О бюджете города Нур-Султана на 2020-2022 годы
Решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 30 декабря 2019 года № 1252.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 559 230 535 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 300 727 925 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 157 013 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 932 764 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 233 412 833 тысяч тенге;
2) затраты – 569 746 514,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 018 273 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 732 389 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 714 116 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 53 943 635 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 53 943 635 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-88 477 887,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 477 887,8 тысяч тенге;
7) поступление займов – 95 132 006 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-11 547 633) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 4 893 514,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 21.12.2020 № 561/78-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть на 2020 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 32 854 044 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" с 1 января 2020 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;

Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 456/58-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 1252 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 559 230 535 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 300 727 925 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 10 157 013 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 932 764 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 233 412 833 мың теңге;
2) шығындар – 569 746 514,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 24 018 273 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 24 732 389 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 714 116 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 53 943 635 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 53 943 635 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-88 477 887,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88 477 887,8 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 95 132 006 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-11 547 633) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 893 514,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 21.12.2020 № 561/78-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 32 854 044 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;

5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
С 1 апреля 2020 года установлены:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 14.08.2020 № 523/70-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2020 год в сумме 6 020 338 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 21.12.2020 № 561/78-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Нур-Султана на 2020 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 6,7,8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 9,10,11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 12,13,14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Нур-Султана на 2020-2022 годы согласно приложениям 15,16,17.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
А. Аюпов
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын. 2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге болып белгіленді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 14.08.2020 № 523/70-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 6 020 338 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 21.12.2020 № 561/78-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6,7,8-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9,10,11-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Байқоңыр" ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12,13,14-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15,16,17-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Сарыарқа" ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Аюпов
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы М. Шайдаров
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
1-қосымша

160 550,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
902 093,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
198 454,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7 437 192,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 283,0
029
Методическая работа
494 670,0
034
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
587 029,0
036
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19 455 937,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 004 799,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 063 764,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 696 578,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 403 603,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
14 636 724,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
766 879,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
3 042 137,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 042 137,0
05
Здравоохранение
13 988 372,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 482 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
286 067,0
006
Услуги по охране материнства и детства
473 127,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
101,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
64 218,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения

160 550,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
902 093,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
198 454,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 437 192,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 283,0
029
Әдістемелік жұмыс
494 670,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
587 029,0
036
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19 455 937,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 004 799,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 063 764,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 696 578,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 403 603,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
14 636 724,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
766 879,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 042 137,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 042 137,0
05
Денсаулық сақтау
13 988 372,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
8 482 370,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 067,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
473 127,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
101,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
64 218,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

123 935,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 219 064,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
12 000,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
142 885,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 460 363,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
198 398,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 364 621,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
5 506 002,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 506 002,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 815 204,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
18 510 421,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
600 156,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
831 383,0
003
Программа занятости
1 812 202,0
004
Государственная адресная социальная помощь
4 149 417,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
82 501,0
007
Оказание жилищной помощи
12 377,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 480 329,0
009
Социальная поддержка инвалидов
826 517,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15 200,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 025 779,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 189,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому

123 935,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 219 064,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстау
12 000,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
142 885,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 460 363,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
198 398,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 364 621,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
5 506 002,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 506 002,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 815 204,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
18 510 421,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
600 156,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
831 383,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 812 202,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 149 417,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
82 501,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 377,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 480 329,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
826 517,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15 200,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 025 779,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
188 189,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

581 524,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
432 998,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 188 094,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
938 250,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 690,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
103 814,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
357 994,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
233 885,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
443 738,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
200 900,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 484,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
912 461,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
837 101,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
75 360,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
16 322,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
16 322,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
376 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
376 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
157 121 263,3
123
Аппарат акима района в городе
50 049 434,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
3 569 169,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
24 668 479,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
155 240,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
21 656 546,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
6 975 424,0
007
Благоустройство и озеленение города
73 430,0
017
Развитие благоустройства города
6 217 808,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации

581 524,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
432 998,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 188 094,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
938 250,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 690,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
103 814,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
357 994,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
233 885,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
443 738,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
200 900,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 484,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
912 461,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
837 101,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
75 360,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
16 322,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
16 322,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
376 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
376 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
157 121 263,3
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
50 049 434,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 569 169,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
24 668 479,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
155 240,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
21 656 546,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
6 975 424,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
73 430,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
6 217 808,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу

684 186,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
22 827 062,0
005
Развитие коммунального хозяйства
65 357,0
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 265 928,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
15 663 975,0
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 697 550,0
018
Развитие благоустройства города
1 686 052,0
085
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
448 200,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
26 694,0
035
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
26 694,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
22 632,0
033
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
22 632,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
67 367 800,3
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
39 801 908,0
013
Развитие благоустройства города
5 376 656,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 014 217,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 175 019,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
9 852 217,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
409 671,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
9 077,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
714 296,0
007
Капитальные расходы государственного органа
15 257,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
768 802,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
21 952,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
7 910 162,0
016
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
19 363 639,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
196 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг

684 186,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
22 827 062,0
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
65 357,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 265 928,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
15 663 975,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 697 550,0
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
1 686 052,0
085
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
448 200,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
26 694,0
035
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
26 694,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
22 632,0
033
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
22 632,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
67 367 800,3
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
39 801 908,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
5 376 656,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 014 217,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 175 019,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
9 852 217,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
409 671,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
9 077,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
714 296,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 257,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
768 802,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
21 952,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
7 910 162,0
016
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
19 363 639,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
196 266,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

29 978 055,7
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13 806 194,0
007
Капитальные расходы государственного органа
7 300,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
16 414 857,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
850 318,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
154 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
154 690,0
13
Прочие
25 099 391,4
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
7 586 090,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 384 516,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 201 574,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
5 965 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
359 640,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
616 593,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
195 380,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 147 334,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
1 252 517,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
39 500,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
293 329,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 175 406,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков

29 978 055,7
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13 806 194,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 300,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
16 414 857,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
850 318,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
154 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
154 690,0
13
Басқалар
25 099 391,4
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
7 586 090,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 384 516,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 201 574,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
5 965 883,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 640,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
616 593,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
195 380,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 147 334,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 252 517,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
39 500,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
293 329,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 175 406,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту

67 217,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
13 610,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 094 579,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 020 338,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 020 338,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
77 512,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
77 512,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
281 441,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
281 441,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 773 351,4
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 773 351,4
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
219 370,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
219 370,0
14
Обслуживание долга
935 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
935 300,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
910 788,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
24 512,0
15
Трансферты
47 056 329,4
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
47 056 329,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
773 216,1
007
Бюджетные изъятия
32 854 044,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
12 355 291,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

67 217,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
13 610,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 094 579,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 020 338,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 020 338,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
77 512,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
77 512,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
281 441,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
281 441,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 773 351,4
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 773 351,4
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
219 370,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
219 370,0
14
Борышқа қызмет көрсету
935 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
935 300,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
910 788,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
24 512,0
15
Трансферттер
47 056 329,4
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
47 056 329,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
773 216,1
007
Бюджеттік алып коюлар
32 854 044,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
12 355 291,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

1 685,0
078
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
158 006,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
1 185 118,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере строительства коммунальной собственности на местном уровне
143 320,0
002
Капитальные расходы государственного органа
787,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 041 011,0
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
1 719 847,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства и жилищной политики на местном уровне
318 447,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 400,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 400 000,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
273 984,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
272 411,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 573,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
380 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
366 798,0
005
Капитальные расходы государственного органа
13 871,0
345
Управление стратегического и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
377 966,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования на местном уровне
371 224,0
004
Капитальные расходы государственного органа
6 742,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
219 715,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
184 299,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
34 292,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 124,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
212 462,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
210 741,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 721,0
02
Оборона
1 863 338,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
581 683,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

1 685,0
078
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
158 006,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
1 185 118,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық меншік салу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 320,0
002
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
787,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 041 011,0
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
1 719 847,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс және тұрғын үй саясаты салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
318 447,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 400 000,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
273 984,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
272 411,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 573,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
380 669,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
366 798,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 871,0
345
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегиялық және бюджеттік жоспарлау басқармасы
377 966,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
371 224,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 742,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
219 715,0
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 299,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
34 292,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 124,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
212 462,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
210 741,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 721,0
02
Қорғаныс
1 863 338,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
581 683,0
010
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар

176 498,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
40 004,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
365 181,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
955 500,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
955 500,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
326 155,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
326 155,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 086 407,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 866 008,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 866 008,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 220 399,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
10 690 790,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
11 575,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
18 034,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 500 000,0
04
Образование
93 198 429,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
627 356,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
250 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
299 458,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
77 333,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
11 724 908,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
11 724 908,0
342
Управление культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 348 393,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 348 393,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 497 772,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
352 662,0
003
Общеобразовательное обучение

176 498,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
40 004,0
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
365 181,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
955 500,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
955 500,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
326 155,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
326 155,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 086 407,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 866 008,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 866 008,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 220 399,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
10 690 790,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
11 575,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
18 034,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500 000,0
04
Бiлiм беру
93 198 429,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
627 356,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
250 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
299 458,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
77 333,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
11 724 908,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 724 908,0
342
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет және спорт басқармасы
2 348 393,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 348 393,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 497 772,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
352 662,0
003
Жалпы білім беру

1 906 389,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
1 810 106,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
135 511,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
566 509,0
012
Капитальные расходы государственного органа
922,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 107 164,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
96 283,0
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
13 094,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 050,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
70 831,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 308,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
674 213,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
674 213,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
674 213,0
12
Транспорт и коммуникации
9 463 429,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
9 408 739,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог и пассажирского транспорта на местном уровне
244 561,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
3 314 300,0
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 848 500,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 378,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
2 000 000,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
54 690,0
13
Прочие
58 436 094,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
49 465 378,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
316 411,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной и инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
700 020,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"

1 906 389,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
1 810 106,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 511,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
566 509,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
922,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 107 164,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
96 283,0
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
13 094,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 050,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
70 831,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 308,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
674 213,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
674 213,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
674 213,0
12
Көлiк және коммуникация
9 463 429,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
9 408 739,0
001
Жергілікті деңгейде автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
244 561,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 314 300,0
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 848 500,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 378,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 000 000,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
54 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
58 436 094,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
49 465 378,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
316 411,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инновациялық және инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
700 020,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
329 789,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
18 426 253,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-18 426 253,0
16
Погашение займов
-18 426 253,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
-18 426 253,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа
-10 000 000,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-8 426 253,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 30.11.2020 № 550 /76 - VI (вводится в действие с 01.01.2020 и подлежит официальному опубликованию).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
099
Строительство крематориев с кладбищами
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
687 702,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
21 509 147,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-21 509 147,0
16
Қарыздарды өтеу
-21 509 147,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
-21 509 147,0
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-20 000 000,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-1 509 147,0
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 30.11.2020 № 550 /76–VІ (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
099
Зираттар бар крематорийлер салу
04
Білім беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

018
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

018
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрісін реттеудің техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
Приложение 5
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Нур-Султана на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 6
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 456/58-VI
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Нур-Султана на 2020 год

071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
5-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2020 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 456/58-VI шешіміне
6-қосымша
2020 жылға арналған Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі