О бюджете района Аққулы на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 23 декабря 2019 года № 241/50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2019 года № 6677.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6396190 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 448336 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 11938 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1019 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5934897 тысяч тенге;
2) затраты – 6475755 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 430258 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 458918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28660 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6300 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6300 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 516123 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 516123 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 03.12.2020 № 288 /59 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 44554 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 28.04.2020 № 261/54 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Учесть в бюджете района Аққулы на 2020 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 3502693 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме – 497686 тысяч тенге, в том числе:
Аққулы – 138895 тысяч тенге;
Баймульдинский – 24091 тысяч тенге;
Жамбылский – 44837 тысяч тенге;
Кызылагашский – 21282 тысяч тенге;
Кызыласкерский – 53336 тысяч тенге;
Майкарагайский – 21833 тысяч тенге;
Малыбайский – 28519 тысяч тенге;
Шакинский – 19287 тысяч тенге;
Шарбактинский – 85262 тысяч тенге;
Ямышевский – 60344 тысяч тенге.

2020 - 2022 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 241/50 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 6677 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6396190 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 448336 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11938 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1019 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5934897 мың теңге;
2) шығындар – 6475755 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 430258 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 458918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28660 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6300 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 6300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 516123 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 516123 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 03.12.2020 № 288/59 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 44554 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 28.04.2020 № 261/54 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3502693 мың теңге ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 497686 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы – 138895 мың теңге;
Баймолдин – 24091 мың теңге;
Жамбыл – 44837 мың теңге;
Қызылағаш – 21282 мың теңге;
Қызыләскер – 53336 мың теңге;
Майқарағай – 21833 мың теңге;
Малыбай – 28519 мың теңге;
Шақа – 19287 мың теңге;
Шарбақты – 85262 мың теңге;
Ямышев – 60344 мың теңге

5. Предусмотреть в бюджете района на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме – 475468 тысяч тенге, в том числе:
Аққулы – 139453 тысяч тенге;
Баймульдинский – 22818 тысяч тенге;
Жамбылский – 44804 тысяч тенге;
Кызылагашский – 21333 тысяч тенге;
Кызыласкерский – 51561 тысяч тенге;
Майкарагайский – 20452 тысяч тенге;
Малыбайский – 25400 тысяч тенге;
Шакинский – 18140 тысяч тенге;
Шарбактинский – 72409 тысяч тенге;
Ямышевский – 59098 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме – 504840 тысяч тенге, в том числе:
Аққулы – 148030 тысяч тенге;
Баймульдинский – 24250 тысяч тенге;
Жамбылский – 47560 тысяч тенге;
Кызылагашский – 22668 тысяч тенге;
Кызыласкерский – 54727 тысяч тенге;
Майкарагайский – 21742 тысяч тенге;
Малыбайский – 26999 тысяч тенге;
Шакинский – 19290 тысяч тенге;
Шарбактинский – 76840 тысяч тенге;
Ямышевский – 62734 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2020 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
228532 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельском округе Аққулы в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
23962 тысяч тенге – на расходы капитального характера в сфере образования;
16636 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2408 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
65411 тысячи тенге – на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов по факторно-балльной шкале;
2000 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
1190 тысяч тенге – на расходы по освещению улиц Жамбылского сельского округа и Ямышевского сельского округа;
1385 тысяч тенге – на расходы по содержанию внутрипоселковых дорог.

5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2021 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 475468 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы – 139453 мың теңге;
Баймолдин – 22818 мың теңге;
Жамбыл – 44804 мың теңге;
Қызылағаш – 21333 мың теңге;
Қызыләскер – 51561 мың теңге;
Майқарағай – 20452 мың теңге;
Малыбай – 25400 мың теңге;
Шақа – 18140 мың теңге;
Шарбақты – 72409 мың теңге;
Ямышев – 59098 мың теңге.
6. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 504840 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы – 148030 мың теңге;
Баймолдин – 24250 мың теңге;
Жамбыл – 47560 мың теңге;
Қызылағаш – 22668 мың теңге;
Қызыләскер – 54727 мың теңге;
Майқарағай – 21742 мың теңге;
Малыбай – 26999 мың теңге;
Шақа – 19290 мың теңге;
Шарбақты – 76840 мың теңге;
Ямышев – 62734 мың теңге.
7. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
228532 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Аққулы ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іске асыруға;
23962 мың теңге – білім беру саласындағы күрделі сипаттағы шығындарға;
16636 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
2408 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
65411 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне факторлы-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге;
2000 мың теңге – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
1190 мың теңге - Жамбыл ауылдық округінің және Ямышев ауылдық округінің көшелерін жарықтандыру бойынша шығындарға;
1385 мың теңге – ауыл ішіндегі жолдарды ұстау бойынша шығындарға.

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 03.12.2020 № 288 /59 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 03.12.2020 № 288/59 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике и бюджетной политике, законности и защите прав человека.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Аққулы Д. Абетжанов
Секретарь маслихата районна Аққулы С. Мусинова
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы от 23 декабря
2019 года № 241/50
Районный бюджет на 2020 год (с изменениями)

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджеттік саясат, заңдылық пен адам құқығын қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Д. Абетжанов
Аққулы аудандық
мәслихатының хатшысы С. Мусинова
Аққулы аудандық
мәслихатының 2019
жылғы 23 желтоқсандағы
№ 241/50 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеті
(өзгерістермен)