О предоставлении бесплатного проезда жителям города Шымкент за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств
Решение Шымкентского городского маслихата от 29 марта 2019 года № 47/390-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 9 апреля 2019 года № 33. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/674-6с
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 15.12.2020 № 72/674-6с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный проезд жителям города Шымкент за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств.
2. Основанием для получения высокотехнологичных медицинских услуг в форме стационарной, стационарнозамещающей и консультативно-диагностической помощи является решение комиссии высокотехнологичных медицинских услуг управления здравоохранения города Шымкент.
3. Оплату стоимости проезда осуществлять на основании следующих документов, представленные в Государственное учреждение "Управление здравоохранения города Шымкент" не позднее двухмесячного срока со дня выписки с места лечения:
1) заявление в произвольной форме, с указанием ИИН, адреса проживания и реквизитов банка для перечисления денежных средств;
2) копии удостоверения личности и (или) свидетельства о рождении;
3) копии направления на лечение установленного образца (медицинская документация Форма № 001-3/у утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 56272 (далее – Приказ № 907));
4) заключение врачебно-консультационной комиссии медицинской организации о необходимости сопровождения больного (медицинская документация Форма № 035-1/у утвержденная Приказом № 907);
5) копии выписки из истории болезни о получении лечения (медицинская документация Форма № 027/у утвержденная Приказом № 907);
6) проездные билеты, подтверждающие факт поездки, оформленные на имя больного и (или) сопровождающего его лица, а в случае их утери, справки, подтверждающие стоимость проезда до места лечения и обратно.

Шымкент қаласының тұрғындарына елді мекен шегінен тыс жерлерге емделуге бюджет қаражаты есебінен тегін жол жүруді ұсыну туралы
Шымкент қалалық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/390-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 33 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/674-6с шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды Шымкент қаласы мәслихатының 15.12.2020 № 72/674-6с шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының тұрғындарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бюджет қаражаты есебінен емделуге елді мекеннен тыс жерлерде тегін жол жүру берілсін.
2. Шымкент қаласының денсаулық сақтау басқармасының жоғары технологиялық медициналық қызметтер комиссиясының шешімі стационарлық, стационарды алмастыратын және консультациялық-диагностикалық көмек нысанында жоғары технологиялық медициналық қызметтерді алу үшін негіз болып табылады.
3. Жол жүру құнын төлеу емдеу орнынан шыққан күннен бастап екі ай мерзімнен кешіктірмей "Шымкент қаласының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне ұсынылған мынадай құжаттар негізінде жүзеге асырылсын:
1) ЖСН, тұрғылықты мекенжайы және ақша қаражатын аудару үшін банктің деректемелері көрсетілген еркін нысандағы өтініш;
2) жеке куәліктің және (немесе) туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) белгіленген үлгідегі емделуге жолдаманың көшірмесі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 56272 тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (бұдан әрі – № 907 бұйрық) бекітілген № 001-3/е нысанды медициналық құжаттама);
4) науқасты алып жүру қажеттілігі туралы медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының қорытындысы (№ 907 бұйрығымен бекітілген № 035-1/е нысанды медициналық құжаттама);
5) емдеу алынғаны туралы ауру тарихынан үзіндінің көшірмесі (№ 907 бұйрығымен бекітілген № 027/е нысанды медициналық құжаттама);
6) науқастың және (немесе) оны алып жүретін адамның атына ресімделген жол жүру фактісін растайтын жол жүру билеттері, ал олар жоғалған жағдайда емделу орнына дейін және кері қарай жол жүру құнын растайтын анықтамалар.

4. Оплату стоимости проезда больного и лица его сопровождающего (только в случае сопровождении больного) производить в оба конца за проезд на воздушном и железнодорожном транспорте в размере не более стоимости билета купейного вагона скорого поезда, а по шоссейным и грунтовым дорогам – по существующей в данной местности стоимости проезда.
5. Оплата стоимости проезда на лечение осущестляется Управлением путем зачисления их на банковские карт-счета больных и (или) сопровождающих их лиц.
6. Аппарату маслихата города Шымкент в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направить его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направить его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент М.Битемиров
Секретарь маслихата
города Шымкент Г.Ташкараев

4. Науқастың және оны ертіп баратын тұлғаның жол жүру ақысын (тек науқасты ертіп барғанда) екі жаққа жүруіне әуе, темір жол көлігінде жүрдек поездың купе вагоны билетінің құны мөлшерінен аспайтын, ал тас және қара жолдар бойынша - осы жердегі қолданыстағы жол жүру құны бойынша төлеу жүргізілсін.
5. Басқарма емделуге жол жүру құнын төлеуді науқастардың және (немесе) олармен бірге жүретін адамдардың банктік карт-шоттарына аудару арқылы жүзеге асырады.
6. Шымкент қаласының мәслихатының аппараты Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жіберуді;
4) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурcында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы М.Битеміров
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Ғ.Ташқараев