О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 22 февраля 2019 года № 24/298. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 5 марта 2019 года № 3832
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3758, опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 737 772,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 831 272,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 985 342,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 898 157,3 тысяч тенге;
2) затраты – 124 201 250,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 503 275,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 780 391,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 277 116,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 616 358,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 616 358,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 416 889,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 416 889,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 780 391,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 283 976,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 695,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 56,4 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 55,5 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 22 ақпандағы № 24/298 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 наурызда № 3832 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3758 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 3 қаңтарда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 737 772,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 831 272,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 985 342,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 38 898 157,3 мың теңге;
2) шығындар – 124 201 250,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 503 275,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 780 391,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 277 116,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 616 358,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 616 358,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 416 889,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 416 889,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 780 391,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 283 976,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 695,5 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 56,4 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 55,5 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;

городу Актау – 17,7 процентов;
городу Жанаозен – 40,1 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 98,8 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 56,3 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 55,5 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 17,7 процентов;
городу Жанаозен – 40,1 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 8 406 809,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 3 979 687,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 4 427 122,0 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы целевых трансфертов, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 4 844 636,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 051 038,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 804 894,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 988 704,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 65 954,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Урисбаев А.Ж.).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Абилов Е.Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Осуществляющий полномочия председателя сессии,
секретарь Мангистауского областного маслихата С. Трумов
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

Ақтау қаласына – 17,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 40,1 пайыз;
2)төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 98,8 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 56,3 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 55,5 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 17,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 40,1 пайыз.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 8 406 809,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 3 979 687,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 4 427 122,0 мың теңге.";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер көлемдері 4 844 636,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 051 038,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 804 894,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 988 704,0 мың теңге.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 65 954,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А.Ж. Өрісбаев).
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Ж. Әбілов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының өкілеттігін жүзеге асырушы,
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы С. Трұмов
Маңғыстау облыстық
мәслихатының

4 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 414 446,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
6 342 446,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5 810 199,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 606,0
006
Капитальные расходы государственного органа
529 641,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
72 000,0
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
72 000,0
04
Образование
22 035 749,0
120
Аппарат акима области
2 790,0
019
Обучение участников избирательного процесса
2 790,0
253
Управление здравоохранения области
181 786,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
4 425,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
177 361,0
261
Управление образования области
17 157 348,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
164 580,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 349 308,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
50 711,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
708 091,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
251 998,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
391 630,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
122 163,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
5 121 910,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
663 352,0
029
Методическая работа
478 547,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
905 263,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
322 153,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся

4 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 414 446,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
6 342 446,0
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 810 199,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 606,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
529 641,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
72 000,0
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
72 000,0
04
Білім беру
22 035 749,0
120
Облыс әкімінің аппараты
2 790,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
2 790,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
181 786,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
4 425,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
177 361,0
261
Облыстың білім басқармасы
17 157 348,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 580,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 349 308,0
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50 711,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
708 091,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
251 998,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық - медициналық - педагогикалық консультациялық көмек көрсету
391 630,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
122 163,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
5 121 910,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
663 352,0
029
Әдістемелік жұмыс
478 547,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
905 263,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
322 153,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

179 968,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 312,0
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
3 773 088,0
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
1 358 967,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 295 307,0
285
Управление физической культуры и спорта области
970 239,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
970 239,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 723 586,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 247 311,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 476 275,0
05
Здравоохранение
4 030 932,0
253
Управление здравоохранения области
4 025 281,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
180 101,0
006
Услуги по охране материнства и детства
56 188,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 452,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
113 521,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
31 721,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 758 397,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
31 296,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 200,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 292 632,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
20 098,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей

179 968,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 312,0
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 773 088,0
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 358 967,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 295 307,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
970 239,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
970 239,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 723 586,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
1 247 311,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 476 275,0
05
Денсаулық сақтау
4 030 932,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 025 281,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 101,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
56 188,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 452,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
113 521,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
31 721,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 758 397,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
31 296,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 200,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 292 632,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
20 098,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету

266 162,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
506,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 651,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 651,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 591 429,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 214 478,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
796 070,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
213 178,0
003
Социальная поддержка инвалидов
383 716,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
352 489,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
26 331,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
314 606,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 485,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
228 468,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10 583,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
322 535,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
8 610,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
30 255,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
566,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

266 162,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
506,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 651,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 651,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 591 429,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 214 478,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
796 070,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
213 178,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
383 716,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
352 489,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
26 331,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
314 606,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 485,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
228 468,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 583,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
322 535,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
8 610,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 255,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
566,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер

474 586,0
261
Управление образования области
232 536,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
164 395,0
037
Социальная реабилитация
68 141,0
263
Управление внутренней политики области
27 180,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
27 180,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 241,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 241,0
298
Управление государственной инспекции труда области
115 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
115 994,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 412 598,0
251
Управление земельных отношений области
18 317,0
011
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
18 317,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 892 786,0
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 585 176,0
030
Развитие коммунального хозяйства
32 628,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 274 982,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 501 495,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
153 715,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 577 612,0
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
565 002,0
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 773 909,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 276 257,0
038
Развитие коммунального хозяйства
5 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

474 586,0
261
Облыстың білім басқармасы
232 536,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
164 395,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
68 141,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
27 180,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27 180,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 241,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 241,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
115 994,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
115 994,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 412 598,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
18 317,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 317,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 892 786,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 585 176,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
32 628,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 274 982,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 501 495,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 715,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 577 612,0
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
565 002,0
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 773 909,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 276 257,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

920 476,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 689 823,0
251
Управление земельных отношений области
112 422,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
68 666,0
003
Регулирование земельных отношений
43 756,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
670 219,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
86 592,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
93 667,0
006
Охрана животного мира
148 565,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
338 875,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 520,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 508 623,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
113 263,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
20 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
10 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
100 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
15 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
786 435,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
35 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
176 552,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
105 373,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
72 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
257 811,0

920 476,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 689 823,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
112 422,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 666,0
003
Жер қатынастарын реттеу
43 756,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
670 219,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 592,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
93 667,0
006
Жануарлар дүниесiн қорғау
148 565,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша iс-шаралар
338 875,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 520,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 508 623,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 263,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
20 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
100 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
15 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
786 435,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
35 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
176 552,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
105 373,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
72 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
257 811,0

022
Развитие объектов охраны окружающей среды
257 811,0
719
Управление ветеринарии области
71 322,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
68 697,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 625,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
69 426,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
69 426,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
199 163,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
122 212,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
122 212,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
76 951,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
76 565,0
003
Капитальные расходы государственного органа
386,0
12
Транспорт и коммуникации
5 690 016,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 690 016,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
59 448,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
3 520 635,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
285 423,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
525 395,0
007
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие транспортной инфраструктуры
427 112,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
220 000,0
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
598 037,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
53 966,0
13
Прочие
6 057 051,4
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
631 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
631 000,0
253
Управление здравоохранения области
189 700,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
189 700,0
257
Управление финансов области
2 743 320,6
012
Резерв местного исполнительного органа области
65 954,6
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы

022
Қоршаған ортаны қорғау объетілерін дамыту
257 811,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
71 322,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 697,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 625,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
69 426,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 426,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
199 163,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
122 212,0
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 212,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
76 951,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 565,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
386,0
12
Көлiк және коммуникация
5 690 016,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 690 016,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 448,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 520 635,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
285 423,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
525 395,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
427 112,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
220 000,0
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
598 037,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
53 966,0
13
Басқалар
6 057 051,4
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
631 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
631 000,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
189 700,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
189 700,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 743 320,6
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
65 954,6
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер