О внесении изменений в решение 40 сессии Абайского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 40/431 "O районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 августа 2019 года № 51/551. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 сентября 2019 года № 5450. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XXIX сессии Карагандинского областного маслихата от 08 августа 2019 года №437 "О внесении изменений в решение XХ сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2018 года №356 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 40 сессии Абайского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 40/431 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5116, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 9 января 2019 года и в районной газете "Абай-Ақиқат" от 9 января 2019 года № 1 (4246)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 884 360 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 271 888 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 105 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 51 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 547 017 тысяч тенге;
2) затраты – 9 977 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 43 400 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 788 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 49 249 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 249 тысяч тенге:
поступление займов – 64 388 тысяч тенге;
погашение займов – 114 873 тысяч тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы 40 сессиясының № 40/431 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2019 жылғы 22 тамыздағы № 51/551 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қыркүйекте № 5450 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы ХХ сессиясының "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" №356 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Қарағанды облыстық Мәслихатының XXIX сессиясының 2019 жылғы 08 тамыздағы №437 шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 25 желтоқсандағы 40 сессиясының № 40/431 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5116 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2019 жылы 9 қаңтарда және 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 1 (4246) "Абай - Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 884 360 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 271 888 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 105 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 350 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 547 017 мың теңге;
2) шығындар – 9 977 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – минус 43 400 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 788 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 49 249 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 249 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 64 388 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 114 873 мың теңге;

99 734
16
Погашение займов
114 873
1
Погашение займов
114 873
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
114 873
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
114 871
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
2
Приложение 2
к решению 51 сессии
Абайского районного маслихата
от 22 августа 2019 года № 51/551
Приложение 4
к решению 40 сессии
Абайского районного маслихата
от 25 декабря 2018 года № 40/431
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов на 2019 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
3 655 038
Текущие целевые трансферты
2 052 547
Из республиканского бюджета
1 631 121
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
50 785
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 295
На обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
32 644
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
8 664
На предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
27 775
На обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением
40 575
На выплату государственной адресной социальной помощи
229 364
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
292 140
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
28 624
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
21 773
На увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
6 958
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
723 411
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
67 802
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
30 641
На обеспечение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей

99 734
16
Қарыздарды өтеу
114 873
1
Қарыздарды өтеу
114 873
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
114 873
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
114 871
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
2
Абай аудандық мәслихатының
51 сессиясының
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 51/551 шешіміне
2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
40 сессиясының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 40/431 шешіміне
4 қосымша
2019 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
3 655 038
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 052 547
Республикалық бюджеттен
1 631 121
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
50 785
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялауға
2 295
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
32 644
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
8 664
Жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
27 775
Еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
40 575
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
229 364
Білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне үстемақы төлеуге
292 140
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін үстемақы төлеуге
28 624
Тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге
21 773
Мектеп педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін лауазымдық жалақы мөлшерін ұлғайтуға және үстемақы төлеуге
6 958
Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
723 411
Заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге
67 802
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
30 641
Аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін қамтамасыз етуге

67 670
Из областного бюджета
421 426
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
51 546
На выплату государственной адресной социальной помощи
16 765
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
25 439
На текущий ремонт технопарка при школе им. Корниенко п. Топар
18 400
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
33 835
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
150 000
На текущие расходы организаций спорта
1 223
На жилищно-коммунальное хозяйство
48 160
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
68 000
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
8 058
Целевые трансферты на развитие
1 538 103
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
1 325 288
Реконструкция водопроводных сетей
17 880
Реконструкция канализационных очистных сетей, канализационных очистных сооружений, канализационных насосных станций
1 000 000
Строительство водопроводных сетей
307 408
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
212 815
Реконструкция водопроводных сетей
41 970
Строительство водопроводных сетей
36 814
На развитие объектов спорта
134 031
Бюджетные кредиты из республиканского бюджета
64 388
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
64 388

67 670
Облыстық бюджеттен
421 426
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
51 546
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
16 765
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
25 439
Топар кентінің Корниенко атындағы мектеп жанындағы технопаркті ағымдағы жөндеуге
18 400
Аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
33 835
Білім беру объектілерін ұстауға, материалдық-техникалық базаны нығайтуға және жөндеу жүргізуге
150 000
Спорт ұйымдарының ағымдағы шығыстарына
1 223
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
48 160
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
68 000
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық союдың құнын иелеріне өтеуге
8 058
Нысаналы даму трансферттері
1 538 103
Республикалық бюджеттен берелетін нысаналы даму трансферттері
1 325 288
Су құбыры жүйелерін қайта құруға
17 880
Кәріз тазалау жүйелерін, кәріз тазалау құрылғыларын, кәріз насос станцияларын қайта құруға
1 000 000
Су құбыры жүйелерінің құрылысына
307 408
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер
212 815
Су құбыры жүйелерін қайта құруға
41 970
Су құбыры жүйелерінің құрылысына
36 814
Cпорт объектілерін дамытуға
134 031
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
64 388
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
64 388