Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 349. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2019 года № 18916. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2019.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития бизнес-среды и регулирования торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Стандарт государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Стандарт государственной услуги "Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Стандарт государственной услуги "Выдача справки из государственной базы данных "Юридические лица" согласно приложению 7 к настоящему приказу.

Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 349 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 28 маусымда № 18916 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2020 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабын 1),"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бизнес-ортаны дамыту және сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша" тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдар мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) "Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) "Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 8 к настоящему приказу.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
_____________ А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств" (далее - Стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи документов:
1) в Государственную корпорацию:
государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная регистрация их филиалов (представительств), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная регистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная регистрация их филиалов (представительств) производится: не позднее десяти рабочих дней по месту нахождения услугодателя, не позднее пятнадцати рабочих дней не по месту нахождения услугодателя, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная регистрация политических партий и учетная регистрация их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.

2. Осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және оған енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
цифрылық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
________________А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
26 маусымдағы № 349
бұйрығына
1–қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есепті тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет министрлігі және оның аумақтық органдары коммерциялық ұйым болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге қатысты және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге қатысты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Құжаттарды тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;
саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу: қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша он жұмыс күннен кешіктірмей, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он бес жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі;
cаяси партияларды мемлекеттік тіркеу және олардыңфилиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізіледі.
Құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетінең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;

2) на портале – государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства, за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), оказывается в течение одного часа рабочего дня с момента подачи заявления.
В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы).
Государственную (учетную) регистрацию общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производит Министерство юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
Государственная регистрация созданных, реорганизованных юридических лиц, и учетную регистрацию филиалов и представительств, общественных и религиозных объединений с местным статусом, фондов и объединений юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств общественных и религиозных объединений, осуществляется территориальными органами юстиции.
Государственную регистрацию юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям и учетную регистрацию их филиалов и представительств осуществляет Государственная корпорация.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
справка о государственной регистрации юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложению 1, и юридического лица, относящегося к коммерческой организации согласно приложению 2, а также справка об учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложению 3, и филиала (представительства) юридического лица, относящегося к коммерческой организации по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
При обращении на портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту.

2) порталда - акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, өтініш берілген кезден бастап жұмыс күнінің бір сағаты ішінде көрсетіледі.
Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғаны, филиалды немесе өкілдікті мемлекеттік (есептік) тіркеу мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе тиісті қорытынды (сараптама) алынғанға дейін тоқтатылатұрады.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, сонымен қатар, саяси партияларды, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеуді Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) жүзеге асырады.
Құрылған, қайта құрылған заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуді, жергілікті мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, қорларды және заңды тұлғалардың бірлестіктерін, қоғамдық және діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін, сондай-ақ қорлар мен заңды тұлғалар бірлестігін есептік тіркеуді аумақтық әділет органдары жүргізеді.
Коммерциялық ұйымдарға жатқызылатын заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеуін және олардың филиалдары мен өкілдіктерінің есептік тіркеуін Мемлекеттік корпорация жүзеге асырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1 қосымшаға сәйкес бойынша коммерциялық емес ұйымға жататын заңды тұлғаны және 2 қосымшаға сәйкес коммерциялық ұйымға жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі - анықтама), сондай-ақ 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша коммерциялық емес ұйымға жататын заңды тұлғалардың филиалын және 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша коммерциялық ұйымға жататын заңды тұлғаның филиалын (өкілдікті) есептік тіркеу туралы анықтама, не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тарту.
Порталға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

7. Государственная услуга оказывается платно юридическим лицам, их филиалам (представительствам) (далее - услугополучатель), за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
За оказание государственной услуги по регистрации некоммерческих организаций и их филиалов и представительств установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" согласно приложению 6 к настоящему стандарту и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по регистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
услугодателей:
1) в Министерстве и территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
3) Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
4) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген.Тіркеу алымының сомасы осы стандартқа 6-қосымшасына сәйкес "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10 бабы заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы тауар (жұмыс, қызмет) бағасына сай, коммерциялық ұйымдар және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем портал арқылы "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті берушілер:
1) Министрлікте және аумақтық әділет органдарда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорациясының филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбеккодексінесәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсету жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
4) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в Государственную корпорацию:
1) для государственной регистрации юридических лиц:
заявления по формам, согласно приложениям 7 (заявление о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства), 8 (заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава), 9 (заявление о государственной регистрации акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава) и 10 (заявление о государственной регистрации производственного кооператива, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава) (далее – заявление) к настоящему стандарту. Юридические лица с участием государства, представляют заявление с отметкой реестродержателя.
для государственной регистрации юридических лиц, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг, дополнительно предоставляются разрешение Национального банка Республики Казахстан;
для государственной регистрации юридических лиц, относящихся к субъектам рынка, занимающих монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено статьей 172 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, осуществляется регистрирующим органом с согласия антимонопольного органа;
для государственной регистрации юридических лиц, относящегося к субъекту среднего и крупного предпринимательства, заявление подписывается и подается учредителем или одним из учредителей либо уполномоченным учредителем лицом в случаях, когда единственным учредителем либо одним из учредителей являются иностранец или иностранное юридическое лицо, Правительство Республики Казахстан или государственные органы либо Национальный Банк Республики Казахстан, с приложением учредительных документов, удостоверенных в нотариальном порядке в случаях, предусмотренном статьей 6 в Законе Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту среднего предпринимательства, учредителем (учредителями) подается заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению 11 к настоящему Стандарту;

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға
1) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін:
осы стандартқа 7 (заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш),8 (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш), 9 (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш) және 10-қосымшаларға(қызметін үлгілік жарғы негізінде өзінің жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш) сәйкес нысандар бойынша өтініштер (бұдан әрі - өтініш). Мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар, тізім ұстаушының белгісі бар өтініші ұсынады.
қызметінің мәні қаржылық қызметтер көрсету болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің рұқсаты қосымша ұсынылады;
тиісті тауар нарығында монополиялық жағдайға ие нарық субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларды, мұндай құру 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 172-бабында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік тіркеу үшін тіркеуші орган монополияға қарсы органның келісімімен жүзеге асырады;
орта және ірі кәсiпкерлiк субъектiсіне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттiк тіркеу үшін өтінішке құрылтайшы немесе құрылтайшылардың бірі не шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға, Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе мемлекеттік органдар не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі жалғыз құрылтайшы не құрылтайшылардың бірі болып табылатын жағдайларда, құрылтайшының уәкілеттік берген адамы қол қояды және "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабында көзделген жағдайларда нотариаттық тәртiппен куәландырылған құрылтай құжаттарын қоса бере отырып, оны тіркеуші органға береді;
орта кәсiпкерлiк субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттiк тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) осы стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу туралыжәне банктік шотты ашуға және қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынастарын жасамай жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) өтініш береді;

для государственной регистрации юридических лиц, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, заявление подписывается и подается в регистрирующий орган учредителем (учредителями) либо уполномоченным на то лицом с приложением учредительных документов, удостоверенных в нотариальном порядке в случаях, предусмотренных статьей 8 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и статьей 25 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
1) акционерное общество:
устав, за исключением акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
протокол учредительного собрания, либо решение единственного участника;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств некоммерческого акционерного общества или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
в случае если юридическое лицо относится к субъекту рынка, занимающего монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа;
коммандитное товарищество:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
полное товарищество:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
производственный кооператив:
список членов производственного кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства;
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
потребительский кооператив:
устав;
учредительный договор;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
потребительским кооперативом представляется список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН и места жительства – для граждан, и сведений о месте нахождения, банковских реквизитах и БИН - для юридических лиц;
товарищество с дополнительной ответственностью:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
товарищество с ограниченной ответственностью:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
государственное предприятие:
устав;
решение Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о создании предприятия;
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
государственное учреждение:
решение о создании государственного учреждения;
положение (устав);
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
жилищно-строительный кооператив и жилищный кооператив:
устав;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств.
Жилищным и жилищно-строительным кооперативами представляется также список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства и ИИН;
кооператив собственников помещений (квартир):
протокол учредительного собрания собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума или протокол с листами голосования по итогам письменного опроса;
устав;
документ, удостоверяющий местонахождение юридического лица*;
государственный акт о регистрации или перерегистрации объекта кондоминиума, либо документ, подтверждающий государственную регистрацию объекта кондоминиума со штампом регистрирующего органа;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств.
коллегия адвокатов:
устав, утвержденный учредительным собранием (конференцией) членов коллегии адвокатов;
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
нотариальная палата:
устав, утвержденный учредительным собранием (конференцией) членов правления нотариальной палаты;
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
фонд:
устав;
учредительный договор (при числе учредителей более одного);
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
решение коллегиального органа (попечительского совета) о назначении исполнительного органа;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
общественное объединение:
устав, принятый на учредительном съезде (конференции, собрании);
протокол учредительного съезда (конференции, собрания), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем съезда (конференции, собрания);
список граждан-инициаторов общественного объединения с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
документ, подтверждающий место нахождения общественного объединения*;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
При регистрации политических партий дополнительно представляются:
программа партии;
списки членов партии, в составе которой должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии в каждой из них с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии), ИИН, адреса места жительства;
Примечание:

жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін өтінішке құрылтайшы (құрылтайшылар) не осыған уәкілеттік берілген адам қол қояды және оны "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабында және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабында көзделген жағдайларда, нотариаттық тәртiппен куәландырылған құрылтай құжаттарын қоса бере отырып, тіркеуші органға береді;
акционерлiк қоғам:
өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды қоспағанда, жарғы;
құрылтай жиналысының хаттамасы немесе жалғыз қатысушының шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін және коммерциялық емес акционерлік қоғамның филиалдары мен өкілдіктерінің есептік тіркеу үшін бюджетке алым төлегенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат немесе шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
егер заңды тұлғатиісті тауар нарығында монополиялық жағдайға ие нарық субъектілеріне, сондай-ақ акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды заңды тұлғаларды және құру Қазақстан Республикасының заңдарында өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларға жатқан жағдайда тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, тіркеуші орган монополияға қарсы органның алдын-ала келісімімен жүзеге асырылады;
коммандиттік серiктестiк:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
толық серiктестiк:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
өндiрiстiк кооператив:
тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде), ЖСН, тұрғылықты жерін көрсете отырып, өндiрiстiк кооператив мүшелерiнiң тiзiмi;
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
тұтыну кооперативi:
жарғы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
тұтыну кооперативi азаматтар үшiн -осы кооператив мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде), ЖСН және тұрғылықты жерi және заңды тұлға үшiн - тұрғылықты жері, банктік деректемелері туралы мәліметтер және БСН көрсетілген олардың тiзiмі ұсынады;
қосымша жауапкершілігі бар серiктестiк:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
мемлекеттiк кәсiпорын:
жарғы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің немесе жергiлiктi атқарушы органның кәсiпорынды құру туралы шешiмi;
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлемді төлегенін растайтын құжат.
мемлекеттік мекеме:
мемлекеттiк мекеменi құру туралы шешiм;
ереже (жарғы);
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
тұрғын үй-құрылыс кооперативi және тұрғын үй кооперативi:
жарғы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат.
Тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативтері осы кооператив мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнің аты (ол болған кезде), тұрғылықты жерi және ЖСН көрсетілген тiзiмін ұсынады;
үй-жай (пәтер) иелерiнiң кооперативi:
кондоминиум объектiсiндегi үй-жай (пәтер) иелерiнің құрылтай жиналысының хаттамасы немесе жазбаша сауалнама бойынша нәтижесі бардауыс беру парақтары хаттама;
жарғы;
кондоминиум объектісін тіркеу немесе қайта тіркеу туралы мемлекеттік акт нетіркеуші органның мөртабаны бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуді растайтын құжат;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
адвокаттар алқасы: адвокаттар алқасы мүшелерiнiң құрылтай жиналысында (конференциясында) бекiтiлген жарғы;
уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
нотариаттық палата:
нотариаттық палата басқармасы мүшелерінің құрылтай жиналысында (конференциясында) бекітілген жарғы;
уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
қор:
жарғы;
құрылтай шарт (құрылтайшысы бiр адамнан көп болғанда);
уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
алқалы органының (қамқоршылық кеңестің) атқарушы органды тағайындау туралышешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
қоғамдық бiрлестiк:
құрылтай съезiнде (конференциясында, жиналысында) қабылданған жарғы;
төрағасы және съезд (конференция, жиналыс) хатшысы қол қойған, жарғыны қабылдаған құрылтай съезiнiң (конференциясының, жиналысының) хаттамасы;
тегi, аты, әкесiнің аты (ол болған кезде), ЖСН, тұрғылықты жері, үй және қызметтік телефоны, жеке қолтаңбасы көрсетiлген қоғамдық бiрлестiктің бастамашы азаматтарының тiзiмi;
заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжат;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат.
Саяси партияларды тiркеу кезінде қосымша мыналар ұсынылады:
партия бағдарламасы;
партияның мүшелерінің тізімі құрамында кем дегенде қырық мың партия мүшелерін білдіретін құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) партияның барлық облыстардағы, республикалық маңызы бар қалада және Нұр-Сұлтан, саны кемінде алты жүз партия мүшесінің әрқайсысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ЖСН, тұрғылықты мекен-жайы;

Для создания политической партии организационный комитет по созданию политической партии представляет в регистрирующий орган уведомление о намерении создания политической партии по форме, согласно приложению 12 к настоящему Стандарту, а также в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О политических партиях":
1) список инициативной группы граждан по созданию политической партии и сведения о членах организационного комитета на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 13 к настоящему Стандарту;
2) протокол собрания организационного комитета, в котором указываются цель его создания, предполагаемое наименование политической партии, местонахождение, предполагаемые источники формирования и использования денег и иного имущества организационного комитета, а также сведения о членах организационного комитета, уполномоченном открыть расчетный счет для формирования средств организационного комитета и заключать гражданско-правовые договоры для обеспечения его деятельности.
Регистрирующий орган в день получения уведомления и документов, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта, выдает уполномоченному лицу организационного комитета подтверждение о представлении документов по форме, согласно приложению 14 к настоящему Стандарту, подтверждающий их представление.
При регистрации политических партий дополнительно представляются:
программа партии;
списки членов партии, в составе которой должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии по форме, согласно приложению 15 к настоящему стандарту на электронном и бумажном носителях;
объединение юридических лиц в форме ассоциации (союза), объединение индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, объединение индивидуальных предпринимателей:
устав;
учредительный договор, подписанный всеми учредителями объединения;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
палата аудиторов:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
религиозное объединение:
устав религиозного объединения, подписанный руководителем религиозного объединения;
протокол учредительного собрания (съезда, конференции);
список граждан-инициаторов создаваемого религиозного объединения на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 16 к настоящему Стандарту;
документ, подтверждающий место нахождения религиозного объединения;
печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения и содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
решение об избрании руководителя религиозного объединения либо в случае назначения руководителя иностранным религиозным центром документ, подтверждающий согласование с уполномоченным органом;
При регистрации регионального религиозного объединения дополнительно представляются список участников каждого из местных религиозных объединений, инициирующих создание региональных религиозных объединений, по форме, установленной регистрирующим органом, а также нотариально удостоверенные копии уставов их местных религиозных объединений;
религиозное объединение, имеющее руководящий центр вне пределов республики, дополнительно представляет:
копию устава зарубежного центра с нотариально удостоверенным переводом на казахском и русском языках;
выписку из реестра или другой документ, удостоверяющий, что религиозный центр является юридическим лицом по законодательству своей страны с нотариально удостоверенным переводом на казахском и русском языках.
уставы (положения) духовных учебных заведений, мечетей, монастырей и иных религиозных объединений, основанных религиозными управлениями (центрами), утверждаются этими религиозными управлениями (центрами);
для регистрации представляется решение уполномоченного органа религиозного управления (центра) об их создании;
учреждение:
решение собственника о создании учреждения;
положение (устав);
учредительный договор или аналогичное соглашение (при числе собственников (учредителей) более одного);
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
палата оценщиков:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
палата юридических консультантов:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
адвокатская контора:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств.

Саяси партияны құру үшін саяси партияны құру жөніндегі ұйымдастыру комитеті тіркеу органына, осы Стандарттың 12 қосымшасына сәйкес нысандағы және де Қазақстан Республикасы "Саяси партиялар туралы" Заңының 6-бабына сәйкес саяси партияны құру жөнінде хабарлама ұсынады:
1) осы Стандарттың 13 қосымшасына сәйкес нысандағы электронды және қағаз тасымалдағышта ұйымдастыру комитеті мүшелері туралы мәліметтер және саяси партияны құру бойынша ынталы топ азаматтарының тізімі
2) құрудың мақсаты, саяси партияның болжанған атауы, мекен-жайы және ұйымдастыру комитетінің басқа да мүлігі мен қаржысын құру мен пайдалану көздері көрсетілген хаттама, сондай-ақ оның қызметін қамтамасыз ету үшін азаматтық-құқықтық келісім-шарттарды құруға және ұйымдастыру комитетінің қаржысын құрауға арналған есеп-шотты ашуға өкілеттігі бар комитеттің мүшелері туралы мәлімет.
Тіркеуші орган ,осы тараудың 1) , 2) тармақтарымен көзделген, хабарлама мен құжаттарды табыс етілген күні , ұйымдастыру комитетінің өкілетті тұлғасына құжаттарды табыс етілгені туралы, осы Стандарттың 14 қосымшасына сәйкес нысанда растап береді.
Саяси партияны тіркеу барысында қосымша ұсынылады:
партияның бағдарламасы;
осы Стандарттың 15 қосымшасына сәйкес нысанда электронды және қағаз тасымалдағышта партия мүшелерінің тізімі, құрамында олардың барлық облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы кемінде алты жүз мүшесі бар құрылымдық бөлімшелерді (филиалдар мен өкілдіктерді) білдіретін кемінде қырық мың партия мүшесі болуға тиіс.
заңды тұлғалардың қауымдастық (одақ) нысанындағы бiрлестiгі, даракәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бірлестігі, дара кәсіпкерлер бірлестігі:
жарғы;
бiрлестiктiң барлық құрылтайшылары қол қойған құрылтай шарты;
уәкілетті органның заңды тұлғаны құру туралы шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
аудиторлар палата:
жарғы;
уәкілетті органның заңды тұлғаны құру туралы шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
дiни бiрлестiк:
діни бірлестіктің басшысы қол қойған діни бірлестіктің жарғысы;
құрылтай жиналысының (съезінің, конференциясының) хаттамасы;
құрылатын діни бiрлестiктiң бастамашы азаматтарының осы стандартқа 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз жеткізгіштегі тiзiмi;
дiни бiрлестiктiң орналасқан жерiн растайтын құжат;
діни ілімнің, пайда болу тарихын жәненегіздерін ашатын және өзіне тиісті діни қызмет туралы мәліметтердіқамтитын діни баспа материалдары;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
діни бiрлестiктің басшысын тағайындау туралы шешім немесе басшысын шетелдік діни орталық тағайындаған жағдайда уәкілетті органмен келісімді растайтын құжат.
Өңірлік діни бірлестікті тіркеу кезінде өңірлік діни бірлестікті құруға бастамашы болған әрбір жергілікті діни бірлестік қатысушыларының тіркеуші орган белгілеген нысан бойынша тізімі, сондай-ақ олардың жергілікті діни бірлестіктерінің жарғыларыныңнотариаттық куәландырылған көшірмелері қосымша ұсынылады;
республикадан тыс жерде басқарушы орталығы бар дiни бiрлестiк қосымша мыналарды:
қазақ және орыс тiлдерінде нотариаттық куәландырылған аудармасы бар шетелдік орталық жарғысының көшiрмесiн;
дiни орталық өз елiнiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын қазақ және орыс тiлдерінде нотариаттық куәландырылған аудармасы бар тiзiлiмнен үзінді көшiрме немесе басқа құжатты ұсынады.
Дiни басқармалар (орталықтар) негiзiн салған рухани оқу орындарының, мешiттердiң, монастырьлардың және өзге де дiни бiрлестiктердiң жарғыларын (ережелерiн) осы дiни басқармалар (орталықтар) бекiтедi.
тiркеу үшiн оларды құру туралы дiни басқарманың (орталықтың) уәкілетті органының шешiмi ұсынылады.
мекеме:
меншiк иесiнің мекеменi құру туралы шешiмi;
ереже (жарғы);
құрылтай шарты немесе ұқсас келiсiм (меншік иелері (құрылтайшылар) бiреуден көп болғанда);
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
бағалаушылар палатасы:
жарғы;
уәкілетті органның заңды тұлғаны құру туралы шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе өзге құжат;
заң консультанттары палатасы:
жарғы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе құжат;
адвокаттық кеңсе:
жарғы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе құжат.

2) для учетной регистрации филиалов (представительств):
филиал (представительство) казахстанского юридического лица:
заявление об учетной регистрации по форме, согласно приложению 7 (далее – заявление) к настоящему стандарту;
К заявлению прилагаются квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за учетную регистрацию филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к некоммерческим организациям или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" для филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям.
Для филиалов (представительств) юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ дополнительно представляются положение о филиале (представительстве) в трех экземплярах на казахском и русском языках, утвержденное юридическим лицом, копии устава (положения) и доверенность юридического лица (за исключением общественных и религиозных объединений), выданная руководителю филиала (представительства).
Заявление подписывается лицом, уполномоченным юридическим лицом, создающим филиал (представительство), и скрепляется печатью юридического лица (при ее наличии).
В случае если руководитель юридического лица является руководителем филиала (представительства) предоставление в регистрирующий орган доверенности не требуется.
При создании филиала (представительства) государственным предприятием дополнительно представляется документ, подтверждающий согласие Национального Банка либо уполномоченного органа по управлению государственным имуществом (местного исполнительного органа) на создание филиала (представительства);
филиал (представительство) иностранного юридического лица:
заявление об учетной регистрации по форме, согласно приложению 7 (далее – заявление) к настоящему стандарту;
положение о филиале (представительстве), утвержденное органом юридического лица;
доверенность, выданная органом юридического лица руководителю филиала или представительства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
решение юридического лица о создании филиала (представительства) с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что данный субъект, открывающий филиал (представительство) в Республике Казахстан, является юридическим лицом по законодательству своей страны, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия учредительных документов юридического лица с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за учетную регистрацию филиала (представительства) иностранной некоммерческой организации или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" для филиала (представительства) иностранной коммерческой организации.

2) филиалдарды (өкілдіктерді) есептік тіркеу үшін:
қазақстандық заңды тұлғаның филиалы (өкiлдiгi):
осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойыншаесептiк тiркеу туралы өтiнiш (бұдан әрі – өтініш);
Өтінішке филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат қоса беріледі,коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғалардың немесе "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдігі)үшін төлем төлегенін растайтын құжат.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері), сондай-ақ акционерлік қоғамдар үшін заңды тұлға бекіткен қазақ және орыс тілдерінде үш данадағы филиал (өкілдік) туралы ереже, жарғының (ереженің) көшірмесі және филиалдың (өкілдіктің) басшысына берілген заңды тұлғаның (қоғамдық және діни бірлестіктерді қоспағанда) сенімхаты қосымша беріледі.
Өтінішке филиалды (өкілдікті) құратын заңды тұлға уәкілеттік берген адам қол қояды және заңды тұлғаның мөрімен (болған кезде) бекітіледі.
Заңды тұлғаның басшысы филиалдың (өкілдiктің) басшысы болып табылатын жағдайда, тіркеуші органға сенімхатты ұсыну талап етілмейді.
Мемлекеттік кәсіпорын филиал (өкілдiк) құрған кезде, Ұлттық банктің не мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегіуәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) филиал (өкілдiк) құруға келісімін растайтын құжат қосымша беріледі.
шетелдiк заңды тұлғаның филиалы (өкiлдiгi):
осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептiк тiркеу туралы өтiнiш (бұдан әрі – өтініш);
заңды тұлға органы бекiткен филиал (өкiлдiк) туралы ереже;
қазақ және орыс тiлдерінде нотариаттық куәландырылған аудармасы бар филиал немесе өкілдiк басшысына заңды тұлға органы берген сенімхат;
қазақ және орыс тiлдерінде нотариаттық куәландырылған аудармасы бар филиал (өкілдік) құру үшін заңды тұлғаның шешімі;
филиал (өкілдік) ашатын осы субъект өз елінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, қазақ және орыс тілдерінде нотариаттық куәландырылған аудамасы бар сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірме, немесе басқа да заңдастырылған құжат;
заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының қазақ және орыс тiлдерінде нотариаттық куәландырылған аудармасы бар көшірмесі;
шетелдік коммерциялық емес ұйымның филиалын (өкілдігін)есептік тіркеу үшін алынатын алымды бюджетке төлегенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат немесе "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына Шетелдік коммерциялық ұйымның филиалы (өкілдігі) үшін төленген төлемді растайтын құжат.

3) для государственной регистрации юридического лица, создаваемого путем реорганизации подаются:
заявление согласно приложениям 7, 8, 9 и 10 (далее – заявление) к настоящему стандарту;
решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа, учредителей (участников), решение органа, уполномоченного учредительными документами юридического лица, или решение суда в случаях, предусмотренных статьей 231 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и пунктом 3 статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
при слиянии, присоединении, преобразовании - передаточный акт, при разделении, выделении - разделительный баланс с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица, утвержденные собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о реорганизации юридического лица, и решение уполномоченного органа юридического лица об утверждении передаточного акта и разделительного баланса;
документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к некоммерческой организации или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к коммерческой организации.
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах, (за исключением юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерных обществ).
Для юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества предоставляются подлинники прежних учредительных документов.
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
При оказании государственных услуг не допускается истребования от услугополучателей:
1) документов, которые могут быть получены из информационных систем;
2) нотариально засвидетельствованных копий документов, оригиналы которых представлены для сверки услугодателю, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, регулирующим вопросы пенсионного и социального обеспечения.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю, осуществляется работником Государственной корпорации на основании расписки о приеме при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их органу юстиции (по регистрации некоммерческих организаций) для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации орган юстиции в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
на портал:
для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту малого предпринимательства, учредителем (учредителями) подается уведомление о начале осуществления предпринимательской деятельности с открытием банковского счета и обязательным страхованием работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме согласно приложению 17 к настоящему Стандарту;
для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту среднего предпринимательства, учредителем (учредителями) подается заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению 11 к настоящему Стандарту.
При обращении через портал услугополучателю направляется в "личный кабинет" уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
Примечание:
*Документами, подтверждающими местонахождение юридического лица, являются договор аренды и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.

3) қайта ұйымдастыру жолымен құрылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін:
осы стандартқа 7, 8, 9 және 10 сәйкес өтініш (бұдан әрі – өтініш);
заңды тұлға мүлкiнің меншiк иесінiң немесе меншiк иесi уәкiлеттік берген органның, құрылтайшылардың (қатысушылардың) шешiмi, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарында уәкiлеттік берiлген органның шешiмi немесе 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 231-бабында және 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 45-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда сот шешiмi;
заңды тұлға мүлкінің меншік иесі немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен, қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы ережелері көрсетіле отырып, бірігу, қосылу, қайта құрылу кезінде – тапсыру актісі, бөліну, бөлініп шығу кезінде – бөліну балансы және заңды тұлғаның уәкілетті органының тапсыру актісі мен бөліну балансын бекіту туралы шешімі;
заңды тұлғаның қайта ұйымдастырылғаны туралы кредиторлардың жазбаша хабардар етілгенін растайтын құжат;
коммерциялық емес ұйым болып табылатын қайта құрылған заңды тұлғаның қызметін тоқтату үшін төленетін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат немесе, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына коммерциялық ұйым болып табылатын қайта құрылған заңды тұлғаның қызметін тоқтату үшін төленетін алымның төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада ұсынылады, (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып саналатын заңды тұлғаны қоспағанда,акционерлік қоғамдарды қоспағанда).
Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып саналмайтын заңды тұлғаға, сонымен қатар акционерлік қоғамға бұрынғы құрылтай құжаттардың түпнұсқалары беріледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметтерді алушылардан:
1) ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды;
2) Қазақстан Республикасының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерін реттейтін заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушіге салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылған құжаттардың нотариаттық куәландырылған көшірмелерін талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу жарнасының сомасының төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметтерді беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады".
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты (не сенімхатты) көрсеткен кезде қабылдап алғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
порталда:
шағын кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) кәсіпкерлік қызметтің жүзеге асырылуы басталғаны туралы банктік шотты ашып және қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынастарын жасамай жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) осы Стандартқа 17 сәйкес нысан бойынша хабарлама береді;
орта кәсiпкерлiк субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттiк тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу туралы және банктік шотты ашуға және қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынастарын жасамай жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) осы Стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді;
Портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі алынған күн мен уақыт көрсетіле отырып хабарлама жіберіледі.
Ескерту:
Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжат болып, жалға алу шарты және азаматтық заңнамамен көзделген басқа да құжат болып табылады.
Егер де ғимараттың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның ғимаратты заңды тұлғаға орналасу жері ретінде беруге нотариалды куәландырылған келісімін ұсынады.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) нарушение порядка создания (реорганизации) юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, в том числе статьей 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года и главой VI Закона от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", несоответствия учредительных документов Закону Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц и (или) признано недееспособным или ограниченно дееспособным, и (или) признано безвестно отсутствующим, и (или) объявлено умершим, и (или) имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 237, 238 и 240 Уголовного кодекса Республики Казахстан, а также в случае, если учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, создавший юридическое лицо, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О религиозной деятельности и религиозных объединениях";
6) представление утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность, а также недостоверных документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) наличие судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов, в том числе решений (приговоров) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги, а также решений суда, на основании которых услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

10. Мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, оның ішінде 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 45-бабында және "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Заңның VI тарауында белгіленген заңды тұлғаны құру(қайта ұйымдастыру) тәртiбінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) тапсыру актiсiн немесе бөліну балансын ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқоры туралы ережелердің болмауы;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекет етпейтiн заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекет етпейтiн заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылса және (немесе) әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектеулі деп танылса және (немесе) хабарсыз кеткен деп танылса және (немесе) қайтыс болған деп жарияланса және (немесе) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнiң 237, 238 және 240-баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болса, сондай-ақ мерзімдік төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын және мерзімдік өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша үш айдан асатын берешегі жоқ адамды қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлға және (немесе) заңды тұлға), басшысы, заңды тұлғаның заңды тұлғаны құрған құрылтайшысы және (немесе) басшысы атқарушылық құжат бойынша борышкер болып табылса;
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" 2011 жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес енгізілген болса;
6) жеке басты куәландыратын жоғалған жеке (немесе) жарамсыз құжаттарды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған анық емес құжаттарды және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) ұсыну;
7) сот орындаушыларының және құқық қорғау органдарының сот актілері мен қаулыларының (тыйым салуларының, қамауға алуларының), оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімдерінің (үкімдерінің), сондай-ақ алушыны мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айыруға негіз болған сот шешімдерінің болуы;

8) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
Дополнительные основания отказа в государственной регистрации религиозного объединения устанавливаются в Законе Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О религиозной деятельности и религиозных объединениях".
Отказ в учетной регистрации филиала (представительства) осуществляется в случаях нарушения установленного законодательными актами Республики Казахстан, в том числе статьей 24 Закона Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" и статьей 43 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года в порядке создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной регистрации документов Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия), а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственная корпорация и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при ее наличии), индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, для юридического лица - наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

8) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, келісу туралы сұрау салуғатеріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеуден бас тартудың қосымша негіздері "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" 2011 жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленеді.
Филиалды (өкілдікті) есептік қайта тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабында және 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексінің 43-бабында белгiленген филиалды (өкілдікті) бұзылған құру тәртібі, сондай-ақ есептік тіркеуге ұсынылған құжаттар "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеген жағдайд жүзеге асырылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке жеке тұлға немесе заңды тұлғаның өкілі қол қоюға тиіс.
Шағым жасалған кезде іс-әрекетіне шағым жасалып отырған субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш жасау себептері ("Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес ) көрсетілуі тиіс.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сонымен қатар бейне конференция байланысы немесе бейне жолдау арқылы қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орыны көрсетіле отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.

2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственную корпорацию, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес в уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына осы мемлекеттік қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар арқылы не: 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс телефоны арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға шағымды "жеке кабинетінтен" портал арқылы жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі қою, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті, орталық мемлекеттік орган, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың,ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен, қала ішіндегі ауданның , аудандық маңызы бар қаланың , елді мекеннің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын уақытқа создырады:
1) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу.
2) қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), создырудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
Государственная корпорация – www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
17. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Форма Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка о государственной регистрации
юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________ 20__ г.
Наименование:
______________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение:
_________________________________________________________
Руководитель:
_____________________________________________________________
Учредители (участники):
____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную
регистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа       ____________       _________________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Форма
некоммерческое акционерное общество
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(вариант: (Территориальное подразделение) _)
Справка о государственной регистрации
юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________ 20__ г.
Наименование:_______________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение:
_________________________________________________________
Руководитель:
_____________________________________________________________
Учредители (участники):
____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную
регистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа       ____________       _________________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их
филиалов и представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка об учетной регистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
___________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную регистрацию филиала
(представительства) в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа       ____________       _________________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их
филиалов и представительств"
Форма
некоммерческое акционерное общество
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(вариант: (Территориальное подразделение) _)
Справка об учетной регистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную регистрацию филиала
(представительства) в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа       ____________       _________________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их
филиалов и представительств"
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
(далее - ФИО),
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка об отказе в приеме документов

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777. Бірыңғай байланыс орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайы интернет-ресурстарда орналастырылған:
көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталда "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
1-қосымшасы
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы Анықтама ______________________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" _______________
Атауы:__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқанжері:_________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар) ____________________________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгінін растайтын құжат болып табылады
Тіркеу органының басшысы ____________________ ___________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (нұсқа: (Аумақтық болімшелер) _____________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы Анықтама ________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" _______________
Атауы: _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жері:_________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)____________________________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгінін растайтын құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ ___________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды
мемлекеттік тіркеу, олардың
филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеу туралы Анықтама _________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" ______
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: ________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ ___________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың
филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (нұсқа: (Аумақтық болімшелер) _____________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеу туралы Анықтама _________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" ______
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: ________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ ___________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, болған
жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.)
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызмет
алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника Государственная корпорация) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их
филиалов и представительств"
Ставки сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
1.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций:
1.1.
юридических лиц, их Филиалов и представительств
6,5
1.2.
политических партий, их филиалов и представительств
14
2.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) учреждений, финансируемых из средств бюджета, кооперативов собственников помещений (квартир), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их Филиалов и представительств:
2.1.
за государственную регистрацию, регистрацию прекращения деятельности, учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации
1
2.2.
за перерегистрацию
0,5
3.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов, учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:
3.1.
за регистрацию (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
2
3.2.
за перерегистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), снятие с учетной регистрации
1
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
_____________________
Наименование
регистрирующего органа
Форма
Заявление
о государственной (учетной) регистрации
юридического лица, филиала (представительства)

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын, атап айтқанда: жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) (қолы)
_______________________________________________________________
Орындаушы: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)______________________________
Телефон _______________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
/___________________/ қолы
20__ жылғы "___" ___________________________
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Алым мөлшерлемесі республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі осы баптың мәтіні бойынша - АЕК) мөлшері негізге алына отырып есептеледі және мыналарды құрайды:
Р/с №
Тіреу әрекетеріні түрлері
Мөлшерлемелер (АЕК)
1
2
3
1.
Коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасыныңзаңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
11.
заңды тұлғаларды, олардың филиалдарымен өкілдіктерін
6,5
1.3.
саяси партияларды, олардың филиалдарыменөкілдіктерін
14
2.
Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерінмемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасыныңзаңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
2.1.
мемлекеттік тіркегені, қызметтің тоқтатылуын тіркегені, есептік тіркегені, есептк тіркеуден шығарғаны үшін
1
2.2.
қайта тіркегеі үшін
0,5
3.
Балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркегені (қайта тіркегені), есепік тіреуден шығрғаны үшін:
3.1.
тіркегені үшін (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде)
2
3.2.
қайта тіркегені, қызметтің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыр кезінде), есептік тіркеуден шығарғаны үшін
1
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
7-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Нысан
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _________ 2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
______________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства)
иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _____________ 2) нет __________________
4. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Регистрационный код адреса: _____________ Почтовый индекс: __________
Область: _______________________________________
Город, район, ___________________________________
Сельский округ, район в городе: _____________________________________
Село, поселок __________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект и др.):____________________
Номер дома _________________, помещение: ____________________
Номер телефона: __________________ Адрес электронной почты:__________
5. Ф.И.О (при его наличии) руководителя ___________________________
ИИН________________________,
6. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ________________
Наименование юридического лица ___________________________________
БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для
иностранного юридического лица) ________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) _______
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица _________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного
физического лица) _________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии),
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для физического лица),
наименование, БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код
страны (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в
процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на
отдельном листе.
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: _______
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________
9. Размер уставного капитала _____________________________________
10. Сведения о юридическом лице, создающего филиал (представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________
БИН, (в случае отсутствия указать аналог номера налоговой регистрации
либо код страны) ______
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______________________
2) субъект крупного бизнеса _______________________________________
13. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение ____________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
К заявлению прилагаются: ___________________________________________________
"____"________________ 20_года
_________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись заявителя
Приложение 8 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
_____________________
Наименование
регистрирующего органа
Форма
Заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ,
осуществляющих свою деятельность на основании типового устава

1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға _______ 2) филиал ________
3) өкілдік ________________
2.Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ______________________________________
________________________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә __________________________ 2) жоқ _______________________________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекенжайы
Мекенжайдың тіркеу коды: _________________ Пошталық индексі: ________
Облыс: _______________________________________________________
Қала, аудан: ___________________________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:____________________________________________________
Ауыл, кент:__________________________________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: _________________________ Электрондық пошта:___________________
5. Басшының (бар болған жағдайда) Т.А.Ә.
___________________________________________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
6. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға________________________
Заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________
БСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (шетелдік заңды тұлғалар үшін)__________________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) __________
Жеке тұлғаның (бар болған жағдайда) Т.А.Ә. ________________________________________
ЖСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (шетелдік заңды тұлғалар үшін)__________________________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Салым сомасы (мың теңге) _________
Егер құрылтайшылар саны біреуден асатын жағдайда олар туралы мәліметтер: Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ЖСНсалықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (жеке тұлға үшін), атауы, БСНсалықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (заңды тұлға үшін) сондай-ақолардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегі және ақшалай үлестің жеке парақта өтінішкеқоса тіркеледі.
7. Экономикалық қызмет негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ____________
8. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері __________________________________________________
10. Филиал (өкілдік) құрушы заңды тұлға туралы мәліметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы__________________________________________________________________________
БСН, (жоқ болған жағдайда салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен кодыкөрсетіледі)______
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ___
12. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі______________________________________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________________________
13. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу __________________________________________
3) бөлініп шығу ______________ 4) бөліну _________________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Өтінішке: _______________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ қоса беріледі. "____"__________ 20____ ж. Өтініш берушінің қолы және Т. А. Ә(бар болған жағдайда).
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосым
_________________________
тіркеу органының атауы
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш

1. Наименование юридического лица __________________________
________________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма (укажите в соответствующей ячейке х):
1) полное товарищество _____________
2) товарищество с ограниченной ответственностью ___________________________
3) коммандитное товарищество ____________________________________________
4) товарищество с дополнительной ответственностью _________________________
3. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) да _______________ 2) нет ____________
5. Место нахождения юридического лица:
Регистрационный код адреса:____________________Почтовый индекс: ___________
Область: ________________________________________________________________
Город, район, ____________________________________________________________
Сельский округ, район в городе: ____________________________________________
Село, поселок ____________________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект и др.):______________________________
Номер дома _________________, помещение: _________________________________
Номер телефона: _________________Адрес электронной почты:_________________
6. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ____________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: ___________________
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________________
9. Размер уставного капитала ________________________________
10. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество
в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________________
Наименование юридического лица __________________________________________
________________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _____ Сумма вклада (тыс. тенге) ___________________
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица __________________________________
________________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % ______ Сумма вклада (тыс. тенге) __________________
В случае, если учредителей более одного, сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии)
с указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера налоговой
регистрации, либо код страны (для физического лица), наименование с указанием БИН,
аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для юридического лица),
а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
11. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию: _____________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
12. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) _____________
________________________________________________________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства: ____________________________________
2) субъект среднего предпринимательства ___________________________________
3) субъект крупного предпринимательства ___________________________________
15. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование _______ 2) слияние __________
3) выделение ___________________ 4) разделение _____________________________

1. Заңды тұлғаның атауы ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік ____________ 2) жауапкершілігі шектеулі серіктестік ___________
3) сенім серіктестігі ____________ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік _______
3. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ _________________________________________
4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ_________________________________________
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________ Пошталық индексі: ____________
Облыс: _________________________
Қала, аудан: _______________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:__________________________________________________
Ауыл, кент: ________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: ______________________ Электрондық пошта: ___________________
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)______________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)_______________________________
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
8. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________________
10. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түріндекөрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға _________________________________
Заңды тұлғаның атауы ______________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Үлес сомасы (мың теңге)_________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ______________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ___________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы мәліметтер: қосымшапарақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын, (жеке тұлға үшін) БСН көрсете отырып атауын, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын (заңдытұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегіжәне ақшалайүлесін көрсете отырып ұсынады.
11. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыреті: ________________________________
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________
12. Тексеру комиссиясының мерзімін көрсетіңіз (жеке ревизор):
_________________________________________________________________________
13. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны _________________________________________________________________________
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі_________________________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі __________________________________________________
15. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түріндекөрсетіңіз):
1) қайта құру ______________________________________________________
2) қосылу_________________________________________________________________
3) бөлініп шығу____________________________________________________________
4) бөліну__________________________________________________________________

16. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________________
17. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица __________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________________
18. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________________
19. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено новое
юридическое лицо
________________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________________
20. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические лица
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН)_____________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
К заявлению прилагаются: _________________________________________________
_______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
"____" ______________ 20___ года
Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителя (либо одним из учредителей либо
уполномоченным учредителем лицом в случаях, когда единственным учредителем
либо одним из учредителей являются иностранец или иностранное юридическое лицо).
Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра участников
осуществляется центральным депозитарием – подпись лица, уполномоченного протоколом
общего собрания учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке, за
исключением хозяйственных товариществ,
Приложение 9 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
____________________________
Наименование
регистрирующего органа
Форма
Заявление
о государственной регистрации акционерного общества, осуществляющего
свою
деятельность на основании типового устава
1. Наименование регистрируемого акционерного общества
__________________________________________________________________________

16. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың саны_____________________
17. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _____________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ____________________________________________
18. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы__________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________________
19. Бөлініп шығу жағдайында келесі мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы___________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН__________________________________________
20. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы
__________________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін ____________.
Өтінішке:_______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____"_________________________________________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қатысушылардыңтiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жағдайда - жалпы жиналыстыңқұрылтайшыларының хаттамасымен өкілетті тұлғаның қолы (қатысушының шешімімен).Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын шаруашылықсеріктестіктерін қоспағанда, қол(дар) қою шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
9-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы__________________________________________ ___________________________________________________________________

2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) да ____________ 2) нет ____________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) да _____________ 2) нет ___________
4. Местонахождение акционерного общества
Регистрационный код адреса_______________Почтовый индекс: ____________
Область: __________________________
Город, район, _____________________
Сельский округ, район в городе: _____________________________________
Село, поселок ____________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект и др.): ____________________
Номер дома _________________, помещение: ______________
Номер телефона: _______________ Адрес электронной почты:__________
5. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _______________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: ___________
7. Размер уставного капитала _____________________
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _________ 2) физическое лицо __________________
10. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: ______________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности
его значений)
11. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям:______________________________________________________________
12. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию________________________
13. Количество членов совета директоров общества _____________________
Требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.
14. Количество членов правления общества ___________________
15. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ____________________
16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______________
2) субъект крупного предпринимательства _____________________________

2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ__________________________________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ_____________________
4. Акционерлік қоғамның орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________
Пошталық индексі: ____________
Облыс: _________________________
Қала, аудан: _________________________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:______________________________________________________
Ауыл, кент:___________________________________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: __________________________ Электрондық пошта:____________________
5. Басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)___________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз _________
7. Жарғылық капиталдың мөлшері _________________________________________________
8. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, санын цифр түрінде):
1)заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға ________________________________
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілгенмөлшерін көрсетіңіз: _________________________________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйеліболған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
11. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін көрсетіңіз: _________________________________________________________________ ___
12. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшінқолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _________________________________
_____________________________________________________________________________
13. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны___________________________________
(Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға қолданылады)
14.Қоғамды басқару мүшелерінің саны ______________________________________________
15. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _____________________
16. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ____ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ___

17. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование ______________ 2) слияние _________________________
3) выделение _________________ 4) разделение ____________________
18. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _______
19. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица ___________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________
20. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
21. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
22. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица_____________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
К заявлению прилагаются:             _____________________________
_________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись руководителя
"____" __________________ 20 года
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 10 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
____________________________
Наименование
регистрирующего органа
Форма
Заявление
о государственной регистрации
производственного кооператива, осуществляющего
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование производственного
кооператива________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) да __________ 2) нет _______________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) да _____________ 2) нет ___________
4. Местонахождение производственного кооператива
Регистрационный код адреса: _____________ Почтовый индекс: __________
Область: __________________________
Город, район, ______________________
Сельский округ, район в городе: __________________________
Село, поселок _______________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект и др.): _____________
Номер дома _________________, помещение: _____________
Номер телефона: ________________ Адрес электронной почты:__________
5. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя __________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Кооператив сельскохозяйственный (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) да __________ 2) нет __________
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей
ячейке х): 1) да__________________ 2) нет_____________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ________ 2) физическое лицо ___________________
10. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О. физического лица____________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности, ИИН, аналог номера
налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного физического
лица) ____________________________________________
Размер пая% ________ Имущественный взнос _______________________
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица ___________________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для
иностранного физического лица) ________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ___________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.,
данные удостоверения личности, ИИН, БИН, наименование, место нахождения,
налог номера налоговой регистрации, либо код страны (а также имущественный взнос),
сведения о размере пая прикладываются к заявлению на отдельном листе.
11. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива _______________________________________________________________
12. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом:
______________________________________________________________________
__________________________________________________________________
13. Состав ревизионной комиссии _________________
14. Срок избрания ревизионной комиссии ___________________________________
15. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _______________

17. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түріндекөрсетіңіз):
1)қайта құру _______________ 2) қосыл_____________________________
3) бөлініп шығу _____________ 4) бөліну _____________________________
18. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _________
19. Қайта құрылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек
Заңды тұлғаның бұрынғы а____________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________________________
20. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы_____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)________________________________________________
21. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Одан жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан қолданыстағы заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)________________________________________________
22. Бөлінген жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Оның негізінде заңды тұлғалар құрылған заңды тұлғаның атауы
______________________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін________________________
Өтінішке:______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________ _____________________________________________________ қоса беріледі.
20__ жылғы "___"________
Басшының қолы және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда).
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
стандартына
10-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде өзінің жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Өндірістік кооперативтің атауы__________________________________________________ _____________________________________________________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ_____________________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ ___________________________________
4. Өндірістік кооперативтің орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________ Пошталық индексі: ______
Облыс: ____________
Қала, аудан: _______________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:______________________________________________________
Ауыл, кент: ________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: __________________________ Электрондық пошта: _____________________ 5. Басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)___________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ______
7. Капиталдың мөлшері: _________________________________________________________
8. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға__________________________________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері, аналогы немесе_елдің коды (шет ел жеке тұлғалары үшін)__________________________________________________________________ пай мөлшері % ____ мүліктік жарна ________________________________________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)________________________________________
ЖСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (шетелдік жеке тұлға үшін) __________________________________________________________________________ пай мөлшері % _____мүліктік жарна _____________________________________________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы мәліметтер: қосымша парақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсетеотырып, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын, сондай-ақ олардың паймөлшерін, мүліктік жарнасын көрсете отырып ұсынады.
11. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі, әдістері және мерзімі
____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
12. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және еңбекұйымы арасындағы байланыс: __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының құрамы _______________________________________________
14. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі ___________________________________________
15. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)_____________________

16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х): 1) субъект малого предпринимательства____________________
2) субъект среднего предпринимательства _____________________________
3) субъект крупного предпринимательства_______________
17. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________ 2) слияние ____________________
3) выделение _____________ 4) разделение _________________
18. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации __________
19. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________
20. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
21. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо __________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________
22. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица______________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
К заявлению
прилагаются:_______________________________________________________________
____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись председателя правления (председатель)
кооператива.
"____"__________________ 20 года
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 11 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Форма
Заявление
о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства,
а также на открытие банковского счета и на обязательное страхование
работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда
учредитель (учредители)
юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность
без вступления в трудовые отношения с физическими лицами)
1. Форма организации: ________________________________________________
2. Организационно-правовая форма: ____________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ*: __________________
название на русском языке без указания ОПФ*: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ*: _______________________
краткое название на государственном языке: ____________________________
краткое название на русском языке: ____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ*: ________________
4. Руководитель: ФИО*/гражданство/номер (серия при наличии), орган выдачи/
сроки действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч. ИИН*
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ* о назначении руководителя ________
номер решения: _______ дата решения: _________
6. Сведения об учредителях - резидентах:
для физического лица: ИИН*, ФИО*, сумма вклада _________ тенге, доля в
уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН*, наименование организации, сумма вклада_______
тенге, доля в уставном капитале ___ %;

16. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _______
2) орта кәсіпкерліксубъектісі _______
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____________________
17. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру _____________________ 2) қосылу____________________________________ 3) бөлініп шығу ___________________ 4) бөлін_____________________________________
18. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері ______________________
19. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы__________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ____________________________________________
20. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы_______________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН_____________________________________________
21. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы_______________________________________ Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________________________
22. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы___________________________
________________________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Өтінішке: _______________________________________________________________________________ _______________________________________________________қоса беріледі.
20 __ жылғы "___"__________________________
Басқару кооперативі (төраға) басшысының қолы және Т.А.Ә.(бар болған жағдайда).
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
11 қосымша
Нысан
Орта кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу және банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру бойынша (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) өтініш
1. Ұйымдық нысаны: ____________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны:______________________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН* көрсетусіз атауы___________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН* көрсетусіз атауы_______________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН* атауы:________________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы:___________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы:_________________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН* атауы: ________________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә.*/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру
органы/ жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде ЖСН*:______________
5. ЗТ* уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _____________
шешім нөмірі: ____________________ шешім күні:________________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер: Жеке тұлғаларға:
ЖСН*/ Т.А.Ә.(болған жағдайда), салым мөлшері ________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН* __________________________, ұйымның атауы,салым мөлшері ______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______

6.1. Сведения об учредителях - нерезидентах:
для физического лица: ИИН* (при наличии), данные документа удостоверяющего
личность,
ФИО*, гражданство, сумма вклада ______ тенге, доля участия ___ %;
для юридического лица: БИН* (при наличии), номер, под которым организация
зарегистрирована в иностранном государстве, наименование организации,
юрисдикция (страна) регистрации, адрес места нахождения, сумма вклада______
тенге, доля участия ___ %
7. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
8. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО*, данные
документа, удостоверяющего личность, ИИН* (при наличии)
9. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип
местонахождения:
адрес собственной недвижимости _______________________________________,
адрес арендуемой недвижимости ________________________________________
регистрационный код адреса: ___________________________________________
адрес: область ________________________, город, район, ___________________
сельский округ, район в городе: _________________________________________
село, поселок _________________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект и др.): __________________________
тип недвижимости: помещение ____________, здание _______________________
идентификационные данные: номер дома _________, номер корпуса ________,
номер блока ________ квартира__________________________________________
почтовый индекс: ______________ номер телефона (факса) __________________
10. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
11. Код основного вида экономической деятельности: ________________________
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека):
_____________________________________________________________________
13. Регистрация в качестве плательщика НДС*: Да __________, Нет ___________
14. Открыть банковский счет и заключить договор страхования: Да ___ Нет ____
15. Выбрать банк (выбор из справочника): _________________________________
16. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): _________________________
17. Выбрать валюту (выбор из справочника): _______________________________
18. Номер телефона: ___________________________________________________
19. Сведения об исполнительном органе:
единоличный _____________________, коллегиальный ______________________
наименование исполнительного органа ____________________________________
20. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): ___________________

6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*(егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, Т.А.Ә.(болған жағдайда), *, азаматтығы, салым мөлшері _______________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға:
БСН* (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері ___________________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________ , Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы,
Т.А.Ә. (болған жағдайда)*, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері,
ЖСН*.
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекен-жайы: ______________________
Мекен-жайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекен-жайы______________________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекен-жайы ______________________
Мекен-жайдың тірке коды_______________________________________________
Мекен-жай:___________________________________________________________
Облыс ___________________________, қала, аудан,________________________
ауылды өңір, қаладағы аудан:__________________________________________
ауыл, елді мекен_____________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _______________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат ________________
сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер __________________________________________
пошталық индекс:_____________________________________________________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекен-жай бойынша автоматты түрде
толтырылады):_________________________________________________________
11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: ___________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: _____________
13. ҚҚС* төлеуші ретінде тіркеу: Иә ______, Жоқ _________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу: Иә ______, Жоқ_______
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): _________________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ______________________________
18. Телефон нөмірі: _____________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:Жеке ______________________, алқалы______________________
Атқарушы органның атауы______________________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ___________________________

