О внесении изменений и дополнения в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 5 апреля 2019 года № 340/41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 апреля 2019 года № 6295
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6195, опубликовано 04 января 2019 года в газете "Отарқа" и 04 января 2019 года в газете "Голос Экибастуза") следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
в подпункте 1) цифры "25 732 056" заменить цифрами "25 576 449";
цифры "14 644 741" заменить цифрами "13 793 454";
цифры "71 730" заменить цифрами "147 881";
цифры "8 797 373" заменить цифрами "9 416 902";
в подпункте 2) цифры "24 729 232" заменить цифрами "25 486 833";
в подпункте 5) цифры "1 010 191" заменить цифрами "96 983";
в подпункте 6) цифры "-1 010 191" заменить цифрами "-96 983";
в пункте 2:
в подпункте 1) цифру "50,0" заменить цифрами "54,8";
в подпункте 2) цифру "50,0" заменить цифрами "60,7";
в пункте 3:
в подпункте 1) цифру "50,0" заменить цифрами "45,2";
в подпункте 3) цифру "50,0" заменить цифрами "39,3";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков в общей сумме 10 292 тысячи тенге, в том числе:
поселок Солнечный:
1 500 тысяч тенге – на содержание улично-дорожной сети в летний период;
поселок Шидерты:
440 тысяч тенге – на текущий ремонт теневых навесов ясли-сада № 11 "Карлыгаш";
7 092 тысячи тенге - на оплату электроэнергии;
1 260 тысяч тенге - на проектные работы строительства воздушных линий электропередач.".
Приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 322/37 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 340/41 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 сәуірде № 6295 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6195 болып тіркелген, 2019 жылғы 04 қаңтардағы "Отарқа" газетінде және 2019 жылғы 04 қаңтардағы "Голос Экибастуза" газетінде жарияланған) № 322/37 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшасында "25 732 056" деген сандар "25 576 449" деген сандарымен ауыстырылсын;
"14 644 741" деген сандар "13 793 454" деген сандарымен ауыстырылсын;
"71 730" деген сандар "147 881" деген сандарымен ауыстырылсын;
"8 797 373" деген сандар "9 416 902" деген сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында "24 729 232" деген сандар "25 486 833" деген сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында "1 010 191" деген сандар "96 983" деген сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында "-1 010 191" деген сандар "-96 983" деген сандарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшасында "50,0" деген сандар "54,8" деген сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында "50,0" деген сандар "60,7" деген сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшасында "50,0" деген сандар "45,2" деген сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында "50,0" деген сандар "39,3" деген сандарымен ауыстырылсын;
5-1-тармақ келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"5-1. 2019 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде поселкелер бюджеттеріне жалпы 10 292 мың теңге сомада нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері қарастырылсын, оның ішінде:
Солнечный поселкесі:
1 500 мың теңге – жазғы кезде көше-жол желілерін ұстауға;
Шідерті поселкесі:
440 мың теңге - № 11 "Қарлығаш" бала бақшасының көлеңке қалқаларын ағымдағы жөндеуге;
7 092 мың теңге - электр энергияны төлеуге;
1 260 мың теңге – электр беру әуе желілері құрылысының жобалық жұмыстарына.".
Көрсетілген шешімнің 1, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

9 416 900
1.
Всего целевых трансфертов из областного бюджета:
1 616 049
в том числе:
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1 131 081
на расходы текущего и капитального характера в сфере образования, в том числе:
200 073
- на содержание шахматных кружков в общеобразовательных школах
25 614
- на приобретение учебников
35 637
- установка видеокамер школам, детским садам
27 840
- на питание детей дошкольных организаций из многодетных и малообеспеченных семей
60 682
- приобретение кабинетов новой модификации
35 000
- на услуги "Облачный бухгалтерский и кадровый учет"
15 300
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
37 927
- краткосрочное профессиональное обучение
26 002
- услуги аутсорсинга для частных агентств занятости
11 925
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
3 204
на подготовку и участие в спортивных соревнованиях по футболу
120 000
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
769 877
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
484 968
на развитие системы водоснабжения и водоотведения
50 938
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
55 329
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
246 837
на развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
123 510
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
8 354
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
7 800 851
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 483 758
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника, в том числе:
34 770
- учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
30 382
- за замещение на период обучения основного сотрудника
4 388
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
58 898
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
55 191
- на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия
3 707
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
125 567
- на частичное субсидирование заработной платы
29 528
- на молодежную практику
29 670
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев

9 416 900
1.
Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
1 616 049
соның ішінде:
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 131 081
білім беру саласында ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға, соның ішінде:
200 073
- жалпы орта білім беретін мектептерде шахмат үйірмелерін ұстауға
25 614
- окулықтар сатып алуға
35 637
-мектептерде, бала бақшаларда бейнекамераларды орнату
27 840
- көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан мектепке дейінгі ұйымдардың балаларын тамақтандыруға
60 682
- жаңа модификациялы кабинеттерді сатып алу
35 000
- "Бұлтты бухгалтерлік және кадрлық есеп" қызметтеріне
15 300
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
37 927
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
26 002
- жеке меншік жұмыспен қамту агенттіктері үшін аутсорсинг қызметтері
11 925
бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеуге
3 204
футболдан спорт жарыстарына дайындалуға және қатысуға
120 000
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
769 877
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
484 968
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
50 938
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
55 329
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
246 837
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
123 510
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
8 354
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
7 800 851
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 483 758
тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеуге, соның ішінде:
34 770
- тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге
30 382
- оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін
4 388
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты
орналастыруға, соның ішінде:
58 898
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
55 191
- тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
3 707
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
125 567
- жалақыны ішінара субсидиялауға
29 528
-жастар тәжірибесіне
29 670
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру

16 309
- гранты на реализацию новых бизнес идей
22 725
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
21 653
- субсидии работодателям
5 682
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
27 920
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
22 575
- оказание услуг специалиста жестового языка
5 345
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
7 726
на выплату государственной адресной социальной помощи
14 950
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
10 274
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
184 960
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
546 403
на увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ, в том числе:
8 158
- на увеличение размеров должностных окладов
3 598
- на доплату за квалификацию педагогического мастерства
4 560
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 844 135
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в связи с изменением размера минимальной заработной платы
619 997
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
2 817 093
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
203 750
- на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
497 929
- на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 290 225
- на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
75 189
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
750 000
2.3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы из республиканского бюджета:
500 000
на дополнительное образование для детей
340 089
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
159 911

16 309
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
22 725
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
21 653
- жұмыс берушілерге субсидиялар
5 682
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын
жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
27 920
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
22 575
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
5 345
халықты жұмыспен қамту Орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7 726
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
14 950
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
10 274
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
184 960
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
546 403
лауазымдық еңбек ақы мөлшерін ұлғайтуға және мектептердің мұғалім-психологтарына ұстаздық шеберлік біліктілігіне үстем ақы, соның ішінде:
8 158
- лауазымдық еңбек ақы мөлшерін ұлғайтуға
3 598
- ұстаздық шеберлік біліктілігіне үстем ақыға
4 560
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
2 844 135
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
619 997
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
2 817 093
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
203 750
- бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
497 929
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
1 290 225
- коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
75 189
- ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
750 000
2.3.
Республикалық бюджеттен төмен ақы төленетін қызметкерлердің салық жүктемесін төмендетуге байланысты, олардың жалақысы мөлшерін көтеру үшін шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
500 000
балалар үшін қосымша білім беруге
340 089
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге
159 911