О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 281 "Об утверждении Правил направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в республиканские ведомственные медицинские организации, дислоцированные в городах Астана и Алматы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 974. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2019 года № 19578
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 281 "Об утверждении Правил направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в республиканские ведомственные медицинские организации, дислоцированные в городах Астана и Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13624, опубликован 4 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Нур-Султане и Алматы";
Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в республиканские ведомственные медицинские организации, дислоцированные в городах Астана и Алматы, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (К.А. Султанбаев) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

"Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан республикалық ведомстволық медициналық ұйымдарға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 281 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 974 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 қарашада № 19578 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1."Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан республикалық ведомстволық медициналық ұйымдарға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 281 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13624 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 4 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан республикалық ведомстволық медициналық ұйымдарға жіберу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (Қ.Ә. Сұлтанбаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 ноября 2019 года № 974
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 марта 2016 года № 281
Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Нур-Султане и Алматы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Нур-Султане и Алматы (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 13 Правил медицинского и санаторно-курортного обеспечения сотрудников и членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров правоохранительных органов, а также детей сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в соответствующих государственных организациях здравоохранения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 78.
2. Правила определяют порядок направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия (далее – контингент) на госпитализацию при наличии медицинских показаний, требующих специальных методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Нур-Султане и Алматы.

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Аппаратының басшысына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Министр Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 11 қарашадағы
№ 974 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 18 наурыздағы
№ 281 бұйрығымен
бекітілген
Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 78 қаулысымен бекітілген Құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, зейнеткерлеріне, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлердің балаларына олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық және санаторий-курорттық қызмет көрсету қағидаларының 13-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін (бұдан әрі - контингент) диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың арнайы әдістерін талап ететін медициналық көрсеткіштер болған жағдайда Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдары медициналық ұйымдарына емдеуге жатқызуға жіберу тәртібін анықтайды.

Глава 2. Направление контингента в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Нур-Султане и Алматы
3. Направление контингента на стационарное лечение осуществляется медицинскими организациями органов внутренних дел в следующие медицинские организации органов внутренних дел:
1) государственное учреждение "Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан", дислоцированное в городе Нур-Султан (далее – ЦГсП);
2) стационар Акционерного общества "Санаторий Казахстан", дислоцированный в городе Алматы (далее – стационар АО "Санаторий Казахстан").
4. Показанием для госпитализации является необходимость оказания квалифицированной и специализированной медицинской помощи, в том числе с применением высокотехнологичных медицинских услуг, с круглосуточным медицинским наблюдением.
5. Госпитализация сотрудника правоохранительных органов в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" осуществляется:
1) в плановом порядке по направлению специалистов медицинских организаций органов внутренних дел;
2) по экстренным показаниям (включая выходные и праздничные дни) – вне зависимости от наличия направления.
6. Для плановой госпитализации сотрудника правоохранительных органов медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов республиканского значения и областей (далее – медицинские отделы) направляют в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" выписку из медицинской карты амбулаторного, стационарного больного по форме 027/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – Приказ № 907) для рассмотрения.
7. По результатам рассмотрения в течение пяти рабочих дней при наличии показаний на стационарное лечение ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" в медицинские отделы направляют письмо о госпитализации пациента с установленной датой плановой госпитализации.
8. При отказе в плановой госпитализации сотруднику правоохранительных органов ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" уведомляет медицинские отделы с письменным обоснованием отказа.
9. При обращении сотрудника правоохранительных органов в организации здравоохранения первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) для госпитализации на стационарное лечение и выборе сотрудником ЦГсП и стационара АО "Санаторий Казахстан", специалист организации ПМСП направляет его в медицинские организации органов внутренних дел для дальнейшей госпитализации в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан".

2-тарау. Контингентті Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу
3. Контингентті ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары мынадай ішкі істер органдары медициналық ұйымдарына стационарлық ем алуға жіберуді жүзеге асырады:
1) Нұр-Сұлтан қаласында орналасқан "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ЕбОГ);
2) Алматы қаласында орналасқан "Қазақстан санаторийі" акционерлік қоғамының стационары (бұдан әрі – "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары).
4. Тәулік бойы медициналық бақылаумен білікті және мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық қызметтерді қолдана отырып, медициналық көмек көрсету қажеттілігі емдеуге жатқызу үшін көрсетім болып табылады.
5. ЕбОГ-не және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына құқық қорғау органдарының қызметкерін емделуге жатқызу:
1) жоспарлы тәртіпте ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша;
2) шұғыл көрсетілімдер бойынша (демалыс және мереке күндерін қоса алғанда) – жолдаманың бар-жоғына қарамастан жүзеге асырылады.
6. Құқық қорғау органдарының қызметкерін жоспарлы емдеуге жатқызу үшін республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары) (бұдан әрі – медициналық бөлімдер) ЕбОГ-ге және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) 027/е нысан бойынша амбулаториялық, стационарлық науқастың медициналық картасынан көшірмесін қарау үшін жібереді.
7. Қарау нәтижелері бойынша стационарлық емге көрсетілім болган кезде ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары бес жұмыс күні ішінде медициналық бөлімдерге жоспарлы емдеуге жатқызудың белгіленген күнімен пациентті жатқызу туралы хат жолдайды.
8. Құқық қорғау органдарының қызметкері жоспарлы емдеуге жатқызудан бас тартқан кезде ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары жазбаша бас тартуды негіздей отырып, медициналық бөлімдерге хабарлайды.
9. Құқық қорғау органдарының қызметкері медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымдарына стационарлық емдеуге жатқызу үшін жүгінген кезде және қызметкер ЕбОг-ді және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарды таңдаған кезде МСАК ұйымының маманы оны одан әрі ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу үшін ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жібереді.

10. При госпитализации в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" сотрудник правоохранительных органов предоставляет:
1) направление на госпитализацию в стационар по форме 001-3/у, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 "Об утверждении Правил оказания стационарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12204) (далее – Приказ № 761);
2) выписку из медицинской карты амбулаторного больного по форме 027/у, утвержденной Приказом № 907;
3) результаты клинико-диагностических (лабораторных, инструментальных и функциональных) исследований согласно клиническим протоколам диагностики и лечения.
11. Госпитализация в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" членов семей сотрудников правоохранительных органов, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия проводится через портал Бюро госпитализации. Порядок организации стационарной помощи осуществляется в соответствии с требованиями Приказа № 761.
12. Пациенты с заболеваниями, требующими лечения в профильных отделениях, отсутствующих в ЦГсП и стационаре АО "Санаторий Казахстан", направляются медицинскими организациями органов внутренних дел в субъекты здравоохранения.
13. При выписке из медицинской организации органов внутренних дел контингенту на руки выдается выписка из медицинской карты стационарного больного по форме 027/у, утвержденной Приказом № 907.

10. Құқық қорғау органдарының қызметкері ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу кезінде:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 761 бұйрық) бекітілген 001-3/е нысаны бойынша стационарға жатқызуға жолдаманы;
2) № 907 бұйрықпен бекітілген 027/е нысаны бойынша амбулаториялық науқастың медициналық картасынан көшірмені;
3) диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес клиникалық-диагностикалық (зертханалық, аспаптық және функционалдық) зерттеулер нәтижелерін ұсынады.
11. Құқық қорғау органдарының қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы жүргізіледі. Стационарлық көмекті ұйымдастыру тәртібі № 761 бұйрықтың талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
12. ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарында жоқ бейінді бөлімшелерде емдеуді қажет ететін аурулары бар пациенттерді ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары денсаулық сақтау субъектілеріне жібереді.
13. Ішкі істер органдары медициналық ұйымдарынан шығарған кезде контингентке № 907 бұйрықпен бекітілген 027/е нысан бойынша стационарлық науқастың медициналық картасынан көшірме беріледі.