О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 312 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и инструкции по ее заполнению"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 352. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2019 года № 18974
В соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 312 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и инструкции по ее заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10090, опубликован в газете "Казахстанская правда" 21 января 2015 года №12) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и пояснений по их заполнению";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса оралманов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса оралманов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке оралманов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке оралманов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по странам прибытия оралманов", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия оралманов" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму предназначенную для сбора административных "Информация по трудоспособности оралманов", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности оралманов" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по годам прибытия оралманов", согласно приложению 9 к настоящему приказу;

"Әкiмшiлiк деректердi жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 312 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 4 шілдеде № 18974 болып тіркелді.
"Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкiмшiлiк деректердi жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 312 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10090 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 қаңтарда № 12 "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкiмшiлiк деректердi жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру бойынша түсіндірмелерді бекiту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшасға сәйкес "Оралмандардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Оралмандардың келген жылдары бойынша ақпараты" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;

10) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия оралманов" согласно приложению 10 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 7, 8, 9 и 10 согласно приложениям 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова. А. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по актуальности статуса оралманов
Индекс: О-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период ________ квартал 20___ г
Представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: (www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество человек
с действующим статусом
с утраченным статусом
получившие гражданство Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
Наименование __________________________ Адрес__________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса оралманов" приведено в приложении 2
Приложение 2
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса оралманов"
(индекс О-1, периодичность ежеквартально)

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Елдерден келген оралмандардың жыл бойынша ақпараты" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Бекітілсін.";
1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес 7, 8, 9 және 10-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі А. А. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат
Индексі: О-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
адамдардың жалпы саны
мәртебесі жарамдылар
мәртебесі жоғалғандар
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандар
1
2
3
4
5
6
Атауы                                    Мекенжайы
_____________________________            ___________________________
Телефоны
__________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
_________________________________________________________
Орындаушы
__________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: "Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 2-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат"
(нысанның индексі О-1 және кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса оралманов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса оралманов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 указывается общее количество человек.
9. В графе 4 указывается общее количество с действующим статусом из общего количества человек (из графы 3 Формы).
10. В графе 5 указывается общее количество с утраченным статусом в соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 25 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" из общего количества человек (из графы 3 Формы).
11. В графе 6 указывается общее количество получившие гражданство Республики Казахстан из общего количества человек (из графы 3 Формы).
Приложение 3
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по половозрастному составу и социальной поддержке оралманов
Индекс: О-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: (www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Всего семей
Общее количество человек
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе
лица до 18 лет
лица в трудоспособном возрасте
лица в пенсионном возрасте
дошкольного возраста
школьного возраста
студенты
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Обратились (семей)
получили жилье из коммунального жилищного фонда (семей)
получили участок (семей)
центр адаптации и интеграции оралманов
центр временного размещения
под ИЖС
для ведения хозяйства
19
20
21
22
23
Наименование ___________________________ Адрес__________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса оралманов" приведено в приложении 4
Приложение 4
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке оралманов"
(индекс О-2, периодичность ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оралман мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда жалпы адам саны көрсетіледі.
9. 4-бағанында жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) мәртебесі жарамдылардың жалпы саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) және 3) тармақшасына сәйкес мәртебесі тоқтатылғандардың жалпы саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат
Индексі: О-2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
Отбасылар барлығы
адамдардың жалпы саны
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
оның ішінде
18 жасқа дейінгі адамдар
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
зейнеткерлік жастағы адамдар
мектепке дейінгі жастағылар
мектеп жасындағылар
студенттер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініш білдіргендер (отбасылар)
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй алғандар(отбасылар)
жер учаскесін алғандар (отбасылар)
Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары
уақытша орналастыру орталықтары
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
шаруашылық жүргізу үшін
19
20
21
22
23
Атауы                                    Мекенжайы
_____________________________            ___________________________
Телефоны
__________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
_________________________________________________________
Орындаушы
__________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: "Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 4-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-2 және кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 указывается общее количество семей оралманов.
9. в графе 4 указывается общее количество оралманов, при этом:
в графе 5 указывается общее количество мужчин из общего количества оралманов (из графы 4 Формы);
в графе 6 указывается общее количество женщин из общего количества оралманов (из графы 4 Формы).
10. В графах 7-15 указываются оралманы в разрезе трудоспособного возраста, при этом:
значение графы 7 равно сумме значений граф 8 и 9 Формы;
в графе 8 указываются количество мужчин, моложе 18 лет из числа общего количества мужчин – оралманов (из графы 5 Формы);
в графе 9 указываются количество женщин, моложе 18 лет из числа общего количества женщин – оралманов (из графы 6 Формы);
значение графы 10 Формы равно сумме значений граф 11 и 12 Формы;
в графе 11 указываются количество мужчин в трудоспособном возрасте из числа общего количества мужчин – оралманов (из графы 5 Формы);
в графе 12 указывается количество женщин в трудоспособном возрасте из числа общего количества женщин – оралманов (из графы 6 Формы);
значение графы 13 равно сумме значений граф 14 и 15 Формы;
в графе 14 указывается количество мужчин в пенсионном возрасте из числа общего количества мужчин – оралманов (из графы 5 Формы);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оралмандардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда оралман отбасылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда оралмандардың жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
5-бағанда оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) ер оралмандардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) әйел оралмандардың жалпы саны көрсетіледі.
10. 7-15-бағандарда еңбек етуге қабілетті жас бөлінісінде оралмандар көрсетіледі, бұл ретте:
7-бағанның мәні Нысанның 8 және 9-бағандары мәнінің қосындысына тең;
8-бағанда ер оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) 18 жасқа толмаған ерлердің саны көрсетіледі;
9-бағанда әйел оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) 18 жасқа толмаған әйелдердің саны көрсетіледі;
10-бағанның мәні Нысанның 11 және 12-бағандары мәнінің қосындысына тең;
11-бағанда ер оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы ерлердің саны көрсетіледі;
12-бағанда әйел оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
13-бағанның мәні Нысанның 14 және 15-бағандары мәнінің қосындысына тең;
14-бағанда ер оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) зейнеткерлік жастағы ерлердің саны көрсетіледі;

