О внесении изменений в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы"
Решение внеочередной LVII-й сессии маслихата города Алматы VI созыва от 22 ноября 2019 года № 406. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 27 ноября 2019 года № 1599. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", по инициативе депутатов, маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1520, опубликовано 15 декабря 2018 года в газете "Алматы ақшамы" № 144-146 (5653) и 15 декабря 2018 года в газете "Вечерний Алматы" № 151-152 (13472-13473)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 572 707 216 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 425 045 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 767 618 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 790 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 127 104 598 тысяч тенге;
2) затраты – 558 926 579,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 441 971 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24 472 488 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 26 983 807 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -18 133 822,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 18 133 822,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 6 064 655 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 3 394 952 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 17 236 376 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

VI сайланған Алматы қаласы мәслихаты кезектен тыс XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LVII сессиясының 2019 жылғы 22 қарашадағы № 406 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 27 қарашада № 1599 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7-баптарына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты, депутаттарының бастамашылығы бойынша ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 297 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1520 рет санымен тіркелген, 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы ақшамы" газетінің № 144-146 (5653) санында және 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Вечерний Алматы" газетінің № 151-152 (13472-13473) санында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 572 707 216 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 425 045 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 767 618 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 790 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 127 104 598 мың теңге;
2) шығындар – 558 926 579,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 7 441 971 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 24 472 488 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 26 983 807 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -18 133 822,8 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 18 133 822,8 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 6 064 655 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Қорғаныс шығындары 3 394 952 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 17 236 376 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"9. Утвердить расходы на образование в сумме 131 042 692 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 11 222 433 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 30 912 603 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 104 550 163 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 25 507 368 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 4 623 289 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 15 660 277 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 2 142 660 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 73 326 226 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 40 696 719 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы Козлова С.А. и заместителя акима города Алматы Усерова И.Е. (по согласованию).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной LVII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва А. Чиликбаев
Секретарь маслихата города Алматы VI-го созыва К. Казанбаев
Приложение 1
к решению внеочередной
LVII-й сессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
от 22 ноября 2019 года № 406
Приложение 1
к решению внеочередной
XXXVIII-й сессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
от 13 декабря 2018 года № 297
Бюджет города Алматы на 2019 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
I. Доходы

"9. Білім беру шығындары 131 042 692 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 11 222 433 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 30 912 603 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 104 550 163 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 25 507 368 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 4 623 289 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 15 660 277 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 2 142 660 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 73 326 226 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"18. Басқа да шығындар 40 696 719 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Аталған шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.А. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары І.Е. Өсеровке (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LVІІ сессиясының төрағасы А. Шілікбаев
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының хатшысы Қ. Қазанбаев
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
LVІІ сессиясының 2019 жылғы
22 қарашадағы № 406 шешіміне
1-қосымша
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
XXXVIII сессиясының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 297 шешіміне
1-қосымша
Алматы қаласының 2019 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы Атауы
Iшкi сыныбы
Специфика
1
2
3
I. Кірістер

59 347 790
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
3 053 913
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 267 681
008
Дополнительное образование для детей
2 212 883
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
24 211
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
348 178
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
348 178
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
14 348 364
018
Организация профессионального обучения
21 156
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
14 327 208
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
244 459
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
244 459
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 928
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
2 928
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 819 808
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 819 808
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
54 264
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
54 264
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
7 556 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
306 731
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
1 317 408
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 647 347
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
379 919
011
Капитальные расходы государственного органа
534
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
318 397
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии

59 347 790
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
3 053 913
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 267 681
008
Балаларға қосымша білім беру
2 212 883
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
24 211
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
348 178
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
348 178
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
14 348 364
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
21 156
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
14 327 208
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
244 459
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
244 459
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
2 928
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 928
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 819 808
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
3 819 808
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
54 264
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
54 264
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
7 556 177
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
306 731
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 317 408
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 647 347
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
379 919
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
534
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
318 397
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу

156 540
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
283 528
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 702
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 140 071
05
Здравоохранение
11 222 433
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
431 921
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
33 060
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
398 861
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 771 399
006
Услуги по охране материнства и детства
214 302
007
Пропаганда здорового образа жизни
196 451
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 360 646
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 750 508
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 750 508
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
248 879
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
248 879
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
36 813
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
36 813
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
5 982 913
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
234 788
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
64 192
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 023
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
198 307
030
Капитальные расходы государственного органа
563
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
5 478 040
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 912 603
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы

156 540
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
283 528
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
5 702
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 140 071
05
Денсаулық сақтау
11 222 433
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
431 921
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
33 060
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
398 861
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 771 399
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
214 302
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
196 451
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 360 646
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 750 508
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 750 508
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
248 879
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
248 879
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
36 813
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
36 813
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
5 982 913
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 788
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
64 192
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 023
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
198 307
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
563
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
5 478 040
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 912 603
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы

178 035
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
178 035
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
9 503 511
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
609 395
006
Государственная адресная социальная помощь
6 791 440
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 202 806
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
291 232
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
607 838
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
800
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
898 791
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
808 566
037
Социальная реабилитация
90 225
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
469 639
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
469 639
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
5 334 312
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
5 334 312
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
11 680 444
003
Программа занятости
4 870 300
007
Оказание жилищной помощи
37 693
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 331 795
009
Социальная поддержка инвалидов
2 026 924
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

178 035
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
178 035
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
9 503 511
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
609 395
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 791 440
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 202 806
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
291 232
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
607 838
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
800
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
898 791
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
808 566
037
Әлеуметтік сауықтандыру
90 225
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
469 639
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
469 639
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
5 334 312
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
5 334 312
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
11 680 444
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 870 300
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
37 693
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 331 795
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
2 026 924
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

1 621 218
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
168 969
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
236 231
030
Обеспечение деятельности центров занятости
387 314
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
28 034
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 034
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
2 669 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
907 285
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
33 533
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
886 655
026
Капитальные расходы государственного органа
77 796
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
89 703
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
406 513
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
184 900
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
83 452
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
104 550 163
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
27 352 602
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 320 813
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 885 801
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
9 145 988
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 871 302
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 871 302
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
670 316
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне
495 456
007
Капитальные расходы государственного органа
3 810
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов

1 621 218
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
168 969
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
236 231
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
387 314
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
28 034
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 034
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
2 669 837
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
907 285
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
33 533
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
886 655
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77 796
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
89 703
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
406 513
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
184 900
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
83 452
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
104 550 163
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
27 352 602
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 320 813
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 885 801
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
9 145 988
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 871 302
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 871 302
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
670 316
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 456
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 810
009
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау

4 599 209
012
Развитие теплоэнергетической системы
4 599 209
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
24 080
029
Развитие газотранспортной системы
24 080
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 660 277
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
4 657 525
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
13 000
012
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
190
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
152 814
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
21 302
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
16 800
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
159 073
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 810
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
23 500
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
490 914
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
319 196
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 455 926
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
555 272
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
555 272
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
8 230 196
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
185 472
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
1 243 840
005
Развитие объектов экосистемы
3 656 663
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
351 659
012
Капитальные расходы государственного органа
14 215
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 778 347
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
217 284
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы

4 599 209
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
4 599 209
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
24 080
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
24 080
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 660 277
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 657 525
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13 000
012
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
190
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
152 814
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
21 302
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
16 800
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
159 073
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 810
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
23 500
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
490 914
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
319 196
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 455 926
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
555 272
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
555 272
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
8 230 196
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 472
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
1 243 840
005
Экожүйе объектілерін дамыту
3 656 663
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
351 659
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 215
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 778 347
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
217 284
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

91 557
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
5 646 752
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
397 231
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
4 857 168
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
291 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 353
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 546 042
031
Строительство комплекса административных зданий
1 546 042
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 704 504
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 704 504
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 180 786
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 180 786
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
2 219 968
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 219 968
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
9 300 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
9 000 000
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
723 587
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
723 587
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
902 958
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
401 064
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

91 557
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
5 646 752
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
397 231
017
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 857 168
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
291 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
101 353
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 546 042
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
1 546 042
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 704 504
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 704 504
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 180 786
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 180 786
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
2 219 968
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 219 968
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
9 300 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
9 000 000
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
723 587
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
723 587
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
902 958
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
401 064
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру

6 718 719
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6 718 719
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
117 372
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
117 372
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
285 188
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
285 188
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
3 463 549
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 463 549
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 188 885
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 188 885
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
2 511 319
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
2 511 319
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
2 511 319
02
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
211 319
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий

6 718 719
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6 718 719
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
117 372
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
117 372
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
285 188
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
285 188
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
3 463 549
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 463 549
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 188 885
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 188 885
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
2 511 319
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
2 511 319
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
2 511 319
02
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
211 319
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер

2 300 000
V. Дефицит бюджета
-18 133 822,8
VI. Финансирование дефицита бюджета
18 133 822,8
Председатель внеочередной
LVII-й сессии маслихата
города Алматы VI-го созыва А. Чиликбаев
Секретарь маслихата
города Алматы
VI-го созыва К. Казанбаев

2 300 000
V. Бюджеттік дефицит
-18 133 822,8
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
18 133 822,8
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
LVІІ сессиясының төрағасы А. Шілікбаев
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы Қ. Қазанбаев