О внесении изменений и дополнений в решение Махамбетского районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 29 марта 2019 года № 329. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 3 апреля 2019 года № 4371
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект об уточнении бюджетов сельских округов на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4321, опубликовано 15 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "61 693" заменить цифрами "61 923";
цифры "57 343" заменить цифрами "57 573";
в подпункте 2):
цифры "61 693" заменить цифрами "63 916";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 1 993";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "1 993";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "1 993".
в пункте 2:
в подпункте 2):
"цифры "137 836" заменить цифрами "139 577";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 1 741";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "1 741";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "1 741".
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "64 432" заменить цифрами "65 182";
цифры "56 062" заменить цифрами "56 812";
в подпункте 2):
цифры "64 432" заменить цифрами "70 161";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 4 979";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "4 979";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "4 979".
в пункте 4:
в подпункте 1):
"цифры "83 998" заменить цифрами "84 698";
"цифры "74 236" заменить цифрами "74 936";
в подпункте 2):
цифры "83 998" заменить цифрами "88 639";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 3 941";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "3 941";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "3 941".
в пункте 5:
в подпункте 1):

Махамбет аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 329 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 сәуірде № 4371 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4321 санымен тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"61 693" сандары "61 923" сандарымен ауыстырылсын;
"57 343" сандары " 57 573" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"61 693" сандары "63 916" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-1 993" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "1 993" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "1 993" сандарымен ауыстырылсын.
2-тармақта:
2) тармақшада:
"137 836" сандары "139 577" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-1 741" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "1 741" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "1 741" сандарымен ауыстырылсын.
3-тармақта:
1) тармақшада:
"64 432" сандары "65 182" сандарымен ауыстырылсын;
"56 062" сандары "56 812" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"64 432" сандары "70 161" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-4 979" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "4 979" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "4 979" сандарымен ауыстырылсын.
4-тармақта:
1) тармақшада:
"83 998" сандары "84 698" сандарымен ауыстырылсын;
"74 236" сандары "74 936" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"83 998" сандары "88 639" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-3 941" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "3 941" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "3 941" сандарымен ауыстырылсын.
5-тармақта:
1) тармақшада:

цифры "82 558" заменить цифрами "83 128";
цифры "76 351" заменить цифрами "76 921";
в подпункте 2):
цифры "82 558" заменить цифрами "88 548";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 5 420";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "5 420";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "5 420".
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "514 174" заменить цифрами "632 151";
цифры "438 789" заменить цифрами "556 766";
в подпункте 2):
цифры "514 174" заменить цифрами "636 466";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 4 315";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "4 315";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "4 315".
в пункте 7:
в подпункте 1):
"цифры "65 574" заменить цифрами "93 037";
"цифры "57 270" заменить цифрами "84 733";
в подпункте 2):
цифры "65 574" заменить цифрами "97 306";
в подпункте 5):
цифру "0" заменить цифрами "- 4 269";
в подпункте 6):
цифру "0" заменить цифрами "4 269";
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "4 269".
2. пункт 9 изложить в новой редакции:
"Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены текущие целевые трансферты из районного бюджета в сумме 292 596 тысяч тенге, в том числе:
67 822 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 4 023 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 6 001 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 4 231 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 6 011 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 8 230 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 33 545 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 5 781 тысяч тенге.
5 172 тысяч тенге - на приобретение и содержание программного продукта "Парус-Каз", в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 584 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 584 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 584 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 584 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 584 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 668 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 584 тысяч тенге.
14 557 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования Алмалинского сельского округа;
47 145 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования Алмалинского сельского округа;

"82 558" сандары "83 128" сандарымен ауыстырылсын;
"76 351" сандары "76 921" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"82 558" сандары "88 548" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-5 420" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "5 420" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "5 420" сандарымен ауыстырылсын.
6-тармақта:
1) тармақшада:
"514 174" сандары "632 151" сандарымен ауыстырылсын;
"438 789" сандары "556 766" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"514 174" сандары "636 466" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-4 315" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "4 315" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "4 315" сандарымен ауыстырылсын.
7- тармақта:
1) тармақшада:
"65 574" сандары "93 037" сандарымен ауыстырылсын;
"57 270" сандары "84 733" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"65 574" сандары "97 306" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"0" саны "-4 269" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"0" саны "4 269" сандарымен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "4 269" сандарымен ауыстырылсын.
2. 9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 292 596 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 67 822 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 4 023 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 6 001 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 4 231 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 6 011 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 8 230 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 33 545 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 5 781 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламалық өнімін сатып алуға және ұстауға – 5 172 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 668 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 584 мың теңге;
Алмалы ауылдық округінің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға -14 557 мың теңге;
Алмалы ауылдық округінің білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 47 145 мың теңге;

10 210 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры Алмалинского сельского округа;
29 578 тысяч тенге - на текущий ремонт объектов организаций образования Махамбетского сельского округа;
700 тысяч тенге - на проведение экспертизы разработанной проектно-сметной документации для капитального ремонта объектов образования Бейбарыского сельского округа;
800 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций образования Сарайчиковского сельского округа;
52 526 тысяч тенге - на обеспечение функционирования систем водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 27 263 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 25 263 тысяч тенге;
49 358 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 230 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 570 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 46 408 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;

Алмалы ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 10 210 мың теңге;
Махамбет ауылдық округінің білім беру ұйымдарының нысандарын ағымдағы жөндеуге– 29 578 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінің білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жасақталған жобалау-сметалық құжаттаманы сараптамадан өткізуге – 700 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округінің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 800 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 52 526 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 27 263 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 25 263 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 49 358 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 230 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 570 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 46 408 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;

14 728 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов Махамбетского сельского округа.".
3. Приложения решения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения возложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).

Махамбет ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға -14 728 мың теңге.".
3. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2617
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи и зменением законодательства
2617
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
Группа
Сумма тыс.тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1993
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1993
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1993
01
Остатки бюджетных средств
1993
1
Свободные остатки бюджетных средств
1993
Приложение 4 к решению районного маслихата 28 декабря 2018 года № 303
Приложение 2 к решению районного маслихата от 29 марта 2019 года № 329
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2019 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2617
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2617
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1993
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1993
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1993
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1993
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1993
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 шешіміне 4 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 29 наурыздағы № 329 шешіміне 2 қосымша
2019жылға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер