"VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихатының ХХVІІ сессиясы 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 274-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 наурыздағы № 297-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 наурызда № 4356 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған облыс бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, VI шақырылған Атырау облыстық мәслихаты ХХІХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихатының ХХVІІ сессиясы 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 274-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4300 тіркелген, 2018 жылы 27 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 248 012 548 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 103 154 633 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 433 072 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 143 424 843 мың теңге;
2) шығындар – 248 008 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 13 091 791 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 16 302 126 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 210 335 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 555 020 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 566 942 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 922 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – –13 642 923 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 642 923 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15 531 126 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 038 740 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 150 537 мың теңге."
2-тармақта: "әлеуметтік салық бойынша" деген абзацтағы:
"Жылыой ауданына – 0%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен Атырау қаласына – 50%;" деген жолдар келесідей редақцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение ХХVІІ сессии маслихата Атырауской области VІ созыва от 14 декабря 2018 года № 274-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 15 марта 2019 года № 297-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 28 марта 2019 года № 4356.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата области об уточнении областного бюджета на 2019-2021 годы, маслихат Атырауской области VІ созыва на ХХІХ сессии РЕШИЛИ:
1. Внести в решение ХХVІІ сессии маслихата Атырауской области VІ созыва от 14 декабря 2018 года № 274-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4300, опубликовано 27 декабря 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 248 012 548 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 103 154 633 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 433 072 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 143 424 843 тысячи тенге;
2) затраты – 248 008 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 091 791 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 302 126 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 210 335 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 555 020 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 566 942 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 922 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – –13 642 923 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 642 923 тысячи тенге:
поступление займов – 15 531 126 тысяч тенге;
погашение займов – 3 038 740 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 150 537 тысяч тенге."
в пункте 2: в абзаце "по социальному налогу":
строки "Жылыойскому району – 0%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и городу Атырау – 50%;" изложить в следующей редакции:

"Жылыой ауданына – 0%, Құрманғазы, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен Атырау қаласына – 50%, Индер ауданына – 100%;"
7-тармақта:
"1 115 730" деген сандар "1 944 567" деген сандармен ауыстырылсын;
14-тармақта:
"5 628 000" деген сандар "8 836 860" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 19, 20-тармақтармен толықтырылсын:
"19. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 2 024 363 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 1 250 000 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 514 595 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 461 952 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға, автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 3 180 043 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстауға – 25 000 мың теңге;
мемлекеттік органдар аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 59 523 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламасын күтіп-ұстау және қызмет көрсетуі үшін – 29 715 мың теңге;
әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге – 66 269 мың теңге;
даму стратегиясын жасақтауға – 100 000 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 1 076 441 мың теңге;
ескерткішті сатып алу және орнатуға – 74 116 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мекемелерді ағымдағы ұстауға және мемлекеттік рәміздерді қабылданған стандарттарға сәйкес ауыстыруға – 43 888 мың теңге;
қоғамдық шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға – 9 800 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 816 264 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 78 334 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 53 265 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 799 000 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 53 078 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 799 492 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 723 781 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін – 219 046 мың теңге;

"Жылыойскому району – 0%, Курмангазинскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и городу Атырау – 50%; Индерскому району – 100%;"
в пункте 7:
цифры "1 115 730" заменить цифрами "1 944 567";
в пункте 14:
цифры "5 628 000" заменить цифрами "8 836 860";
дополнить пунктами 19, 20 следующего содержания:
"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и бюджету города Атырау в следующих размерах:
2 024 363 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений образования;
1 250 000 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
514 595 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
461 952 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
3 180 043 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации, капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
25 000 тысяч тенге – на текущее содержание автомобильных дорог;
59 523 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
29 715 тысяч тенге – на содержание и обслуживание программы "Парус-Каз";
66 269 тысяч тенге – на капитальный ремонт административного здания;
100 000 тысяч тенге – на разработку стратегии развития;
1 076 441 тысяча тенге – на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
74 116 тысяч тенге – на приобретение и установку памятника;
43 888 тысяч тенге – на текущее содержание подведомственных учреждений и замену государственных символов в соответствии с принятыми стандартами;
9 800 тысяч тенге – на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов;
816 264 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
78 334 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение органов социальной защиты;
53 265 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
799 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
53 078 тысяч тенге – на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
799 492 тысячи тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
723 781 тысяча тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
219 046 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;

коммуналдық меншік нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 15 607 мың теңге;
елді мекендерді сумен қамту жүйесін қамтамасыз ету үшін – 61 026 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге – 1 449 206 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 85 191 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау енгізлуіне байланысты үгіттеу жұмыстарын жүргізуге – 7 000 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 15 500 мың теңге;
мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) құжаттарын дайындауға және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге – 12 815 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мекемелердің материалдық–техникалық жарақтандыруға және ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына – 175 255 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін.
20. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
көлік инфрақұрылымы объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға және салуға, сондай-ақ автомобиль жолдарын жаңғыртуға – 5 024 134 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 474 083 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 1 841 551 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 84 798 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 116 885 мың теңге;
абаттандыру нысандарын салуға – 4 215 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 113 564 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 22 191 мың теңге;

15 607 тысяч тенге – на техническое обслуживание объектов коммунальнной собственности;
61 026 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
1 449 206 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
85 191 тысяча тенге – на обводнение оросительных каналов;
7 000 тысяч тенге – на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов;
15 500 тысяч тенге – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
12 815 тысяч тенге – на оформление документов скотомогильников (биотермических ям) и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
175 255 тысяч тенге – на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности и материально-техническое оснащение подведомственных учреждений.
20. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в следующих объемах:
5 024 134 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство объектов транспортной инфраструктуры, а также на реконструкцию автомобильных дорог;
474 083 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
1 841 551 тысяча тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
84 798 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
116 885 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
4 215 тысяч тенге – на строительство объектов благоустройства;
113 564 тысячи тенге – на развитие объектов спорта;
22 191 тысяча тенге – на развитие объектов культуры;

жылу-энергетикалық жүйесінің нысандарын дамытуға – 50 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (І. Баймұханов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы А. Талтенов
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин
Облыстық мәслихаттың ХХІХ
сессиясының 2019 жылғы 15
наурыздағы № 297-VІ шешіміне
қосымша
Облыстық мәслихаттың ХХVІІ
сессиясының 2018 жылғы 14
желтоқсандағы № 274-VІ шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

50 000 тысяч тенге – на развитие объектов тепло-энергетической системы."
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов (И. Баймуханов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии А. Талтенов
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение
к решению ХХІХ сессии областного
маслихата от 15 марта 2019 года 297-VІ
Приложение 1
к решению ХХVІІ сессии областного
маслихата от 14 декабря 2018 года № 274-VІ
Областной бюджет на 2019 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

7576897
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5738581
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3435
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1834881
271
Облыстың құрылыс басқармасы
512270
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
500000
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
12270
04
Бiлiм беру
27769939
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
757450
271
Облыстың құрылыс басқармасы
757450
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
757450
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
15071429
261
Облыстың білім басқармасы
7336748
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
750341
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1431678
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
379419
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
268885
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты
есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3444726
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1012799
074
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға және педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
48900
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7394811
079
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
2316885
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

7576897
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5738581
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3435
006
Капитальные расходы государственного органа
1834881
271
Управление строительства области
512270
003
Развитие объектов органов внутренних дел
500000
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
12270
04
Образование
27769939
1
Дошкольное воспитание и обучение
757450
271
Управление строительства области
757450
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
757450
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
15071429
261
Управление образования области
7336748
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
750341
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1431678
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
379419
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
268885
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
3444726
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
1012799
074
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
48900
271
Управление строительства области
7394811
079
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2316885
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования

242
271
Облыстың құрылыс басқармасы
871284
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
871284
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1181349
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1181349
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1181349
4
Емханалар
13417
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13417
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
13417
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
35004
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
35004
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
35004
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4389700
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4389700
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84483
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
119926
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
65161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
8605
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
14640
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4064346
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4009655
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1701652
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1503002
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
154133
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
397293
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
132116
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

242
271
Управление строительства области
871284
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
871284
3
Специализированная медицинская помощь
1181349
253
Управление здравоохранения области
1181349
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1181349
4
Поликлиники
13417
253
Управление здравоохранения области
13417
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
13417
5
Другие виды медицинской помощи
35004
253
Управление здравоохранения области
35004
029
Областные базы спецмедснабжения
35004
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4389700
253
Управление здравоохранения области
4389700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
84483
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
119926
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
65161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
8605
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
14640
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4064346
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4009655
1
Социальное обеспечение
1701652
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1503002
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
154133
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
397293
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
132116
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

246552
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
474014
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
83894
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
261
Облыстың білім басқармасы
195129
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
136610
037
Әлеуметтік сауықтандыру
58519
2
Әлеуметтiк көмек
916656
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
916656
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
916656
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1391347
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1304415
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99405
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
2089
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
776487
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
253199
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18508
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
12915
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
131412
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28113
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28113
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
58819
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
58819
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

246552
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
474014
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
83894
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
261
Управление образования области
195129
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
136610
037
Социальная реабилитация
58519
2
Социальная помощь
916656
256
Управление координации занятости и социальных программ области
916656
003
Социальная поддержка инвалидов
916656
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1391347
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1304415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99405
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2089
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
776487
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
253199
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18508
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
12915
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
131412
263
Управление внутренней политики области
28113
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28113
298
Управление государственной инспекции труда области
58819
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58819
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

107299
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
58359
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
15208
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
50036
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1799683
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
882046
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
406756
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
61556
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
9057
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
85191
719
Облыстың ветеринария басқармасы
269619
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49981
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14490
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
203570
3
Орман шаруашылығы
187057
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
187057
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
178642
006
Жануарлар дүниесін қорғау
8415
4
Балық шаруашылығы
626290
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
626290
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205599
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
408991
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
11700
5
Қоршаған ортаны қорғау
3407623
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы

107299
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
58359
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
15208
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
50036
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1799683
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
882046
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
406756
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
61556
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
9057
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
85191
719
Управление ветеринарии области
269619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
49981
003
Капитальные расходы государственного органа
14490
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
203570
3
Лесное хозяйство
187057
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
187057
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
178642
006
Охрана животного мира
8415
4
Рыбное хозяйство
626290
742
Управление рыбного хозяйства области
626290
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства
205599
003
Капитальные расходы государственного органа
408991
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)
11700
5
Охрана окружающей среды
3407623
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

5024134
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10360
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
10360
13
Басқалар
8734524
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2216957
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
2216957
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
29000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
28440
010
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2029517
011
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
94000
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36000
9
Басқалар
6517567
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
347236
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
347236
257
Облыстың қаржы басқармасы
4264479
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
1944567
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2319912
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
400000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
400000
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
421569
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86168
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
131601
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
203800
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1084283
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1084283
14
Борышқа қызмет көрсету
71612
1
Борышқа қызмет көрсету
71612

5024134
271
Управление строительства области
10360
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
10360
13
Прочие
8734524
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2216957
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2216957
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
29000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
28440
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
2029517
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
94000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
36000
9
Прочие
6517567
253
Управление здравоохранения области
347236
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
347236
257
Управление финансов области
4264479
012
Резерв местного исполнительного органа области
1944567
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
2319912
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
400000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
400000
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
421569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
86168
003
Капитальные расходы государственного органа
131601
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
203800
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1084283
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1084283
14
Обслуживание долга
71612
1
Обслуживание долга
71612