Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 55-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5760.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 796 376,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 167 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 893,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 558 435 тысяч тенге;
2) затраты – 13 508 385,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 94 038,5 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 139 748 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 709,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 4 513,4 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 4 513,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 801 533,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 801 533,9 тысячи тенге:
поступление займов – 702 692,4 тысячи тенге;
погашение займов – 45 709,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 551 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 21.10.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.11.2020 № 69-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;

2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5760 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 16-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 796 376,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 167 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 893,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 558 435 мың теңге;
2) шығындар – 13 508 385,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 94 038,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 139 748 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 709,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 4 513,4 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 4 513,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 801 533,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –801 533,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 702 692,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 709,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 551 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 21.10.2020 № 67-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 24.11.2020 № 69-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша 100 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салыққа;
2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;

3) единого земельного налога;
4) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) поступлений за использование природных и других ресурсов;
6) платы за пользование земельными участками;
7) сборов за ведения предпринимательской и профессиональной деятельности;
8) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
9) сборов за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
10) сборов за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
11) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от государственной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
3) штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами сел, сельских округов;
4) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 4 837 238 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 154 464 тысячи тенге, согласно приложению 4.

3) бірыңғай жер салығына;
4) мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
5) табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдерге;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
7) кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдарға;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымға;
9) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
10) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
11) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік меншіктен түсетін кірістерге:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдеріне;
ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерге;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақыларға;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерге;
3) ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларға;
4) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерге.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшаға;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерге.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын субвенция көлемі 4 837 238 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде, 4-қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 154 464 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступления целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
2) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское;
3) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"";
4) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
5) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
6) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
7) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
8) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
11) оказание услуг специалиста жестового языка;
12) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
13) информационную работу;
14) частичное субсидирование заработной платы;
15) предоставление субсидий на переезд;
16) молодежную практику;
17) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
18) субсидии работодателям;
19) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
20) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
21) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
22) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Новоишимское для реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
23) капитальный ремонт средней школы в селе Нежинка;
24) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Бирлик;
25) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Новоишимское;

8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Новоишим ауылында канализация желілерін және тазарту құрылыстарын салуға;
2) Новоишим ауылында Локомотивная көшесі бойынша сыртқы инженерлік желілері бар 50 пәтерлі тұрғын үй құрылысына;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші тапшы өңірлерге қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
4) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
5) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
6) мемлекеттік мекемелерде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
7) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
8) мемлекеттік мекемелерде орта білім беру ұйымдарының біліктілік санаты үшін педагогтарға қосымша ақы төлеуге;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
10) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
11) ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
12) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
13) ақпараттық жұмысқа;
14) жалақыны ішінара субсидиялауға;
15) көшуге субсидиялар беруге;
16) жастар практикасына;
17) тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
18) жұмыс берушілерге субсидияларға;
19) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға;
20) халыққа әлеуметтік көмек көрсету мемлекеттік мекемелерінде арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
21) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
22) "Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша шараларды жүзеге асыру мақсатында Новоишим ауылындағы кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
23) Нежинка ауылындағы орта мектептің күрделі жөндеуге;
24) Бірлік ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
25) Новоишим ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;

26) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Привольное;
27) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Червонное;
28) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Ковыльное;
29) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Сивковка;
30) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Ялты;
31) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Шоптыколь;
32) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Чистополье;
33) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Рузаевка;
34) общественные работы;
35) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 06.05.2020 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.06.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
2) разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
3) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
4) проведение противоэпизоотических мероприятий;
5) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
6) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
7) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
8) доплату за преподавание на английском языке предметов естественных математических наук;
9) выплату доплаты учителям со степенью магистра;
10) выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
11) увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
12) увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
13) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций среднего образования;

26) Привольный ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
27) Червонный ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
28) Ковыльное ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
29) Сивковка ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
30) Ялты ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
31) Шөптікөл ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
32) Чистопол ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
33) Рузаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.";
34) қоғамдық жұмыстар;
35) Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтердің төлемі бойынша халықтың төлемақысын өтеу.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 06.05.2020 № 60-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2020 № 62-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
2) қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
3) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге;
4) энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар жүргізуге;
5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға;
6) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне білім берудің жаңартылған мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеуге;
7) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
8) жаратылыстану, математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытуға қосымша ақы төлеуге;
9) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша төлемдерге;
10) жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін, мұғалімдерге қосымша төлемдерге;
11) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша төлемдер мөлшерін ұлғайтуға;
12) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазбаша жұмыстарды тексеру үшін қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға;
13) орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 42 күнтізбелік күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға;

14) антитеррористическую безопасность - обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
15) приобретение и доставку учебников;
16) капитальный и текущий ремонт объектов образования;
17) приобретение автотранспорта для школ района;
18) укрепление материально-технической базы школ (мебель, спортинвентарь);
19) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
20) разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Гаршино;
21) разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Тахтаброд;
22) разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Новоселовка;
23) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Бирлик;
24) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Новоишимское;
25) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Привольное;
26) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Червонное;
27) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Ковыльное;
28) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Сивковка;
29) текущий ремонт водопровода в селе Новоишимское;
30) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Ялты;
31) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Шоптыколь;
32) уличное освещение сельских населенных пунктов в сельских округах;
33) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское;
34) средний ремонт внутрипослековых дорог в селе Чистополье;
35) средний ремонт внутрипослековых дорог в селе Рузаевка;
36) средний ремонт водопропускных труб на автодороге "Дружба-Разгульное";
37) средний ремонт участка автодороги "Новоселовка-Шукырколь";
38) текущий ремонт Рузаевского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";

14) терроризмге қарсы қауіпсіздік - білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
15) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
16) білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
17) аудандағы мектептер үшін автокөлік сатып алуға;
18) мектептердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спорт жабдықтары);
19) Новоишим ауылында канализация желілерін және тазарту құрылыстарын салуға;
20) Гаршино ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
21) Тахтаброд ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
22) Новоселовка ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
23) Бірлік ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
24) Новоишим ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
25) Привольный ауылында санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
26) Червонный ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
27) Ковыльное ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
28) Сивковка ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
29) Новоишим ауылындағы су құбырын ағымдағы жөндеуге;
30) Ялты ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
31) Шөптікөл ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
32) ауылдық округтерде ауылдық елді мекендерді көшелерді жарықтандыруға;
33) Новоишим ауылында Локомотивная көшесі бойынша сыртқы инженерлік желілері бар елу пәтерлі тұрғын үй құрылысына;
34) Чистополье ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
35) Рузаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
36) "Дружба-Разгульное" авто жолында су өткізу құбырларын орташа жөндеуге;
37) "Новоселовка-Шұкыркөл" автожол учаскесін орташа жөндеуге;
38) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Рузаев Мәдениет үйін ағымдағы жөндеу;

39) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Новоишимское для реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
40) приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
41) корректировку проекта "Строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
42) увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
43) средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТМС-242 "Подъезд к селу Возвышенка" 0-9 километр;
44) приобретение крытого хоккейного корта для села Раисовка;
45) текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Токсан би;
46) текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Пески;
47) текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Бирлик;
48) строительство инженерной инфраструктуры к молочно-товарной ферме в селе Привольное (электроснабжение);
49) строительство инженерной инфраструктуры к молочно-товарной ферме в селе Привольное (водоснабжение);
50) обустройство детской игровой площадки в селе Токсан би;
51) оплата услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;
52) текущий ремонт уличного освещения в селе Рузаевка Рузаевского сельского округа;
53) установка уличного освещения в селе Чистополье Чистопольского сельского округа;
54) установка уличного освещения в селе Токсанби Нежинского сельского округа;
55) установка уличного освещения в селе Ефимовка Нежинского сельского округа;
56) установка уличного освещения в селе Разгульное Шоптыкольского сельского округа;
57) текущий ремонт уличного освещения в селе Возвышенка Возвышенского сельского округа;
58) установка уличного освещения в селе Новоселовка Новосельского сельского округа;
59) текущий ремонт уличного освещения в селе Кокалажар Кокалажарского сельского округа;
60) установка уличного освещения в селе Дружба Дружбинского сельского округа;
61) установка уличного освещения в селе Целинное Дружбинского сельского округа;
62) установка уличного освещения в селе Салкынколь Салкынкольского сельского округа;
63) установка уличного освещения в селе БудҰнное Нежинского сельского округа;
64) установка освещения по улице Комсомольская в селе Ломоносовка Ломоносовского сельского округа;
65) установка освещения по улице Молодежная в селе Ставрополка Ломоносовского сельского округа;
66) установка уличного освещения в селе Шукырколь Шукыркольского сельского округа;
67) замена светильников уличного освещения в селе 15 лет Казахстана Шукыркольского сельского округа;
68) установка уличного освещения в селе Урожайное Ломоносовского сельского округа;

39) "Ауыл-ел бесігі" жобасы бойынша ауылдық жерлерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды жүзеге асыру мақсатында Новоишим ауылындағы автокөлік жолдарын орташа жөндеу;
40) жергілікті маңызы бар жолдарда жол белгілерін алу және орнату;
41) "Новоишим ауылында кәріз желілері мен тазарту құрылыстарының құрылысы" жобасына түзету енгізу;
42) спорт ұйымдары қызметшілерінің еңбек ақысын арттыруға;
43) "Возвышенка ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автокөлік жолының 0-9 шақырым КТМС-242 орташа жөндеуге;
44) Раисовка ауылы үшін жабық хоккей кортын сатып алу;
45) Тоқсан би ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеу;
46) Пески ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеу;
47) Бірлік ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеу;
48) Привольное ауылында сүт-тауар фермасына инженерлік инфрақұрылымының құрылысы (электрмен жабдықтау);
49) Привольное ауылында сүт-тауар фермасына инженерлік инфрақұрылымының құрылысы (сумен жабдықтау);
50) Тоқсан би ауылында балалар ойын алаңын жайластыру;
51) BilimMediaGroup қашықтықтан оқыту үшін білім беру порталының қызметтеріне ақы төлеу;
52) Рузаев ауылдық округінің Рузаевка ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
53) Чистопол ауылдық округінің Чистопол ауылында көше жарықтарын орнатуға;
54) Нежинка ауылдық округінің Тоқсан би ауылында көше жарықтарын орнатуға;
55) Нежинка ауылдық округінің Ефимовка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
56) Шөптікөл ауылдық округінің Разгульное ауылында көше жарықтарын орнатуға;
57) Возвышен ауылдық округінің Возвышен ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
58) Новоселов ауылдық округінің Новоселовка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
59) Көкалажар ауылдық округінің Көкалажар ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
60) Дружба ауылдық округінің Дружба ауылында көше жарықтарын орнатуға;
61) Дружба ауылдық округінің Целинное ауылында көше жарықтарын орнатуға;
62) Салқынкөл ауылдық округінің Салқынкөл ауылында көше жарықтарын орнатуға;
63) Нежинка ауылдық округінің БудҰнное ауылында көше жарықтарын орнатуға;
64) Ломоносов ауылдық округінің Ломоносов ауылындағы Комсомольская көшесіне жарық орнатуға;
65) Ломоносов ауылдық округінің Ставрополка ауылындағы Молодежная көшесіне жарық орнатуға;
66) Шұкыркөл ауылдық округінің Шұкыркөл ауылында көше жарықтарын орнатуға;
67) Шұқыркөл ауылдық округінің 15 жылдық Қазақстан ауылындағы көше жарықтарының шамдарын ауыстыруға;
68) Ломоносов ауылдық округінің Урожайное ауылында көше жарықтарын орнатуға;

69) установка уличного освещения в селе Шоптыколь Шоптыкольского сельского округа;
70) установка уличного освещения в селе Володарское Дружбинского сельского округа;
71) текущий ремонт уличного освещения в селе Сарбулак, Кокалажарского сельского округа;
72) установка уличного освещения в селе Тохты Салкынкольского сельского округа;
73) разметка улиц в селе Привольное Новосельского сельского округа;
74) текущий ремонт зрительного зала Новоишимского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
75) фонд оплаты труда в рамках дистанционного обучения в дежурных группах;
76) установка насосной станции разводящих сетей водопровода в селе Червонное.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 19.03.2020 № 57-7 (вводится в действие с 01.01.2020); от 06.05.2020 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.06.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.08.2020 № 64-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.10.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.11.2020 № 69-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в том числе на:
1) капитальный ремонт объектов образования;
2) Благоустройство сквера в селе Привольное;
3) текущий ремонт Новоишимского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
4) текущий ремонт теплой раздевалки стадиона "Жастар";

69) Шөптікөл ауылдық округінің Шөптікөл ауылында көше жарықтарын орнатуға;
70) Дружба ауылдық округінің Володарское ауылында көше жарықтарын орнатуға;
71) Көкалажар ауылдық округінің Сарыбұлақ ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
72) Салқынкөл ауылдық округінің Тоқты ауылында көше жарықтарын орнатуға;
73) Новоселов ауылдық округінің Привольное ауылында көшелерді белгілеуге;
74) "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген, Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Новоишим Мәдениет үйінің қөрермендер залының ағымдағы жөндеуге;
75) кезекші топтардағы қашықтықтан оқыту шеңберіндегі еңбекақы қоры;
76) Червонное ауылында су құбырының тарату желілеріне сорғы станциясын орнату.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 19.03.2020 № 57-7 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 60-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2020 № 62-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2020 № 64-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2020 № 67-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2020 № 69-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен ішкі қарыздар қаражатынан нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру объектілерін күрделі жөндеу;
2) Привольное ауылындағы скверді абаттандыру;
3) "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген, Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Новоишим мәдениет үйіне ағымдағы жөндеу жұмыстары;
4) "Жастар" стадионының жылы шешінетін бөлмесін ағымдағы жөндеу;

5) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское (электроснабжение);
6) строительство крытого хоккейного корта в селе Новоишимское;
7) текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Рузаевка;
8) средний ремонт улиц в селе Нежинка;
9) текущий ремонт автомобильной дороги в селе Шукырколь;
10) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 59-1 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.11.2020 № 69-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 43 229,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 19.03.2020 № 57-7 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.11.2020 № 69-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление трансфертов из бюджетов сельских округов в сумме 20 000 тысяч тенге, согласно приложению 7.
13. Обеспечить в 2020 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
15. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 6.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Д.Сулейменов
Секретарь маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е.Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 55-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2020 год

5) Новоишим ауылында Локомотивная көшесі бойында сыртқы инженерлік желімен және аумақты абаттандырумен қоса 50 пәтерлік тұрғын үй салу (электрмен жабдықтау);
6) Новоишим ауылында жабық хоккей кортының құрылысы;
7) Рузаевка ауылындағы ауылішілік жолдарды ағымдағы жөндеу;
8) Нежинка ауылындағы көшелерді орташа жөндеу;
9) Шұқыркөл ауылындағы автокөлік жолдарын ағымдағы жөндеу;
10) Новоишим ауылында Локомотивная көшесі бойында сыртқы инженерлік желімен және аумақты абаттандырумен қоса 50 пәтерлік тұрғын үй салу.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 14.04.2020 № 59-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 24.11.2020 № 69-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
11. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 43 299,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 19.03.2020 № 57-7 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 24.11.2020 № 69-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 7-қосымшаға сәйкес ауылдық округтердің бюджеттерінен 20 000 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылсын.
13. 2020 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақы толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
14. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
15. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
сессиясының төрағасы
Д.Сулейменов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
хатшысы
Е.Адильбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 55-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 21.10.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.11.2020 № 69-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1. Доходы
12 796 376,5
1
Налоговые поступления

Ескерту. Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 21.10.2020 № 67-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 24.11.2020 № 69-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)
1. Кірістер
12 796 376,5
1
Салықтық түсімдер

1 921 551,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
19 600
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
19 600
122
Аппарат акима района (города областного значения)
233 365,8
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
155 933,4
003
Капитальные расходы государственного органа
2 228,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
75 203,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48 079,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 165
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
300
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46 614,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 620 506,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 094
003
Капитальные расходы государственного органа
25 544,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 541 867,9
2
Оборона
48 253,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 253,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 297
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
31 431,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 525
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 458
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 458
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 458
4
Образование
5 967 124,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
294 679,7
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
294 679,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 939
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения

1 921 551,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
19 600
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 600
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
233 365,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
155 933,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 228,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
75 203,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48 079,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 165
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
300
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 614,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 620 506,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 094
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 544,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 541 867,9
2
Қорғаныс
48 253,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 253,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 297
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
31 431,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 525
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 458
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 458
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 458
4
Білім беру
5 967 124,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
294 679,7
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
294 679,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 939
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау

6 939
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 895 479,4
003
Общеобразовательное обучение
4 795 490
006
Дополнительное образование для детей
99 989,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
10
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
230 912,7
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
230 912,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
539 103,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 904
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 562
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 973,3
023
Методическая работа
25 165
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 883,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
369 616
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
676 849,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 103,3
005
Государственная адресная социальная помощь
56 103,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 754,2
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 896,8
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 857,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
461 402,2
002
Программа занятости
185 751,5
006
Оказание жилищной помощи
471
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 135,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 699,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 118
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 600
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 672,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

6 939
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 895 479,4
003
Жалпы білім беру
4 795 490
006
Балалар үшін қосымша білім беру
99 989,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
230 912,7
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорттан қосымша білім беру
230 912,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
539 103,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 904
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 562
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 973,3
023
Әдістемелік жұмыс
25 165
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа
27 883,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
369 616
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
676 849,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 103,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56 103,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 754,2
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 896,8
031
Жетім балаларды және ата-аналарыныңқамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 857,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
461 402,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
185 751,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
471
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 135,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 699,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 118
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну
4 600
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 672,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтікбағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27 015,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
988
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 951,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144 589,7
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
144 589,7
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 929 410,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 600
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
33 600
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
87 121,1
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
87 121,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
228 278
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
228 278
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 638
009
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
44 638
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 535 773,1
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
362 669
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
114 013,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
422 152
013
Развитие коммунального хозяйства
8 810
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведение
6 676,9
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
33 299
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (город областного значения)
5 516,1
025
Освещение улиц в населенных пунктах
640
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

27 015,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
988
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 951,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144 589,7
088
Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, қала, ауыл бюджеттеріне несие беру
144 589,7
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 929 410,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 600
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
33 600
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
87 121,1
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
87 121,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
228 278
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
228 278
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 638
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
44 638
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 535 773,1
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
362 669
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
114 013,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
422 152
013
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8 810
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
6 676,9
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
33 299
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
5 516,1
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
640
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16 376
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109 114
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 355
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 812
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 174
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
588
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 050
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
278 717
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
127 552
003
Поддержка культурно-досуговой работы
127 552
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
17 196
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10 292
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 873
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 031
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
86 618
006
Функционирование районных (городских) библиотек
85 329
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 289
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 882
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 882
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11 432
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11 432
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)

1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 376
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109 114
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну
4 250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 355
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 812
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 174
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
588
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 050
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 000
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
278 717
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
127 552
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
127 552
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
17 196
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 292
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 873
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 031
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
86 618
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
85 329
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 289
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 882
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 882
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11 432
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 432
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі