О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409 "Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них, а также форм документов, удостоверяющих права на них"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 июля 2019 года № 596. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2019 года № 19143
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409 "Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них, а также форм документов, удостоверяющих права на них" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15553, опубликован 27 сентября 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них.";
Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них, а также форм документов, удостоверяющих прав на них, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға құқықтарды, сондай-ақ оларға құқықтарды куәландыратын құжаттардың нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 596 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 шілдеде № 19143 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға құқықтарды, сондай-ақ оларға құқықтарды куәландыратын құжаттардың нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15553 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жана редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
Цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 31 июля 2019 года № 596
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 409
Правила
государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них
Глава 1. Общие положения
1. Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них, а также форм документов, удостоверяющих права на них (далее – Правила) разработаны в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и определяют порядок государственной регистрации гражданских воздушных судов и прав на них.
2. Настоящие Правила применяются также в отношении беспилотных летательных аппаратов, подлежащих учету в уполномоченной организации в сфере гражданской авиации.
3. Гражданское воздушное судно регистрируется в Государственном реестре гражданских воздушных судов Республики Казахстан по заявке его собственника (владельца) или его эксплуатанта только при условии, если:
1) воздушное судно не зарегистрировано в другом государстве;
2) собственником или эксплуатантом воздушного судна является физическое или юридическое лицо Республики Казахстан;
3) сертификат типа воздушного судна или другой аналогичный документ были выданы или признаны действительными уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации (либо уполномоченным органом в сфере гражданской авиации).
4. С момента внесения в Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан гражданское воздушное судно приобретает национальную принадлежность Республики Казахстан.
5. Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна находится на борту воздушного судна.
6. Гражданское воздушное судно, занесенное в Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан, допускается к полетам как в воздушном пространстве Республики Казахстан, так и за его пределами.
7. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) уполномоченная организация в сфере гражданской авиации (далее – уполномоченная организация) – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющее деятельность, направленную на обеспечение устойчивого развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан, безопасности полетов и авиационной безопасности;

4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 31 шілдедегі
№ 596 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 409 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының талаптарына сәйкес әзірленген және азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Осы қағидалар, сонымен қатар азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымымен есепке алуға жататын ұшқышсыз ұшу аппараттарына қатысты қолданылады.
3. Азаматтық әуе кемесі оның меншік иесінің (иеленушінің) немесе оны пайдаланушының өтініші бойынша Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімінде тек қана мынадай шартпен, егер:
1) әуе кемесі басқа мемлекетте тіркелмеген болса;
2) әуе кемесінің иесі немесе пайдаланушысы Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғасы болып табылса;
3) әуе кемесі типінің сертификатын немесе соған ұқсас басқа құжатты азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым (немесе азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган) берсе немесе жарамды деп таныса тіркеледі.
4. Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген кезден бастап азаматтық әуе кемесі Қазақстан Республикасының ұлттық тиесілігін алады.
5. Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік әуе кемесінің бортында болады.
6. Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген азаматтық әуе кемесі Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде де, сол сияқты одан тысқары жерде де ұшуға жіберіледі.
7. Осы қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын орнықты дамытуды, ұшу қауіпсіздігі мен авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын акционерлік қоғам;

2) Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна (далее – Свидетельство о государственной регистрации) – документ установленного образца, выданный уполномоченной организацией (либо уполномоченным органом в сфере гражданской авиации) и подтверждающий внесение гражданского воздушного судна в Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
3) дерегистрация воздушного судна – исключение воздушного судна из Государственного реестра по письменной заявке лица, в пользу которого выдано безотзывное полномочие;
4) должник – эксплуатант или собственник воздушного судна, выдавший Безотзывное полномочие;
5) собственник (владелец) – физическое или юридическое лицо Республики Казахстан, которому принадлежит воздушное судно на праве собственности или других законных основаниях;
6) Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан (далее – Государственный реестр) – документ, в котором производится государственная регистрация гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них;
7) безотзывное полномочие – полномочие физического или юридического лица, в пользу которого дано право предъявлять требования на исключение из Государственного реестра (дерегистрацию) и вывоз воздушного судна в соответствии с Протоколом по авиационному оборудованию к Конвенции о международных гарантиях в отношении подвижного оборудования;
8) заявитель – физическое или юридическое лицо, являющееся собственником (владельцем) или эксплуатантом гражданского воздушного судна;
9) эксплуатант – физическое или юридическое лицо, занимающееся эксплуатацией гражданских воздушных судов или предлагающее свои услуги в этой области;
10) беспилотный летательный аппарат – воздушное судно, выполняющее полет без пилота (экипажа) на борту и управляемое в полете автоматически оператором с пункта управления или сочетанием указанных способов;
11) зарегистрированная международная гарантия – соответствующее право кредитора в отношении воздушного судна, запись о котором включена в Международный регистр;
12) Уполномоченная сторона – лицо, в пользу которого выдано безотзывное полномочие;
13) международный регистр – международная служба регистрации, созданная в соответствии с Кейптаунской конвенцией и Авиационным протоколом для регистрации прав кредиторов на воздушные суда.
Глава 2. Порядок государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них
8. Для прохождения государственной регистрации гражданского воздушного судна заявитель представляет в уполномоченную организацию через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicensе.kz (далее – портал) следующие документы:

2) азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік) – уәкілетті ұйым (немесе азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган) берген азаматтық әуе кемесінің Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің Мемлекеттік тізіліміне енгізілгенін растайтын белгіленген үлгідегі құжат;
3) әуе кемесін тіркеуден алып тастау – оның пайдасына қайтарып алынбайтын өкілеттік берілген тұлғаның өтініші бойынша әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығару;
4) борышкер – Қайтарып алынбайтын өкілеттікті берген әуе кемесінің пайдаланушысы немесе меншік иесі;
5) меншік иесі (иеленуші) – меншік құқығында немесе өзге де заң негіздемелерінде әуе кемелерінің иесі болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғалары;
6) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің Мемлекеттік тізілімі (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) – Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелеріне, оларға арналған құқықтарға мемлекеттік тіркеу жүргізетін құжат;
7) қайтарып алынбайтын өкілеттік - Жылжымалы жабдыққа қатысты халықаралық кепілдіктер туралы конвенцияға авиациялық жабдық жөніндегі хаттамаға сәйкес азаматтық әуе кемелерін Мемлекеттік тізілімнен шығаруға (тіркеуден алып тастауға) және әуе кемесін әкетуге талап қою құқығы оның пайдасына берілген, заңды және жеке тұлғалардың өкілеттігі;
8) өтініш беруші – азаматтық әуе кемесінің иесі (меншік иесі) немесе пайдаланушысы болып табылатын жеке немесе заңды тұлғасы;
9) пайдаланушы – азаматтық әуе кемелерін пайдаланумен немесе осы салада қызмет көрсетумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға;
10) пилотсыз ұшу аппараты – бортында пилотсыз (экипажсыз) ұшуды орындайтын және ұшуда оператор басқару пунктінен автоматты түрде немесе көрсетілген тәсілдерді үйлестіре отырып басқаратын әуе кемесі.
11) тіркелген халықаралық кепілдік – Халықаралық тіркелімге ол туралы жазба енгізілген әуе кемесіне қатысты кредитордың тиісті құқығы;
12) Уәкілетті тарап – оның пайдасына қайтарып алынбайтын өкілеттік берілген тұлға;
13) Халықаралық тіркелім – Кейптаун конвенциясына және Авиациялық хаттамаға сәйкес, кредиторлардың әуе кемелеріне құқықтарын тіркеу үшін құрылған халықаралық тіркеу қызметі.
2-тарау. Азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібі
8. Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу кезінде өту үшін өтініш беруші уәкілетті ұйымға www.egov.kz, www.elіcensе.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:

1) электронная копия заявки на государственную регистрацию по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия учредительного документа (для юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц);
в случае, когда физическое или юридическое лицо является нерезидентом Республики Казахстан, электронные копии документов представляются в нотариально заверенном виде;
3) электронная копия нотариально заверенного договора купли-продажи или иной документ, подтверждающий право собственности (для иностранных юридических и физических лиц);
4) электронная копия нотариально заверенного договора аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования воздушным судном;
5) электронная копия акта приема-передачи гражданского воздушного судна;
6) электронная копия акта проверки технического состояния воздушного судна по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) электронная копия сертификата типа или эквивалентного ему документа, удостоверяющего его соответствие нормам летной годности, выданной государством разработчика гражданского воздушного судна.
При наличии предоставляются следующие документы:
1) электронная копия документа, подтверждающего исключение гражданского воздушного судна из реестра государственной авиации или из реестра гражданских воздушных судов иностранного государства;
2) электронная копия экспортного сертификата летной годности;
3) электронная копия документов о переоборудовании воздушного судна;
4) электронная копия временного удостоверения о годности воздушного судна к полетам, выданное заводом-изготовителем.
По результатам проведенных работ по проверке документации и осмотру воздушного судна авиационным инспектором уполномоченной организации составляется акт оценки о годности к эксплуатации гражданского воздушного судна (далее – акт оценки) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. Документы, перечисленные в подпункте 3) и 4) пункта 8 настоящих Правил представляются в уполномоченную организацию через портал на государственном и/или русском, и/или английском языках (с официальным переводом).
10. При продаже доли в праве общей собственности на воздушное судно лицу, не являющемуся участником такой собственности, к заявке о государственной регистрации прилагаются документы, подтверждающие, письменное согласие остальных участников долевой собственности на такую продажу.
При государственной регистрации заявитель в произвольной письменной форме подтверждает уполномоченную организацию отсутствие обременения на регистрируемое гражданское воздушное судно.

1) осы Қағидаларға 1-қосымшасына сәйкес азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге нысан бойынша өтінімнің электрондық көшірмесі;
2) құрылтайшылық құжаттың (заңды тұлғалар үшін) электрондық көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).
жеке және заңды тұлға Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда құжаттардың электрондық көшірмесі нотариалды куәландырылған түрде ұсынылады;
3) сату-сатып алу шартының электрондық көшірмесі нотариалды куәландырылған түрде, немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжатты (шетелдік жеке және заңды тұлғалар үшін);
4) жалдау, лизинг, мүліктік жалдау шартының электрондық көшірмесі нотариалды куәландырылған түрде, әуе кемесін пайдалану құқығын растайтын өзге де құжатты;
5) азаматтық әуе кемесін қабылдау-тапсыру актісінің электрондық көшірмесі;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық әуе кемелерінің техникалық жай-күйін тексеру актісінің электрондық көшірмесі;
7) азаматтық әуе кемесін жасап шығарушымен берілген, оның ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестігін куәландыратын үлгі сертификаты немесе оның балама құжатының электрондық көшірмесі;
Келесі құжаттар болған жағдайда ұсынылады:
1) азаматтық әуе кемесінің мемлекеттік авиация тізілімінен немесе шет мемлекеттің азаматтың әуе кемелерінің тізілімінен шыққанын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
2) ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатының электрондық көшірмесі;
3) әуе кемесін қайта жабдықтау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
4) өндіруші-зауытпен берілген әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы уақытша куәлігінің электрондық көшірмесі;
Құжаттамасын тексеру және әуе кемесін қарап тексеру бойынша жүргізілген жұмыстардың нәтижелері бойынша уәкілетті ұйым авиация инспекторы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық әуе кемесінің пайдалануға жарамдылығы туралы бағалау актісін (бұдан әрі – бағалау актісі) құрастырады.
9. Осы Қағиданың 8-тармағының 3) және 4) тармақшаларында аталған құжаттар сот актісінен басқа уәкілетті ұйымға мемлекеттік және/немесе орыс және/немесе ағылшын тілдерінде (ресми аудармасымен бірге) берілуге тиіс.
10. Әуе кемесіне ортақ меншік құқығындағы үлесін осы меншіктің қатысушысы болып табылмайтын тұлғаға сатқан кезде, мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке үлесін сатушы үлестік меншіктің қалған қатысушыларын мұндай сатуға жазбаша нысанда келісімін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш беруші уәкілетті ұйымға тіркеліп жатқан азаматтық әуе кемесінде ауыртпалық жоқтығын еркін жазбаша түрде растайды.

11. На основании представленных документов уполномоченная организация вносит гражданское воздушное судно в Государственный реестр и в зависимости от назначения гражданскому воздушному судну присваивается одно из следующих наименований:
1) пассажирское;
2) транспортное;
3) конвертируемое;
4) грузо-пассажирское;
5) специального применения;
6) санитарное;
7) учебно-тренировочное.
12. При наличии в заявки указания эксплуатанта в целях авиации общего назначения, в графе Эксплуатант вносится аббревиатура "АОН".
13. За государственную регистрацию гражданского воздушного судна в Государственном реестре уплачивается сбор в порядке и размере, определяемом Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс).
Государственная регистрация гражданских воздушных судов осуществляется после уплаты в государственный бюджет указанного сбора.
14. Государственная регистрация гражданского воздушного судна, производится уполномоченной организацией в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня поступления документов, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил.
При получения услуг в комплексе государственная регистрация гражданского воздушного судна, сертификата воздушного судна по шуму и разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, производится в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней со дня поступления документов через портал.
Получение услуг сертификата по шуму и разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, производится в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления документов через портал.
Сертификат по шуму и разрешения на использование радиопередающей аппаратуры выдаются в соответствии с Правилами сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 12073).
15. Государственная регистрация отказывается в случаях, если:
1) воздушное судно не соответствует требованиям летной годности;
2 установление недостоверности документов, представленных заявителем и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, данных и сведений, требованиям, установленным настоящими Правилами;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения услуги;

11. Ұсынылған құжаттар негізінде уәкілетті ұйым азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тізілімге енгізеді және тағайындауына байланысты әуе кемесіне мына атаулардың бірі беріледі:
1) жолаушылар;
2) көліктік;
3) айырбасталымды;
4) жүк-жолаушылар;
5) арнайы қолдану;
6) санитарлық;
7) оқу-жаттығу.
12. Жалпы тағайындаудағы авиация (ЖТА) мақсаты пайдаланушының өтінішінде көрсетілген жағдайда, Пайдаланушы бағанында "ЖТА" аббревиатурасы енгізіледі.
13. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімге мемлекеттік тіркеу үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (бұдан әрі – Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексімен анықталған мөлшерде және тәртіппен алым төленеді.
Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу аталған алым мемлекет бюджетіне төленгеннен кейін жүргізіледі.
14. Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуді уәкілетті ұйым осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген құжаттар келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Ал қызметтер кешенді түрде көрсетілгенде, уәкілетті ұйым әуе кемесінің шуыл бойынша сертификаты және радиохабар тарату аппаратурасын пайдалануға рұқсат портал арқылы келіп түскен күннен бастап 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Шуыл бойынша сертификаты және радиохабар тарату аппаратурасын пайдалануға рұқсат портал арқылы келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді
Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу кезінде шуыл бойынша сертификат және радиохабар тарату аппаратурасын пайдалануға рұқсат Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларына сәйкес беріледі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелген).
15. Мемлекеттік тіркеу мынадай жағдайларда бас тартылады, егер:
1) әуе кемесі ұшуға жарамдылық талаптарына сәйкес келмесе;
2) көрсетілетін өтініш берушінің көрсетілетін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін өтініш берушінің және (немесе) қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидамен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін өтініш берушіге қатысты оның қызметіне немесе көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением услуги.
16. При соответствии представленных документов требованиям настоящих Правил сведения о гражданском воздушном судне включаются в Государственный реестр и заявителю выдается Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна сроком на 5 (пять) лет или на срок действия договора аренды по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
17. В случае обнаружения ошибок в Свидетельстве о государственной регистрации либо поступления заявки о допущенной ошибке, уполномоченная организация вносит исправления в срок 3 (три) рабочих дня.
18. Уполномоченная организация при регистрации в Государственном реестре гражданского воздушного судна нового типа уведомляет в письменной форме в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней государство-разработчика этого типа о внесении этого гражданского воздушного судна в Государственный реестр.
19. Государственный реестр является документом, состоящим из табличных листов учета, в которые вносится информация о воздушных судах, которым посредством регистрации была присвоена национальная принадлежность Республики Казахстан, а также дополнительная информация.
Ведение Государственного реестра осуществляется уполномоченной организацией по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в бумажном виде. При наличии соответствующего защищенного программного продукта Государственный реестр ведется на электронных носителях с возможностью дублирования. При несоответствии между записями на бумажных и электронных носителях приоритет имеют записи на бумажных носителях.
20. Уполномоченная организация формирует дело на каждое гражданское воздушное судно, которое включает документы, послужившие основанием для государственной регистрации воздушного судна, а также копию выданного Свидетельства о государственной регистрации и является неотъемлемой частью Государственного реестра.
21. Дело гражданского воздушного судна хранится в течение всего срока его эксплуатации и через год после его исключения из Государственного реестра в установленном порядке передается в архив. Уничтожение или изъятие из него каких-либо документов либо их частей не допускается.
22. Собственник (владелец) или эксплуатант гражданского воздушного судна, занесенного в Государственный реестр, сообщает уполномоченной организации обо всех изменениях права собственности и других прав на гражданское воздушное судно, а также обременении на эти права, выдаче Безотзывного полномочия, изменении условий аренды, чрезвычайных происшествиях, пропаже, поломке гражданского воздушного судна в течение одного месяца с момента таких изменений.

5) көрсетілетін өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін өтініш берушінің көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
16. Ұсынылған құжаттардың осы Қағиданың талаптарына сәйкес болған кезде азаматтық әуе кемесі туралы мәліметтер Мемлекеттік тізілімге енгізіледі және өтініш берушіге осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 5 (бес) жылға немесе жалдау шартының мерзіміне нысан бойынша Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беріледі.
17. Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктен қате табылған болмаса жіберілген қателік туралы өтініш түскен жағдайда уәкілетті ұйым 3 (үш) жұмыс күні мерзімінде түзетулер енгізеді.
18. Уәкілетті ұйым алғашқы рет Мемлекеттік тізілімге жаңа үлгідегі әуе кемесін енгізген жағдайда, ол осы әуе кемесін шығарған мемлекетке оны Мемлекеттік тізілімге енгізгені туралы жазбаша түрде 15 (он бес) жұмыс күн ішінде хабарлайды.
19. Мемлекеттік тізілім есепке алынатын кесте парақтарынан, оның ішіне әуе кемелері туралы ақпарат енгізілген, яғни тіркеу арқылы Қазақстан Республикасының ұлттық тиесілігі меншіктелген, сондай-ақ қосымша ақпараттан тұратын құжат болып табылады.
Мемлекеттік тізілімді жүргізу осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті ұйым қағаз түрінде жүрзеге асырады. Тиісті қорғалған бағдарламалық өнім болған жағдайда Мемлекеттік тізілім қайталау мүмкіндігімен электронды тасығыштарда жүргізіледі. Қағаз және электронды тасығыштардағы жазбалар арасында сәйкессіздіктер болса қағаз тасығыштағы жазба басым болады.
20. Уәкілетті ұйым әрбір әуе кемесіне әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжаттардан, сол сияқты берілген Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік көшірмесінен тұратын іс қалыптастырады және бұл Мемлекеттік тізілімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
21. Азаматтық әуе кемесінің ісі оны пайдалану мерзімі ішінде сақталады және оны Мемлекеттік тізілімнен шығарғаннан кейін бір жылдан соң мұрағатқа тапсырылады. Одан қандай да бір құжаттарды не оның бөліктерін жоюға немесе алуға тыйым салынады.
22. Мемлекеттік тізілімге енгізілген азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (иеленушісі) және пайдаланушысы барлық азаматтық әуе кемесінің иелік құқығы және басқа құқықтардың өзгерістері, сондай-ақ осы құқықтарға ауыртпалықтар, қайтарымсыз өкілеттікті беру, жалға алу шартының өзгеруі, төтенше жағдайлардың, жоғалу, азаматтық әуе кемесінің ақаулығы осындай өзгерістерді айқындау сәтінен бір айдың ішінде уәкілетті ұйымға хабарлайды.

23. Внесение изменений в Государственный реестр и в Свидетельство о государственной регистрации осуществляется уполномоченной организацией через портал в следующих случаях:
1) изменения собственника (владельца) гражданского воздушного судна;
2) изменения эксплуатанта гражданского воздушного судна;
3) изменения назначения гражданского воздушного судна, в связи с его переоборудованием.
24. В связи с изменением собственника и/или эксплуатанта гражданского воздушного судна, заявитель представляет в уполномоченную организацию через портал следующие документы на государственную регистрацию гражданского воздушного судна:
1) электронная копия заявки на государственную регистрацию по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц);
3) электронная копия договора купли-продажи или иной документ, подтверждающий право собственности;
4) электронная копия договора аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования воздушным судном, а также основание прекращения договорных отношений с предыдущим эксплуатантом;
5) электронная копия акта приема-передачи гражданского воздушного судна.
25. Если в результате аренды (лизинга) собственник и эксплуатант гражданского воздушного судна окажутся в разных государствах, тогда прилагается Соглашение между полномочными органами гражданской авиации этих стран об ответственности за летную годность, организацию контроля безопасной эксплуатации гражданского воздушного судна.
26. В связи с изменением назначения воздушного судна, после его переоборудования, заявитель представляет в уполномоченную организацию через портал следующие документы на государственную регистрацию гражданских воздушного судна:
1) электронная копия заявки на государственную регистрацию по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия документов на право переоборудования гражданского воздушного судна;
3) электронная копия акта проведенных работ по переоборудованию гражданского воздушного судна;
4) электронная копия акта проверки технического состояния воздушного судна по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
5) электронная копия учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц).
27. При положительных результатах рассмотрения представленных документов, в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня подачи заявителем всех необходимых документов уполномоченной организацией осуществляется внесение изменений в Государственный реестр и выдача заявителю Свидетельства о государственной регистрации по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам с заполнением отметки о дате регистрации гражданского воздушного судна.

23. Мемлекеттік тізілімге өзгеріс енгізу және мемлекеттік тіркеу туралы мынадай жағдайларда уәкілетті ұйымға портал арқылы жүзеге асырады:
1) азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (иеленушісі) өзгерген жағдайда;
2) азаматтық әуе кемесі пайдаланушысы өзгерген жағдайда;
3) азаматтық әуе кемесінің қайта жабдықталуына байланысты оның қызметі өзгерген жағдайда.
24. Азаматтық әуе кемесінің иесі және/немесе пайдаланушысы өзгерген кезінде өтініш беруші уәкілетті ұйымға портал арқылы азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге нысан бойынша өтінімнің электрондық көшірмесі;
2) құрылтайшылық құжаттың (шетелдік заңды тұлғалар үшін) электрондық көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін);
3) сату-сатып алу шартының электрондық көшірмесі немесе сот шешімі немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжат;
4) жалдау, лизинг, мүліктік жалдау шартының, әуе кемесін пайдалану құқығын растайтын өзге де құжаттың электрондық көшірмесі, сондай-ақ бұрынғы пайдаланушымен келісімшарт қатынасы тоқтатылуының негізі;
5) азаматтық әуе кемесін қабылдау-тапсыру актісінің электрондық көшірмесі.
25. Егер азаматтық әуе кемесінің иесі және пайдаланушысы жалға алу (лизинг) нәтижесінде әртүрлі мемлекеттерде болғанда, онда азаматтық авиация сының уәкілетті органдары арасындағы ұшу жарамдылығына, азаматтық әуе кемесін қауіпсіз пайдалануды бақылау ұйымына қатысты жауапкершілігі тіркеледі.
26. Азаматтық әуе кемесін қайта жабдықтағаннан кейін қызметі өзгеруіне байланысты өтініш беруші уәкілетті ұйымға портал арқылы азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге нысан бойынша өтінімнің электрондық көшірмесі;
2) азаматтық әуе кемесін қайта жабдықтауға құқық беретін құжаттың электрондық көшірмесі;
3) азаматтық әуе кемесін қайта жабдықтау туралы жасалған жұмыстардың актісінің электрондық көшірмесі;
4) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық әуе кемелерінің техникалық жай-күйін тексеру актісінің электрондық көшірмесі;
5) құрылтайшылық құжаттың (шетелдік заңды тұлғалар үшін) электрондық көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжаттың (шетелдік жеке тұлғалар үшін) электрондық көшірмесі.
27. Ұсынылған құжаттарды қарау оң нәтижелері кезінде, өтініш берушінің барлық қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйым мемлекеттік тізілімге өзгеріс енгізеді және өтініш берушіге азаматтық әуе кемесінің тіркелген күні туралы толтырылған белгілер белгіленген осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысандағы мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді.

28. Гражданское воздушное судно исключается из Государственного реестра в случаях:
1) списания или снятия воздушного судна с эксплуатации;
2) продажи или передачи воздушного судна иностранному государству, иностранному физическому или юридическому лицу;
3) регистрации гражданского воздушного судна в Реестре воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан или реестре иностранных государств;
4) регистрации государственного воздушного судна в Государственном реестре;
5) воздушное судно было признано пропавшим без вести;
6) исполнения безотзывного полномочия.
29. При исключении гражданского воздушного судна из Государственного реестра (кроме случаев дерегистрации воздушного судна) заявитель представляет в уполномоченную организацию через портал следующие документы:
1) электронная копия заявки по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) электронные копии документов, подтверждающих переход права собственности воздушного судна к иностранному государству (физическому, юридическому лицу) или другой документ, предусмотренный случаями, при которых воздушное судно может быть исключено из Государственного реестра или их копии;
3) в случае, когда собственник является нерезидентом Республики Казахстан: электронную копию документов удостоверяющих личность физического лица или Справку (свидетельство) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица-заявителя;
4) электронная копия письменного согласия залогодержателя на исключение воздушного судна, если оно находится в залоге;
5) электронная копия акта на списание (в случае списания гражданского воздушного судна) по форме согласно приложению 1 к Правилам списания воздушных судов, утвержденных приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 марта 2011 года № 123 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6868);
6) электронная копия документов об утилизацию воздушного судна или их копии (в случае списания воздушного судна);
7) электронная копия акта о снятии опознавательных знаков с воздушного судна и подтверждающие фотоснимки (за исключением случаев списания воздушного судна).
30. Акт о снятии опознавательных знаков составляется в произвольной форме, подписывается членами комиссии, в состав которой включаются собственник или эксплуатант воздушного судна и представитель аэродрома базирования воздушного судна.
31. До выдачи Свидетельства об исключении воздушного судна (далее – Свидетельство об исключении) из Государственного реестра, уполномоченная организация осуществляет:

28. Азаматтық әуе кемесі мынадай жағдайларда Мемлекеттік тізілімнен:
1) әуе кемесі есептен шығарылған немесе пайдаланудан алып тасталған;
2) әуе кемесі шет мемлекетке, шетелдік жеке немесе заңды тұлғаға сатылған немесе берілген;
3) азаматтық әуе кемесі Қазақстан Республикасының мемлекеттік авиациясы әуе кемелерінің тізілімінде немесе шет мемлекеттердің тізілімінде тіркелген;
4) мемлекеттік әуе кемесі Қазақстан Республикасының мемлекеттік тізілімінде тіркелген;
5) әуе кемесі хабарсыз жоғалып кеткен деп танылған;
6) қайтарылмайтын өкілеттікті атқарған жағдайларда шығарылады.
29. Азаматтық әуе кемелерін Мемлекеттік тізілімнен шығарған кезде (әуе кемесін тіркеуден шығару жағдайларын қоспағанда) өтініш беруші уәкілетті ұйымға портал арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімнің электрондық көшірмесі;
2) әуе кемесінің меншік құқығының шет мемлекетке (жеке, заңды тұлғаға) өткендігін растайтын құжат немесе әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығаруға мүмкін жағдайлар қарастырған өзге де құжат немесе олардың электрондық көшірмелері;
3) меншік иесі Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда жеке тұлғаның тұлғаны куәландыратын құжаттарының немесе өтініш иесі – Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасының (куәліқ) электрондық көшірмесі;
4) әуе кемесі кепілде тұрған жағдайда кепіл ұстаушының оның тізілімнен шығарылуына жазбаша келісімінің электрондық көшірмесі;
5) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 9 наурыздағы № 123 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6868 болып тіркелген) әуе кемелерін есептен шығару қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептен шығарып тастау актісінің электрондық көшірмесі (әуе кемесі есептен шығарылған кезде);
6) әуе кемесін кәдеге жарату туралы құжаттардың электрондық көшірмесі немесе олардың көшірмелері (әуе кемесі есептен шығарылған кезде);
7) әуе кемесінен айырым белгілерді алып тастау туралы актісінің электрондық көшірмесі және оны растайтын фотосуреттер (әуе кемесін есептен шығару жағдайларын қоспаған кезде).
30. Айырым белгілерді алып тастау туралы актісі әуе кемесінің иесі немесе пайдаланушысы және әуе кемесінің тұрақтау әуеайлағының өкілі кіретін комиссия мүшелерінің қол қоюы арқылы еркін нысанда жазылады.
31. Мемлекеттік тізілімнен шыққанға дейін Мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлікті (бұдан әрі – Шығу туралы куәлік) уәкілетті ұйым:

1) проверку воздушного судна в целях подтверждения удаления с воздушного судна государственных и регистрационно-опознавательных знаков;
2) возврат оригиналов документов ранее выданных уполномоченным органом в сфере гражданской авиации;
3) проверки факта аннулирования адреса воздушного судна (24-х битовый код).
32. В случае, если воздушное судно внесено в Приложение к Сертификату эксплуатанта (Свидетельству на выполнение авиационных работ), оно не исключается из Государственного реестра до момента завершения процедуры исключения этого воздушного судна из Приложения к Сертификату эксплуатанта (Свидетельству на выполнение авиационных работ).
33. При соответствии представленных документов уполномоченная организация выдает заявителю Свидетельство об исключении гражданского воздушного судна из Государственного реестра по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
34. При исключении воздушного судна из Государственного реестра Свидетельство о государственной регистрации и все записи, сделанные в отношении него в Государственном реестре, теряют силу.
35. Для исключения из Государственного реестра воздушного судна, находящегося в залоге прилагается согласие залогодержателя.
Данный пункт не применяется при дерегистрации воздушного судна, если такой залог не является зарегистрированной международной гарантией.
36. Уполномоченная организация осуществляет государственную регистрацию договоров о залоге.
Для регистрации залогодатель или залогодержатель воздушного судна представляет помимо обращения следующие документы:
1) копию документа, подтверждающего уплату сбора за регистрацию залога или ипотеки гражданского воздушного судна;
2) договор о залоге или ипотеки гражданского воздушного судна и дополнительное соглашение к нему в 3 экземплярах;
3) копию учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц).
37. При соответствии представленных документов уполномоченная организация регистрирует договор о залоге гражданского воздушного судна и /или дополнительного соглашения к нему.
38. Уполномоченная организация осуществляет государственную регистрацию Безотзывных полномочий. Для регистрации Безотзывного полномочия эксплуатант или собственник воздушного судна представляет помимо обращения следующие документы:
1) копию документа, подтверждающего уплату сбора за регистрацию Безотзывного полномочия;
2) копию Безотзывного полномочия;
3) копию учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц).

1) әуе кемесінен мемлекеттік және тіркеу-айырым белгілері алып тасталғандығын растау мақсатында тексеруді;
2) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бұрын берген құжаттардың түпнұсқаларын қайтаруді;
3) әуе кемесінің мекенжайының жойылғандығы фактісін тексеру жүзеге асырады.
32. Егер әуе кемесі Пайдаланушы сертификатының (Авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің) қосымшасына енгізілген жағдайда ол Мемлекеттік тізілімнен осы әуе кемесі Пайдаланушы сертификатының (Авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің) қосымшасынан шығару рәсімі аяқталғанға дейін шығарылмайды.
33. Ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда уәкілетті ұйым өтініш берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен Шығуы туралы куәлікті береді.
34. Әуе кемесі Мемлекеттік тізілімнен шыққаннан кейін Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және оған қатысты Мемлекеттік тізілімде жасалынған барлық жазбалар күшін жояды.
35. Кепілде тұрған әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін кепіл ұстаушының оның тізілімнен алып тасталуына жазбаша келісімі қоса беріледі.
Егер кепіл халықаралық кепілдіктермен тіркелмеген болса, бұл тармақ әуе кемесін тіркеуден шығару кезінде қолданылмайды.
36. Уәкілетті ұйым әуе кемесіне кепілге мемлекеттік тіркеуді жүргізеді. Әуе кемесіне кепіл туралы шартты мемлекеттік тіркеу үшін әуе кемесінің кепілге беруші және кепіл ұстаушы өтініштен өзге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) азаматтық әуе кемесінің кепілі немесе ипотеканы тіркегені үшін алым төленгендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
2) азаматтық әуе кемесінің кепілі немесе ипотекасы туралы шарттың және оған қосымша келісім-шартының 3 данада көшірмесі;
3) құрылтайшылық құжаттың (шетелдік заңды тұлғалар үшін) көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).
37. Ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда уәкілетті ұйым кепіл туралы шартты және/немесе оған қосымша келісімшарттарының мемлекеттік тіркеуін жүзеге асырады ады.
38. Уәкілетті ұйым Қайтарып алынбайтын өкілеттіктерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады. Қайтарып алынбайтын өкілеттікті тіркеу үшін пайдаланушы немесе иесі өтініштен басқа мынадай құжаттарды тапсырады:
1) қайтарып алынбайтын өкілеттікті тіркеуге алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
2) қайтарып алынбайтын өкілеттіктің нотариалды расталған көшірмесі;
3) құрылтайшылық құжаттың (шетелдік заңды тұлғалар үшін) көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).

39. При соответствии представленных документов уполномоченная организация регистрирует Безотзывное полномочие на дерегистрацию и вывоз воздушного судна по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
40. В случае наличия зарегистрированного Безотзывного полномочия, Уполномоченная сторона или ее представитель, действующий на основании доверенности (далее – полномочный представитель), является единственным лицом, которое правомочно требовать исключения воздушного судна из Государственного реестра и вывоза воздушного судна. Уполномоченная сторона или ее представитель действуют таким образом только в соответствии с Безотзывным полномочием и нормативными положениями о безопасности полетов.
41. Безотзывное полномочие не может быть отозвано должником без письменного согласия Уполномоченной стороны. Уполномоченная организация исключает Безотзывное полномочие из Государственного реестра только при наличии письменного согласия Уполномоченной стороны.
42. Уполномоченная организация удовлетворяет просьбу о дерегистрации и вывозе воздушного судна при представлении Уполномоченной стороной следующих документов:
1) заявка о дерегистрации по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
2) Безотзывное полномочие или его нотариально заверенную копию;
3) подтверждение, что все зарегистрированные международные гарантии, числящиеся в порядке очередности перед зарегистрированной гарантией Уполномоченной стороны, удовлетворены (в форме сертификата, выданного Международным регистром, или письменного подтверждения всех обладателей таких международных гарантий), или письменное согласие всех обладателей таких международных гарантий на дерегистрацию и вывоз;
4) подтверждение предварительного уведомления заинтересованных лиц в письменном виде за 10 (десять) рабочих дней (Уполномоченное лицо добивается дерегистрации и вывоза иначе, чем на основании судебного акта);
5) акт о снятии опознавательных знаков с воздушного судна и подтверждающие фотоснимки;
6) копию учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц).
43. При соответствии представленных документов уполномоченная организация в течение 20 (двадцати) рабочих дней выдает Уполномоченной стороне Свидетельство о дерегистрации воздушного судна согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
44. Акт о снятии опознавательных знаков составляется в произвольной форме, подписывается членами комиссии, в состав которой включаются Уполномоченная сторона или ее полномочный представитель, собственник или эксплуатант воздушного судна и представитель аэродрома базирования воздушного судна. В случае отказа собственника или эксплуатанта воздушного судна, выдавшего Безотзывное полномочие, от участия в комиссии или подписания акта, акт составляется и подписывается без его участия.

39. Ұсынылған құжаттар сәйкес келген жағдайда уәкілетті ұйым осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әуе кемесін тіркеуден шығаруға және әкетуге Қайтарып алынбайтын өкілеттікті тіркейді.
40. Тіркелген Қайтарып алынбайтын өкілеттік бар болған жағдайда, Уәкілетті тарап немесе сенімхаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі (бұдан әрі – өкілетті өкіл) әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығаруды және әуе кемесін әкетуді талап етуге құқылы жалғыз адам болып табылады. Уәкілетті тарап немесе оның өкілі осындай әрекеттерді тек Қайтарып алынбайтын өкілеттікке және ұшу қауіпсіздігі туралы нормативтік ережелерге сәйкес жасайды.
41. Қайтарып алынбайтын өкілеттікті борышкер Уәкілетті тараптың жазбаша келісімінсіз қайтарылуы мүмкін емес. Уәкілетті ұйым Қайтарып алынбайтын өкілеттікті Мемлекеттік тізілімнен Уәкілетті тараптың жазбаша келісімінің болуы жағдайында ғана шығарады.
42. Уәкілетті ұйым әуе кемесін тіркеуден шығару және әкету туралы өтінішті Уәкілетті тарап мынадай құжаттарды тапсырған кезде қанағаттандырады:
1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта тіркеу туралы өтініш;
2) Қайтарып алынбайтын өкілеттік немесе оның нотариалды расталған көшірмесі;
3) Уәкілетті тараптың тіркелген кепілдігінің алдында кезектілік тәртібімен есепте тұрған барлық тіркелген халықаралық кепілдіктердің қанағаттандырылуының растамасы (Халықаралық тіркелім берген сертификат немесе осындай халықаралық кепілдіктердің барлық иелерінің жазбаша растамасы нысанында) немесе халықаралық кепілдіктердің барлық иелерінің тіркеуден шығаруға және әкетуге жазбаша келісімі;
4) мүдделі адамдардың 10 (он) жұмыс күні бұрын жазбаша түрде алдын ала хабарландырылуының растамасы (егер Уәкілетті адам сот актісінің негізіндегіден басқаша тіркеуден шығаруға және әкетуге әрекет етсе);
5) әуе кемесінен таным белгілерін алып тастау туралы актісі және оны растайтын фотосуреттер;
6) құрылтайшылық құжаттың (шетелдік заңды тұлғалар үшін) көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).
43. Құжаттарды қарау оң нәтижелері кезінде уәкілетті ұйым Уәкілетті тарапқа 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес әуе кемесін шығару туралы куәлік береді.
44. Тану белгілерін алып қою туралы акті ерікті нысанда жасалады, құрамына Уәкілетті тарап немесе оның өкілетті өкілі, әуе кемесінің иесі немесе пайдаланушысы және әуе кемесі орналасатын аэродромның немесе өзге бөтен ұйымның өкілі кіретін комиссияның мүшелері қолдарын қояды. Қайтарып алынбайтын өкілеттікті берген әуе кемесінің меншік иесі немесе пайдаланушысы комиссияға қатысудан немесе актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, акт оның қатысуынсыз жасалады және қол қойылады.

45. Уполномоченная организация направляет уведомление о дерегистрации воздушного судна собственнику или эксплуатанту воздушного судна, выдавшему Безотзывное полномочие. Собственник или эксплуатант, выдавший Безотзывное полномочие, в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения уведомления представляет в уполномоченную организацию следующие документы:
1) свидетельство о государственной регистрации;
2) сертификат летной годности гражданского воздушного судна;
3) сертификат по шумам на местности;
4) разрешение на радиостанцию.
Глава 3. Порядок присвоения государственных и регистрационных опознавательных знаков гражданских воздушных судов Республики Казахстан
46. При государственной регистрации гражданского воздушного судна в Государственном реестре ему присваиваются государственный и регистрационный опознавательные знаки, которые наносятся на гражданское воздушное судно.
47. Без опознавательных знаков полеты гражданского воздушного судна не допускаются.
48. Опознавательные знаки, нанесенные на элементы конструкции воздушных судов идентичны знакам, указанным в Свидетельстве о государственной регистрации данного судна.
49. Опознавательные знаки должны быть четкими и видными как на земле, так и в воздухе.
50. Выполнение полетов на воздушных судах, опознавательные знаки которых трудно различимы или не соответствуют требованиям настоящих Правил, не допускается.
51. Гражданскому воздушному судну, оснащенному оборудованием, работающим в режиме "S" вторичной обзорной радиолокации и имеющим устройство опознавания, при государственной регистрации присваивается 24 битовый адрес воздушного судна. Диапазоном адреса воздушного судна является 011010000011000000000001 - 011010000011001111111111 битов.
52. Адреса должны присваиваться воздушным судам в соответствии со следующими принципами:
1) один и тот же 24 битовый код не может быть присвоен более чем одному воздушному судну;
2) воздушному судну присваивается только один 24 битовый код, независимо от комплектации оборудования на борту;
3) 24 битовый код меняется только при изменении государства регистрации воздушного судна и никогда не изменяется во время полета;
4) при изменении государства регистрации воздушного судна, первоначальный присвоенный адрес аннулируется и новым полномочным органом регистрации присваивается новый адрес;
5) 24 битовый код присваивается в целях опознавания воздушного судна и он не используется для передачи какой-либо конкретной информации;
6) воздушным судам не присваиваются адреса, состоящие из 24 нулей или 24 единиц;

45. Уәкілетті ұйым әуе кемесінің қайта тіркелуі туралы хабарламаны Қайтарымсыз өкілеттікті берген әуе кемесінің иесіне немесе пайдаланушысына жібереді. Қайтарымсыз өкілеттікті берген меншік иесі немесе пайдаланушы хабарламаны алған кезден бастап 10 (он) жұмыс күнінің ішінде уәкілетті ұйымына мынадай құжаттарды береді:
1) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
2) азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылық сертификаты;
3) жергілікті жердегі шуылдар жөніндегі сертификат;
4) радиостанцияға рұқсат.
3-тарау. Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің Мемлекеттік және тіркеу айырым белгілерін тағайындау тәртібі
46. Азаматтық әуе кемесін Мемлекеттік тізілімге мемлекеттік тіркеу кезінде оған азаматтық әуе кемесіне тағылатын айырым белгілері тағайындалады.
47. Айырым белгісінсіз азаматтық әуе кемесінің ұшуларына жол берілмейді.
48. Азаматтық әуе кемесінің конструкциясының элементтеріне тағылатын айырым белгілері осы кеменің Мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінде көрсетілген белгіге парапар болды.
49. Айырым белгілері жерде де, әуеде де айқын және көрнекі болуға тиіс.
50. Айырым белгілері айыруы қиын немесе осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болмаған әуе кемелерінде ұшуларды орындау рұқсат етілмейді.
51. Екінші шолу радиолокаторының "S" режимімен жұмыс істейтін жабдықпен жарақталған және тану құрылғысы бар азаматтық әуе кемесіне мемлекеттік тіркеу кезінде әуе кемесінің 24-биттік адресі беріледі.
Әуе кемесінің мекенжайының диапазоны 011010000011000000000001 - 011010000011001111111111 бит болып табылады.
52. Әуе кемелеріне мекенжайлар мынадай қағидаттарға сәйкес тағайындалады:
1) бір және сол 24 биттік код бірден артық әуе кемесіне тағайындалуы мүмкін емес;
2) әуе кемесіне борттағы жабдықтарының жиынтық байланыссыз тек қана бір 24 биттік код тағайындалады;
3) 24 биттік код тек қана әуе кемесінің тіркеу мемлекеті өзгерген жағдайда ғана ауысады және ұшу уақытында ешқашан өзгермейді;
4) әуе кемесінің тіркеу мемлекеті өзгерген жағдайда тағайындалған алғашқы мекенжайы жойылады және жаңа тіркеу уәкілетті ұйымымен жаңа мекенжай беріледі;
5) 24 биттік код әуе кемесін анықтау мақсатында тағайындалады және ол қандай да бір нақты ақпаратты жіберу үшін пайдаланылмайды;
6) әуе кемелеріне тек қана 24 нөлден немесе 24 бірліктен тұратын мекенжай тағайындалмайды;

7) адрес воздушного судна присваивается с учетом конкретного номера, присваиваемого уполномоченной организацией. Присваиваемый номер, записанный в десятичной системе, переводится в двоичное исчисление и вносится в выделенные ИКАО свободные 10 разрядов.
53. Эксплуатант гражданского воздушного судна, по требованию уполномоченной организации предъявляет установленный на бортовом оборудовании воздушного судна 24-битовый адрес.
54. При снятии воздушного судна с Государственного реестра адрес воздушного судна аннулируется, о чем делается соответствующая запись.
Если на воздушном судне, которое подлежит снятию с Государственного реестра, установлены приемоответчики или другая аппаратура, работающая в режиме "S", то перед снятием воздушного судна с Государственного реестра, эксплуатант уведомляет уполномоченную организацию об аннулировании адреса воздушного судна с соответствующего бортового оборудования.
55. Эксплуатант обеспечивает по требованию уполномоченной организации возможность проверки факта аннулирования адреса воздушного судна с бортового оборудования.
Глава 4. Порядок постановки на учет беспилотных летательных аппаратов
56. Учету подлежат беспилотные летательные аппараты с максимальной взлетной массой более 1,5 кг.
57. В случае постановки на учет беспилотного летательного аппарата уполномоченная организация выдает свидетельство о постановке на учет беспилотного летательного аппарата сроком на 5 (пять) лет или на срок действия договора аренды по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
58. Учет беспилотного летательного аппарата ведется уполномоченной организацией в специальном журнале. Учетные номера постановки на учет беспилотных летательных аппаратов должны соответствовать их порядковым номерам в журнале учета беспилотного летательного аппарата.
Реестр учета беспилотного летательного аппарата ведется по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам в бумажном виде. При наличии соответствующего защищенного программного продукта Реестр учета беспилотного летательного аппарата ведется на электронных носителях с возможностью дублирования. При несоответствии между записями на бумажных и электронных носителях приоритет имеют записи на бумажных носителях.
59. Срок постановки на учет, а также снятие с него беспилотного летательного аппарата составляет 30 (тридцать) рабочих дней.
60. Лица, приобретающие беспилотные летательные аппараты с целью эксплуатации, обращаются с заявкой о постановке на учет в уполномоченную организацию с приложением следующих документов:

7) уәкілетті ұйымының беретін нақты нөмірін есепке ала отырып, әуе кемесіне мекенжай тағайындалады. Ондық жүйеде жазылып тағайындалған нөмір екілік есептеуге аударылады және ИКАО бөлген 10 разрядтағы бос орынға енгізіледі.
53. Әуе кемесінің пайдаланушысы уәкілетті ұйымының талабы бойынша әуе кемесінің борттағы жабдығында орнатылған 24 биттік мекенжайды көрсетеді.
54. Әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығарған кезде әуе кемесінің мекенжайы жойылады, ол туралы тиісті жазу жазылады.
Егер Мемлекеттік тізілімнен шығарылатын әуе кемесінде "S" режимімен жұмыс істейтін қабылдау құрылғысы орнатылған болса, онда әуе кемесін Мемлекеттік тізілімнен шығарар алдында пайдаланушы әуе кемесінің тиісті борттық жабдығынан мекенжайы жойылғандығы туралы уәкілетті ұйымға хабарлайды.
55. Пайдаланушы уәкілетті ұйымының талабы бойынша борттық жабдықтан әуе кемесінің мекенжайының жойылғандығы фактісін тексеру мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
4-тарау. Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу тәртібі
56. Ең жоғарғы ұшу массасы 1,5 кг асатын ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алуға жатады.
57. Ұшқышсыз ұшу аппараты есепке алынған жағдайда уәкілетті ұйым осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 5 (бес) жылға немесе жалдау шартының мерзіміне нысан бойынша ұшқышсыз ұшу аппаратын есепке қою туралы куәлік беріледі.
58. Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алуды уәкілетті ұйымымен арнайы журналда жүргізеді. Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу нөмірлері олардың ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу журналындағы реттік нөмірлеріне сәйкес келуге тиіс.
Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түрінде жүргізіледі. Тиісті қорғалған бағдарламалық өнім болған жағдайда Мемлекеттік тізілім қайталау мүмкіндігімен электронды тасығыштарда жүргізіледі. Егер қағаз және электронды тасығыштардағы жазбалар арасында сәйкессіздіктер болса қағаз тасығыштағы жазба басым болады.
59. Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу, сонымен бірге есептен шығару мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнін құрайды.
60. Пайдалану мақсатында ұшқышсыз ұшу аппараттарын алушы тұлғалар уәкілетті ұйымға ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу өтінішімен бірге мынадай құжаттарды тіркей отырып ұсынады:

1) заявка по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
2) копию учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц);
3) копию договора купли-продажи или иной документ, подтверждающий право собственности (нотариально заверенные), либо решение суда;
4) копию договора аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования беспилотным летательным аппаратом;
5) копию документа изготовителя с описаниями характеристик беспилотной авиационной системы (максимальная взлетная масса, максимальная скорость, максимальная высота полета, максимальное время полета, канал управления, дальность полета, дальность управления);
6) тип и номер летательного аппарата (паспорт), двигателя и станции внешнего пилота (паспорт);
7) копию сертификата типа или эквивалентного ему документа, выданной государством разработчика или изготовителя беспилотного летательного аппарата;
8) свидетельство об исключении беспилотного летательного аппарата (в случае если беспилотный летательный аппарат состоял на учете иностранного государства) с учета иностранного государства;
9) подтверждение заявителя в произвольной письменной форме об отсутствии военного и прослушивающего оборудования на регистрируемом беспилотном летательном аппарате.
61. При снятии с учета беспилотного летательного аппарата заявитель представляет в уполномоченную организацию:
1) заявка на снятие с учета беспилотного летательного аппарата по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) копию учредительного документа (для иностранных юридических лиц) или документ удостоверяющих личность (для иностранных физических лиц);
3) копию договора купли-продажи или иной документ, подтверждающий право собственности (нотариально заверенные), либо решение суда;
4) копию договора аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования беспилотным летательным аппаратом;
5) оригинал свидетельства о постановке на учет беспилотного летательного аппарата.
62. При соответствии представленных документов уполномоченная организация выдает заявителю Свидетельство об исключении беспилотного летательного аппарата с учета согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
63. Основаниями для отказа в постановке на учет беспилотного летательного аппарата являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для выдачи свидетельства о постановке на учет, условиям, устанавливаемых пунктом 64 настоящих Правил соответственно;

1) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) құрылтайшылық құжаттың (заңды тұлғалар үшін) көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).
жеке және заңды тұлға Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда құжаттар нотариалды куәландырылған түрде ұсынылады;
3) сату-сатып алу шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі, сот шешімі немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжат;
4) жалдау, лизинг, мүліктік жалдау шартының, ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану құқығын растайтын өзге де құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
5) ұшқышсыз авиациялық жүйенің мінездемелерінің сипаттамасымен дайындаушының құжаты (барынша жоғарғы ұшу массасы, барынша жоғарғы жылдамдығы, барынша жоғарғы ұшу биіктігі, басқару каналы, ұшу қашықтығы, басқару қашықтығы);
6) ұшу аппаратының үлгісі және нөмірі (паспорты), қозғалтқышының және станцияның сыртқы ұшқышының (паспорты);
7) Азаматтық әуе кемесін жасап шығарушымен берілген, үлгі сертификатының немесе оған баламалы құжат көшірмесі;
8) Ұшқышсыз ұшу аппараттарының шет мемлекеттің есебінен шығару куәлігі (егер ұшқышсыз ұшу аппараттары басқа мемлекеттің тізілімінде болған жағдайда)
9) Тіркеліп жатқан ұшқышсыз ұшу аппаратында әскери және тыңдалу жабдығы жоқтығын еркін жазбаша түрде өтініш берушінің растауы.
61. Ұшқышсыз ұшу аппараттарын есептен шығару кезінде өтініш беруші уәкілетті ұйымға мыналарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұшқышсыз ұшу аппаратын еептен шығару туралы өтініш;
2) құрылтайшылық құжаттың (заңды тұлғалар үшін) көшірмесі немесе жеке басты куәландыратын құжат (шетелдік жеке тұлғалар үшін).
жеке және заңды тұлға Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда құжаттар нотариалды куәландырылған түрде ұсынылады;
3) сату-сатып алу шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі, сот шешімі немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжат;
4) жалдау, лизинг, мүліктік жалдау шартының, ұшқышсыз ұшу аппараттарын пайдалану құқығын растайтын өзге де құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
5) ұшқышсыз ұшу аппараттарын есепке алу куәлігінің түпнұсқасы.
62. Ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда уәкілетті ұйым өтініш берушіге осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес ұшқышсыз ұшу аппаратының есептен шығаруы туралы куәлікті береді.
63. Ұшқышсыз ұшу аппаратын есепке алу мынадай жағдайларда бас тартылады, егер:
1) көрсетілетін өтініш берушінің ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін өтініш берушінің және (немесе) ұшқышсыз ұшу аппаратын есепке алу куәлігін алуға қажетті ұсынылған материалдардың осы Қағидалардың 64-тармағында белгіленген жағдайға сәйкес келмеуі;

3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении авиационной деятельности или его отдельных видов;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением свидетельства о постановке на учет.
Отказ в выдаче свидетельства о постановке на учет осуществляется в письменном виде в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня поступления заявки.
64. При устранении выявленных недостатков заявитель повторно обращается в уполномоченную организацию для постановки на учет беспилотного летательного аппарата.
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
_________________________________
наименование уполномоченной организации
от ________________________________
Фамилия Имя Отчество
(при наличии) заявителя
_________________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
_________________________________
наименование организации юридического лица
_________________________________
адрес, контактный телефон
_________________________________
(ИИН/БИН)
_________________________________
Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Заявка на государственную регистрацию воздушного судна
1
Прошу произвести государственную регистрацию воздушного судна (тип ВС) ________________: Выдать
Внести изменения в Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна принадлежащее
: собственнику
/ эксплуатанту
2.
Данные о воздушном судне:
2.1
Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна:
_____________________________
(наименование и опознавательный знак государства прежней регистрации)
2.3
Опознавательный знак:
2.4
Серийный (заводской) номер
2.5
Дата выпуска с завода: (день, месяц, год)
2.6
Изготовитель (завод, государство):
2.7
Назначение гражданского воздушного судна
2.8
Класс гражданского воздушного судна
2.9
Мощность двигателя
3.0
Максимальная взлетная масса
3.1
Дата и место проведения последнего ремонта
3.2
Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание
3.3
Остаток ресурса воздушного судно до ремонта (в часах, посадках, годах)
3.4
Место постоянного базирования воздушного судна:
3.5
Вид права на воздушное судно (нужное подчеркнуть):
1) право собственности;
2) право эксплуатации;
3) право оперативного управления;
4) право хозяйственного управления
4.
Номер договора и дата приобретения:
Собственником
№_____ "__"________20__ года
Эксплуатантом
№_____ "__"________20__ года
Категория собственника (подчеркнуть):

3) көрсетілетін өтініш берушіге қатысты оның авиациялық қызметіне немесе оның жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін өтініш берушінің есепке алу куәлігін алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Есепке алу куәлігін беруден бас тарту жазбаша түрде өтініш келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
64. Анықталған кемшіліктер түзетілгеннен кейін өтініш беруші уәкілетті ұйымға ұшқышсыз ұшу аппаратын есепке алу үшін қайта ұсынады.
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
____________________________
Өтініш берушінің Тегі Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
жеке куәлігінің (төлқұжатының)
____________________________
заңды тұлға ұйымының атауы
____________________________
адрес, контактный телефон
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Тегі Аты Әкесінің аты
(болған жағдайда)
Әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге өтінім
1
________________(ӘК түрі) әуе кемесін мемлекеттік тіркеу жүргізуді сұраймын: Беру
Өзгерістер енгізу
меншік иесіне пайдаланушыға
тиесілі азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
2.
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
2.1
Азаматтық әуе кемесін бұрынғы тіркеген мемлекет:
___________________________
(бұрынғы тіркелген мемлекеттің атауы және тану белгісі)
2.3
Тану белгісі:
2.4
Сериялық (зауыттық) нөмірі:
2.5
Зауыттан шығарылған күні: (күні, айы, жылы)
2.6
Дайындаушы (зауыт, мемлекет):
2.7
Азаматтық әуе кемесінің мақсаты
2.8
Азаматтық әуе кемесінің сыныбы
2.9
Қозғалтқыш қуаты
3.0
Ең жоғарғы ұшып көтерілу массасы
3.1
Соңғы жөндеу жүргізілген күні мен орны
3.2
Техникалық байқау немесе ұшу сынағын кім және қашан жүргізді
3.3
Жөндеуге дейінгі әуе кемесі ресурсының қалдығы (сағаттарда, қонуларда, жылдарда)
3.4
Әуе кемесінің тұрақты орналасқан жері:
3.5
Әуе кемесіне құқық түрі (қажеттісінің астын сызу)
1) меншік құқығы;
2) пайдалану құқығы;
3) жедел басқару құқығы;
4) шаруашылық басқару құқығы
4.
Шарттың нөмірі және сатып алу күні:
Меншік иесі
№______ "__"_______20__жылғы
Пайдаланушы
№______ "__"_______20__жылғы
Меншік иесінің санаты (астын сызу):

1) физическое лицо;
2) юридическое лицо.
5.
Категория документа собственника (для юридического лица):
наименование юридического лица:
БИН юридического лица
юридический адрес собственника (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес собственника
6.
Категория документа собственника (для физического лица)
серия и дата выдачи документа
№ ___ "__" ______ 20__ года
Фамилия Имя Отчество (при наличии), дата рождения
________"__" ____20__ года
ИИН
адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес
7.
Категория документа эксплуатанта (для юридического лица):
наименование юридического лица
БИН юридического лица
юридический адрес эксплуатанта (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес эксплуатанта
8.
Категория документа эксплуатанта (для физического лица)
наименование юридического лица
№ ___ "__" _____ 20__ года
Фамилия Имя Отчество (при наличии), дата рождения
_____ "__" ______20__ года
ИИН
адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
номер телефона, факса и e-mail адрес
9.
Номер, дата и сумма сбора:
№____"__"_____20___года _________ тенге.
10.
Контактное лицо (Фамилия Имя Отчество (при наличии), должность, номер телефона, факса и e-mail адрес)
11.
В случае получения под услуг (как Сертификата по шуму, радиопередающую аппаратуру) Заполните данные по ниже указанным таблицам
12.
Номер, дата и сумма сбора: № ____ "__" __________ 20___ года _________ тенге.
Для получения Сертификата по шуму
+/-
опишите
Самолет
Вертолет
другие
Данные воздушного винта (при наличии)
Максимальная взлетная масса воздушного судна
Максимальная посадочная масса воздушного судна
Стандарт сертификации по шуму
Дополнительная модификация, введенные с целью приведения в
соответствие с применяемыми Стандартами сертификации по шуму
Уровень шума сбоку от взлетно-посадочной полосы/на режиме полной мощности
Уровень шума при заходе на посадке
Уровень шума при пролете
Уровень шума при перелете
Уровень шума при взлете
для получения Разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, установленной на гражданских воздушных судах
Самолет
Вертолет
другие
Перечень радиопередающих устройств, работающих в авиационном радиочастотном диапазоне:
Согласно на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах (Собственник/ Эксплуатант)
Собственник гражданского воздушного судна (для юридического лица)
Эксплуатант гражданского воздушного судна (для юридического лица)
Место печати (при наличии) "__" ___________ 20__года
(для физического лица): _____________________________________
подпись, Фамилия Имя Отчество (при наличии)
"__" ___________ 20__года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Первый руководитель организации (либо лицо
его заменяющий)
_________ ____________________
(подпись) (Фамилия Имя Отчество) (при
наличии)
"___" ____________ 20__ года
Акт проверки технического состояния воздушного судна
Комиссия в составе:
Председатель: ____________________________________________________
должность, Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Члены комиссии: __________________________________________________
должность, Фамилия Имя Отчество (при наличии)
"___" _____________ 20__ года произвела технический осмотр
____________________________________________________________________
(тип и назначение гражданского воздушного судна, государственный и
регистрационный опознавательные знаки, серийный (заводской) номер)
_________________________________________________________________
Сведения о воздушном судне:
Дата выпуска с завода
Назначенный ресурс
______час______пос________лет
Налет с начала эксплуатации
______час______пос________лет
Количество ремонтов
Дата и место проведения последнего ремонта
Налет после последнего ремонта
______час______пос________лет
Остаток ресурса до ремонта
______час______пос________лет
Межремонтный ресурс
______час______пос________лет

1) жеке тұлға;
2) заңды тұлға.
5.
Меншік иесі құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
заңды тұлғаның атауы:
заңды тұлғаның БСН
меншік иесінің заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
меншік иесінің телефон, факс нөмірі және e-maіl мекенжайы
6.
Меншік иесі құжатының санаты (жеке тұлға үшін)
құжаттың сериясы мен берілген күні
20__ жылғы "__" _____ № ___
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса), туған күні
______20___жылғы "__" _______
ЖСН
мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
телефон, факс нөмірі және e-maіl мекенжайы
7.
Пайдаланушы құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
заңды тұлғаның атауы:
заңды тұлғаның БСН
пайдаланушының заңды мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
пайдаланушының телефон, факс нөмірі және e-maіl мекенжайы
8.
Пайдаланушы құжатының санаты (жеке тұлға үшін)
заңды тұлғаның атауы:
20__ жылғы "__" _____№ ___.
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса), туған күні
_____20__ жылғы "__" ______
ЖСН
мекенжайы (облыс, аудан, елді мекен, көше, үй нөмірі, пәтер)
телефон, факс нөмірі және e-maіl мекенжайы
9.
Алым сомасы, нөмірі және күні:
20__жылғы "__" ___№ ____
______ теңге.
10.
Байланысатын тұлға (Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса), лауазымы, телефон, факс нөмірі және e-maіl мекенжайы)
11.
Кіші қызмет көрсетілген жағдайда (Шуыл жөніндегі сертификат, Радиоторауылдау аппаратурасы) төменде көрсетілген кестелер бойынша деректерді толтырыңыз
Шу бойынша әуе кемесінің сертификатын алу үшін
+/-
сипаттаңыз
Ұшақ
Тікұшақ
Басқа да
Әуе винтінің деректері (бар болса)
Әуе кемесінің ең жоғары ұшу массасы
Әуе кемесінің ең жоғарғы қону массасы
Шу бойынша сертификаттау стандарты
Шу бойынша қолданылатын сертификаттау стандарттарына сәйкес келтіру мақсатында енгізілген қосымша модификация
Ұшу-қону жолы бүйірінен шу деңгейі / толық қуаттағы режимде
Қонуға кіру кезіндегі шу деңгейі
Ұшып өту кезіндегі шу деңгейі
Ұшу кезіндегі шу деңгейі
Ұшып көтерілу кезіндегі шу деңгейі
Азаматтық әуе кемелерінде орнатылған радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат алу үшін
Ұшақ
Тікұшақ
Басқа да
Авиациялық радиожиілік диапазонында жұмыс істейтін радиотаратқыш құрылғылардың тізбесі:
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін (Меншік иесі/ Пайдаланушы)
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (заңды тұлға үшін)
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы (заңды тұлға үшін)
Мөр орны (болған жағдайда) 20__жылғы "__" ___________
(жеке тұлға үшін): _____________________________________
қолы, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
20__жылғы "__" ___________
Ескерту: аббреватураның толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Ұйымның бірінші басшысы
(немесе оның міндетін
атқарушы тұлға)
___________ ___________
қолы Тегі Аты Әкесінің аты
(болған жағдайда)
20__ жылғы "__" _______
Әуе кемесінің техникалық жай-күйін тексеру актісі
Комиссия құрамы:
Төрағасы: ________________________________________________________
лауазымы, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
Комиссия мүшелері: _______________________________________________
лауазымы, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
___ __________ 20__ жылы техникалық тексеру жүргізді __________
_________________________________________________________________
(азаматтық әуе кемесінің үлгісі мен тағайындалуы, мемлекеттік және
тіркеу айырымдық белгілері сериялық (зауыттық) нөмірі)
_________________________________________________________________
1. Әуе кемесі туралы мәліметтер:
Зауыттан шығарылған күні
Тағайындалған ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Пайдалана бастағаннан бергі ұшуы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Жөндеу жүргізулер саны
Соңғы жөндеу жүргізілген күн және орын
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Келесі жөндеу жүргізгенге дейінгі қалған ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Жөндеуаралық ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл

2. Основание для продления ресурса воздушного судна _________________
3. Основание для продления ресурса двигателя ________________________
4. Сведения о двигателях и воздушных винтах:
Двигатель/воздушный винт
1-й
2-й
3-й
4-й
Вспомогательная силовая установка/Главный редуктор
Тип
Заводской номер
Наработка с начала эксплуатации (час)
Дата последнего ремонта
Наработка после последнего ремонта (час)
Остаток ресурса до ремонта (час)
Количество ремонтов
5. Воздушное судно осмотрено в объеме,
(форма технического обслуживания или ремонта)
________________ о чем внесена запись в формуляр ____________________ (дата)
6. Комплектность воздушного судна __________________________________
7. Наличие бортовой системы предупреждения столкновения в воздухе
8. Все доработки данного типа воздушного судна, обязательные для выполнения на
дату составления настоящего акта выполнены;
изменений типовой конструкции, не предусмотренных утвержденной документацией,
(имеются/не имеются).
9. Организация, утвердившая изменения в Руководстве по летной эксплуатации,
дата утверждения
____________________________________________________________________
10. Заключение комиссии о техническом состоянии, годности к полетам гражданского
воздушного судна и возможности выдачи (продления срока действия) сертификата летной
годности _________________________________________________________________
11. Заключение руководителя инженерно-авиационной службы* эксплуатанта о
годности гражданского воздушного судна к полетам (в том числе к полетам по
международным трассам при наличии необходимого оборудования) ___________________________________________________________________
Председатель: ____________________________________________________
подпись, дата, Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Члены комиссии: _________________________________________________
подпись, дата, Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
* – в пункте 11 Руководитель инженерно-авиационной службы делает следующее заключение:
"Самолет (вертолет) технически исправен и годен к эксплуатации"
или
"Самолет (вертолет) технически не исправен и не годен к эксплуатации".
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Акт
оценки о годности к эксплуатации гражданского воздушного судна
В соответствии с письмом заявителя _________________________________
(наименование организации или Фамилия Имя Отчество (при наличии)
физического лица) от "___" __________ 20___ года исх. № _____ авиационным
инспектором по реестру ________________________________________________
Фамилия Имя Отчество (при наличии), должность
проведена оценка воздушного судна _____________________________________
(тип ВС, серийный (заводской) номер, назначение ВС)
Сведения о воздушном судне:
Дата выпуска с завода
Назначенный ресурс
______ _______ ______
(часы) (посадки) (года)
Налет с начала эксплуатации
______ _______ ______
(часы) (посадки) (года)
Количество ремонтов
Дата и место проведения последнего ремонта
Налет после последнего ремонта
______ _______ ______
(часы) (посадки) (года)
Остаток ресурса до ремонта
______ _______ ______
(часы) (посадки) (года)
Межремонтный ресурс
______ _______ ______
(часы) (посадки) (года)
Текст Акта оценки о годности к эксплуатации гражданского воздушного судна
Заключение: Текст заключения акта оценки о годности к эксплуатации гражданского воздушного судна
Авиационный инспектор _______________________
Фамилия Имя Отчество (при наличии) подпись
Дата составления акта
С экспертным актом ознакомлен: Заявитель (представитель заявителя) ________________       ______________
Фамилия Имя Отчество (при наличии)       подпись
Дата ознакомления с актом
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
ӘК тағайындауы
Назначение ВС
Designation of aircraft
ӘК пайдаланушысы
Эксплуатант ВС
Operator of aircraft
Символ
Наименование уполномоченной организации
Қазақстан Республикасы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті
ұйымның атауы, адресі, телефоны, e-mail, интернет адресі Наименование уполномоченной организации в сфере гражданской авиации Республики Казахстан, адрес, телефон, e-mail, интернет адрес Name of Civil Aviation Authorized organization Republic of Kazakhstan Address, telephone, e-mail, the internet address
АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ГРАЖДАНСКОГО ВОЗДУШНОГО СУДНА
CERTIFICATE OF THE STATE REGISTRATION OF CIVIL AIRCRAFT №

2. Әуе кемесінің ресурсын ұзарту негізі _______________________
3. Қозғалтқыштың ресурсын ұзарту негізі _______________________
4. Қозғалтқыштар және әуе винттері туралы мәліметтер:
Қозғалтқыш/әуе винті
1
2
3
4
Қосалқы күш қондырғысы/Бас редуктор
Үлгісі
Зауыттық нөмірі
Пайдалана басталғаннан бергі ұшуы (сағат)
Соңғы жөндеу жүргізілген күні
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы (сағат)
Келесі жөндеуге дейінгі ресурс қалдығы
Жүргізілген жөндеу саны
5. Әуе кемесі _______________________________________ көлемде тексерілді.
(техникалық қызмет көрсету немесе жөндеу нысаны)
бұл туралы формулярға жазба жасалынды _____________________________.
(күні)
6. Әуе кемесінің жабдықталғандығы __________________________________.
7. Әуедегі қақтығысты ескертетін борттық жүйенің болуы
_________________________________________________________________.
8. Осы әуе кемесі үлгісінің осы актіні жасау күніне дейінгі орындалуға міндетті
барлық жөндеулер орындалған. Үлгі конструкцияда бекітілген құжаттамада
көзделмеген өзгерістер (бар болу/жоқ болу).
9. Ұшуды пайдалану нұсқаулығындағы өзгерістерді бекіткен ұйым,
бекіткен күні ___________________________________________________________.
10. Комиссияның азаматтық әуе кемесінің техникалық жай-күйі, ұшуға
жарамдылығы және ұшу жарамдылығы сертификатын (қолданылу мерзімін ұзарту)
беру мүмкіндігі туралы қорытындысы _____________________________________.
______________________________________________________________________
11. Пайдаланушының инженерлік-авиациялық қызмет* басшысының азаматтық
әуе кемесінің ұшу жарамдылығы (оның ішінде қажетті жабдығы болған жағдайда
халықаралық трассалар бойынша ұшуына) туралы қорытындысы
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Төраға: _______________________________________________________________
қолы, күні, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
Комиссия мүшелері: _______________________________________________
қолы, күні, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
* - 11-тармақта Инженерлік-авиациялық қызмет бастығы мынадай қорытынды
жасайды:
"Ұшақ (Тікұшақ) техникалық жарамды және пайдалануға жарамды" немесе
"Ұшақ (Тікұшақ) техникалық жарамсыз және пайдалануға жарамсыз".
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Азаматтық әуе кемесінің пайдалануға жарамдылығы туралы бағалау актісі
"___" __________ 20___ жыл шығ. № _____ тізілім бойынша авиация
инспекторымен ________________________________________________
өтініш мекеме атауы немесе жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты
(болған жағдайда) берушінің хатына сәйкес
____________________________________ әуе кемесіне бағалау жүргізілді
(ӘК үлгісі, сериялық (зауыттық) нөмірі, ӘК тағайындауы)
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
Зауыттан шығарылған күні
Тағайындалған ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Пайдалана бастағаннан бергі ұшуы
Жөндеу жүргізулер саны
Соңғы жөндеу жүргізілген күн және орын
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
_____ сағат ____ қону _______ жыл
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Келесі жөндеу жүргізгенге дейінгі қалған ресурс
Жөндеуаралық ресурс
Азаматтық әуе кемелерін пайдалану жарамдылығы туралы бағалау актінің мәтіні
Қорытынды: Азаматтық әуе кемелерін пайдалану жарамдылығы туралы бағалау акті қорытындысының мәтіні
Авиация инспекторы __________________ _________________________
Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)                   қолы
Актілеу күні
Сараптама актісімен таныстым:
Өтініш беруші (өтініш берушінің өкілі) ___________________ ___________
Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)                  қолы
Актімен таныстыру күні
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
ӘК тағайындауы
Назначение ВС
Desіgnatіon of aіrcraft
ӘК пайдаланушысы
Эксплуатант ВС
Operator of aіrcraft
Рәміз Уәкілетті ұйымның атауы Қазақстан Республикасы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның атауы, адресі, телефоны, e-maіl, Интернет адресі Наименование уполномоченного органа в сфере гражданской авиации Республики Казахстан, адрес, телефон, e-maіl, Интернет адрес Name of Cіvіl Avіatіon Authorіty Republіc of Kazakhstan Address, telefone, e-maіl, the Іnternet address АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ГРАЖДАНСКОГО ВОЗДУШНОГО СУДНА CERTІFІCATE OF THE STATE REGІSTRATІON OF CІVІL AІRCRAFT №

1. Мемлекеттік және тіркеу айырым белгілері
Государственный и регистрационный опознавательные знаки
State identification and registration number
UP-XXXX
2. Әуе кемесін дайындаушы және дайындаушының белгілеуі
Изготовитель и обозначение воздушного судна изготовителем
Manufacturer and manufacturer’s designation of aircraft
3. Азаматтық әуе кемесінің сериялық (зауыттық) нөмірі
Серийный (заводской) номер гражданского воздушного судна
Manufacturer's serial number
for the aircraft
4. Меншік иесі:
Собственник:
Owner:
5. Меншік иесінің адресі, телефоны, e-mail:
Адрес собственника, телефон, e-mail:
Address of owner, telephone, e-mail:
6. Осымен осы азаматтық әуе кемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасына және Халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілгендігін куәландырылады.
Настоящим удостоверяется, что данное гражданское воздушное судно занесено в Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Конвенцией о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.).
This is to certify that the aforementioned aircraft is duly registered in the State Civil Aircraft Registry of the Republic of Kazakhstan pursuant to Legislation of the Republic of Kazakhstan and the International Civil Aviation Convention (Chicago, 1944).
7. Осы Куәлік тек қана тіркеу мақсатында берілген және азаматтық әуе кемесіне меншік құқығын куәландыратын құжат болып табылмайды.
Данное Свидетельство выдано только для целей регистрации и не является документом, удостоверяющим право на владение воздушным судном.
This Certificate is issued for registration purpose only and is not to certify the right for aircraft ownership.
10. Куәліктің қолданылу мерзiмi: ____________________ дейiн
Срок действия свидетельства до: _________________________
The certificate is valid till:
Уәкілетті ұйымның қызметшісі немесе оның уәкілеттік берген тұлғасы
Служащий уполномоченной организации либо лица, им уполномоченного
Employee authorized organization or Employee authorized by him
____________________________________________
Берілген күні:
Дата выдачи:
Date of issue:
24-тік биттік код: XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
24-х битовый код:
24 bit code:
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан
(информация о зарегистрированном воздушном судне на дату регистрации)
1
2
3
4
Номер свидетельства о государственной регистрации
Дата регистрации
Тип воздушного судна
Государственный и регистрационный опознавательные знаки
5
6
7
8
Заводской (серийный) номер
Собственник воздушного судна
Эксплуатант воздушного судна
Номер свидетельства об исключении из Государственного реестра
9
10
11
Дата исключения из Государственного реестра
Подпись и Фамилия Имя Отчество (при наличии) должностного лица уполномоченной организации, внесшего запись в Государственный реестр
Подпись, Фамилия Имя Отчество (при наличии), должность и дата лица, получившего свидетельства о государственной регистрации
Приложение 6
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
_________________________________
наименование уполномоченной организации
от ________________________________
Ф.И.О. (при наличии) заявителя
________________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
________________________________
наименование организации юридического лица
_________________________________
адрес, контактный телефон
_________________________________
(ИИН/БИН)
_________________________________
Ф.И.О. (при наличии)
Заявка
Прошу исключить воздушное судно _________________________________,
(тип воздушного судна)
принадлежащее:
собственнику _____________________________________________________
эксплуатанту _____________________________________________________
из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении.
Причина, по которой воздушное судно исключается __________________
Данные о воздушном судне:

1. Мемлекеттік және тіркеу айырым белгілері
Государственный и регистрационный опознавательные знаки
State іdentіfіcatіon and regіstratіon number UP-XXXX
2. Әуе кемесін дайындаушы және дайындаушының белгілеуі
Изготовитель и обозначение воздушного судна изготовителем
Manufacturer and manufacturer’s desіgnatіon of aіrcraft
3. Азаматтық әуе кемесінің сериялық (зауыттық) нөмірі
Серийный (заводской) номер гражданского воздушного судна
Manufacturer's serіal number for the aіrcraft
4. Меншік иесі:
Собственник:
Owner:
5. Меншік иесінің мекенжайы, телефоны, e-maіl:
Адрес собственника, телефон, e-maіl:
Address of owner, telefony, e-maіl:
6. Осымен осы азаматтық әуе кемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасына және Халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілгендігін куәландырылады.
Настоящим удостоверяется, что данное гражданское воздушное судно занесено в Государственный реестр гражданских воздушных судов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Конвенцией о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.).
Thіs іs to certіfy that the aforementіoned aіrcraft іs duly regіstered іn the State Cіvіl Aіrcraft Regіstry of the Republіc of Kazakhstan pursuant to Legіslatіon of the Republіc of Kazakhstan and the Іnternatіonal Cіvіl Avіatіon Conventіon (Chіcago, 1944).
7. Осы Куәлік тек қана тіркеу мақсатында берілген және азаматтық әуе кемесіне меншік құқығын куәландыратын құжат болып табылмайды.
Данное Свидетельство выдано только для целей регистрации и не является документом, удостоверяющим право на владение воздушным судном.
Thіs Certіfіcate іs іssued for regіstratіon purpose only and іs not to certіfy the rіght for aіrcraft ownershіp.
10. Куәліктің қолданылу мерзімі: ____________________ дейін
Срок действия свидетельства до: _____________________________
The certіfіcate іs valіd tіll:
Уәкілетті ұйымның қызметшісі немесе оның уәкілеттік берген тұлғасы
Служащий уполномоченной организации либо лица, им уполномоченного
Employee authorіzed organіzatіon or Employee authorіzed by hіm
____________________________________________
Берілген күні:
Дата выдачи:
Date of іssue:
24-тік биттік код: XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
24-х битовый код:
24 bіt code:
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің Мемлекеттік тізілімі (тіркелген әуе кемесінің тіркелу күніндегі ақпараты)
1
2
3
4
Мемлекеттік тіркелу туралы куәліктің нөмірі
Тіркеу күні
Әуе кемесінің үлгісі
Мемлекеттік және тіркеу айырымдық белгілері
5
6
7
8
Зауыттық (сериялық) нөмірі
Әуе кемесінің меншік иесі
Әуе кемесін пайдаланушы
Мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлік нөмірі
9
10
11
Мемлекеттік тізілімнен шығарған күн
Мемлекеттік тізілімге жазуды енгізген уәкілетті ұйымның лауазымдық тұлғасының қолы және Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда)
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алған тұлғаның қолы, Тегі Аты Әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы және күні
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
_______________________ - дан
өтініш берушінің Тегі Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының)
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Өтінім
Меншік иесі _____________________________________________________
Пайдаланушы _____________________________________________________
тиесілі __________________________________________________________ әуе
(әуе кемесінің үлгісі) кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізілімінен
шығаруыңызды және шығуы туралы куәлігін беруіңізді өтінемін.
Әуе кемесін шығарылу себебі ______________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:

1. Тип гражданского воздушного судна: _____________________________
2. Опознавательный знак: _________________________________________
3. Серийный (заводской) номер: ____________________________________
4. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) __________________________
5. Изготовитель (завод, государство): _______________________________
6. Назначение гражданского воздушного судна: ______________________
7. Мощность двигателя (кВт): _____________________________________
8. Максимальная взлетная масса ___________________________________
9. Остаток ресурса воздушного судно до ремонта:
(в часах, посадках, годах) ________________________________________
10. Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание: _
11. Дата снятия опознавательных знаков с воздушного судна:__________
12. Дата аннулирования 24-х битового кода: ________________________
13. Дата исключения ВС из приложения к Сертификату эксплуатанта
(Свидетельства на выполнения авиационных работ) ________________________
14. Дата согласия залогодержателя ВС _____________________________
15. Дата списания ВС ____________________________________________
16. Место базирования: __________________________________________
17. Государство, в которое экспортируется воздушное судно: __________
18. Категория документа собственника (для юридического лица):
1) наименование юридического лица:_______________________________
2) БИН юридического лица: ______________________________________
3) юридический адрес собственника (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
______________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес собственника: _______________
Категория документа собственника (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при наличии), дата рождения: ____ "__" ________20__ года, ИИН _______________________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
______________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес: ___________________________
19. Категория документа эксплуатанта (для юридического лица):
1) наименование юридического лица: ______________________________
2) БИН юридического лица: ______________________________________
3) юридический адрес эксплуатанта (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
______________________________________________________________

1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі ________________________________
2. Айырым белгісі ________________________________________________
3. Сериялық (зауыттық) нөмірі _____________________________________
4. Зауыттан шығарылған күні (күні, айы, жылы) _______________________
5. Шығарушы (зауыт, мемлекет) ___________________________________
6. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы ____________________________
7. Қозғалтқыш қуаты (кВт) _______________________________________
8. Барынша ұшу массасы ___________________________________________
9. Әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы
(сағат, қону, жыл) ___________________________________________
10. Кім және қашан техникалық тексеруді немесе ұшу сынағын жүргізді
_________________________________________________________________
11. Әуе кемесінен айырым белгілерін алып тастау күні: _______________
12. 24 биттік кодтың жойылу датасы: ________________________________
13. Әуе кемесін Пайдаланушы сертификатының
(Авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің)
қосымшасынан шығару датасы ____________
14. ӘК кепілұстаушының келісімінің датасы ___________________________
15. ӘК есептен шығарылу күні ______________________________________
16. Әуе кемесінің орналасу орны ____________________________________
17. Әуе кемесі экспортталған мемлекет _______________________________
18. Меншік иесінің құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
1) заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
2) заңды тұлғаның БИН-і: ___________________________________________
3) меншік иесінің заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) _________________________________________
4) меншік иесінің телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
Меншік иесінің құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген датасы № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: __________ 20 ___ жылғы "__" ______ ,
ИИН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
6) телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
19. Пайдаланушының құжатының санаты (заңды тұлға үшін):
1) заңды тұлғаның атауы: ____________________________________
2) заңды тұлғаның БИН-і: ____________________________________
3) пайдаланушының заңды мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі,
үйдің нөмірі, пәтері) _________________________________________

4) номер телефона, факса и e-mail адрес эксплуатанта: _______________
Категория документа эксплуатанта (для физического лица):
1) серия и дата выдачи документа: № ___ "__" _____ 20__ года.
2) Ф.И.О. (при наличии), дата рождения: _____ "__" _________20__ года,
ИИН _______________
3) адрес (область, район, населенный пункт, улица, номер дома, квартира)
________________________________________________________________
4) номер телефона, факса и e-mail адрес:_____________________________
20. Контактное лицо (Ф.И.О. (при наличии), должность, номер телефона,
факса и e-mail адрес):
_________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Собственник гражданского воздушного судна (для юридического лица):
_________________________________________________________________
подпись руководителя, Ф.И.О.(при наличии)
Место печати (при наличии) "___" ___________ 20__года
(для физического лица):
____________________________________________________________
подпись,                   Ф.И.О.(при наличии)
"___" ___________ 20__года
Эксплуатант гражданского воздушного судна (для юридического лица):
___________________________________________________________________
подпись руководителя, (Ф.И.О.(при наличии)
Место печати (при наличии)             "___" ___________ 20__года
(для физического лица):
_________________________________________________________________
подпись,                         Ф.И.О.(при наличии)
"___" ___________ 20__года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – Фамилия имя отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 7
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
Символ
Наименование уполномоченной организации
Қазақстан Республикасы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның
атауы, адресі, телефоны, e-mail, интернет адресі
Name of Civil Aviation Authorized Organization Republic of Kazakhstan
Address, telephone, e-mail, the internet address       ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ
МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ШЫҒУЫ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
CERTIFICATE OF CANCELLATION FROM THE STATE REGISTER CIVIL
AIRCRAFT REPUBLIC OF KAZAKHSTAN №
Осымен куәландырамыз, әуе кемесінің үлгісі :_____________________
This confirm the following model aircraft type:_______________________
Сериялық (зауыттық) нөмірі :___________________________________
Serial Number:_________________________________________________
Бұрынғы мемлекеттік тіркеу және айырым белгісі: Former nationality and registration marks:
______________________________________________________________
Бұрынғы меншік иесі:___________________________________________
Formerly owned by:______________________________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМНЕН ШЫҚТЫ.
WAS CANCELLED FROM THE STATE REGISTER CIVIL AIRCRAFT REPUBLIC OF KAZAKHSTAN.
Уәкілетті ұйымның қызметшісі немесе оның уәкілеттік берген тұлғасы
Employee authorized organization or Employee authorized by him
Берілген күні:
Date of issue:
Приложение 8
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
______________________________
наименование уполномоченной организации
от ______________________________
Ф.И.О. (при наличии) заявителя
______________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
______________________________
наименование организации юридического лица
______________________________
адрес, контактный телефон
______________________________
(ИИН/БИН)
______________________________
Ф.И.О. (при наличии)
Безотзывное полномочие на дерегистрацию и вывоз воздушного судна
Нижеподписавшееся лицо является зарегистрированным
эксплуатантом _____________________________________________________
собственником_____________________________________________________
(название изготовителя планера воздушного судна/вертолета и номер модели),
носящего серийный номер изготовителя _______________________________
(серийный номер изготовителя)
и регистрационный номер/знак _______________________________________
(регистрационный номер/знак)
(в комплекте со всеми установленными, вмонтированными или приданными
принадлежностями, частями и оборудованием - воздушного судна).
Настоящий документ является безотзывным полномочием на дерегистрацию и вывоз, предоставленным нижеподписавшимся лицом в пользу
_______________________________________ уполномоченной стороны в силу
(наименование кредитора)
положений статьи XIII Протокола по авиационному оборудованию к Конвенции
о международных гарантиях в отношении подвижного оборудования (Кейптаун,
16 ноября 2001 года). В соответствии с указанной статьей нижеподписавшееся лицо
настоящим просит:

4) пайдаланушының телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
Пайдаланушының құжатының санаты (жеке тұлға үшін):
1) құжаттың сериясы және берілген датасы № ___ 20 ___ жылғы "__" ___
2) Т.А.Ә. (болған жағдайда), туған күні: ______ 20 ___ жылғы "__"______ ,
ИИН ____________________________________.
3) мекенжайы (облысы, ауданы, елді мекені, көшесі, үйдің нөмірі, пәтері)
_________________________________________________________________
6) телефон нөмірі, факсы и e-maіl мекенжайы:
_________________________________________________________________
20. Байланыс тұлғасы (Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы, телефон нөмірі,
факсі и e-maіl мекенжайы):___________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі (заңды тұлға үшін):
___________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)             20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы (заңды тұлға үшін):
___________________________________
басшының қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)             20__ жылғы "___" _________
(жеке тұлға үшін):
_____________________________
Қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________
Ескерту: аббреватураның толық жазылуы:
Т.А.Ә. – Тегі Аты Әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Рәміз Уәкілетті ұйымның атауы Қазақстан Республикасы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның атауы, адресі, телефоны, e-maіl, интернет адресі Name of Cіvіl Avіatіon Authorіzed Organіzatіon Republіc of Kazakhstan Address, telephone, e-maіl, the іnternet address ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ШЫҒУЫ ТУРАЛЫ КУӘЛІК CERTІFІCATE OF CANCELLATІON FROM THE STATE REGІSTER CІVІL AІRCRAFT REPUBLІC OF KAZAKHSTAN №
Осымен куәландырамыз, әуе кемесінің үлгісі :__________________
Thіs confіrm the followіng model aіrcraft type:________________________
Сериялық (зауыттық) нөмірі :___________________________________
Serіal Number:___________________________________________________
Бұрынғы мемлекеттік тіркеу және айырым белгісі:
Former natіonalіty and regіstratіon marks:
______________________________________________
Бұрынғы меншік иесі :_________________________________
Formerly owned by:_____________________________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ
МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМНЕН ШЫҚТЫ.
WAS CANCELLED FROM THE STATE REGІSTER CІVІL AІRCRAFT REPUBLІC OF KAZAKHSTAN.
Уәкілетті ұйымның қызметшісі немесе оның уәкілеттік берген тұлғасы
Employee authorіzed organіzatіon or Employee authorіzed by hіm
Берілген күні:
Date of іssue:
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
_______________________ - дан
өтініш берушінің Т.А.Ә.
(болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының)
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда
Тіркеуден шығаруға және әкетуге қайтарып алынбайтын өкілеттік
Төменде қолын қоюшы тұлға шығарушының сериялық нөмірімен
_________________________________________________________________
(дайындаушының сериялық нөмірі)
және тіркеу нөмірі/белгісі
_________________________________________________________
(тіркеу нөмірі/белгісі)
Белгіленген
___________________________________________________________________
(әуе кемесінің/тікұшақтың планерін дайындаушысының атауы және моделінің нөмірі)
(әуе кемесінің барлық орнатылған, кіріктірілген немесе берілген керек- жарақтарымен,
бөліктерімен және жабдықтарымен бірге жиынтықта) тіркелген
пайдаланушы
______________________________________________________________
меншік иесі
_______________________________________________________________
болып табылады.
Осы құжат төменде қолын қоюшы тұлға Авиациялық хаттаманың ХІІІ бабы
ережелерінің күшіне орай ______________________________________________
(кредитордың атауы)
уәкілетті тарабының пайдасына берген тіркеуден шығаруға және әкетуге
қайтарып алынбайтын өкілеттік болып табылады. Аталған бапқа сәйкес төменде
қолын қоюшы тұлға
осымен:

1) признать, что уполномоченная сторона или лицо, назначенное этой стороной, является единственным лицом, имеющим право:
а) обеспечить дерегистрацию воздушного судна в Государственном реестре
гражданских воздушных судов Республики Казахстан для целей главы III Конвенции о международной гражданской авиации, подписанной в Чикаго 7 декабря 1944 года;
б) обеспечить перемещение воздушного судна из Республики Казахстан;
2) подтвердить, что уполномоченная сторона или лицо, назначенное этой стороной, могут предпринять действия, указанные выше в пункте 1), по письменному требованию без согласия на то нижеподписавшегося лица, и что после предъявления такого требования полномочные органы Республики Казахстан сотрудничают с уполномоченной стороной в целях скорейшего завершения таких действий.
Права уполномоченной стороны, установленные настоящим документом, не могут быть отозваны нижеподписавшимся лицом без письменного согласия уполномоченной стороны.
Прошу подтвердить ваше согласие с этим запросом и его условиями путем внесения соответствующей записи в отведенное для этого место в нижней части документа и передачи данного документа в уполномоченную организацию.
_________________________________________________________________
(Наименование эксплуатанта/собственника, реквизиты)
Согласовано и передано
Служащий уполномоченной организации либо лица, им уполномоченного
_____________________________________
подпись, должность, Ф.И.О. (при наличии)
"____" ________________ 20__ года
________________________________________
(адресат)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – Фамилия имя отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 9
к Правилам государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан
и прав на них
Форма
_______________________________
наименование уполномоченной организации
от ______________________________
Ф.И.О. (при наличии) заявителя
_______________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
_______________________________
наименование организации юридического лица
_______________________________
адрес, контактный телефон
_______________________________
(ИИН/БИН)
_______________________________
Ф.И.О. (при наличии)
Заявка о дерегистрации
Прошу исключить воздушное судно ______________________________
(тип воздушного судна)
принадлежащее
собственнику _________________________________________________
эксплуатанту _________________________________________________
из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении.
Данные о воздушном судне:

1) уәкілетті тарап немесе осы тарап тағайындаған тұлға:
a) Қазақстан Республикасының Азаматтық авиация комитеті 1944 жылғы 7 желтоқсанда Чикагода қол қойылған Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияның ІІІ тарауының мақсаттары үшін жүргізетін Қазақстан Республикасы Азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімінде әуе кемесін тіркеуден шығаруды қамтамасыз етуге;
б) әуе кемесінің Қазақстан Республикасынан орын ауыстыруын қамтамасыз етуге;
2) уәкілетті тарап немесе осы тарап тағайындаған тұлға жоғарыда 1) тармақта көрсетілген әрекеттерді жазбаша талап ету бойынша оған төменде қол қоюшы тұлғаның келісімінсіз орындай алатын және осындай талап қойылғаннан кейін Қазақстан Республикасының өкілетті органдары уәкілетті тараппен осындай әрекеттерді тезірек аяқтау мақсатында ынтымақтастық жасайтынын растауды сұрайды.
Осы құжатта белгіленген уәкілетті тараптың құқықтарын төменде қолын қоюшы тұлға уәкілетті тараптың жазбаша келісімінсіз қайтарып ала алмайды.
Осы сұрау салумен және оның шарттарымен сіздің келісіміңізді құжаттың төменгі бөлігіндегі сол үшін бөлінген жерге тиісті жазбаны енгізу және осы құжатты уәкілеті ұйым беру жолымен растауды сұраймын.
_________________________________________________________________
(Пайдаланушының/иесінің атауы, реквизиттері )
Келісілді және берілді
Уәкілетті ұйымның қызметшісі немесе оның уәкілеттік берген тұлғасы
___________________________
Қолы, лауазымы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _______________________
________________________________________
(адресаты)
Ескерту: аббреватураның толық жазылуы:
Т.А.Ә. – Тегі Аты Әкесінің аты;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
азаматтық әуе кемелерін және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
____________________________
уәкілетті ұйымның атауы
_______________________ - дан
өтініш берушінің Т.А.Ә.
(болған жағдайда)
____________________________
Жеке куәлігінің (паспортының)
____________________________
Заңды тұлға ұйымның атауы
____________________________
мекенжайы, байланыс телефоны
____________________________
(ЖСН/БСН)
____________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда
Шығу туралы өтінім
Меншік иесі _________________________________________________________
Пайдаланушы ________________________________________________________
Тиесілі____________________________________________________________ әуе
(әуе кемесінің үлгісі)
кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізілімінен шығаруыңызды және шығуы туралы куәлігін беруіңізді
өтінемін.
Әуе кемесі туралы деректер: