Об утвреждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Казалинскому району на 2019-2020 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 2 апреля 2019 года № 285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 8 апреля 2019 года № 6763. Утратило силу решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 2 июня 2020 года № 428
Сноска. Утратило силу решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 02.06.2020 № 428 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Казалинскому району на 2019-2020 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Казалинского
районного маслихата
К. Кожалепесов
Секретарь Казалинского районного
маслихата
К. Назымбеков
Приложение к решению Казалинского районного маслихатa от "2" апреля 2019 года №285

Қазалы ауданы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 285 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 сәуірде № 6763 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 маусымдағы № 428 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 02.06.2020 № 428 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1-тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Қазалы ауданы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы
Қ. Қожалепесов
Қазалы аудандық мәслихат хатшысы Қ. Назымбеков
Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы "2" сәуірдегі №285 шешіміне қосымша

План мероприятий по управлению пастбищами и их использованию по Казалинскому району на 2019-2020 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;

Қазалы ауданы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды;
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе, поселке, сельском округе;

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Қала, кент, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;

400.
Сейлбаев Усенкара Акатаевич
401.
Серикбай Бакыткул
402.
Ысмағұл Қуаныш Бақытжанұлы
403.
Сулейменов Жаксылык
404.
Жанұзақ Нұрлыгүл Басбақбайқызы
405.
Кенжалев Кунтуар Жандаулетович
406.
Утеев Мухрадин
407.
Утеев Пахрадин "Атамекен-2" крестьянское хозяйство
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Условные знаки
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Наименование населенного пункта
Земли населенных пунктов (гектар)
Из них
для потребность народа (сенокосные угодья и пастбища), (гектар)
Количество поголовья скота по индивидуальным и крестьянским хозяйствам
Объем пастбищ необходимых для одной единицы, (гектар)
Объем необходимых пастбищ по нормативу, (гектар)
Дополнительно необходимые пастбища, (гектар)
Дополнительные пастбища
Из них
Земли государственного фонда
(гектар)
Арендуемые земли
(гектар)
Сезонные пастбища
(гектар)
Отгонные пастбища
(гектар)
1
Сельский округ Аранды
по индивидуальным хозяйствам

400.
Сейлбаев Усенкара Акатаевич
401.
Серикбай Бакыткул
402.
Ысмағұл Қуаныш Бақытжанұлы
403.
Сулейменов Жаксылык
404.
Жанұзақ Нұрлыгүл Басбақбайқызы
405.
Кенжалев Кунтуар Жандаулетович
406.
Утеев Мухрадин
407.
Утеев Пахрадин "Атамекен-2" шаруа қожалығы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Елді мекен атауы
Елді мекен жерлері (гектар)
Оның ішінде халық қажеттілігі үшін (жайылымы және шабындық алқаптары), (гектар)
Жеке және шаруа қожалықтар бойынша мал басы саны
Бір бірлікке қажет жайылым көлемі (гектар)
Норматив бойынша қажет жайыйлым көлемі (гектар)
Қосымша қажет етілетін жайылым (гектар)
Қосымша берілетін жайылымдар
Оның ішінде
Мемлекеттік жер қоры
(гектар)
Жалға берілетін жерлер
(гектар)
Маусымдық жайылым
(гектар)
Айдалмалы жайылым
(гектар)
1
Аранды ауылдық округі жеке қожалықтар бойынша

- саксаульно-зарослевая степь и степь – 180-200 день,
- полупустыня – 150-180 день,
Продолжительность выпаса молочного крупно рогатый скот – минимальное, для мясной породы крупно рогатый скот, овец, лошадей, верблюдов – максимальное и связано с толщиной снежного покрова, его плотностью и другими факторами.
Разделение земель района по категориям
Категорий земель
Всего
(гектар)
Из них
(гектар)
пастбищ
обводненных
1
Все земли используемые в сельском хозяйстве

- сексеуілді-бұта дала және дала – 180-200 күн;
- шөлейтте – 150-180 күн,
Бұл ретте сүтті мүйізді ірі қара малды жаю ұзақтығы –ең кіші, ал етті мүйізді ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Ауданның барлық жерінің санаттарға бөлінуі
Жер санаттары
Барлығы (гектар)
Оның ішінде (гектар)
жайылым
Суармалы
1
Барлық ауыл шаруашылығындағы пайдаланудағы жерлер