О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 373 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения об органах военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 23 декабря 2019 года № 1058. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2019 года № 19761. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № 716.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 21.12.2020 № 716 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 373 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения об органах военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11846, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 26 августа 2015 года) следующие изменения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан".
в Правилах проведения военно-врачебной экспертизы, утвержденных указанным приказом:
пункт 95 изложить в следующей редакции:
"95. При наличии у старшего, высшего сержантского и офицерского составах, заболеваний по которым в соответствии с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности к воинской службе, выносится заключение "Годен к воинской службе с незначительными ограничениями", за исключением случаев:
1) достижения предельного возраста состояния на воинской службе;
2) диагностирования отягощающих друг друга трех и более заболеваний, по которым в соответствии с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности к воинской службе.
В указанных случаях выносится заключение "Ограниченно годен к воинской службе".
При наличии у курсантов, обучающихся на выпускном курсе, заболеваний по которым в соответствии с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности к воинской службе, ВВК выносит заключение "Годен к воинской службе с незначительными ограничениями". В случаях диагностирования отягощающих друг друга трех и более заболеваний, по которым в соответствии с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности к воинской службе, выносится заключение "Ограниченно годен к воинской службе".";
пункт 113 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидаларын және әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 373 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1058 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 19761 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 716 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 21.12.2020 № 716 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидаларын және әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 373 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11846 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.".
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларында:
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"95. Мынадай:
әскери қызметте болудың шекті жасына толған;
Талаптарға сәйкес әскери қызметке жарамдылық санаты дербес бағалау көзделетін бір-бірін ауырлататын үш немесе одан астам науқастануларды диагностикалау жағдайларын қоспағанда, аға, жоғары сержанттар және офицерлер құрамында Талаптарға сәйкес әскери қызметке жарамдылық санаты дербес бағалау көзделетін науқастанулар боған жағдайда "Әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды" деген қорытынды шығарылады.
Көрсетілген жағдайларда "Әскери қызметке шектеулі жарамды" деген қорытынды шығарылады.
Оқу бітіру курсында білім алатын курсанттарда Талаптарға сәйкес әскери қызметке жарамдылық санаты дербес бағалау көзделген науқастары болған кезде ӘДК "Әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды" деген қорытынды шығарады. Талаптарға сәйкес әскери қызметке жарамдылық санаты дербес бағалау көзделген бір-бірін ауырлататын үш немесе одан да астам науқастануларды диагностикалау жағдайларында "Әскери қызметке шектеулі жарамды" деген қорытынды шығарылады.";
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"113. Внеочередное медицинское освидетельствование военнослужащих ДШВ и ЧСН проводится по возвращению их из военно-медицинского учреждения (медицинской организации) после стационарного лечения по поводу заболеваний, предусматривающих изменение категории годности к службе в ДШВ (ЧСН), если они не освидетельствованы госпитальной ВВК.
Военнослужащие ДШВ и ЧСН на внеочередное медицинское освидетельствование направляются также по решению командира воинской части на основании заключения врача воинской части, врача-специалиста военно-медицинского учреждения.
При наличии у военнослужащих ДШВ и ЧСН заболеваний, по которым в соответствии с Требованиями предусматривается индивидуальная оценка категории годности к службе в ДШВ (ЧСН), заключение "Годен к службе в ДШВ (ЧСН)" выносится в случаях:
1) целесообразности сохранения военнослужащего на воинской службе, по мнению командования;
2) благоприятного прогноза заболевания;
3) положительного настроя освидетельствуемого на продолжение воинской службы.
В данном случае заключение выносится при наличии всех вышеперечисленных условий. Прогноз заболевания определяется с учетом характера заболевания, его начала, степени прогрессирования, обратимости процесса и возможных осложнений при выполнении военнослужащим обязанностей воинской службы.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Положении об органах военно-врачебной экспертизы, утвержденном указанным приказом:
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Областная медицинская комиссия проводится на сборных пунктах в областных центрах, городов республиканского значения и столицы.
Врач, руководящий работой медицинского персонала, – председатель медицинской комиссии:
1) до начала медицинского освидетельствования:
проверяет оснащение кабинетов врачей-специалистов перечнем инструментария, медицинского и хозяйственного имущества, необходимого для медицинского освидетельствования на призывных (сборных) пунктах согласно приложению 1 к настоящему Положению;
уточняет место, время и порядок направления граждан на обследование (лечение);
инструктирует врачей-специалистов об организации и проведении медицинского освидетельствования граждан, разъясняет нормативные правовые акты по вопросам проведения ВВЭ;
докладывает председателю комиссии по призыву (приписке) на воинскую службу - заместителю руководителя местного исполнительного органа (акима) о недостатках в подготовке граждан к медицинскому освидетельствованию.
2) в период медицинского освидетельствования:
обеспечивает взаимодействие работы врачей-специалистов;
проверяет качество оформления, обоснованность вынесенных врачами-специалистами заключений и их соответствие Требованиям;
коллегиально с врачами, входящими в состав медицинской комиссии, выносит заключение медицинской комиссии о категории годности граждан к воинской службе и показателю предназначения по видам и родам войск;
ежедневно проверяет правильность ведения книги протоколов комиссии;
проверяет своевременность направления граждан на обследование (лечение) по ранее вынесенным заключениям;
ежедневно подводит итоги, анализирует результаты медицинского освидетельствования граждан и докладывает их председателю призывной комиссии;
дает разъяснения гражданам по вопросам медицинского освидетельствования при приписке к призывным участкам, призыве на воинскую службу;
принимает участие в разрешении жалоб и заявлений, связанных с медицинским освидетельствованием граждан.".

"113. Егер олар госпиталь ӘДК куәландырмаса, ДШӘ және АрнМақБ әскери қызметшілерін кезектен тыс медициналық куәландыру олар ДШӘ-да (АрнМақБ-да) қызметке жарамдылық санатын өзгерту көзделетін науқастанулар себебі бойынша стационарлық емделгеннен кейін әскери-медициналық мекемеден (медициналық ұйымнан) келуі бойынша жүргізіледі.
ДШӘ және АрнМақБ әскери қызметшілері кезектен тыс медициналық куәландыруға әскери бөлім дәрігерінің, әскери-медициналық мекеме дәрігер-маманының қорытындысы негізінде әскери бөлім командирінің шешімімен жіберіледі.
ДШӘ және АрнМақБ әскери қызметшілерінде Талаптарға сәйкес ДШӘ-да (АрнМақБ-да) қызметке жарамдылық санатын дербес бағалау көзделген науқастар болған жағдайда "ДШӘ-да (АрнМақБ-да) қызметке жарамды" деген қорытынды:
1) қолбасшылықтың пікірі бойынша әскери қызметшіні әскери қызметте қалдыру мақсаттылығы;
2) науқастанудың жағымды болжамы;
3) куәландырылушының әскери қызметті жалғастыруға оң ниеті болған жағдайларда шығарылады.
Осы жағдайда қорытынды жоғарыда аталған барлық шарттар болған кезде шығарылады. Науқастану болжамы науқастану сипатын, оның басталуын, үдеу дәрежесін, процестің қайталануын және әскери қызметші әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде болуы ықтимал асқынуларды ескере отырып айқындалады.";
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережеде:
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Областық медициналық комиссия облыс орталықтарында, республикалық маңызды қалаларда және астана жиын пункттерінде жүргізіледі.
Медициналық персонал жұмысына басшылық жасайтын дәрігер – медициналық комиссия төрағасы:
1) медициналық куәландыру басталғанға дейін:
дәрігер-мамандар кабинеттерінің осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес әскерге шақыру (жиын) пункттерінде медициналық куәландыруға қажетті құралдар, медициналық және шаруашылық мүлік тізбесімен жарақтандырылуын тексереді;
азаматтарды қарап-тексеруге (емдеуге) жіберу орнын, уақыты мен тәртібін нақтылайды;
дәрігер-мамандарға азаматтарды медициналық куәландыруды ұйымдастыру мен жүргізу туралы нұсқау береді, ӘДС жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді түсіндіреді;
әскери қызметке шақыру (тіркеу) жөніндегі комиссия төрағасына – жергілікті атқарушы орган басшысының (әкім) орынбасарына азаматтарды медициналық куәландыруға дайындаудағы кемшіліктер туралы баяндайды;
2) медициналық куәландыру кезеңінде:
дәрігер-мамандардың жұмысындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді;
дәрігер-мамандар шығарған қорытындыларды ресімдеу сапасын, негізділігін және олардың Талаптарға сәйкес келуін тексереді;
медициналық комиссия құрамына кіретін дәрігерлермен алқалы түрде азаматтардың әскери қызметке және әскер түрлері мен тектері бойынша арналу көрсеткішіне жарамдылық санаты туралы медициналық комиссия қорытындысын шығарады;
күн сайын комиссия хаттамалары кітабының дұрыс жүргізілуін тексереді;
бұрын шығарылған қорытындылар бойынша азаматтарды қарап-тексеруге (емдеуге) уақтылы жіберуді тексереді;
күн сайын қорытындылайды, азаматтарды медициналық куәландыру нәтижелерін талдайды және оларды әскерге шақыру комиссиясының төрағасына баяндайды;
азаматтарға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу, әскери қызметке шақыру кезінде медициналық куәландыру мәселелері бойынша түсінік береді;
азаматтарды медициналық куәландыруға байланысты шағымдар мен өтініштерді шешуге қатысады.".

2. Управлению начальника Тыла и вооружения Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан       Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
_______________________________
"___"________________20____года
Приложение к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 23 декабря 2019 года № 1035
Приложение 2
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Формы медицинской документации, заполняемые при проведении ВВЭ (ВЛЭ)
Форма 1
Направление на обследование (лечение)
Гражданину _______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество, год рождения)
Вы направляетесь для стационарного (амбулаторного) обследования (лечения) ____________
________________________________________________________________________________
(наименование лечебно-профилактической организации и адрес организации)
В лечебно-профилактическую организацию явиться к ____ час. "____" _________ 20___г.
Предварительный диагноз _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
МП Начальник управления (отдела) по делам обороны ________________________________
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы) "___" __________ 20___ г.
________________________________________________________________________________
(линия отреза)
Извещение
Кому _____________________________________________________________________
(должность руководителя организации, фамилия, имя, при наличии отчество)
________________________________________________________________________________
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих"
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
направляется для стационарного (амбулаторного) обследования (лечения) в _____________
______________________________________________________________________________
(наименование лечебно-профилактической организации и адрес организации)
В связи с этим прошу Вас предоставить время для прохождения курса стационарного (амбулаторного) обследования (лечения).
Начальник управления (отдела) по делам обороны ____________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
МП
"___" ___________ 20____г.
Форма 2
Угловой штамп
лечебно-профилактической
организации здравоохранения,
военно-медицинского учреждения
АКТ
исследования состояния здоровья
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество, дата рождения)
находился по направлению начальника отдела (управления) по делам обороны
________________________________________________________________________________
(наименование отдела (управления) по делам обороны)
от "____"________20____г. №____ на стационарном, амбулаторном (ненужное зачеркнуть)
обследовании в___________________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения, военно-медицинского учреждения)
___________________________________________ с ____________ по _____________ 20___г.
Жалобы_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Анамнез ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Данные объективного исследования ________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Результаты специальных исследований:______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Диагноз: ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Главный врач медицинской организации здравоохранения, начальник военно-медицинского учреждения
________________________________________________________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия)
Заведующий (начальник) отделения ________________________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия)
М.П
Врач, проводивший обследование __________________________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес медицинской организации здравоохранения, военно-медицинского учреждения
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Форма 3
Место для фотографии
(гербовая печать отдела
(управления)
по делам обороны)
Лист медицинского освидетельствования
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество, дата рождения)
Жалобы_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Анамнез________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Данные объективного обследования_________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Результаты специальных исследований (лабораторных, рентгенологических,
инструментальных и других) ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Диагноз:________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заключение врача-специалиста: на основании пункта ___ подпункта ____ графы ___
Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС,
других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом
МО РК от "____" _________ 20____г. № _____, ______________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать категорию годности к воинской службе, показатель предназначения)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(подпись врача-специалиста, инициал имени, фамилия)
"___" _________ 20 ____ г.
Форма 4
Книга протоколов заседаний военно-врачебной (врачебно-летной) комиссии
________________________________________________________________________________
(наименование комиссии)
№ п/п
Фамилия, имя, при наличии отчество, год рождения (день, месяц, год), воинское звание, занимаемая должность (летная специальность), воинская часть, призван (поступил по контракту) на воинскую службу (указать каким О(У)ДО, город, район, день, месяц, год), кем направлен на медицинское освидетельствование (№, и дата направления), предыдущая ВЛК (дата и место прохождения)
Жалобы и краткий анамнез
Данные объективного обследования, результаты специальных обследований, диагноз и заключение ВВК (ВЛК) о причинной связи заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии),
Заключение ВВК о категории годности к воинской службе (к летной работе), службе по военно-учетной специальности и др.
Заключение штатной ВВК (ВЛК)
Форма 5
Угловой штамп
военно-медицинского учреждения
(военно-врачебной комиссии)
Свидетельство о болезни №_____
"_____"___________20___ г. военно-врачебной комиссией _______________________
________________________________________________________________________________
(наименование ВВК, ВЛК) по направлению __________________________________________
(указать должностное лицо, дату, номер документа, цель и причина направления)
_______________________________________________________________освидетельствован:
1.Фамилия, имя, при наличии отчество ______________________________________________
________________________________________________________________________________

2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл және қару-жарақ бастығының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
____________________________
20____жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1058 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери-
дәрігерлік сараптаманы жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
ӘДС (ДҰС) жүргізу кезінде толтырылатын медициналық құжаттар нысандары
1-нысан
Қарап-тексеруге (емдеуге) жолдама
Азамат _________________________________________________________________________
(тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы)
________________________________________________________________________________
Cіз стационарлық (амбулаториялық) қарап-тексеру (емдеу) үшін ________________________
______________________________________________________________________ жіберілесіз
(емдеу-профилактикалық ұйым атауы және ұйымның мекенжайы)
Емдеу-профилактикалық ұйымға 20 ___ ж. "___" _____________ сағат "___" келуге тиіссіз.
Болжамды диагноз _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
МО _____________________ қорғаныс істері жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы
________________________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және атының инициалы)
20 ___ ж. "___" _____________
________________________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Хабарлама
Кімге ___________________________________________________________________________
(ұйым басшысының лауазымы, тегі, аты, болған кезде әкесінің аты)
________________________________________________________________________________
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес __________________________________________
(тегі, аты, болған кезде әкесінің аты)
стационарлық (амбулаториялық) қарап-тексеру (емдеу) үшін ___________________________
______________________________________________________________________жіберіледі.
(емдеу-профилактикалық ұйым атауы және ұйымның мекенжайы)
Осыған байланысты Сізден стационарлық (амбулаториялық) қарап-тексеру (емдеу) курсынан өту үшін уақыт беруіңізді сұраймын
_________________________ қорғаныс істері жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
МО
20 ___ ж. "___" _____________
2-нысан
Денсаулық сақтау
емдеу-профилактикалық ұйымының,
әскери-медициналық мекеменің
бұрыштамалық мөртаңбасы
Денсаулық жағдайын зерттеу АКТІСІ
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы)
________________________________________________________________________________
(қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма) атауы) қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма)
бастығының 20 ___ жылғы "____"____________
№___ жолдамасы бойынша _______________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымы, (әскери-медициналық мекеме атауы)
_______________________________________________________________________________
стационарлық, амбулаториялық (керексізі сызылсын) қарап-тексеруде 20 ___ жылғы
_______________________________ бастап _______________________________дейін болды.
Шағымдар ______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Анамнез ________________________________________________________________________
Объективті зерттеу деректері ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Арнайы зерттеулер нәтижелері:_____________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Диагнозы:_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Денсаулық сақтау медициналық ұйымының бас
дәрігері, әскери-медициналық мекеме бастығы
_________________________________________
(қолы, атының инициалы, тегі)
М.О                                          Бөлімше меңгерушісі (бастығы)
_________________________________________
(қолы, атының инициалы, тегі)
Қарап-тексеру жүргізген дәрігер
______________________________________
(қолы, атының инициалы, тегі)
Денсаулық сақтау медициналық ұйымының, әскери-медициналық мекемесінің пошталық мекенжайы _____________________________________________________________________
3-нысан
Суретке арналған орын
(қорғаныс істері жөніндегі
бөлімнің (басқарманың)
елтаңбалы мөрі)
Медициналық куәландыру парағ
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы)
Шағымдар _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Анамнез ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Объективті қарап-тексеру деректері _________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Арнайы зерттеу нәтижелері (зертханалық, рентгенологиялық, аспаптық және басқа да)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Диагнозы: _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дәрігер-маманның қорытындысы: ҚР ҚМ 20 __ж. "___" ____________ № ___ бұйрығымен
бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында
қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайына сәйкес келуіне қойылатын талаптардың
_____ бағаны _____ тармағының _____тармақшасы негізінде
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(әскери қызметке жарамдылық санаты, арналу көрсеткіші көрсетілсін)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(дәрігер-маманның қолы, атының инициалы, тегі)
20 ___ ж. "____"______________
4-нысан
Әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшқыштар) комиссиясы отырыстарының хаттамалары кітабы
__________________________________________________________________
(комиссия атауы)
Р/с №
Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы (күні, айы, жылы) әскери атағы, атқаратын лауазымы (ұшқыш мамандығы), әскери бөлім, әскери қызметке (қай қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма), қала, аудан, күні, айы, жылы көрсетілсін) әскерге шақырды, (келісімшарт бойынша кірді) медициналық куәландыруға кім жіберді (жолдама № және күні), алдынғы ҰДК (өткен күні мен орны)
Шағымдар мен қысқаша анамнез
Объективті қарап-тексеру деректері, арнайы қарап-тексеру нәтижелері, диагнозы мен зақымданудың (жарақаттанудың, мертігудің, контузия алудың) науқастанудың себепті байланысы туралы ӘДК (ДҰК) қорытындысы
Әскери қызметке (ұшу жұмысына), әскери-есептік мамандығы бойынша қызметке жарамдылық санаты туралы ӘДК қорытындысы және т.б.
Штаттық ӘДК (ДҰК) қорытындысы
5-нысан
Әскери-медициналық мекеменің
(әскери-дәрігерлік комиссияның)
бұрыштамалық мөртаңбасы
№ ___ науқастануы туралы куәлік
20 __ жылғы "___"___________ ___________________________________________________
(лауазымды адам, күні, құжат нөмірі, жолдау мақсаты мен себебі көрсетілсін)
жіберуі бойынша ________________________ әскери-дәрігерлік комиссияда куәландырылды:
(ӘДК, ДҰК атауы)
1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты ____________________________________________
_____________________________________________________________________________

2. Дата рождения _________, в Вооруженных Силах с__________________________________
(месяц и год)
3. Воинское звание _______________________________________________________________
3-1. ИИН _______________________________________________________________________
4. Воинская часть (вид, род войск, РгК) ______________________________________________
5. Занимаемая должность __________________________________________________________
специальность___________________________________________________________________
6. Призван (поступил по контракту) на воинскую службу ______________________________
________________________________________________________________________________
(указать У(О)ДО, месяц и год призыва, поступления на воинскую службу по контракту)
7. Рост ________ см. Масса тела ________ кг. Окружность груди (спокойно)______________
8. Жалобы______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Анамнез______________________________________________________________________
(указать, когда возникло заболевание, когда и при каких обстоятельствах получено увечье
________________________________________________________________________________
(ранение, травма, контузия); наличие или отсутствие справки об увечье.
________________________________________________________________________________
влияние болезни на исполнение обязанностей воинской службы, результаты предыдущих медицинских
________________________________________________________________________________
освидетельствований, применявшиеся лечебные мероприятия и их эффективность,
пребывание в отпуске по
________________________________________________________________________________
болезни, лечение в санаториях и др.)
10. Находился на обследовании и лечении ___________________________________________
(указать учреждения здравоохранения, военно-медицинские
________________________________________________________________________________
учреждения и время пребывания в них)
История болезни №____; Шифр _______; Код_______
11. Данные объективного исследования _____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Результаты специальных исследований (рентгенологических, лабораторных, инструментальных и др.):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

2. Туған жылы _____________, Қарулы Күштер қатарында _____________________________
(айы мен жылы)
3. Әскери атағы __________________________________________________________________
3-1. ЖСН _______________________________________________________________________
4. Әскери бөлім (әскер түрі, әскер тегі, ӨңҚ)__________________________________________
5. Атқаратын лауазымы___________________________________________________________
мамандығы _____________________________________________________________________
6. Әскери қызметке шақырылды (келісімшарт бойынша түсті) __________________________
________________________________________________________________________________
(ҚІБ(Б), әскери қызметке шақырылды, келісімшарт бойынша әскери қызметке кірген айы мен жылы)
7. Бойы ____ см. Дене салмағы_________ кг. Кеуде өлшемі (еркін)______________________
8. Шағымдар_________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Анамнез ______________________________________________________________________
(науқастану, мертігу (жаралану, жарақаттану, контузия алу) қашан,
________________________________________________________________________________
қандай жағдайларда пайда болды, бөлім командирінде жарақаттану туралы анықтаманың
________________________________________________________________________________
болуы немесе болмауы көрсетілсін. Аурудың әскери қызмет міндеттерін орындауға әсер
________________________________________________________________________________
етуі, алдыңғы медициналық куәландыру нәтижелері, қолданылған емдеу іс-шаралары,
________________________________________________________________________________
олардың тиімділігі, науқастануы бойынша демалыста болуы, санаторийлерде емделуі және т.б.
10. Тексерілуде және емделуде болды _______________________________________________
(денсаулық сақтау мекемелері, әскери-медициналық мекемелер
________________________________________________________________________________
және оларда болу уақыты көрсетілсін )
Науқастану тарихы № ____; шифрі______; коды___________
11. Объективті зерттеу деректері ___________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 12. Арнайы зерттеулер нәтижелері (рентгенологиялық, зертханалық, құралдық және басқа да) ________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

13. Сведения о служебной деятельности военнослужащего _____________________________
(указать сведения согласно документу,
________________________________________________________________________________
представленного из воинской части (учреждения):
влияние состояния здоровья на исполнение обязанности воинской службы, настрой
военнослужащего к продолжению воинской службы и мнение командования о
целесообразности сохранения военнослужащего на воинской службе)
14. Заключение ВВК (ВЛК) 1) диагноз
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2) причинная связь увечья (ранения, травмы, контузии), заболевания: на основании
пункта___________ Правил проведения военно-врачебной экспертизы, утвержденных
приказом Министра обороны РК от "____" _______ 20____г. № _____, ______
________________________________________________________________________________
3) категория годности к воинской службе (годность к службе по воинской специальности,
летной работе и др.) ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
на основании пункта ___ подпункта __ графы ___ Требований, предъявляемых к соответствию
состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра обороны РК от "____" _______ 20____г. № _____.
15. В сопровождающем (нуждается, не нуждается) ненужное зачеркнуть _________________
________________________________________________________________________________
(указать при необходимости количество сопровождающих,
________________________________________________________________________________
вид транспорта, необходимость проезда в отдельном купе)
16. Особые отметки_______________________________________________________________
Председатель комиссии ___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П. Члены комиссии:____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь _______________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес комиссии _________________________________________________________
Заключение штатной военно-врачебной комиссии

13. Әскери қызметшінің қызметтік міндеттері туралы мәліметтер _______________________
______________________________________________________________________________
(әскери бөлімнен (мекемеден) берілген құжатқа сәйкес мәліметтер көрсетілсін: денсаулық жағдайының әскери қызмет міндеттерін орындауға әсері, әскери қызметшінің әскери қызметті жалғастыруға ниеті және әскери қызметшінің әскери қызметте қалдырудың мақсатқа сәйкестігі туралы қолбасшылықтың пікірі)
14. ӘДК (ДҰК) қорытындысы:
1) диагнозы_________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
2) мертігудің (жараланудың, жарақаттанудың, контузия алудың), науқастанудың себепті байланысы: ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" ___________ бұйрығымен бекітілген Әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидаларының ____ тармағы негізінде ________________________________________________________________________________ 3) әскери қызметке жарамдылық санаты (әскери-есептік мамандығы бойынша қызметке, ұшу жұмысына және т.б. жарамдылығы) _____________________________________________ ________________________________________________________________________________ ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" ___________ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайының сәйкес келуіне қойылатын талаптардың ___ бағаны ___ тармақшасының ___ тармағы негізінде.
15. бірге жүрушіге (мұқтаж, мұқтаж емес) керек емесі сызып тасталсын
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қажет болған жағдайда бірге жүрушілер саны, көлік түрі, жекелеген купеде жүру қажеттілігі көрсетілсін)
16. Ерекше белгілер_______________________________________________________________
М.О.            Комиссия төрағасы ___________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия мүшесі ____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Хатшы _____________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, аты-жөнінің бас әріптері, тегі)
Комиссияның пошталық мекенжайы ________________________________________________
Штаттық әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы

Примечание: В экземплярах свидетельства о болезни (которые направляются в воинскую часть (учреждение), направившего военнослужащего на освидетельствование) сведения, изложенные в пунктах 8, 9, 11, 12 не указываются. При этом диагноз указывается по коду согласно международной классификации болезней (МКБ).
Свидетельства о болезни распечатывается на листах формата А4, шрифт "Times New Roman", размер шрифта не менее 12.
Форма 6
Карта изучения причин необоснованного призыва гражданина на
воинскую службу по состоянию здоровья
Раздел 1
Общие сведения
1. Фамилия, имя, при наличии отчество ________________________________________
2. Год рождения _________________________________________________________________
3. Год и месяц призыва на воинскую службу _________________________________________
4. Какой призывной комиссией призван на воинскую службу ___________________________
________________________________________________________________________________
5. Дата отправки с областного сборного пункта_______________________________________
6. Какой военно-врачебной комиссией освидетельствован______________________________
(гарнизонной, госпитальной,
________________________________________________________________________________
врачебной комиссией организации здравоохранения)
7. Дата и номер протокола заседания штатной ВВК об утверждении данного свидетельства о болезни
________________________________________________________________________________
8. Диагноз заболевания, подпунктов, пунктов, графы Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских
формированиях Республики Казахстан ______________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Заключение ВВК о степени годности к воинской службе (по свидетельству о болезни) и
причинная связь__________________________________________________________________
10. Данные анамнеза заболевания по свидетельству о болезни___________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Раздел 2
Сведения о состоянии здоровья (перенесенных заболеваниях и травмах)
в допризывный период
1. По сведениям карты развития ребенка:_______________________________________
________________________________________________________________________________

Ескертпе. Науқастану туралы куәлік даналарында (әскери қызметшіні куәландыруға жіберген әскери бөлімге (мекемеге) жолданатын) 8, 9, 11, 12-тармақтарда мазмұндалған мәліметтер көрсетілмейді. Бұл ретте диагноз Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес (АХЖ) код бойынша көрсетіледі.
Науқастану туралы куәліктер А 4 форматындағы парақтарда, "Times New Roman" қарпімен, қаріптің көлемі кемінде 12 болып шығарылады.
6-нысан
Азаматты денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке негізсіз шақыру себептерін зерделеу картасы
1-бөлім
Жалпы мәліметтер
1.Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты________________________________________________
2. Туған жылы___________________________________________________________________
3. Әскери қызметке шақырылған жылы мен айы ______________________________________
4. Әскери қызметке қай әскерге шақыру комиссиясы шақырды__________________________
5. Облыстық жиын пунктінен жөнелтілген күн _______________________________________
6. Қай әскери-дәрігерлік комиссиясы куәландырды___________________________________
________________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының дәрігерлік, госпитальдық, гарнизондық комиссиясы)
7. Науқастануы туралы куәлікті бекіту туралы штаттық ӘДК отырысы хаттамасының нөмірі мен күні ________________________________________________________________________
8. Науқастану диагнозы, Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайына сәйкес келуіне қойылатын талаптардың тармақшалары, тармақтары, бағандары ____________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
9. Әскери қызметке жарамдылық дәрежесі туралы (науқастануы туралы куәлік бойынша) ӘДК
қорытындысы және себепті байланысы_________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Науқастануы туралы куәлік бойынша науқастану анамнезі деректері__________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2-бөлім
Әскерге шақыру кезеңіне дейінгі денсаулық жағдайы (науқастанулары мен жарақаттары) туралы мәлімет
1. Баланың даму картасының мәліметтері бойынша: ___________________________________
________________________________________________________________________________

2. В период наблюдения подростковой службой:
1) при приеме-передаче из педиатрической службы системы здравоохранения в подростковую,
по достижении 15-летнего возраста (результаты медицинского освидетельствования)
________________________________________________________________________________
2) при медицинском освидетельствовании в 16 лет:____________________________________
________________________________________________________________________________
3. Результаты медицинского освидетельствования при первоначальной постановке на
воинский учет:___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Сведения о состоянии здоровья по данным "Листа изучения призывника" (от родителей,
ближайших родственников, органов внутренних дел и так далее) ________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Сведения о вредных привычках (курение, употребление алкоголя, наркотических средств)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Результаты оценки состояния здоровья призывника медицинского освидетельствования в
ходе призыва на воинскую службу (направлялся ли призывник на дополнительное
медицинское обследование, представлялась ли отсрочка от призыва на воинскую службу по
состоянию здоровья, по каким заболеваниям, на какой срок и сколько раз)________________
________________________________________________________________________________
Раздел 3
Результаты расследования управления (отдела) по делам обороны
1. Когда должно было быть выявлено заболевание (заболевания) __________________
________________________________________________________________________________
2. По каким причинам данное заболевание не было выявлено до отправления призывника на
воинскую службу ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Принятые меры по недопущению случаев необоснованного призыва по состоянию
здоровья________________________________________________________________________
Начальник управления (отдела) по делам обороны_____________________________________
________________________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы, подпись)
М.П.
Председатель врачебной комиссии:
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
"____"_______20____г.

2. Жасөспірімдер қызметін қадағалау кезеңінде:
1) 15 жасқа толғаннан кейін денсаулық сақтау жүйесінің педиатриялық қызметінен жасөспірімдерге қабылдау-тапсыру кезінде медициналық куәландыру нәтижелері ________________________________________________________________________________
2) 16 жаста медициналық куәландыру кезінде: ________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Бастапқы әскери есепке қойылған кезде медициналық куәландыру нәтижелері:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. "Әскерге шақырылушыны зерделеу парағының" деректері бойынша денсаулық жағдайы туралы мәліметтер (ата-анасынан, жақын туыстарынан ішкі істер органдарынан және т.б.) ________________________________________________________________________________
5. Зиянды әдеттері туралы мәліметтер (темекі шегу, алкогольді, есірткі заттарын тұтыну)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Әскери қызметке шақыру барысында әскерге шақырылушының денсаулық жағдайын медициналық куәландыруды бағалау нәтижелері (әскерге шақырылушы қосымша медициналық тексерілуге жіберілді ме, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке шақырудан кейінге қалдыру берілді ме, қандай аурулар бойынша, қай мерзімге және неше рет) ____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3-бөлім
Қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) қарап-тексеру нәтижелері
1. Науқастану (науқастанулар) қашан анықталуға тиіс _________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Қандай себептер бойынша осы науқастану әскерге шақырылушыны әскери қызметке жөнелткенге дейін анықталмады __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Денсаулық жағдайы бойынша негізсіз әскерге шақырылу жағдайларын болдырмау бойынша
қабылданған шаралар ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
__________________________ қорғаныс істері жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы
_______________________________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, атының инициалы, қолы)
М.О.
Дәрігерлік комиссия төрағасы:
__________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
20____ж. "____"______

Раздел 4
Результаты рассмотрения и оценки качества расследования по выявлению
истинных причин необоснованного призыва на воинскую службу по состоянию
здоровья департамента по делам обороны
1. Мнение начальника департамента по делам обороны об обоснованности призыва
гражданина на воинскую службу____________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Предварительный вывод о причине необоснованного призыва на воинскую службу гражданина
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Меры, принятые начальником департамента по делам обороны по недопущению
необоснованного призыва по состоянию здоровья на воинскую службу __________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. В случае необоснованности возврата из войск, какие медицинские документы,
доказывающие это, представлены в штатную ВВК департаментом по делам обороны
________________________________________________________________________________
Начальник департамента по делам обороны:
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
Председатель медицинской комиссии:
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
Главный __________________________________ области
(специалист)
"____"_______20____г. _____________________________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия)
Раздел 5
Окончательный вывод штатной ВВК о причине необоснованного призыва на
воинскую службу по состоянию здоровья и результатах расследования
1. Причина необоснованного призыва на воинскую службу по состоянию здоровья ________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Качество проведенного расследования по выявлению истинных причин необоснованного
призыва на воинскую службу по состоянию здоровья__________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Начальник штатной ВВК__________________________________________________________
М.П. ___________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
"____"____________ 20 __ г.
Примечание: Разделы I, II, III, заполняются управлением (отделом) по делам обороны; раздел IV заполняют департаменты по делам обороны областей, городов республиканского значения и столицы. Карта с заполненными разделами с I, II, III и IV высылается в ЦВВК в 3-х экз. Раздел V заполняет ЦВВК.
Форма 7
Место для фотографии
(гербовая печать отдела
(управления) по делам
обороны, воинской части)
Карта медицинского освидетельствования гражданина, поступающего
в военное учебное заведение
1. Фамилия, имя, при наличии отчество, дата рождения __________________________
________________________________________________________________________________
(на военнослужащего указать воинское звание)
2. Место жительства (адрес)_______________________________________________________
(для военнослужащих – адрес и условное наименование воинской части)
3. Перенесенные заболевания, в т.ч. инфекционные заболевания за последние 12 месяцев
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

