О внесении изменений и дополнения в решение Павлодарского районного маслихата от 27 февраля 2014 года № 30/227 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Павлодарского района"
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 4 мая 2019 года № 53/240. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 16 мая 2019 года № 6365. Утратило силу решением маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 15 мая 2020 года № 71/315 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 15.05.2020 № 71/315 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского районного маслихата от 27 февраля 2014 года № 30/227 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Павлодарского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3734, опубликованное 20 марта 2014 года в районных газетах "Заман тынысы", "Нива") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Павлодарского района, утвержденных указанным решением:
в пункте 9 подпункты 2-2), 2-3) изложить в новой редакции:
"2-2) лица, участвовавшие в боевых действиях в Афганистане;";
"2-3) лица, участвовавшие в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции, других радиационных катастроф и аварии на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;";
в пункте 9 подпункт 3-1) исключить;
пункт 9 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) семьи, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей со среднедушевым доходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума.";

Павлодар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Павлодар ауданы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларын бекiту туралы" № 30/227 шешiмiне өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 мамырдағы № 53/240 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 мамырда № 6365 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 мамырдағы № 71/315 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 15.05.2020 № 71/315 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Павлодар ауданы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 30/227 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3734 болып тіркелген, 2014 жылғы 20 наурызда "Заман тынысы", "Нива" аудандық газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешiммен бекiтiлген Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Павлодар ауданы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларында:
9-тармақтың 2-2), 2-3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2-2) Ауғанстандағы әскері іс-қимылдарға қатысқан адамдар;";
"2-3) Чернобыль атом электростанциясындағы аварияны, басқа да радиациялық апаттар мен азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі аварияны жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар;";
9-тармақта 3-1) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақ келесі мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселік мөлшерінен аспайтын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар отбасылар.";

в подпункте 2-12) пункта 10 слова и цифры "в размере 3000 тенге" заменить словами и цифрой "в размере 3 (три) МРП";
в пункте 10 подпункт 4-5) изложить в новой редакции:
"4-5) для категории, указанной в подпункте 6-2) пункта 9 в размере 10 (десять) МРП на питание в период прохождения амбулаторного лечения (не более шести месяцев) на основании списка, предоставляемого казенным коммунальным государственным предприятием "Поликлиника Павлодарского района" управления здравоохранения акимата Павлодарской области;";
в пункте 10 подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) социальная помощь с учетом доходов для категорий, указанных в подпунктах 7-3), 15) пункта 9 оказывается:
7-1) единовременно на оплату обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, а также в колледжах города Павлодара (выпускникам общеобразовательных школ текущего года не прошедших конкурс по присуждению образовательных грантов) в размере фактической стоимости обучения за учебный год;
7-2) ежемесячно на период обучения для проживания, питания и проезда к месту жительства в размере 15235 (пятнадцать тысяч двести тридцать пять) тенге;
7-3) ежемесячно на возмещение суммы родительской платы в дошкольных организациях, на основании списков организаций, реализующих дошкольное воспитание и обучение по фактическим затратам.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной сферы, законности, соблюдения прав граждан.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь маслихата А. Шайхимов

10-тармақтың 2-12) тармақшасында "3000 теңге мөлшерінде" сөздері мен сандары "3 (үш) АЕК мөлшерінде" сөздері мен санмен ауыстырылсын";
10-тармақтың 4-5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-5) 9-тармақтың 6-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін амбулаторлық емделу кезеңінде (алты айдан артық емес) тамақтануға Павлодар облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар ауданының поликлиникасы" қазыналық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ұсынатын тізім негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде;";
10-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 9-тармақтың 7-3), 15) тармақшаларында көрсетілген санаттарға табыстарын ескере отырып:
7-1) Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында, сондай-ақ Павлодар қаласының колледждерінде (ағымдағы жылғы жалпы білім беру мектептерінің мемлекеттік білім грантын тағайындау жөніндегі конкурстан өтпеген түлектері) оқу үшін төлеуге оқу жылы үшін оқудың нақты бағасы мөлшерінде бір рет;
7-2) оқу кезеңінде тұрғылықты жерде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне бару үшін 15235 (он бес мың екі жүз отыз бес) теңге мөлшерінде ай сайын көрсетіледі;
7-3) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды іске асыратын ұйымдардың тізімдері негізінде мектепке дейінгі ұйымдарда ата-ананың ақы төлеу сомасын нақты шығындар бойынша өтеуге ай сайын әлеуметтік көмек көрсетіледі.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала, заңдылық, азаматтардың құқығын сақтау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы А. Шайхимов