2020 - 2022 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 6675 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 989 455 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 725 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 249 456 мың теңге;
2) шығындар – 8 296 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 624 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 084 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 460 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 425 314 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 425 314 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 1/64 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 4 226 307 мың теңге жалпы сомасында есепке алынсын.
3. 2020 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 632 643 мың теңге жалпы сомасында қарастырылсын:
Байқоныс ауылдық округі 24 989 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 26 642 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 22 984 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 19 807 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 21 490 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 26 335 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 21 045 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 20 665 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 21 667 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 133 847 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 270 003 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 23 169 мың теңге.

О бюджете района Тереңкөл на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 23 декабря 2019 года № 1/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2019 года № 6675.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 989 455 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 725 484 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 249 456 тысяч тенге;
2) затраты – 8 296 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 624 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 084 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 460 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 425 314 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 425 314 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.11.2020 № 1/64 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть в бюджете района Тереңкөл на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 4 226 307 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 632 643 тысячи тенге:
Байконысский сельский округ 24 989 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 26 642 тысячи тенге;
Бобровский сельский округ 22 984 тысячи тенге;
Верненский сельский округ 19 807 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 21 490 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 26 335 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 21 045 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 20 665 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 21 667 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 133 847 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 270 003 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ 23 169 тысяч тенге.

4. 2021 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 583 920 мың теңге жалпы сомасында қарастырылсын:
Байқоныс ауылдық округі 21 954 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 23 766 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 19 576 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 17 856 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 20 022 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 24 767 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 20 720 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 18 725 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 731 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 127 748 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 249 958 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 21 097 мың теңге.
5. 2022 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 603 582 мың теңге жалпы сомасында қарастырылсын:
Байқоныс ауылдық округі 22 245 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 24 027 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 19 817 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 18 142 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 20 387 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 25 193 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 21 040 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 19 007 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 922 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 132 137 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 262 303 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 21 362 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылсын:
48 495 мың теңге – оқушыларды тасымалдау үшін мектеп автокөлік құралдарын сатып алуға;
17 793 мың теңге –мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
3 235 мың теңге –мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
1 360 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлемдерді белгілеуге;
26 245 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды өткізуге;
29 496 мың теңге – Тереңкөл ауылында кентішілік жолдарға орташа жөндеу жүргізуге;
9 984 мың теңге – Тереңкөл ауылында абаттандыру бойынша іс-шараларды жүргізуге;
102 769 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне факторлы-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге;
306 001 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтамасыз етуге;

4. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 583 920 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 21 954 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 23 766 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 19 576 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 17 856 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 20 022 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 24 767 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 20 720 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 18 725 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 17 731 тысяча тенге;
Песчанский сельский округ 127 748 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 249 958 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ 21 097 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 603 582 тысячи тенге:
Байконысский сельский округ 22 245 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 24 027 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 19 817 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 18 142 тысячи тенге;
Воскресенский сельский округ 20 387 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 25 193 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 21 040 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 19 007 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 17 922 тысячи тенге;
Песчанский сельский округ 132 137 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 262 303 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ 21 362 тысячи тенге.
6. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2020 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
48 495 тысяч тенге – на приобретение школьных автотранспортных средств для подвоза учащихся;
17 793 тысячи тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
3 235 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
1 360 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
26 245 тысяч тенге – на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства;
29 496 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта внутрипоселковых дорог в селе Теренколь;
9 984 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству в селе Теренколь;
102 769 тысяч тенге – на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов по факторно - балльной шкале;
306 001 тысяча тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы;

3 750 мың теңге – Тереңкөл ауылында көшелерді жарықтандыруға.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 1/64 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 11 160 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 1/64 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

3 750 тысяч тенге – на освещение улиц в селе Теренколь.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.11.2020 № 1/64 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетом сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 11 160 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.11.2020 № 1/64 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Тереңкөл аудандық мәслихатының тұрақты жоспарлы-бюджеттік комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Р. Габидулин
Тереңкөл аудандық мәслихатының хатшысы С. Баяндинов
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2019
жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1/52 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Тереңкөл аудандық
бюджеті (өзгерістермен)

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную планово-бюджетную комиссию маслихата района Тереңкөл.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Тереңкөл Р. Габидулин
Секретарь маслихата района Тереңкөл С. Баяндинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл
от 23 декабря 2019 года № 1/52
Бюджет района Тереңкөл на 2020 год
(с изменениями)