О бюджете сельских округов района Т.Рыскулова на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 30 декабря 2019 года № 52-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 января 2020 года № 4490.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Т. Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1.1. По Куланскому сельскому округу:
1) доходы – 400800 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 301 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 331369 тысяч тенге;
2) затраты – 460904 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) - -69 038 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 69 038 тысяч тенге;
поступление займов - 65 335 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3 703 тысяч тенге.
1.2. По Луговскому сельскому округу:
1) доходы – 253073 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19732 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 233145 тысяч тенге;
2) затраты – 281467 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) - -35 009 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 35 009 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 616 тысяч тенге.
1.3. По Акбулакскому сельскому округу:
1) доходы – 90340 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5347 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 84993 тысяч тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Т. Рысқұлов ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 52-4 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 4490 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1. Құлан ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 400800 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 301 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 331369 мың теңге;
2) шығындар – 460904 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) - -69 038 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 69 038 мың теңге;
қарыздар түсімі - 65 335 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3 703 мың теңге.
1.2. Луговой ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 253073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 233145 мың теңге;
2) шығындар – 281467 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) - -35 009 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 35 009 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 616 мың теңге.
1.3. Ақбұлақ ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 90340 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5347 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 84993 мың теңге;

2) затраты – 27663 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) - -4 479 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 4 479 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 479 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 24.04.2020 № 54-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.06.2020 № 56-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.09.2020 № 59-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.11.2020 № 61-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 63-4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем субвенции на 2020 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 380 529 тысяч тенге, в том числе:
Куланскому сельскому округу – 42 718 тысяч тенге;
Луговскому сельскому округу – 42 646 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 25 781 тысяч тенге;
Абайскому сельскому округу – 18 261 тысяч тенге;
Каракыстакскому сельскому округу – 30 914 тысяч тенге;
Жанатурмысскому сельскому округу – 20 805 тысяч тенге;
Кокдоненскому сельскому округу – 26 794 тысяч тенге;
Когершинскому сельскому округу – 21 176 тысяч тенге;
Кумарыкскому сельскому округу – 25 123 тысяч тенге;
Акыртобинскому сельскому округу – 21 190 тысяч тенге;
Орнекскому сельскому округу – 28 148 тысяч тенге;
Теренозекскому сельскому округу – 27 290 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 17 305 тысяч тенге;
Корагатинскому сельскому округу – 16 649 тысяч тенге;
Акниетскому сельскому округу – 15 729 тысяч тенге;
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области образования, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 07.09.2020 № 59-4 (вводится в действие с 01.01.2020).

2) шығындар – 27663 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) - -4 479 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 4 479 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 479 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 54-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.06.2020 № 56-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2020 № 59-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2020 № 61-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2020 № 63-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция 380529 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлан ауылдық округіне – 42 718 мың теңге;
Луговой ауылдық округіне – 42 646 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 25 781 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 18 261 мың теңге;
Қарақыстақ ауылдық округіне – 30 914 мың теңге;
Жанатұрмыс ауылдық округіне – 20 805 мың теңге;
Көкдөнен ауылдық округіне – 26 794 мың теңге;
Көгершін ауылдық округіне – 21 176 мың теңге;
Құмарық ауылдық округіне – 25 123 мың теңге;
Ақыртөбе ауылдық округіне – 21 190 мың теңге;
Өрнек ауылдық округіне – 28 148 мың теңге;
Тереңөзек ауылдық округіне – 27 290 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 17 305 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округіне – 16 649 мың теңге;
Ақниет ауылдық округіне – 15 729 мың теңге;
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2020-2022 жылдары азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер үстемақы қосу белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 07.09.2020 № 59-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2020 год не предусмотрены.
5. В бюджете сельских округов на 2020 год учесть суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
района Турара Рыскулова А. Кораласбаев
Секретарь маслихата района
Турара Рыскулова Т. Джаманбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
№ 51-5 от 23 декабря 2019 года
Бюджет сельских округов района Т.Рыскулова на 2020 год

4. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихаттың сессия төрағасы А. Кораласбаев
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихат хатшысы Т. Джаманбаев
Т. Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 52-4 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Т. Рысқұлов ауданының ауылдық округтерінің бюджеті