О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 43-280-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 27 сентября 2019 года № 55-343-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 8 октября 2019 года № 5201. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 сентября 2019 года № 42/430-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5181, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 43-280-VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4866, опубликовано 11 января 2019 года в газете "Мактаарал тынысы" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2019 года) следующие изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 688 165 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 153 563тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 482 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 499 532 тысяч тенге;
2) затраты – 44 768 062 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 196 173 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 265 344 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 171 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 276 070 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 070 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 265 125 тысяч тенге;
погашение займов – 68 520 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 79 465 тысяч тенге".

Мақтаарал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 43-280-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 қыркүйектегі № 55-343-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 8 қазанда № 5201 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 қыркүйектегі № 42/430-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5181 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 43-280-VІ "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4866 тіркелген, 2019 жылғы 11 қаңтардағы "Мақтаарал тынысы" газетінде және 2019 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 44 688 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 153 563 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 482 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 588 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 499 532 мың теңге;
2) шығындар – 44 768 062 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 196 173 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 265 344 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 276 070 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 070 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 265 125 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 68 520 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 79 465 мың теңге".

Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.

Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал аудандық мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

536 135
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 812
13
Прочие
790 282
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
21 479
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
21 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
21 229
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
250
9
Прочие
768 803
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
247 318
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
56 574
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
190 744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
162 551
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
127 540
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
20 011
464
Отдел образования района (города областного значения)
358 934
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
358 934
14
Обслуживание долга
0
1
Обслуживание долга
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
0
15
Трансферты
20 152 836
1
Трансферты
20 152 836
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 152 836
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

536 135
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 812
13
Басқалар
790 282
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
21 479
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
21 479
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 229
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
9
Басқалар
768 803
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
247 318
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
56 574
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
190 744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
162 551
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорны
127 540
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 011
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
358 934
077
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
358 934
14
Борышқа қызмет көрсету
0
1
Борышқа қызмет көрсету
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0
15
Трансферттер
20 152 836
1
Трансферттер
20 152 836
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 152 836
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер