О городском бюджете на 2020-2022 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2019 года № 60/288. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2019 года № 5325
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года за № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 315 582 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 238 384 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 876 612 тысяч тенге;
2) затраты – 132 000 409 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 39 684 827 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 39 684 827 тысяч тенге:
поступление займов – 40 942 895 тысяч тенге;
погашение займов – 1 800 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 541 932 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 70/335-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по социальному налогу в городской бюджет 98,3 процентов, в областной бюджет 1,7 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 85,3 процентов, в областной бюджет 14,7 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 10.11.2020 № 69/330-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Предусмотреть на 2020 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 19 821 341 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 60/288 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 5325 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 92 315 582 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 238 384 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 200 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 80 876 612 мың теңге;
2) шығындар – 132 000 409 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 39 684 827 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 39 684 827 мың теңге:
қарыздар түсімі – 40 942 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 800 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 541 932 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 15.12.2020 № 70/335-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 98,3 пайыз, облыстық бюджетке 1,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 85,3 пайыз, облыстық бюджетке 14,7 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 10.11.2020 № 69/330-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 19 821 341 мың теңге көлемінде белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата города на 2020 год в сумме 90 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2020 год, согласно приложению 5.
7. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

4. Қала әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 90 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2020 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата А. Мәди
Секретарь маслихата Г. Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 24 декабря
2019 года № 60/288-VI
Городской бюджет на 2020 год

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрағасы А. Мәди
Мәслихат хатшысы Г. Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 60/288-VI шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджет

812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
584 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 282
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
363 447
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
44 143
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 138
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 722 660
1
Социальное обеспечение
817 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
801 430
005
Государственная адресная социальная помощь
801 430
812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
16 200
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 200
2
Социальная помощь
703 095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
684 172
002
Программа занятости
103 041
006
Оказание жилищной помощи
114 490
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 823
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 543
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
253 285
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69 390
812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
18 923
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
18 923
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
201 935
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
201 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
584 010
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 282
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
363 447
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
44 143
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 138
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығысдары
150 000
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 722 660
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
817 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
801 430
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
801 430
812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
16 200
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 200
2
Әлеуметтік көмек
703 095
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
684 172
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
103 041
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
114 490
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 823
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 543
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
253 285
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 390
812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
18 923
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
18 923
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
201 935
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
201 935
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер