О внесении изменения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 ноября 2010 года № 546 "Об утверждении Правил признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 510. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2019 года № 19043
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 ноября 2010 года № 546 "Об утверждении Правил признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6690, опубликован 7 января 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 3 (26424)) следующее изменение:
в Правила признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 июля 2019 года № 510
Утверждены приказом
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
28 ноября 2010 года № 546
Правила признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации" и Приложения 1 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 7 декабря 1944 года).

"Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2010 жылғы 28 қарашадағы № 546 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 510 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 шілдеде № 19043 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2010 жылғы 28 қарашадағы № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6690 болып тіркелген, 2011 жылғы 31 наурызда № 116-119 (26525) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану ережесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 16 шілдедегі
№ 510 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2010 жылғы 28 қарашадағы
№ 546 бұйрығымен
бекітілген
Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенцияның 1-қосымшасына сәйкес әзірленген (Чикаго, 1944 жылғы 7 желтоқсан).

2. Настоящие Правила устанавливает порядок и условия признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами.
3. Признание свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством гражданину Республики Казахстан, либо свидетельства авиационного персонала иностранного гражданина, прибывающего в Республику Казахстан для найма на работу, осуществляется уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации Республики Казахстан.
4. Свидетельство авиационного персонала гражданской авиации, выданное иностранным государством иностранному гражданину, признается уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации Республики Казахстан при соблюдении следующих требований:
1) кандидат приглашен на работу в организацию гражданской авиации Республики Казахстан (копия);
2) кандидат предоставляет следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (паспорт);
свидетельство авиационного персонала гражданской авиации (копия);
медицинское заключение (для летного и диспетчерского состава - копия);
копия документа о прохождении курсов повышения квалификации за последний период (для летного состава LPC/OPC skill test up grade);
три последние страницы раздела записи о налете часов из летной книжки (копия);
заявление на признание Свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (оригинал);
копии результатов демонстраций знаний по воздушному праву, метеорологии, эксплуатационные процедуры, фразеология с учетом особенности Законодательство Республики Казахстан (членов летных экипажей).
В случае если эксплуатант, являющийся юридическим лицом, зарегистрированным в Республике Казахстан, эксплуатирует воздушные суда, зарегистрированные в другом государстве (государство регистрации), признание свидетельств авиационного персонала членов экипажа данного воздушного судна осуществляется государством регистрации, если иное не предусмотрено международными договорами, заключенными Республикой Казахстан и государством регистрации воздушного судна.
5. Свидетельство авиационного персонала гражданской авиации,  выданного иностранным государством гражданину Республики Казахстан, признаются в Республике Казахстан действительными, при соблюдении следующих требований:
1) наличие гражданства Республики Казахстан;
2) свидетельство авиационного персонала гражданской авиации, выданное иностранным государством соответствует учебным и профессиональным программам, утвержденным приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 748 "Об утверждении Правил тестирования на определение уровня владения английским языком, используемым в радиотелефонной связи" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8783);

2. Осы Ереже шет мемлекеттері берген авиациялық персоналдың куәліктерін тану тәртібін және шарттарын белгілейді.
3. Қазақстан Республикасының азаматына шетел мемлекеті берген авиациялық персонал куәлігін немесе жұмысқа жалдану үшін Қазақстан Республикасына келген шетел азаматының авиациялық персонал куәлігін тану Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйыммен жүзеге асырылады.
4. Шетел азаматына шетел мемлекеті берген азаматтық авиацияның авиация персоналының куәлігі мынадай талаптар сақталған кезде Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым жарамды деп таниды:
1) үміткер Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясы ұйымына жұмысқа шақырылса (көшірмесі);
2) үміткер мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат (төлқұжат);
азаматтық авиация персоналының авиациялық куәлігі (көшірмесі);
медициналық қорытынды (ұшу және диспетчерлік құрам үшін – көшірмесі);
кейінгі кезеңде біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы құжаттың көшірмесі (LPC/OPC skіll test up grade ұшу құрамы үшін);
ұшу кітапшасынан ұшу сағаттары туралы жазба бөлімінен соңғы үш бет (көшірмесі);
осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шет мемлекет берген Авиация персоналының куәліктерін тануға өтініш (түпнұсқа);
әуе құқығы, метеорология бойынша білімді көрсету нәтижелерінің көшірмелері, пайдалану рәсімдері, Қазақстан Республикасының ерекшеліктерін есепке алғандағы фразеология (әуе экипажы мүшелері).
Егер Қазақстан Республикасында тіркелген заңды тұлға болып табылатын пайдаланушы басқа мемлекетте (тіркеу мемлекеті) тіркелген әуе кемелерін пайдаланған жағдайда, егер Қазақстан Республикасымен және әуе кемесі тіркелген мемлекетпен жасалған халықаралық шарттармен өзгеше көзделмесе жағдайда, осы әуе кемелерінің экипаж мүшелерінің авиациялық персоналының куәліктерін тануды тіркеу мемлекеті жүзеге асырады.
5. Қазақстан Республикасының азаматына шет мемлекет берген азаматтық авиацияның авиация персоналының куәлігі мынадай талаптар сақталған жағдайда Қазақстан Республикасында жарамды деп танылады:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы болған;
2) шет мемлекет берген азаматтық авиацияның авиация персоналының куәлігі "Радиотелефон байланысында пайдаланылатын ағылшын тілін меңгеру деңгейін айқындауға арналған тест қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 748 бұйрығымен бекітілген оқу және кәсіптік бағдарламаларға сәйкес келгенде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8783 тіркелген);

3) наличие квалификаций по обучению на воздушном судне и медицинского заключения профессиональной пригодности, выданного субъектом здравоохранения, либо медицинским центром за пределами Республики Казахстан, признанным уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации;
4) количество летных часов должно быть, равным, или выше минимума летного времени указанного в требованиях Международной организации гражданской авиации (ИКАО) согласно приложению 1 к Конвенции (Выдача свидетельств авиационному персоналу).
Авиационный персонал гражданской авиации Республики Казахстан при соблюдении требований, предусмотренных настоящими Правилами, не теряет полученную в иностранном государстве квалификацию по обучению на воздушном судне.
6. Свидетельство авиационного персонала гражданской авиации выданное иностранным государством иностранному гражданину, признается уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации Республики Казахстан до окончания срока прохождения курсов повышения квалификации, а свидетельство летного состава до окончания срока действия медицинского заключения.
Для подтверждения действительности свидетельства авиационного персонала гражданской авиации, выданного иностранным государством, уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации Республики Казахстан, согласно требованиям приложения 1 к Конвенции о международной гражданской авиации направляет запрос в Авиационную администрацию данного государства.
7. После подтверждения Авиационной администрацией иностранного государства свидетельства авиационного персонала гражданской авиации, выданного ею, уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан выдает удостоверение о признании свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок признания свидетельств авиационного персонала, выданных иностранными государствами
8. Для получения признания свидетельства авиационного персонала гражданской авиации, выданного иностранным государством, организация гражданской авиаций предоставляет в уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации Республики Казахстан заявление в произвольной форме и соответствующие документы согласно подпункту 2) пункта 4 настоящих Правил.
9. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан выдает удостоверение о признании свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством в день получения подтверждения от Авиационной администрации другого государства. Без удостоверения о признании свидетельства авиационного персонала, свидетельство авиационного персонала считается недействительным.

3) әуе кемесінде оқу бойынша біліктілігі және денсаулық сақтау субъектісі немесе азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым таныған Қазақстан Республикасы шегінен тысқары медициналық орталық берген кәсіптік жарамдылықтың медициналық қорытындысы болғанда;
4) ұшу сағаттарының мөлшері Конвенцияға 1-қосымшаға (Авиация персоналына куәлік беру) сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) талаптарында көрсетілген ұшу уақытының минимумына тең немесе жоғары болуы тиіс;
Қазақстан Республикасы азаматтық авиацияның авиация персоналы осы Қағидада көзделген талаптарды сақтаған кезде шет мемлекетте алған әуе кемесінде оқыту бойынша біліктілігін жоғалтпайды.
6. Шет мемлекеттер шетел азаматтарына берген азаматтық авиацияның авиациялық персоналы куәлігі Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым арқылы біліктілік арттыру курсынан өту мерзімінің аяқталуына дейін, ал ұшқыштар құрамының куәлігі медициналық қорытынды әрекетінің мерзімі аяқталғанға дейін танылады.
Шет мемлекет берген азаматтық авиацияның авиация персоналының куәлігінің жарамдылығын растау үшін Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға 1-қосымшаның талаптарына сәйкес осы мемлекеттің Авиациялық әкімшілігіне сұрау салу жібереді.
7. Шетел мемлекетінің Авиациялық әкімшілігі азаматтық авиацияның авиациялық персоналының куәлігін растағаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес шетел мемлекеті берген авиациялық персонал куәлігін тану туралы куәлік береді.
2-тарау. Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәліктерін тану тәртібі
8. Шет мемлекет берген азаматтық авиацияның авиация персоналының куәлігін тануын алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға еркін нысанда өтініш және осы Ереженің 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тиісті құжаттарды ұсынады.
9. Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым екінші мемлекеттің Авиациялық әкімшілігінен растау алған күні шетел мемлекеті берген авиациялық персонал куәлігін тану туралы куәлікті береді. Авиациялық персонал куәлігін тану туралы куәліксіз авиациялық персонал куәлігі жарамсыз деп есептеледі.

10. Для граждан Республики Казахстан, получивших удостоверение (сертификат) о признании свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством, уполномоченная организация Республики Казахстан в сфере гражданской авиации выдает свидетельство авиационного персонала гражданской авиации в соответствии с Правилами выдачи свидетельств авиационного персонала Республики Казахстан, утвержденным приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750 "Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8782) при подаче заявления уполномоченную организацию.
Приложение 1
к Правилам признания
свидетельств авиационного
персонала, выданных
иностранными государствами
Форма
Символ                   Наименование уполномоченной организации                         Адрес уполномоченной организации                               Заявление на признание                         Свидетельства авиационного персонала,
выданного иностранным государством
Crew Member Data /Данные пилота
Last Name/Фамилия: ______________ Given Names/Имя: ________________
Address/Адрес: ___________________ Date of Birth/Дата рождения: _______
Employing Company/Авиакомпания:. Passport No/ № паспорта: __________
Licence to be validated/ ________ Number/ Номер: ______________________
Свидетельства авиационного персонала
поданное на признание/
__________________________________________________________________
Licence Data/Данные лицензии:
Type of Licence/Тип лицензии: _____
Licence Number/Номер лицензии: _
Type Ratings/допуски: __________ Limitations/Ограничения: ____________
Issued by/Место выдачи: ________ Expiry Date/Срок действия: ___________
_________________________________________________________________
Medical Declaration/Медицинский сертификат (летного и диспечерского состава):
Type of Certificate
(Class 1 / Class 2) _______________ Latest Examination Date: _____________
Класс сертификата
(Класс 1 / Класс 2) _____________ Дата последнего обследования:
Expiry Date/Срок действия: _____ Limitations/Ограничения: ____________
_________________________________________________________________
Flying Experience/Налет часов сертификат (летного состава):
Total hours on А/С
Type Requested: ________________ Total Night Flight Time: ______________
Общий налет часов на запрашиваемом типе
воздушного судна: Общий ночной налет часов:
_________________________________________________________________
Total Flight Time as Pilot In Command (PIC) сертификат (летного состава):
Общий самостоятельный налет командира воздушного судна:
Total hours as First Officer: __________________________________________
Общий налет в качестве второго пилота:
________________________________________________________________
Total PIC on Multi Crew Aircraft * Total Instrument Time:
________________________________________________________________
Общий самостоятельный налет             Общий налет по Правилу полета
по приборам:
________________________________________________________________
на многодвигательных воздушных судах
Total Time: ______________________________________________________
Общий налет:
________________________________________________________________
(Captain on MP A + 50 % Co Pilot on MP А) (Командир много двигательного
воздушного судна + 50 %, второй пилот многодвигательного воздушного
судна)
________________________________________________________________
Currency Data/Данные о сроке действия сертификат (летного состава):
Landings within 90 days >3? (Y/N)
Посадки в течении 90 дней >3? (да/нет)
Latest Proficiency Check Date/ Дата прохождения тренажера:
________________________________________________________________
Name of Examiner/Инструктор:
________________________________________________________________
Latest Date Flown/ Дата предыдущего полета:
DECLARATION
ЗАЯВЛЕНИЕ
________________________________________________________________
I hereby declare that the above supplied information is truthful
and correct. I am aware that I may not exercise privileges other than
the privileges authorized by my licence under its conditions and
limitations, and which may be further limited by the Department of
Civil Aviation Authority Republic of Kazakhstan.
Данным подтверждаю, что предоставленная мной информация является
достоверной. Я осведомлен, что не должен превышать никакие ограничения,
предписанные моей лицензией, либо установленными Авиационными
Властями Республики Казахстан.
________________________________________________________________
Date/Дата: _______________________________________________________
Signature of Applicant/Подпись: _____________________________________
Приложение 2
к Правилам признания
свидетельств авиационного
персонала, выданных
иностранными государствами
Форма
Удостоверение о признании свидетельства авиационного персонала,
выданного иностранным государством
STATE LOGO ETC
Символ
Subject: Confirmation of the validity of the:                  Attn:
Субъект: Подтверждение действительности:                  Вним.
We confirm, that is a holder of a valid
Мы подтверждаем, что держатель этого свидетельства действует
INFORMATION FORM FOR THE VERIFICATION OF A LICENSE
ITE М
ICAO ANNEX l
DESCRIPTION
Описание
English/local
language (Қазақ)
1
(i)
State of license issue
Место (страна, город)
выдачи свидетельства
2
(ii)
Title of license
Название свидетельства (ATPL, CPL etc.)
3
(iii)
Serial number of license
Номер свидетельства
4
(iv)
Full name of holder (first and last)
Имя и фамилия держателя
5
(iva)
Date of birth (dd/mm/yyyy)
Дата рождения
6
(v)
Address of holder (as on license)
Адрес держателя (как прописано в свидетельстве)
7
(vi)
Nationality of holder
Национальность держателя
8
(viii)
Issuing Authority (conditions under which license is issued)
Наименование органа выдачи свидетельства
9
(x)
Date of issue and validity date
Дата выдачи и до какого числа действует свидетельство
10
(xii)
Valid Ratings held (Type / Class/ Instrument and Instructor)
(тип, класс, инструментальные полеты, инструкторский допуск)
RATINGS
(РЕЙТИНГ Б РАЗРЯД)
VALID UNTIL
до какого числа действует
11
(xiii)
Remarks, limitations and endorsements (e.g.: night qualification for PPL, etc; English Language Proficiency Level)
замечания, ограничения, подтверждения (ночной допуск к полетам личного (коммерческого ) пилота; уровень английского языка)
12
Past of pending enforcement action
имело ли место авиационное событие
Yes да
No нет
13
Medical details, Class 1/ Class 2 (Delete as applicable)
уровень класса
LIMITATIONS
ограничения
VALID UNTIL
до какого числа
CERTIFICATION
I, (last and first name) certify that the details entered on the form above and on additinal pages attached are true and correct.
Я (имя, фамилия) подтверждаю, что все вышесказанные и заполненные мной данные правдивы и правильны
Certifying Signature and Aviation Authority stamp
Заверяющий орган и штамп
Authority Заверяющий орган
FAX факс PHONE конт. телефон:
Position должность:
Signature роспись: stamp/штамп: date/дата:
(dd/mm/yyyy)

10. Шет мемлекет берген авиация персоналының куәлігін тану туралы куәлігі (сертификатты) алған Қазақстан Республикасының азаматы үшін азаматтық авиация саласындағы Қазақстан Республикасының уәкілетті ұйым "Авиация персоналы куәліктерін беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 750 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 тіркелген) мемлекеттік ұйымға өтінім жасағанда Қазақстан Республикасының авиация персоналының куәліктерін беру қағидасына сәйкес авиация персоналының куәлігін береді.
Авиациялық персоналдың
шетел мемлекеттері берген
куәліктерін тану ережесіне
1-қосымша
Нысаны
Рәміз Уәкілетті ұйымның атауы Уәкілетті ұйымның мекенжайы
Авиациялық персоналдың шетел мемлекеті берген куәлігін тану өтініші
Personal Data /Персоналдың деректері:
Last Name/Тегі:...........Gіven Names/Аты:............
Address/Мекенжайы:........Date of Bіrth/Туған күні:...
Employіng Company/Авиакомпания:.Passport No/ төлқұжат №.....
Lіcence to be valіdated/....... Number/ Нөмірі:.............
Валидацияға берілген авиациялық
персонал куәлігі
Lіcence Data/Лицензияның деректері:
Type of Lіcence/Лицензия үлгісі:...
Lіcence Number/Лицензия нөмірі:....
Type Ratіngs/ Рұқсаттар:....... Lіmіtatіons/Шектеулер:.....
Іssued by/Берілген орны:....... Expіry Date/Қолданылу мерзімі:
Medіcal Declaratіon/Медициналық сертификат (ұшқыштар және диспечерлер құрамының):
Type of Certіfіcate (Class 1/Class 2).. Latest Examіnatіon Date:..
Сертификат сыныбы (1-сынып/2-сынып) Соңғы тексеру күні:
Expіry Date/Қолданылу мерзімі:....Lіmіtatіons/Шектеулер:...
Flyіng Experіence/ Ұшу уақыты (ұшқыштар құрамының):
Total hours on A/C Type Requested:... Total Nіght Flіght Tіme:
әуе кеменің сұратылған үлгісіндегі
жалпы ұшу сағаттары Жалпы түнгі ұшу сағаттары
Total Flіght Tіme as Pіlot Іn Command (PІC)..
Әуе кеме командирінің жалпы дербес ұшуы
Total hours as Fіrst Offіcer.......
Екінші пилот ретінде жалпы ұшу
Total PІC on Multі Crew Aіrcraft *Total Іnstrument Tіme:
Көп қозғалтқышты әуе кемесімен Аспап бойынша ұшу ережесі
жалпы дербес ұшу.... бойынша жалпы ұшу:
Total Tіme:.........
Жалпы ұшу:
* (Captaіn on MPA + 50% Co Pіlot on MPA) * (Көп қозғалтқышты әуе кеменің командирі +50% көп қозғалтқышты әуе кеменің екінші пилоты)
Currency Data/Қолданылу мерзімі туралы деректер: Landіngs wіthіn 90 days >3? (Y/N) / 90 күн ішіндегі қонулар >3? (ия/жоқ)
Latest Profіcіency Check Date / Тренажерден өту күні:
..................
Name of Examіner / Нұсқаушы: ...................................
Latest Date Flown / Алдыңғы ұшу күні: ..........................
DECLARATІON
ӨТІНІШ
І hereby declare that the above supplіed іnformatіon іs truthful and correct. І am aware that І may not exercіse prіvіleges other than the prіvіleges authorіzed by my lіcence under іts condіtіons and lіmіtatіons, and whіch may be further lіmіted by the Department of Cіvіl Avіatіon Authorіty Republіc of Kazakhstan.
Өзім берген ақпараттың дұрыс екендігін растаймын. Менің лицензиямда жазылған немесе Қазақстан Республикасының Авиациялық билік орындары белгілеген бір де бір шектеулерден асырмауға тиіс екендігімнен хабардармын.
______________________________________________________________
Date/Күні:.................
Sіgnature of Applіcant/Қолы: ___________________
Авиациялық персоналдың
шетел мемлекеттері берген
куәліктерін тану ережесіне
2-қосымша
Нысаны
Авиациялық персоналдың шетел мемлекеттері берген куәлігін тану туралы куәлік STATE LOGO ETC РӘМІЗ
Subject: Confіrmatіon of the valіdіty of the:                   Attn:
Субъект: Жарамдылығын растау:                         Наз.:
We confіrm, that іs a holder of a valіd
Біз осы куәлік иесінің әрекет ететінін растаймыз
ІNFORMATІON FORM FOR THE VERІFІCATІON OF A LІCENSE
ІTEM
ІCAO ANNEX 1
DESCRІPTІON Сипаттамасы
Englіsh/loca language (Қазақ)
1
(і)
State of lіcense іssue
Куәлік берілген (ел, қала) жер
2
(іі)
Tіtle of lіcense
Куәліктің атауы (ATPL, CPL etc.)
3
(ііі)
Serіal number of lіcense
Куәліктің нөмірі
4
(іv)
Full name of holder (last and fіrst)
Куәлік иесінің аты және тегі
5
(іv a)
Date of bіrth (dd/mm/yyyy)
Туған күні
6
(v)
Address of holder (as on lіcense)
Куәлік иесінің мекенжайы (куәлікте жазылғандай)
7
(vі)
Natіonalіty of holder
Ұлты
8
(vііі)
Іssuіng Authorіty (condіtіons under whіch lіcense іs іssued)
Куәлік беруші ұйымның атауы
9
(x)
Date of іssue and valіdіty date Куәліктің берілген күні және қолданыс мерзімі
10
(xіі)
Valіd Ratіngs held (Type/Class/Іnstrument and Іnstructor)
(түрі, сыныбы, аспапты ұшу, инструкторлық рұқсаттама)
Ratіngs (рейтинг разряд)
Valіd untіl
Жарамдылық мерзімі
11
(xііі)
Remarks, lіmіtatіons and endorsements (e.g.: nіght qualіfіcatіon for PPL, etc; Englіsh Language Profіcіency Level)
Ескертулер,шектеулер, растаулар (коммерциялық) жеке пилоттың ұшуына түнгі рұқсат; ағылшын тілінің деңгейі)
12
Past of pendіng enforcement actіon
Авиациялық оқиға орын алды ма
_ |_|Yes Ия
_ |_|No жоқ
13
Medіcal detaіls,
Class 1/ Class 2 (Delete as applіcable) сынып деңгейі
LІMІTATІONS
шектеулер
VALІD UNTІL
Қолданыс мерзімі
CERTІFІCATІON
І, (last and fіrst name) certіfy that the detaіls entered on the form above and on addіtіonal pages attached are true and correct. Мен (аты, тегі)
барлық жоғарыда айтылған және толтырылған деректердің растығы мен дұрыстығын растаймын
Certіfyіng Sіgnature and Avіatіon Authorіty stamp
Куәландырушы ұйым және штамп
Authorіty Куәландырушы ұйым: FAX факс: PHONE байл. телефоны: Posіtіon лауазымы: Sіgnature қолы: stamp/штамп: date/берілген күні: (dd/mm/yyyy)