21. Годовой фонд оплаты труда в тенге ___________________________________
22. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования ___________________________________________
дата окончания срока страхования ________________________________________
23. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
БИН* - бизнес идентификционный номер
ИИН* - индивидуальный идентификционный номер
ОПФ* - организационно-правовая форма
НДС* - налог на добавленную стоимость
КПР* - коэффициент производительности риска
ФИО* - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЮЛ* - юридическое лицо Бенефициарный собственник* - физическое лицо, которому
прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия
в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и
выкупленных обществом) акций клиента - юридического лица, а равно физическое
лицо, осуществляющее контроль над клиентом иным образом, либо в интересах
которого клиентом совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом
Приложение 12 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
о намерении создания политической партии
"__" __________ 200__ год № ______
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О политических партиях" мы нижеподписавшиеся уведомляем Министерство юстиции Республики Казахстан о намерении создания политической партии
_______________________________________________________________:
предполагаемое наименование
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись) 1. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 2. ______________________________;
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись) 3. ______________________________;
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись) 4. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 5. _____________________________;
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись) 6. ______________________________;
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись) 7. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 8. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 9. ______________________________;
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) 10. _____________________________.
Прилагаются следующие документы: ____________________________
Приложение 13 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
форма
Сведения о членах организационного комитета
по созданию политической партии "__" ________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество
Месяц и год рождения
Сведения о документе, удостоверяющего личность либо об идентификационном номере
Место жительства, контактный телефон
Подпись
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Приложение 14 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Подтверждение о представлении документов
Настоящим Министерство юстиции Республики Казахстан подтверждает,
что уполномоченное лицо организационного комитета
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность: ________________________________
номер, дата выдачи документа, кем выдан представил, а регистрирующий
орган получил "__"_______ 20__ года вх. № ________ следующие документы:
Наименование документа
Документы представлены
на бумажном носителе (количество листов)
на электронном носителе (наименование файла)
1.
уведомление
2.
список инициативной группы граждан по созданию политической партии
3.
сведения о членах организационного комитета
4.
протокол собрания организационного комитета от "__"__________ 20__ года
Регистрирующий орган
5.
Должность работника регистрирующего органа
6.
Фамилия
7.
Имя
8.
Отчество (при его наличии)
9.
Контактный телефон
10.
Подпись
Приложение 15 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
форма
Список членов
__________________________________________
наименование политической партии
__________________________________________
область, города Нур-Султан, Алматы и Шымкент
№ п/п
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Месяц и год рождения
Номер документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан и ИИН
Адрес место жительства
1
2
3
4
5
_________________________________________________________________
фамилия, имя и подпись лица, ответственного за составление списка
(каждый лист списка скрепляется подписью лица, ответственного за
составление списка)
Приложение 16 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Список граждан-инициаторов создаваемого религиозного объединения
______________________________________________________________________
наименование религиозного объединения
______________________________________________________________________
область, города Нур-Султан, Алматы и Шымкент
№ п/п
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Число, месяц и год рождения
Сведения о документе, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, ИИН
Адрес местожитель ства, номер домашнего и служебного телефонов
Личная подпись
1
2
3
4
5
6
Приложение 17 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Форма
Уведомление
о начале осуществления предпринимательской деятельности (для субъектов
малого предпринимательства) с открытием банковского счета и
обязательным страхованием работника от несчастных случаев (за
исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица
осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые
отношения с физическими лицами)

21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен _________________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні____________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні___________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
БСН* - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН* - жеке сәйкестендіру номері
ҰҚН* - ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
ҚҚС* - қосымша құн салығы ТОК* - тәуекелдің орындалу коэффициенті
ШШБСЕТЗ* - Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA)
- Шетелдікшоттарбойыншасалықесептілігітуралызаң
ТАӘ* - тегі, аты, әкесініңаты (барболса)
ЗТ* - заңдытұлға
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің стандартына
12 қосымша
Нысан
Саяси партияны құру ниеті туралы
ХАБАРЛАМА
"____" __________ 200__ жыл № _________
Қазақстан Республикасы "Саяси партиялар туралы" Занының 6-бабына сәйкес біз төмендегі қол қойғандар, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне саяси партияны құру туралы хабарлаймыз:
____________________________________________________________________: болжамды атауы
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)1. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 2. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 3. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 4. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 5. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 6. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 7. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 8. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы) 9. ____________________________________;
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)10. ___________________________________;
Қосымша келесі құжаттар ұсынылады: ____________________________
_____________________________________________________________________
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
13-қосымша
Нысан
Саяси партиясын құрушы ұйымдастыру комитетінің мүшелері туралы мәліметтер
"____" ________ 20__ жыл
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туылған айы, жылы
Жеке басын куәландыратын құжаттың немесе сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер
Тұрғылықты мекен-жайы, байланыс телефоны
Қолы
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
14-қосымша
Құжаттардың ұсынғандығы туралы растау
Осымен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ұйымдастыру комитетінің үәкілетті өкілі__________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жеке басын анықтайтын құжаты:___________________________________________________ нөмірі, құжаттың берілген уақыты, кіммен берілген, ұсынған, ал тіркеуші орган "____" ______ 20___ жылы кір. № ________ келесі құжаттарды қабылдап алғандығын растайды:
Құжаттың атауы
Құжаттар ұсынылды
Қағаз тасымалда (парақтар саны)
Электрондық тасымалда (файлдың аталуы)
1
хабарлама
2
Саяси партияны құрушы бастамашы топтың тiзiмi
3
ұйымдастыру комитетiнiң мұшелерi туралы мәлiметтер
4
ұйымдастыру комитетi жиналысының "____" _________ 20__ жылғы хаттамасы
Тiркеушi орган
5
Тiркеушi орган қызметкерiнiң лауазымы
6
Тегi
7
Аты
8
Әкесiнiң аты(болған жағдайда)
9
Байланыс телефоны
10
Қолы
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
15-қосымша
Мүшелердің тізімі
__________________________________________
саяси партияның атауы
_____________________________________
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкентқаласы, облыс
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
Туылған жылы мен айы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын анықтайтын құжаттың нөмірі, ЖСН
Тұрғылықты мекен-жайы
1
2
3
4
5
Тізімді жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты және қолы (тізімнің әр беті тізімді жасауға жауапты тұлғаның қолымен бекітіледі)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
16-қосымша
Діни бірлестіктерді құратын бастамашы-азаматтардың тізімі __________________________________________________________________________ діни бірлестіктердің атауы __________________________________________________________________________ облысы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары
Тегі, аты, әкесінің аты
Туылған кұні, айы және жылы
Қазақстан Республика азаматының жеке күәлік құжатты туралы мәлімет, ЖСН
Тұрғылықты мекен-жайы, үйдің және қызметтік телефонының нөмірі
Өз қолы
1
2
3
4
5
6
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
17-қосымша
Қәсіпкерлік қызметті (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне арналған) банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандырумен (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама

1. Форма организации: ____________________________________________________
2. Организационно-правовая форма: ________________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ*: __________________
название на русском языке без указания ОПФ*: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ*: ________________________
краткое название на государственном языке: _______________________________
краткое название на русском языке: _____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ*: ______________________
4. Руководитель: ФИО*/гражданство/номер (серия при наличии), орган выдачи/ сроки
действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч.ИИН*
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ* о назначении руководителя __________
номер решения: _______ дата решения: _________
6. Сведения об учредителях - резидентах:
для физического лица: ИИН*, ФИО*, сумма вклада _________________ тенге, доля в
уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН*, наименование организации, сумма вклада __________
тенге, доля в уставном капитале ___ %;
6.1. Сведения об учредителях - нерезидентах:
для физического лица: ИИН* (при наличии), данные документа удостоверяющего
личность,
ФИО*, гражданство, сумма вклада ______ тенге, доля участия _____ %;
для юридического лица: БИН* (при наличии), номер, под которым организация
зарегистрирована в иностранном государстве, наименование организации,
юрисдикция (страна) регистрации, адрес места нахождения, сумма вклада __________
тенге, доля участия ___ %
7. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
8. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО*, данные
документа, удостоверяющего личность, ИИН* (при наличии)
9. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип
местонахождения:
адрес собственной недвижимости _______________________________________,
адрес арендуемой недвижимости _________________________________________
регистрационный код адреса: ____________________________________________
адрес:
область ________________________, город, район, __________________________
сельский округ, район в городе: __________________________________________
село, поселок _________________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект и др.): __________________________
тип недвижимости: помещение ______________, здание _____________________
идентификационные данные: номер дома ________, номер корпуса ___________,
номер блока ____ квартира______________________________________________
почтовый индекс: ___________ номер телефона (факса) _____________________
10. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
11. Код основного вида экономической деятельности: ______________________
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека):
____________________________________________________________________
13. Регистрация в качестве плательщика НДС*: Да __________, Нет _________
14. Открыть банковский счет и заключить договор страхования: Да ___ Нет ___
15. Выбрать банк (выбор из справочника): ________________________________

1. Ұйымдық нысаны: ____________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны:______________________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН* көрсетусіз атауы___________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН* көрсетусіз атауы_______________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН* атауы:________________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы:___________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы:_________________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН* атауы: ________________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә.*/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру органы/ жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде ЖСН*:______________
5. ЗТ* уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _____________ шешім нөмірі: ____________________ шешім күні:________________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер: Жеке тұлғаларға:
ЖСН*/ Т.А.Ә.(болған жағдайда)*, салым мөлшері ________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН* __________________________, ұйымның атауы, салым мөлшері ______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*(егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, Т.А.Ә.(болған жағдайда), *, азаматтығы, салым мөлшері _________жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Заңды тұлғаларға:
БСН* (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері _______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________ , Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы,
Т.А.Ә. (болған жағдайда)*, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН*.
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекен-жайы: ______________________
Мекен-жайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекен-жайы______________________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекен-жайы ______________________
Мекен-жайдың тірке коды_______________________________________________
Мекен-жай:___________________________________________________________
Облыс ___________________________, қала, аудан,________________________
ауылды өңір, қаладағы аудан:__________________________________________
ауыл, елді мекен_____________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _______________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат ________________ сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________, блок нөмірі __________ пәтер __________________________________________ пошталық индекс:_____________________________________________________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекен-жай бойынша автоматты түрде толтырылады):_________________________________________________________
11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: ___________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: _____________
13. ҚҚС* төлеуші ретінде тіркеу: Иә ______, Жоқ _________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу: Иә ______, Жоқ_______
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________________

16. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): ________________________
17. Выбрать валюту (выбор из справочника): _____________________________
18. Номер телефона: __________________________________________________
19. Сведения об исполнительном органе:
единоличный _____________________, коллегиальный __________________
наименование исполнительного органа __________________________________
20. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): _________________
21. Годовой фонд оплаты труда в тенге _________________________________
22. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования _________________________________________
дата окончания срока страхования ______________________________________
23. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
БИН* - бизнес идентификционный номер
ИИН* - индивидуальный идентификционный номер
ОПФ* - организационно-правовая форма
НДС* - налог на добавленную стоимость
КПР* - коэффициент производительности риска
ФИО* - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЮЛ* - юридическое лицо
Бенефициарный собственник* - физическое лицо, которому прямо или косвенно
принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале
либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом)
акций клиента - юридического лица, а равно физическое лицо, осуществляющее
контроль над клиентом иным образом, либо в интересах которого клиентом
совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): _________________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ______________________________
18. Телефон нөмірі: _____________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет: Жеке _____________, алқалы______________________
Атқарушы органның атауы______________________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ___________________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен _________________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні____________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні___________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
БСН* - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН* - жеке сәйкестендіру номері
ҰҚН* - ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
ҚҚС* - қосымша құн салығы ТОК* - тәуекелдің орындалу коэффициенті
ШШБСЕТЗ* - Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA)
- Шетелдікшоттарбойыншасалықесептілігітуралызаң
ТАӘ* - тегі, аты, әкесініңаты (барболса)
ЗТ* - заңдытұлға
Бенефициарлықменшікиесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызынан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
2–қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министірлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи документов:
1) в Государственную корпорацию:
государственная перерегистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная перерегистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная перерегистрация их филиалов (представительств) производится не позднее десяти рабочих дней по месту нахождения услугодателя, не позднее пятнадцати рабочих дней не по месту нахождения услугодателя, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная перерегистрация политических партий и учетная перерегистрация их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
2) на портале – государственная перерегистрация юридическим лицам, относящимся к субъектам малого и среднего предпринимательства, и их филиалам (представительствам), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, филиалам и представительствам иностранных некоммерческих юридических лиц, оказывается в течение одного рабочего дня (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы).
Государственную (учетную) перерегистрацию, общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производит Министерство.
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрацию филиалов и представительств в соответствующей области, общественных и религиозных объединений с местным статусом, фондов и объединений юридических лиц, учетная перерегистрация филиалов и представительств общественных и религиозных объединений, осуществляется территориальными органами юстиции.
Государственную перерегистрацию коммерческих организаций и учетную перерегистрацию их филиалов и представительств осуществляет некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Құжаттарды тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;
саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу: қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша он жұмыс күннен кешіктірмей, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он бес жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі;
cаяси партияларды мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізіледі.
Құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) порталда - қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін), шетелдік коммерциялық емес заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) мемлекеттік қайта тіркеу бір жұмыс уақыты ішінде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінен жүзеге асырылады).
Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғаны, филиалды немесе өкілдікті мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе тиісті қорытынды (сараптама) алынғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, сонымен қатар, саяси партияларды, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік қайт (есептік) тіркеуден Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) жүзеге асырады.
Құрылған, қайта құрылған заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеуді және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуді, жергілікті мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, қорларды және заңды тұлғалардың бірлестіктерін, қоғамдық және діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін, сондай-ақ қорлар мен заңды тұлғалар бірлестігін есептік тіркеуді аумақтық әділет органдары жүргізеді.
Коммерциялық ұйымдарға жатқызылатын заңды тұлғалардың мемлекеттік қайта тіркеуін және олардың филиалдары мен өкілдіктерінің есептік тіркеуін Мемлекеттік корпорация жүзеге асырады.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказываемой государственной услуги:
справка о государственной перерегистрации юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложению 1, и юридического лица, относящегося к коммерческой организации согласно приложению 2, а также справка об учетной перерегистрации филиала (представительства) юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложению 3, и филиала (представительства) юридического лица, относящегося к коммерческой организации по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
При обращении на портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
7. Государственная услуга оказывается платно юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги по перерегистрации некоммерческих организаций установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" согласно приложению 6 к настоящему стандарту и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по перерегистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша коммерциялық емес ұйым болып табылатын, 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу, сондай-ақ 3-қосымшаға сәйкес нысан коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын есептік қайта тіркеу (өкілдігін), 4-қосымшаға сәйкес коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу туралы анықтама немесе осы стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тарту.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін қайта тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген.Тіркеу алымының сомасы осы стандартқа 6-қосымшасына сәйкес "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10 бабына сәйкес заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы тауар (жұмыс, қызмет) бағасына сай, коммерциялық ұйымдар және олардың филиалдары мен өкілдіктерін қайта тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем портал арқылы "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

8. График работы:
1) услугодателей:
в Министерстве и территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) в филиалах Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
4) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
заявление по форме, согласно приложениям 7, 8, 9 и 10 к настоящему стандарту (далее – заявление). Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (за исключением субъектов частного предпринимательства);
три экземпляра учредительных документов (положений) с внесенными изменениями и дополнениями для юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов (представительств);
подлинники прежних учредительных документов юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положений об их филиалах (представительствах);
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную перерегистрацию юридических лиц, относящихся к некоммерческим организациям и учетную перерегистрацию их филиалов и представительств или документ, подтверждающий оплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением товариществ с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников товарищества с ограниченной ответственностью осуществляется центральным депозитарием, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и учредительными документами.
Договор отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части, стороной которого является физическое лицо, подлежит нотариальному удостоверению.
Для государственной перерегистрации субъектов естественных монополий требуется согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий, для перерегистрации субъектов рынка, занимающих монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан или постановлениями Правительства Республики Казахстан, требуется согласие антимонопольного органа.
Филиалы и представительства подлежат перерегистрации в случае изменения наименования.
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах.
При оказании государственной услуги услугополучатель (учредитель, участник) либо его представитель по доверенности представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При оказании государственных услуг не допускается истребования от услугополучателей:

8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті берушілер:
1) Министрлікте және аумақтық әділет органдарда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорациясының филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда –Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, жексенбі және мереке күндерінен басқа, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсету жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
4) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы стандартқа 7 (заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік қайта (есептік) тіркеу туралы өтініш),8 (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш),9 (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш) және 10-қосымшаларға (қызметін үлгілік жарғы негізінде өзінің жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш) сәйкес нысандар бойынша өтініштер (бұдан әрі - өтініш). Мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар, тізім ұстаушының белгісі бар өтініші ұсынады.
(жеке кәсіпкерлікті субъектілерін қоспағанда) заңды тұлғаның мөрімен бекемделген, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу көзделетін, мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары (өкілдіктері) үшін енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен құрылтай құжаттарының (ережелері) үш данасы;
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның бұрынғы құрылтай құжаттарының, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелердің төлнұсқалары;
коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу үшін және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу үшін төленетін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат немесе "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлем төленгенін растайтын құжат.
Жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негізі бойынша шаруашылық серiктестiктерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiне және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығының иелiктен шығарылғанын (бiреуге берiлгенiн) растайтын құжат ұсынылады.
Тарапы жеке тұлға болып табылатын шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шарты нотариаттық куәландырылуға жатады.
Табиғи монополиялар субъектiлерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның келiсiмi талап етiледi,тиiстi тауар нарығында монополиялық жағдайға ие нарық субъектiлерiн, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларды, мұндай құру Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, қайта тiркеу үшiн монополияға қарсы органның келiсiмi талап етіледi.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркеуге жатады.
Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада ұсынылады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы (құрылтайшы, қатысушы) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушылардан:

1) документов, которые могут быть получены из информационных систем;
2) нотариально засвидетельствованных копий документов, оригиналы которых представлены для сверки услугодателю, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, регулирующим вопросы пенсионного и социального обеспечения.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Государственной корпорации на основании расписки о приеме при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их органу юстиции (по перерегистрации некоммерческих организаций и их филиалов и представительств) для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации орган юстиции в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
2) на портале:
для государственной перерегистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учредителем (учредителями):
электронное заявление;
при уменьшении размера уставного капитала и оповещении в печатных изданиях сканированную копию вырезки о публикации;
сканированную копию квитанции /платежного поручения в случае, если услугополучатель не выбрал способ оплаты государственного сбора за оказание услуги посредством ПШЭП;
при изменении места нахождения:
в случае права собственности на объект недвижимости: электронное подтверждение от Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ГБД РН) о зарегистрированном на бизнес-идентификационный номер услугополучателя праве собственности на первичный или вторичный объект недвижимости, расположенный по адресу, указанному услугополучателем, подписанное ЭЦП ГБД РН;
в случае аренды помещения у юридического лица: сканированная копия договора аренды. В случае аренды помещения у физического лица: сканированная копия нотариально засвидетельствованного согласия физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица;
в случае субаренды помещения: сканированные копии аренды и субаренды;
при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан сканированную копию легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
при включении в состав участников иностранного лица сканированную копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
при изменении состава участников акционерным обществом или хозяйствующим товариществом, у которого ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием, сканированную копию реестра участников, заверенную печатью регистратора.
Электронное заявление подписывается ЭЦП услугополучателя. В случае, если уполномоченное лицо услугополучателя не является его руководителем, то заявление согласовывается с руководителем. Для юридического лица за исключением хозяйственных товариществ, акционерных обществ и производственных кооперативов электронное заявление должно быть согласовано на ПЭП с его участниками. Для филиала (представительства) – руководителем его юридического лица.
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

1) ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды;
2) Қазақстан Республикасының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерін реттейтін заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушіге салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылған құжаттардың нотариаттық куәландырылған көшірмелерін талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты (не сенімхатты) көрсеткен кезде қабылдап алғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
2) порталда:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар):
электрондық өтініш;
жарғылық капиталының мөлшерi азайтылған және баспасөз басылымдарында жарияланған кезде жарияланым туралы үзіндінің сканерленген көшірмесі;
егер көрсетілетін қызметті алушы ЭҮТШ арқылы қызмет көрсету үшін мемлекеттік алымды төлеу тәсілін таңдамаған жағдайда, түбіртектің/төлем тапсырмасының сканерленген электрондық көшірмесі;
орналасқан жерін өзгерткен кезде:
жылжымайтын мүлік объектісіне меншік құқығы жағдайында: "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" Мемлекеттік деректер қорынан (бұдан әрі - ЖМ МДҚ) ЭЦҚ қолы қойылған қызмет алушы бастапқы немесе қайталама жылжымайтын мүлік объектісіне көрсеткен мекен-жай бойынша орналасқан меншік құқығына көрсетілген қызмет алушының БСН тіркелгені туралы ЖТ МДҚ электрондық растау;
ЗТ немесе ДК-ден үй-жайды жалға алған жағдайда: жалға алу шартының сканерленген көшірмесі. ЖТ-дан үй-жайды жалға алған жағдайда: заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде үй-жайды ұсыну туралы жеке тұлғаның ноториаттық куәландырылған келісімінің сканерленген көшірмесі;
үй-жайды қосалқы жалға беру жағдайында: жалдау және қосалқы жалға берудің сканерленген көшірмелері;
Қазақтан Республикасы бейрезидентін қатысушылардың құрамына енгізу кезінде, құрылтайшы - шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландырылған, нотариаттық куәландырылған қазақ және орыс тiлдеріндегі аудармасы бар сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi көшiрменің сканерленген көшірмесі, немесе басқа да заңдастырылған құжат;
Шетелдік тұлғаны қатысушылар құрамына енгізу кезінде, егер басшы, енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылатын болса, құрылтайшы - шетелдіктің жеке басын куәландыратын, нотариаттық куәландырылған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар паспорттың сканерленген көшірмесі немесе басқа құжат;
Акционерлік қоғам немесе шаруашылық серiктестiгіне қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiгі қатысушылар құрамын өзгерткен кезде, тіркеушінің мөрімен куәландырылған, қатысушылар тiзiлiмiнің сканерленген көшірмесі;
Электрондық өтініште көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ - сықойылады. Егер көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының басшысы болып табылса, онда өтінішбасшымен келісіледі. Шаруашылық серіктестіктерді, акционерлік қоғамдарды және өндірістік кооперативтерді қоспағанда, заңды тұлға үшін электрондық өтініш ЭҮҚ-да оның қатысушыларымен келісілуі қажет. Ал филиал (өкілдік) үшін - оның заңды тұлғасы, басшысымен келісілуі қажет.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтынмәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу жарнасының сомасының төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметтерді беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) нарушение порядка государственной перерегистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, в том числе статьей 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года и главой VI Закона от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц и (или) признано недееспособным или ограниченно дееспособным, и (или) признано безвестно отсутствующим, и (или) объявлено умершим, и (или) имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 237, 238 и 240 Уголовного кодекса Республики Казахстан, а также в случае, если учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, создавший юридическое лицо, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;
Действие настоящего подпункта не распространяется на случаи перерегистрации юридических лиц, за исключением оснований изменений состава учредителей (участников) в хозяйственных товариществах, где новые учредители (участники) и (или) лица, отчуждающие долю, являются должниками по исполнительному документу;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О религиозной деятельности и религиозных объединениях";
6) представление утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность, а также недостоверных документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабында және "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Заңның VI тарауында белгіленген заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу және қайта ұйымдастыру тәртiбінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) тапсыру актiсiн немесе бөліну балансын ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекет етпейтiн заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекет етпейтiн заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылса және (немесе) әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектеулі деп танылса және (немесе) хабарсыз кеткен деп танылса, және (немесе) қайтыс болды деп жарияланса, және (немесе) оның Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 237, 238 және 240-баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болса, сондай-ақ мерзімді төлемдерді өндіру туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын және өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша үш айдан аса берешегі жоқ тұлғаны қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлға және (немесе) заңды тұлға), басшысы, заңды тұлғаны құрған заңды тұлғаның басшысы және (немесе) құрылтайшысыатқарушылық құжат бойынша борышкер болып табылса;
Осы тармақшаның әрекеті, жаңа құрылтайышылары (қатысушылары) және (немесе) иеліктен үлесін алушы тұлғалары атқару құжаты бойынша борышкер болып табылатын шаруашылық серіктестіктің құрылтайшылар (қатысушылар) құрамының өзгеруі қайта тіркеуге негіз болған жағдайды қоспағанда, заңды тұлғаларды қайта тіркеу жағдайларында қолданылмайды.
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" 2011 жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес енгізілген болса;
6) жеке басты куәландыратын жоғалған жеке (немесе) жарамсыз құжаттарды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған анық емес құжаттарды және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) ұсыну;

7) наличие судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов, в том числе решений (приговоров) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги, а также решений суда, на основании которых услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
8) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
Отказ в учетной перерегистрации филиала (представительства) осуществляется в случаях нарушения порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной перерегистрации документов установленного законодательными актами Республики Казахстан, в том числе статьей 24 Закона Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" и статьей 43 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия), а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

7) сот орындаушыларының және құқық қорғау органдарыныңсот актілері мен қаулыларының (тыйым салуының, қамауға алуының), соның ішінде мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімдерінің (үкімдерінің), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуына негіз болған от шешімдерінің болуы;
8) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға теріс жауап беруі, сондай-ақ сараптаманың, зертеудің не тексерудің теріс қорытындысы негіз болып табылады.
Филиалды (өкілдікті) есептік қайта тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабында есептік тіркеу үшін ұсынылған, және 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 43-бабында белгіленген филиалды (өкілдікті) құру тәртібі бұзылған жағдайларда жүзеге асырылады.
3-тарау.Көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, сондай – ақ қалауы бойынша әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның атауы, почталық мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Өтінішке жеке тұлға немесе заңды тұлғаның өкілі қол қоюға тиіс.
Шағым беру барысында үстінен шағым түскен субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың фамилиялары мен инициалдары, жолдама мен талаптардың негіздемелері ("Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес ) көрсетілуі тиіс.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ бейнеконференцбайланыс немесе бейнеайналым арқылы қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.

2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына осы мемлекеттік қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар арқылы не 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы пошта арқылы жіберіледі, не көрсетілетін қызметті берушінің немесе қызмет берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға шағымды "жеке кабинетінен" портал арқылы жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткізу, тіркеу туралы белгі жасау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның, орталық мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімімен шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге создырылады:
1) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу;
2) қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), создырудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр:1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
Государственной корпорации – www.gov4c.kz
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка о государственной перерегистрации
юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________ 20__ г.
Наименование:_______________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение: _________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную перерегистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа ____________             _________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их филиалов и
представительств"
Форма
некоммерческое акционерное общество
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(вариант: (Территориальное подразделение) _)
Справка о государственной перерегистрации
юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________ 20__ г.
Наименование:_______________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение: _________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную перерегистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа ____________             _________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Государственная
перерегистрация юридических \
лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и
представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка об учетной перерегистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную перерегистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа ____________             _________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их
филиалов и представительств"
Форма
некоммерческое акционерное общество
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(вариант: (Территориальное подразделение) _)
Справка об учетной перерегистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную перерегистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Руководитель регистрирующего органа ____________             _________________
(Подпись)             (Ф.И.О.(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их
филиалов и представительств"
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
(далее - ФИО),
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамалық тәртіппен белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлар интернет-ресурстарда орналастырылған:
көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________) Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы Анықтама ______________________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Атауы:_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Орналасқан жері:__________________________________________________
______________________________________________________________________________
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)_____________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік қайта тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ _______________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
"Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер )
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Атауы:_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Орналасқан жері:__________________________________________________
______________________________________________________________________________
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)_____________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік қайта тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ _______________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлға филиалының(өкілдігінің) есептік қайта тіркеуі туралы анықтама
_________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) атауы:_______________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы:_____________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) мекенжайы:___________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы ____________________ ______________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер)
Заңды тұлға филиалының(өкілдігінің) қайта есептік тіркеуі туралы анықтама
_________________________________ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________ Елді мекен
20__ж. "___"_________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) атауы:_________
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы:_____________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) мекенжайы:______
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Тіркеу органының басшысы _______________ _______________________________
(қолы)            (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға)
М.О.
Берілген күні
Заңды тұлғаларды Мемлекеттік
тіркеу,олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік қызметі
стандартына
5 қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника Государственная корпорация) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их
филиалов и представительств"
Ставки сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
1.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций:
1.1.
юридических лиц, их Филиалов и представительств
6,5
1.2.
политических партий, их филиалов и представительств
14
2.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) учреждений, финансируемых из средств бюджета, кооперативов собственников помещений (квартир), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их Филиалов и представительств:
2.1.
за государственную регистрацию, регистрацию прекращения деятельности, учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации
1
2.2.
за перерегистрацию
0,5
3.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов, учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:
3.1.
за регистрацию (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
2
3.2.
за перерегистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), снятие с учетной регистрации
1
Приложение 7 к стандарту
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их филиалов и
представительств"
Заявление о государственной (учетной) перерегистрации
юридического лица, филиала (представительства)

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетінқызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) Т.А.Ә. (болған жағдайда), (қолы)
_______________________________________________________________
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда)
___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (болған жағдайда), /___________________/қолы
20__ жылғы "___" __________________________
Заңды тұлғаларды Мемлекеттік
тіркеу,олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік қызметі
стандартына
6 қосымша
Алымдардың ставкасы Республикалық бюджет туралы заңымен сәйкес қаржы жылына бекітілген айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне қарай есептеліп (келесіде - АЕК), төмендегіні құрайды :
№ р/н
Тіркеу іс қимылдарының түрлері
(АЕК) Ставкалары
1
2
3
1.
Мемлекеттік тіркеу(қайта тіркеу) үшін, заңды тұлғалардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен, қайта құру кезінде, қарастырылған жағдайларында):
1.1.
Заңды тұлғалар, оны филиалдары мен өкілдіктері
6,5
1.2.
Саяси партиялар , олардың филиалдары мен өкілдіктері
14
2.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) үшін, бюджеттен қаржыланатын мекемелердің қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу (оның ішінде, Қазақстан Республикасының заңнамасымен қайта құру кездерінде қарастырылған жағдайларында), үй-жай (пәтер) иелерінің коперативтеріне, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің есептік тіркеуін (қайта тіркеуі), есептік тіркеуден алынуы:
2.1.
Мемлекеттік тіркеу, қызметінің тоқтатылуын тіркеу, есептік тіркеуен алып тастау
1
2.2.
Қайта тіркеуге
0,5
3.
Балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерінің және мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен қайта құру кездерінде қарастырылған жағдайларында), Республикалық пен аумақтық, ұлттық –мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу), есептік тіркеуден алып тастау:
31.
Тіркеу үшін (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен қайта құру кездерінде қарастырылған жағдайларында)
2
3.2.
Қайта тіркеу, қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу (оның ішінде, Қазақстан Республикасының заңнамасымен қайта құру кездерінде қарастырылған жағдайларында), есептік тіркеуден алып тастау үшін
1
Заңды тұлғаларды Мемлекеттік
тіркеу,олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік қызметі
стандартына
7 қосымша
Нысан
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы өтініш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо __________ 2) филиал _________
3) представительство ____________________________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)______________
________________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН)__________________________________
4. Основание перерегистрации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ___________________
2) уменьшение размера уставного капитала _______
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за исключением
товариществ с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников
осуществляется центральным депозитарием)__________________________________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Регистрационный код адреса: ___________________Почтовый индекс: ___________
Область: ________________________________________________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _____________________________
Номер дома __________, квартира, комната: __________
Номер телефона (факса): ____________________________
6. Ф.И.О (при его наличии). руководителя ____________________________________
________________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в
цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ______ 2) физическое лицо ________
Наименование юридического лица __________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______________
Ф.И.О (при его наличии). физического лица __________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % ___________ Сумма вклада (тыс. тенге) ____________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О (при его наличии).
с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование с
указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном
и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.

1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға ____________________ 2) филиал ______________________________
3) өкілдік ________________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ______________________________
_________________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________________
4. Қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) атауын өзгерту __________________________________________________________
2) жарғылық капитал мөлшерінің азаюы _______________________________________
3) шаруашылық серіктестіктің қатысушылары құрамының өзгеруі _________________
__________________________________________________________________________
(жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді қоспағанда)
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ___________ Пошталық индексі: _____________________
Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы:
__________________________________________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті):
__________________________________________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл:
__________________________________________________________________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме:
__________________________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс)
__________________________________________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), ______________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға _________________________________
Заңды тұлғаның атауы ____________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Салым сомасы (мың теңге) _______________
Жеке тұлғаның Т. А.Ә. (болған жағдайда), ____________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % _________ Үлес сомасы (мың теңге)______________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы мәліметтер: Т.А.Ә. (болған жағдайда), жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып (заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.

8. Укажите код основного вида экономической деятельности: ___________________
9. Размер уставного капитала ______________________________________________
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________________
11. Основание для перерегистрации юридического лица возникло в результате
реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
12. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ____________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _________
2) субъект среднего предпринимательства ________
3) субъект крупного предпринимательства________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
"____" ______________ 20 ___ г. (подпись)
К заявлению прилагаются: _________________________________________________
________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись заявителя
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их филиалов и
представительств"
Форма
____________________________
Наименование регистрирующего
органа
Заявление о государственной перерегистрации хозяйственных товариществ,
осуществляющих свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица _______________________________________
2. Организационно-правовая форма юридического лица (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) полное товарищество ________________
2) коммандитное товарищество __________
3) товарищество с ограниченной ответственностью _____________
4) товарищество с дополнительной ответственностью _____________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________________
4. Основание перерегистрации хозяйственного товарищества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ______________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала _________________________________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за исключением
товариществ с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников
осуществляется центральным депозитарием) _______________
5. Место нахождения юридического лица
Регистрационный код адреса: __________________ Почтовый индекс: ___________
Область: ____________________________________
Город, район, район в городе:______________________________________________
Населенный пункт (село, поселок):__________________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _____________________________
Номер дома ______________, квартира, комната: _____________________________
номер телефона (факса): ___________________

8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _____________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны
_________________________________________________________________________
11. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________ 2) жоқ _____________________________________________
12. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет:
Қосылатын заңды тұлғалардың атаулары _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________________
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ____________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Өтінішке:________________________________________________________________ ______________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____" _______________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда), және қолы "___"______________
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосымша
нысан
у органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестікті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы _______________________________________________ _____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік ___ 3) жауапкершілігі шектеулі серіктестік _____
2) сенім серіктестігі __ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік
_____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_____________________________________
4. Шаруашылық серіктестікті қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі ____________________________________________________
2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ______________________________
3) шаруашылық серіктестікке қатысушылар құрамының өзгеруі _____________
____________________________________________________________________
(Жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді қоспағанда)
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
Мекенжайдың тіркеу коды: ___________ Пошталық индексі: ________________
Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы __________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): _______________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _________________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ______________________________________
Телефон нөмірі (факс) _________________________________________________

6. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ____________________________________
________________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: ___________________
8. Размер уставного капитала ______________________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество
в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _________ 2) физическое лицо _________
10. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за исключением товариществ с
ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников осуществляется
центральным депозитарием)
Наименование юридического лица ________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % ___________ Сумма вклада (тыс. тенге)_____________
Ф.И.О (при его наличии). физического лица __________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _______________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии)
с указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера налоговой регистрации,
либо код страны (для физического лица), наименование с указанием БИН, аналог номера
налоговой регистрации, либо код страны (для юридического лица), а также их доля в
уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на
отдельном листе.
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________________
12. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию: ____________________________________________
________________________________________________________________________
13. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ____________________________________
2) субъект среднего предпринимательства ___________________________________
3) субъект крупного предпринимательства __________________________________
15. Основание для перерегистрации возникло в результате реорганизации
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) да __________________________ 2) нет ___________________________________
16. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________________
________________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________________________________
"____" _____________ 20 __ г. (подпись)
К заявлению прилагаются:_________________________________________________
________________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется центральным депозитарием – подпись лица, уполномоченного
протоколом общего собрания учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 9
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация
их филиалов и
представительств"
____________________________
Наименование регистрирующего
органа
Форма
Заявление
о государственной перерегистрации акционерного общества,
осуществляющего свою деятельность на основании
типового устава

6. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), _______________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз:
_____________________________________________________________________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері: ______________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде, санын цифр түрінде көрсетіңіз):
1) заңды тұлға _________________ 2) жеке тұлға ___________________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтерді көрсетіңіз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді)
Заңды тұлғаның атауы _________________________________________________
(БСН көрсете отырып) Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) ______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда), ______________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ________________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы мәліметтер: Т.А.Ә. (болған жағдайда), жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып (заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)
_____________________________________________________________________
12. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыретті көрсетіңіз:
_________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының (жеке тексерушінің) мерзімін көрсетіңіз: _____
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ____________ 3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
15. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________________ 2) жоқ _____________________________
16. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ___________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін________
Өтінішке: ___________________________________________________________ ______________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____"_______________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (болған жағдайда), (қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудiорталық депозитарий жүзеге асыратын жағдайда құрылтайшылардың жалпыжиналысын хаттамасымен өкілетті тұлғаның қолы (қатысушының шешімімен)).
Қолдың төлнұсқалығы нотариалды тәртіппен бекітілген түрде болуы тиіс.
"Заңды тұлғаларды
мемлекеттікқайта тіркеу,
олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есепті қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
9-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш

1. Наименование акционерного общества ___________________________
_________________________________________________________________
2. Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
3. Основание перерегистрации акционерного общества (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) изменение наименования _______________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ________________________
4. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: ______________________ Область: ________________
Город, район, район в городе: ___________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _______________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _________________
Номер дома _________________, квартира, комната: ________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
5. Ф.И.О (при его наличии) руководителя _________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер уставного капитала _______________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в
цифровом обозначении):1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо_______
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной акции:
______________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно какого-либо
показателя при условии регулярности и общедоступности его значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным акциям:
________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию __________________
________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества ___________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.
13. Количество членов правления общества _______________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек __________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ________________________
2) субъект крупного предпринимательства ________________________
16. Основание для перерегистрации акционерного общества возникло в результате
реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):1) да ______ 2) нет __________

1. Акционерлік қоғамның атауы _________________________________
_____________________________________________________________________
2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
3. Акционерлік қоғамды қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі ___ 2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ______
4. Акционерлік қоғамның мекенжайы:
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: ___________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), _______________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ________
7. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға ___________________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепіл мөлшерін көрсетіңіз: _________________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі
_____________________________________________________________________
болған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін көрсетіңіз:
_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _________________
_____________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________
_____________________________________________________________________
Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға қолданылады.
13. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ________________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _________
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ___ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____
16. Акционерлік қоғамды қайта тіркеу негізі қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________________ 2) жоқ _______________________________

17. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
"___" ____ 20 __ г. (подпись)
К заявлению прилагаются: _______________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 10
к стандарту государственной
услуги
"Государственная
перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация
их филиалов и
представительств"
____________________________
Наименование регистрирующего
органа
Форма
Заявление
о государственной перерегистрации производственного
кооператива, осуществляющего свою деятельность
на основании типового устава
1. Наименование производственного кооператива ____________________
__________________________________________________________________
2. Изменение наименования производственного кооператива на _______
__________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
4. Местонахождение юридического лица
Регистрационный код адреса:_______________ Почтовый индекс: __________
Область: ____________________ Город, район, район в городе: _____________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ___________________
Номер дома _______________ квартира, комната: _____________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
5 . Ф.И.О (при его наличии) руководителя__________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: _________
7. Размер капитала ________________________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в
цифровом обозначении):1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______
9. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О (при его наличии) физического лица _____________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного
физического лица) ____________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ______________________
Ф.И.О (при его наличии) физического лица ______________________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного
физического лица)________
Размер пая % _________ Имущественный взнос ________________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О (при его
наличии)__________________________________________________________
данные удостоверения личности, ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код
страны, а также имущественный взнос, сведения о размере пая прикладываются к
заявлению на отдельном листе.

17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ___________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________ ______________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылғы "___" ________________________________
Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), және қолы/_______________________________/
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
10-қосымша
тіркеу органының атауы
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Өндірістік кооперативтің атауы ___________________________________
_____________________________________________________________________
2. Өндірістік кооперативтің атауын өзгерту __________________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: ______ пәтер, бөлме: __________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), _______________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз:
_____________________________________________________________________
7. Капиталдың мөлшері _______________________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға _______ 2) жеке тұлға ________________________________
9. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда), _____________________________________
ЖСН, СТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі тиіс (шетелдік жеке тұлға үшін)
Пайдың үлесі % ___________________ Мүліктік жарна ___________________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда қосымша парақта келесіні көрсетіңіз: Т.А.Ә. (болған жағдайда), жеке куәлігінің деректері, ЖСН, СТН аналогы немесе елдің коды (сонымен қатар мүліктік жарна, пайдың үлесі туралы мәліметтер)

10. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива _______________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Состав ревизионной комиссии ___________________________________
12. Срок избрания ревизионной комиссии ____________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
14. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом: ___________________________________
________________________________________________________________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _____________________________
2) субъект среднего предпринимательства ___________________________
3) субъект крупного предпринимательства ___________________________
16. Основание для перерегистрации производственного кооператива возникло в результате
реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):1) да _______ 2) нет ________
17. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
Ф.И.О (при его наличии) и подписи председателя правления (председатель) кооператива
"__ " ____ 20 __ г. (подпись)
К заявлению прилагаются: ________________________________________
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал)".

10. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі,
әдістері және мерзімі _______________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Тексеру комиссиясының құрамы ____________________________________
12. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі ______________________________
13. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _____________________________________________________________________
14. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және еңбек ұйымы арасындағы байланыс: ____________________________________
_____________________________________________________________________
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
16. Өндірістік кооперативті қайта тіркеу негізі оның қайта құрылуы негізінде туды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә _____________________________ 2) жоқ __________________________
17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________ ______________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылғы "___"________________________________
Кооперативтің басқару төрағасының (төрағасы) Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы/___________/ Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
3–қосымша
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді:
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги при обращении на портал:
максимальное допустимое время на портале - 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги - электронная (автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложениям 1, 2 и юридического лица, относящегося к коммерческой организации согласно приложениям 3, 4, а также справка об учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства) юридического лица, относящегося к некоммерческой организации по форме, согласно приложениям 5,6 и филиала (представительства) юридического лица, относящегося к коммерческой организации по форме согласно приложениям 7,8 к настоящему стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
на портал:
запрос на получение справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств в форме электронного документ, согласно приложению 9 к настоящему стандарту
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении на портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.

2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Порталда жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
порталда көрсетілетін қызметті алушыға қызметтер көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық (автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – осы стандарттың 1,2 қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша коммерциялық ұйымға жатпайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы және 3,4 қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша коммерциялық емес ұйымға жатпайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама , сондай-ақ 5,6 қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша коммерциялық емес ұйымға жататын заңды тұлғаның филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеуі (қайта тіркеуі) туралы және 7,8 қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша коммерциялық ұйымға жататын заңды тұлғаның филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
порталға:
заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, анықтама алу үшін осы стандарттың 9-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанына сұрау салу.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жолданады.
Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті, ЭЦҚ-ы болса, немесе қызмет алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік номері порталдың есептік жазуына қосылып , бір жолғы парольді қолданған жағдайда электронды түрде портал арқылы қабылдайды.

9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия), а также услугодателей и(или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:

9-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің белгілі болуы;
2) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің)
болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
3-тарау.Көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметінің мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға өтініш беруші қол қоюға тиіс.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар не телефондар арқылы: 1414, 8 800 080 7777 мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелер жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығына жүгіну арқылы жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияда қабылдауды растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қолдану үшін Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жіберіледі, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы жүзеге асырылады.
Шағымпортал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу туралы белгі жасау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген мемлекеттік қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті, орталық мемлекеттік органнның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың,ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен, қала ішіндегі ауданның , аудандық маңызы бар қаланың , елді мекеннің, ауылдың, ауылдық округтің әкімінің шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге создырлады:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
12. Услугополучателям, имеющим в установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт центр: 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4с.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт- центра.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка
о государственной регистрации юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________ 20__ г.
Наименование: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Местонахождение: _________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную регистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки о
регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка
о государственной перерегистрации юридического лица
__________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"__"__________20__ г.
Наименование: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Местонахождение:__________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Дата первичной государственной регистрации: ____________________
Справка является документом, подтверждающим государственную перерегистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц,
об учетной регистрации
(перерегистрации)
их филиалов и
представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка об учетной регистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную регистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц,
об учетной регистрации
(перерегистрации)
их филиалов и
представительств"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции)_____________)
Справка об учетной перерегистрации филиала (представительства)
юридического лица
________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"___________ 20__ г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:________
___________________________________________________________________
Наименование юридического лица:____________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:_____
___________________________________________________________________
Дата первичной учетной регистрации филиала (представительства):____
___________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную перерегистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
Справка о государственной регистрации юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
" __" _________ 20__ г.
Наименование: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Местонахождение: _________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Справка является документом, подтверждающим государственную регистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки о
регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, об учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
Справка
о государственной перерегистрации юридического лица
__________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"__"__________20__ г.
Наименование: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Местонахождение:__________________________________________________________
Руководитель: _____________________________________________________________
Учредители (участники): ____________________________________________________
Осуществляет деятельность на основании типового устава.
Дата первичной государственной регистрации: ____________________
Справка является документом, подтверждающим государственную перерегистрацию юридического лица, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц,
об учетной регистрации
(перерегистрации)
их филиалов и
представительств"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
Справка об учетной регистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"_________20__г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную регистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц,
об учетной регистрации
(перерегистрации)
их филиалов и
представительств"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
Справка
об учетной перерегистрации филиала (представительства)
юридического лица
________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________
населенный пункт
"___"___________ 20__ г.
Наименование филиала (представительства) юридического лица:________
___________________________________________________________________
Наименование юридического лица:____________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:_____
___________________________________________________________________
Дата первичной учетной регистрации филиала (представительства):____
___________________________________________________________________
Справка является документом, подтверждающим учетную перерегистрацию филиала (представительства), в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 9
к стандарту государственной
услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц,
об учетной регистрации
(перерегистрации)
их филиалов и
представительств"
Форма
Запрос
на получение справки о регистрации (перерегистрации)
юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств
Я, _______________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии)., паспортные данные (данные
удостоверения личности) и место жительства физического лица,
___________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
____________________________________________________________________
Действующий от юридического лица
____________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов
и представительств на юридическое лицо: _____________________________
(наименование юридического лица, филиала и представительства)
Прилагаю следующие документы:
____________________________________________________________________
Дата __________,_________________________________________/________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись заявителя/ уполномоченного
представителя)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: _____________________
____________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 ____ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись специалиста)
Приложение № 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств"
Глава1. Общие положения

1) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу;
2) қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), ұзартудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.
11. Көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамалық тәртіппен белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болса портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлғаларды тіркеу
(қайта тіркеу) туралы олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___"____________________
Атауы:________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқанжері:_________________________________________________________________
_______
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)____________________________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды тіркеу
(қайта тіркеу) туралы,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Атауы:_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Орналасқан жері:__________________________________________________
______________________________________________________________________________
Басшы:_________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)_____________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды тіркеу
(қайта тіркеу) туралы,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеу туралы
Анықтама
_________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" ______
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: _______________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аймақтық әділет органы) _________________________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) қайта есептік тiркеу туралы
Анықтама
_________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" ______
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: _______________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) қайта есептік тiркеуден өткенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
нысан
"Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер )
Заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Атауы:_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Орналасқан жері:__________________________________________________
______________________________________________________________________________
Басшы:________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)_____________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
нысан
"Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер )
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Атауы:_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Орналасқан жері:__________________________________________________
______________________________________________________________________________
Басшы:________________________________________________________________________
Құрылтайшылар (қатысушылар)_____________________________________
Қызметін үлгілік жарғыға сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік қайта тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
7-қосымша
нысан
"Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер )
Заңды тұлға филиалының(өкілдігінің) есептік тіркеуі туралы анықтама
_________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) атауы:_______________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы:_____________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) мекенжайы:______
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлғаның мемлекеттік тiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу,олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосымша
нысан
"Азаматтарға арналған Үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Мемлекеттік корпорациясы"
(нұсқа: (Аймақтық бөлімшелер )
Заңды тұлға филиалының(өкілдігінің) есептік қайта тіркеуі туралы анықтама
_________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________ елді мекен
20__ жылғы "___" __________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) атауы:_______________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы:_____________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) мекенжайы:______
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтама заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) есептік қайтатiркелгенін растайтың құжат болып табылады.
Берілген күні
"Заңды тұлғаларды тіркеу
(қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы
анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
9-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама алуға сұрау салу
Мен,
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған кезде), паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
___________________________________________________________ негізінде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
__________________________________ заңды тұлғаның атынан әрекет етушi
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған _________________________________________________________ заңды тұлғасына заңды (заңды тұлғаның, филиал мен өкілдіктің атауы) тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремiн: ____________________________________
Күнi _________,_______________________________________/______________
(өтiнiш берушiнiң/уәкiлеттi өкiлдiң (Т.А.Ә. бар болған кезде және қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. бар болған кезде және қолы)
Өтінішті орындау/қарау нәтижесi: ____________________________________
тексерiлдi: күнi 20__ жылғы _________ _______________________________
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. бар болған кезде және қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
_______________________
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349бұйрығына
4–қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам,олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств" (далее - государственная услуга)
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи документов:
1) в Государственной корпорации:
выдача дубликата устава юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств производится: в течение трех рабочих дней по месту нахождения услугодателя, не позднее восьми рабочих дней не по месту нахождения услугодателя, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;
2) на портале – в течение трех рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств на бумажном носителе.
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности результата оказания государственной услуги с указанием места и даты ее получения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).

1. "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Құжаттарды тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияда:
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының телнұсқасын беру үшін: қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша үш жұмыс күннен кешіктірмей, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс сегіз жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) порталда – үш жұмыс күн ішінде.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште беру.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екендігі туралы хабарлама оны алу орны мен күні көрсетіле отырып, электрондық цифрлық қолтанбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее-услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателей:
в Министерстве и территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) в филиалах Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы:
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
4) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление о выдаче дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту (далее – заявление);
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о получении дубликата устава (положения), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий публикацию в периодическом печатном издании информации об утере подлинника устава (положения).
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Государственной корпорации на основании расписки при предъявлении удостоверения личности (либо доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их органу юстиции (по регистрации некоммерческих организаций и их филиалов и представительств) для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации орган юстиции в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
На портале:

Осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және қағаз.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілер:
Министрлікте және аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорациясының филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесі сәйкес, демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті броньдауға болады.
4) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру туралы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) жарғының (ереженiң) телнұсқасын алу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының заңды тұлға мөрiмен (ол болған кезде) бекітілген шешiмi не шешімінен үзiндi көшірме;
3) жарғы (ереже) телнұсқасының жоғалғаны туралы ақпараттың мерзiмдi баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжат.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жеке басын куәландыратын қүәлікті (не сенімхатты) көрсеткен кезде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақталуды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай ішінде жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күн ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Порталда:

1) заявление;
2) электронная копия решения либо выписки из решения уполномоченного органа юридического лица о получении дубликата устава (положения), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3) электронная копия документа, подтверждающего публикацию в периодическом печатном издании, предусмотренном в учредительных документах юридического лица, в котором указана информация об утере подлинника устава (положения).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
Истребование услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.

1) өтініш;
2) жарғының (ереженiң) телнұсқасын алу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының заңды тұлға мөрiмен (бар болған кезде) бекітілген шешiмiнің электронды көшірмесі не шешімінен үзiндi көшірме;
3) заңды тұлғаның құрылтай құжаттырында көзделген мерзімді баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын, жарғы (ереже) телнұсқасының жоғалғаны туралы ақпарат көрсетілген электронды көшірмесі.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлік қолмен куәландырылған электрондық құжат нысанында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алудың күні мен уақыты көрсетіле отырып, сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасының зандарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9-1. Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы негіз болып табылады.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алудың күні мен уақыты көрсетіле отырып, сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.
Егер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі және "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.

