Об утверждении регламента государственной услуги "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным"
Постановление акимата Акмолинской области от 19 августа 2019 года № А-8/392. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 августа 2019 года № 7340. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21 января 2020 года № А-1/23
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21.01.2020 № А-1/23 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области А. Муратулы.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 19 августа 2019 года
№ А-8/392
Регламент государственной услуги "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным" (далее – государственная услуга) оказывается структурными подразделениями местного исполнительного органа районов, городов Кокшетау и Степногорск, осуществляющих функции в сфере жилищных отношений (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача справки о признании жилища аварийным согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 917 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18149) (далее – Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласно пункту 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

"Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 тамыздағы № А-8/392 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 тамызда № 7340 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қаңтардағы № А-1/23 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 21.01.2020 № А-1/23 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары А. Мұратұлына жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
Ақмола облысы әкімдігінің
2019 жылғы 19 тамыздағы
№ А-8/392 қаулысымен
бекітілген
"Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының тұрғын үй қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 917 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18149 болып тіркелген) "Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтама не Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя с пакетом документов, согласно пункту 9 Стандарта к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услогодателя принимает, регистрирует документы и направляет руководителю для определения ответственного исполнителя – 20 минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя – 20 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, оформляет проект решения о признании жилища аварийным либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 2 рабочих дня;
4) аким района (города областного значения) подписывает решение о признании жилища аварийным – 1 рабочий день;
5) ответственный исполнитель услугодателя оформляет справку о признании жилища аварийным – 2 часа;
6) аким (заместитель акима) района (города областного значения) подписывает справку о признании жилища аварийным – 1 рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 20 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация и направление пакета документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проект решения о признании жилища аварийным либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) подписанное решение о признании жилища аварийным;
5) справка о признании жилища аварийным;
6) подписанная справка о признании жилища аварийным;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) аким (заместитель акима) района (города областного значения).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

4. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасымен жүгінуі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдайды – 20 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны аңықтайды – 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, тұрғын үйді авариялық деп тану туралы шешім жобасын не мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдейді – 2 жұмыс күні;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі тұрғын үйді авариялық деп тану туралы шешімге қол қояды – 1 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтаманы рәсімдейді – 2 сағат;
6) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі (әкімнің орынбасары) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтамаға қол қояды – 1 жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 20 минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу және жіберу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы шешім не мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
4) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы қол қойылған шешім;
5) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтама;
6) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы қол қойылған анықтама;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі (әкімінің орынбасары).
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:

1) сотрудник канцелярии услогодателя принимает, регистрирует документы и направляет руководителю для определения ответственного исполнителя – 20 минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя – 20 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, оформляет проект решения о признании жилища аварийным либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 2 рабочих дня;
4) аким района (города областного значения) подписывает решение о признании жилища аварийным – 1 рабочий день;
5) ответственный исполнитель услугодателя оформляет справку о признании жилища аварийным – 2 часа;
6) аким (заместитель акима) района (города областного значения) подписывает справку о признании жилища аварийным – 1 рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 20 минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Представление справки
гражданам, единственное
жилище которых
признано аварийным"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Представление справки гражданам, единственное жилище которых признано аварийным"

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жауапты орындаушыны анықтау үшін басшыға жолдайды – 20 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны аңықтайды – 20 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, тұрғын үйді авариялық деп тану туралы шешім жобасын не мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдейді – 2 жұмыс күні;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі тұрғын үйді авариялық деп тану туралы шешімге қол қояды – 1 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтаманы рәсімдейді – 2 сағат;
6) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі (әкімнің орынбасары) тұрғын үйді авариялық деп тану туралы анықтамаға қол қояды – 1 жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 20 минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының, рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жалғыз тұрғын үйі авариялық
деп танылған азаматтарға
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Жалғыз тұрғын үйі авариялық деп танылған азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы