Об установлении льготы по оплате проезда отдельной категории граждан города Кокшетау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Кокшетау
Постановление акимата города Кокшетау Акмолинской области от 28 августа 2019 года № А-8/1531 и решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 28 августа 2019 года № С-36/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 сентября 2019 года № 7350.
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Кокшетау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготу по оплате проезда следующим категориям граждан города Кокшетау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Кокшетау:
1) ветеранам Великой Отечественной войны - бесплатный проезд;
2) супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак – бесплатный проезд;
3) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – бесплатный проезд;
4) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – бесплатный проезд;
5) несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны – бесплатный проезд;
6) матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – бесплатный проезд;

Көкшетау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген санатының жол жүру төлеу бойынша жеңілдік белгілеу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 28 тамыздағы № A-8/1531 қаулысы және Ақмола облыстық Көкшетау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы № С-36/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қыркүйекте № 7350 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 13 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Көкшетау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген санатының жол жүру төлеу бойынша жеңілдік белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне - тегін жол жүру;
2) Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) - тегін жол жүру;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға – тегін жол жүру;
4) 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – тегін жол жүру;
5) Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындарға - тегін жол жүру;
6) төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар аналарға – тегін жол жүру;

7) детям школьного возраста из многодетных малообеспеченных семей – бесплатный проезд;
8) детям с инвалидностью до 18 лет, а также лицам осуществляющим уход за ребенком с инвалидностью (получателям пособия) - бесплатный проезд;
9) почетным гражданам города Кокшетау – бесплатный проезд;
10) ветеранам боевых действий на территории других государств – бесплатный проезд;
11) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях – бесплатный проезд;
12) жертвам политических репрессий, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами – бесплатный проезд;
13) лицам с инвалидностью по зрению 2 группы, а также лицам, признанным судом недееспособными и опекунам, назначенным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан – бесплатный проезд;
14) Героям Социалистического Труда и лицам, удостоенных звания "Қазақстанның Еңбек Ері" - бесплатный проезд;
15) лицам с инвалидностью по слуху 2, 3 групп - бесплатный проезд.
16) пенсионерам по возрасту – бесплатный проезд.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Кокшетау Акмолинской области от 28.05.2024 № А-5/658 и решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 28.05.2024 № С-12/7 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным совместным постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 30.12.2024 № A-12/1571 и решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30.12.2024 № С19/2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Предоставить вышеуказанным категориям граждан города Кокшетау персонифицированные льготные карты.
3. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата города Кокшетау и решения Кокшетауского городского маслихата в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Определить источником финансирования городской бюджет.
5. Настоящее совместное постановление акимата города Кокшетау и решение Кокшетауского городского маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким города
Кокшетау
А.Смаилов
Председатель 36-ой
внеочередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата шестого созыва
А.Шаримова
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
шестого созыва
Ж.Абишев

7) көп балалы аз қамтылған отбасылардан шыққан мектеп жасындағы балаларға – тегін жол жүру;
8) 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, сондай-ақ мүгедектігі бар бала күтімін жүзеге асыратын адамдарға (жәрдемақы алушыларға) – тегін жол жүру;
9) Көкшетау қаласының құрметті азаматтарына – тегін жол жүру;
10) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне – тегін жол жүру;
11) 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға – тегін жол жүру;
12) мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккендерге – тегін жол жүру;
13) 2 топтағы көру қабілеті бойынша мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ сотпен әрекетке қабілетсіз деп танылған адамдарға және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тағайындалған қамқоршыларға – тегін жол жүру;
14) Социалистік Еңбек Ерлеріне және "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға - тегін жол жүру;
15) 2, 3 топтардағы есту қабілеті бойынша мүгедектігі бар адамдарға – тегін жол жүру.
16) жасына байланысты зейнеткерлерге - тегін жол жүру.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 28.05.2024 № A-5/658 қаулысы және Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 28.05.2024 № С-12/7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 30.12.2024 № A-12/1571 бірлескен қаулысы және Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 30.12.2024 № С-19/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Көкшетау қаласы азаматтарының жоғарыда аталған санаттарына дербестендірілген жеңілдік карталары ұсынылсын.
3. "Көкшетау қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен Көкшетау қаласы әкімдігінің қаулысынан және Көкшетау қалалық мәслихатының шешімінен туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қаржыландыру көзі қалалық бюджет болып анықталсын.
5. Осы бірлескен Көкшетау қаласы әкімдігінің қаулысы және Көкшетау қалалық мәслихатының шешімі Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тiркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Көкшетау қаласының
әкімі
А.Смайылов
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының 36-шы
кезектен тыс сессиясының
төрайымы
Ә.Шаримова
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Ж.Абишев