При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия),а также услугодателей и(или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметті, ЭЦҚ-ы болса, немесе қызмет алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік номері порталдың есептік жазуына қосылып , бір жолғы парольді қолданған жағдайда, электронды түрде портал арқылы қабылдайды.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының,Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға өтініш беруші қол қоюға тиіс.
Шағым беру барысында үстінен шағым түскен субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың фамилиялары мен инициалдары, жолдама мен талаптардың негіздемелері ("Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес) көрсетілуі тиіс.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сонымен қатар бейне конференция байланысы немесе бейне жолдау арқылы қабылданады .
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13–тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар арқылы Мемлекеттік корпорацияның басшысына не 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығына жүгіну арқылы жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда қабылдануын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушының поштасына жіберіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес в уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағым жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу орындау туралы белгі қою, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдануға құқылы.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органдармен, орталық мемлекеттік органмен, қаланың жергілікті атқарушы органымен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың,ауданның, облыстық маңызы бар қала ішіндегі ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, елді мекеннің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен шағымдарды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын уақытқа ұзартады:
1) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу.
2) Қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), ұзартудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамалық тәртіппен белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
4-тарау.Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар

12. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт центр: 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4с.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт - центра.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача дубликата
устава
(положения) юридического
лица, не относящегося к
субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
их филиалов и
представительств"
____________________________
наименование регистрирующего
органа
Форма
Заявление
о выдаче дубликата устава (положения) юридического лица,
не относящегося к субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества, их филиалов и
представительств
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ____
2) филиал ___ 3) представительство ____
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
__________________________________________________________________
3. БИН юридического лица, филиала (представительства) ______________
4. Основание для выдачи учредительных документов юридического лица
(филиала и представительства)
__________________________________________________________________
5. Номер решения для получения дубликата и дата его принятия
__________________________________________________________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление
об утере подлинника устава (положения) юридического лица, не
относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также
акционерного общества, их филиалов и представительств, номер и дата
публикации __________________
___________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии). и подпись заявителя.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах __________
"__" ____ 20 __ г.(подпись)
К заявлению прилагаются: ________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги
"Выдача дубликата устава
(положения) юридического
лица, не относящегося
к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества,
их филиалов и
представительств"
Форма
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
(далее – ФИО),
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірығай байланыс орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттіккорпорация – www.gov4с.kz. соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
14. ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс - орталығы: 1414.
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға,
сондай-ақ акционерлік қоғам,
олардың филиалдары мен
өкілдіктері жарғысының
(ережесінің) телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Нысан
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктерін жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________________ 2) филиал ______________________
3) өкiлдiк ____________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
_________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) БСН нөмiрi ________________
4. Заңды тұлғаның (филиалдың және өкілдіктің) құрылтай құжаттарының телнұсқасын беру үшiн негiз ________________________________________
5. Телнұсқаны алуға арналған үшін шешімнің нөмірі және оны қабылдау күні: _________________________________________________________
6. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) төлнұсқасының жоғалғандығы туралы хабарландыру жарияланған баспа органының атауы, нөмірі мен жарияланған күні __________________________________________
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. (болған жағдайда), және қолы.
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
20__ жылғы "___"___________
Өтiнiшке: ____________________________________________________ қоса берiледі
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға,
сондай-ақ акционерлік қоғам,
олардың филиалдары мен
өкілдіктері жарғысының
(ережесінің) телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Нысан
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, болған
жағдайда әкесінің аты (бұдан әрі
- Т.А.Ә.(болған жағдайда),)
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызмет
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И. О.(при его наличии)_____________
Телефон __________
Получил: Ф.И. О.(при его наличии) /_____/ подпись услугополучателя
"___"_________ 20__ год
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын, атап айтқанда: жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) Т.А.Ә.(болған жағдайда), (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(болған жағдайда), __________________________________
Телефон:_____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)_____/қолы
20__ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
5-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралыережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация)коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи документов:
1) в Государственной корпорации:
государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, производится не позднее десяти рабочих дней по месту нахождения услугодателя, не позднее пятнадцати рабочих дней не по месту нахождения услугодателя, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
2) на портале:
государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц оказывается пять дней с момента подачи заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства либо мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 настоящего приказа в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности результата оказания государственной услуги с указанием места и даты ее получения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
В случаях представления неполного пакета документов, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы) услугодателями согласно статье 9 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" от 17 апреля 1995 года № 2198.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Құжаттар тапсырылған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияда:
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ үлгілік болып табылмайтын жарғының неізінде қызметін жүзеге асыратын акционерлік қоғамдардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу: қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша он жұмыс күннен кешіктірмей, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он бес жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
2) Порталда:
заңды тұлғалардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу өтінішті берген кезден бастап бес жұмыс күнінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, филиалдарды, өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтама не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Көрсетілетін Порталға жүгінген кезде қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын екендігі туралы хабарлама оны алу орны мен күні көрсетіле отырып не электрондық цифрлық қолтанбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғаны, филиалды немесе өкілдікті мемлекеттік (есептік) тіркеу мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе көрсетілетін қызметті беруші "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі № 2198 Заңның 9-бабына сәйкес тиісті қорытындыны (сараптама қорытындысын) алғанға дейін тоқтатылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее-услугодатель).
8. График работы:
1) услугодателей:
в Министерстве и территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) в филиалах Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
4) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3) три экземпляра текста изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве) или оформленные в новой редакции три экземпляра учредительных документов юридического лица, положения о филиале (представительстве), скрепленных печатью юридического лица (при ее наличии);
4) подлинники прежних учредительных документов юридического лица, положения о филиале (представительстве);
5) документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения);
Документами, подтверждающими местонахождение юридического лица, являются нотариально засвидетельствованные копии договора аренды и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является само юридическое лицо, то предоставление документа, подтверждающего местонахождение не требуется.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.

7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - қызмет беруші) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілер:
Министрлікте және аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорациясының филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті броньдауға болады.
4) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
3) заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар мәтінінің үш данасы немесе жаңа редакцияда ресімделген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының, филиал (өкілдік) туралы ереженің үш данасы;
4) заңды тұлғаның бұрынғы құрылтай құжаттарының, филиал (өкілдік) туралы ереженің төлнұсқалары;
5) орналасқан жерін растайтын құжат(орналасқан жері өзгертілген жағдайда);
Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттар болып, нотариалды куәландырылған жалға алу шарты және азаматтық заңнамамен көзделген басқа да құжат табылады.
Егер де ғимараттың иесі өзі заңды тұлға болған жағдайда, орналасқан жерін растайтын құжаттар талап етілмейді.
Егер де ғимараттың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның ғимаратты заңды тұлғаға орналасу жері ретінде бергені туралы нотариалды куәландырылған келісімі қажет.

6) к извещению:
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, а также текст внесенных изменений текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
для юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерного общества, их филиалов (представительств) документ, подтверждающий фактическое место нахождения).
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан).
На портале:
1) заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) электронная копия устава (положения) в новой редакции, приложения к уставу (положению);
3) электронная копия документа, подтверждающего фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае изменения местонахождения, заявление на государственную регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы подается в течение месяца с момента принятия решения уполномоченного органа.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Государственной корпорации при предъявлении удостоверения личности.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их органу юстиции (по регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы некоммерческих организаций и их филиалов и представительств) для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации орган юстиции в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) нарушение порядка внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), несоответствия учредительных документов (положения) установленного законодательными актами Республики Казахстан, в том числе статьей 21 Закона Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях";

6) хабарламаға:
заңды тұлға мөрімен (ол болған кезде) бекітілген, құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме, сондай-ақ құрылтай құжаттарына енгізілген өзгірістер мен толықтырулардың мәтіні;
акционерлік қоғамды, оның филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлға үшін нақты орналасқан жерін растайтын құжат.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада ұсынылады.
Порталда:
1) осы стандартқа сәйкес 1 және 2-қосымшаларға нысандағы өтініш;
2) жаңа редакциядағы жарғының (ереженің), жарғыға (ережеге) қосымшасының электрондық қөшермесі;
3) нақты орналасқан жері (орналасқан жері өзгерген жағдайда) расталған құжаттың электрондық көшірмесі.
Орналасу жері өзгеретін жағдайда, өкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап бір айдың ішінде құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен қосымшаларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасы заңында өзгеше көзделмесе, көрсетілеген қызметті берушізге заңменқорғалатынқұпияны құрайтын мәліметтерді қолдануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік корпорация қызметтің нәтижесін бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін одан әрі сақтау үшін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген жағдайда, Мемлекеттік корпорация сұрау хаты бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілген қызметті алушыға беру үшін дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
10. Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту үшін:
1) заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібінің бұзылуы,Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабында белгіленген құрылтай құжаттарының (ереженің) келмеуі;

2) представление утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность, а также недостоверных документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) наличие судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов, в том числе решений (приговоров) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги, а также решений суда, на основании которых услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия),а также услугодателей и(или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственная корпорация, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

2) жеке басшы куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған анық емес құжаттарды және (немесе)оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) ұсыну;
3) сот орындаушылардың және құқық қорғау органдарының сот актілері мен қаулыларының (тыйым салуларының, қамауға алуларының), оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімдерінің (үкімдерінің), сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан көрсетілетін қызметті алушының айырылуына негіз болған сот шешімдерінің болуы негіз болып табылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілген қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға өтініш иесі қол қояды.
Шағым беру барысында үстінен шағым түскен субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың фамилиялары мен инициалдары, жолдама мен талаптардың негіздемелері ("Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес) көрсетілуі тиіс.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сонымен қатар бейне конференция байланысы немесе бейне жолдау арқылы қабылданады .
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Мемлекеттік копрорация басшысына не 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда қабылдануын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызмет берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметі алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт- центра.
17. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация
внесенных изменений и
дополнений
в учредительные документы
юридического лица, не
относящегося
к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества,
положения
об их филиалах
(представительствах)"
Форма
____________________________
наименование
регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации внесенных
изменений и дополнений в учредительные документы
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _______________ 2) филиал __________________
3) представительство ______________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) ___
__________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения ____________________________________
2) утверждение устава (положения) в новой редакции _________________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ______________ Область: _______________________
Город, район, район в городе: ____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект:_____________________
Номер дома _________, квартира, комната: __________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
6. Ф.И.О (при его наличии) руководителя
___________________________________________
__________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):

14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
15. Көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай
құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
________________________
тіркеуші органның атауы
Нысан
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________ 2) филиал __________ 3) өкiлдiк ________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды енгізудің негіздемесі (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз)
1) мекенжайының өзгеруі _____________________________________________
2) жарғыны (ережені) жаңа редакцияда бекіту _________________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Пошталық индексі: ______________ Облысы: ____________________________
Қала, аудан, қаладағы аудан: ________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағынаудан, орам, тұйық көше, даңғыл: _________________________
Үйдің нөмірі _________, пәтер, бөлме: _______________________________
телефон нөмірі (факс):______________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә.(болған жағдайда)___________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз, сандық көрсеткіште):

1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
Наименование юридического лица ______________________________
_____________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) ____
Ф.И.О (при его наличии) физического лица
_______________________________________
_____________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О (при его наличии)
с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование
с указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в
процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: ____
9. Размер уставного капитала _______________________________________
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
11. Основание для внесения изменения возникло в результате
реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
12. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства _________
2) субъект крупного предпринимательства _________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах __________
"__" ____ 20 __ г.(подпись)
К заявлению прилагаются: _______________________________________
____________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подпись заявителя
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация внесенных
изменений и дополнений
в учредительные документы
юридического лица, не
относящегося
к субъекту частного
предпринимательства, а
также акционерного
общества, положения об
их филиалах
(представительствах)"
Форма
____________________________
наименование
регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации с внесенными изменениями и
дополнениями акционерного общества, осуществляющего свою
деятельность на основании типового устава
1. Наименование регистрируемого акционерного обществ______________
____________________________________________________________________

1) заңды тұлға _________________ 2) жеке тұлға______________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % ________ Үлес соммасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә._________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % _________ Үлес соммасы (мың теңге) ______
Егер құрылтайшылары біреуден көп болса олар жөнінде мәлімет:
Т.А.Ә.(болған жағдайда) жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлға үшін), атауы және БСН (заңды тұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы үлесі пайыздық және ақшалай түрде көрсетіле отырып, өтінішке қосымша бөлек парақта қоса беріледі.
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны _________
11. Өзгерістер енгізу негіздемесі қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындады (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) иә ________________________________ 2) жоқ_______________________
12. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет: қосылатын заңды тұлғалардың атауы _____________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________________________
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
Ақпараттық жүйеде занмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Өтінішке:
___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылғы "___"________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда)және қолы
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай
құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
________________________
тіркеуші органның атауы
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамның енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы ____________________________
_________________________________________________________________

2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения ____________________________________
5. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: _______________________ Область: ________________
Город, район, район в городе: _____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната:___________________
номер телефона (факса): __________________________________________
6. Ф.И.О (при его наличии). руководителя __________________________________
_____________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо_______________
10. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции:_______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его значений)
11. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: _________________________________________
__________________________________________________________________
12. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации информации,
подлежащих обязательному опубликованию, определенные уполномоченным органом
_______________________________
13. Количество членов совета директоров общества ________________
____________________________________________________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.
14. Количество членов правления общества _______________________
15. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______
2) субъект крупного предпринимательства______

2. Құрамына шетел инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) иә _________________________ 2) жоқ
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) иә _________________________ 2) жоқ
4. Құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізудің негіздемесі (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) мекенжайының өзгеруі________________________________
5. Акционерлік қоғамның мекенжайы
Пошталық индексі: _______________________ Облысы:
Қала, аудан, қаладағы аудан: ________________________________________
Елді мекен (ауыл, кент): ____________________________________________
Көше, шағынаудан, орам, тұйық көше даңғыл:_____________________
Үйдің нөмірі ________________, пәтер, бөлме: ________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________
6. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда) _________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
8. Жарғылық капиталының мөлшері
_____________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз,санын цифрлық көрсеткіште):
1) заңды тұлға ____________________ 2) жеке тұлға ___________________
10. Артықшылығы бар акция бойынша дивидендтің кепілді мөлшерін көрсетіңіз:____________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі болған жағдайда қандай да бір көрсеткішке қатысты индекстелгенін)
11. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу мерзімділігін көрсетіңіз: ___________________________________________
________________________________________________________________
12. Міндетті жариялануға жататын ақпаратты жариялау үшін пайдаланатын, уәкілетті орган айқындаған бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _________________________________
13. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________ үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға қолданылады.
14. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ______________________________
15. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _______
16. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ______ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі
_________________________________________________________________

17. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование ____________________ 2) слияние__________________
3) выделение _________________________ 4) разделение______________
5) присоединение _______________
18. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _____
19. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
20. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ___________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
21. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо ________________________________
_____________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
22. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица ____________________________________________
_____________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах __________
"__"____ 20 __ г. (подпись)______________________________
К заявлению прилагаются: ______________________________________
_____________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация внесенных
изменений и дополнений
в учредительные документы
юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного
общества, положения об
их филиалах
(представительствах)"
Форма
(фамилия, имя, при
наличии отчество)
(далее – ФИО (при его налиии),
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

17. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз):
1) қайта құру ____________________ 2) бірігу ________________________
3) бөлініп шығу _________________ 4) бөліну _________________________
5) қосылу __________________________________
18. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың саны ___________________
19. Қайта құрылған жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ____________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________
20. Біріккен жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Бірігуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы __________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________
21. Бөлініп шығу жағдайында мына мәліметтерді көрсету қажет:
Жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан, жұмыс істеп тұрған заңды тұлғаның атауы _________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________
22. Бөлінген жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы ________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)________________________________
Ақпараттық жүйеде занмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін________________
Өтінішке:_________________________________________________________
коса беріледі.
20 жылғы "___"________________
Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы
Қолдың дұрыстығы нотариалдық тәртіпте куәландырылуға тиіс.
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай
құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
3-қосымша
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, болған
жағдайда әкесінің аты (болған
жағдайда) (бұдан әрі - Т.А.Ә.
(болған жағдайда) не ұйымының
атауы) (көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын, атап айтқанда: жоқ құжаттардың атаулары:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии)_____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О.(при его наличии) /_______/ подпись услугополучателя
"___"_________ 20__ год
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции и территориальными органами юстиции в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся некоммерческими организациями и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
на портал:
государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства производится в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица с приложением необходимых документов.
в Государственную корпорацию:
государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства производится в течение пяти рабочих дней по месту нахождения услугодателя, не позднее десяти рабочих дней не по месту нахождения услугодателя, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица с приложением необходимых документов.
В Государственную корпорацию услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
В случаях представления неполного пакета документов, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы).
Государственная регистрация прекращения деятельности общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производит Министерство юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
Государственная регистрация прекращения деятельности юридических лиц, и учетную регистрацию филиалов и представительств, общественных и религиозных объединений с местным статусом, фондов и объединений юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств общественных и религиозных объединений, некоммерческих организаций осуществляется территориальными органами юстиции.
Государственную регистрацию прекращения деятельности коммерческих организаций и снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств осуществляет некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік копрорация қызметкерінің) Т.А.Ә.(болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(болған жағдайда) _______________________________
Телефон ___________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.(болған жағдайда)
/___________________/қолы 20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
6-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Құжаттардың топтамасы тапсырылған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
порталда:
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару қажетті құжаттар қоса беріле отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш тапсырылған күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Мемлекеттік корпорацияға:
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару қажетті құжаттар қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша бес жұмыс күннен кешіктірмей, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он бес жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
құжаттарды тапсыру үшін күтудің ең ұзақ уақыты - 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғаны, филиалды немесе өкілдікті мемлекеттік (есептік) тіркеу мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе тиісті қорытынды (сараптама қорытындысы) алынғанға дейін тоқтатылады.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, сонымен қатар, саяси партияларды, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерінің қызметін тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) жүргізеді.
Заңды тұлғалардың және олардың филиалдары мен өкілдіктерін, жергілікті мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, қорлар мен заңды тұлғалар бірлестіктерінің таратуылуын мемлекеттік тіркеуді, және қоғамдық және діни бірлестіктерінің, сондай-ақ қорлар мен заңды тұлғалар бірлестігінің филиалдары мен өкілдіктерін есептен шығаруды аумақтық әділет органдары жүзеге асырады.
Коммерциялық ұйымдардың қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеуді және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы жүзеге асырады.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
приказ о государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица или о снятия с учетной регистрации филиала и представительства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется приказ о государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица или о снятии с учетной регистрации филиала и представительства либо мотивированный отказ в оказания государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно юридическим лицам (далее-услугополучатель), за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
За оказание государственной услуги для некоммерческих организаций установлен регистрационный сбор.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственных услуг, установленным Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 10 декабря 2008 года и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы:
1) услугодателей:
в Министерстве и территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу туралы немесе филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Порталда жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу туралы немесе филиал мен өкілдік есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық не электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тіркеу алымы белгіленген.
Тіркеу алымының сомасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартың 2-қосымшаға сәйкес "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10 бабы заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы тауар (жұмыс, қызмет) бағасына сай, коммерциялық ұйымдар және олардың филиалдары мен өкілдіктерін қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем алынады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті берушілер:
1) Министрлікте және аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;

2) в филиалах Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
3) Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
4) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя.
Заявление о государственной регистрации ликвидации юридического лица представляется в регистрирующий орган не ранее чем по истечении двух месяцев со дня опубликования информации о ликвидации юридического лица.
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица (за исключением субъектов частного предпринимательства);
3) документ, подтверждающий публикацию в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
Срок заявления претензий не может быть менее двух месяцев с момента публикации объявления о ликвидации, за исключением случаев банкротства. При банкротстве требования кредиторов к банкроту должны быть заявлены не позднее чем в месячный срок с момента публикации объявления о порядке заявления требований кредиторами.
4) свидетельство об аннулировании облигаций и (или) акций и (или) отчет об итогах погашения облигаций либо письмо уполномоченного органа, осуществляющего государственное регулирование рынка ценных бумаг, об отсутствии зарегистрированных в уполномоченном органе, осуществляющем государственное регулирование рынка ценных бумаг, выпусков акций и (или) облигаций;

2) Мемлекеттік корпорациясының филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
3) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсету жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
4) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару өтініші (бұдан әрі – өтініш);
Үлесінде мемлекеттің қатысы бар заңды тұлға реестр ұстаушының белгісі бар өтініш ұсынады.
Заңды тұлғаның таратылуын тіркеу жөніндегі өтініш заңды тұлғаны тарату жөніндегі мәлімет жарық көргеннен кейін екі ай өткен соң тіркеуші органға ұсынылады.
2) (жеке кәсіпкерлікті субъектілерін қоспағанда) заңды тұлғаның мөрімен бекітілген, құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлға органының шешімі;
3) заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың наразылықтар мәлімдеуі тәртібі мен мерзімі туралы ақпараттың Қазақстан Республикасының барлық аумағында тарайтын ресми баспа басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат;
Наразылықтар мәлімдеу мерзімі, банкроттық жағдайларын қоспағанда, таратылғаны туралы хабарландыру жарияланған кезден бастап екі айдан кем болмайды. Банкроттық кезінде кредиторлардың банкротқа қоятын талаптары кредиторлардың талаптарын мәлімдеуі тәртібі туралы хабарландыру жарияланған кезден бастап бір айдан кешіктірілмейтін мерзімде мәлімделуі тиіс;
4) облигациялардың және (немесе) акциялардың күшін жою туралы куәлік және (немесе) облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есеп не бағалы қағаздар нарығын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның акциялар және (немесе) облигациялар шығарылымдарының бағалы қағаздар нарығын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органда жоқ екендігі туралы хаты;

5) документ об уничтожении печати юридического лица (при наличии);
6) квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за регистрацию прекращения деятельности юридических лиц, относящихся к некоммерческим организациям и снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств или документ, подтверждающий оплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
7) учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерного общества;
8) в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, дополнительно предоставляются:
для субъекта естественной монополии предоставляется предварительное согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий.
Для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, получателем услуги представляются:
Заявление о государственной регистрации прекращения деятельности, по форме установленной Министерством юстиции Республики Казахстан;
решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
копия передаточного акта государственного предприятия;
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица.
9) для снятия с учетной регистрации филиала и представительства получатели государственных услуг предоставляют следующие документы:
заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
положение о филиале (представительстве);
квитанции или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства).
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда и определения суда о завершении ликвидационного производства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации, осуществляется на основании такого решения с приложением положения о филиале (представительстве)
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства, осуществляется на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
На портале для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала и представительства подается заявление о прекращении деятельности юридического лица, филиала или представительства посредством заполнения в форме электронного документа с приложением электронных копий документов предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта и оплатой регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы сбора за (в случае оплаты через ПШЭП), сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по прекращающему деятельность юридическому лицу, филиалу (представительству), филиалу (представительству) иностранного юридического лица услугодатель и работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их органу юстиции (по регистрации прекращения деятельности некоммерческих организаций, снятия у четной регистрации их филиалов и представительств) для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации орган юстиции в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

5) (ол болған кезде) заңды тұлға мөрінің жойылғаны туралы құжат;
6) коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғалардың қызметін тоқтатуды тіркеу үшін және олардың филиалдары мен өкілдіктерінің есептік тіркеуден шығару үшін төленетін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат, немесе кіші және орта кәсіпкерліктің субъектілерін қоспағанда "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына төлем төленгенін растайтын құжат.
7) акционерлік қоғамды қоспағанда , жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылмайтын заңды тұлғаның құрылтай құжаттары;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қосымша:
табиғи монополия субъектiсi үшін табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның алдын ала келiсiмi беріледі.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі бекітілген үлгідегі қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) шешімін;
мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесін;
мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесін ұсынады;
заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу үшін төленген төлемді растайтын құжат.
9) филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мынадай құжаттарды:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлға, филиал (өкілдік) қызметінің тоқтатылуын тіркеу туралы өтінішті;
филиал (өкілдік) туралы ережені;
филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығару үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртекті немесе өзге де құжатты ұсынады.
Соттың шешімі бойынша таратылған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу соттың шешімі және тарату іс жүргізуін аяқтау туралы сот ұйғарымы негізінде жүзеге асырылады.
Мәжбүрлеп тарату туралы шешім шыққан заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептен шығару, филиал туралы ережеге қоса тапсырылып, осы шешім негізінде жүзеге асырылады.
Сот борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім қабылдаған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару заңды күшіне енген соттың банкроттық рәсімін аяқтау туралы ұйғарымының негізінде жүзеге асырылады.
Порталда заңды тұлға, филиал және өкілдік қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып және "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлей отырып, электрондық құжат нысанында толтыру арқылы заңды тұлғаның, филиалдың немесе өкілдіктің қызметін тоқтату туралы өтініш беріледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), көрсетілетін қызметті алушының жарна сомасын төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді, қызметін тоқтатып отырған заңды тұлға, филиал (өкілдік), шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы(болуы) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді береді.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) нарушение порядка ликвидации юридического лица (филиала или представительства, а также в случаях наличия не снятых с учетной регистрации филиалов (представительств) ликвидируемого юридического лица;
2) наличие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям либо отказа органов государственных доходов в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом (филиалом или представительством иностранного юридического лица) налогового обязательства в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
6) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия), а также услугодателей и(или) их должностных лиц, Государственной корпорации и(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателя физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Обращение должно быть подписано физическим лицом или представителем юридического лица.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования (согласно требованиям п. 2 ст. 6 ЗРК "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц").
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни, а также посредством видеоконференцсвязи или видеообращения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті) тарату тәртібін бұзу, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден шығарылмаған филиалдары (өкілдіктері) болған жағдайлар;
2) салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі болған не мемлекеттік кіріс органдарының мұндай заңды тұлғаның (шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі) Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық міндеттемесін орындамаған жағдайда, берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
4) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы негіз болып табылады.
3-тарау.Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға өтініш иесі қол қояды.
Шағым беру барысында үстінен шағым түскен субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың фамилиялары мен инициалдары, жолдама мен талаптардың негіздемелері ("Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының талаптарына сәйкес) көрсетілуі тиіс.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сонымен қатар бейне конференция байланысы немесе бейне жолдау арқылы қабылданады .
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.

2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша не 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда қабылдануын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағым жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу орындау туралы белгі қою, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдануға құкылы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті , орталық мемлекеттік орган, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың,ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен, қала ішіндегі ауданның , аудандық маңызы бар қаланың , елді мекеннің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын уақытқа создырады:
3) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу.
4) Қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), создырудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4с.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация прекращения
деятельности юридического
лица,
снятие с учетной
регистрации филиала
и представительства"
Форма
(Фамилия, имя,
при наличии отчество
(далее – ФИО(при его наличии),
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанында және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамалық тәртіппен белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдік
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, болғанкезде
әкесінің аты (бұдан әрі -
ТАӘ),не ұйымның атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О.(при его наличии)_____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. (при его наличии) /____/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация прекращения
деятельности юридического
лица,
снятие с учетной регистрации
филиала
и представительства"
Форма
____________________________
наименование регистрирующего
органа
Заявление
о регистрации прекращения деятельности
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ___________ 2) филиал ________
3) представительство __________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) (в случае отсутствия -
регистрационный номер)___________________________________________
4. Основание прекращения деятельности возникло в результате (укажите
в соответствующей ячейке х)
1) ликвидация _______ 2) реорганизация путем присоединения _________
5. Прекращение деятельности юридического лица, филиала
(представительства) (укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная _______________ 2) принудительная __________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление о
прекращении деятельности юридического лица, филиала
(представительства), номер и дата публикации ______________________
___________________________________________________________________
7. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются:_____________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О.(при его наличии) и подпись заявителя
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________
"__" ____ 20 __ г. (подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги
"Государственная регистрация
прекращения деятельности
юридического лица,
снятие с учетной регистрации
филиала и представительства"
Ставки сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
1.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций:
1.1.
юридических лиц, их Филиалов и представительств
6,5
1.2.
политических партий, их филиалов и представительств
14
2.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) учреждений, финансируемых из средств бюджета, кооперативов собственников помещений (квартир), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их Филиалов и представительств:
2.1.
за государственную регистрацию, регистрацию прекращения деятельности, учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации
1
2.2.
за перерегистрацию
0,5
3.
За государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов, учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:
3.1.
за регистрацию (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
2
3.2.
за перерегистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), снятие с учетной регистрации
1
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Стандарт государственной услуги "Выдача справки из Государственной базы данных "Юридические лица"
Глава1. Общие положения

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда)(Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(болған жағдайда) _____________
Телефон __________
Алдым: Т.А.Ә.(болған жағдайда) /____/ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдікті
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Нысан
Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылуын тiркеу туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _________________ 2) филиал __________________________
3) өкілдік_____________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) (болмаған жағдайда тіркеу нөмірі) __________________
4. Қызметтi тоқтату негiздемесi мынаның нәтижесінде туындады (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) тарату _______ 2) қосылу арқылы қайта ұйымдастыру ________________
5. Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылу (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) ерікті _______________ 2) мәжбүрлі _______________________________
6. Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылуы туралы хабарландыру жарияланған баспа органының атауы, нөмiрі және жариялану күні ___________________________________
_____________________________________________________________________
7. Заңды тұлғаның филиалдары (өкiлдiктерi) туралы мәлiметтер (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) иә ____________________________ 2) жоқ____________________
Өтінішке:___________________________________________________________
________________________________________ қоса беріледі
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда)және қолы
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін __________
20__ жылғы "___" _____________ (қолы)
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдікті
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Алым мөлшерлемесі республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі осы баптың мәтіні бойынша - АЕК) мөлшері негізге алына отырып есептеледі жәнемыналарды құрайды:
р/с №
Тіркеу іс-әрекеттерінің түрлері
Алым мөлшерлемелер (АЕК)
1
2
3
1.
Коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
1.1.
заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
6,5
1.2.
саяси партияларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
14
2
Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
2.1.
мемлекеттік тіркегені, қызметтің тоқтатылуын тіркегені, есептік тіркегені, есептік тіркеуден шығарғаны үшін
1
2.2.
қайта тіркегені үшін
0,5
3
Балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
3.1.
тіркегені үшін (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде)
2
3.2.
қайта тіркегені, қызметтің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), есептік тіркеуден шығарғаны үшін
1
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
7-қосымша
"Заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ереже

1. Государственная услуга "Выдача справки из Государственной базы данных "Юридические лица" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги при обращении на портал
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации - 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (автоматизированная).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются справки:
о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
о наличии филиалов и представительств юридического лица
об участии юридического лица в других юридических лицах;
об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;
о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
о всех регистрационных действиях юридического лица;
о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее-услугополучатель) бесплатно.
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
на портал:
электронный запрос на получение справки из Государственной базы данных "Юридические лица" по форме (далее – запрос) согласно приложению 1 к настоящему стандарту, где указывается вид предоставляемой информации.
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан. При обращении на портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.

1. "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Әділет Министрлігі мен оның аумақтық органдары коммерциялық болып табылмайтын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге және "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынуды:
www.egov.kz "электрондық үкімет"веб-порталы (бұдан әрі – портал).
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталда жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
порталда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-15 минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі мыналар:
тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;
заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар екендігі туралы;
заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
жеке тұлғаның заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысуы туралы;
заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп тану немесе оның қатысушыларынының әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар екендігі тану туралы;
құрылатын заңды тұлғаның атауы тіркелген шаруашылық жүргізуші субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы;
заңды тұлғаның барлық тіркеу әрекеттері туралы;
көрсетілген күнде тіркелген заңды тұлға туралы;
құрылтай құжаттарына енгізілгенсоңғы өзгерістер туралы;
заңды тұлғаның үлесіне салынған ауыртпалықтар (тыйым салу) туралы анықтамалар болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
осы стандартың 1-қосымшаға сәйкес берілген ақпарат түрін көрсете отырып, нысан бойынша "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорынан электрондық өтініш бойынша анықтама алуға (бұдан әрі - өтініш);
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгесі көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация қызметкері иісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлік қолмен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды пайдалану арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.

2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги либо посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал получение информации о порядке обжалования осуществляется через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13–тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Мемлекеттік корпорацияның басшысына не Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда қабылдануын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі, не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жүзеге асырылады: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағым жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, оны ақпарат көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі қою, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті , орталық мемлекеттік орган, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың,ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен, қала ішіндегі ауданның , аудандық маңызы бар қаланың , елді мекеннің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын уақытқа создырады:
5) шағым бойынша қосымша зерттеу немесе тексеру жүргізу, болмаса орналасқан жерге тексерумен шығу.
6) Қосымша мәлімет алу.
Шағымды қарау мерзімі создырылған жағдайда, шағымды қарауға өкілеттілігі бар лауазымды тұлға, арызды қарау мерзімі создырылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде, арыз берген қызмет тұтынушыны арызды қарау мерзімі создырылғаны туралы жазбаша түрде(арыз қағазға жазылып берілген жағдайда) немесе электронды түрде(арыз электронды түрде берілген жағдайда), создырудың себебін түсіндіріп хабардар етеді.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
12. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт центр: 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4с.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт - центра.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки из
Государственной базы
данных "Юридические лица"
______________________
(услугодатель)
Форма
Запрос
на получение справки из Государственной базы
данных "Юридические лица"
Я, ______________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии)., паспортные данные (данные удостоверения
личности) и место жительства физического лица,
__________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
__________________________________________________________________
Действующий от юридического лица
_________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: справку из Государственной базы
данных "Юридические лица"
_________________________________________________________________
(наименование справки)
Прилагаю следующие документы:
____________________________________________________________________
Дата __________,_________________________________________/______
(Ф.И.О (при наличии). и подпись заявителя/ уполномоченного представителя)
______________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии). и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: _____________________
__________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 ____ год.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии). и подпись специалиста)
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 июня 2019 года № 349
Перечень некоторых приказов утративших силу

11. Көрсетілген мемлекеттік кґрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды заңнамалық тәртіппен белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бейімделуді жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға: 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.gov4с.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефоны: 8 (7172) 58 00 58. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік
деректер қорынан анықтама
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
____________________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
Нысан
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорынан анықтама алуға сұрау салу
Мен, ________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда), паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi)
және тұрғылықты жерi)
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
______________________________________________ негізінде әрекет етушi
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
______________________________________________________________ атынан
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған _______________________________________________________________
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорынан анықтама беруіңізді сұраймын.
_____________________________________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
_____________________________________________________________________
Күнi _________,________________________________________________/_____
(өтiнiш берушiнiң/уәкiлеттi өкiлдiң (Т.А.Ә.(болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. (болған жағдайда)және қолы)
Өтінішті орындау/қарау нәтижесi:
_________________________________________________________________
тексерiлдi: күнi 20__ жылғы _________ _______________________________
_________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә.(болған жағдайда) және қолы
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
8–қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11384, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 597 О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12410, опубликован 22 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 46 О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13064, опубликован 9 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 948 О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14440, опубликован 28 ноября 2016 года Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 485 О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15165, опубликован 12 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
6. Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 января 2018 года № 24 О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16318, опубликован 20 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).

1. Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11384 болып тіркелген, 2015 жылы 9 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жұйесінде жарияланған).
2. "Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 27 қарашадағы № 597 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12410 болып тіркелген, 2015 жылы 22 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жұйесінде жарияланған).
3. "Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығына өзгерістер енгізу туралыҚазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 46 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13064 болып тіркелген, 2016 жылы 9 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жұйесінде жарияланған).
4. "Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 948 бұйрығы. (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14440 болып тіркелген, 2016 жылы 28 қарашада Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
5. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 485 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15165 болып тіркелген, 2017 жылы 12 маусымда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
6. "Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралыҚазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 5 қаңтардағы № 24 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16318 болып тіркелген, 2018 жылы 20 ақпанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

7. Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 524 О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16779, опубликован 25 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
8. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 ноября 2018 года № 1549 О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17779, опубликован 6 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).

7. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 524 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16779 болып тіркелген, 2018 жылы 25 сәуірде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
8. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 22 қарашадағы № 1549 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17779 болып тіркелген, 2018 жылы 6 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).