Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области
Постановление акимата Жамбылской области от 7 августа 2019 года № 168. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 9 августа 2019 года № 4314.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Водным Кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил безопасности на водоемах" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10335), акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области М. Шукеева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от "____" _______2019 года №___
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Жамбылской области от 31.05.2024 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование водного объекта
Место массового отдыха
Место расположения
1
Река Талас
пляж
автомобильная дорога Тараз-Алматы, у моста через реку Талас
2
Река Талас
пляж
город Тараз, территория возле мавзолея "Тектурмас"
3
Водохранилище Сенгирбай
пляж
Жамбылский район, село Шайдана
4
Водохранилище Терс-Ащибулак
пляж
Жуалынский район, село Кызыл Арык
5
Родник Карабастау
пляж
Жуалынский район, село Карабастау
6
Место массового отдыха Саяхат
пляж
Кордайский район, село Кордай
7
Водохранилище Алмаз
пляж
Қордайский район, село Беткайнар
8
Озеро в центральном парке
пляж
Сарысуский район, город Жанатас
9
Водохранилище Жартас
пляж
Таласский район, город Каратау
10
Водохранилище Пионер
пляж
Таласский район, Сельский округ Коктал
11
Водохранилище Тасоткел
пляж
Шуский район, село Белбасар
12
Река Шу
пляж
Шуский район, село Белбасар место массового отдыха "Ак жайлау"
13
Река Шу
пляж
Шуский район, село Толе би автодорога Мерке-Бурылбайтал 109 километр у моста через реку Шу

Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Жамбыл облысының әкімдігінің 2019 жылғы 7 тамыздағы № 168 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 тамызда № 4314 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 10335 болып тіркелген) сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер белгіленсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдауын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Шүкеевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "___" _________
№ ____ қаулысына қосымша
Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімдігінің 31.05.2024 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Су объектісінің атауы
Көпшілік демалатын орын
Орналасқан жері
1
Талас өзені
жағажай
автомобиль жолы Тараз-Алматы, Талас өзені арқылы өтетін көпірдің жанында
2
Талас өзені
жағажай
Тараз қаласы, "Тектұрмас" кесенесі маңындағы аумақ
3
Сеңгірбай су қоймасы
жағажай
Жамбыл ауданы, Шайдана ауылы
4
Теріс-Ащыбұлақ су қоймасы
жағажай
Жуалы ауданы, Қызыл Арық ауылы
5
Қарабастау бұлағы
жағажай
Жуалы ауданы, Қарабастау ауылы
6
Саяхат көпшілік демалатын орын
жағажай
Қордай ауданы, Қордай ауылы
7
Алмаз су қоймасы
жағажай
Қордай ауданы, Бетқайнар ауылы
8
Орталық саябақтағы көл
жағажай
Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы
9
Жартас су қоймасы
жағажай
Талас ауданы, Қаратау қаласы
10
Пионер су қоймасы
жағажай
Талас ауданы, Көктал ауылдық округі
11
Тасөткел су қоймасы
жағажай
Шу ауданы, Белбасар ауылы
12
Шу өзені
жағажай
Шу ауданы, Белбасар ауылы "Ақ жайлау" демалыс орны"
13
Шу өзені
жағажай
Шу ауданы,Төле би ауылы, Мерке-Бұрылбайтал тас жолы 109 шақырым Шу өзені арқылы өтетін көпірдің жанында