О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 2-32 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 августа 2019 года № 2-42 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 сентября 2019 года № 5552
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 2-32 с (опубликовано 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5172) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 234 329,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 453 263,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 14 024 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7 000 тысяч тенге; поступления трансфертов - 3 760 042,8 тысяч тенге;
2) затраты - 4 237 121,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 17 216 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 37 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 20 659 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 20 007,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -20 007,9 тысяч тенге:
поступление займов - 37 875 тысяч тенге;
погашение займов - 20 659 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 791,9 тысяч тенге.";
пункт 12 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) на приобретение 26 одноквартирных жилых домов.";
пункт 14 дополнить подпунктами 5), 6) следующего содержания:
"5) на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника системы водоснабжения в селах Кулыколь и Каратал;

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-32 с "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 тамыздағы № 2-42 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қыркүйекте № 5552 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-32 с шешіміне (2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5172 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 234 329,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 453 263,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 14 024 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7 000 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 760 042,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 237 121,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 17 216 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 37 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 20 659 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 20 007,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 20 007,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 37 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 20 659 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 791,9 мың теңге.";
12-тармақ келесі мазмұндағы 9) тармақшасымен толықтырылсын:
"9) 26 бір пәтерлі тұрғын үйлерін сатып алуға.";
14-тармақ келесі мазмұндағы 5), 6) тармақшаларымен толықтырылсын:
"5) Қулыкөл және Қаратал ауылдарында сумен жабдықтаудың топтық көзі жүйесінің құрылысын салуға жобалық сметалық құжаттарды дайындауға;

6) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации.";
приложения 1, 4, 5 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
маслихата
Уалихановского района
В.Голубев
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров
Приложение 1 к решению Уалихановского районного маслихата от 29 августа 2019 года №2-42 с

6) жобалық сметалық құжаттарды ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 және 8-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
В.Голубев
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 тамыздағы № 2-42 с шешіміне 1-қосымша

500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18550
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28249
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28249
02
Оборона
9979
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9979
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6979
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1500
04
Образование
2685961,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
321083
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
149309,5
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
171773,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2054301
003
Общеобразовательное обучение
1984149
006
Дополнительное образование для детей
25902
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
44250
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
57178
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
57178
464
Отдел образования района (города областного значения)
253399,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21505
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей
9173
023
Методическая работа
13426
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18550
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28249
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28249
02
Қорғаныс
9979
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9979
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6979
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1500
04
Бiлiм беру
2685961,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
321083
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
149309,5
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
171773,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2054301
003
Жалпы білім беру
1984149
006
Балаларға қосымша білім беру
25902
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
44250
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
57178
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
57178
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
253399,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21505
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9173
023
Әдістемелік жұмыс
13426
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

13536
12
Транспорт и коммуникации
56 689
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 689
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50589
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
6100
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2000
13
Прочие
31613
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11720
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11720
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9665
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9665
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10228
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4705
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
4318
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1205
14
Обслуживание долга
24
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
24
15
Трансферты
161541
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
161541
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
155,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
112908
038
Субвенции
23703
051
Трансферты органам местного самоуправления
5359
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
19415,5
3) Чистое бюджетное кредитование
17216
Бюджетные кредиты
37875
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37875

13536
12
Көлiк және коммуникация
56 689
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 689
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50589
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
6100
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2000
13
Басқалар
31613
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11720
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11720
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9665
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9665
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10228
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4705
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4318
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1205
14
Борышқа қызмет көрсету
24
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24
021
Жергiлiктi атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
24
15
Трансферттер
161541
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
161541
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
155,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
112908
038
Субвенциялар
23703
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
5359
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
19415,5
3) Таза бюджеттік кредиттеу
17216
Бюджеттік кредиттер
37875
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37875