О внесении изменений и дополнения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 6 сентября 2018 года № 616 "Об утверждении Правил премирования, установления стимулирующих надбавок к должностному окладу и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 547. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2019 года № 19056
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 6 сентября 2018 года № 616 "Об утверждении Правил премирования, установления стимулирующих надбавок к должностному окладу и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17438, опубликован 4 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан.";
в Правилах премирования, установления стимулирующих надбавок к должностному окладу и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий Министерства обороны Республики Казахстан определяют порядок премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи руководителям казенных предприятий (далее – предприятие) Министерства обороны Республики Казахстан.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Условия премирования и установления стимулирующих надбавок к должностным окладам";

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 616 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 547 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 19 шілдеде № 19056 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 616 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17438 болып тіркелген, 2018 жылғы 4 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтық құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету қағидалары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі қазыналық кәсіпорындарының (бұдан әрі - кәсіпорын) басшыларына сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету тәртібін айқындайды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Сыйлықақы беру және лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақыларын белгілеу шарттары";

пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Стимулирующие надбавки к должностным окладам устанавливаются по результатам работы руководителей в следующих случаях:
1) за достижение прибыли предприятием за предшествующий период;
2) за своевременное исполнение государственного заказа и обязательств в рамках плана развития предприятия на соответствующий период.
5. Премирование и стимулирующие надбавки к должностным окладам осуществляются при принятии положительного решения Министром обороны Республики Казахстан.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок премирования, установления стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказания материальной помощи
8. Премирование, установление стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказание материальной помощи осуществляются за счет экономии по следующим видам расходов:
1) в течение года, не более 30 % от общего объема сэкономленных средств по плану развития, а в декабре – в полном объеме сэкономленных средств за год по следующим видам расходов:
командировочные расходы;
коммунальные услуги;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
арендная плата по основным средствам;
расходы по выплате вознаграждений (интересов) по кредитам;
прочие текущие расходы;
2) в полном объеме сэкономленных средств по плану развития по следующим видам расходов:
заработная плата;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
9. По остальным видам расходов направление экономии средств по плану развития на премирование, установление стимулирующих надбавок к должностным окладам и оказание материальной помощи не допускается.".
2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;

4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақылары басшылар жұмысының нәтижелері бойынша мынадай жағдайларда белгіленеді:
1) өткен кезеңде кәсіпорынның табысқа қол жеткізгені үшін;
2) тиісті кезенге арналған кәсіпорынды дамыту жоспары шеңберінде мемлекеттік тапсырыс пен міндеттемелерді уақтылы орындағаны үшін.
5. Сыйлықақы беру және лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақылары Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі оң шешім қабылдаған кезде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету тәртібі
8. Сыйлықақы беру, лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақыларын белгілеу және материалдық көмек көрсету шығыстардың мынадай түрлері бойынша үнемдеу есебінен жүзеге асырылады:
1) жыл ішінде даму жоспары бойынша үнемделген қаражаттың жалпы көлемінің 30 %-інен асырмай, ал желтоқсанда - бір жылда үнемделген қаражаттың толық көлемінде шығыстардың мынадай түрлері бойынша:
іссапар шығыстары;
коммуналдық көрсетілетін қызметтер;
электр энергиясы;
жылу;
байланыстың көрсетілетін қызметтері;
көліктік көрсетілетін қызметтер;
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу;
негізгі құралдар бойынша жалға алу ақысы;
кредиттер бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу бойынша шығыстар;
басқа да ағымдағы шығыстар;
2) даму жоспары бойынша үнемделген қаражаттың толық көлемінде шығыстардың мынадай түрлері бойынша:
жалақы;
салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер.
9. Шығыстардың қалған түрлері бойынша даму жоспары бойынша үнемделген қаражатты сыйлықақы беруге, лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақыларын белгілеуге және материалдық көмек көрсетуге жұмсауға жол берілмейді.".
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiнде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-майор
Н. Ермекбаев

4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-майор
Н. Ермекбаев