О бюджете города Темиртау на 2020-2022 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2019 года № 48/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 декабря 2019 года № 5631. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 747 433 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 454 694 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 246 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 102 907 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 153 586 тысяч тенге;
2) затраты – 29 166 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 19 740 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 740 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 1 621 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 621 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 3 397 305 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 397 305 тысяч тенге:
поступление займов – 3 247 885 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 149 420 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2020 № 65/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2020 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 162 529 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12.03.2020 № 50/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-2. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2020 год предусмотрены средства на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 2 125 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 05.05.2020 № 52/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2020 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.

Теміртау қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5631 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 25 747 433 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 15 454 694 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 36 246 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 102 907 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10 153 586 мың теңге;
2) шығындар – 29 166 099 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 19 740 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 740 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 1 621 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 621 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 3 397 305 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 3 397 305 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 3 247 885 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 149 420 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.11.2020 № 65/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте 162 529 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 12.03.2020 № 50/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2020 жылға арналған бюджеттің шығындары құрамында жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 2 125 мың теңге сомасындағы қаражаттардың көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 05.05.2020 № 52/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қалалық бюджеттің түсімдері құрамында 2020 жылға жоғарыда тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Учесть, что объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в городской бюджет на 2020 год составляет 2 648 262 тысяч тенге.
4. В составе расходов городского бюджета предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 410 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2020 № 65/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2020 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 423 070 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят пятой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 124 610 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 199 470 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню защиты детей – 784 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 33 630 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 41 741 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи детям до восемнадцати лет с вирусом иммунодефицита человека ко Дню Первого Президента – 4 705 тысяч тенге;
7) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 18 130 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2020 № 65/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2020 год согласно приложению 5.
7. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций бюджету поселка Актау на 2020 год в сумме 258 207 тысяч тенге.

3. 2020 жылға облыстық бюджеттен қалалық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 2 648 262 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге 410 мың теңге қаражат көзделді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.11.2020 № 65/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 423 070 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс бес жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 124 610 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 199 470 мың теңге;
3) Балаларды қорғау күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 784 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 33 630 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 41 741 мың теңге;
6) Тұңғыш Президент күніне орай адамның иммун тапшылығы вирусы бар он сегіз жасқа дейінгі балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 4 705 мың теңге;
7) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 130 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.11.2020 № 65/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында төмен тұрған Ақтау кентінің бюджетіне 2020 жылға нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес көзделді.
7. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында Ақтау кентінің бюджетіне 2020 жылға субвенциялар көлемі 258 207 мың теңге сомасында көзделсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2020 год в сумме 311 875 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2020 № 65/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2020 год согласно приложению 6.

8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 311 875 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.11.2020 № 65/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2020 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

167563
2
Финансовая деятельность
29147
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
29147
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
21020
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
8127
9
Прочие государственные услуги общего характера
202573
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
33148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
33148
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52349
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52349
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
71596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
71596
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
45480
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
45480
02
Оборона
61385
1
Военные нужды
50289
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50289
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
50289
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11096
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11096
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10679
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
417
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
109390
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
109390
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
109390
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
109390
04
Образование
9706728
1
Дошкольное воспитание и обучение

167563
2
Қаржылық қызмет
29147
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
29147
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21020
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
8127
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
202573
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
33148
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33148
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52349
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52349
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
71596
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71596
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
45480
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45480
02
Қорғаныс
61385
1
Әскери мұқтаждар
50289
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50289
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
50289
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11096
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11096
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10679
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
417
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
109390
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
109390
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
109390
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
109390
04
Бiлiм беру
9706728
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту