ENR 3.2 Маршруты ОВД в верхнем воздушном пространстве
ENR 3.3 Маршруты зональной навигации
ENR 3.4 Маршруты полетов вертолетов
ENR 3.5 Прочие маршруты
ENR 3.6 Ожидание на маршруте
ENR 4. — Радионавигационные средства/системы

GEN 0.6 AIP мазмұны.
АҚК беруші
GEN 1. — Ұлттық қағидалар мен талаптар
GEN 1.1 Тағайындалған өкілетті органдар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
GEN 1.2 Әуе кемелерінің ұшып келуі, транзиті және ұшып кетуі
GEN 1.3 Жолаушылар мен экипаждың келуі, транзиті және кетуі
GEN 1.4 Жүкті алып келу, транзиті және алып кету
GEN 1.5 Әуе кемесіндегі жабдықтар, аспаптар және ұшу құжаттамасы
GEN 1.6 Ұлттық қағидалар мен халықаралық келісімдердің/конвенциялардың қысқаша мазмұны
GEN 1.7 Практика мен ИКАО қағидалары ұсынатын Стандарттардан айырмашылықтары
GEN 2. — Кестелер мен кодтар
GEN 2.1 Өлшеу жүйесі, әуе кемелерінің таңбаланған белгілері, мерекелер
АҚК беруші
GEN 2.2 AIP басылымдарында қолданылатын қысқартулар
GEN 2.3 Карталардағы шартты белгілер
GEN 2.4 Орналасқан жерінің индекстері
GEN 2.5 Радионавигациялық құралдардың тізбесі
GEN 2.6 Аудару кестелері
GEN 2.7 Күннің шығу/бату кестесі
GEN 3. — Қызмет көрсету
GEN 3.1 Аэронавигациялық ақпараттық қызмет көрсету
АҚК беруші
GEN 3.2 Аэронавигациялық карталар
GEN 3.3 Әуе қозғалысына қызмет көрсету
GEN 3.4 Байланыс қызметтері
GEN 3.5 Метеорологиялық қызмет көрсету
GEN 3.6 Іздестіру және құтқару
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
GEN 4. — Әуеайлақтардан алынатын алымдар және аэронавигациялық қызмет көрсету үшін алынатын алымдар
GEN 4.1 Әуеайлақ алмыдары
Әуеайлақты пайдаланушы
GEN 4.2 Аэронавигациялық қызмет көрсету үшін алынатын алымдар
АҚК беруші
2-бөлім. (ENR) - Бағыт
ENR 1. — Жалпы қағидалар мен рәсімдер
ENR 1.1 Жалпы қағидалар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
ENR 1.2 Көзбен шолып ұшу қағидалары
ENR 1.3 Аспаптар бойынша ұшу қағидалары
ENR 1.4 ӘҚҚ әуе кеңістігінің сыныптамасы
ENR 1.5 Күту, қонуға кіру және ұшып шығу аймағында ұшу сызбалары
ENR 1.6 ӘҚҰ-ға байқау негізінде қызмет көрсету және қағидалар
ENR 1.7 Биіктік өлшеу құралын орнату тәртібі
ENR 1.8 Өңірдегі қосымша қағидалар
ENR 1.9 Әуе қозғалысы ағындарын басқару
ENR 1.10 Ұшуды жоспарлау
ENR 1.11 Ұшу жоспарлары туралы хабарламаларды жіберу
ENR 1.12 Азаматтық әуе кемелерін ұстап алу
ENR 1.13 Заңсыз араласу
ENR 1.14 Әуе қозғалысына байланысты қақтығыстар
ENR 2. — ӘҚҚ әуе кеңістігі
ENR 2.1 ҰАА, жоғарғы әуе кеңістігінің ұшу ақпараты ауданы, тораптық диспетчерлік аудан
АҚК беруші
ENR 2.2 Бақыланатын әуе кеңістігінің өзге де түрлері
ENR 3. — ӘҚҚ бағыттары
ENR 3.1 Төменгі әуе кеңістігіндегі ӘҚҚ бағыттары
АҚК беруші
ENR 3.2 Жоғарғы әуе кеңістігіндегі ӘҚҚ бағыттары
ENR 3.3 Аймақтық навигация бағыттары
ENR 3.4 Тікұшақтардың ұшу бағыттары
ENR 3.5 Өзге де бағыттар
ENR 3.6 Бағытта күту
ENR 4. — Радионавигациялық құралдар /жүйелер