в графе 15 указывается количество женщин в пенсионном возрасте из числа общего количества женщин – оралманов (из графы 6 Формы).
11. В графе 16 указывается количество детей оралманов дошкольного возраста.
12. В графе 17 указывается количество детей оралманов школьного возраста.
13. В графе 18 указывается количество студентов дневной формы обучения.
14. В графах 19-20 указывается количество семей оралманов, которые обратились в центр адаптации и интеграции оралманов и центр временного размещения, при этом:
в графе 19 указывается количество семей оралманов,которые обратились в центр адаптации и интеграции оралманов, из общего количества семей оралманов (из графы 3 Формы);
в графе 20 указывается количество семей оралманов,которые обратились в центр временного размещения, из общего количества семей оралманов (из графы 3 Формы).
15. В графе 21 указывается количество семей оралманов, имеющих жилье, из общего количества семей оралманов (из графы 3 Формы).
16. В графах 22-23 указывается количество семей, имеющих участок земли, при этом:
в графе 22 указывается количество семей, имеющих участок земли под индивидуальное жилищное строительство, из общего количества семей оралманов (из графы 3 Формы);
в графе 23 указывается количество семей, имеющих участок земли для ведения хозяйства, из общего количества семей оралманов (из графы 3 Формы).
Приложение 5
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по странам прибытия оралманов
Индекс: О-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: (www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование страны
Код стран
Прибыло оралманов
семей
человек
1
2
3
4
5
1
Узбекистан

15-бағанда әйел оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) зейнеткерлік жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
11. 16-бағанда оралмандардың мектепке дейінгі жастағы балаларының саны көрсетіледі;
12. 17-бағанда оралмандардың мектеп жасындағы балаларының саны көрсетіледі;
13. 18-бағанда күндізгі оқу нысанында оқитын студенттердің саны көрсетіледі.
14. 19-20-бағандарда оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары мен уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген оралман (отбасылар) саны көрсетіледі, бұл ретте:
19-бағанда оралман отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарына өтініш білдірген оралман (отбасылар) саны көрсетіледі;
20-бағанда оралман отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген оралман (отбасылар) саны көрсетіледі.
15. 21-бағанда оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) тұрғын үйі бар оралман отбасылардың саны көрсетіледі.
16. 22-23-бағандарда жер учаскесі бар оралман отбасылардың саны көрсетіледі, бұл ретте:
22-бағанда оралман отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі;
23-бағанда оралман отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) шаруашылық жүргізу үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Оралмандардың келген елдері бойынша ақпарат
Индексі: О-3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Елдердің атауы
Елдердің коды
барлығы
отбасы
адам
1
2
3
4
5
1
Өзбекстан

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия оралманов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по странам прибытия оралманов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер страны, из которой прибыл оралман.
7. В графе 2 указывается полное наименование страны, из которой прибыл оралман.
8. В графе 3 указывается код стран, из которой прибыл оралман, согласно национальному классификатору Республики Казахстан 06 ISO 3166-1-2, утвержденный приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
9. В графах 4-5 указывается общее количество оралманов, при этом:
в графе 4 указывается общее количество семей оралманов;
в графе 5 указывается общее количество оралманов.
Приложение 7
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по трудоспособности оралманов
Индекс: О-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: (www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Общее количество трудоспособных, человек.
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
наҰмные работники
отдельные категории занятых лиц
безработные (не имеют работы, но занятые еҰ поиском)
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
уровень образования лиц трудоспособного возраста в соответствии с дипломом
высшее
среднее специальное
общее среднеее
не имеют образования (в том числе начальное)
доктора наук
кандидаты наук
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке
творческие работники
работники образование
медицинские работники
сельхоз работники
предприниматели
другие профессии
21
22
23
24
25
26
Наименование ____________________________ Адрес_________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по трудоспособности оралманов" приведено в приложении 8
Приложение 8
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2019 года № 352
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности оралманов"
(индекс О-4, периодичность ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оралмандардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда оралман келген елдің реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2- бағанда оралман келген елдің атауы көрсетіледі.
8. 3- бағанда Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290 – од бұйрығымен бекітілген 06 ISO 3166-1, 2 Қазақстан Республикасы ұлттық жіктеуішіне сәйкес оралман келген елдердің коды көрсетіледі.
9. 4-5-бағандарда оралмандардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
4-бағанда оралман отбасыларының жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда оралмандардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Оралмандардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат
Индексі: О-4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
жалдамалы қызметкерлер
жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттары
жұмыссыздар (жұмысы жоқ, бірақ жұмыс іздеумен айналысып жүргендер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың дипломына сәйкес білім деңгейі
жоғары
арнайы орта
жалпы орта
білімі жоқ (оның ішінде бастауыш білімі жоқ))
ғылым докторы
ғылым кандидаты
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі)
шығармашылық саласындағы қызметкерлер
білім беру саласындағы қызметкерлер
медицина қызметкерлері
ауыл шаруашылық саласындағы қызметкерлер
кәсіпкерлер
басқа да мамандықтар
21
22
23
24
25
26
Атауы                                    Мекенжайы
_____________________________            ___________________________
Телефоны
__________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
_________________________________________________________
Орындаушы
__________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: "Оралмандардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 8-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Оралмандардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-4 және кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности оралманов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по трудоспособности оралманов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, и столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-5 указывается общее количество трудоспособных оралманов, при этом:
в графе 3 указывается общее количество трудоспособных человек;
в графе 4 указывается общее количество мужчин из общего количества трудоспособных оралманов (из графы 3 Формы);
в графе 5 указывается общее количество женщин из общего количества трудоспособных оралманов (из графы 3 Формы).
9. В графах 6-8 указывается общее количество наемных работников, при этом:
в графе 6 указывается количество наемных работников;
в графе 7 указывается количество мужчин наемных работников;
в графе 8 указывается количество женщин наемных работников.
10. В графах 9-11 указывается общее количество отдельных категорий занятых лиц, при этом:
в графе 9 указывается общее количество отдельных категорий занятых;
в графе 10 указывается количество отдельных категорий занятых мужчин;
в графе 11 указывается количество отдельных категорий занятых женщин.
11. В графах 12-14 указывается общее количество безработных, при этом:
в графе 12 указывается общее количество безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 13 указывается количество мужчин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 14 указывается количество женщин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оралмандардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-5 - бағандарда еңбек етуге қабілетті оралмандардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда еңбек етуге қабілетті оралмандардың жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті ер оралмандардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда оралмандардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті әйел оралмандардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 6-8-бағандарда жалданып жұмыс істейтін оралмандардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
6-бағанда жалданып жұмыс істейтін оралмандардың жалпы саны көрсетіледі;
7-бағанда жалданып жұмыс істейтін ерлердің саны көрсетіледі;
8-бағанда жалданып жұмыс істейтін әйелдердің саны көрсетіледі.
10. 9-11-бағандарда оралмандардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
9-бағанда оралмандардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі көрсетіледі;
10-бағанда ерлердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі;
11-бағанда әйелдердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі.
11. 12-14-бағандарда жұмыссыз оралмандардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
12-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз оралмандардың жалпы саны көрсетіледі;
13-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз ерлердің саны көрсетіледі;
14-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз әйелдердің саны көрсетіледі.

12. В графах 15-20 указывается уровень образования в соотношении с дипломом, при этом:
в графе 15 указывается количество оралманов с высшим образованием из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 16 указывается количество оралманов со средним специальным образованием из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 17 указывается количество оралманов с общим средним образованием из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 18 указывается количество оралманов, не имеющих начальное образование из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 19 Формы указывается количество оралманов с квалификацией доктора наук из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
графе 20 указывается количество оралманов с квалификацией кандидата наук из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
13. В графах 21-26 указывается профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке из числа оралманов в трудоспособном возрасте, при этом:
в графе 21 указывается количество творческих работников из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: писатели, музыканты, артисты, танцоры и прочие специалисты в сфере творчества;
в графе 22 указывается количество работников образования из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: преподаватели колледжей, университетов и других вузов, учителя в средней, начальной школе и в системе дошкольного образования, прочие специалисты в сфере образования;
в графе 23 указывается количество медицинских работников из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: врачи, стоматологи, фармацевты, средний медицинский персонал и прочие специалисты в сфере здравоохранения;
в графе 24 указывается количество работников сельского хозяйства из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят работники сельского, лесного, охотничьего хозяйств, рыбоводства и рыболовства;
в графе 25 указывается количество предпринимателей из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы). Предприниматели – лица, управляющие своим собственным предприятием или занимающиеся независимой предпринимательской деятельностью в каком-либо виде экономической деятельности, нанимающие или не нанимающие на постоянной основе одного или нескольких работников;

12. 15-20-бағандарда білім деңгейі дипломына сәйкес еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
15-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жоғары білімі бар оралмандардың саны көрсетіледі;
16-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) арнайы орта білімі бар оралмандардың саны көрсетіледі;
17-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жалпы орта білімі бар оралмандардың саны көрсетіледі;
18-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) бастауыш білімі жоқ оралмандардың саны көрсетіледі;
19-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым докторы біліктілігі бар оралмандардың саны көрсетіледі;
20-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым кандидаты біліктілігі бар оралмандардың саны көрсетіледі.
13. 21-27-бағандарда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандардың еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі) көрсетіледі, бұл ретте:
21-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) шығармашылықпен айналысатын қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: жазушылар, музыканттар, әртістер, бишілер және шығармашылық саласындағы өзге де мамандар кіреді;
22-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) білім беру саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: колледждердің, университеттердің және басқа да жоғары оқу орындарының оқытушылары, орта, бастауыш мектептегі және мектепке дейінгі білім беру жүйесіндегі мұғалімдер, білім беру саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
23-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) медицина қызметкерлерінің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: дәрігерлер, стоматологтар, фармацевтер, орта медициналық персонал және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
24-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ауылшаруашылық саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі;
25-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) кәсіпкерлердің саны көрсетіледі. Кәсіпкерлер – өзінің жеке кәсібін басқаратын немесе экономикалық қызметтің қандай да бір түріндегі тәуелсіз кәсіпкерлік қызметпен айналысатын, тұрақты негізде бір немесе бірнеше қызметкерді жалдайтын немесе жалдамайтын адамдар;

в графе 26 указывается количество оралманов других профессий из числа оралманов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
Приложение 9
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от "3" июля 2019 года № 352
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по годам прибытия оралманов
Индекс: О-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: (www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество оралманов за год
семей
человек
1
2
3
4
Наименование ____________________________ Адрес_________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ____________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по годам прибытия оралманов" приведено в приложении 10
Приложение 9
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2019 года № 352
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия оралманов"
(индекс О-5, периодичность ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия оралманов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по годам прибытия оралманов" (далее – Форма).

26-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы оралмандар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) басқа да кәсіптермен айналысатындардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Оралмандардың келген жылдары бойынша ақпараты
Индексі: О-1
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстың, республикалық маңызы бар, әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша қаланың коды
Оралмандардың келген жылдары бойынша саны
отбасы
адам
1
2
3
4
Атауы                                    Мекенжайы
_____________________________            ___________________________
Телефоны
__________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
_________________________________________________________
Орындаушы
__________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: "Оралмандардың келген жылдары бойынша ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 10-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы "3" шілдедегі
№ 352 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Оралмандардың келген жылдары бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-5 және кезеңділігі тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оралмандардың келген жылдары бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.

2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетный год.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование регионов.
7. В графе 2 Формы указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-4 Формы указывается общее количество оралманов за год, при этом:
в графе 3 Формы указывается общее количество семей оралманов за год;
в графе 4 Формы указывается общее количество оралманов за год.

2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда аймақтың атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-4 бағандарда оралмандардың келген жылдары бойынша жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда оралман отбасыларының жылғы жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда оралмандардың жылғы жалпы саны көрсетіледі.