4-бөлім
Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке негізсіз шақырудың нақты себептерін анықтау бойынша тергеп-тексеру сапасын қарау және бағалау нәтижелері
1. Қорғаныс істері жөніндегі департаменті бастығының азаматты әскери қызметке шақыру негізділігі туралы пікірі ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Азаматты әскери қызметке негізсіз шақыру себебі туралы алдын ала қорытынды
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Қорғаныс істері жөніндегі департамент бастығының денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке негізсіз шақыруға жол бермеу бойынша қабылдаған шаралар
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Әскерлерден негізсіз қайтарылған жағдайда қорғаныс істері жөніндегі департамент осыны дәлелдейтін қандай медициналық құжаттарды штаттық ӘДК-ға ұсынды ________________________________________________________________________________
Қорғаныс істері жөніндегі департамент бастығы:
___________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О.
Дәрігерлік комиссия төрағасы:
________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О.
Облыстың бас _________________________________
(маманы)
20 ___ ж. "____"___________ __________________________________________________
(қолы, атының инициалы, тегі)
5-бөлім
Денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке негізсіз шақыру себебі және тергеп-тексеру нәтижелері туралы штаттық ӘДК-ның түпкілікті қорытындысы
1. Денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке негізсіз шақыру себебі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Денсаулық жағдайы бойынша негізсіз әскери қызметке шақырудың нақты себептерін анықтау бойынша жүргізілген тергеп-тексеру сапасы __________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Штаттық ӘДК төрағасы______________________________________________
___________________________________________________
М.О.                              (әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
20 __ ж. "____"____________
Ескертпе: І, ІІ, ІІІ бөлімдерді қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім) толтырады; IV бөлімді облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың қорғаныс істері жөніндегі департаменттері толтырады. І, ІІ, ІІІ және IV толтырылған бөлімдері бар карта ОӘДК-ға 3 данада жолданады. V бөлімді ОӘДК толтырады.
7-нысан
Фотосуретке арналған орын
(қорғаныс істері жөніндегі
бөлімнің (басқарманың), әскери
бөлімнің елтаңбалық мөрі)
Әскери оқу орнына түсетін азаматты медициналық куәландыру картасы
1.Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы _____________________________________
________________________________________________________________________________
(әскери қызметші үшін әскери атағы көрсетілсін)
2. Тұрғылықты жері (мекенжайы)___________________________________________________
(әскери қызметшілер үшін – мекенжайы мен әскери бөлімнің шартты атауы)
3. Шалдыққан аурулар, оның ішінде cоңғы 12 ай ішінде инфекциялық науқастанулар ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

4. Сведения о непереносимости (повышенной чувствительности) медикаментозных средств и
других веществ __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Сведения о пребывании на диспансерном учете (наблюдении) ________________________
________________________________________________________________________________
6. Наименование ВУЗ-а, куда кандидат планирует поступать ___________________________
________________________________________________________________________________
7. Результаты обследования:
Предварительное медицинское освидетельствование в районе (или в области) "___" 20____г.
Окончательное медицинское освидетельствование в ВУЗ-е
"___" 20_____ г.
Жалобы и анамнез
Общий анализ крови
Реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис
Общий анализ мочи
Рентгенография придаточных пазух носа
ЭКГ- исследование
Флюорография органов грудной клетки
Исследование кала на яйца гельминтов
Анализ крови на маркеры вирусных гепатитов В и С
Анализ крови на сахар
Анализ крови на ВИЧ инфекцию
Другие исследования
Антропометрия
Рост
Длина руки
Длина ноги
Масса тела
ИМТ
Рост
Длина руки
Длина ноги
Масса тела
ИМТ
стоя
сидя
стоя
сидя
Динамометрия ручная (правая/ левая кисть)
Динамометрия становая
Терапевт
Эндокринная система
Сердечно - сосудистая система
Функциональная проба
в покое
после
нагрузки
через
2 мин
после нагрузки
через
2 мин
через
2 мин
пульс в минуту
артериальное давление
Органы дыхания
Органы пищеварения
Почки
Селезенка
УЗИ сердца и щитовидной железы
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Хирург
Лимфатические узлы
Костно-мышечная система
Периферические сосуды
Мочеполовая система
Анус и прямая кишка
УЗИ мочеполовой системы
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Невропатолог
Черепно-мозговые нервы
Двигательная сфера
Рефлексы
Чувствительность
Вегетативная нервная система
Специальные исследования (ЭХОЭГ, ЭЭГ и т.д.)
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Психиатр
Восприятие
Интеллектуально-мнестическая сфера
Эмоционально-волевая сфера
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Окулист
правый глаз
левый глаз
правый глаз
левый глаз
Цветоощущение
Острота зрения без коррекции
Острота зрения с коррекцией
Рефракция скиаскопически
Бинокулярное зрение
Ближайшая точка ясного зрения
Слезные пути
Веки и конъюнктивы
Положение и подвижность глазных яблок.
Зрачки и их реакция
Оптические среды
Глазное дно
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Оториноларинголог
Речь
Носовое дыхание
справа
слева
справа
слева
Восприятие шепотной речи
Барофункция уха
Функции вестибулярного аппарата
Обоняние
Специальные исследования
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Стоматолог
Прикус
Слизистая
оболочка рта
Зубы (формула)
Десны
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Дерматовенеролог
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Другие врачи-специалисты
Диагноз, заключение, дата, подпись, фамилия, инициалы врача

4. Дәрі-дәрмек құралдарын және басқа да заттарды көтере алмайтыны
(жоғары сезімталдығы) туралы мәліметтер __________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Диспансерлік есепте (бақылауда) болуы туралы мәліметтер _________________________
_______________________________________________________________________________
6. Кандидат оқуға түсуді жоспарлаған ӘОО атауы _____________________________________
7. Қарап-тексеру нәтижелері:
Ауданда (немесе облыста) алдын ала медициналық куәландыру
20 __ ж. "___" ____________
Түпкілікті медициналық куәландыру
20 __ ж. "___" ____
Шағымдар мен анамнез
Жалпы қан талдауы
Мерезге микропреципитация реакциясы (микрореакция)
Жалпы несеп талдауы
Мұрын қосалқы қуыстарының рентгенограммасы
ЭКГ-зерттеу
Кеуде қуысы органдарының флюорографиясы
Нәжісті гельмит жұмыртқаларына зерттеу
В және С вирусты гепатиттерінің маркерлеріне қан талдауы
Қантқа қан талдауы
АИТВ-инфекциясына қан талдауы
Басқа да зерттеулер
Антропометрия
Бойы
Қол ұзынд.
Аяқ ұзынд.
Дене салмағы
ДСИ
Бойы
Қол ұзынд.
Аяқ ұзынд.
Дене салмағы
тұрып
ДСИ
тұрып
отырып
тұрып
отырып
Қол динамометриясы
(оң/сол қол)
Дене динамометриясы
Терапевт
Эндокринді жүйе
Жүрек-қан тамыр жүйесі
Функционалдық сынама
тыныштықта
жүктемеден кейін
2 мин кейін
тыныштықта
жүктемеден кейін
2 мин кейін
бір минутта тамыр соғысы
артериялық қан қысымы
Тыныс алу мүшелері
Ас қорыту мүшелері
Бүйрек
Көкбауыр
Жүрек және қалқанша безінің УДЗ
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Хирург
Лимфа түйіндері
Сүйек-бұлшық ет жүйесі
Перифериялық қан тамырлары
Несеп-жыныс жүйесі
Анус және тік ішек
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Невропатолог
Бассүйек-ми жүйкелері
Қозғалыс аясы
Рефлекстер
Сезімталдығы
Вегетативті нерв жүйесі
Арнайы зерттеулер (ЭХОЭГ, ЭЭГ және т.б.)
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Психиатр
Қабылдау
Интеллектуалды-мнестикалық аясы
Эмоционалды-ерік аясы
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Окулист
оң көз
сол көз
оң көз
сол көз
Түсті сезіну
Түзетулерсіз көру жітілігі
Түзетулермен көру жітілігі
Скиаскопиялық рефракция
Бинокулярлық көру
Анық көрудің жақын нүктесі
Жас жолдары
Қабақтар мен конъюнктивалар
Көз алмаларының орналасуы мен қозғалысы
Көз қарашықтары мен олардың реакциясы
Оптикалық орта
Көздің түбі
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Оториноларинголог
Сөйлеу
Мұрынмен тыныс алу
оң
сол
оң
сол
Сыбырлап сөйлеуді қабылдап сезінуі
Құлақ барофункциясы
Вестибулярлық аппарат функциялары
Иіс сезу
Арнайы зерттеулер
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Стоматолог
Тістүйіс
Ауыздың сілемейлі қабықшасы
Тістер (формула)
Қызыл иектер
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Дерматовенеролог
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Басқа да дәрігер-мамандар
Диагнозы, қорытынды, күні, дәрігердің тегі, атының инициалы

8. Заключения военно-врачебных комиссий: 1) при предварительном медицинском освидетельствовании военно-врачебной комиссии___________________________________ на основании пункта ___ подпункта _____ (указать наименование ВВК) графы ___ Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____, ___ ________________________________________________________________________________
М.П. Председатель комиссии_________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь комиссии ______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес комиссии:
________________________________________________________________________________
2) при окончательном медицинском освидетельствовании военно-врачебной комиссии _____
________________________________________________________________________________
(указать наименование ВВК)
на основании пункта ___ подпункта __ графы ___ Требований, предъявляемых к
соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских
формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны
Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____, _____________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
М.П. Председатель комиссии_______________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь комиссии ______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес комиссии: ________________________________________________________
Примечание: Для кандидатов (студентов), поступающих в школы (Жасулан, РВШИ) и на военные кафедры, заполняются только графа "окончательное медицинское освидетельствование".
Форма 8
Угловой штамп
военно-медицинского
учреждения (военно-врачебной комиссии)
Справка о медицинском освидетельствовании №___
"____"_______ 20 ___ г. военно-врачебной комиссией (врачебно-летной комиссией) ______
_______________________________________________________________________________
(наименование ВВК, ВЛК)
по направлению_________________________________________________ освидетельствован:
(указать должностное лицо, дату, номер документа, цель и причина направления)
1. Фамилия, имя, при наличии отчество _____________________________________________
2. Дата рождения ____________, в Вооруженных Силах с _____________________________
(месяц и год)
3. Воинское звание ______________________________________________________________

8. Әскери-дәрігерлік комиссиялар қорытындылары:
1) әскери-дәрігерлік комиссия алдын ала медициналық куәландырған кезде
_____________________________________________________________________________
(ӘДК атауы көрсетілсін)
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" ___________ бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайының сәйкес келуіне қойылатын талаптардың _____
бағаны ____ тармағының ____ тармақшасы негізінде ____________________________
________________________________________________________________________________
М.О. Комиссия төрағасы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия хатшысы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссияның пошталық мекенжайы:
____________________________________________________________________________
2) әскери-дәрігерлік комиссия түпкілікті медициналық куәландырған кезде
____________________________________________________________________________
(ӘДК атауы көрсетілсін)
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" ___________ бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет
ету үшін адамдардың денсаулық жағдайының сәйкес келуіне қойылатын талаптардың _____
бағаны ____ тармағының ____ тармақшасы негізінде ____________________________
________________________________________________________________________________
М.О. Комиссия төрағасы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, аты-жөнінің бас әріптері, тегі)
Комиссия хатшысы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, аты-жөнінің бас әріптері, тегі)
Комиссияның пошталық мекенжайы ________________________________________________
Ескертпе: Мектептерге (Жас ұлан, РӘМИ) және әскери кафедраларға оқуға түсетін кандидаттар (студенттер) үшін тек "түпкілікті медициналық куәландыру" деген баған толтырылады.
8-нысан
Әскери-медициналық мекеменің
(әскери-дәрігерлік комиссияның)
бұрыштамалық мөртаңбасы
№ ___ медициналық куәландыру туралы анықтама
20 __ жылғы "___"__________, ___________________________________________________
_______________________________________________________________ жіберуі бойынша
(лауазымды адам, құжат нөмірі, күні, жіберілу мақсаты мен себебі көрсетілсін)
___________________ әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшқыштар) комиссиясы куәландырды:
(ӘДК, ДҰК атауы)
1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты ______________________________________________
2. Туған жылы _____________, Қарулы Күштерде _____________________________ бастап
(айы мен жылы)
3. Әскери атағы __________________________________________________________________

4. Занимаемая должность ________________________________________________________
5. Специальность _______________________________________________________________
6. Войсковая часть ______________________________________________________________
7. Призван (поступил по контракту) на воинскую службу ______________________________
(указать отдел (управление)
_______________________________________________________________________________
по делам обороны, месяц и год призыва, поступления на воинскую службу по контракту)
8. Сведения о служебной деятельности военнослужащего (заполняется при определении
годности к воинской службе)______________________________________________________
(указать сведения согласно документу,
представленного из воинской части (учреждения):
влияние состояния здоровья на исполнение обязанности воинской службы, настрой
военнослужащего к продолжению воинской службы и мнение командования о
целесообразности сохранения военнослужащего на воинской службе)
9. Заключение ВВК (ВЛК):
1) диагноз_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2) причинная связь заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии):_________________ на
основании пункта _____ Правил проведения военно-врачебной экспертизы, утвержденных
приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____
3) категория годности к воинской службе (годность к службе по воинской специальности,
годность к летной работе и др.): ____________________________________________________
________________________________ на основании пункта ___ подпункта ___ графы _______
Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС,
других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом
Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____.
М.П Председатель комиссии _______________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Члены комиссии: ________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь комиссии ______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес комиссии ________________________________________________________
Заключение штатной военно-врачебной комиссии:
Форма 9
Место для фотографии
(гербовая печать отдела
(управления) по делам обороны,
воинской части)
Карта медицинского освидетельствования гражданина, поступающего на
воинскую службу по контракту
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения _______________________________
________________________________________________________________________________
(на военнослужащего запаса указать воинское звание)
2. Место жительства (адрес): _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Перенесенные заболевания в т.ч. инфекционные заболевания за последние 12 месяцев
________________________________________________________________________________

4. Атқаратын лауазымы___________________________________________________________
5. Мамандығы ___________________________________________________________________
6. Әскери бөлім __________________________________________________________________
7. Әскери қызметке шақырылды (келісімшарт бойынша түсті) ___________________________
(қорғаныс істері жөніндегі
________________________________________________________________________________
бөлім (басқарма) әскери қызметке шақырды, келісім шарт бойынша түскен айы мен жылы көрсетілсін)
8. Әскери қызметшінің қызметтік міндеттері туралы мәліметтер (әскери қызметке жарамдылығын айқындаған кезде толтырылады) ______________________________________ (әскери бөлімнен (мекемеден) берілген құжатқа сәйкес мәліметтер көрсетілсін: денсаулық жағдайының әскери қызмет міндеттерін орындауға әсері, әскери қызметшінің әскери қызметті жалғастыруға ниеті және әскери қызметшінің әскери қызметте қалдырудың мақсатқа сәйкестігі туралы қолбасшылықтың пікірі)
9. ӘДК (ДҰК) қорытындысы:
1) диагнозы______________________________________________________________________
2) мертігудің (жараланудың, жарақаттанудың, контузия алудың), науқастанудың себепті байланысы: _____________________________________________________________________
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" _______ бұйрығымен бекітілген Әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидаларының ____ тармағы негізінде;
3) әскери қызметке жарамдылық санаты (әскери мамандығы бойынша қызметке, ұшу жұмысына және т.б. жарамдылығы): _________________________________________________
________________________________________________________________________________
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" _______ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайының сәйкес келуіне қойылатын талаптардың _____ бағаны ____ тармағының ____ тармақшасы негізінде _________________________________________
М.О.      Комиссия төрағасы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия мүшелері ____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия хатшысы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссияның пошталық мекенжайы __________________________________________
Штаттық әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы:
9-нысан
Фотосуретке арналған орын
(қорғаныс істері жөніндегі
бөлімнің (басқарманың), әскери
бөлімнің елтаңбалық мөрі)
Келісімшарт бойынша әскери қызметке кіретін азаматты медициналық куәландыру картасы
1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы _____________________________________
________________________________________________________________________________
(запастағы әскери қызметшінің әскери атағы көрсетілсін)
2. Тұрғылықты жері (мекенжайы) ___________________________________________________
3. Соңғы 12 ай ішінде шалдыққан науқастанулары, оның ішінде инфекциялық науқастанулары
________________________________________________________________________________

4. Сведения о непереносимости (повышенной чувствительности) медикаментозных средств
и других веществ_________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Сведения о пребывании на диспансерном учете (наблюдении) ________________________
________________________________________________________________________________
6. Род войск, военно-учетная специальность (воинская должность) ______________________
7. Сведения о состоянии на учете по заболеваниям: ___________________________________
(отметка об учете, штамп медицинской организации здравоохранения)
Психические ____________________________________________________________________
Наркологические (с результатами тестирования на наркотические вещества) ______________
________________________________________________________________________________
Туберкулезные __________________________________________________________________
Кожно-венерологические ____________________________________________________
8. Результаты исследований:
Исследования
Дата проведения
Результат
Рост/масса тела, ИМТ
Общий анализ крови
Реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис
Общий анализ мочи
ЭКГ- исследование
Флюорография органов грудной клетки
Рентгенограмма придаточных пазух носа
Анализ крови на маркеры вирусных гепатитов В, С
Анализ крови на ВИЧ
Измерение внутриглазного давления
Анализ крови на сахар
старше 40 лет
Динамометрия
ручная правая/левая кисть
Исследование на наркотические вещества
Другие исследования
9. Результаты освидетельствования
Обследования
Результаты
Терапевт:
Жалобы и анамнез
Эндокринная система
Сердечно-сосудистая система
Функциональная проба
в покое
после нагрузки
Через 2 мин
пульс в минуту
артериальное давление
Органы дыхания
Органы пищеварения
Почки
Селезенка
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Хирург:
Лимфатические узлы
Костно-мышечная система
Периферические сосуды
Мочеполовая система
Анус и прямая кишка
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Невропатолог:
Черепно-мозговые нервы
Двигательная сфера
Рефлексы
Чувствительность
Вегетативная нервная система
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Психиатр:
Восприятие
Интеллектуально-мнестическая сфера
Эмоционально-волевая сфера
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Окулист:
правый глаз
левый глаз
Цветоощущение
Острота зрения без коррекции
Острота зрения с коррекцией
Рефракция скиаскопически
Бинокулярное зрение
Ближайшая точка ясного зрения
Слезные пути
Веки и конъюнктивы
Положение и подвижность глазных яблок.
Зрачки и их реакция
Оптические среды
Глазное дно
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Оториноларинголог:
Речь
справа
слева
Носовое дыхание
Шепотная речь
Барофункция уха
Функции вестибулярного аппарата
Обоняние
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Стоматолог:
Прикус
Слизистая оболочка рта
Зубы (формула)
Десны
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Дерматовенеролог:
Диагноз
Заключение
Дата, подпись, фамилия, инициалы врача
Другие врачи-специалисты:
Диагноз, заключение, дата, подпись, фамилия, инициалы врача

4. Дәрі-дәрмек құралдарын және басқа да заттарды көтере алмайтыны (жоғары сезгіштігі) туралы мәліметтер _______________________________________________________________
5. Диспансерлік есепте (қадағалауда) тұрғаны туралы мәліметтер ________________________
6. Әскер тегі, әскери-есептік мамандығы (әскери лауазымы) ____________________________
________________________________________________________________________________
7. Диспансерлерде есепте тұрған жай-күйі туралы мәліметтер: __________________________
(есепке алу белгісі, медициналық денсаулық сақтау ұйымының мөртаңбасы)
Психикалық _____________________________________________________________________
Наркологиялық (есірткі заттарына тестілеу нәтижелерімен) _____________________________
________________________________________________________________________________
Туберкулезге қарсы _______________________________________________________________
Тері-венерологиялық _____________________________________________________________
8. Зерттеу нәтижелері:
Зерттеулер
Жүргізілген күні
Нәтижесі
Бойы/дене салмағы, ДСИ
Жалпы қан талдауы
Мерезге микропреципиат-
ция реакциясы (микрореакция)
Жалпы несеп талдауы
ЭКГ зерттеулері
Кеуде тіндері органдарының флюорографиясы
Мұрынның қосалқы қуыстары рентгенограммасы;
В, С вирусты гепатиттерінің маркерлеріне арналған қан талдауы
АИТВ-ға қан талдауы
Көздің ішкі қысымын өлшеу
40 жастан асқандарға қантқа қан талдауы
Оң/сол қол динамометриясы
Есірткі заттарына зерттеу
Басқа да зерттеулер
9. Куәландыру нәтижелері
Қарап-тексеру
Нәтижелері
Терапевт:
Шағымдар мен анамнездер
Эндокринді жүйе
Жүрек-қан тамырлары жүйесі
Функционалдық сынама
тыныштықта
жүктемеден кейін
2 мин кейін
бір минутта тамыр соғысы
артериялық қан қысымы
Тыныс алу мүшелері
Ас қорыту мүшелері
Бүйрек
Көкбауыр
Диагнозы
Қорытынды
Күні, қолы, дәрігердің тегі, аты-жөнінің бас әріптері
Хирург:
Лимфа түйіндері
Сүйек-бұлшықет жүйесі
Перифериялық тамырлар
Несеп-жыныс жүйесі
Анус және тік ішек
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Невропатолог:
Бассүйек-ми жүйкелері
Қозғалыс аясы
Рефлекстер
Сезімталдығы
Вегетативті жүйке жүйесі
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Психиатр:
Қабылдау
Интеллектуалды-мнестикалық аясы
Эмоционалды-ерік аясы
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Окулист:
оң көз
сол көз
Түсті сезіну
Түзетулерсіз көру жітілігі
Түзетулермен көру жітілігі
Скиаскопиялық рефракция
Бинокулярлық көру
Анық көрудің жақын нүктесі
Жас жолдары
Қабақтар мен конъюнктивалар
Көз алмаларының орналасуы мен қозғалысы
Көз қарашықтары мен олардың реакциясы
Оптикалық орта
Көздің түбі
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Оториноларинголог:
Сөйлеу
Мұрынмен тыныс алу
оң
сол
Сыбырлап сөйлеу
Құлақ барофункциясы
Вестибулярлық аппарат функциялары
Иіс сезу
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Стоматолог:
Тістүйіс
Ауыздың сілемейлі қабықшасы
Тістер
Қызыл иектер
Диагнозы
Қорытынды
Күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы
Дерматовенеролог:
Диагнозы
Қорытынды
Күні, қолы, дәрігердің тегі, аты-жөнінің бас әріптері
Басқа да маман дәрігерлер:
Диагнозы, қорытынды, күні, дәрігердің қолы, тегі, атының инициалы

10. Заключения ВВК при медицинском освидетельствовании _____________________
____________________________________ на основании пункта ___ подпункта ___ графы ___
(указать наименование ВВК) Требований, предъявляемых к соответствию состояния
здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____,. ___________
________________________________________________________________________________
М.П. Председатель комиссии ______________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь комиссии ______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
"______" _________ 20____ г.
Почтовый адрес комиссии: ________________________________________________________
Примечание: Заполнение всех пунктов обязательно.
Форма 10
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Начальнику (командиру) ____________________________________________________
(указывается военно-медицинское учреждение)
Направление на медицинское освидетельствование
1. Направляется на медицинское освидетельствование (лечение или обследование) для
________________________________________________________________________________
(указать цель медицинского освидетельствования, а также причину направления на ВВК (ВЛК) -
по состоянию здоровья, заключение нового контракта для прохождения воинской службы,
предстоящее увольнение с воинской службы, по достижении предельного возраста
пребывания на воинской службе, по организационно-штатным мероприятиям и др.)
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________________________
3. Воинское звание ______________________________________________________________
4. Дата рождения________________________________________________________________
5. Войсковая часть _______________________________________________________________
6. Специальность ________________________________________________________________
7. Призван (поступил по контракту) на воинскую службу ______________________________
(указать управление (отдел)
________________________________________________________________________________
по делам обороны, месяц и год призыва, поступления на воинскую службу по контракту)
8. Предварительный диагноз: ______________________________________________________
9. Дата направления ______________________________________________________________

10. Түпкілікті медициналық куәландырған кезде _____________________________________
(ӘДК атауы көрсетілсін)
Қазақстан Республика Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" _______ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайының сәйкес келуіне қойылатын талаптардың ________бағаны ___ тармағының _____ тармақшасы негізінде _____________
_______________________________________________________________________________
М.О.      Комиссия төрағасы ______________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия хатшысы ______________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
20___ жылғы "___" _______
Комиссияның пошталық мекенжайы ________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ескертпе: Барлық тармақтарды толтыру міндетті.
10-нысан
Әскери бөлімнің (мекеменің)
бұрыштамалық мөртаңбасы
________________________________ бастығына (командиріне)
(әскери-медициналық мекеме көрсетілсін)
Медициналық куәландыруға жолдама
1. ______________________________________________________________________________
(медициналық куәландыру мақсаты, сондай-ақ ӘДК-ға (ДҰК-ға) жіберу себебі көрсетілсін: денсаулық жағдайы бойынша, әскери қызмет өткеру үшін жаңа келісімшарт жасасу, әскери қызметте болу уақытында шекті жасқа жетуі бойынша, ұйымдық-штаттық іс-шаралар бойынша алдағы уақытта әскери қызметтен босатылу және т.б.)
_________________________________________________ үшін медициналық куәландырылуға
(емделуге немесе қарап-тексерілуге) жіберіледі
2. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты ________________________________________________
3. Әскери атағы __________________________________________________________________
4. Туған жылы ___________________________________________________________________
5. Әскери бөлім __________________________________________________________________
6. Мамандығы ___________________________________________________________________
7. Әскери қызметке шақырылды (келісімшарт бойынша түсті) ___________________________
________________________________________________________________________________
(қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім), әскери қызметке шақырылған, келісімшарт бойынша түскен айы мен жылы көрсетілсін)
8. Алдын ала диагнозы ___________________________________________________________
9. Жіберілген күн ________________________________________________________________

10. Заключение ВВК (ВЛК) прошу направить ________________________________________
(наименование и почтовый адрес воинской части или кадрового органа)
11. Особые отметки ______________________________________________________________
Командир (начальник) ____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
(гербовая печать воинской части (учреждения)
Примечание: 1. При направлении на медицинское освидетельствование служащих Вооруженных Сил указывается цель медицинского освидетельствования, причину направления, фамилию, имя, отчество (при наличии), дату рождения, должность, специальность. Пункты 3, 7 не заполняются.
2. При направлении на медицинское освидетельствование военнослужащих, для определения годности к службе в ДШВ, ВМС и ЧСН, в пункте 11 указывается их принадлежность к подразделениям специального назначения, морской пехоты, десантно-штурмовым и разведывательным подразделениям, боевым пловцам и водолазному составу, а также экипажу кораблей и судов, либо сведения о привлечении военнослужащего к парашютным прыжкам, подводному вождению танков и других машин, а также к выходу в море.
3. При направлении на медицинское освидетельствование курсантов военных учебных заведений, в пункте 11 указывается дата заключения контракта на прохождение воинской службы.
Форма 11
Сведения о служебной деятельности военнослужащего
Фамилия, имя, при наличии отчество _______________________________________________
Воинское звание _________________________________________________________________
Дата рождения___________________________________________________________________
Войсковая часть__________________________________________________________________
Занимаемая должность, с какого времени ____________________________________________
Образование ____________________________________________________________________
(указывать наименование учебного заведения и год его окончания)
1) Сведения о характере выполняемых военнослужащим обязанностей воинской службы по
занимаемой должности ___________________________________________________________
(указывать основные направления деятельности военнослужащего, частота выезда
________________________________________________________________________________
в командировки, полевые выходы, несения службы в суточном наряде (дежурстве), качество их выполнения,
________________________________________________________________________________
в том числе выполнение нормативов по предметам профессиональной подготовки (физической,
________________________________________________________________________________
строевой подготовке и т.д.), и другие)

10. ӘДК (ДҰК) қорытындысын _____________________________________________________
(әскери бөлімнің немесе кадр органының
_________________________________________________________жолдауыңызды сұраймын.
атауы мен пошталық мекенжайы)
Командир (бастық) _____________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О
(әскери бөлімнің
(мекеменің) бұрыштамалық
мөртаңбасы)
Ескертпе: 1. Қарулы Күштердің қызметшілерін медициналық куәландыруға жіберген кезде медициналық куәландыру мақсаты, жіберу себебі, тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, лауазымы, мамандығы көрсетілсін. 3,7-тармақтар толтырылмайды. 1. Әскери қызметшілерді ДШӘ-да, ӘТК-да және АМБ-да әскери қызмет өткеруіне жарамдылығын айқындау үшін медициналық куәландыруға жіберу кезінде 11-тармақта олардың арнайы мақсаттағы, теңіз жаяу әскері, десанттық-шабылдау және барлау бөлімшелеріне, жауынгерлік жүзушілерге және сүңгуірлер құрамына, сондай-ақ корабльдер мен кемелер экипажына тиесілігі не парашютпен секіруге, танкілер мен басқа да машиналарды суасты жүргізуге, сондай-ақ теңізге шығуға тартылатыны көрсетіледі. 2. Әскери оқу орындарының курсанттарын медициналық куәландыруға жіберген кезде 11-тармақта әскери қызмет өткеруге келісімшарт жасалған күні көрсетіледі.
11-нысан
Әскери қызметшінің қызметтік істері туралы мәліметтер
Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты _________________________________________________
Әскери атағы ___________________________________________________________________
Туған жылы ____________________________________________________________________
Әскери бөлім ___________________________________________________________________
Атқаратын лауазымы, қай уақыттан бастап __________________________________________
Білімі __________________________________________________________________________
(оқу орынының атауы және оны бітірген жылы көрсетілсін)
1) Атқаратын лауазымы бойынша әскери қызметшінің әскери қызмет міндеттерін орындайтын сипаты туралы мәліметтер ________________________________________________________
(әскери қызметші қызметінің негізгі бағыттары,
________________________________________________________________________________
іссапарларға, далалық шығуларға шығу жиілігі, тәуліктік нарядта (кезекшілікте) қызмет өткеру, оларды, оның ішінде кәсіби даярлық (дене, саптық даярлық және т.б.) және
________________________________________________________________________________
тағы басқа пәндер бойынша нормативтерді орындау сапасы көрсетілсін)

2) Влияние состояния здоровья на качество исполнение обязанности воинской службы
________________________________________________________________________________
(указывать степень влияние состояния здоровья военнослужащего на исполнение им обязанностей
________________________________________________________________________________
воинской службы, особенно при полевых выходах, командировках, в суточных нарядах (дежурствах),
________________________________________________________________________________
на сдачу нормативов по предметам профессиональной подготовки (физической, строевой
________________________________________________________________________________
подготовке и т.д.) и другие)
3) Характерологические особенности _______________________________________________
(указывать особенности, имеющие ценность для оценки
________________________________________________________________________________
состояния здоровья: памяти, мышления, адаптационных способностей и другие)
________________________________________________________________________________
4) Настрой военнослужащего к продолжению воинской службы _________________________
________________________________________________________________________________
5) Мнение командования о целесообразности сохранения военнослужащего на воинской службе
________________________________________________________________________________
(указывать мотивированное мнение командования о целесообразности или
________________________________________________________________________________
нецелесообразности сохранения военнослужащего на воинской службе)
Командир (начальник) ____________________________________________________________
(войсковая часть (учреждения), воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
(гербовая печать воинской части (учреждения)
Примечание: Сведения составляется непосредственным командиром (начальником) военнослужащего и подписывается командиром войсковой части (начальником учреждения). Сведения заверяется печатью воинской части (учреждения).
Форма 12
Сведения о состоянии здоровья военнослужащего
Фамилия, имя, при наличии отчество _______________________________________________
Воинское звание _________________________________________________________________
Дата рождения___________________________________________________________________
Войсковая часть__________________________________________________________________
1) С какого времени под медицинским наблюдением __________________________________
________________________________________________________________________________

2) Денсаулық жағдайының әскери қызмет міндеттерін орындау сапасына әсері ___________
_______________________________________________________________________________
(әскери қызметшінің денсаулық жағдайының оның әскери қызмет міндеттерін
________________________________________________________________________________
орындау, әсіресе далалық шығулар, іссапарлар, тәуліктік нарядтар (кезекшіліктер) кезіндегі,
________________________________________________________________________________
кәсіби даярлық (дене, саптық даярлық және т.б.) және тағы басқа пәндер бойынша
________________________________________________________________________________
нормативтерді тапсыру ықпалының дәрежесі көрсетілсін)
3) Сипаттамалық ерекшеліктер _____________________________________________________
(денсаулық жағдайын бағалау үшін құндылығы бар: жадының,
________________________________________________________________________________
ойлаудың, бейімделу қабілетінің және басқа да ерекшеліктері көрсетілсін)
4) Әскери қызметшінің әскери қызметті жалғастыруға ниеті _____________________________
________________________________________________________________________________
5) Әскери қызметшінің әскери қызметте қалдыру мақсаттылығы туралы қолбасшылықтың пікірі ___________________________________________________________________________
(әскери қызметшіні әскери қызметте қалдыру
________________________________________________________________________________
мақсаттылығы немесе мақсатсыздығы туралы қолбасшылықтың дәлелді пікірі)
Командир (бастық) _____________________________________________________________
(әскери бөлім (мекеме), әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О
(әскери бөлімнің
(мекеменің) бұрыштамалық
мөртаңбасы)
Ескертпе: Мәліметтерді әскери қызметшінің тікелей командирі (бастығы) жасайды және әскери бөлімнің командирі (мекеме бастығы) қол қояды. Мәліметтер әскери бөлімнің (мекеменің) мөрімен куәландырылады.
12-нысан
Әскери қызметшінің денсаулық жағдайы туралы мәліметтер
Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты _________________________________________________
Әскери атағы ____________________________________________________________________
Туған жылы _____________________________________________________________________
Әскери бөлім ____________________________________________________________________
1) Қай уақыттан бастап медициналық қадағалауда ____________________________________
________________________________________________________________________________

2) Результаты предыдущего ВВК (при наличии)
________________________________________________________________________________
(указывается дата, место прохождения,
________________________________________________________________________________
заключение ВВК, реализация решения ВВК - при ограниченной годности или негодности к воинской службе)
3) Результаты предыдущего УМО __________________________________________________
(указывается дата, место прохождения, заключение УМО,
________________________________________________________________________________
состояние на диспансерном учете, диагноз, выполнение рекомендации врача и эффективность проводимых
________________________________________________________________________________
лечебно-оздоровительных мероприятий)
4) Обращения за медицинской помощью_____________________________________________
(отдельно по каждому случаю указывается дата, место лечения,
_______________________________________________________________________________
диагноз, исход лечения и общее количество дней трудопотерь за предыдущее 3 года)
5) Жалобы, анамнез заболевания, объективные данные _______________________________
(указывается жалобы, анамнез заболевания,
_______________________________________________________________________________
объективные данные и другие сведения, характеризующие состояние здоровья военнослужащего)
_______________________________________________________________________________
6) Оценка врача степени влияния состояния здоровья военнослужащего на исполнение
обязанностей воинской службы ____________________________________________________
(указывается степень влияния состояния здоровья к выполнению
________________________________________________________________________________
обязанностей воинской службы)
Начальник медицинской службы ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
(войсковая часть (учреждения), воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
(гербовая печать воинской части (учреждения)
Примечание: Сведения составляется начальником медицинской службы (врачом, фельдшером) части, где по штату не предусмотрены медицинские работники - по месту прикрепления на медицинское обеспечение. Сведения заверяется печатью той воинской части (учреждения), где был составлен документ.
Форма 13
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Справка об увечье (ранении, травме, контузии)
_______________________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, при наличии отчество, дата рождения получившего травму)
________________________________________________________________________________
"____" _________ 20____г.________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать обстоятельства, при которых получено увечье
________________________________________________________________________________
(ранение, травма, контузия) и его вид, характер, локализацию)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Увечье (ранение, травма, контузия) получено:

2) Бұрынғы ӘДК қорытындылары (болған кезде) ______________________________________
(күні, өту орны, ӘДК қорытындысы, әскери
________________________________________________________________________________ қызметке шектеулі жарамдылығы немесе жарамсыздығы кезінде – ӘДК шешімін іске асыру көрсетіледі)
3) Бұрынғы ТМТ қорытындылары ___________________________________________________
(күні, өту орны, ТМТ қорытындысы, диспансерлік есепте
________________________________________________________________________________
болу жағдайы, емдеу-сауықтыру шараларының тиімділігі)
4) Медициналық көмекке жүгінулер _________________________________________________
(әрбір жағдай бойынша жеке, күні, емделу орны, диагнозы,
________________________________________________________________________________
емделудің аяқталуы және алдыңғы 3 жылға жалпы еңбекке жарамсыздық күндері көрсетіледі)
5) Шағымдар, науқастану анамнезі, объективті деректер ________________________________
(шағымдар, науқастану анамнезі, объективті
________________________________________________________________________________
деректер және әскери қызметшінің денсаулық жағдайын сипаттайтын басқа да мәліметтер көрсетіледі)
6) Дәрігердің әскери қызмет міндеттерін орындауға әскери қызметшінің денсаулық жағдайының ықпал етуін бағалау ___________________________________________________
(әскери қызмет міндеттерін орындауға денсаулық
________________________________________________________________________________
жағдайы ықпалының дәрежесі көрсетіледі)
Медицина қызметінің бастығы ____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, аты-жөнінің бас әріптері, тегі)
М.О
(әскери бөлімнің
(мекеменің) бұрыштамалық
мөртаңбасы)
Ескертпе: Мәліметтерді бөлім медицина қызметінің бастығы (дәрігер, фельдшер), штат бойынша медициналық қызметкерлер көзделмегенде – медициналық қамтамасыз етуге тіркеу орны бойынша жасалады. Мәліметтер құжатты жасаған сол әскери бөлімнің (мекеменің) мөрімен куәландырылады.
13- нысан
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштамалық
мөртаңбасы
Мертігу (жаралану, жарақаттану, контузия алу) туралы анықтама
____________________________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы)
____________________________________________________________________________
____20____ж. "___"_________________ _________________________________________
____________________________________________________________________________
(мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) кездегі жағдайлар және оның түрі, сипаты, _____________________________________________________ оқшаулау көрсетілсін)
________________________________________________________________________________
Мертігу (жаралану, жарақаттану, контузия алу):

1) при исполнении обязанностей воинской службы;
2) в результате несчастного случая, не связанного с исполнением обязанностей воинской службы (нужное подчеркнуть, ненужное зачеркнуть).
Справка выдана для представления__________________________________________________
(наименование учреждения, организации, куда представляется справка)
Командир (начальник) ____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
(гербовая печать воинской части (учреждения)
Форма 14
Угловой штамп
военно-медицинского
учреждения
Карта санитарно-гигиенической характеристики условий труда и
рабочего места специалиста
1. Фамилия, имя, при наличии отчество _____________________________________________
2. Возраст (полных лет)___________________________________________________________
3. Воинское звание_______________________________________________________________
4. Войсковая часть_______________________________________________________________
5. Военно-учетная специальность__________________________________________________
6. Служба по военно-учетной специальности (в том числе в данной воинской части)
_______________________________________________________________________________
(лет, месяцев)
7. Соблюдение мер защиты:
1) индивидуальных_______________________________________________________________
(соблюдались, не соблюдались)
2) коллективных__________________________________________________________________
(соблюдались, не соблюдались)
Наименование рабочего места
Выполняемая работа
Характеристика основной профессиональной вредности
Дополнительные факторы, название в единицах измерения, длительность воздействия за раб.смену, месяц, год
Примечание
Название профессиональной вредности
Величина (концентрация, уровень, количество) в ед. измерения
Дополнительные факторы, название в единицах измерения, длительность воздействия за рабочую смену, месяц, год
1
2
3
4
5
6
7
8
9. Заключение о воздействии на организм профессиональной вредности
(систематически, периодически, в экстремальных условиях)
________________________________________________________________________________
Командир (начальник) ______________________________________________________
(воинской части (учреждения) воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Начальник медицинской службы ___________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Врач-специалист санитарно- эпидемиологического учреждения
_______________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Пояснение к заполнению:

1) әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде;
2) әскери қызмет міндеттерін орындаумен байланысты емес, сәтсіз жағдай нәтижесінде алынды
(керегінің асты сызылсын, керек емесі сызылып тасталсын).
Анықтама ___________________________________________________ ұсыну үшін берілді.
(анықтама ұсынылатын мекеме, ұйым атауы)
Командир (бастық) ________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О
(әскери бөлімнің (мекеменің)
бұрыштамалық мөртаңбасы)
14-нысан
Әскери-медициналық
мекеменің
бұрыштамалық
мөртаңбасы
Маманның еңбек шарттары мен жұмыс орнының санитариялық-гигиеналық сипаттама картасы
1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты _______________________________________________
2. Жасы (толық жыл) _____________________________________________________________
3. Әскери атағы __________________________________________________________________
4. Әскери бөлім __________________________________________________________________
5. Әскери-есептік мамандығы______________________________________________________
6. Әскери-есептік мамандық бойынша қызмет (оның ішінде осы әскери бөлімде) ________
________________________________________________________________________________
(жыл, ай)
7. Қорғау шараларын сақтау:
1) дербес _______________________________________________________________________
(сақталды, сақталмады)
2) ұжымдық _____________________________________________________________________
(сақталды, сақталмады)
Жұмыс орнының атауы
Орын-далатын жұмыс
Негізгі кәсіби зияндылық сипаты
Қосымша факторлар, өлшем бірлігіндегі атауы, жұмыс ауысымына ықпал ету ұзақтығы,
айы, жылы
Ескертпе
Кәсіби зияндылық атауы
Өлшем бірлігіндегі мөлшері (шоғырлану, деңгейі, саны)
Қосымша факторлар, өлшем бірлігіндегі атауы, жұмыс ауысымына ықпал ету ұзақтығы,
айы, жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
9. Кәсіби зияндылықтың организмге ықпал етуі туралы қорытынды (жүйелі түрде, кезең-кезеңімен, төтенше жағдайларда)
_______________________________________________________________________________
Командир (бастық) _______________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Медицина қызметінің бастығы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Санитариялық-эпидемиологиялық мекеменің дәрігер-маманы __________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Толтыруға түсініктеме:

1. В карте приводятся данные, имеющие гриф не выше "для служебного пользования".
2. Величина фактора указывается на основании данных акта обследования рабочего места (объекта) врачами санитарно-эпидемиологического учреждения, санитарного паспорта объекта и журнала учета измерений уровней (концентраций) этих факторов.
В графе 5 записывается минимальная и максимальная величина факторов.
В графе 8 отмечается аварийная ситуация с указанием номера и даты расследования, а также другие обстоятельства, неучтенные в карте.
Форма 15
Место для фотографии
(гербовая печать отдела
(управления)
по делам обороны)
КАРТА
медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе
1. Фамилия, имя, при наличии отчество ________________________________________
2. Дата рождения ________________________________________________________________
3. Воинское звание _______________________________________________________________
4. Военно-учетная специальность ___________________________________________________
5. Результаты освидетельствования:
"____" _______ 20___ г
"____" _______ 20___ г
Исследования
Общий анализ крови
Общий анализ мочи
Реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис
ЭКГ исследования
Флюорография органов грудной клетки
Рентгенограмма придаточных пазух носа
Внутриглазное давление
Анализ крови на сахар
Другие сведения (исследования)
Рост/масса тела
Врачи-специалисты
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Диагноз
Заключение ВВК
М.П.
На основании подпункта___ пункта _____ графы _____ Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____, ____________________________
____________________________
____________________________
Председатель ВВК __________________
воинское звание, __________________
подпись, инициал имени, фамилия
Секретарь ВВК ____________________
подпись, инициал имени, фамилия
На основании подпункта __ пункта _____ графы _____ Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в ВС, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года № ____, __________________________ __________________________
__________________
Председатель ВВК __________________
воинское звание, __________________
подпись, инициал имени, фамилия
Секретарь ВВК ____________________
подпись, инициал имени, фамилия
Форма 16
Заключение эксперта штатной ВВК

1. Картада "қызмет бабында пайдалану үшін" белгісінен жоғары емес деректер келтіріледі.
2. Фактор мөлшері санитариялық-эпидемиологиялық мекеме дәрігерлерінің жұмыс орнын (нысанын) қарап-тексеру актісі деректері, объектінің санитариялық паспорты және осы факторлар деңгейін (шоғырлануын) өлшеу деңгейін есепке алу журналы негізінде көрсетіледі. 5-бағанда факторлардың ең аз және ең көп мөлшері жазылады.
8-бағанда тергеп-тексеру нөмірі мен күнін көрсетумен авариялық жағдай, сондай-ақ картадан есепке алынбаған басқа да жағдайлар белгіленеді.
15- нысан
Фотосуретке арналған орын
(қорғаныс істері жөніндегі
бөлімнің (басқарманың)
елтаңбалы мөрі)
Запастағы азаматты медициналық куәландыру КАРТАСЫ
1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты _______________________________________________
2. Туған күні _____________________________________________________________________
3. Әскери атағы __________________________________________________________________
4. Әскери-есептік мамандық _______________________________________________________
5. Куәландыру нәтижелері:
20__ ж. "___"_____________
20__ ж. "___"_____________
Зерттеулер
Жалпы қан талдауы
Жалпы несеп талдауы
Мерезге микропреципитация реакциясы (микрореакция)
ЭКГ зерттеулері
Кеуде қуысы мүшелерінің флюорографиясы
Мұрынның қосалқы қуыстарының рентгенограммасы
Көздің ішкі қысымы
Қантқа қан талдауы
Басқа да мәліметтер (зерттеулер)
Дене бойы/салмағы
Дәрігер-мамандар
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Диагноз
ӘДК қорытындысы
М.О.
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" _________________ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайына сәйкес келуіне қойылатын талаптардың
_____ бағаны _____ тармағының _____тармақшасы негізінде
___________________________
___________________________
ӘДК төрағасы ________________
____________________________
әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі
ӘДК хатшысы ________________
____________________________
қолы, атының инициалы, тегі
ҚР Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" _________________ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ҚК-да,басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайына сәйкес келуіне қойылатын талаптардың
_____ бағаны _____ тармағының _____тармақшасы негізінде
___________________________
___________________________
ӘДК төрағасы _______________
____________________________
әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі
ӘДК хатшысы ________________
____________________________
қолы, атының инициалы, тегі
16-нысан
Штаттық ӘДК сарапшысының қорытындысы

