О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 8 января 2019 года №23/267 "О районном бюджете на 2019 - 2021 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 16 мая 2019 года № 30/308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 мая 2019 года № 3896
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 26 апреля 2019 года №26/315 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019 - 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3885), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 8 января 2019 года №23/267 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3778, опубликовано 19 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 769 032,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 155 801,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 848,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 168 243,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 432 139,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 823 621,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 152 353,3 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 196 950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 596,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 206 942,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206 942,2 тысяч тенге;
поступление займов – 196 950,0 тысяч тенге;
погашение займов – 44 596,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 588,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 902 509,1 тысяч тенге, в том числе:

Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы № 23/267 "2019 - 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 16 мамырдағы № 30/308 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 мамырда № 3896 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 26 сәуірдегі №26/315 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы №22/265 "2019 – 2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3885 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы №23/267 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3778 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 769 032,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 155 801,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 848,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 168 243,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 432 139,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 823 621,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 152 353,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 196 950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 596,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 206 942,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 206 942,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 196 950,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 596,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 588,9 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 902 509,1 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Жетыбай – 370 120,0 тысяч тенге;
села Курык – 282 540,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 181 929,0 тысяч тенге;
села Сенек – 67 920,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
405 340,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов –психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
642 888,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 314,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.";
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что в районном бюджете предусматриваются на реализацию местных бюджетных инвестиционных проектов целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на 2019 год в сумме 1 210 722,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата района в сумме 4 300,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Жетібай ауылына – 370 120,0 мың теңге;
Құрық ауылына – 282 540,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 181 929,0 мың теңге;
Сенек ауылына – 67 920,1 мың теңге.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
405 340,0 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
642 888,0 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
1 314,0 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";
4 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 2019 жылға арналған республикалық бюджеттен 1 210 722,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Аудан әкімдігінің резерві 4 300,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) после государственной регистрации настоящего решения в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
168 484,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
91 229,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
90 229,0
022
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 304,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
35 304,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
54 213,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
51 765,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
813,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
635,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41 527,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41 527,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
31 258,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30 006,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 252,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
44 745,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
43 525,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 220,0
02
Оборона
1 600,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 600,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 600,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
168 484,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
91 229,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
90 229,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 304,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі
қызметтер
35 304,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
54 213,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 765,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
813,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
635,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41 527,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 527,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
31 258,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 006,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 252,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
44 745,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 525,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 220,0
02
Қорғаныс
1 600,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 600,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 600,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету