О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19 декабря 2019 года № 52-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2019 года № 4465.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 713 540 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 503 384 тысяч тенге;
неналоговые поступления– 8 524 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 553 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 197 079 тысяч тенге;
2) затраты – 10 732 523 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 310 249 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 350 311 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 062 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 329 232 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 329 232 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 327 851 тысяч тенге;
погашение займов – 40 062 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 41 443 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.02.2020 № 54-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.04.2020 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.08.2020 № 63-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 66-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.12.2020 № 69-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2020 год в размере 30 процентов.
3. Установить норматив распределения поступлений по корпоративному подоходному налогу районному бюджету на 2020 год в размере 70 процентов.
4. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2020 год в сумме 6 248 721 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 282 262 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 127 679 тысяч тенге;

2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 52-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 4465 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 9 713 540 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –1 503 384 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 524 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 4 553 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 197 079 мың теңге;
2) шығындар – 10 732 523 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 310 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 350 311 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 062 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 329 232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 329 232 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 327 851 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 062 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 41 443 мың теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.02.2020 №54-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2020 №57-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 60-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.08.2020 № 63-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; ); 23.10.2020 № 66-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2020 № 69-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2020 жылға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2020 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 6 248 721 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 282 262 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне -127 679 мың теңге;

Кенесскому сельскому округу – 60 759 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 100 989 тысяч тенге.
Уланбельскому сельскому округу – 48 188 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 92 569 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 51 903 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 51 571 тысяч тенге.
Кызылотаускому сельскому округу – 16 022 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 52 956 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 63 768 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 15 562 тысяч тенге.
Мирненскому сельскому округу – 15 047 тысяч тенге;
Акбакайскому сельскому округу – 36 298 тысяч тенге;
Аксуекскому сельскому округу – 53 227 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 47 694 тысяч тенге.
5. В районном бюджете на 2020 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на повышение заработной платы и за квалификационную категорию педагогам государственных дошкольных организации, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
6. В районном бюджете на 2020 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на оплату услуг по обслуживанию информационной системы "е-Халық", распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
7. В районном бюджете на 2020 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
8. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020 – 2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждении и организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

Кеңес ауылдық округіне - 60 759 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне - 100 989 мың теңге.
Ұланбел ауылдық округіне – 48 188 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне - 92 569 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне - 51 903 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 51 571 мың теңге.
Қызылотау ауылдық округіне – 16 022 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне - 52 956 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне - 63 768 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 15 562 мың теңге.
Мирный ауылдық округіне – 15 047 мың теңге;
Ақбақай ауылдық округіне - 36 298 мың теңге;
Ақсүйек ауылдық округіне - 53 227 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 47 694 мың теңге.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге және еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен ауылдық округтерде "е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдері үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в объеме 107 846 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 17.04.2020 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 66-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.12.2020 № 69-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.

9. 2020 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 107 846 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 9–тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 17.04.2020 № 57-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2020 № 66-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2020 № 69-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии аппарата
маслихата Мойынкумского района К. Хасенов
Секретарь маслихата
Мойынкумского района Ш. Исабеков
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 19 декабря 2019 года № 52-2
Бюджет Мойынкумского района на 2020 год

11. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мойынқұм аудандық мәслихат
аппаратының сессия төрағасы К. Хасенов
Мойынқұм аудандық
мәслихатының хатшысы Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2019 жылғы желтоқсандағы
№ 52-2 шешіміне қосымша
2020 жылға арналған Мойынқұм аудандық бюджеті

5079658
006
Дополнительное образование для детей
453547
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
89400
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
89400
464
Отдел образования района (города областного значения)
535801
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
50000
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
9000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
100000
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
9000
012
Капитальные расходы государственного органа
300
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)- сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
500
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
33435
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
226566
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
487812
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145797
005
Государственная адресная социальная помощь
145797
464
Отдел образования района (города областного значения)
1550
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293199
002
Программа занятости
187407
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10140
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4200
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1909
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13529
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

5079658
006
Балаларға қосымша білім беру
453547
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
89400
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
89400
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
535801
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50000
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
9000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
100000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
9000
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
500
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
33435
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
226566
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
487812
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145797
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
145797
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1550
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293199
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187407
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10140
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4200
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1909
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13529
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну