О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 630 "Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 июня 2019 года № 568. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2019 года № 18890
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 630 "Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 8933, опубликован "Казахстанская правда" от 10 апреля 2014 года № 69 (27690), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте и Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи".
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые образцы жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, Управления полиции на метрополитене и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи.";
Образцы жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін, сондай-ақ оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 630 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 568 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 маусымда № 18890 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1."Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін, сондай-ақ оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8933 болып тіркелді, "Казахстанская правда" газетінде 2014 жылғы 10 сәуірде № 69 (27690) жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгілерін, сондай-ақ оларды беру қағидаларын бекіту туралы".
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса ұсынылған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгілері, сондай-ақ оларды беру қағидалары бекітілсін".
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгілері, сондай-ақ оларды беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтың актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға қазақ және орыс тілдерінде жолдауды;

3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 июня 2019 года № 568
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 31 октября 2013 года № 630
Образцы жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте и Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи
Глава 1. Образец жетона сотрудников строевых подразделений патрульной полиции департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан
Рисунок 1.
Рисунок 2.
1. Жетон сотрудника строевого подразделения патрульной полиции департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы (рисунки 1 и 2) изготавливается из анодированного алюминия в форме круга желтого цвета диаметром 90 миллиметров (далее - мм).
2. В центре жетона расположено изображение эмблемы патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан с рельефным изображением лавровых ветвей (слева и справа).
3. Фон центральной лучистой части основания залит голубой эмалью.
4. Над центральной частью, по кругу, на секторе залитом желтой эмалью, расположены надписи "PATRÚLDIK POLISIA" синего цвета.
5. В нижней части жетона клеймением черного цвета нанесен номер региона и (через тире) четырехзначный индивидуальный порядковый номер сотрудника патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящим образцам жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правила их выдачи (далее -Серия).

3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3)-тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 маусымдағы
№ 568 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 31 қазандағы
№ 630 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгілері, сондай-ақ оларды беру қағидалары
1-тарау. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттерінің патрульдік полициясы саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгісі
1-сурет
2-сурет
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттерінің патрульдік полициясы саптық бөліністері қызметкерінің кеуде жетоны (1 және 2-суреттер) диаметрі 90 миллиметр (бұдан әрі - мм) түсі сары дөңгелек нысанда анодталған алюминийден жасалады.
2. Кеуде жетонының ортасында Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полициясының лавр бұтақтарының рельефті бейнесі бар эмблемасының суреті орналасқан.
3. Негізгі орталық күн шапақтары бар бөлігінің аясына көгілдір эмаль құйылған.
4. Орталық бөліктің үстінде, шеңбер бойынша, сары эмаль құйылған секторда көк түсті "PATRÚLDIK POLISIA" деген жазулар орналасқан.
5. Осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция, сондай-ақ мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының үлгілеріне, сондай-ақ оларды беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полициясы қызметкерінің кеуде жетонының төменгі бөлігінде қара түспен таңбалау арқылы өңірдің нөмірі және қызметкердің төрт таңбалы дербес реттік нөмірі (тире арқылы) енгізілген (бұдан әрі – Серия).

6. Жетон крепится булавкой.
Глава 2. Образец жетона сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департамента полиции на транспорте
Рисунок 3.
Рисунок 4.
7. Жетон сотрудника строевого подразделения патрульной полиции Департамента полиции на транспорте (рисунки 3 и 4) изготавливается из анодированного алюминия в форме круга желтого цвета диаметром 90 мм.
8. В центре знака расположено изображение эмблемы патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан.
9. Фон центральной лучистой части основания залит голубой эмалью.
10. Над центральной частью, по кругу, на секторе залитом синей эмалью, расположены надписи "KÓLIKTEGI PATRÚLDIK POLISIA" желтого цвета.
11. В нижней части жетона клеймением черного цвета нанесен трехзначный индивидуальный порядковый номер сотрудника патрульной полиции Департамента полиции на транспорте.
12. Жетон крепится булавкой.
Глава 3. Образец жетона сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Управления полиции на метрополитене
Рисунок 5.
Рисунок 6.
13. Жетон сотрудника строевого подразделения патрульной полиции Управления полиции на метрополитене (рисунки 5 и 6) изготавливается из анодированного алюминия в форме круга желтого цвета диаметром 90 мм.
14. В центре знака расположено изображение эмблемы патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан.
15. Фон центральной лучистой части основания залит голубой эмалью.
16. Над центральной частью, по кругу, на секторе залитом красной эмалью, расположены надписи "METROPOLITENDEGI PATRÚLDIK POLISIA" желтого цвета.
17. В нижней части жетона клеймением черного цвета нанесен трехзначный индивидуальный порядковый номер сотрудника патрульной полиции Управления полиции на метрополитене.
18. Жетон крепится булавкой.
Глава 4. Образец жетона сотрудников строевых подразделений специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан
Рисунок 7.
Рисунок 8.
19. Жетон сотрудника строевого подразделения специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан (рисунки 7 и 8) изготавливается из анодированного алюминия в форме перевернутой подковы серебристого цвета диаметром 90 мм. и состоит из двух частей: основания и накладки.
20. В центре знака расположено изображение эмблемы органов внутренних дел Республики Казахстан.
21. Над эмблемой органов внутренних дел Республики Казахстан, на секторе залитом голубой эмалью, расположена надпись "РОLІСЕ" красного цвета.

6. Кеуде жетоны түйреуішпен бекітіледі.
2-тарау. Көліктегі полиция департаментінің патрульдік полициясы саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетонының үлгісі
3-сурет
4-сурет
7. Көліктегі полиция департаментінің патрульдік полициясы бөліністері қызметкерінің кеуде жетоны (3 және 4-суреттер) диаметрі 90 миллиметр түсі сары дөңгелек нысанда анодталған алюминийден жасалады.
8. Белгінің ортасында Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полициясы эмблемасының бейнесі орналасқан.
9. Негізгі орталық күн шапақтары бар бөлігінің аясына көгілдір эмаль құйылған.
10. Орталық бөліктің үстінде, шеңбер бойынша, көгілдір эмаль құйылған секторда сары түсті "KÓLIKTEGI PATRÚLDIK POLISIA" деген жазулар орналасқан.
11. Кеуде жетонының төменгі бөлігінде Көліктегі полиция департаментінің патрульдік полициясы қызметкерінің қара түспен таңбалау арқылы үш таңбалы дербес реттік нөмірі енгізілген.
12. Кеуде жетоны түйреуішпен бекітіледі.
3-тарау. Метрополитендегі полиция басқармасы патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлері жетонының үлгісі
5-сурет
6-сурет
13. Метрополитендегі полиция басқармасы патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерінің кеуде жетоны (5 және 6-суреттер) диаметрі 90 миллиметр (мм) сары түсті дөңгелек нысанда анодталған алюминийден жасалған.
14. Белгінің ортасында Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полициясы эмблемасының бейнесі орналасқан.
15. Негізгі орталық күн шапақтары бар бөлігінің аясына көгілдір эмаль құйылған.
16. Орталық бөліктің үстінде, шеңбер бойынша, қызыл эмаль құйылған секторда сары түсті "METROPOLITENDEGI PATRÚLDIK POLISIA" деген жазулар орналасқан.
17. Кеуде жетонының төменгі бөлігінде Метрополитендегі полиция басқармасы патрульдік полициясы қызметкерінің қара түспен таңбалау арқылы үш таңбалы дербес реттік нөмірі енгізілген.
18. Кеуде жетоны түйреуішпен бекітіледі.
4-тарау. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетонының үлгісі
7-сурет
8-сурет
19. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің кеуде жетоны (7 және 8-сурет) диаметрі 90 мм. күміс түсті төңкерілген таға нысанында анодталған алюминийден жасалған және екі бөлімнен тұрады: негізі және жапсырмалар.
20. Белгінің ортасында Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының бейнесі орналасқан.
21. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының үстінде көгілдір эмальмен құйылған секторда қызыл түсті "POLICE" жазуы орналасқан.

22. Под эмблемой органов внутренних дел Республики Казахстан, на секторе залитом синей эмалью, расположена надпись "МАМАНДАНДЫРЫЛҒАН КҮЗЕТ ҚЫЗМЕТІ" красного цвета.
23. В нижней части жетона имеется накладка желтого цвета с четырехзначным кодовым знаком черного цвета и двухзначной (однозначной) Серией.
24. Жетон крепится булавкой.
Глава 5. Правила выдачи жетонов
25. Жетон выдается всем сотрудникам строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, закрепление которых осуществляется приказом начальника органа внутренних дел, либо лицом, его замещающим (далее – ОВД).
26. Жетон выдается при назначении на должность, перемещении, порче, утере ранее выданного жетона.
27. Учет выдачи и возврата жетона осуществляется в журнале учета, выдачи и сдачи жетонов, который пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется подписью и печатью, по форме согласно приложению 2 к настоящим Образцам жетонов сотрудников строевых подразделений патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан, а также Правилам их выдачи (далее - Журнал).
28. Учет выдачи, возврата и расходования жетона осуществляется сотрудником полиции, являющимся материально-ответственным лицом, уполномоченным руководством ОВД (далее - Ответственное лицо).
29. В случае утраты, порчи или передачи жетона другим лицам сотрудник строевого подразделения патрульной полиции и специализированной службы охраны немедленно докладывает рапортом о случившемся непосредственному командиру, который в течение двадцати четырех часов сообщает об этом вышестоящему руководству.
30. Ответственное лицо подразделения, в котором утерян жетон, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации в течение двадцати четырех часов информацию о недействительности утерянного жетона.
31. По каждому факту утраты, порчи, передачи жетона другим лицам, использования его в корыстных или иных целях, не связанных со служебной деятельностью, проводится служебное расследование.

22. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының астында көк эмальмен құйылған секторда қызыл түсті "МАМАНДАНДЫРЫЛҒАН КҮЗЕТ ҚЫЗМЕТІ" жазу орналасқан.
23. Кеуде жетонының төменгі бөлігінде қара түсті төрт таңбалы код белгісімен сары түсті жапсырмасы және екітаңбалы (бір таңбалы) Сериясы бар.
24. Кеуде жетоны түйреуішпен бекітіледі.
5-тарау. Кеуде жетондарын беру қағидалары.
25. Кеуде жетондары олардың бекітілуі ішкі істер органдары бастығының, не болмаса оны алмастыратын адамның (бұдан әрі - ІІО) бұйрығымен жүзеге асырылатын, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністерінің барлық қызметкерлеріне беріледі.
26. Кеуде жетоны лауазымға тағайындалған, ауысқан (қайта тағайындалған), бүлінген, бұрын берілген жетонды жоғалтқан кезде беріледі.
27. Кеуде жетонын беруді және қайтаруды есепке алу кеуде жетондарын есепке алу, беру және тапсыру журналында жүзеге асырылады, ол осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің және Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция, мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілері, сондай-ақ оларды беру қағидаларына 2-қосымшаға (бұдан әрі - Журнал) сәйкес нысан бойынша нөмірленеді, тігіледі және қол қоюмен және мөрмен расталады.
28. Кеуде жетонын берудің, қайтарудың және жұмсаудың есебін ІІО басшылығы уәкілеттік берген, материалдық жауапты адам (бұдан әрі – Жауапты адам) болып табылатын полиция қызметкері жүзеге асырады.
29. Кеуде жетонын жоғалтқан, бүлдірген немесе басқа адамдарға берген жағдайда патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөлінісінің қызметкері болған жағдай туралы тікелей командиріне баянатпен баяндайды, ол жиырма төрт сағаттың ішінде бұл туралы жоғары тұрған басшылыққа хабарлайды.
30. Кеуде жетоны жоғалған бөліністің жауапты адамы жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жиырма төрт сағаттың ішінде жоғалған кеуде жетонының жарамсыздығы туралы ақпаратты жариялауға жолдайды.
31. Кеуде жетонын жоғалтудың, бүлдірудің, басқа адамдарға берудің, оларды қызметтік жұмыспен байланысты емес пайдакүнемдік немесе өзге де мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша қызметтік тергеу жүргізіледі, жоғалған кеуде жетонын іздестіруге, болған оқиғаға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жоюға шаралар қабылданады.

32. Утраченный жетон считается недействительным, о чем делается отметка в журнале.
33. Номер утраченного или пришедшего в негодность жетона не восстанавливается. Изготовление дубликата жетона не допускается.
34. Пришедший в негодность жетон сдается в подразделение, выдавшее жетон в течение двадцати четырех часов.
35. При увольнении, переводе или откомандировании, а также уходе в отпуск, сотрудник строевого подразделения патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан сдает жетон в подразделение, выдававшее жетон. Сдача жетона фиксируется в журнале.
36. Сданный жетон, пригодный для дальнейшего использования, выдается вновь прибывшему сотруднику строевого подразделения патрульной полиции и специализированной службы охраны.
37. Руководитель подразделения ОВД ежеквартально не позднее 5 числа месяца следующего за отчетным организовывает проверку наличия жетонов в подчиненном подразделении. Информация о результатах проверки представляется в вышестоящее подразделение ОВД к 10 числу.
38. Контроль за порядком учета, выдачи и хранения жетонов в подразделениях ОВД осуществляется самостоятельно.
Приложение 1
к Образцам жетонов
сотрудников строевых
подразделений патрульной
полиции Департаментов
полиции областей, городов
республиканского значения,
столицы, на транспорте и
Управления полиции на
метрополитене, а также
специализированной службы
охраны органов внутренних дел
Республики Казахстан, а также
Правилам их выдачи"
СЕРИИ жетонов сотрудника строевого подразделения патрульной полиции Департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте и Управления полиции на метрополитене, а также специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан
№ п/п
Наименование подразделения органов внутренних дел Республики Казахстан
Серия жетона
1.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны города Нур-Султан
01
2.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны города Алматы
02
3.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Акмолинской области
03
4.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Актюбинской области
04
5.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Алматинской области
05
6.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Атырауской области
06
7.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Западно-Казахстанской области
07
8.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Жамбылской области
08
9.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Карагандинской области
09
10.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Костанайской области
10
11.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Кызылординской области
11
12.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Мангистауской области
12
13.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Туркестанской области
13
14.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Павлодарской области
14
15.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Северо-Казахстанской области
15
16.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны Восточно- Казахстанской области
16
17.
Департамент полиции, Управление специализированной службы охраны города Шымкент
17
18.
Полк полиции МВД по охране правительственных учреждений
Ү
19.
Полк полиции МВД по охране дипломатических представительств
В
20.
Управление специализированной службы охраны города Жезказган
О
Примечание:

32. Жоғалған кеуде жетоны жарамсыз деп есептеледі, бұл туралы журналда белгі жасалады.
33. Жоғалған немесе пайдалануға жарамсыз кеуде жетонының нөмірі қайта қалпына келтірілмейді. Кеуде жетонының телнұсқаларын жасауға жол берілмейді.
34. Пайдалануға жарамсыз кеуде жетоны жетонды берген бөлініске жиырма төрт сағаттың ішінде тапсырылады.
35. Жұмыстан шыққан, ауысқан немесе іссапарға жіберілген, сондай-ақ еңбек демалысына кеткен кезде Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністерінің қызметкері жетонды берген бөлініске кеуде жетонын тапсырады. Кеуде жетонын тапсыру журналда тіркеледі.
36. Одан әрі пайдалануға жарамды тапсырылған кеуде жетоны патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөлінісінің жаңадан келген қызметкеріне беріледі.
37. ІІО бөлінісінің басшысы тоқсан сайын есеп беру кезеңінен кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей қарамағындағы бөліністегі кеуде жетондарының бар болуына тексерісті ұйымдастырады. Тексеріс нәтижелері туралы ақпарат ІІО жоғары тұрған бөлінісіне 10-ы күніне ұсынылады.
38. ІІО бөліністерінде кеуде жетондарын есепке алу, беру және сақтау тәртібін бақылау дербес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
облыстардың, республикалық
маңызы бар қалалардың,
астананың, Көліктегі полиция
департаменттерінің,
Метрополитендегі полиция
басқармасының патрульдік
полиция және
мамандандырылған күзет
қызметі саптық бөліністері
қызметкерлерінің кеуде
жетондарының үлгілеріне,
сондай-ақ оларды беру
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Метрополитендегі полиция басқармасының патрульдік полиция және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің кеуде жетондарының СЕРИЯЛАРЫ
№ р/с
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөліністерінің атауы
Жетон сериясы
1.
Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
01
2.
Алматы қаласының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
02
3.
Ақмола облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
03
4.
Ақтөбе облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
04
5.
Алматы облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
05
6.
Атырау облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
06
7.
Батыс Қазақстан облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
07
8.
Жамбыл облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
08
9.
Қарағанды облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
09
10.
Қостанай облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
10
11.
Қызылорда облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
11
12.
Маңғыстау облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
12
13.
Түркістан облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
13
14.
Павлодар облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
14
15.
Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
15
16.
Шығыс Қазақстан облысының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
16
17.
Шымкент қаласының Полиция департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
17
18.
ІІМ-нің Үкіметтік мекемелерді күзету жөніндегі полиция полкі
Ү
19.
ІІМ-нің Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкі
В
20.
Жезқазған қаласының Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
О
Ескертпе:

01-17 - (серии региона) патрульная полиция, специализированная служба охраны;
Ү - (Үкіметтік) Полк полиции МВД по охране правительственных учреждений;
В - (Дипломатиялық) Полк полиции МВД по охране дипломатических представительств;
О - (Жезқазған) специализированная служба охраны города Жезказган.
Приложение 2
к Образцам Жетонов
сотрудников строевых
подразделений патрульной
полиции Департаментов
полиции областей, городов
республиканского значения,
столицы, на транспорте и
Управления полиции на
метрополитене, а также
специализированной службы
охраны органов внутренних дел
Республики Казахстан, а также
Правилам их выдачи";
Форма
Лицевая сторона обложки
Журнал
учета, выдачи и сдачи жетонов
_____________________________________________________
(наименование подразделения)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "__" ______ 20 __ года
Внутренняя сторона обложки
№ п/п
Номер жетона
Занимаемая должность, звание и Ф.И.О. (при его наличии),
Дата, роспись о получении
Отметка о замене и сдаче жетона
Уничтожение жетона (номер и дата акта)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7

01-17 - (өңір сериялары) патрульдік полиция, мамандандырылған күзет қызметі;
Ү - (Үкіметтік) ІІМ-нің Үкіметтік мекемелерді күзету жөніндегі полиция полкі;
В - (Дипломатиялық) ІІМ-нің Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкі;
О - (Жезқазған) Жезқазған қаласының мамандандырылған күзет қызметі.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
облыстардың, республикалық
маңызы бар қалалардың,
астананың, Көліктегі полиция
департаменттерінің ,
Метрополитендегі полиция
басқармасының патрульдік
полиция және
мамандандырылған күзет
қызметі саптық бөліністері
қызметкерлерінің кеуде
жетондарының үлгілеріне,
сондай-ақ оларды беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мұқабаның сыртқы жағы
Кеуде жетондарын есепке алу, беру және тапсыру журналы _________________________________________________________ (бөліністің атауы)
Басталды: 20 __ жылғы
" ___ " ______________
Аяқталды: 20 __ жылғы
" ___ " ______________
Мұқабаның ішкі жағы
№ р/с
Жетонның нөмірі
Атқаратын лауазымы, атағы және Т.А.Ә (бар болған кезде)
Алғаны туралы күні, қолы
Жетонды ауыстыру және тапсыру туралы белгі
Жетонды жою (актінің нөмірі және күні)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7