ENR 4.1 Радионавигационные средства на маршруте
Поставщик АНО
ENR 4.2 Специальные навигационные системы
ENR 4.3 Глобальная навигационная спутниковая система (GNSS)
ENR 4.4 Обозначения кодовых названий для основных точек
ENR 4.5 Наземные аэронавигационные огни на маршруте
ENR 5. — Аэронавигационные предупреждения
ENR 5.1 Запретные зоны, зоны ограничения полетов и опасные зоны
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации
ENR 5.2 Военные учения и зоны учений и опознавательная зона ПВО (ADIZ)
ENR 5.3 Другие виды деятельности, представляющие опасность, и другие виды потенциальной опасности
ENR 5.4 Аэронавигационные препятствия на маршруте
ENR 5.5 Авиационные спортивные и развлекательные мероприятия
ENR 5.6 Миграция птиц и зоны с чувствительной фауной
ENR 6. — Маршрутные карты
Поставщик АНО
Часть 3 (AD) – Аэродромы
AD 1. — Введение к аэродромам/вертодромам
AD 1.1 Предоставление аэродромов/вертодромов
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации
AD 1.2 Аварийно-спасательная и противопожарная службы и план на случай выпадения снега
AD 1.3 Индекс аэродромов/вертодромов
AD 1.4 Группирование аэродромов/вертодромов
AD 1.5 Состояние сертификации аэродромов
AD 2. — Аэродромы (международные и национальные)
AD 2.1 Индекс местоположения и название аэродрома
Эксплуатант аэродрома
AD 2.2 Географические и административные данные по аэродрому
1) В части географических данных – поставщик АНО;
2) в части административных данных - эксплуатант аэродрома.
AD 2.3 Часы работы
Эксплуатант аэродрома
AD 2.4 Службы и средства по обслуживанию
AD 2.5 Средства для обслуживания пассажиров
AD 2.6 Аварийно-спасательные и противопожарные службы
AD 2.7 Сезонное использование оборудования: удаление осадков
AD 2.8 Данные по перронам, РД и местам/пунктам проверок
AD 2.9 Система управления наземным движением и контроля за ним и соответствующие маркировочные знаки
AD 2.10 Аэродромные препятствия
Поставщик АНО
AD 2.11 Предоставляемая метеорологическая информация
AD 2.12 Физические характеристики ВПП
1) в части истинного пеленга, размеров ВПП, географических координат порогов ВПП, превышений порогов ВПП, уклона каждой ВПП – поставщик АНО;
2) в части обозначения, несущей способности каждой ВПП (PCN и соответствующие данные), размеров КПТ (если таковые имеются), размеров полос, свободных от препятствий (если таковые имеются), размеров летных полос, размеров концевых зон безопасности, местоположения и описание системы аварийного торможения (с привязкой к порогу ВПП, если таковая имеется), наличия свободной от препятствий зоны - эксплуатант аэродрома.

ENR 4.1 Бағыттағы радионавигациялық құралдар
АҚК беруші
ENR 4.2 Арнайы навигациялық жүйелер
ENR 4.3 Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе (GNSS)
ENR 4.4 Негізгі нүктелерге арналған кодтық атаулардың белгілері
ENR 4.5 Бағыттағы жер үсті аэронавигациялық оттары
ENR 5. — Аэронавигациялық ескертулер
ENR 5.1 Тыйым салынған аймақтар, ұшу шектелген аймақтар және қауіпті аймақтар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
ENR 5.2 Әскери жаттығулар және жаттығу аймақтары мен ӘШҚ тану аймағы (ADIZ)
ENR 5.3 Қауіп келтіруі мүмкін басқа да қызмет түрлері және ықтимал қауіптің басқа да түрлері
ENR 5.4 Бағыттағы аэронавигациялық кедергілер
ENR 5.5 Авиациялық спорттық және ойын-сауық іс-шаралары
ENR 5.6 Құстардың басқа жаққа ұшып кетуі және жануарлар дүниесі ерекше аймақтар
ENR 6. — Бағыт карталары
АҚК беруші
3-бөлім (AD) - Әуеайлақтар
AD 1. — Әуеайлақтарға/тікұшақ айлақтарына кіріспе
AD 1.1 Әуеайлақтарды/тікұшақ айлақтарын беру
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
AD 1.2 Авариялық-құтқару және өртке қарсы қызмет және қар жауған кездегі жоспар
AD 1.3 Әуеайлақтардың/тікұшақ айлақтарының индексі
AD 1.4 Әуеайлақтарды/тікұшақ айлақтарын топтастыру
AD 1.5 Әуеайлақтардың сертификатталу жай-күйі
AD 2. — Әуеайлақтар (халықаралық және ұлттық)
AD 2.1 Әуеайлақтың орналасқан жерінің индексі және атауы
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.2 Әуеайлақ бойынша географиялық және әкімшілік деректер
1) Географиялық деректер бөлігінде – АҚК беруші;
2) әкімшілік деректер бөлігінде – әуеайлақты пайдаланушы.
AD 2.3 Жұмыс сағаттары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.4 Қызмет көрсету қызметтері мен құралдары
AD 2.5 Жолаушыларға қызмет көрсету құралдары
AD 2.6 Авариялық-құтқару және өртке қарсы қызметтер
AD 2.7 Жабдықтарды маусымдық қолдану:
ылғалды кетіру
AD 2.8 Перрон, РЖ және тексеру орындары/пункттері жөнінде деректер
AD 2.9 Жер бетінде қозғалуды басқаруды және бақылау жүйесі, таңбаланған тиісті белгілер
AD 2.10 Әуеайлақтағы кедергілер
АҚК беруші
AD 2.11 Ұсынылатын метеорологиялық ақпарат
AD 2.12 ҰҚЖ-ның физикалық сипаттамасы
1) нақты пеленг, ҰҚЖ мөлшері, ҰҚЖ шегінің географиялық координаттары, ҰҚЖ шегінің көтерілуі, әр ҰҚЖ еңістігі бөлігінде – АҚК беруші;
2) белгілеу, әр ҰҚЖ-ның көтергіштік қабілеті (PCN мен тиісті деректер), ТСЖ мөлшері (ондайлар болған жағдайда), кедергілерден тазартылған шегінің мөлшері (ондайлар болған жағдайда), орман алқабының мөлшері, қауіпсіздіктің ақырғы аймағының мөлшері, апаттық тежеу жүйесінің орналасқан жері мен баяндамасы, (ҰҚЖ шегіне байланыстырылған, (ондайлар болған жағдайда), кедергілерден бос аймақтың болуы бөлігінде – әуеайлақты пайдаланушы.

