О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 42/334-6с "О бюджете города Шымкент на 2019-2021 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 27 июня 2019 года № 51/420-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 28 июня 2019 года № 48. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктами 1, 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 42/334-6с "О бюджете города Шымкент на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7, опубликовано 21 декабря 2018 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 203 106 373 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –84 513 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 367 453 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 221 768 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 94 004 142 тысяч тенге;
2) затраты – 204 258 565 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 118 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 000 427 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 7 270 695 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 270 695 тысяч тенге.";
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Шымкентский региональный центр правовой информации-филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"2019-2021 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 42/334-6с шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 51/420-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 маусымда № 48 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 1, 4-тармақтарына, 111-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоксандағы № 42/334-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7 болып тіркелген, 2018 жылғы 21 желтоқсанда "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 203 106 373 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 84 513 010 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 367 453 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 221 768 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 94 004 142 мың теңге;
2) шығындар – 204 258 565 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 118 076 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 000 427 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 270 695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 270 695 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшасы осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Казақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы-Шымкент аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Б. Салимов
Секретарь маслихата города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение 1 к решению
маслихата города
Шымкент № 51/420-6с

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы Б.Салимов
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Ғ.Ташқараев
Шымкент қаласы маслихатының

294 830
037
Социальная реабилитация
82 458
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 507 496
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
348 517
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
594 787
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
564 192
2
Социальная помощь
17 822 029
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
17 822 029
003
Программа занятости
2 462 005
004
Государственная адресная социальная помощь
11 319 617
007
Оказание жилищной помощи
29 237
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 381 117
009
Социальная поддержка инвалидов
1 156 791
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 015 541
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
132 387
030
Обеспечение деятельности центров занятости
325 334
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 047 574
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
970 849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
373 337
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
34 828
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
90 583
026
Капитальные расходы государственного органа
109 434
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
104 317
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

294 830
037
Әлеуметтік сауықтандыру
82 458
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 507 496
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
348 517
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
594 787
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
564 192
2
Әлеуметтiк көмек
17 822 029
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
17 822 029
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 462 005
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 319 617
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
29 237
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 381 117
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 156 791
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 015 541
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
132 387
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
325 334
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 047 574
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
970 849
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
373 337
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
34 828
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
90 583
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
109 434
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
104 317
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

108 227
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
48 772
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 178
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
3 304
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
91 710
028
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
86 412
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
9 765
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
15 694
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
300
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
54 145
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
862 862
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 140 687
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
100 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
108 833
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
13 405
3
Лесное хозяйство
153 652
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
153 652
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
153 652
5
Охрана окружающей среды
320 940
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
320 940
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
43 880
004
Мероприятия по охране окружающей среды
40 409
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
192 419
012
Капитальные расходы государственного органа
3 586
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 646
6
Земельные отношения

108 227
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
48 772
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 178
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
3 304
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
91 710
028
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
86 412
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
9 765
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
15 694
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
300
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
54 145
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
862 862
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 140 687
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
100 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
108 833
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
13 405
3
Орман шаруашылығы
153 652
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
153 652
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
153 652
5
Қоршаған ортаны қорғау
320 940
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
320 940
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 880
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
40 409
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
192 419
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 586
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
40 646
6
Жер қатынастары

1 000
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 000
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 366 750
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
2 366 750
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
80 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
48 750
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 916 000
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
200 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
72 000
9
Прочие
2 207 156
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
905 101
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
905 101
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
360 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
360 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
60 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
36 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
24 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
333 285
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
333 285
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
433 148
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

1 000
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 000
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 366 750
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
2 366 750
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
80 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
48 750
017
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 916 000
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
200 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000
082
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
72 000
9
Басқалар
2 207 156
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
905 101
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
905 101
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
360 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
360 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
60 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
36 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
24 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
333 285
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
333 285
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
433 148
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау