О бюджете Ескельдинского района на 2020-2022 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 60-349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5381.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 12 462 354 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 741 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 358 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 40 292 тысячи тенге;
поступления трансфертов 11 676 611 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 32 917 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 11 643 694 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 631 832 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 281 854 тысячи тенге;
субвенции 4 730 008 тысяч тенге;
2) затраты 14 475 341 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 253 625 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 308 358 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 54 733 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 266 612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 266 612 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 77-427 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 31 289 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменением внесенным решением Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 07.04.2020 № 63-360 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 180567 тысяч тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 18924 тысячи тенге; Акынсаринскому сельскому округу 18163 тысячи тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 11487 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 20150 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 17032 тысячи тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 18324 тысячи тенге.
Кайнарлинскому сельскому округу 17547 тысяч тенге;
Конырскому сельскому округу 19771 тысяча тенге;
Кокжазыкскому сельскому округу 19730 тысяч тенге;
Жалгизагашскому сельскому округу 19439 тысяч тенге.

Ескелді ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 60-349 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5381 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылдың 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылдың 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 462 354 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 741 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 40 292 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 676 611 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 32 917 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 11 643 694 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 631 832 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 281 854 мың теңге;
субвенциялар 4 730 008 мың теңге;
2) шығындар 14 475 341 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 253 625 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 308 358 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 54 733 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 266 612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 266 612 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 77-427 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 31 289 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 07.04.2020 № 63-360 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 180567 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 18924 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 18163 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 11487 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 20150 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 17032 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 18324 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 17547 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 19771 мың теңге;
Көкжазық ауылдық округіне 19730 мың теңге;
Жалғызағаш ауылдық округіне 19439 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
укрепление материально-технической базы аппаратов сельских округов;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық округ аппаратарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;

5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По вопросам экономики, финансам, бюджету и соблюдения законности".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ескельдинского районного маслихата М. Карасаев
Секретарь маслихата Ескельдинского района К. Алпысбаев

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономика, қаржы, бюджет және заңдылықты сақтау мәселелерін қамтитын" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы М. Карасаев
Ескелді ауданы маслихатының хатшысы К. Алпысбаев

939 331
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
939 331
9
Прочие услуги в области образования
1 174 239
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 174 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 696
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
138 361
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
81 565
012
Капитальные расходы государственного органа
110
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22 551
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
582 903
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
330 053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 076 509
1
Социальное обеспечение
458 347
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
445 913
005
Государственная адресная социальная помощь
445 913
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 434
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
12 434
2
Социальная помощь
553 148
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553 148
002
Программа занятости
332 596
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 559
006
Оказание жилищной помощи
1 693
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 259
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 937
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 489
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
61 623
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 992
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 014
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

939 331
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
939 331
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1 174 239
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 174 239
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 696
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
138 361
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
81 565
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
22 551
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
582 903
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
330 053
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 076 509
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
458 347
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
445 913
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
445 913
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 434
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
12 434
2
Әлеуметтiк көмек
553 148
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553 148
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
332 596
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 559
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 693
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 259
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 937
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 489
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
61 623
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 992
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
65 014
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі