О Баянаульском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 23 декабря 2019 года № 300/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2019 года № 6676.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12937510 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1606230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19985 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11300645тысяч тенге;
2) затраты – 13062711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 192437 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 238591 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46154 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -317638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 317638 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 18.11.2020 № 361/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем субвенций, выделенных из областного бюджета на 2020 год учесть в объеме 4559749 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов и поселка Майкаин в следующих обьемах:
6828 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
80000 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению поселка Майкаин;
22254 тысячи тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
13996 тысяч тенге – на приобретение школьных автотранспортных средств для подвоза учащихся;
105639 тысяч тенге – на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов по факторно-балльной шкале;
8878 тысяч тенге – на текущие расходы;
500 тысяч тенге – на организацию бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности;
168960 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

2020 - 2022 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 300/53 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 6676 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12937510 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1606230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19985 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11300645 мың теңге;
2) шығындар – 13062711 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 192437 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 238591 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46154 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -317638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 317638 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 361/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 4559749 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
6828 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге;
80000 мың теңге – Майқайың кентінің жарықтандыру жөнінде іс-шараларын жүргізуге;
22254 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
13996 мың теңге – оқушыларды тасымалдау үшін мектеп автокөлік құралдарын сатып алуға;
105639 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне факторлық-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеуді жаңа жүйесін енгізуге;
8878 мың теңге – ағымдағы шығыстарға;
500 мың теңге – ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру;
168960 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

619109 тысяч тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы;
198697 тысяч тенге – на проведение мероприятий коммунального хозяйства и содержание автомобильных дорог.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 18.11.2020 № 361/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и поселка Майкаин определяется на основании постановления акимата района.
5. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 54707 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 29.04.2020 № 318/56 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить на 2020 год перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета, согласно приложению 4.
7. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2020 год, в общей сумме 842085 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 258250 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 30319 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 25482 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 25854 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 22738 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 22679 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 26146 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 24253 тысяч тенге;
Қызылтауский сельский округ – 24849 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 26073 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 31874 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 23650 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 299918 тысяч тенге.
8. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2021 год, в общей сумме 814450 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 254374 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 28526 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 23423 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 24482 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 20326 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 21402 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 23954 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 22081 тысяч тенге;
Қызылтауский сельский округ – 21928 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 23845 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 30179 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 21667 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 298263 тысяч тенге.

619109 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге;
198697 мың теңге – коммуналдық шаруашылық іс-шараларын өткізуге және автомобиль жолдарын ұстауға.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 361/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі шешімдерімен.
4. Ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
5. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 54707 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 29.04.2020 № 318/56 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 842085 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 258250 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 30319 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 25482 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 25854 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 22738 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 22679 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 26146 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 24253 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 24849 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 26073 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 31874 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 23650 мың теңге;
Майқайың кенті – 299918 мың теңге.
8. 2021 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 814450 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 254374 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 28526 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 23423 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 24482 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 20326 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 21402 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 23954 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 22081 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 21928 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 23845 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 30179 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 21667 мың теңге;
Майқайың кенті – 298263 мың теңге.

10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

11. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
секретарь Баянаульского
районного маслихата Т. Қасен
Приложение 1
к решению маслихата
Баянаульского района от 23
декабря 2019 года № 300/53
Баянаульский районный бюджет на 2020 год
(с изменениями)

11. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері, бюджетті жоспарлау және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Баянауыл аудандық
мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2019
жылғы 23 желтоқсандағы
№ 300/53 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Баянауыл аудандық
бюджеті (өзгерiстермен)