1. Рассматриваемый вопрос __________________________________________________
(указывать утверждение или контроль экспертного документа)
2. Фамилия, имя, при наличии отчество _____________________________________________
3. Дата рождения ________________________________
3. Воинское звание _______________________________
4. Воинская часть ________________________________
5. Рассмотренные документы:
1) история болезни _______________________________________________________________
(указать номер, дату, откуда поступил)
2) свидетельство о болезни, справка ________________________________________________
(указать номер, дату, откуда поступил)
3) другие документы _____________________________________________________________
(медицинская книжка, справка о травме и другие)
6. Замечания по рассматриваемому вопросу:
1) по ведению истории болезни: ____________________________________________________
2) по проведению лечебно-диагностических мероприятий: _____________________________
3) по экспертному диагнозу: _______________________________________________________
4) по оформлению экспертного документа и (или) заключения ВВК _____________________
________________________________________________________________________________
7. Заключение эксперта ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Указания:
1) ______________________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________________
4) ______________________________________________________________________________
Врач – эксперт ___________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
"_____" _________ 20 ___ г.
Начальник отделения _____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
"_____" _________ 20 ___ г.
Председатель комиссии (заместитель председателя комиссии)
_______________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Форма 17
Угловой штамп
военно-медицинского учреждения
(военно-врачебной комиссии)
Справка по определению суда
_______________________________________________________________________________
(наименование суда, № , дата)
"_____"________ 20 ___ г. военно-врачебной комиссией (врачебно-летной комиссией)
_______________________________________________________________________________
(наименование ВВК, ВЛК)

1. Қаралатын мәселе ______________________________________________________________
(сараптамалық құжатты бекіту немесе бақылау көрсетілсін)
2. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты ________________________________________________
3. Туған жылы ________________ 3. Әскери атағы _____________________________________
4. Әскери бөлім __________________________________________________________________
5. Қаралған құжаттар:
1) науқастану тарихы _____________________________________________________________
(нөмірі, күні, қайдан келгені көрсетілсін)
2) науқастану туралы куәлік, анықтама ______________________________________________
(нөмірі, күні, қайдан келгені көрсетілсін)
3) басқа да құжаттар ______________________________________________________________
(медициналық кітапша, жарақаттануы туралы анықтама және басқалар)
6. Қаралатын мәселе бойынша ескертулер:
1) науқастану тарихын жүргізу бойынша: ____________________________________________
2) емдеу-диагностикалау іс-шараларын жүргізу бойынша: ______________________________
3) сараптамалық диагноз бойынша: _________________________________________________
4) сараптамалық құжатты және (немесе) ӘДК қорытындысын ресімдеу бойынша: __________
________________________________________________________________________________
7. Сарапшы қорытындысы _____________________________________________________
8. Нұсқаулар:
1) _____________________________________________________________________________
2) _____________________________________________________________________________
3) _____________________________________________________________________________
4) _____________________________________________________________________________
Дәрігер-маман __________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
20 __ ж. "__" ___________
Бөлімше бастығы _______________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
20 __ ж. "__" ___________
Комиссия төрағасы (комиссия төрағасының орынбасары)
_______________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
17-нысан
Әскери-медициналық
мекеменің (әскери-дәрігерлік
комиссияның)
бұрыштамалық мөртаңбасы
Соттың айқындауы бойынша анықтама
__________________________________________________________
(сот атауы, № , күні)
20____ж. "____" _________________ әскери-дәрігерлік комиссиясы (дәрігерлік-ұшқыштар комиссиясы) ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ӘДК, ДҰК атауы)

1. Фамилия, имя, при наличии отчество ____________________________________________
2. Дата рождения _______________________________________________________________
3. Воинское звание ______________________ воинская часть__________________________
4. Занимаемая должность ________________________________________________________
5. Результаты обследования (выводы)______________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Протокол № _______ от __________________
Председатель комиссии _________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П
Секретарь комиссии _____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Почтовый адрес комиссии ___________________________________________________
Примечание. Номер справки соответствует порядковому номеру, под которым освидетельствованный записан в книге протоколов заседаний военно-врачебной комиссии.
Форма 18
Свидетельство о прохождении ВЛК
________________________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, при наличии отчество, год рождения, воинская часть)
при освидетельствовании "____"_______ 20 ___ г. врачебно-летной комиссией ____________
________________________________________________________________________________
(наименование ВЛК)
По пункту/подпункту ____________ графы ____________ Требований, предъявляемых к
соответствию состояния здоровья лиц для службы в государственной авиации Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от "___" ______ 20___ года
№ ____, признан _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать степень годности к летной работе)
Диагноз ________________________________________________________________________
М.П Председатель комиссии ______________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Секретарь комиссии _____________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Заполняется врачом части:
Время проведения очередного отпуска ________________________________________
Углубленный осмотр ____________________________________________________________
Фоновые данные артериального давления, пульса ____________________________________
Форма 19
Протокол заседания штатной (нештатной) ВВК № ____
"____" __________ 20____ г. (по определению причинной связи увечья
(ранения, травмы, контузии), заболевания)

1. Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, ______________________________________________
2. Туған күні____________________________________________________________________
3. Әскери атағы_______________________ әскери бөлімі_______________________________
4. Атқаратын лауазымы___________________________________________________________
5. Қарап-тексеру нәтижелері (қорытындылар) ________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20______ ж. ________________________ № _______ хаттама
Комиссия төрағасы _____________________________________________________
М.О.                              (әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия хатшысы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссияның пошталық мекенжайы _______________________________________________
Ескертпе. Анықтама нөмірі куәландырылушы жазылған әскери-дәрігерлік комиссия отырыстарының хаттамалары кітабының реттік нөміріне сәйкес келеді.
18-нысан
ДҰК-дан өткені туралы куәлік
________________________________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, болған кезде әкесінің аты, туған жылы, әскери бөлім)
20____ж. "____" _________________ _______________________________________________
(ӘДК атауы)
әскери-дәрігерлік комиссиясы куәландырған кезде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20___ жылғы "___" ___________ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік авиациясында қызмет ету үшін адамдардың денсаулық жағдайына сәйкес келуіне қойылатын талаптардың _____ бағаны ____ тармағының ____ тармақшасы негізінде ___________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(ұшу жұмысына жарамдылық дәрежесі көрсетілсін)
Диагнозы _______________________________________________________________________
Комиссия төрағасы _____________________________________________________
М.О.                        (әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия хатшысы _____________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Бөлім дәрігері толтырады:
Кезекті демалысты өткізу уақыты __________________________________________________
Тереңдетілген қарап-тексеру ______________________________________________________
Артериалдық қан қысымы, тамырдың аялық деректері _______________________________
19-нысан
Штаттық ӘДК отырысының №____ хаттамасы
20 __ ж. "___" ________
(мертігудің (жараланудың, жарақаттанудың, контузия алудың), науқастанудың
себепті байланысын айқындау бойынша)

1. Рассмотрено _____________________________________________________________
(указать номер обращение, письмо, жалоба, заявление, дату документа, от кого поступил, по какому вопросу)
2. Рассмотренные документы (перечислить все рассмотренные документы с указанием их
даты, номера: удостоверяющее личность, о прохождении воинской службы, архивные, медицинские и другие документы):
1) ______________________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________________
3. Установлено:
Фамилия _______________________________________________________________________
Имя ______________________________________________
Отчество (при его наличии) __________________________
Дата рождения _____________________________________
Воинское звание ___________________________________
Данные о прохождении воинской службы (воинских сборов) в Вооруженных Силах:
________________________________________________________________________________
(указать день, месяц, год поступления на воинскую службу, кем призван или отобран, период
участия в боевых действиях, в вооруженных конфликтах, армии, в работах по ликвидации
последствий аварии на Чернобыльской АЭС, в зонах радиационного риска и т.д.)
Воинская часть и период прохождения воинской службы ______________________________
4. Дата и основание увольнения: ___________________________________________________
5. Обоснование заключения ВВК по рассматриваемому вопросу: ________________________
________________________________________________________________________________
а) Диагноз: ______________________________________________________________________
б) причинная связь _______________________________________________________________
Врач – эксперт __________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
6. Заключение штатной военно-врачебной комиссии: __________________________________
________________________________________________________________________________
а) Диагноз: ______________________________________________________________________
б) причинная связь _______________________________________________________________
7. Результаты голосования членов комиссии:
"ЗА" - _________ "ПРОТИВ" - _________ (Особое мнение членов комиссии прилагается к протоколу)
Председатель комиссии ___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Члены комиссии _________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
Заключение штатной (нештатной) ВВК отправлено
________________________________________________________________________________
(указать адрес, дату, исх. №)
Документы подшиты в дело №_________ том _______ страница _________
Секретарь комиссии ______________________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия)
Форма 20
Выдается только один раз, пользоваться копиями!
Угловой штамп
военно-врачебной комиссии
Заключение ЦВВК МО РК о причинной связи заболевания, увечья
Заболевание, ____________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, при наличии отчество)
________________________________, _____________________,
(год рождения)
"_____________________________________________________
(диагнозы заболевания)
_____________________________________________________
____________________________________________________",
_____________________________________________________
(причинная связь заболевания)
Протокол № ____ от "___" _____ 20___г.
Председатель комиссии ________________________________
_____________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициал имени, фамилия)
М.П.
(гербовая печать учреждения)

1. ______________________________________________________________________________ (шағымның, хаттың, арыздың, өтініштің нөмірі, құжаттың күні, кімнен, қандай мәселе бойынша __________________________________________________________________________ қаралды. келіп түскені көрсетілсін)
2. Қаралған құжаттар (олардың күнін, нөмірін көрсете отырып, жеке басын куәландыратын, әскери қызмет өткергені туралы, мұрағаттық, медициналық және басқа да барлық қаралған құжаттар атап өтілсін):
1) ______________________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________________
3. Анықталды:
Тегі ____________________________________________________________________________
Аты ______________________ Әкесінің аты (болған кезде) _________________________
Туған жылы ____________________ Әскери атағы ___________________________________
Қарулы Күштерде әскери қызмет (әскери жиын) өткергені туралы деректер:
________________________________________________________________________________
(әскери қызметке кірген күні, айы, жылы, кім әскерге шақырды және іріктеді, жауынгерлік іс-қимылдарға, қарулы жанжалдарға, армияға, Чернобыль АЭС-дегі авариялар салдарын жою жөніндегі жұмыстарға, радиациялық қатер аймақтарына және т.б. қатысу кезеңі көрсетілсін) Әскери бөлім және әскери қызмет өткеру кезеңі ______________________________________
4. Босатылған күні мен негіздеме ___________________________________________________
5. Қаралатын мәселе бойынша ӘДК жасау негіздемесі ________________________________
________________________________________________________________________________
а) Диагнозы: ____________________________________________________________________
б) себепті байланысы _____________________________________________________________
Дәрігер-маман ___________________________________________________________________
(тегі, атының инициалы, қолы)
6. Штаттық әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысы _________________________________
________________________________________________________________________________
а) Диагнозы: ____________________________________________________________________
б) себепті байланысы _____________________________________________________________
7. Комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
"ИӘ" – ____________ "ҚАРСЫ" – ______________
(Комиссия мүшелерінің ерекше пікірі хаттамаға қоса беріледі)
Комиссия төрағасы _______________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Комиссия мүшелері ______________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
Штаттық ӘДК қорытындысы ______________________________________________________
(мекен-жайы, күні, шығыс № көрсетілсін)
_____________________________________________________________________ жіберілді.
Құжаттар № ___ іске ___ том _____ бетке тігілді
Комиссия хатшысы ________________________________
20-нысан
Бір рет беріледі, көшірмелерді пайдаланыңыз!
Әскери-дәрігерлік
комиссияның
бұрыштамалық
мөртаңбасы
ҚР ҚМ ОӘДК-ның науқастанудың, мертігудің себепті байланысы туралы қортындысы
Науқастану, _____________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, болған кезде әкесінің аты)
_________________________, _____________________________
(туған жылы)
"______________________________________________________
(науқастану диагноздары)
________________________________________________________
_______________________________________________________",
________________________________________________________
(науқастанудың себепті байланысы)
20 ___ ж. "___" __________ № ____ хаттама
Комиссия төрағасы ______________________________
(әскери атағы, қолы, атының инициалы, тегі)
М.О
(мекеменің
елтаңбалы
мөрі)