О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2019 года № 375. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 октября 2019 года № 4501
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджетов сельских округов на 2019-2021 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4321, опубликовано 15 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "68 073" заменить цифрами "69 073";
цифры "63 723" заменить цифрами " 64 727";
в подпункте 2):
цифры "70 066" заменить цифрами "71 070";
в пункте 2:
в подпункте 1):
"цифры "149 567" заменить цифрами "150 217";
"цифры "123 822" заменить цифрами "124 472";
в подпункте 2):
цифры "151 308" заменить цифрами "151 958";
в пункте 3:
в подпункте 1):
"цифры "74 387" заменить цифрами "77 809";
"цифры "11 869" заменить цифрами "14 931";
"цифры "62 518" заменить цифрами "62 878";
в подпункте 2):
цифры "79 366" заменить цифрами "82 788";
в пункте 4:
в подпункте 1):
"цифры "93 679" заменить цифрами "109 969";
"цифры "9 685" заменить цифрами "9 759";
"цифры "77" заменить цифрой "3";
"цифры "83 917" заменить цифрами "100 207";
в подпункте 2):
цифры "97 620" заменить цифрами "113 910";
в пункте 5:
в подпункте 1):
"цифры "92 038" заменить цифрами "94 076";
"цифры "8 202" заменить цифрами "9 708";
"цифры "83 836" заменить цифрами "84 368";
в подпункте 2):
цифры "97 458" заменить цифрами "99 496";
в пункте 6:
в подпункте 1):
"цифры "655 247" заменить цифрами "623 149";
"цифры "75 385" заменить цифрами "49 579";
"цифры "579 862" заменить цифрами "573 570";
в подпункте 2):
цифры "659 562" заменить цифрами "627 464";
в пункте 7:
в подпункте 1):

Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 қыркүйектегі № 375 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қазанда № 4501 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4321 санымен тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"68 073" сандары "69 073" сандарымен ауыстырылсын;
"63 723" сандары "64 727" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"70 066" сандары "71 070" сандарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшада:
"149 567" сандары "150 217" сандарымен ауыстырылсын;
"123 822" сандары "124 472" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"151 308" сандары "151 958" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшада:
"74 387" сандары "77 809" сандарымен ауыстырылсын;
"11 869" сандары "14 931" сандарымен ауыстырылсын;
"62 518" сандары "62 878" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"79 366" сандары "82 788" сандарымен ауыстырылсын;
4-тармақта:
1) тармақшада:
"93 679" сандары "109 969" сандарымен ауыстырылсын;
"9 685" сандары "9 759" сандарымен ауыстырылсын;
"77" сандары "3" санымен ауыстырылсын;
"83 917" сандары "100 207" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"97 620" сандары "113 910" сандарымен ауыстырылсын;
5-тармақта:
1) тармақшада:
"92 038" сандары "94 076" сандарымен ауыстырылсын;
"8 202" сандары "9 708" сандарымен ауыстырылсын;
"83 836" сандары "84 368" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"97 458" сандары "99 496" сандарымен ауыстырылсын;
6-тармақта:
1) тармақшада:
"655 247" сандары "623 149" сандарымен ауыстырылсын;
"75 385" сандары "49 579" сандарымен ауыстырылсын;
"579 862" сандары "573 570" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"659 562" сандары "627 464" сандарымен ауыстырылсын;
7-тармақта:
1) тармақшада:

"цифры "109 092" заменить цифрами "119 697";
"цифры "100 788" заменить цифрами "111 393";
в подпункте 2):
цифры "113 361" заменить цифрами "123 966";
2. пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 394 379 тысяч тенге, в том числе:
133 222 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 9 449 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 16 347 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 9 107 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 12 302 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 14 304 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 61 659 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 054 тысяч тенге;
3 712 тысяч тенге - на приобретение и содержание программного продукта "Парус-Каз", в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 928 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
14 557 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования Алмалинского сельского округа;
61 605 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу – 47 145 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 14 460 тысяч тенге;
10 210 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры Алмалинского сельского округа;
34 553 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов организаций образования, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 23 766 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 787 тысяч тенге;
700 тысяч тенге - на проведение экспертизы разработанной проектно-сметной документаций для капитального ремонта объекта образования Бейбарыского сельского округа;
800 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций образования Сарайчиковского сельского округа;
52 526 тысяч тенге – на обеспечение функционирования систем водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 27 263 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу - 25 263 тысяч тенге;
39 800 тысяч тенге –на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 230 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 570 тысяч тенге;

"109 092" сандары "119 697" сандарымен ауыстырылсын;
"100 788" сандары "111 393" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"113 361" сандары "123 966" сандарымен ауыстырылсын;
2. 9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен –394 379 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 133 222 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 9 449 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 16 347 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 9 107 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 12 302 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 14 304 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 61 659 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 10 054 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламалық өнімін сатып алуға және ұстауға – 3 712 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 928 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Алмалы ауылдық округінің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға -14 557 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 61 605 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 47 145 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 14 460 мың теңге;
Алмалы ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 10 210 мың теңге;
білім беру ұйымдарының нысандарын ағымдағы жөндеуге – 34 553 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне - 23 766 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне - 10 787 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінің білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жасақталған жобалау-сметалық құжаттаманы сараптамадан өткізуге – 700 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округінің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 800 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 52 526 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне -27 263 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне -25 263 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 39 800 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 230 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 570 мың теңге;

Махамбетскому сельскому округу – 36 850 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
25 545 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 16 790 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 7 255 тысяч тенге;
8 599 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 998 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 1 505 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 540 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 693 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 738 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 115 тысяч тенге;
800 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Бейбарыского сельского округа;
7 250 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 350 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 650 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 3 350 тысяч тенге;
500 тысяч тенге - на текущие затраты и материально- техническое оснащение аппарата акима Бейбарыского сельского округа.".

Махамбет ауылдық округіне – 36 850 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға -25 545 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне - 16 790 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 7 255 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 8 599 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 998 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 1 505 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 540 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 693 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 738 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 115 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінің елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға - 800 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 7 250 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 350 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 650 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 3 350 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округі әкімі аппаратының ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 500 мың теңге.".

3. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б.Рахметов).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
XLV-сессии районного маслихата
Утебаев О.
Секретарь районного маслихата Мырзашев М.

3. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.
5. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
XLV-сессиясының төрағасы
О. Өтебаев
Аудандық мәслихат хатшысы М. Мырзашев

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2617
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи и зменением законодательства
2617
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1993
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1993
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1993
01
Остатки бюджетных средств
1993
1
Свободные остатки бюджетных средств
1993
Приложение 2 к решению районного маслихата от 30 сентября 2019 года № 375
Приложение 4 к решению районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2019 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2617
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2617
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1993
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1993
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1993
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1993
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1993
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 30 қыркүйектегі № 375 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 шешіміне 4 қосымша
2019жылға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер