О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 сентября 2019 года № 799. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2019 года № 19409. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 265.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11632, опубликован 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан";
в регламенте государственной услуги "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", утвержденном указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Прием заявления осуществляется, через:

"Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тiркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 16 қыркүйектегі № 799 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 24 қыркүйекте № 19409 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 265 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11632 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
Өтініштерді қабылдау:

1) услугодателя;
2) услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
Выдача результата осуществляется:
1) услугодателем;
2) через Государственную корпорацию.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной службы городского (районного) органа внутренних дел (далее – ГОРОВД);
2) сотрудник Управления миграционной службы Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы (далее – УМС ДП);
3) начальник, заместитель начальника Департамента полиции (далее - ДП) либо ГОРОВД по месту рассмотрения материалов.";
пункт 12 исключить:
дополнить Главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
услугополучатель;
сотрудник ОМС;
сотрудник УМС;
работник государственной корпорации.
13. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной службы.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан":
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной службы.";
правый верхний угол приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение № 2 к регламенту
государственной услуги
"Регистрация приема,
восстановления и выхода из
гражданства Республики Казахстан";
в регламенте государственной услуги "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан":
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"1) көрсетілетін қызметті беруші";
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады";
Нәтижесін беру:
"1) көрсетілетін қызметті беруші";
"2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері" арқылы жүзеге асырылады";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
1) қалалық (аудандық) ішкі істер органдары көші-қон қызметі бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері (бұдан әрі - ҚАІІО);
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Полиция департаментінің Көші-қон қызметі басқармасының қызметкері (бұдан әрі – ПД КҚҚБ);
3) Полиция департаментінің (бұдан әрі - ПД), ҚАІІО бастығы, бастықтың орынбасары не материалды қарау орны бойынша.";
12-тармақ алып тасталсын:
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне:
Көрсетілетін қызметті алушы;
Көші-қон қызметі бөлімінің қызметкері;
Көші-қон қызметі басқармасының қызметкері;
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері.
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімде, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Полиция департаментінің интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон қызметі бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.";
1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной службы.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы (Кабденов М.Т.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
Приложение 1
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 сентября 2019 года № 799
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений
иностранцам и лицам без
гражданства на постоянное
жительство в Республике Казахстан"
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Таблица 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ОВД, Государственная корпорация
ОВД, Государственная корпорация
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов заявителя
Формирование дела и направление его в УМС
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача талона о получении
Сопроводительное письмо
5
Сроки исполнения
30 минут
3 дня
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
3
4
5
6
2
УМС
ДКНБ
УКПССУ
УМС
3
Проверка в ДКНБ посредством Единой информационной системы "Беркут" в подсистеме "Беркут-МВД" и УКПССУ
Согласование материалов
Проверка заявителя по специальным учетам
Вынесение мотивированного заключения о возможности постоянного проживания в Республике Казахстан, направление руководству ДП
4
Посылка запроса
Ответ в УМС посредством Единой информационной системы "Беркут" в подсистеме "Беркут-МВД"
Ответ в УМС
Мотивированное заключение
5
3 дня
30 дней
15 дней
7 дней
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
7
8
9
10
2
Руководство ДП
УМС
ОВД, Государственная корпорация
ОВД, Государственная корпорация
3
Проверка материалов дела, утверждение заключения о возможности постоянного проживания в Республике Казахстан
Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
При отрицательном решении направление заявителю письменного мотивированного отказа
Выдается разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан/либо отказ в выдаче разрешения
Постановка на регистрационный учет
4
Утверждение заключения
Уведомление заявителя
Выдача разрешения
Регистрация посредствам информационной системы "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация иностранцев"
5
10 дней
3 дня
10 минут
10 минут
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 сентября 2019 года № 799
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ

"11. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімде, облыстардың, республикалық маңызы бар, қалалардың және астананың Полиция департаментінің интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон қызметі бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 28.03.2020 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 266 (алғаш ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткенсоңқолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 799 бұйрығына
1-қосымша
"Шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдарға
Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-қимылдың логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы
1-кесте
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ атауы
ІІО, Мемлекеттік корпорация
ІІО, Мемлекеттік корпорация
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
Істі қалыптастыру және оны КҚҚҚ-ға жолдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алғаны туралы талон беру
Ілеспе хат
5
Орындау мерзімі
30 минут
3 күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
3
4
5
6
2
КҚПБ
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
КҚҚБ
3
ҰҚКД-де "Бүркіт" Бірыңғай ақпараттық жүйе арқылы "Бүркіт-ІІМ" және ҚСжАЕАКБ кіші жүйесінде тексеру
материалдарды келісу
Өтініш берушіні арнайы есептер бойынша тексеру
Қазақстан Республикасында тұрақты тұру мүмкіндігі туралы дәлелді қорытынды шығару, ІІД басшылығына жолдау
4
Сұрау салуды жолдау
КҚҚБ-ге "Бүркіт" Бірыңғай ақпараттық жүйе арқылы "Бүркіт-ІІМ" кіші жүйесінде жауап беру
КҚҚБ-ға жауап
Дәлелді қорытынды
5
3 күн
30 күн
15 күн
7 күн
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
7
8
9
10
2
ІІД басшылығы
КҚҚБ
ІІО
ІІО
3
Іс материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасында тұрақты тұру мүмкіндігі туралы қорытындыны бекіту
Шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлама.
Теріс шешілген кезде өтініш берушіге жазбаша дәлелді бас тартуды жолдау
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беріледі/не рұқсат беруден бас тартылады
Тіркеу есебіне қою
4
Қорытындыны бекіту
Өтініш берушіге хабарлау
Рұқсат беру
"Шетелдіктерді құжаттандыру және тіркеу" Тіркеу пункті" ақпараттық жүйесі арқылы тіркеу
5
10 күн
3 күн
10 минут
10 минут
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 799 бұйрығына
2-қосымша

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 сентября 2019 года № 799
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ в ускоренном порядке до семи рабочих дней
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 266 (алғаш ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткенсоңқолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 799 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 266 (алғаш ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткенсоңқолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.