AD 2.13 Объявленные дистанции
Эксплуатант аэродрома
AD 2.14 Огни приближения и огни ВПП
AD 2.15 Прочие огни, резервный источник электропитания
AD 2.16 Зона посадки вертолетов
AD 2.17 Воздушное пространство ОВД
Поставщик АНО
AD 2.18 Средства связи ОВД
AD 2.19 Радионавигационные средства и средства посадки
AD 2.20 Местные правила движения
Эксплуатант аэродрома
AD 2.21 Эксплуатационные приемы снижения шума
AD 2.22 Правила полетов
Поставщик АНО
AD 2.23 Дополнительная информация
Эксплуатант аэродрома
AD 2.24 Относящиеся к аэродрому карты
1) карта аэродрома/вертодрома (ИКАО)
Поставщик АНО
2) карта размещения на стоянку/стыковки воздушных судов (ИКАО)
3) карта аэродромного наземного движения (ИКАО)
4) карта аэродромных препятствий, тип А (ИКАО) (для каждой ВПП)
5) карта местности для точного захода на посадку (ИКАО) (ВПП для точного захода на посадку по категориям II и III)
6) карта района (ИКАО) (маршруты вылета и транзитные маршруты)
7) карта стандартного вылета по приборам (ИКАО), текстовое описание маршрутов вылета
8) карта района (ИКАО) (маршруты прибытия и транзитные маршруты)
9) карта стандартного прибытия по приборам (ИКАО), текстовое описание маршрутов прибытия
10) карта минимальных радиолокационных абсолютных высот (ИКАО)
11) карта захода на посадку по приборам (ИКАО) (для каждой ВПП и каждой схемы)
12) карта визуального захода на посадку (ИКАО)
13) аэронавигационная карта масштаба 1:500 000 (ИКАО)
14) маршрутная карта (ИКАО)
15) данные о концентрации птиц в окрестностях аэродрома.
Эксплуатант аэродрома

AD 2.13 Жарияланған ара қашықтықтар
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.14 Жақындау оттары мен ҰҚЖ-дағы оттар
AD 2.15 Өзге де оттар, резервтегі электрмен қоректендіру көздері
AD 2.16 Тікұшақтар қонатын аймақтар
AD 2.17 ӘҚҚ әуе кеңістігі
АҚК беруші
AD 2.18 ӘҚҚ байланыс құралдары
AD 2.19 Радионавигациялық құралдар мен қондыру құралдары
AD 2.20 Жергілікті қозғалыс қағидалары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.21 Шуылды басудың пайдаланушылық тәсілдері
AD 2.22 Ұшу қағидалары
АҚК беруші
AD 2.23 Қосымша ақпарат
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.24 Әуеайлаққа қатысты карталар
1) әуеайлақ/тікұшақ айлағы картасы (ИКАО)
АҚК беруші
2) әуе кемелерін тұраққа қою/түйістіру картасы (ИКАО)
3) әуеайлақ ішінде қозғалу картасы (ИКАО)
4) әуеайлақтағы кедергілер картасы, А үлгісінде (ИКАО) (әр ҰҚЖ үшін)
5) қонуға дәл кіруге арналған жергілікті жер картасы (ИКАО) (II және III санаттар бойынша қонуға дәл кіруге арналған ҰҚЖ)
6) аудан картасы (ИКАО) (ұшып шығу бағыттары және транзиттік бағыттар)
7) аспаптар бойынша стандартты ұшып шығу картасы (ИКАО), ұшып шығу бағыттарының мәтіндік сипаттамасы
8) аудан картасы (ИКАО) (ұшып келу бағыттары және транзиттік бағыттар)
9) аспаптар бойынша стандартты ұшып келу картасы (ИКАО), ұшып келу бағыттарының мәтіндік сипаттамасы
10) ең төменгі радиолокациялық абсолюттік биіктіктер картасы (ИКАО)
11) аспаптар бойынша қонуға кіру картасы (ИКАО) (әр ҰҚЖ және әр схема үшін)
12) көзбен шолып қонуға кіру картасы (ИКАО)
13) масштабы 1:500 000 аэронавигациялық картасы (ИКАО)
14) бағыт картасы (ИКАО)
15) әуеайлақ маңайына жиналған құстар туралы деректер
Әуеайлақты пайдаланушы