О бюджете Уйгурского района на 2020-2022 годы
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 6-59-340. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5388.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 12 954 034 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 101 754 тысячи тенге;
неналоговые поступления 7 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 41 378 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 803 743 тысячи тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 7 691 тысяча тенге;
целевые текущие трансферты 5 403 290 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 299 258 тысяч тенге;
субвенции 5 093 504 тысячи тенге;
2) затраты 14 186 286 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 106 578 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 135 418 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 28 840 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 338 830 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 338 830 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 6-73-416 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 516855 тысяч тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 219258 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 25032 тысячи тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 20264 тысячи тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 28123 тысячи тенге;
Аватскому сельскому округу 19363 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 23998 тысяч тенге;
Актамскому сельскому округу 20743 тысячи тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 25269 тысяч тенге;
Кетпенскому сельскому округу 23819 тысяч тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 23559 тысяч тенге;
Калжатскому сельскому округу 21212 тысяч тенге;
Бахарскому сельскому округу 23640 тысяч тенге;
Таскарасускому сельскому округу 19459 тысяч тенге;
Шарынскому сельскому округу 23116 тысяч тенге.

Ұйғыр ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 6-59-340 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5388 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 954 034 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 101 754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 41 378 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 803 743 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 7 691 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 403 290 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 299 258 мың теңге;
субвенциялар 5 093 504 мың теңге;
2) шығындар 14 186 286 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 106 578 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 135 418 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 28 840 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 338 830 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 338 830 мың теңге
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 6-73-416 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 516855 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 219258 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 25032 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 20264 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 28123 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 19363 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 23998 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 20743 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 25269 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 23819 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 23559 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 21212 мың теңге;
Бахар ауылдық округіне 23640 мың теңге;
Тасқарасу ауылдық округіне 19459 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 23116 мың теңге.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Уйгурского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 54 025 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 10.11.2020 № 6-71-403 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов сельских округов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.

3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 54 025 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 10.11.2020 № 6-71-403 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын деп белгіленсін.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Уйгурского
районного маслихата Б. Атагелдиев
Секретарь Уйгурского
районного маслихата Н. Есжан
Приложение 1 к решению маслихата Уйгурского района от "27" декабря 2019 года № 6-59-340
Бюджет Уйгурского района на 2020 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ұйғыр аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм және тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Б. Атагелдиев
Ұйғыр аудандық мәслихатының
хатшысы Н. Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Ұйғыр ауданының бюджеті

100 065
9
Прочие услуги в области образования
906 705
464
Отдел образования района (города областного значения)
906 705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 250
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
20 700
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
104 772
012
Капитальные расходы государственного органа
7 090
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей
10 211
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
632 093
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
112 589
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 351 964
1
Социальное обеспечение
593 743
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
593 743
005
Государственная адресная социальная помощь
593 743
2
Социальная помощь
701 589
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
701 589
002
Программа занятости
391 661
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 738
006
Оказание жилищной помощи
14 785
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 321
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 297
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
93 431
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
49 909
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 447
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56 632
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 287
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 166
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

100 065
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
906 705
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
906 705
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 250
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
20 700
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
104 772
012
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
7 090
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10 211
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
632 093
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
112 589
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 351 964
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
593 743
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
593 743
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
593 743
2
Әлеуметтiк көмек
701 589
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
701 589
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
391 661
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 738
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 785
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
43 321
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 297
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
93 431
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
49 909
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 447
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56 632
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
53 287
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
34 166
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу