О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 969 "Об утверждении Правил установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудников на конкретном участке работы) в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 ноября 2019 года № 999. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2019 года № 19654
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 969 "Об утверждении Правил установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудников на конкретном участке работы) в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12471, опубликован 31 декабря 2015 года в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
в Правилах установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудников на конкретном участке работы) в органах внутренних дел Республики Казахстан:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Департаментами, самостоятельными управлениями, комитетами Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) устанавливаются Стандарты работ по должностям в составе их структурных подразделений, а также типовые Стандарты работ по каждому наименованию должности с учетом всех направлений деятельности, по каждому уровню управления.
Вторым специальным управлением МВД устанавливаются Стандарты работ по должности Помощника министра внутренних дел Республики Казахстан.
На Штаб-Департамент МВД возлагается установление Стандартов работ по должностям начальников Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте, Представительства МВД в городе Байконыре.
Установление Стандартов работ по должностям заместителей начальников Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте, Представительства МВД в городе Байконыре возлагается на курируемые ими службы.
На Штабы Комитетов по чрезвычайным ситуациям и уголовно-исполнительной системы, а также аналитическое подразделение Комитета административной полиции возлагается установление Стандартов работ по должностям руководства комитетов, начальников территориальных органов, подведомственных им государственных учреждений и их заместителей.
На Штабы аппаратов региональных Департаментов полиции, Департаментов по чрезвычайным ситуациям, Департаментов уголовно-исполнительной системы возлагается установление Стандартов работ по должностям начальников городских, районных подразделений и их заместителей.
На отраслевые службы центрального аппарата МВД и его ведомства возлагается установление Стандартов работ по должностям начальников государственных учреждений, подведомственных МВД, и их заместителей.".
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 969 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 21 қарашадағы № 999 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 қарашада № 19654 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 969 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12471 болып тіркелген, "Әділет" Нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) департаменттері, дербес басқармалары, комитеттері олардың құрылымдық бөліністері құрамындағы лауазымдар бойынша Жұмыс стандарттарын, сондай-ақ әрбір басқару деңгейі бойынша қызметтің барлық бағыттарын ескере отырып, әрбір лауазым атауы бойынша үлгілік Жұмыс стандарттарын белгілейді.
Ішкі істер министрлігінің Екінші арнайы басқармасы Казақстан Республикасы Ішкі істер министрінің көмекшісі лауазымы бойынша Жұмыс стандарттарын белгілейді.
Ішкі істер министрлігінің Штаб-департаментіне облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі бастықтарының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің, Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу оларға жетекшілік ететін қызметтерге жүктеледі.
Төтенше жағдайлар және Қылмыстық-атқару жүйесі комитеттерінің штабтарына, сондай-ақ Әкімшілік полиция комитетінің аналитикалық бөлінісіне комитеттер басшылығының, аумақтық органдар, оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің бастықтары мен олардың орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.
Өңірлік Полиция департаменттері, Төтенше жағдайлар департаменттері, Қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің аппараттарындағы штабтарға қалалық, аудандық бөліністердің бастықтары мен олардың орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының және оның ведомстволарының салалық қызметтеріне Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің бастықтары мен олардың орынбасарларының лауазымдары бойынша Жұмыс стандарттарын белгілеу жүктеледі.".
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайтбеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Репсублики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после дня государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Тургумбаев

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Тургумбаев