О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 7 ноября 2019 года № 43/252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 ноября 2019 года № 5647
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 34/193 (опубликовано 22 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5186) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 5 718 222,6 тысяч тенге;
налоговым поступлениям 458 546 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 5 512 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 28 454 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 5 225 710,6 тысяч тенге;
2) затраты 5 731 338,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31 597 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 60 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 003 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 44 712,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 44 712,5 тысяч тенге;
поступление займов 60 600 тысяч тенге;
погашение займов 29 003 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 115,5 тысяч тенге.";
абзац 1 пункта 1-3 изложить в новой редакции:
"1-3. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджету сельских округов на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 4354 тысяч тенге, в том числе:
Покровскому сельскому округу 580 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 562 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 3212 тысяч тенге.";

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 7 қарашадағы № 43/252 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қарашада № 5647 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106, 109 – баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабы 1 – тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне (2019 жылғы 22 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5186 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 718 222,6 мың теңге;
салықтық түсімдер 458 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 512 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 28 454 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 225 710,6 мың теңге;
2) шығындар 5 731 338,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31 597 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 60 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 003 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 44 712,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 44 712,5 мың теңге;
қарыздар түсімі 60 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 003 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 115,5 мың теңге.";
1-3 тармақтың 1 абзацы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1-3. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2019 жылға арналған бюджетінде мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар жұмысшыларының, азаматтық қызметкерлердің бөлек санаттарының, қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының еңбекақы төлемдерін арттыруға аудан бюджетінен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 4 354 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Покровка ауылдық округі 580 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округі 562 мың теңге;
Явленка ауылдық округі 3 212 мың теңге.";

пункт 10 дополнить подпунктами 20), 21) следующего содержания:
"20) На выплату грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
21) Приобретение 2-х дымососов с двигателями.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2019 год в сумме 18 975 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Жолтабаров
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

10 тармақ келесі мазмұндағы 20), 21) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) Қоныс аударушыларға жаңа бизнес бастамаларды іске асыруға гранттар төлеуге;
21) 2 қозғалтқышы бар түтін сорғыш сатып алу.";
19 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"19. 2019 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 18 975 мың теңге сомада бекітілсін.";
аталған шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Жолтабаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

163 266
022
Капитальные расходы государственного органа
3 800
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
71 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50 891
013
Капитальные расходы государственного органа
21 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 603
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32 108
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 000
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
938
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
557
02
Оборона
12 207
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 207
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 635
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 864
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
708
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
881
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
881
04
Образование
3 304 571,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 693
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3 693
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 254 605,8
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
134 909
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 516
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
15 897
003
Общеобразовательное обучение
2 760 821
006
Дополнительное образование для детей
42 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования

163 266
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
71 891
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 891
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 603
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 108
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
938
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
557
02
Қорғаныс
12 207
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 207
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8635
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 864
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
708
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
881
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
881
04
Білім беру
3 304 571,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 693
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3 693
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 254 605,8
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
134 909
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 516
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15 897
003
Жалпы білім беру
2 760821
006
Балаларға қосымша білім беру
42617
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

18 649,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
231 760,1
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 409
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
36 027
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 273
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
46 273
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
497 059,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
450 670
002
Программа занятости
169 318,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 464
005
Государственная адресная социальная помощь
129 331,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 485,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 883
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 606
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 679
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 902,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 738,5
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 327,5
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 075,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 557
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 250
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 268,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)

18 649,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
231 760,1
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 409
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
36027
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 273
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
46 273
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
497 059,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
450670
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
169318,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 464
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
129 331,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17485,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70883
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 606
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 679
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 902,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 738,5
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 327,5
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 075,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 557
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 268,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі