О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2019 года № 35/371 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 11 декабря 2019 года № 48/452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 декабря 2019 года № 4059
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2019 года № 32/379 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4054), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2019 года № 35/371 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3794, опубликовано 24 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 907 889,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 038 380,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 307,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 557 981,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 273 220,8 тысяч тенге;
2) затраты – 19 354 911,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 511,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 154 870,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 144 359,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 542 467,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -542 467,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 154 870,0 тысяч тенге;
погашение займов – 716 401,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 063,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:

Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 14 қаңтардағы № 35/371 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 48/452 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 4059 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 32/379 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4054 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 14 қаңтардағы № 35/371 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3794 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 907 889,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 038 380,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 307,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 557 981,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 13 273 220,8 мың теңге;
2) шығындар – 19 354 911,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 511,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 154 870,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 144 359,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 542 467,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -542 467,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 154 870,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 716 401,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 063,5 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 664 136,6 тысяч тенге, в том числе:
сельского округа Атамекен – 390 900,7 тысяч тенге;
сельского округа Баскудык – 454 377,1 тысяч тенге;
сельского округа Батыр – 263 185,7 тысяч тенге;
села Баянды – 189 437,4 тысяч тенге;
сельского округа Даулет – 203 479,4 тысяч тенге;
сельского округа Кызылтобе – 454 423,8 тысяч тенге;
села Мангистау – 708 332,5 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 98,4 процент;";
первый абзац пункта 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1 910 543,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
пятый абзац пункта 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1 000,0 тысяч тенге – на строительство автомобильной дороги районного значения в сельском округе Баскудык.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
154 870,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки спецалистов.";
пункт 8 изложить в новой редакции следующего содержания:
"8. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 0 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 664 136,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Атамекен ауылдық округіне – 390 900,7 мың теңге;
Басқұдық ауылдық округіне – 454 377,1 мың теңге;
Батыр ауылдық округіне – 263 185,7 мың теңге;
Баянды ауылына – 189 437,4 мың теңге;
Дәулет ауылдық округіне – 203 479,4 мың теңге;
Қызылтөбе ауылдық округіне – 454 423,8 мың теңге;
Маңғыстау ауылына – 708 332,5 мың теңге.";
3 тармақтың 3) тармақшасы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 98,4 пайыз;";
4 тармақтың бірінші абзацы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1 910 543,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;";
6 тармақтың бесінші абзацы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1 000,0 мың теңге – Басқұдық ауылдық округінде аудандық маңызы бар автомобиль жолын салуға.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
154 870,0 мың теңге мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.";
8 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға аудан әкімдігінің резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшаcы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию Мунайлинского района (председатель комиссии Н. Жолбаев).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданының бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Жолбаев).
3. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

4 761,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25 553,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
87 296,4
012
Капитальные расходы государственного органа
55,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
103 470,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 940,8
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
186 440,9
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
186 440,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
35 220,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
35 220,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 174 308,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
716,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
716,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 160 504,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 078,4
002
Программа занятости
98 937,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 135 880,4
006
Оказание жилищной помощи
119,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
619 641,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 352,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 556,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 693,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
100 278,0
021
Капитальные расходы государственного органа
455,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 786,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
42 728,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 761,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25 553,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
87 296,4
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
103 470,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 940,8
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
186 440,9
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
186 440,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
35 220,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
35 220,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 174 308,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
716,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
716,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 160 504,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 078,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
98 937,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 135 880,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
119,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
619 641,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 352,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 556,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
43 693,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
100 278,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
455,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 786,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
42 728,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі