О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25 ноября 2019 года № 273-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 ноября 2019 года № 4532. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении районного бюджета на 2019-2021 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4325, опубликовано 21 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "7 301 153" заменить цифрами "7 507 479";
цифры "3 291 160" заменить цифрами "3 259 458";
цифры "27 796" заменить цифрами "29 686";
цифры "2 750" заменить цифрами "16 413";
цифры "3 979 447" заменить цифрами "4 201 922".
в подпункте 2):
цифры "7 523 913" заменить цифрами "7 730 239".
в пункте 2:
строку "по социальному налогу – 50%" изложить в следующей редакций:
"по социальному налогу – 70%."
в пункте 5:
цифры "35 000" заменить цифрой "0".
в пункте 6:
цифры "351 302" заменить цифрами "370 789".
дополнить строками следующего содержания:
"26 494 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл -Ел бесігі"."
в пункте 7:
цифры "108 916" заменить цифрами "191 401";
цифры "12 150" заменить цифрами "5 493";
цифры "35 319" заменить цифрами "81 439";
цифры "16 366" заменить цифрами "18 469";
цифры "403 378" заменить цифрами "475 434".
в пункте 10:
цифры "356 858" заменить цифрами "369 681";
цифры "201 738" заменить цифрами "211 359";
цифры "33 020" заменить цифрами "36 247".

Исатай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 қарашадағы № 273-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 қарашада № 4532 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4325 санымен тіркелген, 2019 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасында:
"7 301 153" деген сандар "7 507 479" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 291 160" деген сандар "3 259 458" деген сандармен ауыстырылсын;
"27 796" деген сандар "29 686" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 750" деген сандар "16 413" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 979 447" деген сандар "4 201 922" деген сандармен ауыстырылсын.
2) тармақшасында:
"7 523 913" деген сандар "7 730 239" деген сандармен ауыстырылсын.
2-тармақта:
"әлеуметтік салық бойынша – 50%" деген жол келесі редакцияда мазмұндалсын:
"әлеуметтік салық бойынша – 70%."
5-тармақта:
"35 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын.
6-тармақта:
"351 302" деген сандар "370 789" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
""Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 26 494 мың теңге."
7-тармақта:
"108 916" деген сандар "191 401" деген сандармен ауыстырылсын;
"12 150" деген сандар "5 493" деген сандармен ауыстырылсын;
"35 319" деген сандар "81 439" деген сандармен ауыстырылсын;
"16 366" деген сандар "18 469" деген сандармен ауыстырылсын;
"403 378" деген сандар "475 434" деген сандармен ауыстырылсын.
10-тармақта:
"356 858" деген сандар "369 681" деген сандармен ауыстырылсын;
"201 738 деген сандар "211 359" деген сандармен ауыстырылсын;
"33 020" деген сандар "36 247" деген сандармен ауыстырылсын;

цифры "61 736" заменить цифрами "68 952";
цифры "60 364" заменить цифрами "53 123".
в пункте 10-1:
цифры "122 445" заменить цифрами "34 593";
цифры "73 367" заменить цифрами "60 370";
цифры "59 742" заменить цифрами "49 070".
цифры "45 802" заменить цифрами "53 337";
цифры "9 000" заменить цифрами "9 077".
дополнить строками следующего содержания:
"5 717 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
112 147 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы."
в пункте 16:
цифры "239 026" заменить цифрами "238 600";
цифры "13 450" заменить цифрами "8 882";
цифры "60 904" заменить цифрами "54 221";
цифры "4 000" заменить цифрами "2 763";
цифры "14 286" заменить цифрами "11 196".
цифры "8 500" заменить цифрами "7 744".
дополнить строками следующего содержания:
"2 000 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
1 267 тысяч тенге – на предоставление подъемных пособий для молодых специалистов;
10 890 тысяч тенге - на предоставление жилищных сертификатов в виде социальной помощи по программам "Бакытты отбасы"."
в пункте 17:
цифры "75" заменить цифрами "7 320".
дополнить строками следующего содержания:
"11 206 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл -Ел бесігі";

"61 736" деген сандар "68 952" деген сандармен ауыстырылсын;
"60 364" деген сандар "53 123" деген сандармен ауыстырылсын.
10-1 тармақта:
"122 445" деген сандар "34 593" деген сандармен ауыстырылсын;
"73 367" деген сандар "60 370" деген сандармен ауыстырылсын;
"59 742" деген сандар "49 070" деген сандармен ауыстырылсын;
"45 802" деген сандар "53 337" деген сандармен ауыстырылсын;
"9 000" деген сандар "9 077" деген сандармен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 5 717 мың теңге.
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 112 147 мың теңге."
16-тармақта:
"239 026" деген сандар "238 600" деген сандармен ауыстырылсын;
"13 450" деген сандар "8 882" деген сандармен ауыстырылсын;
"60 904" деген сандар "54 221" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 000" деген сандар "2 763" деген сандармен ауыстырылсын;
"14 286" деген сандар "11 196" деген сандармен ауыстырылсын;
"8 500" деген сандар "7 744" деген сандармен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"бруцеллезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 2 000 мың теңге;
жас мамандарға көтерме ақы беруге – 1 267 мың теңге;
"Бақытты отбасы" бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 10 890 мың теңге."
17-тармақта:
"75" деген сандар "7 320" деген сандармен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
""Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 11 206 мың теңге;

2 240 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства."
2. Приложения 1 и 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
XLIV сессии районного маслихата
Мутянова Л.
Секретарь районного маслихата Муханбеталиев Н.

ауыл шаруашылығы нысандарын дамытуға – 2 240 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
XLIV сессиясының төрайымы
Л. Мутянова
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Мұханбеталиев

Приложение 1 к решению Исатайского районного маслихата от 25 ноября 2019 года № 273-VI
Приложение 1 к решению Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI
О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы
7 507 479
1
Налоговые поступления

Исатай аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 қарашадағы № 273-VI шешіміне 1 қосымша
Исатай аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI шешіміне 1 қосымша
Исатай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер
7 507 479
1
Салықтық түсімдері

257 746
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22 421
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22 421
122
Аппарат акима района (города областного значения)
179 146
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
89 744
003
Капитальные расходы государственного органа
29 032
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
60 370
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
56 179
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
56 179
02
Финансовая деятельность
1 450
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 450
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
616
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
834
09
Прочие государственные услуги общего характера
283 657
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
31 567
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
20 985
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10 582
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 112
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
96 602
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 561
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29 061
015
Капитальные расходы государственного органа
5 900
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
600
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
33 309
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительство на местном уровне
27 093
003
Капитальные расходы государственного органа
6 216
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
32 506

257 746
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22 421
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 421
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
179 146
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
89 744
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 032
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
60 370
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
56 179
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
56 179
02
Қаржылық қызмет
1 450
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 450
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
616
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
834
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
283 657
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
31 567
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 985
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 582
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 714
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 112
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96 602
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 561
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 061
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 900
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
600
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33 309
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 093
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 216
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
32 506

24 874
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
101 993
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
5 280
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 000
029
Обследование психического здоровья детей и подростков оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
31 134
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
57 465
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
34 593
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
594 125
01
Социальное обеспечение
214 567
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
214 567
010
Государственная адресная социальная помощь
214 567
02
Социальная помощь
349 148
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 732
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 732
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
346 416
004
Программа занятости
232 559
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 400
007
Оказание жилищной помощи
200
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 446
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10 571
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
11 196
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11 552
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 674
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 410
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
19 520
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

24 874
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
101 993
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
5 280
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
5 000
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
31 134
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
57 465
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 593
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
594 125
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
214 567
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
214 567
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
214 567
02
Әлеуметтiк көмек
349 148
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 732
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 732
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
346 416
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
232 559
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 446
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
10 571
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
11 196
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
11 552
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 674
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 410
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
19 520
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу